بهترین

فیلم ماجراجویی جدید و تریلر 15 فیلم ماجراجویی و هیجانی

فیلم ماجراجویی جدید و تماشای آن رنگ و سبکی تازه دارد. در دل هر داستان چه واقعی و چه تخیلی پیغامی نهفته است. حتی بهترین فیلم های ماجراجویی تخیلی هم پیامی برای بازگو کردن دارند. تماشای این قبیل فیلم های هیجان انگیز سطح انرژی افراد را به طرز قابل توجهی افزایش می دهند پس فیلم های ماجراجویی می توانند یک انتخاب جذاب برای آخر هفته ها و تفریحات باشند. در این سری نقد و بررسی های میزبان فا مگ تلاش کردیم که گلچینی از فیلم های ماجراجویی جدید را تهیه کنیم. لیستی از فیلم های ماجراجویانه که تکراری نباشند و آنها را براساس سال اکران چیده ایم کم کم با رسیدن به انتهای لیست بهترین فیلم های ماجراجویی قرن 21 نیز معرفی می شوند. داستان های گاه واقعی و گاه فانتزی از اتفاقاتی که در دل طبیعت، دریا، جنگل یا فضا رخ داده است. مسیری شگفت انگیر که روح و روان شما را به دنیایی متفاوت به پرواز درمی اورد. در ادامه به معرفی بهترین فیلم های ماجراجویی می پردازیم. راستی بخش فکت و نکته های جالب فیلم ها را اصلا از دست ندهید… 🤩

فیلم ماجراجویی جدید

اغلب علاقمندان دنیای فیلم و سریال و کسانی که به صورت مرتب فیلم های اکران شده را دنیال می کنند همیشه به دنبال لیست های بروز هستند پس سعی کردیم معرفی فیلم های ماجراجویی جدید را در اولویت قرار دهیم همچنین در کنار آن بهترین های دنیا را نیز تحلیل کنیم. پس اگر شما هم فیلم ماجراجویی دیگری می شناسید که جای آن را در لیست بهترین فیلم های ماجراجویانه خالی می بینید، نام آن را در بخش دیدگاه ها با ما و کاربران به اشتراک بگذارید. لیست را با جدیدترین فیلم های ماجراجویی 2022 آغاز می کنیم.

1- در برابر یخ 2022 Against the Ice

بهترین فیلم های ماجراجویی

داستان دو کاوشگر که به مدت سه سال در یخ و سرما گرفتار میشوند تا پروژه ای را به اتمام برسانند، این دو باید با شرایط جوی نامناسب و نبود غذا دست و پنجه نرم کنند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم در برابر یخ را میگه:

داستان واقعی در سال 1909 که برای یک کاوشگر و همراهش اتفاق افتاد، کسانی که فقط به دلیل اینکه به ایالات متحده ثابت کنند گرینلند متعلق به آنها نیست، وارد مسیری خطرناک شدند و گویی دست از جان خود کشیده اند، آنها دیدند چه کسانی از شدت سرما انگشتان و جانشان را از دست دادند و مسیر را به انتها نرساندند و هیچ گاه هم پیدا نشدند، اما 2 نفری وارد مسیری ترسناک پر از حوادث غیر منتظره شدند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
ایسلند-دانمارک مارس 2022 ماجراجویی-تاریخی 102 پیتر فلینث ایل کیپرز پروداکشن

خلاصه: این فیلم داستان پژوهشگری معروف است که قبلا به دلیل همین کله شقی ها و کاوش هایش شهرت داشته، او نتوانست با همراهی همه ی تیم به این عملیات برود و فقط یک نفر از قضا فرد با تجربه ای هم نبود او را در این راه همراهی کرد. آنها در طول این مسیر با چشم خویش مردن و کشتن برای زنده ماندن را تجربه کردند، سفری که به 3 سال در برف و یخبندان به طول انجامید. حتی زمانی بود که آنها فکر نمی کردند زنده بمانند اما تقدیر چیزی غیر قابل تغییر است و باید دید سفر این دو کاوشگر از کجا به کجا کشیده می شود و در نهایت برای رسیدن به هدفشان به سرانجام می رسند یا نه…

حقایق فیلم سینمایی در برابر یخ

نیکولای و جو از دو فیلم معروف بازی تاج و تخت و پیکی بلایندرز به این دعوت از نتفلیکس جواب مثبت دادند و با یکدیگر همبازی شدند. بازیگران در این فیلم با شرایط بد آب و هوایی از نزدیک دست و پنجه نرم کردند و با لمس حس تلاش برای قا باعث انتقال بهتر این مفهوم به بیننده شدند. تیم فیلم برداری 138 نفر بودند و بیشتر از یک ماه در گرینلند برای تصویر برداری به سر می بردند. این فیلم حقیقتی است که تلاش برای بقا در جایی را نشان می دهد که تا چشم کار می کند برف است و برف و برف…

دلیل تماشای فیلم 2022 Against the Ice

داستان حقیقی از پژوهشگری که جان خود را به خطر انداخت تا واقعیتی که به آن اطمینان داشت را به همه جهانیان ثابت کند. کسی که بدون همراهی گروهش دلسرد نشد و به راهش ادامه داد. داستانی که تلاش او را برای یافت حقیقتی جهانی نشان می دهد، پس چرا ما راه رفته ی این پژوهشگر را از دور تماشا نکنیم و از چگونگی این 3 سال زنده ماندن طاقت فرسا دیدن نکنیم؟  داستانی که جزء بهترین فیلم های ماجراجویی در سال 2022 و نشانگر تلاش برای بقا است.

بازیگران فیلم در برابر یخ نقش توضیحات
نیکولای کوستر والداو اجنا رمیکلسن کاپیتان
جو کول ایور ایورسن همراه کاپیتان
هیدا رید ناجا دختر محبوب میکسلن
سورشتاین باخمن آمدروپ سرمایه گذار پروژه تحقیقاتی

فیلم های سینمایی برف و یخبندان

 • خرچنگ سیاه Black crob: در دنیایی ویران و آخرالزمانی، سربازهایی باید ماموریتی را به اتمام برسانند.
 • اورست Everest: داستانی واقعی برای صعود به اورست.
 • 127 ساعت 127 Hours: داستان واقعی از مردی ماجراجو که در میان دو صخره در دل زمین در تنهایی مطلق گرفتار می شود و…

2- جانوران شگفت انگیز اسرار دامبلدور Fantastic Beasts The Secrets of Dumbeldore

بهترین فیلم های ماجراجویی

داستان جادوگری شرور که قصد نابودی جهان را دارد و با استفاده از جادو و متحدانش در این امر مصمم است، اما پرفسور دامبلدور از قصد این جادوگر آگاه میشود و با همکاری پنج جادوگر کهنه کار دیگر علیه او بر میخیزند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم جانوران شگفت انگیز 2022 را میگه:

یک فانتزی سرگرم کننده که مانند سری های قبلی نیز دیوید یاتیس یک ماجراجویی جادویی دیگر را به روی پرده سینماها برده است، این فیلم که سومین فیلم از این سری است در سال 2022 اکران شده و توانسته امتیاز 6.2 را از منتقدان سخت گیر IMDB کسب کند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
 آمریکا-بریتانیا آوریل 2022 ماجراجویی-فانتزی 142 دیوید یتس برادران وارنزبهترین فیلم های اکشن جهان
 آمریکا-بریتانیا 2018 ماجراجویی-فانتزی 134 دیوید یتس برادران وارنزبهترین فیلم های اکشن جهان
 آمریکا-بریتانیا 2016 ماجراجویی-فانتزی 133 دیوید یتس برادران وارنزبهترین فیلم های اکشن جهان

خلاصه: گلرت گریندل والد جادوگری شرور، قصد نابودی دنیا را دارد و تحت تعقیب است اما پیروان خاص خود را نیز دارد! او در تلاش است تا جایگاه از دست رفته خود را بازگرداند و به ریاست مجمع جادوگران در آید اما از روش هایی خبیثانه و با استفاده از موجودی افسانه ای به نام چیلین که چشم های او توانایی تشخیص خوبی و بدی و دیدن آینده را دارد. بر طبق رسوم قدیمی آنها، وقتی یک چیلین تازه به دنیا می آید رهبری به حق به قدرت می رسد. دامبلدور از قصد گریندل والد آگاه می شود و برای جلوگیری از وقوع این کار و نابودی جهان توسط او سعی می کند از معتمدانش برای مقابله با گریندل والد کمک بخواهد و ماجراجویی برای آنها آغاز می شود. آیا پیمان خونی میان دامبلدور و گریندن والد اثر می کند؟ چیلین چه کسی را به عنوان رهبر انتخاب خواهد کرد؟

نقد و بررسی فیلم جانوران شگفت انگیز 3

اسرار دامبلدور مانند سری های قبلی خود دارای جلوه های بصری بسیار زیبا و نفس گیر (من شیفته جلوه های بصری فیلم بودم) و سبکی لذت بخش است. تمامی عوامل فیلم از فیلمبرداری گرفته تا جلوه های ویژه (موجودات جادویی که کاملا واقعی به نظر می رسند)، لباس های شخصیت ها، موسیقی متن فوق العاده، بازی ها و طراحی صحنه و طنزهای شخصیت کوالسکی فوق العاده در کنار هم قرار گرفته اند. یک فیلم که احساس خوبی از بودن در دنیای جادوگران و جادوگری و موجودات افسانه ای و شگفت انگیز به شما می دهد. فیلمی که با وجود انتقادهای سخت گیرانه منتقدان توانسته جایگاه خود را نزد مخاطبان علاقمند به این ژانر کسب کند، این فیلم شاید قابل مقایسه با سری های هری پاتر نباشد اما در جایگاه خود فیلمی سرگرم کننده است و لحظاتی لذت بخش را برای مخاطب فراهم می کند. اگر از تماشای فیلم های فانتزی و ماجراجویی لذت می برید این سری را از دست ندهید.

فکت های جالب و خواندنی از اسرار دامبلدور

اگر از علاقمندان به این سری فیلم های جانوران شگفت انگیز هستید متوجه خواهید شد که جانی دپ در سری های قبلی فیلم نقش گریندل والد را ایفا می کرد در این سری این نقش به مدس میکلسون واگذار شده است چرا که در آن زمان جانی دپ درگیر دادگاه خانوادگی و متهم به ارتکاب خشونت بوده است!

همینطور فیلم نامه نویس اصلی سری های هری پاتر یعنی استیو کلاوز، بعد از 10 سال این بار برای کمک به  J.K Rowling برای فیلمنامه این فیلم باز می گردد. فیلمبرداری فیلم مصادف با آغاز پاندمی کرونا بود و به همین جهت کمپانی Warner Bros. Pictures فیلمبرداری را به سپتامبر سال 2020 موکول کردند.

بازیگران فیلم جانوران شگفت انگیز 2022 نقش توضیحات
ادی ردمین نیوت اسکامندر جانورشناس جادوگری که مورد اعتماد دامبلدور است.
جود لا پرفسور دامبلدور پروفسور دامبلدور که با کمک یارانش قصد دارد با گریندل مقابله کند.
ازرا میلر کردنس باربون یکی از جادوگران گریندل والد
دن فوگلر جیکوب کوالسکی قنادی که به جادوگران کمک می کند.

فیلم های مشابه جانوران شگفت انگیز

 • جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها Fantastic Beasts and Where to Find Them: داستان فیلم در دهه 1920 رخ می دهد یک جانورشناس جادویی به نام نیوت اسکامندر چمدان جادویی خود را گم می کند و درگیر ماجراهای عجیبی می شود.
 • جانواران شگفت انگیز جنایات گریندل والد Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald: پرفسور دامبلدور سعی می کند نقشه های شوم گریندل والد که از زندان فرار کرده را خنثی کند او اسکامندر را فرا می خواند.
 • هری پاتر و محفل ققنوس Harry Potter and the Order of the Phoenix: هری پاتر و دامبلدور برگشتن ولدمورت را هشدار می دهند اما مجمع جادوگران آنها را باور نمی کنند.

3- شهر گمشده The Lost City 2022

بهترین فیلم های ماجراجویی

داستان نویسنده ای موفق که با همسرش قبل از فوت به ماجراجویی میروند و مکانی را پیدا می کنند که در آن گنجی نهفته است.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم ماجراجویی شهر گمشده را میگه:

داستانی از یک رمان نویس موفق که داستان هایی عاشقانه و ماجراجویانه می نویسد. داستان هایی واقعی و حوادثی که برای خودش و همسر مرحومش اتفاق افتاده است. این همان نکته ی طلایی فیلم نامه است که تمامی داستان های کتاب لورتا با بازی ساندرا بولاک، حقیقی هستند و خیلی ها در فکر جستجوی این مکان ها سیر می کنند. فیلمی از ماجراجویی لورتا و همسرش که قبل از فوت او، مکانی را پیدا کرده بودند که گنجی در آن نهفته بوده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا مارس 2022 ماجراجویی-کمدی 112 آرون نی-آدام نی پارامونت پیکچرزپارامونت پیکچرز

خلاصه: ابیگل فیرفکس با بازی دنیل ردکلیف، یکی از افرادیست که در جستجوی حقیقت کتاب های لورتا می باشد. این میلیونری خطرناک در جستجوی یکی از گنج هایی است که لورتا در کتاب خود از آن نام برده، این گنج در جزیره ای در اقیانوس اطلس است ولی شخصی لورتا را می دزدد تا طبق نقشه او به گنج برسد. آلن کاپریسون با بازی (چنینگ تیتوم) که شاهد ربوده شدن لورتا بود از یک ردیاب قوی کمک می خواهد تا او را در راه پیدا کردن لورتا یاری دهد. این فیلم داستان ماجراجویی لورتا بر سر کتابی که از خاطراتش با همسرش بوده، اما این بار با آلن کاپریسون همراه است را روایت می کند.

حقایق فیلم شهر گمشده The Lost City 2022

این فیلم با فروش بالای گیشه در سر تا سر جهان و نقد های مثبت منتقدان، جایگاه بالایی در لیست بهترین فیلم های ماجراجویی اکشن و کمدی با بازی برد پیت و ساندرا بولاک کسب کرده. فیلم جدید هنوز هم در حال فروش بالایی است، با اینکه موضوعات فیلم ماجراجویانه و کمدی است اما متوجه سلیقه بیننده می شویم که گاهی آنها هم نیاز دارند بدون فکر و دغدغه فقط به ماجراجویی خیالی و کمدی بخندند بدون هیچ دلیل منطقی! در شهر گمشده شاهد یک اثر هنری و ماجراجویی با بازی کمدی بازیگران قدر هالیوودی هستیم.

چرا باید فیلم شهر گمشده 2022 را دید؟

داستانی عاشقانه از رمان نویسی ماجراجو که زندگی و خاطراتش را به خطر می اندازد، اما این ماجراجویی می ارزد. داستانی کمدی و پر از خنده های درست و به جا با رنگ و رویی جذاب و دیدنی که برای بیشتر رده سنی ها با مدیریت والدین قابل تماشا است. این فیلم داستانی را  در دل جزیره ای در اقیانوس اطلس به نمایش گذاشته است. این فیلم جزء بهترین فیلم های ماجراجویی سال 2022 محسوب می شود.

بازیگران فیلم شهر گمشده نقش توضیحات
ساندرا بولاک لورتا سیج رمان نویس موفق
چنینگ تیتوم آلن کاپریسون مدل و همراه لورتا
دنیل ردکلیف ابیگیل فیرفکس یک میلیونر خطرناک که لورتا را می دزدد
داواین جوی رندولف بث هاتن روزنامه نگار لورتا

فیلم های مشابه شهر گمشده 2022

 • پروژه ی آدام the adam project: داستان خلبان جنگنده ای که برای نجات آیندگان آمده اما یک اشتباه رخ می دهد و در زمانی نادرست قرار می گیرد…
 • ثور عشق و تندر thor love and thunder: داستانی مبارزه با کسی که قصد نابودی خدایان را دارد.
 • مرد شمالی the northman: داستان انتقام مرگ پدر یک واکینگ که حالا خشم وایکینگی او عرصه را برای خیلی ها تنگ کرده است…

4- تل ماسه Dune

بهترین فیلم های ماجراجویی

داستانی حماسی برگرفته از رمانی نوشته فرانک هربرت که روایت پسر جوانی به اسم پل است او بر اثر خیانت اطرافیان مجبور به فرار و پناه بردن به بیابانی خالی از سکنه شده.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم تل ماسه را میگه:

فیلم تل ماسه به کارگردانی دنیس ویلنوو و بازی تیموتی شالامه، ربکا فرگوسن، اسکار آیزاک و خاویر باردم بر اساس رمان حماسی فرانک هربرت ساخته شد فیلم در دو قسمت در نظر دارد ساخته شود قسمت اول در سال 2021 میلادی و با بودجه 165 میلیون دلار ساخته شد. داستانی حماسی از خاندان اشرافی آترید که بر سیاره آراکیس حکمرانی میکنند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 22 اکتبر 2021 ماجراجویی 155 دنیس ویلنوو برادران واینر وارنر بروز
پرچم آمریکا آمریکا 17 نوامبر 2023 ماجراجویی نامشخص دنیس ویلنوو برادران واینر وارنر بروز

خلاصه: داستان روایت جوانی به نام پل آتدریس با بازی تیموتی شالامه که وارث جدید خاندان آترید است. خانواده اش توسط اطرافیانی که به آنها خیانت کرده اند از منسب خود کنار زده میشوند و پل باید در سیاره آراکیس به دنبال راه فراری باشد تا مزدوران او را به قتل نرسانند.

فیلم در آینده ای بسیار دور روایت میشود که جهان به دست چند خاندان قدرتمند در حال اداره شدن است. این خاندان ها زیر سایه امپراطور قدرتمندی رهبری میشوند که قدرتش را از استخراج نوعی ماده مخدر به نام اسپایس به دست می آورد که برای عده ای محدود در دسترس است و استفاده از این ماده توانایی های عجیبی از جمله قدرت ذهنی فوق العاده و طولانی شدن عمر برای این افراد به ارمغان می آورد و تنها جایی که این ماده یافت میشود و میتوان آن را استخراج نمود سیاره ای است به نام آراکیس که آترید ها در آن به عنوان سفیر از طرف امپراطور فرستاده شده اند و مسئولیت نظارت بر استخراخ اسپایس را دارند.

پس از پشت سر گذاشتن روز و شب های سخت و تحمل هوای نامساعد سطح سیاره، پل سرانجام به مکانی میرسد که فریمن ها در آن به انتظار نشسته اند. فریمن ها که ساکنان بومی و قدیمی این سیاره هستند در پیشگویی کهن که منتظر محقق شدنش بوده اند پل را در کنار خود میبینند و او با نشانه های گفته شده در پیش گویی به عنوان ناجی، شباهت بسیاری دارد، پل متوجه این موضوع شده و با کمک فریمن ها و میان شن و ماسه روان و گرم سیاره آراکیس باید جایگاه خود را بازیابد.

فکت های جذاب فیلم

این فیلم که بر اساس رمانی از فرانک هربرت پرداخت شده قرار بود در دو قسمت تکمیل شود قسمت اول فیلم نیمه اول رمان را به تصویر میکشد و قرار است نیمه دوم فیلم در سال 2023 فیلمبرداری شود. کارگردان دلیل دو قسمتی بودن فیلم را روایت صحیح و کامل رمان فرانک هربرت میداند چرا که ادای دین در روایت کامل داستان است و او نمی خواست سهل انگارانه این رمان را به تصویر بکشد.

دیوید لینچ کارگردانی نسخه قدیمی تر فیلم تل ماسه در سال 1984 را برعهده داشت. هانس زیمر آهنگساز افسانه ای که برای فیلم میان ستاره ای نیز با کریستوفر نولان همکاری موفقی داشت از طرفداران پر و پا قرص فیلم تل ماسه است و برای گرفتن این فرصت همکاری با کریستوفر نولان برای فیلم تنت و همچنین زمانی برای مردن نیست را رد کرد.

نقد و تحلیل فیلم تل ماسه

فضاسازی قوی همراه با بازی ستاره های درخشان و داستانی مجذوب کننده این فیلم را به اثری به یاد ماندنی تبدیل کرده است. دیدن این فیلم برای مخاطبانی که با آثاری مثل ارباب حلقه ها و بازی تاج و تخت ارتباط برقرار کرده اند انتخاب مناسبی میتواند باشد. طراحی صحنه فکر شده و خلق سیاره ای جدید که کارگردان برای آن بسیار فکر کرده برای مخاطب میتواند بسیار جذاب باشد. دیدن فیلم تل ماسه را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بازیگران فیلم تل ماسه نقش توضیحات
تیموتی شالامه پل آتریدس وارث و قهرمان فیلم
ربکا فرگوسن بانو جسیکا آتریدس مادر پل
اسکار آیزاک دوک لتو آتریدس پدر پل
استلان اسکارسگارد بارون ولادیمیر هارکونن ارباب بارون و دشمن پل

ژانر مشابه فیلم سینمایی تل ماسه

 • بلید رانر Blade Runner 2049: بلید رانر جوان در طی اتفاقی برای پی بردن به رازی پیچیده باید بلید رانر کهنه کار را بیابد.
 • ارباب حلقه ها The Lord of the Rings: سفری طولانی برای از بین بردن حلقه ای شیطانی که تمامی خاندان ها از آن در امان نیستند.
 • منطقه District 9: روایتی جذاب از حمله فرازمینی ها به سیاره زمین و مبارزه انسان برای نجات نسل بشر…

5- پرسه در جنگل Jungle Cruise

جدیدترین فیلم های ماجراجویی

پزشک گیاه شناسی به همراه برادر و کاپیتان کهنه کار با کشتی بخار راهی جنگل های آمازون میشوند تا درختی کهن را بیابند، آنها در این راه با موجودات عجیبی برخورد میکنند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم  ماجراجویی در طبیعت به نام پرسه در جنگل را میگه:

فیلم پرسه در جنگل، یک ماجراجویی سرگرم کننده و کمدی با بازی دواین جانسون و امیلی بلانت که شما را به دنیای دیزنی می برد، محصول کشور آمریکا که در سال 2021 اکران شده است، فیلمی که توانسته امتیاز 6.6 از 10 را از منتقدان IMDB کسب کند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا جولای 2021 ماجراجویی-کمدی 127 ژاومه کویت سرا والت دیزنی والت دیزنی
پرچم آمریکا آمریکا به زودی… ماجراجویی-کمدی نامشخص ژاومه کویت سرا والت دیزنی والت دیزنی

خلاصه: یک پزشک گیاه شناس انگلیسی به نام لی لی هاتون سفری ماجراجویانه را در جستجوی یک نفرین آغاز می کند، او به همراه برادر شیک پوشش مک گرگور از یک کاپیتان کهنه کار که به طور اتفاقی با او آشنا شده کمک می گیرد تا آنها را به سفری در اعماق جنگل ببرد و راهنمایشان باشد. آنها در مسیر پر پیچ و خم رودخانه آمازون سفری را با یک قایق بخار آغاز می کنند. در جستجوی درختی به نام اشک ماه هستند باید در این مسیر برای رسیدن به آن از موانع بسیاری عبور کنند مثل موجودات جنگل، محلی ها و ارواح نفرین شده و حتی یک فرمانده آلمانی.

نگاهی به فیلم ماجراجویی پرسه در جنگل

فیلم سرگرم کننده پرسه در جنگل شاید قابل مقایسه با ماجراجویی های ایندیانا جونز، جواهر نیل و جومانجی نباشد اما برای طرفداران ماجراجویی های سطحی جذاب و سرگرم کننده است. ترکیبی از ژانر دزدان دریایی و ماجراجویی، فیلمی که بر اساس جاذبه های پارک های دیزنی ساخته شده است. بازی دواین جانسون در نقش فرانک کاپیتان یک کشتی بخار که بسیار هدفمند و گیرا به ایفای نقش پرداخته است، داستان و ترکیب فیلم باعث می شود که مخاطب ترکیبی از فیلم جومانجی و دزدان دریایی کارائیب را به خاطر بیاورد.

حقایقی خواندنی از فیلم Jungle Cruise

برنامه ریزی این فیلم در سال 2004 آغاز شده اما پروژه آن تا سال 2011 مسکو می ماند فیلم متوقف می شود و در سال 2015 دواین جانسون به گروه ملحق می شود و امیلی بلانت و بقیه بازیگران در سال 2018 با فیلم همراه می شوند و فیلم از ماه مه سال 2018 در هاوایی استارت می خورد، بعد از اتمام پروژه با 2 سال تاخیر (یک سال بعد از تولید و یک سال هم به دلیل شیوع کرونا) در سال 2021 به صورت دیجیتالی اکران می شود. خبر جالب اینکه سری بعدی این فیلم هم در دست ساخت است و دواین جانسون و امیلی بلانت دوباره به ایفای نقش خواهند پرداخت.

بازیگران فیلم پرسه در جنگل نقش توضیحات
دواین جانسون فرانک ولف کاپیتان کشتی بخار
امیلی بلانت لیلی هاتون پزشک گیاه شناس که همراه برادرش به دنبال درخت جادویی است.
ادگار رامیرز آگویر روحی که به وسیله درخت نفرین شده
جک وایت هال مک گرگور برادر لیلی که او را همراهی می کند.

فیلم های ماجراجویی در جنگل

 • به سوی طبیعت وحشی Into the Wild: یک دانشجو و ورزشکار ثروتمند پس از اتمام دانشگاه تمام دارایی خود را بخشیده و سفری را آغاز می کند.
 • جومانجی به جنگل خوش آمدید Jumanji Welcome to the Hungle: چهار نوجوان دبیرستانی با یک بازی به دنیای ناشناخته جومانجی کشانده می شوند و آنها فقط بازی نمی کنند بلکه باید جان خود را نیز نجات دهند.
 • جومانجی مرحله بعدی Jumanji The Next Level: در ادامه این سری آنها بر می گردند و سفری متفاوت را آغاز می کنند دیگر از جنگل خبری نیست.

6- آوای وحش The Call of the Wild

جدیدترین فیلم های ماجراجویی

روایت سگی مهربان با جثه ای بسیار بزرگ به نام باک که در خانه ای گرم و نرم زندگی میکند. باک روزی دزدیده و به آلاسکا برده می شود. باک حالا باید تجربیات جدیدی را کسب کند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم آوای وحش را میگه:

The Call of the Wild یک ماجراجویی تمام عیار آمریکایی محصول سال 2020 است که بر اساس رمانی از جک لندن ساخته شده است. فیلمی با بازی هریسون فورد، از دل طبیعت و با اتکا به شخصیت یک سگ که مورد ستایش منتقدان قرار گرفته است و یکی از بهترین ها در این ژانر به حساب می آید.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا فوریه 2020 ماجرجویی-درام 100 کریس سندرز فاکس قرن بیستم

خلاصه: روایت سگی مهربان و فوق العاده بازیگوش البته با جثه ای بسیار بزرگ به نام باک. او که در ناز و نعمت و شاهانه در خانه یک قاضی زندگی می کند دزدیده می شود و فرسنگ ها از جنوب که زادگاهش بوده دور می شود. ربایندگان او را به شمال آلاسکا می فرستند جایی که باک چیزهای عجیبی را تجربه می کند مثل اولین برف، کشیدن سورتمه و… حالا ماجراجویی او آغاز میشود. او باید در این میدان خود را اثبات کند. حیوانی که با وجود تمام تلخی ها و آزارها نمی شکند و همچنان قلبی مهربان دارد.

نقدی بر فیلم آوای وحش

فیلم یک اثر ماندگار است، برداشتی از رمانی به همین نام نوشته جک لندن نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی که مدافع پرشور حقوق حیوانات و کارگران بوده و داستان های بسیاری با این مضمون نوشته است. داستان باک سگی که مثل هیچ سگ دیگری نیست سگی که لوس شده بود و حالا رنج کشیده اما این وقایع او را نمی شکند. زندگی او در سال هایی از تاریخ آمریکا رقم می خورد که تب پیدا کردن طلا همه را به شمال آمریکا و جستجوی طلا می کشاند. باک بعد از اتفاقاتی با پیرمردی به نام جان تورنتون مواحه می شود و در کنار او می ماند. فیلم سرشار از تصاویر بی نظیر حیوانات و  طبیعت بسیار زیبای الاسکا را در یک فیلمبرداری شاهکار از یانوش کامینسکی ارائه میکند. آوای وحش فلیمی است که به زیبایی ساخته شده و با روند داستانی سریع که به اندازه کافی هیجان، ماجراجویی و سرگرمی را به مخاطب خود منتقل می کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم ها در ژانر ماجراجویی در طبیعت است.

فیلم سینمایی آوای وحش ارزش دیدن دارد؟

فیلم می خواهد به مخاطب نشان دهد که هم انسان و هم سگ این توانایی را دارند که قدرت خود را بعد از غلبه بر یک تراژدی پیدا کنند هریسون فورد در نقش جان تورنتون که پسرش را از دست داده و همینطور باک که از خانه و صاحبش جدا شده است می توانند خود را از نو بسازند. باک در حال گذراندن یک ماجراجویی است و سرانجام جایگاه واقعی خود را در جهان اطرافش می یابد و سرنوشتش را به دست می گیرد. یک ماجراجویی هیجان انگیز که می توانید در کنار خانواده آن را به تماشا بنشینید و از آن لذت ببرید.

بازیگران فیلم آوای وحش نقش توضیحات
هریسون فورد جان تورنتون پیرمردی که در جستجوی طلا است و پسرش را از دست داده.
عمر سی پررو مردی که با یک سورتمه نامه ها و بسته های یپستی را تحویل می دهد، اولین کسی که سرپرستی باک را می پذیرد.
کارا جی فرانسوایز همسر پررو که او را با سورتمه همراهی می کند.
بردلی ویتفورد قاضی میلر اولین صاحب باک که در خانه او زندگی می کند.

فیلم ماجراجویی با سگ ها

 • توگو Togo: داستان یک سگ سورتمه نژاد هاسکی که به همراه صاحبش برای نجات مردم دهکده ای دارو میبرند.
 • هشت درجه زیر صفر Eight Below: روایتی از یک تیم کاوش در ایستگاهی قطبی که ماموریتشان بر اثر طوفان لغو می شود و تیم سگ های سورتمه آنها باید ماه ها در آنجا دوام بیاورند.
 • هدف یک سگ A Dogs Purpose: داستان زندگی سگی که با نژادهای مختلف و توسط صاحبان مختلف تناسخ یافته و در طول زندگی های متعدد تلاقی پیدا می کند.

7- فرار از پرتوریا Escape from Pretoria

بهترین فیلم های ماجراجویی

داستان دو زندانی سیاسی در آفریقای جنوبی که در زمان انقلاب علیه آپارتاید دستگیر میشوند و به زندان پرتوریا منتقل میشوند، این دو زندانی به همراه چند زندانی دیگر باید تلاش کنند تا هرچه زودتر از این زندان فرار کنند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم فرار از پورتوریا را میگه:

فیلم به کارگردانی فرانسیس آنان با بازی دنیل رد کلیف، دنیل ویبر و این هارت محصول 2020 است. نویسندگان فیلم فرانسیس آنان،ال اچ آدامز و تیم جنکین می باشند. فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و روایتگر دو زندانی سیاسی است که در روزهای پر آشوب آپارتاید آفریقای جنوبی اتفاق می افتد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم استرالیا استرالیا 6 مارچ 2020 ماجراجویی 106 فرانسیس آنان فوت پرینت فیلمز

خلاصه: تیم جنکین با بازی دنیل رد کلیف و استفن لی با بازی دنیل ویبر دو آمریکایی هستند که در زمان اعتراضات  بر علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی دست به پخش اعلامیه های آزادی بخش میزنند. بعد از این عمل آنها توسط مامورین دستگیر شده و به زندان پریتوریا انتقال داده میشوند. آنها برای اینکه بتوانند از این زندان فرار کنند با همکاری چند تن دیگر که در زندان به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند شروع به طراحی نقشه میکنند. تیم جنکین رهبری آنان را بر عهده میگیرد و با ساخت کلید هایی از جنس چوب و هماهنگی با یکدیگر سعی دارند ساعت رفت و آمد نگهبانان زندان را زیر نظر بگیرند و با دقت کامل از این زندان مخوف فرار کنند.

حقایق فیلم فرار از پرتوریا

در طول یک داستان اکتشافی و سفر تحقیقاتی به آفریقای جنوبی در سال 2017 کارگردان فرانسیس آنان و مارک بلنی تهیه کننده به زندان واقعی پرتوریا که هم اکنون مرکز اصلاح و تربیت زنان است رفتند تا مراحل فرار  زندانیان در سال 1979 را بازبینی کنند. تیم پس از آزادی هرگز همسر خود را ندید، زیرا او در زمانی که تیم در حبس بود درگذشت. همچنین فیلم در سالگرد چهلمین فرار زندانیان فیلمبرداری شد. نام سومین نفری که از زندان فرار کرد لئونارد نبود او الکس مومباریس نام داشت. فیلمنامه اولیه شامل صحنه هایی از جاسوسی در آفریقای جنوبی بود که در 15 صفحه گنجانده شده بود اما به دلیل کمبود بودجه این 15 صفحه از فیلمنامه حذف شد.

بررسی فیلم ماجراجویی Escape from Pretoria

فیلم دارای خط داستانی روان با بازی بسیار قوی ستارگان فیلم و ژانر دوست داشتنی و پر طرفدار فرار از زندان است. سختی هایی که در فیلم نشان از امنیتی بودن زندان است و راه سختی که این زندانیان پیش رو دارند تا به آزادی دست پیدا کنند. با نقش های فیلم هیجان و ماجراجویی را تجربه کنید. اگر با فیلم هایی در این ژانر ارتباط برقرار کرده اید فرار از پرتوریا را از دست ندهید.

بازیگران فیلم فرار از پریتوریا نقش توضیحات
دنیل رادکلیف تیم جنکین نقش اصلی فیلم و زندانی
دانیل وبر استیون لی نقش دوست صمیمی تیم
ایان هارت دنیس گلدبرگ نقش زندانی قدیمی که با تیم همکاری میکند.
مارک لئونارد وینتر لئونارد فونتین زندانی قدیمی که در طراحی نقشه فرار  ساخت ابزار به تیم کمک میکند.

ژانر مشابه فیلم ماجراجویی زندانی

 • رهایی Emancipation: روایت فرار برده ای که در مزارع پنبه مشغول به کار است و خانواده اش چشم انتظار او هستند.
 • خاکستری The Grey: داستان مردی تنها که پس از سقوط هواپیما در برف گیر کرده و باید تلاش کند از این موقعیت سخت جان سالم به در ببرد.
 • از گور برخاسته The Revenant: شکارچی تنها که در جنگل رها شده مورد حمله خرس وحشی قرار میگیرد و زخمی و گرسنه تلاش میکند راهی برای برگشت به خانه بیابد.

8- دونده هزار تو علاج مرگ 2018 maze runner the death cure

بهترین فیلم های ماجراجویی

نجات یافتگان هزار تو این بار باید بر روی زمینی قدم بگذارند که به کلی نابود شده و ویروس خطرناکی شیوع پیدا کرده آنها شهر جدیدی پیدا میکنند که از این ویروس در امان مانده و برای دسترسی به واکسن باید وارد این شهر شوند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم دونده هزار تو را میگه:

داستان با اقتباس از رمانی با همین نام است. این فیلم داستان نجاتی باور نکردنی و غیر ممکن را روایت می کند. ویروسی همه گیر و کشنده که دنیا را به نابودی کشانده و سازمانی که برای درمان و پیداکردن علاج این بیماری از انسان هایی که در مقابل این ویروس مقاوم بودند استفاده می کند و جان آنها همانند موش های آزمایش گاهی در دست آنها ارزیابی می شود. فیلمی که با نجاتی غیر ممکن اما ممکن، آغاز می شود.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا ژانویه 2018 اکشن-ماجراجویی 143 وس بال فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکا آمریکا سپتامبر 2015 اکشن-ماجراجویی 131 وس بال فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکا آمریکا سپتامبر 2014 اکشن-ماجراجویی 113 وس بال فاکس قرن بیستم

خلاصه: این فیلم داستان گذر از موقعیت های خطرناک و اکشن برای نجات جان هایی در خطر است. گروهی که در قسمت های قبلی با اتحاد و دوستی از بسیاری از مارپیچ های خطرناک و کشنده رد شدند و به هدفشان رسیدند، حالا برای نجات جان بهترین دوستشان که در کام مرگ است در تلاش اند، نجاتی باور نکردنی با واگنی در حال پرواز. اما مین هو با بازی (کی هونگ لی) در این واگن نبود و دوستانش اطمینان دارند که او زنده است و باید به او کمک کرد. انسان هایی که در برابر ویروسی همه گیر که نسل بشریت را تهدید می کند، ایمن هستند و کسانی که در صدد پیدا کردن راهی برای درمان، اما با فدا کردن جان انسان هایی همچون مین هو هستند. ویروسی مرگبار که آخرالزمانی را تداعی می کند و دیگر حسی از زندگی نیست. سکانس فوق العاده ی ابتدای فیلم داستان را با سطح آدرنالین بالا شروع می کند و از همان اول بیننده را در جای خود میخکوب می کند.

حقایق فیلم دونده ی هزار تو  2018

در جریان اکران این فیلم، بازیگر اصلی فیلم دیلان اوبرایان در طول فیلم برداری با تصادف شدید دچار مصدومیت و شکستگی از چند ناحیه شد، که همین ماجرا باعث عقب افتادن فیلم برداری و اکران فیلم شد. در جریان این حادثه فیلم با تاخیر 12 ماه از تاریخ اولیه ی پیش بینی شده فاصله گرفت و به نمایش درآمد و اما بازی دیلان اوبرایان در این فیلم موقعیت خوبی برای او بود تا طرفداران زیادی پیدا کند و قدرت بازی اش را به نمایش بگذارد، حتی با تصادف او در جریان فیلم برداری این طرفداران بیشتر شدند و مورد تحسین آنها قرار گرفت، چرا که این حادثه بازی حرفه ای و با جان و دل دیلان اوبرایان در نقش (توماس) را بیان می کند.

چرا باید فیلم دونده هزار تو 3 را ببینیم؟

فلمی پر از صحنه های اکشن و هیجانی در ژانر ماجراجویی که با وجود 2 نسخه قبل از خود، کیفیت و خط داستانی خوبی را دنبال کرده است. داستانی که در آن نسل جوان برای نجات جان بشریت در تلاش است چه از دست ویروس و چه از دست انسان هایی که در بدترین شرایط زندگی هم باز به دنبال منفعت، سود و جاه طلبی هستند. این فیلم داستان از خود گذشتگی توماس و تیمش در مقابل ظلم و ستم هم نوعانشان را نشان می دهد.

بازیگران فیلم دونده هزارتو: علاج مرگ نقش توضیحات
دیلن اوبرایان توماس شخصیت اصلی فیلم
کی هونگ لی مین هو دوست توماس که برای آزادی او تلاش می کنند.
کایا اسکودلاریو ترسا کسی که متوجه می شود خون توماس متفاوت ست.
توماس سنگستر نیوت دوست توماس

فیلم های مشابه دونده هزار تو

 • دونده هزارتو 1 The maze Runner: این فیلم داستان تلاش برای نجات از جایی است که همه توماس و پسران دیگر به نحوی در آنجا گرفتار شده اند…
 • دونده هزار تو 2 Maze Runner:the scorch trials: این فیلم داستانی است که پس از نجات توماس از بازی پیچیده به آن میرسد که از قسمت اول از آن رها شد.
 • ارباب حلقه ها the lord of the ring: سری فیلم های ارباب حلقه ها، داستان حلقه ای که با تسلط بر آن قدرت و شکوهی را به دست می آورند.

9- فیلم جنگل Jungle

بهترین فیلم های ماجراجویی

سه دوست که برای تفریح و گردش راهی بولیوی میشوند در اونجا با راهنمایی برخورد میکنن که به امید پیدا کردن روستایی قدیمی با اشیاء ارزشمند انها را وسوسه و با خود همراه میکند تا این روستا را در دل جنگل های آمازون پیدا کنند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم جنگل را میگه:

فیلم به کارگردانی گرگ مک لین و بازی دنیل رد کلیف، الکس راسل و جوئل جکسون محصول سال 2017 در سبک ماجراجویی بر پرده سینما رفت. داستان واقعی سه دوست برای پیدا کردن دهکده ای در دل جنگل های آمازون با تکیه بر علم راهنمای محلی اثری بینظر را به ارمغتن آورده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم استرالیا استرالیا 20 اکتبر 2017 ماجراجویی 115 گرگ مک لین بابر فیلم

خلاصه: یوسی با بازی دنیل رد کلیف به همراه دو دوستش کوین و کارل راهی بولیوی میشوند آنها در دهکده های بولیوی راهنمایی امریکایی را ملاقات میکنند به نام مارکوس با بازی توماس کریت اشمان که رویای پیدا کردن روستایی قدیمی در دل جنگل را دارد تا بتواند گنجینه هایی را که در آنجا انتظارشان را میکشد پیدا کنند. مارکوس که در بولیوی به دنبال همراه میگردد کسی را پیدا نمیکند که به مستنداتش اطمینان کند و او را در این مسیر همراهی کند او با دیدن سه جوان آمریکایی شتابان به طرف آنها میرود و با سماجت نقشه این روستا را به آنها نشان میدهد مارکوس موفق میشود با اصرار زیاد این سه نفر را با خود همراه کند.

آنها راهی جنگل های آمازون میشوند و همچنان که در اعماق آن پیش میروند دسترسی به کمک غیر ممکن میشود. مارکوس که با نقشه ای در دست نمیداند در کجای جنگل قرار دارند با امید واهی سعی در انسجام گروه دارد اما آنها در دل جنگل و دور از تمدن تنها هستند و گم شده و سرگردان به تقلا برای نجات تلاش می کنند، با زخمی شدن دوستان و نداشتن غذا و سرپناه دوام آوردن در این جنگل کاری بس غیر ممکن است.

حقایق فیلم ماجراجویی در جنگل

کارگردان نتوانست تمامی اتفاقاتی که در داستان واقعی افتاده بود را به تصویر بکشد از جمله: وقتی که یوسی پوشیده از زالو از خواب بیدار میشود یا زمانی که یوسی در خواب بود و توده ای از موریانه ها به او حمله کردند و تکه هایی از پوستش را خوردند. صحنه های فیلم در آوریل  2016 در دره بونوگین در استرالیا ضبط شد. وضعیتی که مارکوس در فیلم به آن دچار شده بود که باعث درد شدیدی در پاها میشود بر اثر خیس بودن پا در زمان طولانی رخ داده بود. این بیماری بسیار جدی است به طوری که باعث از بین رفتن پوست و بافت آن میشود، و خطر مرگ به صورت جدی فرد را تهدید میکند.

فیلم ماجراجویی در جنگل ارزش دیدن دارد؟

این فیلم با داستانی واقعی و روایتی جذاب بیننده را به دنبال خود میکشاند و بازی قوی این اثر را در ذهن مخاطب برای همیشه جای میدهد. از دیگر جذابیت های این فیلم میتوان به لوکیشن فیلمبرداری در دل جنگل اشاره کرد و اتفاقاتی که در طول فیلم برای بازیگران می افتد. اگر از دسته مخاطبانی هستید که ژانر ماجراجویی را در اولویت دارید دیدن این فیلم را از دست ندهید. فیلمبرداری در میان جنگل های بارانی و شرایط سخت، کارگردانی خوب وبازی قوی نقش آفرینان باعث شده فیلم جنگل به یکی از فیلم های جذاب در ژانر ماجراجویی تبدیل شود.

بازیگران فیلم جنگل نقش توضیحات
دنیل رد کلیف یوسی گینزبرگ یوسی نقش اصلی داستان
توماس کرچمان کارل نقش راهنما
الکس راسل کوین دوست قدیمی یوسی
جوئل جکسون مارکوس دوست قدیمی یوسی

معرفی چند فیلم خارجی در دل طبیعت

 • در حیات وحش Into the Wild: روایت دانشجویی که تحصیلات را رها کرده و راهی زندگی در طبیعت میشود.
 • کتاب جنگل The Jungle Book: پسرکی در جنگل بزرگ شده و با حیوانات خو گرفته  وزندگی نسبتا آرامی دارد اما ببری وحشی زندگی او را تهدید می کند.
 • کاپیتان خارق العاده Captain Fantastic: روایت خانواده ای که در جنگل زندگی خود را سپری می کنند و حالا باید در اجتماع حضور یابند.

10- دزدان دریایی کارائیب Pirates of the Caribbean Dead Men Tell No Tales

جدیدترین فیلم های ماجراجویی

این بار کاپیتان اسپارو باید از دست سالازار و لشکر ارواحش فرار کند و با پیدا کردن عصایی افسانه ای در مقابل
آنها ایستادگی نماید.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم دزدان دریایی کارائیب را میگه:

یک فیلم ماجراجویی و هیجانی به کارگردانی یواخیم رونینگ و اسپن سندبرگ با بازی زیبای جانی دپ و خاویر باردم محصول سال 2017 میباشد که با هزینه 230 میلیون دلاری ساخته شد و توانست فروش 794 میلیون دلاری را رقم بزند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 26 می2017 ماجراجویی 129 یواخیم رونینگ و اسپن سندبرگ والت دیزنی
پرچم آمریکا آمریکا 2011 ماجراجویی 137 راب مارشال والت دیزنی
پرچم آمریکا آمریکا 2007 ماجراجویی 167 گرو وربینسکی والت دیزنی
پرچم آمریکا آمریکا 2006 ماجراجویی 150 گرو وربینسکی والت دیزنی
پرچم آمریکا آمریکا 2003 ماجراجویی 143 گرو وربینسکی والت دیزنی

خلاصه: کاپیتان جک اسپارو با بازی جانی دپ در یک ماجراجویی کاملا جدید قرار میگیرد. داستان روایت کاپیتان جک است که در میان اقیانوس به دنبال عصای افسانه ای پوزیدون است این قسمت پنجم از مجموعه دزدان دریایی کارائیب میباشد. کاپیتان سالازار با بازی خاویر باردم از دشمنان قدیمی کاپیتان اسپارو میباشد که توانسته از مثلث شیطان فرار کند و حالا در حال انتقام گرفتن از دزدان دریایی است.

این بار نوبت به کاپیتان اسپارو رسیده تا شکار سالازار شود، سالازار برای اینکه بتواند کاپیتان اسپارو را پیدا کند باربوسا با بازی جفری، راش را به کشتی احضار میکند اسپارو هم برای مقابله با آنها راهی پیدا کردن عصای پوزئیدون میشود تا بتواند با استفاده از قدرت این عصا در مقابل سالازار و دارو دسته ارواح خبیثش مبارزه کند.

داستان گیرا و جلوه های بصری بی پروا همراه با نقش آفرینی کاراکترهای همه فن حریف در کنار کارگردانی یواخیم رونینگ و اسپن سندبرگ که این فیلم را به اثری با ارزش تبدیل کرده است.

حقایق فیلم دزدان دریایی کارائیب

در ابتدا تصور میشد این فیلم قسمت پایانی دزدان دریایی کارائیب است اما بعد از اکران فیلم اعلام شد قسمت ششم در لیست ساخت قرار میگیرد. این فیلم در حالی ساخته میشد که بازیگر اصلی آن یعنی جانی دپ تازه طلاق سختی را پشت سر گذاشته بود. او در صحنه فیلمبرداری دیر حاضر میشد تا جایی که یک دستیار تولید استخدام شد تا بیرون از خانه جانی دپ منتظر بماند و اعلام کند که چراغ های خانه روشن شده است و جانی دپ بیدار است و صحنه را آماده کنید.

با دو ساعت و نه دقیقه این کوتاه ترین قسمت از سری دزدان ردیایی کارائیب است. در چندین کشور این فیلم به جای عنوان داخلی “دزدان دریایی کارائیب: مردان مرده قصه نمی گویند” با عنوان “دزدان دریایی کارائیب: انتقام سالازار” منتشر شد، از جمله کشورهای انگلیسی زبان.

نقد فیلم دزدان دریایی کارائیب

این فیلم برای آن دسته از مخاطبانی که به ژانرهای ماجراجویی و اکشن علاقه دارند میتواند پیشنهاد خوبی باشد. داستان گیرا، روایت روان، به همراه جلوه های بصری جذاب این فیلم را به اثری تماشایی در سبک خود مبدل کرده که نظر منتقدان را نیز به خود جلب کرده است. از دیدن این فیلم ماجراجویی در آخر هفته لذت ببرید و برای صحنه های مهیج آماده شوید.

بازیگران فیلم دزدان دریایی کارائیب نقش توضیحات
جانی دپ کاپیتان جک اسپارو نقش اصلی کاپیتان جک اسپارو
جفری راش هکتور باربوسا کاپیتان هکتور باربوسا
خاویر باردم کاپیتان سالازار کاپیتان سالازار و دشمن اسپارو
گلشیفته فراهانی شانسا پیشگو

فیلم هیجانی مشابه دزدان دریایی

 • دزدان دریایی کارائیب Pirates of the Caribbean: At World’s End در پایان جهان: در این قسمت جک اسپارو باید با متحدانش وارد آخرین نبرد سرنوشت ساز شود.
 • جومانجی سطح بعدیJumanji The Next Level: باید برای نجات یکی از دوستانشان که در بازی گرفتار شده وارد بازی شوند و با فرار از دست موجودات  خطرناک دوست خود را پیدا کرده و برگردانند.
 • داد و بیداد Rampage: سه گونه حیوانی که تحت تاثیر ماده ای خطرناک دچار جهش ژنتیکی شده اند به شهر حمله ور میشوند.

11- مسافران 2016 Passengers

جدیدترین فیلم های ماجراجویی

داستان 5000 مسافر فضاپیما که در محفظه هایی به خواب مصنوعی فرو رفتن این فضا پیما باید مسیر 120 ساله خود را طی کند تا به مقصد برسد اما با رخ دادن نقص فنی یکی از مسافران از محفظه خود خارج میشود در حالی که 90 سال از مسیر باقی مانده است.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم مسافران را میگه:

این فیلم داستان 5 هزار مسافر به خواب رفته در محفظه هایی است که باید در طول سفر 120 ساله ی این فضاپیما در حالت خواب باشند تا به سیاره ای که مقصد نهایی این فضا پیماست برسند. اما در این حین فضاپیما دچار یک نقص فنی شده و یک مسافر از فضای خود 90 سال زودتر از خواب بیدار می شود و داستان فیلم Passenger از اینجا آغاز می شود.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا دسامبر 2016 درام-عاشقانه 116 مورتن تیلدام کلمبیا پیکچرز کلمبیا پیکچرز

خلاصه: جیم پرستون با بازی (کریس پرت) تنها مسافری است که 90 سال زودتر از خواب بیدار شده و درمکانی تنها با وجود یک ربات انسان نما به نام آرتور با بازی (مایکل شین) که در کافه ی فضا پیما کار می کند 1 سال از عمر خود را سپری می کند. او که در این مدت تمام تلاش خود را برای دوباره خواب کردن خود می کند اما نتیجه ای نمی گیرد و تصمیم به رهایی از این وضعیت می گیرد و نقشه ای برای خودکشی می کشد، اما در هنگام عبور از کنار محفظه ی خواب متوجه می شود که یکی از مسافر ها به نام آئرورا با بازی (جنیفر لارنس) دچار اختلال شده…

نقد و بررسی فیلم مسافران 2016

در این فیلم داستانی از سرگردانی دو انسان در فضایی را نشان می دهد که سالیان سال از عمر خود را در تنهایی باید سپری کنند. پنج هزار نفری که قرار بود در نقص این هواپیما جان خود را از دست بدهند، اما اینبار پس از 90 سال که بیدار می شوند با مکانی از جنس انسانیت رو به رو می شوند. جایی که محل زندگی دو نفری بوده که تمام نگاهشان به زندگی لذت بردن در کنار هم بود نه اینکه کجا هستند، حتی در جایی بین زمین و آسمان… این دیدگاه رباتی بود که انسان نبود اما انسانیت را می شناخت.

چرا باید فیلم مسافران را دید؟

داستانی که به بیننده نشان می دهد زندگی در تنهایی با وجود تمام نیازها اما بدون حتی افرادی غریبه که در زندگی ما نقشی ندارند چقد بی رنگ و بو است اما برعکس حضورشان یک مکان را به جایی برای زندگی تبدیل می کند. افرادی که حتی اگر جانشان در خطر باشد با اینکه غریبه هستند. این ندای درونی ماست که جان خود را هیچ می پنداریم و برای آسایش و زندگی این افراد تلاش می کنیم. این همان انسانیت است که باید در وجود تک تک مسافران این کره ی خاکی وجود داشته باشد. که اگر تقسیم بندی این انسانیت در جامعه مساوی بود امروز جنگ هایی با هزاران کشته در سر تا سر این کره خاکی در جریان نبود و واژه ای به نام جنگ و سرباز مفهومی نداشت. فیلم مسافر را باید بارها دید تا فهمید زندگی در فضا و در مکان فضاپیما، همان خانه ایست که هرکسی اسمش را وطن می گذارد. شاید وطنش جایی میان زمین و آسمان است که از جانش گذشت…

بازیگران فیلم مسافران نقش توضیحات
جنیفر لارنس آرورا لین مسافر سفینه
کریس پرت جیم پرستون مهندس مکانیک در سفینه
مایکل شین آرتور ربات انسان نما
لارنس فیشبرن گاس مانکوزو افسری که مجوز ورود و خروج را به آرورا و جیم می دهد.

چند فیلم ماجراجویی تخیلی

 • لوسی lucy: داستان زنی با نیرویی عجیب که طی یک جریان آدم ربایی به این نیروی شگفت انگیز دست یافته و حالا تصمیم دارد به نفع پلیس از آن بهره گیرد…
 • دونده هزارتو maze runner: the death cure: داستان پسری که با خون متفاوتش می تواند عامل نجات بشریت از شر ویروسی خطرناک و کشنده باشد.
 • مارتین the martin: داستان فضا نوردی زنده که ارتباطش با همه قطع شده و باید تلاش کند با زمین ارتباط برقرار کند.

12- موج پنجم The 5th Wave 2016

بهترین فیلم های ماجراجویی

داستان کیسی دختر جوان و باهوشی که در زمان وقوع 5 فاجعه به بار آمده باید مراقب برادر کوچکترش باشد و از این اتفاقات جان سالم به در ببرد.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم موج پنجم را میگه:

داستان این فیلم هیجانی از آنجایی شروع می شود که یک سفینه ی بزرگ از موجودات فرا زمینی به دور کره زمین در چرخش است و کسی نمی داند که او قصد انجام چه کاری را دارد، اما پس از مدتی این دیگران دست به حمله ای کشنده می زنند. آنها قصد از بین بردن بشریت را دارند. فیلم با سقوط مرگبار یک بوئینگ مسافربری در آسمان و در دل شهر شروع و  موج اولین حمله آغاز می شود. تمامی برق کره ی زمین از طریق دیگران و امواج الکترومغناطیسی به طور کامل رفته و هیچ وسیله ی ارتباطی دیگر در جهان کار نمی کند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
 آمریکا-بریتانیا ژانویه 2016 اکشن-ماجراجویی 112 جی بلیکسون کلمبیا پیکچرز کلمبیا پیکچرز

خلاصه: کیسی دختر جوان و باهوشی که پس از اولین حمله ی دیگران، فقط در صدد حفظ جان برادر کوچکترش سام است. موج دوم آغاز می شود… سونامی هایی عظیم که کلیت سواحل را نابود می کند و انسان ها را نیز یکی یکی در خود غرق می کند و از بین می برد، اما کیسی و سام برادرش با تدبیر خواهر باید زنده بمانند. موج سوم… شیوع و پاندمی آنفولانزای کشنده ی پرندگان که مادر کسی و سام در این سویه ی بیماری جان خود را از دست می دهد و قربانی دیگران می شوند. دیگران کیستند؟ آنها انسان هایی هستند که به حالت خواب مصنوعی به فضا فرستاده شدند، اما حالا دیگر از انسانیت بویی نبرده اند و فقط قصد جان بشریت را دارند؟ این همان موج چهارم است…    دیگرانی انسان نما که در بین مردم اند و هدف کشتن افراد زنده را دارند. اما در این میان و قبل از شروع موج پنجم کسی متوجه جنسیت این دیگران و افراد تحت تسخیر آنها می شود و داستان کیسی و سام در این جا تمام نمی شود و ادامه را باید دید که چه حوادثی برای آنها رقم می خورد.

حقایق فیلم موج پنجم The 5th Wave 2016

جالب است بدانید در زمانی که فیلم برداری در حال انجام بود، زمانی که یک انفجار اتوبوس در طول این فیلم رخ داد باعث آسیب به چندین فروشگاه تجاری در خیابان شد و دردسری بزرگ به راه افتاد. تنها بازیگری که برای نقش کیسی تست داد و خود او مورد تایید قرار گرفت کلوئه بود. در این فیلم صحنه های پرده سبز به شکلی بسیار واقعی و سرگرم کننده ساخته شده است. مانند سقوط هواپیمای ابتدای فیلم و دیگران درون آسمان…

آیا فیلم حادثه ای موج پنجم را ببینیم؟

همیشه در بسیاری از برنامه ها و فیلم ها از خواب مصنوعی انسان ها و زنده شدن دوباره آنها صحبت می شود، اما هنوز کسی نمی داند آیا واقعا علم آنچنان پیشرفت کرده که این حوادث مانند فیلم مسافران اتفاق بیافتد یا نه…                       در این فیلم مرحله ای پس از خواب مصنوعی انسان ها و رفتن آنها به سیاره ای دیگر و شستشوی مغزی آنها را می بینیم. به نظرم اگر نابودی درکار باشد، قطعا نابودی انسان به دست انسان است. این زیاده خواهی در ذات بشریت است که با جاه طلبی و سرک کشیدن در جایی که نباید، کار طبیعت را مختل و زندگی را دشوار می کند. گاهی باید اکوسیستم را رها و دستکاری در آن را متوقف کرد. نباید هرچه را علم به ما اثبات کرد در دنیا مورد آزمایش قرار دهیم.

بازیگران فیلم موج پنجم نقش توضیحات
کلویی کریس مورتز کیسی سالیوان کسی که از برادرش دفاع می کند.
متیو زوک مرد زخمی با صلیب کسی که کیسی اول فیلم به قتل می رساند.
ران لیوینگستون الیور سالیوان پدر کیسی
زک کری آرتور سام سالیوان برادر کیسی

فیلم های ماجراجویی حادثه ای

 • 2012: داستان نابودی و نجات بشریت…
 • روز استقلال independence Day: داستان موجوداتی که برای نابودی کره ی زمین در تلاش اند و زمین را با خطر بزرگی مواجه کرده اند.
 • در دل طوفان into the storm: داستان عجیبی از گرد بادهای عظیم و قوی که هیچکس از آن در امان نیست…

13- از گور برخاسته The Revenant

بهترین فیلم های ماجراجویی

ماجرای شکارچی کهنه کاری که در میان جنگل، تنها رها شده و خرسی وحشی به او حمله ور شده و شکارچی را زخمی میکند، حالا شکارچی بدون سرپناه و آب و غذا باید بدن نیمه جانش را به سرپناهی امن برساند از طرفی چند نفر به دنبال او هستند…

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم ماجرایی از گور برخاسته را میگه:

فیلم هیجانی The Revenant یک ماجراجویی حماسی است روایتی از مرگ و زندگی که در سال 2015 به نمایش درآمده است. فیلم برگرفته از رمانی به نام “بازگشته” اثر مایکل پانک است که آلخاندرو گونسالس اینیاریتو آن را روی پرده سینماها برده است. این فیلم ماجراجویی جوایز متعددی را از جشنواره های معتبر دریافت کرده و شایستگی خود را که در رده بهترین فیلم های ژانر ماجراجویی قرار بگیرد به اثبات رسانده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا دسامبر 2015 اکشن-ماجراجویی 156 آلخاندرو گونسالس اینیاریتو انانیمس کانتنت

خلاصه: ماجرای فیلم در سال 1823 و در قرن 19 میلادی اتفاق می افتد، یک گروه از شکارچیان متشکل از 42 مرد تله گذار راهی شکار در جنگل می شوند اما مورد هجوم یک قبیله سرخ پوست قرار می گیرند و تنها 10 نفر از آنها موفق می شوند جان خود را نجات دهند، آنها با یک قایق در مسیر رودخانه فرار می کنند، رهبری گروه را گلس بر عهد می گیرد آنها در یک تعقیب و گریز نفس گیر در جنگل با یک خرس وحشی روبرو می شوند و گلس که حالا زخمی شده توسط گروه رها می شود او باید از مهارت های خود برای بقا استفاده کند. در حقیقت داستان فیلم سرگذشت مردی را روایت می کند که مورد خیانت واقع شده، در گودالی دفن می شود اما با سرسختی تمام برای انتقام جویی از گور برخاسته و با مشقت های پیش رو به سوی هدف پیش می رود.

نقد فیلم The Revenant

درباره فیلم The Revenant نقدهای بسیاری نوشته شده است، فیلم با تکه هایی از تصاویری رویایی آغاز می شود اما خیلی زود تصاویر تغییر می کنند. فیلم داستانی از شرایط دلخراش و تکان دهنده را از طریق تصاویری که بi طرز شگفت انگیزی زیبا هستند روایت می کند، فیلمی درباره مرگ، زندگی، امید و خشونت ناگهانی. فیلمی که علی رغم شدت درونی آن کیفیتی آرام و شناور دارد که می تواند شما را هیپنوتیزم کند. یک تضاد بین زیبایی شاعرانه مناظر طبیعت و زشتی خشونت انسان ها، برخوردی بین انسان و طبیعت با اجرای دیوانه وار لئوناردو دی کاپریو. اینیاریتو قهرمانان انسانی فیلم را تا حد زیادی بخشی از طبیعت ارائه می کند یک رویکرد کلی نگر که به راستی او را لایق دریافت اسکار بهترین کارگردانی کرده است.

دستاوردها و جوایز فیلم از گور برخاسته 

این فیلم برنده 3 جایزه گلدن گلوب و همچنین 55 جایزه بفتا بوده است و از جمله جوایز اسکار در بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد برای لئوناردو دی کاپریو و بهترین فیلمبرداری برای امانوئل لوبزکی که یکی از بهترین فیلمبردارهای سینمای دنیاست، را نیز کسب کرده است.

یکی از فکت های فیلم این است که به دلیل سخت گیری های اینیاریتو در برنامه های زیبایی شناسی خاص او، دور بودن لوکیشن ها و شرایط آب و هوایی سرد و طاقت فرسا گروه از برنامه تولید عقب می ماند، به همین دلیل لوکیشن های برفی که باید در کانادا فیلمبرداری میشد قبل از پایان فیلمبرداری و با نزدیک شدن تابستان و آب شدن برف ها از کانادا به جنوب آرژانتین جایی که شرایط زمستانی مشابه لوکیشن کانادا داشت منتقل شد.

بازیگران فیلم از گور برخاسته نقش توضیحات
لئوناردو دی کاپریو هیو گلس شخصی اصلی فیلم که هرماه گروهی را به شکار می رود.
تام هاردی جان فیتزجرالد شکارچی که گلس را زنده دفن می کند.
ویل پورتر جیم بریجر یکی از داوطلبان که همراه گلس می ماند.
دامنال گلیسون کاپیتان اندرو هنری یکی از شکارچیان

فیلم های مشابه از گوربرخاسته

 • مریخی The Martian: فضانوردی که از تیم همراهش جدا شده و آنها تصور می کنند که او مرده است باید راهی بری ارسال سیگنال به زمین پیدا کند تا جان خود را نجات دهد.
 • جانگوی رها شده Django Unchained: داستان زندگی یک برده به نام جانگو که به کمک یک سفید پوست برای نجات همسرش از دست یک مزرعه دار بی رحم می رود.
 • غیرممکن The Impossible: داستانی از یک خانواده که در تعطیلاتی رویایی در تایلند هستند و ناگهان سونامی رخ می دهد و آنها باید خود را نجات دهند.

14- میان ستاره ای Interstellar

بهترین فیلم های ماجراجویی

متیو مک کانهی در نقش فضانوردی جسور باید برای پیدا کردن سیاره ای که شبیه به زمین باشه از درون کرم چاله ء فضایی عبور کنه تا با پیدا کردن خانه ای جدید نسل بشر رو نجات بده.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم میان ستاره ای را میگه:

فیلم میان ستاره ای به کارگردانی و نویسندگی کریستوفر نولان و با بازی متیو مک کانهی در ژانر ماجراجویی محصول سال 2014 میلادی است. که با بودجه صد و شصت و پنج میلیون دلار ساخته شد. گروهی از فضانوردان برای رفتن به نقطه ای دور در فضا مجبور میشوند از طریق کرم چاله سفر خود را کوتاه تر کنند تا زودتر بتوانند راهی برای بقا بشر پیدا بیابند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 7 نوامبر 2014 ماجراجویی 169 کریستوفر نولان بهترین فیلم های اکشن جهان پارامونت پیکچرز

خلاصه: در زمانی که سیاره زمین غیر قابل سکونت شده و بشر در آستانه انقراض قرار گرفته است ناسا فضاپیمایی را آماده میکند تا در فاصله ای دورتر از سیاره زمین به دنبال حیات و محلی برای زندگی بگردد.

متیو مک کانهی در نقش کوپر به همراه همکار خود برند با بازی آنا هتا وی سرنشینان این فضاپیما هستند و قرار است در این ماموریت به جستجو در فضا ناشناخته بپردازند. سرانجام پس از طی کردن مسیری طولانی و پر خطر فضاپیما بر سیاره ای ناشناخته فرود میآید این سیاره که دارای منبع عظیمی از آب میباشد در نگاه اول سیاره ای قابل سکونت و مناسب برای نوع بشر است. با قدم گذاشتن بر روی سیاره تازه کشف شده و آنالیز محیط آنها متوجه سونامی قدرتمندی میشوند که در حال نزدیک شدن به آنها و فضاپیما است حالا باید به سرعت از این سیاره دور شوند تا آسیب نبینند. فیلم با موسیقی فوق العاده هانس زیمر همراهی میشود و بار احساسی و هیجانی فیلم را به دوش میکشد. فیلمبرداری و جلوه های بصری میان ستاره ای از نقاط قوت فیلم محسوب میشود. فیلمنامه با امضای کریستوفر نولان کار را تمام میکند و تیر خلاص را شلیک میکند و هر مخاطبی که در مقابل این قاب قرار گرفته باشد راه فراری نخواهد داشت و در نهایت  همه ما تسلیم نولان خواهیم شد.

فکت های فیلم میان ستاره ای

برای ساخت کرم چاله و سیاه چاله دکتر کیپ تورن با ناظر جلوه های بصری پل جی فرانکلین و تیمش در double negative با یکدیگر همکاری کردند دکتر تورن داده هایی که منجر به ساخت مدل های سه بعدی میشد در اختیار تیم قرار داد سپس با نرم افزار شبیه سازی این الگوها را طراحی کردند. نتیجه نهایی هشت صد ترابایت داده شبیه سازی شده بود که بینش جدیدی را برای اختر شناسان به ارمغان آورد. دکتر تورن از این داده ها در نوشتن دو مقاله علمی استفاده کرد.

استیون اسپیلبرگ در سال 2006 برای کارگردانی این فیلم انتخاب شد و جاناتان نولان را استخدام کرد تا فیلمنامه این فیلم را بنویسد اما در سال  2012 اسپیلبرگ از این پروژه کناره گیری کرد و جاناتان نولان کارگردانی این فیلم را به برادرش پیشنهاد داد که در این حین باعث همکاری دو برادر شد.

نقد و بررسی فیلم اینتراستلار

فیلم میان ستاره ای با دیدی کاملا علمی به موضوع سیاره دوم برای بقا بشر به بیننده میفهماند که این سیاره با ارزش شاید تا میلیاردها سال نوری هم پیدا نشود و این سیاره ای که بازیچه دست بشر شده ممکن است روزی به مرحله ای برسد که دیگر قابل سکونت نباشد و اینجا بشر در مقابل نابودی قرار میگیرد.

دیدن این فیلم انسان را به فکر فرو میبرد و شانس یافتن حیات را حداقل با تکنولوژی کنونی به صفر میرساند و این اطمینان را میدهد که از سیاره خود مراقبت کند. این زنگ خطری بود در قالب فیلم که وظیفه هشیار کردن بشر خواب زده را بر دوش داشت.

جوایز فیلم میان ستاره ای

این فیلم جوایز متعددی از جشنواره های مختلف کسب نموده که از جمله آنها می توان به بهترین جلوه های بصری، بهترین فیلم 2015، عنوان بهترین کارگردانی برای کریستوفر نولان و و عنوان بهترین فیلم علمی تخیلی اشاره نمود.

بازیگران فیلم میان ستاره ای نقش توضیحات
متیو مک کانهی کوپر فضانوردی که وظیفه خطیری بر عهده دارد.
آن هاتاوی برند نقش مکمل و همکار کوپر
جسیکا چستین مورف دختر کوپر
مکنزی فوی مورف دختر کوپر در 10 سالگی

ژانر مشابه فیلم ماجراجویی فضایی

 • آپولو Apollo13: فیلی که نشان میدهد برای رسیدن به سطح ماه با چه مشکلاتی روبرو بودند.
 • مریخی The martian: داستان فضانوردی تنها مانده بر سطح مریخ که برای زنده ماندن باید به هر روشی دست بزند.
 • ورود Arrival: موجودات فرا زمینی به زمین ورود میکنند و سعی دارند با انسان ها ارتباط برقرار کنند و دو محققی که با علم زبان شناسی باید زبان این موجودات را روز گشایی کنند.

15- مجموعه فیلم هابیت نبرد پنج سپاه The Hobbit The Battle of the Five Armies 

بهترین فیلم های ماجراجویی

تورین به همراه دوستان هابیت خود راهی کوهستان اسماگ می شود تا جواهری که اژدها از آن مراقبت میکند را به دست بیاورند.

علی در 1 دقیقه خلاصه فیلم سه گانه هابیت را میگه:

قسمت سوم از سه گانه هابیت که پیش درآمدی است بر ارباب حلقه ها و اقتباسی از رمانی با همین نام ساخته پیتر جکسون که در دسامبر سال 2014 به اکران در آمد. فیلمی که با فروش 962.2 میلیون دلاری در سرتاسر جهان فروخت عنوان یکی از پرفروش ترین فیلم های ژانر ماجراجویی سال 2014 را به دست آورد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا دسامبر 2014 ماجراجویی-فانتزی 144 پیتر جکسون برادران واینر برادران وارنر
پرچم آمریکا آمریکا 2013 ماجراجویی-فانتزی 101 پیتر جکسون برادران واینر برادران وارنر
پرچم آمریکا آمریکا 2012 ماجراجویی-فانتزی 109 پیتر جکسون برادران واینر برادران وارنر

خلاصه: تورین به همراه دوستان کوتوله اش در جستجوی جواهر به کوهستان اسماگ می روند تا جواهر را از چنگ اژدها در بیاورند اما خطرات بسیاری پیش روی آنهاست، همزمان مردم تهدیدی جدی احساس می کنند اورک ها و الف ها و کوتوله ها برای جنگ آماده می شوند بیلبو که متوجه می شود تورین تحت تاثیر نفرین گنج قرار گرفته است سعی می کند کمک کند و جنگ هایی به وقوع می پیوندد. جنگی میان خیر و شر…

نگاهی به نقدهای فیلم نبرد 5 سپاه

نبرد 5 سپاه فیلمی که آکنده از صحنه نبردهای طولانی و فانتزی است، فیلم نکات مثبت بسیاری دارد و علیرغم صحنه های نبرد فراوان که به بالا بردن سرعت فیلم کمک کرده اند صحنه های احساسی زیادی نیز وجود دارد به عنوان مثال صحنه خداحافظی بیلبو با گندالف و کوتوله ها و سرزمین میانه یک صحنه احساسی با پایانی غم انگیز است و همچنین شخصیت هایی که در طی فیلم به شکل زیبایی به رشد و بلوغ می رسند. تصویربرداری فیلم بسیار حرفه ای، مناظر و دکورها مانند سری های قبلی شگفت انگیز و استادانه طراحی شده اند و همینطور جلوه های ویژه بی نقص (صحنه های اژدها بسیار حرفه ای طراحی شده بود) و در آخر گریم شخصیت ها و بازی ها به خصوص مارتین فریمن در نقش بیلبو. موسیقی فیلم یکی از بهترین موسیقی ها در سال های اخیر است و در آخر کارگردانی پیتر جکسون که مسلط بر تمام جزئیات است. همه این ها در مجموع و با در نظر گرفتن برخی کاستی ها، داستانی را به نمایش گذاشته که به زیبایی به اوج می رسد و شما در پایان یک داستان شگفت انگیز و یک نبرد تمام عیار را روی صفحه نمایش خواهید دید.

فکت هایی از فیلم هابیت 3

آخرین فیلم از سه گانه هابیت همزمان می شود با آخرین نقش آفرینی بازیگر افسانه ای سر کریستوفر لی در نقش سارومان سفید و همچنین آخرین نقش لایو اکشن او بود که قبل از مرگش در سال 2020 یعنی در سن 93 سالگی تکمیل و اکران شد. این سری به نام نبرد 5 سپاه نام گرفته است چرا که در یک طرف گابلین ها و اورک های وحشی هستند و در طرف دیگر الف ها، انسان ها و دورف ها قرار دارند یعنی 5 ارتش!

بازیگران فیلم هابیت نبرد 5 سپاه نقش توضیحات
ایان مک کالین گاندالف جادوگری که به کوتوله ها و بیلبو کمک می کند.
مارتین فریمن بیلبو هابیتی که سنگ جادویی را از اسماگ می دزدد.
ریچارد آرمیتاژ تورین شاهزاده دورفی که در جستجوی سنگ به قلعه اسماگ می رود و دچار نفرین گنجینه می شود.
کیت بلانشت گالادریل یکی از جنگجیویان الف

فیلم های مشابه Hobbit

 • هابیت برهوت اسماگ The Hobbit The Desolation of Smaug: کوتوله ها به همراه بیلبو و گاندالف برای نجات شهرشان و پس گرفتن سنگ جادویی از دست اژدهایی به نام اسماگ در تلاش اند.
 • هابیت 1 یک سفر غیر منتظره An Unexpected Journey: بیلبو بگینز به همراه 13 دورف کوتوله سفری غیر منتظره را آغاز می کنند تا پادشاهی اربور را از اسماگ پس بگیرند.
 • ارباب حلقه ها دو برج The LOrd of the Rings The Two Towers: در حالیکه فرودو به همراه دوستش سم به موردور نزدیک می شوند ارتش سائورون نیز متحدانی تازه به دست آورده و جنگی بزرگ در حال وقوع است.

پاسخ به سوالات متداول شما درباره بهترین فیلم های ماجراجویی و مهیج

 • بهترین فیلم های ماجراجویی در سال 2022 کدام هستند؟
  فیلم های متعددی در سال 2022 اکران شد که ارزش دیدن دارند و اتفاقا بهترین فیلم های سال 2022 را نیز مورد نقد و بررسی قرار دادیم اما از میان تمام آثار می توان به جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها، شهر گمشده و در برابر یخ اشاره نموده که در ژانر ماجراجویی و ساخته 2022 هستند.
 • چند فیلم ماجراجویی در جنگل معرفی کنید؟
  اگر به سبک فیلم های ماجراجویی در دل طبیعت و جنگل علاقمند هستید حتما فیلم های از گور برخاسته با بازی زیبای دی کاپریو و تام هاردی، جنگل، شهر گمشده، پرسه در جنگل و جومانجی را تماشا کنید.
 • فیلم های ماجراجویی گنج کدام هستند؟
  فیلم شهر گمشده و هابیت 2014 در ژانر ماجراجویی با محوریت جستجو به دنبال جواهرات و گنج ساخته شده اند.
 • لطفا فیلم های ماجراجویانه چند قسمتی معرفی کنید.
  اگر فیلم های ماجراجویی چند قسمتی مورد پسند شما ست و سایر قسمت های یک فیلم را نیز دنبال می کنید پیشنهاد می شود سه گانه هابیت، دزدان دریایی کارائیب، جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها، تل ماسه و دونده هزارتو را تماشا کنید.
 • معیار انتخاب فیلم های ماجراجویی جدید چه مواردی بوده است؟
  در میزبان فا مگ سعی کردیم جدیدترین فیلم های ماجراجویی را در ابتدای لیست خود قرار دهیم. معیار انتخاب فیلم ها میزان محبوبیت آنها میان کاربران، امتیازات دریافت شده از سایت های نقد و بررسی، همچنین جوایز دریافتی و افتخارات و کارگردان آن و… بوده است. در حقیقت فاکتورهای متعددی برای گلچین کدن این فیلم ها در نظر گرفت شده است.
 • چرا برخی فیلم های بسیار محبوب در این لیست دیده نمی شوند؟
  قطعا تعداد فیلم های فاخر در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است و ما تنها 15 عدد از آنها را گلچین کردیم به طوری که هم از زمان اکران آنها سال های زیادی نگذشته باشد هم ارزش دیدن داشته باشند از طرفی  این لیست به مرور گسترس خواهد یافت پس چنانچه فیلم دیگری هم می شناسید که ارزش معرفی و تماشا دارد نام آن را عنوان نمایید تا در بروزرسانی های بعدی به این یست اضافه شود.

فیلم ماجراجویی جدید و تماشای آن گزینه مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت است. فیلم ماجراجویی در طبیعت مثل جنگل، گشت و گذار در جنگل و از گور برخاسته با نقش آفرینی بسیار جذاب بازیگران هالیوودی همچون رئوناردو دی کاپریو و تام هاردی یا فیلم ماجراجویی بچه ها مثل مجموعه فیلم های دونده هزارتو واقعا ارزش دیدن دارند. چرا که شما را به دل یک داستان پرهیجان می برند و ساعت ها شما را با خود همراه می کنند. اگر به سبک فیلم ماجراجویی کمدی هم علاقمند هستید می توانید فیلم شهر گشمده که ساخته 2022 هم هست را به تماشا بنشینید. میزبان فا مگ به طور ویژه تماشای فیلم آوای وحش و از گوربرخاسته را توصیه می کند. شما چه پیشنهادی برای تیم ما دارید؟ 😍

بهترین فیلم های خارجی جهان

‫2 دیدگاه ها

 1. سایتتون عالیه
  من همیشه از سایتتون برای انتخاب فیلمام استفاده میکنم
  خیلی کامل و جامع همه چیزو شرح دادین و ممنون از اینهمه تلاش🌺

  1. سلام صفورا عزیز؛
   ممنون از محبت و انرژی مثبتی که منتقل میکنید. واقعا خستگیمون رفع میشه با رضایت شما عزیزان…
   خوشحالیم لیست فیلم های خارجی ماجراجویانه مورد پسند بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا