شبکه های اجتماعی

آموزش دسته بندی چت ها در واتساپ بیزینس

واتس آپ بیزینس یک نسخه تکامل یافته از واتساپ است که امکانات و قابلیت هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از آنها بتوانید به شکل بهتری بخش ارتباطات با مشتریان کسب و کار خود را مدیریت کنید. برچسب گذاری در واتساپ یکی از امکانات بسیار ویژه ای است که این پیامرسان در اختیار کاربران خود قرار داده است. با استفاده از این ویژگی شما می توانید تمامی چت های خود را لیبل گذاری کرده و بدین ترتیب با دسته بندی مناسب چت ها در واتساپ بتوانید به بهترین نحوه ممکن کسب و کار خود را مدیریت نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه برچسب گذاری در واتساپ را به شما آموزش دهیم. پس اگر تمایل دارید با این قابلیت بسیار ویژه واتساپ بیزینس بیشتر آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 🙂

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

قابلیت لیبل در واتساپ بیزینس

واتس اپ بیزینس یک پیامرسان حرفه ای است که کسب و کارهای مختلف را قادر می سازد تا بتوانند با مشتریان خود به صورت مستقیم در ارتباط بوده و درخواست ها یا سفارشات آنها را دریافت کنند. شاید مدیریت مخاطبین واتساپ در مقیاس بالا کار دشواری به نظر برسد اما خوشبختانه پیامرسان واتساپ به این موضوع نیز فکر کرده و شرایطی را برای کاربران خود فراهم کرده تا بتوانند چت ها و مشتریان خود را با برچسب گذاری مناسب، دسته بندی کنند.

اگر تاکنون با نسخه تجاری واتساپ کار نکرده اید، مطالعه مقاله تفاوت واتساپ با واتساپ بیزینس چیست می تواند برای شما مفید واقع شود.

در حال حاضر این امکان برای شما فراهم شده که بتوانید 20 برچسب در رنگ بندی مختلف را تعریف کنید. این لیبل ها در کنار اسم مخاطبین شما قرار می گیرد و به شما کمک می کند تا بتوانید با دسته بندی چت ها در واتساپ به شکل بهتری آنها را مدیریت کنید. در ادامه به صورت گام به گام نحوه برچسب گذاری در واتساپ بیزینس را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش دسته بندی چت ها در واتساپ

اگر قصد دارید از لیبل در واتساپ استفاده کرده و به کمک آن چت های خود را دسته بندی کنید، لازم است به ترتیب 3 اقدام زیر را در دستور کار قرار دهید:

 1. تعریف لیبل های مورد نظر در واتساپ
 2. برچسب گذاری به کمک لیبل های تعریف شده در واتساپ
 3. ویرایش دسته بندی چت ها در واتساپ

در ادامه مواردی که در هر یک از مراحل عنوان شده باید دنبال کنید را به شما آموزش خواهیم داد.

1. تعریف لیبل های مورد نظر در واتساپ

 1. در اولین گام شما باید وارد برنامه واتساپ بیزینس نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود شوید. اگر هنوز در زمینه نصب این پیامرسان اقدام نکرده اید، می توانید از آموزش نحوه نصب واتساپ بیزینس استفاده نمایید.
 2. حال در صفحه اصلی لازم است که علامت 3 نقطه قرار گرفته در بالای سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  ترفندهای واتساپ بیزینس
 3. سپس منوی جدیدی به شما نمایش داده می شود که لازم است به منظور برچسب گذاری در واتساپ گزینه Labels را انتخاب نمایید.
  برچسب گذاری در واتساپ
 4. حال صفحه جدیدی برای شما باز می شود که شامل لیستی از دسته بندی های پیش فرض واتساپ است. در این مرحله شما می توانید با لمس علامت + اقدام به ساخت یک دسته بندی جدید نمایید.
  لیبل در واتساپ
 5. در این مرحله منویی به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که باید نام لیبل مورد نظر خود را وارد کرده و سپس گزینه Ok را لمس نمایید.
  دسته بندی چت ها در واتساپ
 6. بدین ترتیب برچسب مورد نظر در واتساپ ایجاد می شود و شما می توانید آن را ویرایش کرده یا اینکه مخاطبین مورد نظر خود را به این دسته بندی چت در واتساپ اضافه نمایید.

2. برچسب گذاری به کمک لیبل های تعریف شده در واتساپ

بعد از اینکه فرآیند تعریف برچسب در whatsapp با موفقیت به اتمام رسید زمان آن می رسد تا مخاطبین مورد نظر خود را به آن اضافه نمایید. در همین راستا شما باید:

 1. در اولین گام وارد صفحه چت مخاطب مورد نظر خود شوید و علامت 3 نقطه قرار گرفته در بالای سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  ترفند برچسب گذاری در واتساپ بیزینس
 2. سپس از میان گزینه هایی که نمایش داده می شود، گزینه Label chat را انتخاب نمایید.
  ترفند لیبل گذاری در واتساپ بیزینس
 3. در نهایت باکس جدیدی به شما نشان داده می شود که به منظور افزودن مخاطب به لیبل واتساپ مورد نظر کافی است، لیبل را انتخاب کرده و سپس گزینه Save را لمس نمایید.
  ایجاد دسته بندی چت ها در واتساپ

3. ویرایش دسته بندی چت ها در واتساپ

همچنین واتس اپ این قابلیت را برای شما فراهم کرده که بتوانید دسته بندی های چت ایجاد شده را ویرایش نمایید. به منظور ویرایش دسته بندی ایجاد شده در واتساپ کافی است مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا شما باید در صفحه اصلی واتساپ بیزینس با لمس 3 نقطه بالا سمت راست صفحه و انتخاب گزینه Labels دسته بندی مورد نظر را انتخاب نمایید.
  امکان برچسب گذاری در واتساپ
 2. سپس با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو می شوید که در صفحه فوق باید علامت سه نقطه قرار گرفته در بالای سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  نحوه برچسب گذاری در واتساپ
 3. سپس یک منو جدید برای شما باز می شود که با استفاده از گزینه های موجود در آن می توانید دسته بندی های چت ها در واتساپ را مدیریت نمایید. این منو شامل موارد زیر می شود:
  • Edit Label
  • Choose colour
  • Delete Label
  • Message customers

 4. نحوه برچسب گذاری در واتساپ
  در ادامه به شرح مفصل هر کدام از گزینه های موجود در منوی بالا خواهیم پرداخت.

  • Edit Label: با استفاده از این گزینه می توانید نام لیبل و رنگ آن را تغییر دهید. نام دسته بندی چت واتساپ مورد نظر خود را در فیلد مشخص شده جایگزین نام قبلی کرده و سپس با لمس گزینه Ok تغییرات را ذخیره نمایید. همچنین می توانید با انتخاب پالت رنگ قرار گرفته در کنار فیلد نام، رنگ لیبل در واتساپ را نیز تغییر دهید.
   دسته بندی چت ها در واتساپ
  • Choose colour: علاوه بر  امکان تغییر رنگ در مرحله قبل، با استفاده از این گزینه نیز می توانید رنگ دسته بندی چت مورد نظر خود در واتس اپ را تغییر دهید. تنها کافی است که رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.
   آموزش گذاشتن لیبل در واتساپ
  • Delete Label: اگر به هر دلیلی تمایل داشتید یکی از لیبل های ایجاد شده در واتساپ را حذف نمایید کافی است این گزینه را انتخاب کنید.
   نحوه حذف لیبل در واتساپ
  • Message customers: با استفاده از این گزینه شما می توانید برای تمامی مخاطبین قرار گرفته در آن دسته بندی یک پیام مشخص را ارسال نمایید. به همین منظور شما باید این گزینه را انتخاب کرده و مخاطبین مورد نظر خود را به لیست broadcast اضافه نمایید.
  لیبل گذاری در واتساپ
 5. اکنون می توانید همانند تصویر زیر متن مورد نظر را نوشته سپس دکمه ارسال را لمس کنید. بدین ترتیب یک پیام مشخص برای تمام مخاطبین این دسته بندی ارسال خواهد شد که هر کدام از آن ها پیام شما را در ماهیت یک چت خصوصی مشاهده کرده و امکان پاسخگویی به آن را نیز خواهند داشت.
  برچسب گذاری مخاطبین در واتساپ

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا یکی از اصلی ترین ترفندهای واتساپ بیزینس یعنی قابلیت لیبل در واتساپ را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این قابلیت شما می توانید تمامی چت ها و گروه های خود را برچسب گذاری کرده و به شکل بهتری واتس اپ بیزینسی خود را مدیریت نمایید. همچنین می توانید در راستای ارسال یک پیام به مخاطبین دلخواه نیز اقدام کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر ابهامی در زمینه دسته بندی چت ها در واتساپ می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا