بهترین

بهترین فیلم های آخرالزمانی و پایان دنیا به همراه ویدیو – آپدیت 1402

فیلم آخرالزمانی و پایان دنیا به خاطر داشتن یک موضوع دلهره آور و جالب، یکی از ژانرهای پرطرفدار امروز سینمای جهان است. در یک دوره ای هالیوود فیلم های آخرالزمانی زیادی می ساخت. البته امروزه نیز موضوع پایان دنیا در اغلب فیلم ها به عنوان زیر ژانر مورد استفاده قرار می گیرد. ادبیات داستانی آخرالزمانی و یا پسارستاخیزی از دوران قدیم وجود داشته، اما به سبک مدرن عمدتا در قرن نوزدهم ظهور کرد. در قرن بیستم هم با تجربه انسان از بمب های هسته ای پایان دنیا موضوع محور و داستان اصلی اغلب فیلم های سینمایی شد و فیلم های پایان جهان تولید شدند. البته آخرالزمان عمدتا در این فیلم ها مفاهیم مختلفی دارد. ممکن است یک رویداد طبیعی مانند برخورد شهاب سنگ، زلزله، بیماری عجیب و کشنده، زامبی، هوش مصنوعی، کارهای خرابکارانه، آدم فضایی ها و یا حتی ظهور قیامت باشد! بر همین اساس شاهد تولید و اکران انواع فیلم آخرالزمانی زامبی مثل قطار بوسان و جنگ جهانی زد، فیلم آخرالزمانی یخی همچون برف شکن، فیلم آخرالزمانی جاده که بسیار محبوب بوده و سبک های مشابه آن و فیلم های پایان دنیا بوده ایم. حقیقتا فیلم علمی تخیلی اخرالزمان هم مخاطبین خاص خود را دارد و به نظر می رسد محبوبیت زیادی نیز پیدا کرده است مثلا فیلم آخرالزمانی نیکلاس کیج بسیار پرفروش بود. اصل داستان تمامی این فیلم ها نابودی و پایان دنیا است. در این نقد و بررسی از میزبان فا مگ تصمیم گرفتیم چند فیلم آخرالزمانی جدید و فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی معرفی کنیم تا با تماشای آنها هیجان بیشتری را تجربه کنید. شایان ذکر است چند فیلم آخرالزمانی جدید نیز تولید شده اما بنابراینکه هنوز امتیازات پایینی دارند در لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی درج نشدند و البته این لیست در بروزرسانی های آنی گسترده تر خواهد شد پس اگر فیلم پایان دنیا دیگری می شناسید نام آن را در بخش دیدگاه ها ذکر نمایید.

بهترین فیلم های آخرالزمانی و پایان دنیا

فیلم آخرالزمانی

فیلم های آخرالزمانی را علاوه بر اینکه برای تفریح و وقت گذرانی می بینیم باید به مفاهیم آن ها هم دقت کنیم. مسلما ما نباید هر چه در این فیلم های پایان دنیا می بینیم را بپذیریم و صرفا مصرف کننده آثار غربی باشیم. به قول جلال آل احمد تا زمانی که مصرف کننده تولیدات غربی باشیم و چیزی متناسب با فرهنگ خودمان نسازیم غرب زده ایم! در فیلم علمی تخیلی آخرالزمان عمدتا یا دنیا نابود می شود یا اگر در حال نابودی است یک شخص آن را نجات می دهد. بقیه دنیا هم انسان های ضعیف و مصرف کننده و احتمالا بی عرضه ای هستند! اگر هم پساآخرالزمان است، همه جای دنیا نابود شده و فقط آمریکا سالم مانده است. در واقع می توان گفت در فیلم های هالیوودی اهداف آینده جهان که مدنظر غرب است (همان نظم نوین جهانی) به مخاطب دیکته می شود! در چند سال گذشته به شدت فیلم های پایان جهان رواج پیدا کرده طوری که دانلود فیلم نابودی زمین جزو پرتکرار ترین کلیدواژه ها بوده است. فیلم پایان دنیا به واسطه وقایع طبیعی و فیلم های پایان جهان و کشت و کشتار توسط زامبی ها در سینمای کره جنوبی هم خیلی طرفدار دارد. شاید شاخص ترین اثر آنها همان قطار بوسان باشد.

بهترین فیلم های آخرالزمانی

در این نقد و بررسی 41 مورد از بهترین فیلم های آخرالزمانی را معرفی می کنیم. فیلم آخرالزمانی جدید جعبه پرنده و فیلم های آخرالزمانی زامبی جزو پیشنهادهای ما برای دانلود فیلم نابودی زمین است. خوشبختانه اغلب این فیلم ها با کیفیت های خوب و به صورت دوبله فارسی از طریق سایت های معتبر فیلم و سریال قابل دانلود هستند. از این رو برای دانلود فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی مشکلی نخواهید داشت.

بدون شک یکی از اصلی ترین اهداف سینما ایجاد هیجان و رویاپردازی است. یکی از موضوعاتی که برای همه ما هم مبهم است و هم رویا، آخرالزمان است. پایان دنیا چگونه خواهد بود؟ این سوال شاید درون مایه همه فیلم های آخرالزمانی باشد. برای پاسخ به این سوال بلایای طبیعی و غیر طبیعی، بیماری، زامبی و… در فیلم ها عنصر محوری قرار می گیرد و به مخاطب نشان داده می شود. معمولا هم آمریکا کشتی نجات (به مثابه کشتی نوح) را می سازد و نظم نوین جهانی را پایه ریزی می کند از طرفی به لطف استفاده از تکنولوژی پرده سبز و فناوری CGI نمایش این تصاویر طبیعی تر و جذاب تر هم شده اند!

1-زمین سرگردان The Wandering Earth II 2022

بهترین فیلم های پایان دنیا

داستان از آنجایی شروع می شود که کره ی زمین گرفتار در سیاه چاله ای از سیارات اطراف اش است که همگی قصد برخورد و بلعیدن او را دارند و حالا این انسان ها هستند که باید تلاش کنند تا از این مرگ حتمی دنیا، زمان بخرند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم زمین سرگردان 2 را میگه:

داستانی به کارگردانی فرانک گوو در ژانری اکشن، ماجراجویی و درام از زندگی در پایان دنیا و حوادثی که در آن زمان رخ می دهد. داستانی 173 دقیقه ای و محصول کشور چین که در سال 2023 آخرین سری آن به بازار آمده است و جزء بهترین فیلم های آخرالزمانی در سال های 2022 می باشد.

 کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
چین 2022 173 فرانت گوو

خلاصه: در قسمت ابتدایی دیدیم که زمین دز حال برخورد با سیاره مشتری است و تنها 37 ساعت فرصت وجود دارد تا کارشناسان بتوانند زمین و مردمانش را از این فاجعه ی کشنده نجات دهند. و اما حالا اسن خورشید است که با رشد بیش از حد خود مانند سیاه چاله ای تمامی اجسام و سیاره ها را به درون خود می کشد.و حالا این انسان ها هستند که در این سری از فیلم زمین سرگردان باید به دنبال رها نجای برای خود و زمین باشند.

حقایق فیلم زمین سرگردان 2

جالب است که بدانید مساحت استودیوی که در آن فیلمبرداری شده است چیزی معادل 126 زمین فوتبال است که بسیار بزرگ و پهناور است و جلوه های ویژه ی استفاده در آن بسیار با ریزه کاری و هزینه ی بالایی بوده است. به دلیل همه گیری کرونا در 4 کشور ایالات متحده کلمبیا، فرانسه و ایسلند گروه های فیلم برداری تشکیل شد و تمامی تصاویر فیلم برداری را بر روی سرور های ابری با همان حجم و قدرت دانلود ارسال می کردند و از نهایت علم و تکنولوژی در شرایط ویژه استفاده کردند.

آیا فیلم The Wandering Earth 2022 را ببینیم؟

این فیلم در سه فستیوال مختلف از جمله مراسم جوایز Weibo و جایزه کانال فیلم چین و جشنواره فیلم دانشجویی پکن توانسته جایزه ی بهترین فیلم سال را از آن خود کند و در نامزدی های دیگر نیز نام فیلم را بیشتر به نمایش بگذارد و معروفیت بیشتری بدست آورد. داستانی از آخرالزمان که نشان می دهد چقدر مرگ و نیستی به همه ی ما نزدیک است و این انسان ها هستند که کم کم به این چرخه ی نابودی هیزم می ریزند و آن را گسترش می دهند اما نمی دانند که نابودی خودشان در میان است.

بازیگران فیلم زمین سرگردان نقش توضیحات
اندی لاو تو هنگیو دانشمند کامپیوتری که روی 2 پروژه کار می کند.
کلارا لی مهاجم زن آسانسور فضایی جعل کنندگان هویت های فضانوردان
جینگ وو لیو پیکیانگ فضا نوردی که جان سالم به در می برد.
ژی وانگ هان دودو کسی که بر اثر تشعشع اشعه بی سرطان دچار می شود.

فیلم های مشابه زمین سرگردان 2

 • زمین سرگردان The Wandering Earth: در اولین نسخه ی این فیلم می بینیم که زمین در حال نابودی در حال برخورد با سیاره ای در فضا است که…
 • فردا قبل از بعد tomorrow before after: داستان زنی که در دنیای آخرالزمانی با سگش و کودکی که در بدنش رشد می کند دست و پنجه نرم می کند. فیلمی که جزء بهترین های آخرالزمان است و به زودی وارد بازار می شود.
 • فیلم 65: یک فضانورد در یک جزیره فرود می آید و متوجه می شود که تنها نیست…

2-فینچ Finch 2021

بهترین فیلم های آخرالزمانی

در سرزمینی پسا آخرالزمانی، رباتی که ساخته ی دست بشر است وظیفه محافظت از سگ سازنده اش را عهده دار است اما حالا با مفاهیم دیگری از زندگی آشنا می شود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم فینچ را میگه:

داستانی به کارگردانی میگل ساپوچنیک و بازی بی نظیر تام هنکس که باز هم او را در سرزمینی تنها و بی کس رها کرده اند تا داستانی جذاب را به تنهایی به تصویر بکشد. این فیلم جزء بهترین فیلم های آخرالزمانی است که با دوبله فارسی نیز ارائه شده است.

 کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2021 115 میگل ساپوچنیک اپل تی وی پلاس

خلاصه: داستان 10 سال پس از برخورد شراره ای از آتش خورشید را به سطح زمین نشان می دهد که باعث شده کره ی زمین خالی از سکنه شده باشد و این زمین سوخته با 150 درجه ی فارنهایت غیر قابل زندگی کردن باشد از طرفی اشعه های ماوراء بنفش قدرت زیستن را گرفته اند. اما فینچ واینبرگ مهندس مکانیک از اندک افرادی است که توانسته زنده بماند و حالا در مکانی زیر زمینی که مربوط به شرکتی بوده که قبلاً کار می کرده زندگی می کند و فقط در زمانی که به دنبال غذا باشد از مقر خود به سطح زمین می رود. اما او حالا علمی دارد که می خواهد برای کمک به سگ وفادارش استفاده کند و…

حقایق فیلم فینچ Finch 2021

فینچ در زمانی که ربات را ساخت اولین قانونی که به او یاد داد درست همان اولین قانون آیزاک آسیموف نویسنده علمی تخیلی است که می گوید: یک ربات نمی‌تواند به یک انسان آسیب بزند یا به دلیل وارد عمل نشدن، اجازه دهد که انسانی آسیب ببیند مگر اینکه قانون صفرم نقض شود. که قانون صفرم هم می گوید: یک ربات نمی‌تواند به بشریت آسیب بزند، یا اجازه دهد که بشریت آسیب ببیند. این فیلم جزء فیلم های علمی تخیلی و آخرالزمانی جدید است.

نقد و بررسی فیلم فینچ 2021 Finch

فیلم فینچ جدا از داستان های دیگر آخرالزمانی و پسا آخرالزمانی که تا به حال دیده ایم، زندگی و ادامه ی حیات را با پیشرفت علمی که ترسناک تر از قبل است، نشان می دهد. این فیلم آینده ای که حتی انسان در آن نیست را به تصویر کشیده اما هستند ربات هایی که بتوانند زندگی کنند و بدون حضور گونه ی انسان به حیات خود ادامه دهند و حتی باعث حیات دیگری نیز بشوند. این فیلم با دریافت 2 جایزه از بهترین جشنواره های دنیا و در کل 4 بار نامزدی توانست نام خود را در میان بهترین فیلم های آخرالزمانی نهادینه کند.

بازیگران فیلم فینچ نقش توضیحات
تام هنکس فینچ کسی که به تنهایی در این زمین سوخته توانسته زنده بماند.
کالب لندری جونز جف ربات فینچ
مری واگنمن دخر فینچ کسی که به عنوان دختر فینچ در فلش بک ها حضور دارد.
لورا مارتینز-کانینگهام مادر کسی که در فلش بک ها نقش مادر و همسر فینچ را دارد.

فیلم هایی با بازی تام هنکس

 • سگ تازی Greyhound: داستان یک فرمانده که باید گروه متفقین که توسط نازی ها در تعقیب هستند را هدایت کند.
 • سال Sully: داستان خلبان سالی که هواپیمای آسیب دیده خود را روی رودخانه فرود می آورد اما واکنش ها متفاوت است.
 • دور افتاده Cast Away: داستان مدیری که پس از تصادف و فرود در یک جزیره ی دور افتاده و تنها دچار حوادث و تغییراتی در خود می شود.

3- شب خاموش Silent Night

بهترین فیلم های آخرالزمانی

این فیلم داستان آخرین کریسمس سال است اما این یک مهمانی خداحافظیست و آخرالزمان بیشتر از آنچه که فکر می کنید نزدیک است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم شب خاموش را میگه:

فیلم شب خاموش یک فیلم کمدی آخرالزمانی با موضوع کریسمس ساخته کامیل گریفین است که در واقع اولین فیلم بلند این کارگردان نیز محسوب می شود و در سال 2021 اکران شده است. در این فیلم آخرالزمانی ستاره هایی چون کیرا نایتلی، متیو گود، رومن گریفین دیویس و لیلی رز دپ ایفای نقش کرده اند. داستان گروهی از دوستانی که برای آخرین کریسمس قبل از آخرالزمان دور هم جمع می شوند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا-انگلیس 16 سپتامبر 2021 92 کامیل گریفین مارو استودیوز

خلاصه: یک زوج به نام های نل (با بازی کیرا نایتلی) و سایمون (با بازی متیو گود) به همراه فرزندشان تصمیم دارند یک مهمانی شام کریسمس را در خانه ای روستایی بر پا کنند و دوستان قدیمی خود را نیز دعوت می کنند. همگی با لباس های شیک و رسمی در مهمانی حاضر می شوند اما قرار است فاجعه ای عظیم رخ دهد، و این مهمانی یک خداحافظی غم انگیز خواهد بود…

حقایقی درباره فیلم آخرالزمانی شب خاموش

سه پسری که نقش پسران نل و سایمون را بازی می کنند به نام های رومن، گیلبی و هاردی در حقیقت پسران کارگردان و نویسنده فیلم کامیل گریفین هستند.

کیرا نایتلی در مصاحبه ای گفته که فیلمبرداری درست قبل از قرنطینه کرونا در بریتانیا به اتمام رسید و فیلمبرداری مجدد آن در سپتامبر 2020 انجام شد. کیرا نایتلی در سریال دزدان دریایی کارائیب همبازی جانی دپ بود و در این فیلم در مقابل دختر جانی دپ یعنی لیلی رز دپ ایفای نقش کرده است.

نگاهی به فیلم Silent Night

یک فیلم با موسیقی و فیلمنامه خوب و کارگردانی مناسب که بیننده را به نوعی غافلگیر می کند که سزاوار استقبال بهتری بود. بازی های فیلم خوب بوده اما بازی رومن گریفین بسیار متفاوت بود که می توان گفت این برجسته ترین اجرای فیلم بوده، پسری که در فیلم “جوجو خرگوشه” نیز خوش درخشیده بود. در مجموع در این فیلم شاهد یک کریسمس معمولی نخواهید بود بلکه باید در انتظار یک فیلم آخرالزمانی باشید.

بازیگران فیلم شب خاموش نقش توضیحات
متیو گود سیمون شوهر نل و پدر هنر، هاردی و توماس
رومن گریفین دیویس هنر پسر سیمون و نل، برادر هاردی و توماس
آنابل والیس ساندرا همسر تونی، مادر کیتی و خواهر نل
کایرا نایتلی نل همسر سایمون و مادر هنر، هاردی و توماس. او و سایمون میزبان گردهمایی کریسمس هستند.

فیلم های مشابه Silent Night

 • قطار یخ شکن Snowpiercer: پس از یک آزمایش ناموفق، آب و هوای زمین تغییر می کند و تنها بازماندگان در یک قطار زندگی می کنند اما…
 • فرزندان آدم Children of Men: داستانی از انقراض بشر و هرج و مرجی در سال 2027…
 • سقوط ماه Moonfall: یک نیروی عجیب ماه را از مدارش خارج کرده و در مسیر برخورد با زمین است…

4- مکانی ساکت 2 2020 A Quiet Place Part II

بهترین و ترسناک ترین فیلم های آخرالزمانی

داستان در ادامه ی قسمت یک این فیلم است درست در زمانی که موجوداتی کور اما حساس به صدا در دنیایی آخرالزمانی به زمین آمده اند و در تلاش اند تمامی انسان ها را از بین ببرند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مکانی ساکت 2 را میگه:

داستانی به کارگردانی جان کرازانسکی که خودش نیز در این فیلم به ایفای نقش پرداخته داستانی را از زندگی در زمانی را به تصویر کشیده است که حوادثی آخرالزمانی برای مردم رخ می دهد و آمادگی هایی که باید در این دوران داشت را به نمایش گذاشته است. این فیلم جزء بهترین فیلم های آخرالزمانی می باشد که تا به حال در 3 قسمت قول ساختش داده شده است.

 کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2020 97  جان کرازانسکی پارامونت پیکچرز
پرچم آمریکا آمریکا 2018 90  جان کرازانسکی پارامونت پیکچرز

خلاصه: داستان از آنجایی شروع می شود که در یک صبح آفتابی حوادثی عجیب رخ می دهد. آتش سوزی عظیم در آسمان و ناگهان آشوبی در شهر و دیدن موجوداتی کور اما حساس به صدا که انسان ها را در هر کجا که باشند پیدا می کنند و نابود می کنند.

حقایق فیلم مکانی ساکت 2

جالب است بدانید برای ساخت این قسمت از فیلم بودجه ای 3 برابر قسمت قبلی در نظر گرفته شد چرا که در قسمت اول طرفداران این سبک از فیلم با حمایت خود باعث ساخت قسمت جدید و با کیفیت تر شدند. این سری از فیلم ها قرار است که یک اسپین آف داشته باشد و در سال 2024 با عنوان یک مکان ساکت: روز اول منتشر شود.

چرا باید فیلم مکانی ساکت 2 را دید؟

داستانی هیجانی و آخرالزمانی که در سال های 2018 تا 2020 منتشر شده اند و توانسته با 44 بار نامزدی در بهترین جشنواره های دنیا 14 جایزه را از آن خود کند و نام خود را در بین فیلم های اکران شده نمایان کند. این فیلم در قسمت دوم خود توانسته نامزدی جشنواره ی بفتا را در کارنامه ی خود داشته باشد و در imdb با امتیاز 7.2 جایگاه ویژه ای داشته باشد.

بازیگران فیلم مکانی ساکت 2 نقش توضیحات
امیلی بلانت ایولین ابوت زنی که برای نجات خانواده اش در تلاش است.
جان کرازینسکی لی ابوت مردی که همسر بلانت است.
میلیسنت سیموندز ریگان ابوت دختر لی که ناشنوا است.
کیلیان مورفی امت دوست ابوت ها

فیلم های مشابه مکانی ساکت 2

 • مکانی ساکت A Quiet Place 2018: داستان موجوداتی که به صدا حساس اند و در دنیای آخرالزمانی وارد می شوند.
 • مکانی ساکت 3 A Quiet Place III2025: داستانی در ادامه ی 2 قسمت قبل که در دنیای آخرالزمانی به نمایش گذاشته می شود.
 • یک مکان آرام: روز اول A Quiet Place: Day One: داستان اسپین آف این سری از فیلم هاست که در سال 2024 به بازار عرضه می شود.

5- گرینلند Greenland

فیلم پایان دنیا

جان پس از اطلاع از سقوط شهاب سنگ ها بر روی زمین قصد دارد خانواده خود را نجات دهد. او باید همسر و پسرش را به یک مکان امن برساند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم گرینلند را میگه:

یکی از جدیدترین و زیباترین فیلم های آخرالزمانی که مورد استقبال بسیار زیاد هم مواجه شده فیلم گرینلند است. این فیلم آخرالزمان را به صورت سقوط سیارک ها و دنباله دارها به تصویر می کشد. شخصیت اصلی این فیلم جرارد باتلر است که به خاطر بازی در فیلم ضد ایرانی 300 برای ایرانی ها آشناست!

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2020 119 ریک رومن وو آنتون

خلاصه: داستان این فیلم آخرالزمانی از جایی آغاز می شود که شخصیت اصلی فیلم یعنی جان گاریتی خبردار می شود که چندین سیارک و ستاره دنباله دار قرار است به زمین برخورد کنند. جان قصد دارد همسرش آلیسون و پسرش ناتان را به یک نقطه امن برساند. این نقطه امن همان پناهگاهی است که جان باید خانواده خود را به هر طریقی شده به آن جا برساند…

حقایق فیلم سینمایی گرینلند

در یکی از سکانس های فیلم می بینیم که شهر پاریس با خاک یکسان شده، اما برج ایفل (به عنوان نماد غرب) هنوز سالم است. جالب است در سکانس بعدی کل اروپا زیر آب رفته است. در یکی دیگر از سکانس ها نیز مشخص می شود شخصیت های داستان در منطقه Osgoode کانادا قرار دارند و منتظر یک هواپیما هستند. این منطقه از کانادا فعلا فرودگاهی ندارد! این فیلم آخرالزمانی دومین همکاری کارگردان ریک رومن وو با جرارد باتلر است. خود جرارد باتلر هم دومین اثر آخرالزمانی اش را بعد از فیلم Geostorm تجربه می کند.

آیا فیلم Greenland را ببینیم؟

به نظر می رسد که گروه فیلمسازی بعد از موفقیت قابل قبول قسمت اول در تدارک قسمت دوم این فیلم آخرالزمانی است. این فیلم به خاطر هیجان بسیار بالا و استفاده مناسب و قابل قبول از فناوری CGI توانست نظر مثبت تماشاگران را به دست بیاورد. در سایت معتبر راتن تومیتوز به این فیلم توسط منتقدین نمره ممتاز 78 از 100 داده شده است.

بازیگران فیلم گرینلند نقش توضیحات
جرارد باتلر جرارد باتلر جان گاریتی شخصیت اصلی داستان و مهندس سازه
مارونا بوکارین مارونا بوکارین آلیسون گاریتی همسر جان
راجر دیل راجر دیل ناتان تنها فرزند جان و آلیسون
دیوید دنمن دیوید دنمن رالف ونتو کسی که به امید ورود به هواپیمای بازماندگان، ناتان را می دزدد.

فیلم های مشابه با فیلم گرینلند

فیلم های زیر نیز در مورد مواجهه بشر با وقایع طبیعی و عحیب هستند:

 • موج The Wave: یک کوه بزرگ در کنار ساحل ریزش می کند و امواج بزرگی را ایجاد می کند. یک زمین شناس قصد دار خانواده خود را از این سونامی نجات دهد.
 • وولکانو Volcano: در یک انفجار بزرگ زیر زمینی عده ای از کارگران کشته شده اند. مایک و همکارانش قصد تحقیق در مورد این انفجار را دارند.
 • روشنایی روز Daylight: دو سر یک تونل بزرگ در مرکز شهر نیویورک به علت نامعلومی بسته می شوند. عده زیادی در این تونل گیر افتاده اند.

6- هشتگ زنده #Alive

بهترین فیلم های آخرالزمانی

داستان آلوده شدن انسان ها در کره ی جنوبی به ویروسی که همه را به زامبی هایی رستاخیز تبدیل می کند و حالا یک نفر در آپارتمانش در بین این حجم از نزدیکی مرگ اما زنده است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم #زنده را میگه:

فیلمی محصول سال 2020 از کشور کره جنوبی که اقتباسی است از یک فیلم نامه به نام Alone که در سال 2019 نوشته شده است که خود قرار است به فیلم دیگری تبدیل شود. این فیلم یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی اخیر محسوب می شود که پر از خون و خونریزی است و داستان پاندمی یک ویروس کشنده در کشور کره جنوبی را روایت می کند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
کره جنوبی 24 ژوئن 2020 99 چو ایل هیونگ لوته اینترتینمنت

خلاصه: داستانی در کره جنوبی از پسری که در فضای مجازی فعال است و حالا در پی آلوده شدن انسان های شهر به ویروسی ناشناخته که آنها را تبدیل به زامبی هایی قاتل می کند در آپارتمانش زندانی می شود و فقط از طریق شبکه های اجتماعی می تواند با هشتگ (#) زنده بودن خود را اعلام کند و درخواست کمک خود را انتشار دهد، در همین احوال او متوجه می شود دختری به نام کیم یون نیز که در آپارتمان آن سوی خیابان زندگی می کند زنده است و آنها با اطلاع از زنده بودن یکدیگر باید تلاش کنند از آپارتمان های خود فرار کنند و داستانی پر از هیجان را ادامه دهند….

حقایقی درباره فیلم #Alive

این فیلم آخرالزمانی شباهت قابل توجهی به داستان Word War Z مکس بروکس و تاریخ شفاهی جنگ زامبی ها دارد. هر دو داستان مربوط به گیمری آنلاین است که خود را در یک آخرالزمان زامبی می بینند که هیچ مهارتی برای زنده ماندن ندارند. داستان هشتگ زنده در کره جنوبی و داستان بروکس در ژاپن می گذرد. این فیلم بالاترین رتبه بندی جهانی نتفلیکس را در بین فیلم های کره ای بدست آورده است.

برای اولین بار است که “یو آه این” (در نقش جون وو) با موهای بسیار کوتاه در فیلمی ظاهر می شود، او ابتدا یک کلاه گیس مشکی می پوشد تا متمایز شود زیرا به محض پایان فیلمبرداری صدای سکوت در سال 2020، فیلمبرداری این فیلم را آغاز کرده بود، اما زمانی که کلاه گیس را بر می دارد و مدیر تولید موهای او را می بیند به او می گوید که موهای کوتاهش بسیار بهتر است و همان جا یک رای گیری در محل فیلمبرداری انجام می شود و مدل موی جون وو مشخص می شود. به درخواست حاضران در صحنه فیلمبرداری او عکسی را در حالی که گلاه گیس بر سرش دارد در اکانت شبکه اجتماعی خودش منتشر کرد.

چرا باید فیلم #Alive را دید؟

اگر از علاقمندان به فیلم های آخرالزمانی و زامبی جدید هستید به شما پیشنهاد می کنم این فیلم را از دست ندهید. داستانی اکشن و ترسناک از انسان های آلوده به ویروسی که تبدیل به زامبی های وحشی می شوند و در این میان تکنولوژی به انسان هایی که آلوده نشده اند کمک می کند. این فیلم داستانی از تلاش برای بقای انسان است درست مانند بازی های کامپیوتری اما واقعی.

بازیگران فیلم #زنده نقش توضیحات
یو آه این اوه جون وو پسری که تنها در آپارتمانش حبس شده.
جئون بائه سو همسایه کین یو بین کسی که قسد جان اوه جون وو و کیم یو بین را داشت.
پارک شین هه کیم یو بین دختری که در آپارتمان روبه رو اوه جون وو زندگی می کند.
هی وون اوه افسر پلیس افسر پلیسی که آلوده می شود.

فیلم های مشابه هشتگ زنده

 • شب مردگان متحرک Night of the Living Dead: داستان انسان هایی که باید خود را از دست غول هایی آدم خوار نجات دهند اما…
 • همه ما مرده ایم All of Us Are Dead: داستان دبیرستانی که پس از شیوع ویروسی کشنده دانش آموزان آن به دام می افتند…
 • کلاورفیلد Cloverfield: به دنبال یک انفجار موجودی عظیم الجثه از اعماق زمین بیرون می آید و شهر ها را به نابودی می کشاند…

7- جعبه پرنده Bird Box

فیلم تخیلی آخرزمانی

انسان ها به خاطر یک سری اتفاقات بسیار مرموز دست به خودکشی می زنند. آنها روی چشمان خود چشم بند می بندند و سعی می کنند به اتفاقات اطراف بی توجه باشند. چرا که توجه به اطراف عامل خودکشی آنها خواهد بود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جعبه پرنده را میگه:

این فیلم آخرالزمانی برگرفته از رمان معروفی اثر جاش مالرمن است. او در این فیلم موجودات فضایی را عامل پایان جهان تصور کرده است. سوران ببر کارگردان مطرح سینمای هالیوود این فیلم آخرالزمانی را با بازی زیبای ساندرا بلاک ساخته است و عنصر ترس و دلهره را به خوبی در آن به نمایش می گذارد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2018 124 سوزان ببر نتفلیکس

خلاصه: به دلیل به وجود آمدن یک سری اتفاقات ناشناخته و مرموز انسان ها بدون هیچ دلیلی خودکشی می کنند. به همین دلیل بقیه افراد بازمانده به این نتیجه می رسند که نباید به دنیای اطراف خود توجه کنند. از این رو روی چشمان خود چشم بند می گذارند و سعی می کنند صداهای مختلفی را که می شنوند نادیده بگیرند. پس از مدتی این بازماندگان در می یابند که اگر بتوانند خود را به پناهگاهی برسانند زنده خواهند ماند. مالوری و دو فرزند او تمام تلاششان را می کنند این راه سخت و دشوار را سپری کنند تا به پناهگاه برسند…

حقایق فیلم آخرالزمانی جعبه پرنده

یکی از اتفاقات جالب فیلم این بود که بازیگران در ابتدا باید برای مدتی از چشم بند استفاده می کردند تا شرایط را بهتر درک کنند. مسلم است که این موضوع باعث شد تا چه اتفاقاتی بیفتد! خود ساندرا بلاک در حین فیلم برداری چندین بار به سمت دوربین دوید! تقریبا چیزی حدود 50 درصد قسمت های فیلم برداری این فیلم به این صورت بود که بازیگران اباید ز چشم بند استفاده می کردند و به همین دلیل آنها با مشکلات متعددی مواجه شدند. ساندار بلاک عمدتا در فیلم های آخرالزمانی و ترسناک بازی نمی کند و خیلی عجیب بود که چطور بازی در این نقش را پذیرفت! دلیل نامگذاری فیلم به خاطر این است که بازماندگان در یک قفس گیر کرده اند. نکته جالب دیگر در این فیلم این است که مالوری (شخصیت اصلی داستان) نامی روی فرزندانش نگذاشته تا توجه آن ها به اطراف جلب نشود. او فرندانش را با نام دختر و پسر خطاب قرار می دهد.

در یکی از سکانس های این فیلم، تصاویری از فاجعه Lac-MEgantic (خروج یک قطار نفتکش از ریل) که در کانادا رخ داده بود نمایش داده شد. در واقع این سکانس برای توضیح یک خبر خیالی در این فیلم مورد استفاده قرار گرفت. اما نتفلیکس به علت حساسیت این فاجعه در کانادا، این سکانس را حذف کرد.

آیا Bird Box ارزش دیدن دارد؟

این فیلم آخرالزمانی جدید جزو دلهره آورترین و شاید جذاب ترین فیلم های آخرالزمانی چند سال اخیر باشد. بازی خوب ساندرا بلاک حقیقتا احساس آخرالزمان را به شما منتقل می کند. فریادهای او در فضاهای خالی فیلم، به خوبی حس ترس و دلهره را برای مخاطب تداعی می کند. بدون شک این فیلم نکات منفی دارد، اما حقیقتا روند داستان و بازی خوب بازیگران نقص های آن را می پوشاند از طرفی موضوع این فیلم آخرالزمانی کاملا متفاوت است.

بازیگران فیلم فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی نقش توضیحات
ساندرا بلاک ساندرا بلاک مالوری شخصیت اصلی داستان و مادر دو کودک
تریونت رودز تریونت رودز تام شخصی که به مالوری پناه می دهد و در ادامه به مالوری کمک می کند.
تام هالندر تام هالندر گری قاتل یک سری از پناهجویان
جان ملکوویچ جان ملکوویچ داگلاس صاحب خانه ای که همه افراد در آن پناه گرفته اند.

فیلم های سینمایی مشابه فیلم جعبه پرنده

فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی جعبه پرنده یکی از جدیدترین فیلم های آخرالزمانی است که پیشنهاد می کنیم حتما ببینید. فیلم های پایان جهان زیر نیز بسیار جذاب هستند.

 • پنهان Hidden: یک خانواده قصد دارند برای این که خود را از مخمصه نجات دهند به یک زیر زمین پناه ببرند. اما حضور آنها در زیرزمین به اندازه کافی دردسرساز است.
 • سکوت The Silence: موجودات بیگانه و وحشتناکی به زمین حمله کرده اند. یک دختر ناشنوای 16 ساله به همراه خانواده اش در یک پناهگاه هستند اما…
 • یک مکان ساکت A Quiet Place: موجودات بیگانه که نابینا هستند اما شنوایی قوی دارند به زمین حمله کرده اند. انسانها نباید صدایی ایجاد کنند.

8- موتورهای مرگبار Mortal Engines

معرفی بهترین فیلم های آخرالزمانی

داستانی از آینده ای ویران و برگرفته از رمانی که شهر های متحرکی ساخته شده که از ویرانه های قبلی است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم موتور های مرگبار را میگه:

فیلم آخرالزمانی موتورهای مرگبار یا موتورهای فانی محصول مشترک آمریکا و نیوزلند و با کارگردانی کریستین ریورز است که در سال 2018 به روی پرده سینماها رفته است. این فیلم استیمپانک بر اساس رمانی نوشته فیلیپ ریورز که در سال 2001 نوشته شده، ساخته شده است و روایتی از دنیای پسا آخرالزمانی است که در آن شهرها بر روی چرخ هایی عظیم سوار شده اند و انسان ها دنیایی متفاوت را تجربه می کنند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا-نیوزلند 27 نوامبر 2018 128 کریستین ریورز یونیورسال استودیوز

خلاصه: بیش از هزار سال در آینده و پس از یک درگیری فاجعه بار به نام جنگ شصت دقیقه ای بقایای بشر جمع می شوند و شهر هایی متحرک را می سازند. شهرهای بزرگ ویران و متروکه شده اند و برای بقا روی چرخ هایی با موتورهای بزرگ سوار شده اند و حرکت می کنند، آنها به یکدیگر حمله می کنند تا بتوانند منابع خود را تامین کنند اما همه چیز در حال اتمام است و در این میان هستر شاو و تام باید برای زنده ماندن بجنگند این دو با وجود اختلافات بسیار باید با یکدیگر متحد شوند تا آینده را نجات دهند…

فکت هایی درباره فیلم آخرالزمانی موتورهای مرگبار

نویسنده رمانی که فیلم بر اساس آن ساخته شده، در ماه می سال 2017 به صحنه فیلم دعوت شد و با اشاره به اینکه تحت تاثیر بازیگران و دکور قرار گرفته گفت: “بیشتر آن طور که تصور می کردم به نظر می رسید بجز برخی صحنه ها که بهتر بودند”.

یکی از تولیدکنندگان فیلم به نام جکسون حقوق این کتاب را در سال 2009 خریداری کرد اما فیلم برای چندین سال متوقف شد تا اینکه بالاخره در سال 2016 به طور رسمی معرفی و آغاز به کار کرد. کتابی که کاترین ولنتاین در ابتدای فیلم به موزه می آورد توسط پنی رویال نوشته شده است و آن شخصیتی است که در ادامه مهم می شود.

مطابق اقتباس هایی که از رمان های فانتزی می شود سن قهرمانان در فیلم کمی بالاتر رفته است. در کتاب اصلی تام و هستر 17 ساله، ولنتاین 16 ساله و پاد 18 ساله هستند اما در فیلم تام و هستر 29 و 28 ساله و کاترین 26 ساله است. این فیلم اولین تجربه کارگردانی بلند برای ریورز بود، او چندین نفر از اعضای تیم تولید خودش را از سه گانه ارباب حلقه ها و هابیت همراهش برای این فیلم آورد.

نگاهی به فیلم Mortal Engines

فارق از نقدهای منفی، ایده فیلم کاملا تازه است، شهرهایی موتور دار که روی خشکی می چرخند شاید در ابتدا مضحک باشد اما حس تازگی فیلمنامه را به مخاطب منتقل می کند. جلوه های ویژه و موسیقی فیلم فوق العاده هستند. آفرینش جهان آینده بر اساس رمان بسیار خوب به تصویر کشیده شده و در مجموع می توان گفت فیلم آخر زمانی غافلگیر کننده خوبی بوده است دست کم می توان گفت متفاوت از بلاک باستر های علمی تخیلی معمولی است.

بازیگران فیلم موتورهای فانی نقش توضیحات
جیهه آنا نیش یک خلبان، جنگجو و رهبر
رابرت شیهان تام ناتسورثی یک مرد طبقه پایین لندن که از شهر بیرون شد و به اجبار به عنوان یک هوانورد با هستر و گروه متحد شود.
هرا هیلمار هستر شاو یک قاتل فراری بد شکل و نقاب پوش با احساسی انتقام گیرانه.
هوگو ویوینگ تادئوس ولنتاین معاون لرد شهردار

فیلم های مشابه

 • والرین و شهر هزار سیاره Valerian and the City of a Thousand Planets: ماجرایی که در قرن بیست و یک و در یک ایستگاه فضایی رخ می دهد…
 • خرچنگ سیاه Black Crab: در دنیای پسا آخرالزمانی چند سرباز به یک ماموریت ویژه می روند…
 • زمین سوخته Scorched Earth: پس از اتفاقی عجیب نسل بشر در حال نابودی است، تمام آب ها آلوده به مواد رادیو اکتیو و کشنده است و زوجی برای زنده ماندن دخترشان تلاش می کنند.

9- در شب می آید It Comes At Night

معرفی بهترین فیلم های آخرالزمانی

یک ویروس ناشناخته کل مردم دنیا را گرفتار کرده است. پل و خانواده اش در کلبه ای تنها خود را از شر ویروس خفظ کرده اند. تا اینکه سرو کله ویل پیدا می شود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آخرالزمانی در شب می آید را میگه:

یکی دیگر از فیلم های تلفیق ژانر وحشت و روان شناختی با مفاهیم آخرالزمانی فیلم در شب می آید است. این فیلم آخرالزمانی توسط تری ادوارد شولتز نویسنده و کارگردان جوان و نسل نوی هالیوود ساخته شده است. او در این فیلم یک ویروس را عامل آخرالزمان معرفی کرده است!

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2017 91 تری ادوارد شالنز انیمال کینگدوم

خلاصه: داستان فیلم آخرالزمانی در شب می آید باز هم اشاره به ویروسی عجیب دارد. یک ویروس ناشناخته شیوع پیدا کرده است که اگر افراد به هم دست بزنند این بیماری را می گیرند. پل و خانواده اش توانسته است در یک کلبه در جنگل خود را قرنطینه کنند. یک روز غریبه ای به نام ویل قصد دارد وارد کلبه آنها شود. پل و همسرش سارا، ویل را دستگیر کرده و به درختی می بندند تا مطمئن شوند بیمار نیست. ویل می گوید برای آب و غذا به این کلبه آمده و قصد دیگری نداشته. پل و سارا تصمیم می گیرند ویل و خانواده اش را در کلبه اسکان بدهند. اما حضور آنها در کلبه اتفاقات زیادی را رقم می زند…..

فیلم آخرالزمانی در شب می آید

در واقع می توان این فیلم را بیشتر در ژانر ترس و وحشت قرار داد. چرا که عنصر ترس بیشتر غالب است. اما به جای ارواح خبیثه یا شیاطین، چیزی که به تسخیر شخصیت ها می پردازند، خود ساکنان خانه عجیب و غریب داستان هستند! کارگردان شاید قصد دارد در این فیلم به مخاطب این تفکر را القا کند که یک بد گمانی، اگر در ذهن به وجود بیاید ممکن است انسان را تبدیل به هیولایی وحشی کند.

فکت های جالب فیلم It Comes At Night

هنگام عکسبرداری از صحنه ای که پل (جوئل اجرتون) از ویل (کریستوفر ابوت) بازجویی می کند، صدابردار مجبور شد نیمی از روز را روی درخت بنشیند تا صدا را به درستی ضبط کند. آنچه در فیلم خیلی واضح است این است که کارگردان به شدت از مکتب آلفرد هیچکاک (اضافه کردن نکات انحرافی به داستان!) پیروی می کنند. به هرحال نکات اجتماعی و فلسفی فیلم را هم در هنگام تماشا در نظر بگیرید.

بازیگران فیلم شب می آید نقش توضیحات
جرج ادگرتون جوئل اجرتون پل شخصیت اصلی داستان و همسر سارا
کریستوفر ابوت کریستوفر ابوت ویل همسر کیم
کارمن اجوجو کارمن اجوجو سارا همسر پل
رایلی کوو رایلی کیئو کیم همسر ویل

فیلم های مشابه با فیلم در شب می آید

فیلم آخرالزمانی پاندمی نیز شباهت زیادی به فیلم در شب می آید دارد.

 • پاره های وحشت Open Grave: مردی در یک گودال عجب به هوش می آید. در این گودال جسدهای زیادی وجود دارد و او هیچ چیز از گذشته به یاد نمی آورد.
 • موجود The Thing: کیت یک باستان شناس است که برای کشف ناشناخته ها یا یک گروه همکاری می کند. اما انها جسد یک موجود فرازمینی را پیدا می کنند.
 • پاندمی Pandemic: یک بیماری ویروسی در همه سیاره شیوع پیدا کرده است. یک گروه از بازماندگان باید افراد سالم را پیدا کنند.

10- قطار بوسان Train to Busan

بهترین فیلم کره ای زامبی

یک پدر و دختر با قطار راهی بوسان می شوند اما در میانه راه متوجه می شوند که یکی از مسافران به ویروس زامبی مبتلا شده است…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم قطار بوسان را میگه:

فیلم تماشایی قطار بوسان ساخته یون سانگ هو است که در سال 2016 به اکران در آمده است. فیلمی که رکورد بیشترین تماشا را از آن خود کرده است و امتیازات بسیار خوبی نیز از منتقدان دریافت کرده. روایت پر از وحشتی دیگر از پایان دنیا که توسط ویروسی عجیب که انسان ها را به زامبی هایی خونخوار تبدیل می کند، این فیلم یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
کره جنوبی 13 مه 2016 118 یانگ-سنگ-هو ردپیتر فیلم

خلاصه: داستانی درباره سوگ وو پر مشغله که دختر کوچکش او را به سختی راضی کرده که برای تولدش به بوسان نزد مادربزرگش بروند. آنها سوار قطار می شوند و غافل از همه چیز مدتی پس از حرکت، حال یکی از مسافران وخیم می شود و به یک زامبی تبدیل می شود و این آغاز ماجرا است…مسافران باید جان خود را نجات دهند، اما در مقصد چیز دیگری انتظار آنها را می کشد.

فکت هایی خواندنی درباره فیلم قطار بوسان

گفته شده که ادگار رایت کارگردان فیلم شان مردگان، از طرفداران پر و پا قرص این فیلم بود و در نوشته ای این فیلم را این گونه توصیه کرد “بهترین فیلم زامبی آخرالزمانی که برای همیشه دیدم”. این فیلم به ششمین پرفروش داخلی تمام دوران در کره جنوبی تبدیل شد. جالب است بدانید که کلمه زامبی تنها یک بار در این فیلم به کار برده شده است.

گفته شده است که با توجه به اینکه این فیلم نهمین فیلم کره ای موفق تاریخ بوده، بلافاصله صحبت از ساخت دنباله ای برای آن به میان آمد ولی سانگ هو یون این موضوع را رد کرد. اما سه سال بعد نظرش را تغییر داد و شبه جزیره را در سال 2020 آغاز کرد.

نگاهی به فیلم آخرالزمانی قطار بوسان و دستاوردهای آن

در این فیلم چهره پردازی زامبی ها و نوع آنها متفاوت از سایر فیلم ها است و این مساله را در گریم آنها می توان مشاهده کرد. نوع حرکات این زامبی ها از یک بازی ویدیویی به نام هفت روز تا زنده ماندن گرفته شده که در آن در دنیایی نابود شده پس از یک جنگ جهانی هسته ای، بازمانده ها باید خود را از دست زامبی هایی که بر اثر تشعشعات هسته ای متولد شده اند نجات دهند.

این فیلم که جزو پرفروش ترین های کره جنوبی بوده با داستانی جذاب بارها نامزد دریافت جوایزی از جشنواره های مختلف شده است و در نهایت موفق به دریافت 10 جایزه از جشنواره های جهانی شده است.

بازیگران فیلم قطار بوسان نقش توضیحات
جونگ یو می سونگ-کیونگ زن باردار و همسر سانگ هوا
ما دونگ سوک سانگ هوا همسر سونگ-کیونگ
سوآن کیم سو آن دختر سئوک وو
گونگ یو سئوک وو پدر سو آن و مدیر مالی یک شرکت

فیلم های مشابه

 • شبه جزیره Peninsula: چهار سال پس از انتشار یک ویروس کشنده در کره یک گروه به دل شهر می زنند.
 • این پایان است This Is the End: شش نفر معروف برای یک مهمانی دور هم جمع می شوند اما ناگهان…
 • تاثیر عمیق Deep Impact: یک ستاره دنباله دار در مسیر برخورد با زمین قرار است و نسل بشر باید خود را آماده برخورد کند…

11- دختری با تمام موهبت ها The Girl with All the Gifts

دانلود فیلم نابودی زمین

یک بیماری قارچی عجیب و غریب شیوع پیدا کرده است که باعث شده تا همه مردم تبدیل به گوشتخواران وحشی شوند. دانشمندان تصور می کنند می توانند واکسن این بیماری از بدن دختر نوجوانی به نام ملانی به دست بیاورند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دختری با تمام موهبت ها را میگه:

فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی دختری با تمام موهبت ها دوباره مفهوم پسارستاخیز را به تصور می کشد. این فیلم در سال 2016 یکی از بهترین فیلم های این ژانر محسوب می شد. فیلمی از سینمای مستقل بریتانیا که کالم مک کارتی کارگردان آن است و بر اساس رمان پرفروشی از مایک کری به همین نام ساخته شده است.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم انگلیس انگلستان 2016 111 کالم مک کارتی برادران وارنر

خلاصه: در آینده نزدیک یک بیماری قارچی مرموز تمام انسان های جهان را تبدیل به گرسنگانی گوشتخوار کرده است. در این حین یک دانشمند و یک معلم برای پیدا کردن واکسن یا داروی این بیماری قارچی تلاش می کنند. دختری به نام ملانی به نظر جزو افرادی است که می توان واکسن این بیماری را از بدن او به دست آورد. این افراد در یک آزمایشگاه نظامی هستند. اما وقتی به این محل حمله می شود، تلاش برای جان به در بردن از انسان های گرسنه گوشتخوار آغاز می شود.

حقایق خواندنی فیلم آخرالزمانی دختری با تمام موهبت ها

برخی از سکانس های فیلم در منطقه چرنوبیل اوکراین و لوکیشن هایی ضبط شد که بعدها سریال چرنوبیل در آن جا فیلمبرداری شد. کارگردان این فیلم اعتقاد داشت این مناطق به خوبی می توانند حس آخرالزمان را به مخاطب القا کنند. فیلم به شدت الهام گرفته از بازی PS4 Last of Us است. در این بازی نیز یک بیماری و عفونت قارچی باعث می شود تا انسان ها تبدیل به زامبی شوند. البته گرسنگان گوشتخوار در این فیلم، هم شبیه زامبی هستند و هم نیستند! فیلم خیلی به داستان اصلی وفادار نبوده. مثلا ملانی دختری بلوند با چشمانی آبی بوده اما در این فیلم رنگین پوست است. دلیل این موضوع هنوز معلوم نیست.

نقد فیلم The Girl with All the Gifts

شابد در چند دقیقه اول فیلم فکر کنیم که این فیلم فقط داستانی مستقل در مورد آخرالزمان است. اما این فیلم به اندازه کافی از عناصر خون و خشم و خشونت و البته ترس استفاده می کند. فیلم درصد قابل توجهی از زمان خودش را صرف ناامیدی و ترس آدم های داستان می کند و در واقع عناصری مانند زامبی یا تیر اندازی و کشت و کشتار قسمت فرعی فیلم هستند برمین اساس می توان گفت یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی زامبی با سبکی متفاوت است.

بازیگران فیلم آخرالزمانی دختری با تمام موهبت ها نقش توضیحات
جما آرترتون جما آرترتون هلن معلمی دلسوز
پدی کانسیدین پدی کانسیدین ادی پارکس یک افسر نظامی و درجه دار که به عنوان فرمانده میدانی مجموعه نظامی کار می کند
آناماریا مارینکا آناماریا مارینکا دکتر سلکریک پزشک مجموعه نگهداری کودکان
سینا نائوا سینا نائوا ملانی دختری که به نظر آنتی بادی عفونت قارچی در بدن اوست

فیلم های سینمایی مشابه با فیلم دختری با تمام موهبت ها

فیلم های آخرالزمانی زیر نیز با این فیلم تشابه محتوایی دارند.

 • بیمار صفر Patient Zero: بیماری عجیبی در جهان شیوع پیدا کرده است. یک مرد توانایی صحبت کردن با بیماران عجیب را دارد و قصد دارد اولین بیمار را پیدا کند.
 • مگی Maggie: مگی به صورت تدریجی به یک زامبی تبدیل می شود. تنها کسی که در کنار او می ماند پدرش است.
 • مرده The Dead: یک هواپیما در آفریقا سقوط می کند. تنها بازمانده حادثه در می یابد در جایی سقوط کرده که مردگان به دنیا بر می گردند.

12- مکس دیوانه جاده خشم Mad Max Fury Road

بهترین فیلم تمام شدن دنیا

یکی از فرماندهان سپاه بایرن بدون اطلاع او و به قصد قیام همسرانش را به مکان دیگری می برد. بایرن در پی او لشکر بزرگی را رهسپار می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم پایان دنیا مدمکس را میگه:

سری فیلم های مکس دیوانه به حدی جذاب هستند که می توان آن ها را علاوه بر ژانر اکشن در ژانر آخرالزمانی نیز گنجاند. جورج میلر با بازیگیری جذاب از تام هاردی و شارلیز ثرون یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی و تعقیب و گریز تاریخ را در سال 2015 ساخت. این فیلم حقیقتا اقتباسی به مراتب جذابتر از مکس دیوانه در سال 1981 با بازی مل گیبسن است!

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2015 120 جورج میلر برادران وارنر

خلاصه: داستان این فیلم آخرالزمانی در مورد گروهی از انسان ها است که تحت دیکتاتوری فردی به نام بایرن زندگی می کنند. فرمانده فیوریوسا قصد دارد علیه این دیکتاتور ظالم قیام کند. از این رو سعی دارد همسران او را به نقطه ای دیگر ببرد. مکس به عنوان یک مرد تنها با فیوریوسا همراهی می کند. بایرن به همراه لشکر خود به دنبال آنها می رود. گروه فیوریوسا قصد دارند خود را به منطقه ای امن برسانند اما…

حقایق خواندنی در مورد فیلم مکس دیوانه جاده خشم

گریم شخصیت Nux به حدی طولانی و سخت بود که در آن خاک رس نیز استفاده شده است. نیکولاس هولت در طول فیلمبرداری 77 بار این آرایش را انجام داد! جورج میلر در ابتدا قصد داشت نسخه ای انیمیشنی از این فیلم بسازد اما در نهایت تصمیم گرفت در استرالیا این فیلم را بسازد. این فیلم با مجموع شش جایزه اسکار، موفق‌ ترین و بهترین فیلم استرالیایی- آمریکایی در تاریخ جوایز اسکار محسوب می شود.

چرا باید فیلم Mad Max Fury Road را ببینیم؟

تلاش برای رسیدن به هدف، عدم ظلم پذیری و از همه مهمتر فمنیسم اصلی ترین پام های فیلم مد مکس هستند. جنگ بر سر آب در آخرالزمان هم در این فیلم جرو موضوعات محوری محسوب می شود. سکانس اول این فیلم آخرالزمانی که ایمورتان آب را بر روی مردم می بندد، شاید به اندازه کافی نمادی از آخرالزمان باشد!

بازیگران فیلم مکس دیوانه جاده خشم نقش توضیحات
شارلیز ثرون شارلیز ثرون فیوریوسا فرمانده ناراضی و شجاع که علیه ایمورتان قیام کرده است.
تام هاردی تام هاردی مکس شخصیت اصلی که به فیوریوسا می پیوندد.
نیکولاس هولت نیکولاس هولت نوکس پسرجنگی، سرباز سپاه ایمورتان
هیو کیاس هیو کیاس ایمورتان رهبر و دیکتاتور داستان

فیلم های آخرالزمانی مشابه با فیلم مکس دیوانه جاده خشم

فیلم های زیر از نظر محتوا و معنا شباهت های زیادی به فیلم مد مکس دارند.

 • درد Dredd: این فیلم آخرالزمانی در مورد یک پادآمان شهر است که در آن پلیس ها همه کاره هستند. اما در بین خود پلیس ها خلافکار و مجرمان زیادی وجود دارد.
 • مکس دیوانه Mad Max: این فیلم در واقع نسخه اصلی و ابتدایی فیلم مد مکس ایت که در سال 1979 در استرالیا ساخته شد.
 • روز قیامت Doomsday: ویروسی عجیب در کل کشور انگلستان گسترده شده است. دولت قصد دارد کل کشور را قرنطینه کند.

13- مصمم به بقا The Survivalist

فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی

دنیا دچار قحطی و گرسنگی شده است. فقط یک جوان ایرلندی توانسته مزرعه کوچکی داشته باشد و غذای خود را تهیه کند. یک زن و دختر به سراغ این جوان می آیند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مصمم به بقا را میگه:

یکی از فیلم های جذاب پساآخرالزمانی در سال 2015 فیلم مصمم برای بقا یا تنازع بقا یا نجات دهنده است. این فیلم آخرالزمانی حرص و طمع انسان ها مخصوصا در شرایط حساس را به خوبی نمایش می دهد. فیلم در جشنواره های بریتانیا بسیار تحسین شد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا بریتانیا 2015 103 استفان فینگلتون بولدبنگ فیلم دیستروبوشن

خلاصه: مردم دنیا به قطحی و گرسنگی و خشکسالی دچار شده اند. اما در این میان یک جوان ایرلندی توانسته مزرعه کوچکی داشته باشد و از آن ارتزاق کند. او سعی کرده این مزرعه را کاملا مخفی نگه دارد. چرا که از بقیه ساکنان زمین هراس دارد. در همین حین یک زن و دخترش می توانند او را پیدا کنند. آنها برای جوان نقشه هایی دارند. آنها قصد دارند در این مزرعه بمانند چرا که می دانند هیچ جای دیگری غذا نیست.

بررسی فیلم سینمایی مصمم به بقا

فیلم آخرالزمانی مصمم به بقا جزو کم دیالوگ ترین فیلم ها است. در میان فیلم حدود 17 دقیقه هیچ دیالوگی رد و بدل نمی شود. این فیلم بیشتر از این که با صحنه های پایان دنیا سعی در ایجاد هیجان داشته باشد، توانسته با تمی رازآلود و هیجان انگیز داستان را به پیش ببرد. این که انسان ها برای بقا همه فضائل اخلاقی را نادیده می گیرند (در حالی که در سیری از آنها دم می زنند) جزو جالب ترین قسمت های فیلم است.

آیا دیدن فیلم The Survivalist ارزش دارد؟

این فیلم توانست از دیدگاه منتقدان به عنوان یکی از بهترین فیلم های 2015 انگلیس قلمداد شود. در وب سایت تحلیلی راتن تومیتوز این فیلم 96 از 100 گرفته و در جشنواره های مختلف ماتنند بفتا مود تحسین واقع شده است. توصیه می کنیم این فیلم آخرالزمانی جذاب را ببینید.

بازیگران فیلم آخرالزمانی مصمم به بقا نقش توضیحات
 مارتین مک کان مارتین مک کان نجات دهنده شخصیت اصلی داستان و تنها مزرعه دار جهان!
میا گوث میا گوث میلجا دختر نوجوان داستان
الوم فوئره الوم فوئره کاتین مادر میلجا
اندرو سیپسون اندرو سیپسون جاینت از گروه بازماندگان!

فیلم های شبیه به فیلم مصمم به بقا

فیلم های زیر نیز تنازع برای بقا را به تصویر می کشند.

 • یک پسر و سگش A Boy and His Dog: یک پر تنها در آخالزمان برای به دست آوردن غذا دست به هر کاری می زند.
 • ز مثل زکریا Z for Zacharia: یک مرد جوان توانسته از تشعشعات هسته ای در امان باشد. او در یک مطقه به نظر امن زندگی می کند.
 • درون جنگل Into The Forest: برق به طور کلی رفته و دو خواهر که رد یک کلبه کوچک رد یک جنگل بزرگ زندگی می کنند باید در تاریکی از جان خود حفاظت کنند.

14- سن آندریاس San Andreas

بهترین فیلم های آخرالزمانی جدید

زلزله بزرگی در شهر لس آنجلس رخ می دهد. ری که خلبان آتش نشانی است باید همسر و دخترش را از این مهلکه نجات دهد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آخرالزمانی سن آندریاس را میگه:

خلاصه: یکی از پر هزینه ترین فیلم های ژانر فاجعه و آخرالزمان در سال های اخیر فیلم سن آندریاس است که توانست مورد استقبال تماشاگران قرار بگیرد. در این فیلم آخرالزمانی ناتوانی بشر در مقابله با بلایای طبیعی به تصویر کشیده می شود. برد پیتون باز هم به سراغ داستان های آخالزمانی رفته و باز هم از دواین جانسون استفاده کرده است.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2015 114 برد پیتون نیولاین سینما

ری یک خلبان آتش نشانی است و از لحاظ شخصی زندگی او دچار فروپاشی شده است. همسرش قصد جدایی از او را دارد و تنها دلخوشی او دختر بزرگش بلیک است. دانشمندان هم تخمین زده اند در آینده روی گسل سن آندریاس که نزدیک شهر لس آنجلس است زلزله ای بزرگ رخ خواهد داد. اما این زلزله زودتر از پیش بینی ها رخ می دهد. این زلزله ایالت کالفرنیا را با خاک یکسان می کند. از این رو باید ری، همسرش اما و دخترش بلیک را نجات دهد اما …

تحلیل فیلم سن آندریاس

اگر چه این فیلم به اندازه قابل توجهی از جلوه های ویژه و بصری جذابی استفاده کرده است، اما حقیقتا علمی نیست و امکان وقوع چنین زمین لرزه هایی برای گسل سن آندریاس تا حالا ثابت نشده است. اگر هم امکان وقوع زلزله باشد سونامی هایی با ان اندازه که در فیلم نمایش می دهد را نمی تواند ایجاد کند. با این حال به نظر قصد فیلم سازان هم تخیلی بودن این اتفاق بوده است. نه جنبه های علمی. برد پیتون کارگردان این فیلم آخرالزمانی بیشتر به دلیل جلوه های بصری زیبایی که در فیلم هایش ایجاد می کند معروف شده است.

فیلم San Andreas

تقریبا چیزی بیشتر از یک زلزله در فیلم نمایش داده می شود. چیزی که به نظر بیشتر برای جذابیت فیلم است تا مبانی علمی آن. این فیلم آخرالزمانی به شدت از فیلم زلزله 1974 تاثیر گرفته است. فیلم حدود 110 میلیون دلار بودجه داشت و در نهایت هم توانست بیش از 500 میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد.

بازیگران فیلم سن آندریاس نقش توضیحات
دواین جانسون دواین جانسون ری خلبان هلیکوپتر آتش نشانی لس آنجلس
کارلا گوگینو کارلا گوگینو اما همسر ری
الکساندرا داداریو الکساندرا داداریو بلیک دختر ری و اما
ایوان گروفود ایوان گروفود دنیل صاحب یک شرکت مهندسی عمران

فیلم هایی در ژانر فاجعه و آخرالزمان

فیلم های زیر نیز در ژانر فاجعه ساخته شده اند و شباهت ماهوی با فیلم سن آندریاس دارند.

 • موج پنجم The 5th Wave: چهار حمله از طرف بیگانگان به کره زمین اتفاق افتاده و به همین دلیل زمین به ویرانه ای تبدیل شده است. کیسی تلاش می کند تا جانب رادرنش را حفظ کند.
 • پوزئیدون Poseidon: یک موج سهمگین سبب شده تا یک کشتی بزرگ واژگون شود. حالا باید سرنشینان کشتی برای حفظ جان خود تلاش کنند.
 • آسمان خراش Skyscraper: یک ساختمان بسیار بزرگ دچار آتش سوزی شده است. ویل باید تلاش کند تا خانواده اش را از این فاجعه نجات دهد.

15- میان ستاره ای اینتر استلار Interstellar

فیلم آخرالزمانی

ناسا قصد دارد سیارات قابل زندگی برای انسان را در کیهان کشف کند. از این رو کوپر و همکارانش باید برای بررسی این سیارات مشابه زمین به نزدیک یک کرم چاله بروند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آخرالزمانی میان ستاره ای را میگه:

یکی از علمی ترین و البته پیچیده ترین فیلم های ساخته شده توسط کریستوفر نولان فیلم اینتراستلار یا همان میان ستاره ای است که در واقع داستانی پساآخرالزمانی دارد. داستانی که نشان می دهد انسانها قصد دارند سیارات دیگری را در کیهان پیدا کنند که محل زندگی آنها باشد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2014 165 کریسنوفر نولان لجندری پیکچرز

خلاصه: فیلم پساآخرالزمانی میان ستاره ای در مورد تلاش انسان برای بقا است. دانشمندان در پی یافتن سیاره ای برای زندگی انسانها هستند. آنها در تحقیقات خود متوجه شدند که اگر بتوانند از یک کرم چاله عبور کنند احتمال وجود حیات در سیاراتی مشابه زمین وجود دارد. از این رو گروهی از فضانوردان قصد دارند در یک ماموریت سخت دو سیاره که بیشترین احتمال وجود حیات در آنها هست را مورد کاوش قرار دهند. اما کمبود زمان و اکسیژن دو چالش بزرگ آنها است. از طرف یکی از فضانوردان در فضا هم پالس هایی مبنی بر زنده بودن دریافت شده است که…

فکت های جالب فیلم آخرالزمانی اینتراستلار

وازه میان ستاره ای دقیقا در وسط فیلم گفته می شود! انتخاب سیاره زحل به عنوان سیاره نزدیک به کرم چاله نیز ریشه ای تاریخی دارد. فیلم در مورد بلایای کشاورزی است و سیاره زحل در روم باستان ستاره و خدای کشاورزی محسوب می شد! در این فیلم در واقع اولین باری است که نولان روی پروژه ای کاملا ارجینال کار می کند و فیلم نامه او اقتباسی نیست! این فیلم آخر زمانی توسط یک مشاور علمی به نام دکتر کیپ تورن تایید شده است. البه واقعا برخی از موضوعات مانند گذشتن کوپر از سیاهچاله خیلی علمی به نظر نمی رسد!

آیا فیلم Interstellar ارزش دیدن دارد؟

فیلم اینتراستلار یکی از جذاب ترین فیلم های سال 2014 بود. فیلم نامه ای بسیار قوی، کارگردانی عالی نولان، بازی های بسیار خوب بازیگران، فیلمرداری و تدوین حرفه ای، جلوه های ویژه بسیار خوب و البته موسیقی به یاد ماندنی آن نقاط مثبت این فیلم آخرالزمانی هستند. اما پایان بندی فانتزی و گاف های علمی در این فیلم را واقعا انتظار نداشتیم!

بازیگران فیلم اینتراستلار نقش توضیحات
متیو مک کاناهی متیو مک کاناهی کوپر رهبر فضانوردان در ماموریت فضایی
مت دیمون مت دیمن دکتر من فضانوردانی که در سیاره ای ناشناخته گیر افتاده است.
آنا هاتاوای آنا هاتاوای آملیا همکار کوپر
الن بورستین الن بورستین مورفی کهنسالی مورفی، دختر کوپر

فیلم هایی با موضوع فضا

فیلم های زیر نیز ماهیتی فضایی و علمی دارند:

 • مریخی The Martian: مارک فضانوردی است که در مریخ تنها مانده است. او باید هر طور شده جان خود را در مریخ حفظ کند تا ناسا به او کمک برساند.
 • ورود Arrival: دوازده سفینه عجیب در جای جای مختلف زمین فرود آمده اند. ارتش از یک زبان شناس کمک می گرد تا بتواند با موجودات داخل آن ارتباط برقرار کند.
 • تماس Contact: گروهی از دانشمندان قصد دارند امواج عجیبی که از اعماق فضا دریافت می کنند را رمز گشایی کنند. آنها می خواهند با موجودات فضایی ارتباط برقرار کنند.

16- دونده هزارتو The Maze Runner

دانلود فیلم نابودی زمین

یک عده جوان در مکانی مرموز و عجیب و غریب قرار گرفته اند. آنها باید برای بیرون آمدن از این مخمصه که به شکل یک مارپیچ بسیار بزرگ است تلاش کنند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دونده هزارتو را میگه:

سه گانه دونده مارپیچ جزو جالب ترین فیلم های ژانر علمی و تخیلی اکشن است که وس بال کارگردان تازه کار آمریکایی ساخته است. نکته جالب این فیلم علمی تخیلی آخرالزمانی این است که هیچ موجودی به عنوان عنصر آخرالزمانی وجود ندارد. بلکه گرفتار شدن در یک مهلکه عجیب و غریب نشان دهنده آخرالزمان در این فیلم است!

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2014 113 وس بال تی اس جی اینترتینمنت
پرچم آمریکا آمریکا 2015 131 وس بال فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکا آمریکا 2018 142 وس بال فاکس قرن بیستم

خلاصه: داستان این فیلم از جایی شروع می شود که عده ای نوجوان در یک مکان عجیب و غریب بیدار می شوند. آنها چیزی از دنیای خارج نمی دانند و چیزی هم به خاطر نمی آورند. هر چند روز یکبار هم نوجوانی به گروه آنها اضافه می شود. تنها چیزی که وجود دارد این است که آنها باید نشانه هایی در این مارپیچ پیدا کنند تا بتوانند راه فراری از آن بیابند. دیوارهای بسیار عظیمی در اطراف این مارپیچ وجود دارد که کار آن ها را برای رهایی سخت کرده است…

فکت های جالب در مورد فیلم فیلم علمی تخیلی آخرالزمان دونده مارپیچ

جالب است بدانید در محل فیلمبرداری، مار زیادی وجود داشت. به همین دلیلی مسئولان فیلم تصمیم گرفتند از مارگیرها استفاده کنند تا مارها را از آنجا دور کنند. برخی از بازیگران این فیلم در طی یک فراخوان که در توئیتر اعلام شده بود انتخاب شدند.

وس بال یک هفته از بازیگران خواست تا تمرینات خاصی به نام تمرینات بقا را انجام دهند. در این تمرینات صبر و حوصله بازیگران نیز مورد آزمایش قرار داده می شد. کل فیلم بردای فیلم در 44 روز بود. جالب است بدانید نام بازیگران از نام دانشمندان و افراد مشهور اقتباس شده است. توماس (توماس ادیسون)، آلبی (آلبرت انیشتین) ، نیوت (آیزاک نیوتن)، چاک (چارلز داروین)، گالی (گالیله)، ترزا (مادر ترزا)، وینستون (وینستون چرچیل)، بن (بنجامین فرانکلین) و سیگی (زیگموند فروید). حالا چرا؟ مشحص نیست!

جوایز فیلم پایان دنیا دونده هزارتو

دیلین اوبرایان در این فیلم نقش خود را به خوبی بازی کرد. به همین دلیل نیز در اغلب جشنواره های نوجوانانه! به عنوان بهترین بازیگر انتخاب شد. او در MTV Movie Awards و Teen Choice Awards مورد تمجید قرار گرفت. این فیلم آخرالزمانی به خاطر محتوای مرموز و پیچیده اش در سال 2014 مورد استقبال قرار گرفت.

بازیگران فیلم دونده هزارتو نقش توضیحات
دیلن اوبرایان دیلن اوبرایان تامس آخرین مردی که وارد مارپیچ شد
کایا اسکوردلایو کایا اسکوردلایو ترزا اولین و تنهاترین دختر داستان
توماس سنگستر توماس سنگستر نیوت فرمانده نوجوانان مارپیچ
ویل پولتر ویل پولتر گلی از افراد حاضر در مارپیچ

قسمت های مختلف فیلم آخرالزمانی دونده هزار تو

این فیلم در دو قسمت دیگر نیز ادامه پیدا کرده است:

 • دونده هزارتو محاکمات سوختگی Maze Runner The Scorch Trials: پس از قسمت اول و فرار از مارپیچ، حالا نوجوانان با جاده های بی انتها مواجه هستند.
 • دونده هزارتو علاج مرگ Maze Runner The Death Cure: تامس راهی یک ماموریت جدید می شود. او قصد دارد درمانی برای یک بیماری کشنده پیدا کند.
 • شورشی Insurgent: تریس و فور قصد دارند با گروهی به نام آمیتی بجنگند. این گروه دارای قدرت های ماورایی هستند.

17- جنگ جهانی زد World War Z

فیلم آخرالزمانی زامبی

یک عفونت عجیب در دنیا به وجود می آید و انسانها را تبدیل به زامبی می کند. جری مکلف است منشا این عفونت را پیدا کند. اما نگران خانواده اش نیز هست.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جنگ جهانی زد را میگه:

جنگ جهانی زد از جمله بهترین فیلم های آخرالزمانی زامبی است. زامبی ها شخصیت هایی هستند که در اغلب فیلم های آخرالزمانی وجود دارند. طوری که حتی می توان آنها را یک ژانر در نظر گرفت. فیلم آخرالزمانی زامبی جنگ جهانی زد در واقع اقتباسی از رمانی معروف به نام جنگ جهانی زد تاریخ شفاهی جنگ زامبی است که جزو پرفروش ترین کتاب های آمریکا محسوب می شود.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2013 116 مارک فوستر پرامونت پیکچرز

خلاصه: زندگی برای یک بازپرس سازمان ملل یعنی جری لین و خانواده اش به خوبی طی می شود. اما ناگهان دنیا دچار یک عفونت عجیب می شود و انسان ها تبدیل به زامبی های وحشی می شوند. زامبی ها به جز شرارت و وحشیگیری به چیز دیگری فکر نمی کنند. جری قصد دارد به یک سفر برود و منبع این عفونت را پیدا کند. او در این مسیر باید خانواده خود را نیز از دست زامبی ها نجات دهد اما ….

نکات جالب در مورد فیلم آخرالزمانی زامبی جنگ جهانی زد

صحنه انفجار بمب اتمی که در این فیلم آخرالزمانی زامبی نشان داده می شود تصاویری است که در سال 1964 از یک آزمایش هسته ای واقعی تصویربرداری شده است. برد پیت به حدی از بازی در این پروژه راضی بود که حتی حاضر به تخفیف قابل توجه در دستمزد خودش شد. او در جایی اعلام کرد دوست داشت حتما فیلمی بازی کند که در این زمینه باشد و فرزندانش بتوانند آن را تا قبل از 18 سالگی ببینند.

آیا تماشای World War Z را توصیه می کنید؟

این فیلم پرفروش ترین فیلم برد پیت تا امروز است. فیلم از لحاظ جلوه های بصری تحسین شد و آکادمی هالیوود مارک فوستر را به عنوان نامزد بهترین کارگردان سال معرفی کرد. از لحاظ محوریت داستان اگر چه فیلم آخرالزمانی زامبی جنگ جهانی زد کمی تکراری و کلیشه ای است، اما شخصیت پردازی و بازی خوب بازیگران تواسنته جذابیت آن را زیاد کند.

بازیگران فیلم جنگ جهانی زد نقش توضیحات
برد پیت برد پیت گری لین شخصیت اصلی داستان و مامور سابق سازمان ملل
میریلین انوس میریلین انوس کارن لین همسر گری
دنیلا کارتسز دنیلا کارتسز سگن ستوان ارتش
جیمز بوجدال جیمز بجدیل اسپیک تکاور ارتش آمریکا

فیلم ها و سریال های هالیوودی مشابه فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی جنگ جهانی زد

فیلم آخرالزمانی زامبی جنگ جهانی زد در واقع تکمیل شده خیلی از فیلم های آخرالزمانی قبلی خودش محسوب می شود.

 • طلوع مردگان Dawn of the Dead: مردگان به مردم حمله می کنند. فرانسیس قصد دارد با یک هلی کوپتر ارتش از مهلکه بگریزد. اما با مشکلاتی مواحه می شود.
 • سریال مردگان متحرک The Walking Dead: یک پلیس که به شدت زخمی شده به کما می رود. او پس از به هوش آمدن متوجه می شود انسانها به زامبی تبدیل شده اند.
 • بیست و هشت هفته بعد 28 Weeks Later: سربازانی آموزش دیده قصد دارند تا به پاکسازی یک ویروس بپردازند. این ویروس همه جهان را اشغال کرده است.

18- فراموشی Oblivion

بهترین فیلم های ترسناک آخرالزمانی

جک در سال 2077 قصد دارد از سفینه خودش به کره زمین بیاید و منابعی که هنوز در کره زمین وجود دارند را بررسی کند. اما در این میان زنی به نام جولیا را می بیند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم فراموشی را میگه:

خلاصه: فیلم آخرالزمانی فراموشی یکی از بهترین ساخته های کارگردان جوان هالیوود یعنی جوزف کوشینسکی است. او این بار هم مانند فیلم تاپ گان با تام کروز همکاری کرده و موضوعی پساآخرالزمانی را ترسیم کرده است. انتخاب تام کروز برای این نقش انتخاب بسیار خوبی است. چرا که تام کروز به نظر برای این قبیل نقش ها ساخته شده است!

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2013 124 جوزف کوشینسکی ریلیتیو مدیا

این فیلم سال 2077 را روایت می کند. دنیا نابود شده است و حالا جک ماموریت دارد از سفینه خودش به زمین بیاید و ماموریتی را در زمین انجام دهد. او تصور خوبی از زمین و البته ماموریتش ندارد. تا اینکه در زمین یک زن را از دست دیگر انسانها نجات می دهد. نجات دادن این زن باعث می شود جک به فکر نجات بشریت در کره زمین بیفتد. اما این تصمیم او برایش دردسرهایی هم ایجاد می کند…

حقایق فیلم سینمایی فراموشی

سفینه های که در این فیلم آخرالزمانی نمایش داده می شود واقعا ساخته شده و ماکت و یا جلوه های ویژه نیستند. از ویژگی های این فیلم این است که بر خلاف اغلب فیلم های آخرالزمانی در طول روز و در روشنایی تصویربرداری شده است. به همین دلیل کارگردان این فیلم، کشور ایسلند را برای تصویربرداری انتخاب کرذ. چرا که در تابستان ها حدود 22 ساعت در طول روز هوا روشن است. در جشن تولد پنجاه سالگی تام کروز کارگردان این فیلم یکی از موتورسیکلت های این فیلم را به او هدیه داد!

آیا فیلم Oblivion را ببنیم؟

آنچه باعث شده است تا این فیلم بتواند یک فیلم موفق باشد بدون شک جلوه های ویژه و داستان جالب آن است. وگرنه از لحاظ کشش داستانی و کارگردانی منتقدین نمره خوبی به کارگردان کم تجربه این فیلم آخرالزمانی ندادند. اگر این موضوع را نادیده بگیریم فراموشی یک روایت تماشایی است که زیبایی های بصری قابل قبولی را برای این فیلم آخرالزمانی ایجاد کرده است.

بازیگران فیلم فراموشی نقش توضیحات
تام کروز تام کروز جک هارپر تکنسینی که برای تعمیر هواپیماهای بدون سرنشین بر روی زمین کار می کند.
مورگان فریمن مورگان فریمن مالکوم بیچ یک سرباز کهنه کار و رهبر جامعه ای بزرگ
اولگا کوریلنکو اولگا کوریلنکو جولیا روساکووا دختر محبوب جک
آندریا رایزبورو آندریا رایزبورو ویکتوریا مک خلبان ماموریت جک

فیلم علمی تخیلی آخرالزمان

فیلم های علمی تخیلی آخرالزمانی زیر نیز جزو بهترین فیلم ها در این ژانر هستند.

 • تبعیض Elysium: انسان های ثروتمند توانسته اند یک ایستگاه فضایی برای زندگی مجلل خود بسازند. اما بقیه مردم در سطح زمین با فقر و ویرانی دست و پنجه نرم می کنند.
 • بین ستاره ای Interstellar: دانشمندان ناسا به خاطر نزدیک شدن جهان به آخرالزمان تصمیم دارند سیارات شبیه به زمین را مورد بررسی قرار دهند. از این رو می خواهند از طریق یک کرم چاله به این سیارات برسند.
 • لبه فردا Edge of Tomorrow: یک سرباز در می یاید که آخرین روز عمر او در نبرد با بیگانگان است. اما این آخرین روز، مدام تکرار می شود!

19- حاشیه اقیانوس آرام Pacific Rim

فیلم تمام شدن دنیا

یک سری هیولا از طریق اقیانوس آرام به شهرها و کشورهای مختلف حمله می کنند. هدف آنها نابود کردن بشریت است. انسانها با ایجاد ربات های غول پیکر سعی دارند به مبارزه با آنها بروند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم حاشیه اقیانوس آرام را میگه:

فیلم علمی تخیلی آخرالزمان حاشیه اقیانوس آرام این بار حمله موجودات غول پیکر بیگانه را نمادی از پایان دنیا می داند. البته انسانها اگر این موجودات غول پیکر را شکست دهند پایان دنیا اتفاق نمی افتد! گیرمو دل تورو کارگردان و نویسنده نامدار مکزیکی که به خاطر نویسندگی فیلم های هابیت با او آشنا هستیم، این فیلم آخرالزمانی جذاب را ساخته است. این فیلم پرهزینه در سال 2013 ساخته است و پس ار موفقیت در گیشه قسمت دوم آن در سال 2018 اکران شد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2013 132 گیرمو دل تورو لجندری پیکچرز
پرچم آمریکا آمریکا 2018 110 گیرمو دل تورو لجندری پیکچرز

خلاصه: هیولاهای عظیم الجثه ای به نام کایجو از طریق یک دریچه در کف اقیانوس آرام به زمین راه پیدا کرده اند. این هیولاها قصد دارند بشریت را نابود کنند. از این رو انسانها تصمیم می گیرند تا ربات هایی غول پیکر بسازند و آنها را نابود کنند. این ربات های غول پیکر که یگر نام دارند توانایی رویارویی تن به تن با کایجو ها را ندارند. از این رو انسان ها تصمیم میگیرند دریچه ورودی آنها در کف اقیانوس آرام را نابود کنند…

حقایق خواندنی فیلم حاشیه اقیانوس آرام

برای این فیلم حدود 100 کایجو صد یگر طراحی شد، اما فقط چند تا از آنها در فیلم مورد استفاده قرار گرفت. واژه کایجو در زبان ژاپنی به نام جانور عجیب است. مانند واژه گودزیلا که آن هم واژه ای با اصالت ژاپنی است. فیلم نامه نویس این فیلم گفته اگر در مسیر ساحل کالیفرنیا قدم بزنید، شکل اسکله همانند کایجوهای درون این فیلم است! از همان جا نیز ایده فیلم نامه به ذهنش رسیده است و تبدیل به یکی از فیلم های آخرزمانی شده است.

چرا فیلم Pacific Rim را ببینیم؟

جلوه های ویژه فیلم در سال 2013 مورد تحسین قرار گرفت. در جشنواره های مختلف مانند بفتا، ساترن و لاس وگاس این فیلم تواسنت جوایز مختلفی مخصوصا در قسمت های گرافیکی و صداگذاری کسب کند. اگر چه این فیلم بسیار پرهزینه بود (200 میلیون دلار) اما بافروش 411 میلیون دلاری توانست آن هزینه را جبران کند!

بازیگران فیلم آخرالزمانی حاشیه اقیانوس آرام نقش توضیحات
چارلی هانام چارلی هانام رالی بکت خلبان یگر
دیگو کلانتهوف دیگو کلانتهوف یانسی کمک خلبان رالی و برادر او
ادریس البا ادریس البا مارشال استکر فرمانده رالی
 رینکو کیکوچی رینکو کیکوچی مامو دیگر کمک خلبان رالی

فیلم های مشابه با حاشیه اقیانوس آرام

فیلم های زیر در ژانر هیولایی و آخرالزمانی ساخته شده اند:

 • کشتی جنگی Battleship: یک سری از بیگانه ها به زمین آمده اند و قصد دارند منابع انرژی در اقیانوس ها را کشف کنند. انسانها باید با آنها مقابله کنند.
 • نبرد لس آنجلس Battle Los Angeles: بیگانگان و موجودات فضایی با سفینه ها و ارتش کاملا مجهز خود به لس آنجلس حمله می کنند. گروهبان نانتر قصد دارد در مقابل آنها بایستد.
 • گودزیلا Godzilla: به خاطر اشعه های رادیو اکتیو، یک هیولای غول پیکر به وجود آمده است. این هیولا پا به زندگی انسانها گذاشته است.

20- بازی‌ های گرسنگی The Hunger Games

فیلم پایان دنیا

کتنیس و پیتا به عنوان دو نوجوان انتخاب شده برای بازی های عطش باید وارد فضای این بازی های بیرحمانه شوند. در این بازی ها آنها باید رقبای خود را بکشند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم تخیلی بازی های گرسنگی را میگه:

گری راس کارگردان معروف آمریکایی در سال 2012 کتاب پرفروش بازی های گرسنگی را تبدیل به فیلمی کرد که توانست به عنوان یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین فیلم های آخرالزمانی چند سال اخیر تبدیل شود. این فیلم در ژانر آخرالزمانی علمی تخیلی و پادآرمان شهری، بر گرفته از کتاب بازی های گرسنگی نوشته خانم سوزان کالینز است.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2012 142 گری راس لاینز گیت
پرچم آمریکا آمریکا 2013 146 فرانسیس لارنس لاینز گیت
پرچم آمریکا آمریکا 2014 123 فرانسیس لارنس لاینز گیت
پرچم آمریکا آمریکا 2015 137 فرانسیس لارنس لاینز گیت

خلاصه: داستان این فیلم آخرالزمانی در مورد یک بازی مرگبار به نام عطش است. منطقه ای به نام پانم در پساآخرالزمان وجود دارد که باید تعدادی نوجوان در یک بازی مرگبار حضور پیدا کنند و همدیگر را بکشند تا در پایان یک نفر زنده بماند و جایزه دریافت کند. دو نوجوان به نام های کتنیس و پیتا از منطقه شماره 12 انتخاب می شوند تا در این مسابقات بی رحمانه شرکت کنند. اما حضور آنها در این بازی های خطرناک باعث به وجود آمدن اتفاقات زیادی می شود…

حقایق جالب فیلم هانگر گیمز

جنیفر لارنس در این فیلم آخرالزمانی که در واقع اولین فیلم اکشن او نیز محسوب می شود به طور تصادفی با لگد به سر جاش هاچرسون زد که او را در واقع ناک اوت کرد و منجر به ضربه مغزی او شد. جنیفر لارنس و لیام همسورت به صورت طبیعی موهایی بلوند دارند. اما به خاطر بازی در این نقش موهای خود را رنگ کردند. 6 استودیو بزرگ فیلم سازی در آمریکا (فاکس قرن بیستم، والت دیزنی پیکچرز، پارامونت پیکچرز، برادران وارنر، کلمبیا پیکچرز و یونیورسال پیکچرز) در ساخت و توزیع این فیلم با هم همکاری کردند و به همین دلیل فروش جهانی آن از مرز 600 میلیون دلار عبور کرد.

مجموعه فیلم The Hunger Games

این فیلم به حد قابل توجهی مورد استقبال جوانان و نوجوانان قرار گرفت. شخصیت دوست داشتنی جنیفر لارنس سبب شد تا تعداد فروش بلیط این فیلم به طرز باور نکردنی شکسته شود. این فیلم در جشنواره های مختلف نوجوانان از جمله MTV Movie & TV Awards و Teen Choice Awards جوایز متعددی به دست آورد. توصیه می کنیم این سه گانه جذا را ببینید. البته قسمت سوم دارای دو بخش است.

بازیگران فیلم هانگر گیمز نقش توضیحات
جنیفر لارنس جنیفر لارنس کتنییس شخصیت اصلی داستان که به جای خواهرش برای بازی های گرسنگی داوطلب می شود.
جاش هاچرسون جاش هاچرسون پیتا هم منطقه ای کنتیس
لیام همسورث لیام همسورث گیل بهترین دوست کتنیس
وودی هرلستون وودی هرالسون هایمیچ مربی کتنیس و پیتا

فیلم های مشابه با فیلم بازی های گرسنگی

فیلم های زیر نیز یک بازی عجیب را در خلال داستان خود روایت می کنند.

 • سنت شکن Divergent: در آینده دنیا دچار تکرار و کلیشه شده است. حالا دختری نوجوان قرار است این تکرار و یکدستی را تغییر دهد.
 • وفادار Allegiant: یک دیوار در اطراف شیکاگو قرار دارد. تریس قصد دارد به همراه فور از این دیوار بگذرند.
 • بتل رویال Battle Royale: دولت ژاپن فصد دارد تعدادی از دانش آموزان یک دبیرستان را مجبور به حضور در یک بازی اجباری کند!

21- پرومتئوس Prometheus

فیلم آخرالزمانی نیکلاس کیج

الیزابت و چارلی برای پیدا کردن رازهایی در مورد خاستگاه زندگی بشر به یک سیاره جدید می روند. اما حضور در این سیاره بسیار دلهره آور است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم پرومتئوس را میگه:

به ریدلی اسکات و یکی از آثار او می ریسیم. پرومتئوس بدون شک یکی از آثار شاخص در کارنامه هنری ریدلی اسکات است. او در این فیلم علاوه بر مفاهیم آخرالزمانی و تلاش انسان برای یافتن مکانهای جدید، ژانر ترس و دلهره را نیز اضافه کرده است. در واقع او در این فیلم داستان بیگانه خود را ادامه داده است!

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2012 124 ریدلی اسکات فاکس قرن بیستم

خلاصه: دو باستان شناس ماهر با استفاده کردن از سرنخ های مهمی برای پیدا کردن خاستگاه بشر به یک سفر ماجراحویانه می روند. الیزابت و همسرش چارلی در سال 2093 روی سیاره ای فرود می آیند و می خواهند موجودی فرازمینی و عجیب را بررسی کنند. اما حضور آنها در یک مکان ناشناخته بسیار دلهره آور است. چرا که فضای این مکان ناشناخته به اندازه کافی تو در تو و پیچیده است.

بررسی فیلم آخرالزمانی پرومتئوس ساخته ریدلی اسکات

شاید یکی از رو مخ ترین! قسمت های فیلم، موسیقی آن باشد. اما این موسیقی کاملا عامدانه به این شکل است. چرا که قرار است ترس و دلهره را برای مخاطب ایجاد کند. در اساطیر یونانی، تیتان پرومتئوس خدمتکار جاودانه خدایان بود که هدیه خدا را از آتش دزدید و به بشریت بخشید. به همین دلیل ریدلی اسکات از این نام برای فیلمش استفاده کرده است. باز هم مثل اغلب فیلم هایی با موضوع فضا، بیشتر سکانس ها این فیلم در ایسلند فیلم برداری شده است. اما اصلی ترین موضوع فیلم که البته در بقیه فیلم های ریدلی اسکات هم شاهد آن بوده اسم، مبانی مذهبی و ماورایی است که توصیه می کنیم حتما آن ها را با دقت دنبال کنید!

تشابه فیلم Prometheus با فیلم بیگانه 1979

اسکات در این فیلم بیشتر از این که سعی کند به سوالات مخاطبانش در فیلم Alien پاسخ دهد بر آنها افزود! در واقع هنوز ریدلی اسکات پاسخ مناسبی به همه ابهاماتی که در ذهن ما ایجاد می کند و بعد هم در فیلم به حال خود رها می شوند، نداده است! ولی با این حال دیدن این اثر جذاب را توصیه می کنیم.

بازیگران فیلم آخرالزمانی پرومئوس نقش توضیحات
 نومی راپس نومی راپس الیزابت شاو باستان شناس مذهبی
مایکل فاسبندر دیوید محافظ سفینه فضایی
شارلیز ثرون شالیز ثرون مردیت کارمند شرکت Weyland
گای پیرس گای پیرس پیتر ویلند موسس و مدیر عامل میلیاردر Weyland

فیلم های مشابه با فیلم پرومتئوس

فیلم های زیر نیز شباهت محتوایی با فیلم پروتئوس دارند:

 • بیگانه Alien: یک فضانورد به طور ناخواسته باعث ورود یک موجود فضایی به درون سفینه می شود.
 • بیگانه پیمان Alien Covenant: این فیلم در واقع ادامه ای بر فیلم پرومتئوس نیز محسوب می شود. یک گروه دیگر از فضانوردان به دنیال کشف سیاره جدید هستند.
 • بیگانگان Aliens: یک فضانورد در مورد وجود آدم فضایی در سیاره ای دوردست صحبت می کند و ادعا دارد آنها را دیده. اما کسی ادعاهای او را قبول نمی کند.

22- پناه بگیر Take Shelter

فیلم های پایان جهان

کورتیس تصاویری از آخرالزمان و پایان دنیا در ذهنش پدیدار می شود. به همین دلیل برای آخرالزمان برنامه ریزی می کند و در زیرزمین خانه اش یک پناهگاه می سازد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم پناه بگیر را میگه:

یکی از جالب ترین فیلم های آخرالزمانی دهه گذشته میلادی، فیلمی جذاب به نام پناه بگیر است. البته جذابیت آن مانند فیلم هایی که تا الان معرفی کردیم همراه با صحنه های فاجعه و زامبی و… نیست. بلکه صرفا تصور آخرالزمان درون مایه این فیلم است. تریلری روان شناسانه که در سال 2011 مورد تحسین واقع شد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2011 121 جف نیکولز سونی پیکچرز

خلاصه: داستان این فیلم در مورد شخصیتی به نام کورتیس لافورش است. او به همراه همسر و دخترش ناشنوایش در خانه ای کوچک در شهر اوهایو زندگی می کند. کورتیس یک کارگر ساده است و زندگی آنها روند طبیعی دارد. تا اینکه کورتیس تصاویری آخرالزمانی در ذهنش شکل می گیرد. او احساس می کند که آخرالزمان نزدیک است و باید پناهگاهی برای حفظ جان خودش و خانواده اش ایجاد کند. از این رو در زیرزمین خانه اش پناهگاه می سازد و آذوقه مدت زیادی را در آن قرار می دهد. اما حرفها و نظرات او برای دیگران قابل باور نیست و همه او را دیوانه تصور می کنند. این اتفاق در زندگی شخصیش نیز تاثیر گذار بوده و باعث می شود روابط او با همسرش دچار تنش شود…

فکت های فیلم پناه بگیر

تووا استوارت، دختر کوچکی که نقش هانا را بازی می‌کند، در زندگی واقعی ناشنوا است. والدین او نیز ناشنوا هستند. از آنجاییکه مسئولان فیلم برای تولید آن نیاز به بودجه داشتند از این رو در سکانس هایی از فیلم مببینیم که تبلیغاتی برای سازمان ها و شرکت های مختلفی پدیدار می شود. مثلا سکانس دندانپزشکی در واقع تبلیغ یک مرکز دندانپزشکی در اوهایو است. یا شرکتی که کورتیس در آن کار می کند یک شرکت حفاری در اوهایو است که در واقع اسپانسر این فیلم است. این فیلم با همه این تفاسیر کلا نیاز به 4.75 میلیون دلار بودجه داشت و تقریبا هم همین مقدار فروخت!

فیلم سینمایی Take Shelter

بازی زیبای مایکل شنون در این فیلم مورد ستایش قرار گرفت. او به خاطر این فیلم جایزه بهبترین بازگر نقش اول مرد را در جشنواره ساترن که عمدتا برای فیلم های ترسناک است گرفت.

بازیگران فیلم آخرالزمانی پناه بگیر نقش توضیحات
میشل شانون مایکل شنون کورتیس شخصیت اصلی داستان که توهماتی در مورد وقوع آخرالزمان دارد.
جسیکا چیستن جسکا چیستن سامانتا همسر کورتیس
شیا ویگهام شیا ویگهام دیوارت همکار کورتیس
رابین رایت رابین رایت نت همسایه سامانتا

چه فیلم هایی مشابه فیلم پناه بگیر هستند؟

فیلم های زیر همانند فیلم پناه بگیر از یک توهم عجیب در آخرالزمان روایت می کنند:

 • دشمن Enemy: یک مرد در یک فیلم سینمایی شخصی شبیه خودش را می بیند. او سعی می کند این فرد را پیدا کند.
 • دانی دارکو Donnie Darko: یک خرگوش بزرگ و زشت به نوجوانی به نام فرانک خبر می دهد که دنیا در 28 روز دیگر به پایان می رسد.
 • حشره Bug: زنی به نام آگنسش به تازگی با سربازی از جنگ برگشته آشنا می شود. این سرباز به شدت از حشرات می ترسد.

23- مالیخولیا Melancholia

فیلمهای آخرالزمانی

کلیر یک ستاره شناس حرفه ای است. او متوجه می شود که به زودی قرار است یک سیاره به زمین برخورد کند و آن را از بین ببرد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مالیخولیا را میگه:

فیلم آخرالزمانی مالیخولیا یا اصطلاحا ملانکولیا در واقع قسمتی از یک سه گانه به نام افسردگی است که لارس فون تریر کارگردان نامدار دانمارکی ساخته است. دو قسمت دیگر این سه گانه به نام های ضد مسیح و نیموفمانیاک توسط همین کارگردان ساخته شده اند. البته در ببن این سه گانه قسمت دوم یعنی فیلم مالیخولیا نسبت به بقیه با استقبال بیشتری مواجه شد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم دانمارک دانمارک 2009 108 لارس فون تریه زنتروپا
پرچم دانمارک دانمارک 2011 130 لارس فون تریه زنتروپا
پرچم دانمارک دانمارک 2013 241 لارس فون تریه نوردیسک فیلم

خلاصه: داستان این فیلم دو قصه را روایت می کند. جاستین دختری است که به تازگی با مرد مورد علاقه اش ازدواج کرده است . او بعد از ازدواجی مجلل، حالا دچار افسردگی مزمن شده است. او به خاطر این افسردگی همه اتفاقات پیرامونش را بد می بیند و رابطه خوبی با خواهرش کلیر هم ندارد. کلیر یک ستاره شناس است و متوجه شده که به زودی قرار است یک سیاره بزرگ به نام مالیخولیا به زمین برخورد کند و بشریت از بین برود.

حقایق خواندنی در مورد فیلم مالیخولیا

لارس فون تریه کارگردان این فیلم بعدها اعتراف کرد که فیلم نام را زمانی نوشته که به شدت تحت تاثیر مصرف مواد مخدر و الکل بوده است. اما بالاخره چیز بدی هم نشده! این کارگردان در نشست مطبوعاتی جشنواره کن خودش را یک نازی خوانده و گفته که با هیتلر همدردی می کند. البته او بعدها یک عذرخواهی با اکره و خشک و خالی به خاطراین نظراتش کرد! کریستین دانست اعلام کرد که خودش دچار افسردگی شده و از این بابت خوب می فهمیده که باید چگونه نقشش را بازی کند. به همین دلیل هم در کن 2011 جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را برنده شد. کریستین دانست می گوید قبل از پذیرفتن نقش جاستین در این فیلم آخرالزمانی از کارگردانش می ترسیده است. چرا که در مورد عقاید عجیب او نسبت به زنان چیزهای زیادی شنیده بوده.

آیا فیلم Melancholia را تماشا کنیم؟

در کل این سه گانه یکی از خاص ترین تولیدات دانمارک و اروپا است. در 10 دقیقه اول فیلم هیچ دیالوگی وجود ندارد. اما این سکوت، آرامش قبل از طوفان است. سبک داستانی این فیلم نیز همراه با ابهام است که در واقه سبک مورد علاقه کارگدان فیلم یعنی لارس فون تریه است. با این حال اگر به فیلم های آخرالزمانی با سبک ابهام و البته تم روانشناسی علاقه دارید این فیلم را ببینید.

بازیگران فیلم مالیخولیا نقش توضیحات
کریستین دانست کریستین دانست جاستین شخصیت اصلی داستان
شارلوت گیانسبورگ شارلوت گیانسبورگ کلیر خواهر جاستین
جان هارت جان هارت دکستر پدر جاستین و کلیر
کیفر ساترلند کیفر ساترلند جان همسر کلیر

فیلم های مشابه با فیلم مالیخولیا

فیلم های زیر نیز از نظر فلسفی و اجتماعی با فیلم مالیخولیا مشابه هستند.

 • اسب تورین The Turin Horse: این فیلم جذاب و فلسفی در مورد زندگی نیچه فیلسوف بزرگ است.
 • مگنولیا Magnolia: این فیلم روایتگر زندگی 9 خانواده در یک روز است. داستان هایی با تم روانشناسی و اجتماعی.
 • داگویل Dogville: گریس به شهر داگویل پناه می برد. اما ساکنان آنجا در ازای پذیرفتن او در شهر، از او انتظار کاری را دارند.

24- کتاب الی The Book of Eli

بهترین فیلم های پسا آخرالزمانی

کارنگی قصد دارد به خاطر بی اطلاعی مردم پس از آخرالزمان، خود را پیامبر خدا معرفی کند. اما به کتاب مقدس نیاز دارد. تنها کتاب مقدس باقی مانده در دنیا دست الی است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم کتاب الی را میگه:

کتاب الی یا کتاب عیلی یکی از فیلم های پساآخرالزمانی است که به خاطر داستان خاصش بسیار مورد توجه قرار گرفت. داستانی معنوی و مذهبی که کمتر در فیلم های آخرالزمانی دیده بودیم. این که در آخرالزمان کتب آسمانی ادیان مختلف به داد انسانها می رسد شاید اولین بار در این فیلم ارائه شده باشد. رابرت و آلن هیوز کارگردانان این فیلم آخرالزمانی هستند.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردانان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2010 117 رابرت و آلن هیوز برادران وارنر

خلاصه: 30 سال است که دنیا بر اثر جنگ های هسته ای نابود شده است. بازماندگان انسانها دو گروه هستند. آنهایی در دوران قدیم بوده اند و آنهایی که پس از جنگ های هسته ای به دنیا آمدند. کارنگی قصد دارد بر همه مردم حکومت کند. او می خواهد خود را پیامبر خدا معرفی کند و مردم دنیا (که اکثرشان بعد از جنگ های هسته ای به دنیا آمده اند و بی سواد هستند) را فریب دهد. از این رو نیاز به کتاب مقدس دارد. فقط یک جلد از کتاب مقدس مانده و آن هم درست عیلی است. کارنگی وقتی می فهمد یک نسخه از کتاب مقدس دراختیار عیلی است از افرادش می خواهد آن را از عیلی بگیرند اما …

درباره فیلم سینمایی آخرالزمانی کتاب الی

اینوسانتو شاگر برجسته بروس لی هنرزهای رزمی را به دنزل واشینگتن یاد داد. همه مبارزه های تن به تن را هم خود دنزل واشینگتن انجام داده است. گری اولدمن هم با انتخاب خود دنزل واشینگتن، در این فیلم بازی کرد. یکی از ویژگی های جالبی که با استفاده از اشارات فیلم می توان در مورد پایان دنیا فهمید این است که دنیا با جنگ های هسته ای پایان یافته است. سرنخ هایی وجود دارد که این موضوع را می توان فهمید. خاکستر های مانند برف در هوا، اشعه ماورابنفش و … از نشانی های است که به نظر دنیا با بمب هسته ای پایان یافته است. البته از این موضوع دقیقا رد خود فیلم صحبتی نمی شود.

مبانی مذهبی در فیلم The Book of Eli

خیلی از دیالوگ ها و اتفاقات این فیلم برگرفته از کتب آسمانی ادیان مختلف از جمله انجیل و تورات است. الی یا عیلی در عبری همان خدا یا معبود ترجمه می شود. همانطور که اشاره شد، استفاده از مفاهیم دینی و ماورایی تا قبل از این فیلم در فیلم های آخرالزمانی وجود نداشت و حالا کتاب الی قصد دارد معنویات را وارد این ژانر کند. دیدن این فیلم جذاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

بازیگران فیلم کتاب الی نقش توضیحات
دنزل واشینگتن دنزل واشینگتن الی (عیلی) شخصیت اصلی داستان و تنها دارنده کتاب مقدس
گری اولدمن گری اولدمن کارنگی دیکتاتوری که می خواهد ادعای پیامبری کند!
میلا کونیس میلا کونیس سولارا همراه الی
جنیفر بیلز جنیفر بیلز کلودیا از اعضای گروه کارنگی و دختر مورد علاقه او

فیلم های آخرالزمانی مشابه با فیلم کتاب الی

فیلم های زیر نیز فیلم های جذابی هستند که مشابه فیلم آخالزمانی کتاب الی هستند.

 • فرزندان بشر Children of Men: نسل بشر در حال انقراض است . چرا که 18 سال هیچ کودکی به دنیا نیانده است. از طرفی حکومتی فاشیستی نیز در انگلستان مسترش ده است.
 • برف شکن Snowpiercer: دنیا دچار یخبندان شده است. بازماندگان در یک قطار به نام برف شکن ندگی می کنند. اما زندگی آنها دارایطبقات اجتماعی است!
 • بابل پس از میلاد .Babylon A.D: ماموری وظیفه دارد زنی را از کشور روسیه به کانادا ببرد. اما در بین ره متوجه می شود این زن غیر هادی و عجیب است.

25- دیوانه ها The Crazies

بهترین فیلم های ترسناک آخرالزمانی

داستانی از شیوع عاملی آلوده در بین ساکنین یک شهر که همگی را به انسان هایی فوق العاده خشن تبدیل می کند و حالا باید مبارزه ای برای بقا انجام بگیرد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دیوانه ها را میگه:

یک فیلم ترسناک از وقایعی آخرالزمانی ساخته برک آیزنر که در سال 2010 اکران شده است. این فیلم در حقیقت بازسازی شده فیلمی با همین نام است که در سال 1973 ساخته شده است. روایتی از شهری که بوسیله یک عامل بیولوژیک آلوده شده است و افراد آلوده به قاتلانی خشن تبدیل می شوند. این فیلم نقدهای متفاوتی دریافت کرده و توانسته از منتقدان IMDB امتیاز 6.5 را دریافت کند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا-امارات متحده عربی 26 فوریه 2010 101 برک آیزنر اورچر فیلم

خلاصه: در شهری در آیووا یک بازی بیسبال در جریان است که ناگهان مردی عجیب با تفنگ وارد می شود و کلانتر شهر به نام دیوید (با بازی تیموتی اولیفانت) به ناچار با شلیک کردن، او را متوقف می کند و پس از آن است که متوجه می شوند سمی مشکوک در حال آلوده کردن ساکنان شهر اوگدن مارش و تبدیل کردن آنها به موجوداتی خشن است و دیوید به همراه همسرش و راسل معاونش باید خود را نجات دهند و مبارزه ای برای بقا جریان می یابد.

حقایقی درباره فیلم آخرالزمانی دیوانه ها

گفته شده که بازیگرانی که تبدیل می شدند گریم های سنگینی داشتند طوری که برای گریم می بایست 3 ساعت را روی صندلی بنشینند.

هنگامی که کلانتر هواپیمای نظامی که سقوط کرده را پیدا می کند، ماهواره موقعیت او را ثبت می کند که آن مختصات در واقع به زمین های کشاورزی شهر آیووا اشاره می کند. شهری به نام لنوکس با جمعیت 1401 نفر در حقیقت نزدیکترین شهر واقعی به این مختصات است. و نیز در ابتدای فیلم که بازی بیسبال نمایش داده می شود اسم یکی از تیم ها لنوکس است. ماشین پلیس قدیمی ای که در فیلم از آن استفاده شده یک فورد LTD 1973 است، که سال 1973 سالی بوده که فیلم اصلی در آن سال به نمایش در آمده است.

آیا فیلم دیوانه ها ارزش دیدن دارد؟

این فیلم برای طرفداران ژانر زامبی و آخرالزمانی مناسب است، یک فیلم هیجان انگیز و وحشتناک، بازسازی خوب از یک فیلم به ندرت دیده شده از سال 1973 فیلمی که نه تنها جلوه های پیچیده بلکه به تعلیق نیز متکی است. این فیلم مردی را به تصویر می کشد که یک ابرقهرمان نیست بلکه صرفا یک کلانتر است که ناچار است دائما با غرایز خود بجنگد و جان انسان ها را نجات دهد.

بازیگران فیلم آخرالزمانی دیوانه ها نقش توضیحات
رادا میچل جودی جودی همسر دیوید
تیموتی اولیفانت دیوید کلانتر شهر اوگدن مارش، آیووا
دانیل پانابیکر بکا همراه جودی دیوید و کسی که جودی را آزاد می کند.
جو اندرسون راسل معاون کلانتری و همکار دیوید.

فیلم های مشابه The Crazies

 • 30 روز شب 30 Days of Night: داستان شهری که به مدت 30 روز در تاریکی فرو میرود و خون آشام ها به آن حمله می کنند.
 • طلوع مردگان Dawn of the Dead: داستان چند نفر که بازمانده های یک طاعون جهانی هستند و به یک مرکز خرید بزرگ پناه می برند تا خود را نجات دهند.
 • مکانی ساکت A Quiet Place: داستان خانواده ای که برای در امان ماندن از موجوداتی عجیب و با شنوایی فوق العاده به ناچار باید در سکوت مطلق زندگی کنند.

26- سرزمین زامبی‌ ها Zombieland

فیلم علمی تخیلی اخرالزمان

زامبی ها به مردم آمریکا حمله کرده اند. ویچیتا می خواهد به اوهایو برگردد و از حال خانواده اش جویا شود. اما امکان دارد در دام زامبی ها گیر بیفتد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه سرزمین زامبی ها را میگه:

فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی سرزمین زامبی ها دومین تجربه کارگردانی روبن فلیشر است. او یک کمدی ترسناک را روایت می کند که باز هم از عنصر زامبی ها سود برده است. این فیلم پس از استقبال خوبی که از آن صورت گرفت در سال 2019 نیز ادامه یافت. اما قسمت دوم آن به اندازه قسمت اول موفق و البته جذاب نبود.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2009 88 روبن فلیشر کلمبیا پیکچرز
پرچم آمریکا آمریکا 2019 99 روبن فلیشر کلمبیا پیکچرز

خلاصه: داستان این فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی از آنجا شروع می شود که زامبی ها به آمریکا حمله کرده اند. در این میان یک دانشجوی خجالتی در تگزاس سعی می کند به اوهایو برود و در آنجا از حال پدر و مادرش خبردار شود. چرا که تصور می کند پدر و مادرش در اوهایو گرفتار زامبی ها شده اند. او در این سفر با دو نفر دیگر که تخصصشان کشتن زامبی ها است همسفر می شود. در ادامه داستان این گروه تصمیم می گیرند در لس آنجلس پناهگاهی را پیدا کنند اما …

حقایق خواندنی فیلم آخرالزمانی سرزمین زامبی ها

وودی هارلسون در حین فیلمبرداری دستگیر شد. جرم او مصرف ماری جوانا بود که سبب شد چند روزی فیلمبرداری دچار مشکل شود. اما این موضوع تنها خرابکاری هارلسون نبود. او پس از پایان فیلمبرداری و زمانی که قصد بازگشت به خانه را داشت، در فرودگاه لس آنجلس یک خبرنگار را به شدت کتک زد. او گفت دلیل این موضوع آن بود که هنوز در نقشش فرو رفته و از آن خارج نشده بود استون در ابتدا قرار بود نقش 406 را بازی کند اما امبرد هرد برای این نقش انتخاب شد. این اثر نیز بهترین فیلم آخرالزمانی زامبی بشمار می رود.

نامگذاری شخصیت ها در فیلم آخرالزمانی Zombieland

نامگذاری در این فیلم خیلی عجیب است. تالاهاسی (پایتخت ایالت فلوریدا)، کلمبوس (مرکز ایالت اوهایو)، ویچیتا (شهری در ایالت کانزاس) و لیتیل راک (مرکزآرکانزاس) اسامی مکان هایی هستند که در آمریکا وجود دارند. دلیل این نامگذاری هنوز مشخص نیست. (نامگذاری شهر روی افراد در سریال مانی هیست حداقل معنی داشت!) با این حال این فیلم جزو کمدی ترین فیلم های آخرالزمانی است که با تلفیق ترس و خنده در سال 2009 توجه خیلی از سینماگران را به خود جلب کرد و امیتاز خوبی را نیز از منتقدین گرفته است.

بازیگران فیلم سرزمین زامبی ها نقش توضیحات
وودی هرلستون وودی هارلسون تالاهاسی شریک مورد اعتماد کلمبوس
جسی آیزنبرگ جسی ایسینبرگ کلمبوس راوی فیلم و یکی از شخصیت های اصلی داستان
اما استون اما استون ویچیتا دختر مورد علاقه کلمبوس
امبر هرد امبر هرد 406 همسایه کلمبوس

فیلم های آخرالزمانی زامبی

اگر به سبک زامبی علاقمند هستید فیلم های آخرالزمانی زامبی زیر را نیز پیشنهاد می کنیم:

 • سرزمین زامبی ها شلیک نهایی Zombieland Double Tap: در این قسمت داستان 4 نقش اصلی ادامه پیدا می کند. تعداد زامبی ها کمتر شده اما دردسرهای آنها بیشتر می شود.
 • شان می میرد Shaun of the Dead: شان زندگی سختی را می گذراند. همسرش او را ترک کرده و مادرش نیز با مردی ازدواج کرده که او از آن متنفر است. در همین حین مردگان از گور بر می خیزند و تبدیل به زامبی می شوند.
 • تاکر و دیل در برابر شیطان Tucker and Dale vs Evil: تاکر و دیل در یک کلبه مستقر هستند. آنها به تفریح آمده اند. اما متوجه می شوند گروهی بسیار عجیب به دنبال آنها هستند.

27- جاده The Road

فیلم آخرالزمانی جاده

در پساآخرالزمان یک پدر و پسر به دنبال غذا می گردند. آنها باید خود را به ساحل برسانند تا در آنجا غذا پیدا کنند. اما انسان های گرسنه و خطرناکی هم هستند که دنبال غذا هستند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جاده را میگه:

فیلم آخرالزمانی جاده یکی از بهترین و زیباترین اقتباس ها از کتاب جاده نوشته کور مک مک کارتی است. البته کارگردان این فیلم داستان را به اندازه کافی تغییر داده اما ماهیت آخرالزمانی (یا به طور دقیقتر پسا آخرالزمانی) آن را حفظ کرده است. باز هم قحطی و گرسنگی عنصر اصلی در پساآخالزمان معرفی می شود.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2009 111 جان هیلکات 2929 پروداکشن

خلاصه: داستان این فیلم پس از آخرالزمان را به تصویر می کشد. دنیا تقریبا نابود شده و همه چیز از بین رفته است. انسانها به دنبال غذا می گردند و در این راه از کشتن و جنایت ابایی ندارند. در این بین یک پدر و پسر قصد دارند تا خود را از طریق یک جاده به ساحل برسانند. چرا که حدس می زنند در ساحل ممکن است غذا باشد. اما باید از بین مردمی بگذرند که وحشیانه با هم می جنگند. آنها باید مخفیانه این کار را کنند تا مورد حمله انسان های وحشی قرار نگیرند.

نکات جالب فیلم آخرالزمانی جاده

ویگو مورتنسن برای اینکه به خوبی با این شرایط کنار بیاید برای مدتی طولانی در لباس هایی که در این فیلم پوشیده می خوابید و آن ها را عوض نکرد. یک روز نیز مغازه داری او را از مغازه اش بیرون کرد. چرا که فکر کرد او یک بی خانمان است! این نقش سخت باعث شد تا او دو سال پس از آن فقط استراحت کند و هیچ نقش دیگری را نپذیرد. در یک صحنه باید شخصت پدر موهای پسر را بشوید. چون هوا سرد بود در ابتدا قصد داشتند این سکانس را حذف کنند. اما کدی اسمیت مک فی راضی شد. اما به خاطر سرما او شروع به گریه کرد. گریه او در این سکانس بازیگری نیست. بلکه واقعی است!

آیا دیدن فیلم The Road را پیشنهاد می کنید؟

جامعه پادآرمان شهری این فیلم آخرالزمانی یکی از شاخصه های اصلی آن محسوب می شود. جامعه ای که دلخواه هیچ کس نیست. در تریلر فیلم نیز این موضوع گوشزد می شد که هنوز برای نجات سیاره زمین شانس داریم! سیاره ای که با دستان خود داریم آن را نابود می کنیم.

بازیگران فیلم جاده نقش توضیحات
 ویگو مورتنسن ویگو مورتنسن مرد شخصیت اصلی داستان که باید در پساآخرالزمان خودش و پسرش را به ساحل برساند تا بتواند آذوقه پیدا کند.
کدی اسمیت مک فی کدی اسمیت مک فی پسر پسر مرد!
شارلیز ثرون شارلیز ثرون همسر همسر مرد!
گای پیرس گای پیرس واترنا پدر یک خانواده

فیلم های ژانر بقا

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های آخرالزمانی و ژانر بقا هستند:

 • خانه به دوش The Rover: کل استرالیا دچار خشکسالی و هر ج و مرج شده است. اریک قصد دارد سفری برای پیدا کردن زندگی بهتر را آغاز کند.
 • پستچی The Postman: آمریکا پس از یک جنگ بزرگ به کلی نابود شده است. یک مرد با پوشیدن لباس پستچی ها در پی غذا است.
 • وصیت نامه Testament: یک حمله بزرگ هسته ای اتفاق افتاده است. از این رو یک خانواده حومه نشین باید جان خود را حفظ کنند.

28- انیمیشن 9

بهترین فیلم های آخرالزمانی و پایان دنیا

یک عروسک-ربات در پساآخرالزمان قصد دارد عروسک های مانند خودش را متحد کند تا در مقابل ماشین ها بایستند. اما او برای این کار راه دشواری را در پیش دارد. چرا که ماشین ها در کمین آنها هستند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن آخرالزمانی 9 را میگه:

یکی از بهترین آثار آخرالزمانی که البته فیلمی معناگرا و پر از فلسفه به شمار می رود، انیمیشنی به نام 9 است. داستان مذهبی و فلسفس اما پر مفهوم آن و کنایه هایی که به زندگی ماشینی انسان در قرن بیست و یک می زند، سبب شد این انیمیشن مورد توجه گسترده قرار بگیرد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2009 79 شین آکر یونیورسیال

خلاصه: دنیا به خاطر جنگ بین انسان ها و ماشین ها از بین رفته است. در این زمان یک عروسک-ربات که در پشت آن عدد 9 نوشته شده است بیدار می شود. او پس از مدتی گشت و گذار در این دنیای نابود شده، می فهمد که انسانها از بین رفته اند اما عروسک هایی مانند خودش و ماشین ها هنوز وجود دارند. او قصد دارد عروسک ها را متحد کند تا در مقابل ماشین ها قیام کنند…

بررسی انیمیشن 9

در این انیمیشن نام یک دانشمند اوپمهایمر است. اوپنهایمر کسی است که بمب اتمی را ساخته و شاید به همین دلیل نامش روی شخصیت این فیلم گذاشته شده است. انیمیشن آخرالزمانی 9 در واقع یک نسخه بلند از یک انیمیشن کوتاه به همین نام است که در سال 2005 نامزد اسکار بهترین انیمیشن کوتاه شد. فیلم در 09/09/09 (9 سپتامبر سال 2009) اکران شد. کلا عدد نه خیلی در این فیلم وجود دارد. ساعت کلیسای نوتردام هم در زمان 9:09 گیر کرده است. این فیلم تا کنون اولین و تنها فیلمی است که یونیورسیال پیکچرز به عنوان انیمیشن و برای بزرگسالان ساخته است.

چرا انیمیشن 9 را پیشنهاد می دهیم؟

این انیمیشن را با دقت ببینید. مقاهیم زیاد تاریخی، فلسلفی، انسان شناسی و … در سرتاسر این انیمیشن نمود دارند. استفاده از واژه ای به نام صدراعظم و پرچمی شبیه نازی ها در این انیمیشن کاملا طبق یک روند دقیق داستانی روایت می شود. این فانیمیشن بدون شک برای بزرگسالان است و واقعا فیلمی برای تفریح یا وقت گذرانی نیست.

صداپیشگان انیمیشن 9 نقش توضیحات
الیجا وود الیجاه وود شماره 9 شخصیت اصلی داستان و جوانترین شخصیت قصه
جان رایلی جان رایلی شماره 5 شخصیت دلسوز و صلح طلب قصه
کریستوفر پلامر کریستوفر پلامر شماره 1 شخصیت متکبر و ترسناک قصه
جنیفر کونلی جنیفر کانلی شماره 7 تنها زن گروه

انیمیشن های مشابه 9

انیمیشن های زیر نیز موضوعات فلسفی و اجتماعی زیادی را تشریح می کنند.

 • کورالین Coraline: دختری باهوش و ماجراجو می تواند یک دنیای جدید کشف کند. اما شیاطین در این دنیا در کمین هستند.
 • پایان اوانجیلیون Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelio: نرو از سوی یک سازمان ناشناخته مورد حمله قرار می گیرد. او نمی تواند از دوستانش کمک بگیرد و به نظر رو به نابودی است.
 • سریال ارگو پراکسی Ergo Proxy: هشتاد و پنج درصد انسان ها از بین رفته اند و بقیه آنها با ربات ها زندگی می کنند. بازرسی به نام مایر باید از قتل های مخوفی که اتفاق می افتد سر در بیاورد.

29- پیشگویی Knowing

 فیلم نابودی زمین

کودکی در 50 سال پیش یک نقاشی عجیب کشیده است. دکتر کستلر قصد دارد از این نقاشی عجیب و غریب سر در بیاورد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم پایان دنیایی پیشگویی را میگه:

پیشگویی فیلم آخرالزمانی نیکلاس کیج است که در سال 2009 موضوع جالبی را روایت می کند. این فیلم را کارگردان استرالیایی هالیوود یعنی الکس پرویاس که بیشتر به تولید فیلم های آخرالزمانی علاقه دارد ساخته است. این فیلم به نام هایی مانند شناختن، آگاهی، ادراک و دانایی نیز ترجمه شده است.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2009 121 الکس پرویاس اسکیپ آرتیست

خلاصه: در سال 1959 مدیران یک مهد کودک از بچه ها می خواهند یک نقاشی که در برگیرنده علاقه و آرزوهای آنها برای 50 سال آینده باشد بکشند. این نقاشی ها در یک جا دفن می شود تا در سال 2009 توسط مدیران مدرسه بازگشایی شده و به بچه ها هدیه شوند. سال 2009 پسر دکتر کستلر که فرزندش در این مهد کودک است یک نقاشی عجیب هدیه می گیرد. تعدادی عدد بدون هیچ معنا و مفهومی. دکتر کستلر کنجکاو می شود که چرا باید یک دختر 5 ساله در سال 1959 به عنوان یک نقاشی، رشته ای از اعداد بی معنی نوشته باشد. او سعی دارد راز این اعداد را بفهمد. وقتی متوجه راز آنها می شود که ….

نقد فیلم پیشگویی

پیشگویی به عنوان یک فیلم آخرالزمانی نیکلاس کیج بسیار پرمحتوا و پیچیده است. مفاهیم مذهبی و مسیحی از جمله مکاشفه یوحنا در این فیلم بسیار واضح است. جالب است بدانید که در یک صحنه از فیلم نشان میدهد که یک دکل نفتی در خلیج مکزیک در حال سوختن است. دقیقا یک سال بعد از اکران این فیلم آخرالزمانی یک دکل نفتی در خلیج مکزیک آتش گرفت. این فیلم با فیلم بعدی که معرفی می کنیم (یعنی 2012) از لجاظ ماهوی شباهت های زیادی دارد که کمی عجیب است. هر دو ارجاعاتی به کتابهای مقدس دارند و نام افراد در آن ها عمدتا مذهبی است و هر دو به پیشگویی های عددی پرداخته اند. در هر دو نیز عامل آخرالزمانی خورشید است و هر دو نیز در یک سال انتشار یافته اند!

فیلم آخرالزمانی نیکلاس کیج Knowing

نیکلاس کیج نزدیک یک دهه فیلم های آخرالزمانی زیادی بازی کرد. فیلم هایی مانند آینده و پیشگویی جزو شاخص ترین آثار او به شمار می ایند. فیلم پیشگویی جزو فیلم هایی که از لحاظ جلو های بصری و ویژه مورد تحسین واقهع شد. اما بیشتر نمادها و مفاهیمی که در ان نمایش داده شد برای کاربران و منتقدین جذاب بود.

بازیگران فیلم آخرالزمانی نیکلاس کیج نقش توضیحات
 نیکولاس کیج نیکولاس کیج جان شخصیت اصلی داستان و استاد دانشگاه
رز برن رز برن دیانا دختر کسی که در سال 1959 رشته ای از اعداد مرموز را نوشته است!
چندلر کانتربوری چندلر کانتربوری کالب فرزند جان
لارا رابینسون لارا رابینسون ابی دختر دیانا

فیلم های آخرالزمانی نیکلاس کیج

پشت سر سمت چپ و آینده نیز فیلم هالی با بازی نیکلاس کیج هستند.

 • نشانه ها Signs: یک کشیش به همراه خانواده اش به یک مزرعه قدیمی نقل مکان می کنند. او در این مزرعه نشان هایی عجیبی در کنار کشتزار می بیند.
 • پشت سر سمت چپ Left Behind: ریفورد خلبانی است که در حین پرواز می بیند آخرالزمان اتفاق افتاده است. او باید برای نجات خانواده اش تلاش کند.
 • آینده Next: کریس یک شعبه باز است. او می تواند آینده را ببیند. به همین FBI از او کمک می خواهد.

30- فیلم آخرالزمانی 2012

فیلم پایان دنیا

جکسون از اطلاعات محرمانه و سری در مورد گرم تر شدن زمین و نابودی هسته آن باخبر می شود. به همنی دلیل او برای نجات جان خانواده اش از این مصیبت تلاش می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم 2012 را میگه:

از سال 2007 شایعه بزرگی به وجود آمد که در دسامبر 2012 دنیا به پایان می رسد. این شایعه عمدتا بر اساس تقویم های باستانی و… ایجاد شد. به هر حال قرار بود 21 دسامبر 2012 یعنی شب یلدای 1391 آخرالزمان باشد که نبود! سال 2009 فیلمی به نام 2012 ساخته شد که به اندازه بسیار زیادی آخرالزمان را ترسیم کرد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2009 158 رولاند امریش کلمبیا پیکچرز

خلاصه: بر اساس تقویم مایا سال 2012 میلادی پایان دنیا خواهد بود. تاریخ انقضای زمین فرا رسیده و دنیا رو به نابودی است. یک دانشمند این هشدار را می دهد، اما مردم آن را جدی نمی گیرند. در حالی که رهبران جهان برای بقای اعضای منتخب جامعه برنامه های مخفیانه ای دارند. جکسون کورتیس به طور اتفاقی به اطلاعات مخفیانه در مورد نابودی زمین و گرم تر شدن هسته آن دست پیدا می کند و قصد دارد خانواده خود را این بلا نجات دهد.

حقایق خواندنی و جالب فیلم 2012

طبق تقویم مایاها 21 دسامبر 2012 (اولین روز زمستان 1391 ) روز پایان دنیاست. در واقع پایان تقویم 5125 ساله مایاها است. اما در این فیلم آخرالزمانی همه چیز وسط تابستان اتفاق می افتد. این فیلم در کره شمالی ممنوع شد. چرا که 2012 صدمین سال تولد پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی است. به طور نمادین فیلم در اغلب سالن های سینما در ساعت 20:12 اکران شد. جالب است بدانید شهر نیویورک که فیلم برداری این فیلم در آن اتفاق افتاده است دو ماه قبل از این اتفاق یعنی در اکتبر 2012، شاهد سیل شدید بود. خیلی ها این موضوع را مقدمه آخرالزمان قلمداد کردند.

آیا فیلم 2012 را ببینیم؟

حقیقتا فیلم از منظر تکنیک های ساختاری بسیار قوی و تاثیرگذار است. هر بیننده ای با دیدن فیلم میخکوب شده و با شخص جکسون همذات پنداری هم می کند. اما واقعا چرا هالیوود دوست دارد به این سبک پایان دنیا را ترسیم کند؟حتما تحلیل های مختلف از این فیلم را هم ببینید تا متوجه شوید چرا این فیلم تا این حد مورد توجه قرار گرفت. این فیلم آخرالزمانی مخصوصا در محافل دانشگاهی و سیاسی و فلسفی به شدت مورد تحلیل و البته انتقاد واقع شد.

بازیگران فیلم 2012 نقش توضیحات
جان کوزاک جان کوزاک جکسون مورتیس شخصیت اصلی داستان نویسنده
چیوتل اجوفور چیوتل اجیفور آدریان هلمزلی مشاور ارشد علمی در ایالات متحده رئیس جمهور
آماندا پیت آماندا پیت کیت دانشجوی پزشکی و همسر سابق جکسون
تاندی نیوتون تاندی نیوتون لورا رئیس کارکنان کاخ سفید

فیلم هایی با محوریت آخرالزمان

در این فیلم ها نیز آخرالزمان محوریت اصلی داستان است.

 • هسته The Core: چرخش هسته زمین متوقف شده و حالا مشکلات بسیار زیادی ممکن است اتفاق بیفتد. دانشمندان قصد دارند با ایجاد بمب هسته ای دوباره هسته زمین را روشن کنند.
 • تاثیر عمیق Deep Impact: یک دنباله دار به کره زمین اصابت می کند. روسیه و آمریکا برای نابودی این ستاره دار با هم همکاری می کنند.
 • قله دانته Dante’s Peak: هری ه یک زمین شناس است به مسئولین شهر توریستی دانته می گوید که احتمال فوران آتش فشان وجود دارد. اما آنها به خاطر توریستی بودن منطقه حرف او را قبول نمی کنند.

31- من افسانه هستم I Am Legend

فیلم آخرالزمانی ویل اسمیت

تمامی انسان های دنیا دچار یک نوع هاری شده اند. آنها انسانیت خود را از دست داده اند. رابرت قصد دارد دارویی برای این بیماری به دست بیاورد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم من افسانه ام را میگه:

ریچارد مانیستون در سال 1954 رمانی نوشته که به نظر بیشترین اقبال را از سوی هالیوود داشته است. سومین اقتباس از این اثر، فیلم آخرالزمانی من افسانه هستم به کاگردانی فرانسیس لارنس است. فرانسیس لارنس با ساختن کنستانتین، استعداد خود را در ساخت فیلم های دلهره آور به همه ثابت کرده است.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2007 100 فرانسیس لارنس برادران وارنر

خلاصه: انسان ها دچار یک هاری شده اند و انسانیت خود را به شکل عجیبی از دست داده اند. آنها فقط می توانند شبها بیرون بیایند و در روشنایی قادر به زنده ماندن نیستند. تنها کسی که این ویژگی را ندارد، دکتر رابرت اویل است. رابرت سعی می کند با امتحان کردن داروهای مختلف این بیماری را از بین ببرد. تنها همراه او سگش است که او نیز دچار یک ویروس عجیب گرفته است…

فیلم آخرالزمانی ویل اسمیت

ویل اسمیت چنان در این فیلم دلبسته سگس شد که بعد از پایان فیلم سرپرستی آن را قبول کرد! جالب است بدانید صداهایی که در این فیلم به عنوان صدای انسانهای آلوده به بیماری هاری می شنویم، صدای یک خواننده از گروه موسیقی Fantomas است! اما عجیب ترین موضوع فیلم این است که دو پایان متفاوت در نسخه های آن وجود دارد. یعنی پایانی که در سینما نشان داده شد با فیلمی که در دی وی دی ها انتشار شد متفاوت بود!

فیلم I Am Legend

فیلم آخرالزمانی ویل اسمیت من افسانه هستم توانست در گیشه به خوبی بفروشد. در حدی که یک رکود جالب از خودش بر جای گذاشت و در روز اول 77 میلیون دلار فروخت! البته منتقدین نیز ایرادات زیادی به آن وارد کردند و آن طور که پیش بینی میشد نتوانست در جشنواره های مختلف بدرخشد. اما از منظر بینندگان و تماشاگران این فیلم جزو بهترین فیم های آخرالزمانی محسوب می شود.

بازیگران فیلم من افسانه ام نقش توضیحات
ویل اسمیت ویل اسمیت رابرت نویل ویروس شناس سابق ارتش ایالات متحده
الیس براگا الیس براگا آنه یک بازمانده مذهبی از برزیل
دش میهوک دش میهوک آلفا خون آشام
چارلی تاهان چارلی تاهان ایتان پسری از فیلادلفیا

فیلم های مشابه با فیلم من افسانه هستم

فیلم های زیر نیز روایتگر آخر دنیا با مفاهیم مختلف هستند.

 • شیوع Contagion: یک ویروس ناشناخته در سطح دنیا گشترش یافته است. محققان در پی درمان این ویروس هستند.
 • مستعمره The Colony: پس از یک دوره سرد و یخبندان یک گروه از افراد سعی دارند یک ایستگاه بسازند تا انسان ها در آن، از خطرات مختلف در امان باشند.
 • اتفاق The Happening: در پارک مرکزی شهر اتفاق عجیبی افتاده است. کم کم مردم متوجه می شوند به خاطر این اتفاق باید برای زنده ماندن تلاش کنند.

32- مه The Mist

فیلم علمی تخیلی اخرالزمان

شهر مین آمریکا دچار طوفان شده است. بازماندگان قصد دارند برای تامین آذوقه به یک فروشگاه در شهر دیگر بروند. اما اتفاقات زیادی در این فروشگاه می افتد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آخرالزمانی مه را میگه:

فیلم آخرالزمانی مه فیلمی ترسناک در این ژانر محسوب می شود که ساخته نویسنده بزرگ استیون کینگ است. البته فیلم خیلی به داستان وفادار نبوده و تغییرات بسیار زیادی در پایان آن ایجاد می شود. اما با این حساب ماهیت اصلی داستان که در واقع پایان دنیا است در این فیلم به خوبی به تصویر کشیده شده است.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2007 126 فرانک دارابونت دارک وود پروداکشن

خلاصه: یک طوفان قدرتمند شهر مین آمریکا را در می نوردد. این طوفان سبب می شود که همه وسایل برقی از کار بیفتند و تلفن ها قطع شوند. دیوید و پسرش پس از تخریب شدن شهر به شهر دیگری می روند تا آذوقه و مواد موردنیاز خود را تامین کنند. اما می بینند مه عجیبی در سراسر ایالت گسترده شده است. آنها در می بایند که این مه خطرناک است و احتمال دارد به خاطر آن زندگی بشریت نابود شود. چرا در آن موجوداتی ظاهر می شوند که قصد جان انسان ها را دارند.

حقایق فیلم مه

استیون کینگ در مورد این اقتباس از رمان خود اظهارنظرهای جالبی کرده. او اعتقاد داشته اگر چه فیلم نامه به اندازه زیادی تغییر کرده اما تغییراتی اعمال شده در آن، رمانش را به مراتب قوی تر و البته ترسناک تر کرده است. در یکی از سکانس های که در فروشگاه مواد غذایی دعوا می شود، یک قفسه به طور کاملاکتاب های استیون کینگ است! به احتمال زیاد این موضوع به این دلیل است که کارگردان این فیلم آخالزمانی یعنی فرانک دارابونت یکی از علاقه مندان به سبک داستانی استون کینگ است. او داستان رستگاری در شاوشنگ و مسیرسبز هم با اقتباس از رمان های استیون کینگ نوشته است!

آیا فیلم The Mist ارزش دیدن دارد؟

اگر علاقه مند به فیلم های آخرالزمانی و البته ترسناک هستید حتما این فیلم را ببینید. اگر چه این فیلم نسبت به دو فیلم قبلی داربونت که از اثار کینگ اقباس شده ( یعنی رستگاری در شاوشنگ و مسیر سبز) سطحی پایین تر دارد اما توانسته تا حد نسبی مخاطبانش را راضی نگه دراد.

بازیگران فیلم مه نقش توضیحات
توماس جان توماس جین دیوید نقاش، شخصیت اصلی داستان
مارسیا گای هاردن مارسیا گای هاردن خانم کارمودی یک متعصب مذهبی که مه را خشم خدا می داند
لوریا هولدن لوری هولدن آماندا معلم مدرسه
ویلیام سدلر ویلیام سدلر جیم مکانیک شهر

فیلم های ترسناک آخرالزمانی

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های آخرالزمانی با تلفیق ترس و وحشت هستند.

 • کلاورفیلد Cloverfield: راب قبل از ماموریت خودش تمام دوستانش را به مهمانی دعوت می کند. اما در حین جشن می فهمند که یک هیولا به نیویورک حمله کرده است.
 • اشباح Phantoms: اتفاق عجیبی در شهر اسپرینگ فیلد در حال رخ دادن است. یک موجود شیطانی اهالی شهر را نابود می کند.
 • دیواید The Divide: بازماندگان یک جنگ بزرگ هسته ای در یک زیرزمین خود را مخفی کرده اند. اما آنها باید به یک طریقی خود را از آنجا بیرون بیایند.

33- اپوکالیپتو Apocalypto

فیلم اخرالزمان خارجی

چگوار پدر یک حانواده از مردم مایا است. اما سران قبیله او را برای قربانی کردن به پیشگاه خدایان انتخاب کرده اند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم اپوکالیپتو را میگه:

آپوکالیپتو فیلم آخرالزمان مل گیبسون است. این فیلم پنجمین تجربه کارگردانی مل گیبسون است که اتفاقا فیلم نامه آن را به کمک فرهاد صفی نیا فیلم نامه نویس ایرانی الاصل نوشته است. عنصر آخرالزمانی این فیلم امراض گوناگون و خشکسالی برای یک قوم از سرخپوستان در تمدن مایاها (که 1500 سال قبل از میلاد می زیسته اند) در دل جنگل های استوایی است!

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2007 100 فرانسیس لارنس برادران وارنر

خلاصه: پادشاهی مایاها اگر چه به ظاهر در اوج قدرت است، اما از اساس در حال فروپاشی و شکست است. آنها بر اساس اعتقادات فکر می کنند که هر چه معابد بیشتری بسازند و قربانیان بیشتری داشته باشند، خدایان به آنها نعمت های بیشتری خواهند داد. از این رو از مردان جوان به عنوان قربانی استفاده می کنند. به همین دلیل چگوار که پدر یک خانواده است برای قربانی انتخاب می شود. اما….

فکت های جالب فیلم آپوکالیپتو

به خاطر این که در این فیلم زندگی بدوی نمایش داده شده است، اتفاقات جالبی نیز افتاد. در یکی از سکانس ها که باید احشام از کنار یک آبشار حرکت می کردند، یک گاو لیز می خورد و از فاصله بسیار زیادی در آبشار پرت می شود. همه فکر می کنند که گاو مرده اما او از آب بیرون می آید و به علف خوردن ادامه میدهد! نکته جالب دیگر این است که بازیگرانی که در تریلر اصلی این فیلم آخرالزمانی استفاده شدند، در خود فیلم نیستند که در نوع خود موضوع جالبی است. در حین فیلمبرداری در مناطق جنوب مکزیک سیلی بزرگ اتفاق می افتد که مل گیبسون و بقیه دست اندرکاران فیلم به کمک سیل زدگان می روند همین مورد باعث مشهور شدن فیلم آخرالزمان مل گیبسون شد.

پیام فیلم Apocalypto چیست؟

این فیلم در اسکار، بفتا و گلدن گلوب مخصوصا به خاطر گریم و جلوه های ویژه مورد ستایش قرا گرفت. ماهیت اصلی این فیلم شاید این باشد که هر تمدنی نهایتا از دورن فرو خواهد پاشید! جمله ویل دورانت ( فیلسوف و تاریخ نگار آمریکایی ) که در ابتدای فیلم هم نمایش داده می شود! البته اگر این فیلم را از منظر تاریخی نگاه کنیم تحریف های زیادی در آن وجود دارد که از آنها می گذریم!

بازیگران فیلم آخرالزمانی آپوکالیپتو نقش توضیحات
رودی یونگ بلاتد رودی یونگ بلاتد جگوار پاو شکارچی و شخصیت اصلی داستان
رائول مکس تریجیلو رائول مکس تریجیلو زیرو رهبر مهاجمان به قبیله
دیالا هرناندز دیالا هرناندز سون از اعضای قبیله جگوار
جراردو تاراسنا جراردو تاراسنا میدل آی یکی از افراد زیرو

فیلم های برتر در ژانر تاریخی

فیلم های زیر تلفیقی از موضوعات تاریخی و ژانر بقا هستند.

 • ده هزار سال قبل از میلاد 10,000 BC: یک شکارچی ماموت به نام دیله قصد دارد در برابر مهاجمانی که به قبیله او حمله کرده اند مقابله کند. او باید از دختر مورد علاقه اش هم محافظت کند.
 • از گور برخاسته The Revenant: گلس یک راهنما و راهبلد در جنگل های آمریکا برای شکارچیان است. اما یک روز خرسی بزرگی به او حمله می کند.
 • گلادیاتور Gladiator: یک ژنرال رومی قصد دارد در هیئت یک گلادیاتور انتقامش را از یک شاهزاده فاسد بگیرد. این شاهزاده خانواده او را به قتل رسانده است.

34- پس فردا The Day After Tomorrow

فیلم آخرالزمانی یخی

یک دانشمند هواشناسی پیش بینی می کند که به زودی توده اس از هوای سرد به همراه باران های سیل آیا آمریکا را فرا خواهد گرفت. این اتفاق در نیویورک باعث ایجاد یک یخبندان عجیب می شود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم پس فردا را میگه:

دوباره به رولاند امریش رسیدیم. کارگردانی که اکثر فیلم های او در ژانر فاجعه و با محوریت آخرالزمانی هستند. دهمین فیلم بلند سینمایی او روز پس از فردا یا همان پس فردا است که علاوه بر کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی آن را هم بر عهده دارد. این فیلم جزو اولین فیلم هایی است که تواسنته آخرالزمان را با جلوه های ویژه بسیار خوبی به نمایش بگذارد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2004 124 رولاند امریش فاکس قرن بیستم

خلاصه: جک هال یک دانشمند هواشناسی است که اعتقاد دارد یک عصر یخبندان تا چند سال آینده رخ خواهد داد. اما این اتفاق زودتر از آن چیزی که جک تصور می کرد اتفاق می افتد و شرایط اقلیمی بدی در نیویورک به وجود می آید. پسر او (سم) و دوستانش در نیویورک در این شرایط گیر کرده اند. جک باید با پای پیاده از فیلادلفیا به سمت نیویوروک برود (تقریبا 150 کیلومتر) و فرزندش را از مرگ نجات دهد …

نقد فیلم آخرالزمانی روز پس از فردا

جالب است بدانید که این فیلم از دیدگاه دانشمندان خیلی چیز عجیبی نبود. آنها اعتقاد داشتند این اتفاق ها با شرایط تغییرات اقلیمی و گرم شدن هوا خیلی هم از نظر آنها تعجب آور نیست. اما در کل مزخرف لذت بخشی است!!! از لحاظ علمی نیز خیلی به این فیلم انتقاد شد. منتها چون بیشتر بحث فاجعه در آن مد نظر سازندگان بود، فیلم با استقبال مواجه شد. نکته جالب و البته آمریکایی فیلم این است که همه ساختمانهای چند ده طبقه زیر آب و یخ رفته اند اما مجسمه آزادی که حدو 46 متر (یک ساختمان 13 یا 14 طبقه) است مدفون نشده و هنوز پا برجاست. موضوعی که نشان می دهد باید حتما یک نماد شعاری آمریکا حتما در فیلم های هالیوودی باشد!

آیا فیلم The Day After Tomorrow ارزش تماشا دارد؟

بله، چرا که این فیلم جزو اولین فیلم هایی است که با فناوری های نوین در مورد آخرالزمان ساخته شده است. همانطور که می دانید فناوری های مانند پرده سبز و تکنولوزی CGI از سال 2001 در هالیود مورد استفاده گسترده قرار گرفتند و هرسال نیز بهتر شدند. از این رو دیدن این فیلم واقعا ارزش دیدن دارد.

بازیگران فیلم آخرالزمانی پس فردا نقش توضیحات
دنیس کواید دنیس کواید جک هال کارشناس هواشناسی و اقلیم شناس
جیک جیلنهال جیک جیلنهال سم پسر جک
امی روسوم امی روسوم لورا دختر محبوب سم
دش میهوک دش میهوک جیسون همکار جک

فیلم های مشابه فیلم پس فردا

فیلم های زیر با محوریت بلایای طبیعی و آخرالزمان ساخته شده اند.

 • طوان جغرافیایی Geostorm: طوفان های مختلف و شرایط اقلیمی بد بر جهان حاکم شده است. سیاستمداران قصد دارند با ایجاد یک شبکه بزرگ از آبراه ها، سیل ها را هدایت کنند.
 • در طوفان Into the Storm: گردباد بزرگی شهری در آمریکا را در می نوردد. پس از پایان آن در حالی که همه در حال ارزیابی تخریب گردباد هستند متوجه می شوند طوفان بزرگتری در راه است.
 • گردباد Twister: دو دانشمند روی گردبادها تحقیق می کنند. آنها در می یابند که ممکن است به زودی این اتفاق در سطح وسیعی بیفتد.

35- رزیدنت اویل آخرالزمان Resident Evil Apocalypse

معرفی بهترین فیلم های آخرالزمانی

ویروسی به نام ویروس تی در کل جهان شیوع پیدا کرده است. آلیس قصد دارد به منطقه آلاسکا سفر کند. چرا که آلاسکا تنها نقطه ای در جهان است که هنوز ویروس به آنجا نرسیده است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه رزیدنت اویل قسمت آخرالزمان را میگه:

دومین قسمت از مجموعه فیلم رزیدنت اویل فیلمی آخرالزمانی است که عناصر ترس و وحشت هم به آن اضافه شده است. الکساندر ویت کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد. او پس از این فیلم آخرالزمانی عضو سازندگان فیلم کازینو رویال (جیمز باند) شد. این فیلم در واقع اقتباسی از بازی های رزیدنت اویل است که در آن سال ها به عنوان یکی از محبوب ترین بازی های کامپیوتری محسوب می شد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2002 100 پل اندرسن کنستانتین
پرچم بریتانیا بریتانیا 2004 94 الکساندر ویت کنستانتین
پرچم آمریکا آمریکا 2007 95 راسل مالکهی اسکرین جیمز
پرچم بریتانیا بریتانیا 2010 97 پل اندرسن اسکرین جیمز
پرچم کانادا کانادا 2012 95 پل اندرسن اسکرین جیمز
پرچم آمریکا آمریکا 2016 106 پل اندرسن اسکرین جیمز

خلاصه: در قسمت دوم از این مجموعه فیلم می بینیم که آلیس توانسته از شهر راکون فرار کند. اما در همین حین متوجه می شود که ویروسی به نام تی در همه جا گسترده شده است. از این رو سعی می کند به جایی برود که این ویروس هنوز در آنجا گزارش نشده است. او به کسانی که قصد دارند به یک جای امن بروند کمک می کند. آلیس می فهمد که سرزمین آلاسکا هنوز به ویروس آلوده نشده است …

فکت های خواندنی و جالب فیلم رزیدنت اویل آخرالزمان

یکی از اصلی ترین معضلات بازیگران در این فیلم لباس های آن ها بود. برخی از لباس ها تا حدو 25 کیلوگرم وزن داشتند. از همین رو خیلی از بازیگرها با آن مشکل داشتند. سینا گیولری (شخصیت جیل) برای این که نقش خود را به خوبی درک کند با خرید پلی استیشن وان، تمام مراحل بازی را یاد گرفت. او عنوان کرد این کار کمک بزرگی برای ایفای نقشش کرده است. مثل قسمت اول همین مجموعه زامبی ها، افراد حرفه ای و بازیگران تئاتری بودند که مدت های زیادی به تمرین پرداختند.

نقد فیلم Resident Evil Apocalypse

عمدتا شاهد هستیم که اقتباس های سینمایی از روی بازی های ویدیویی شکست می خورند. اما رزیدنت اویل آخرالزمان توانست بینندگان را راضی نگه دارد. چرا که به جز داستان بازی، خلاقیت ها و داستان های مستقلی نیز توسط کارگردان به آن اضافه شد. هر چند که نتوانست کشش داستانی خود را در قسمت های بعدی حفظ کند.

بازیگران فیلم رزیدنت اویل آخرالزمان نقش توضیحات
میلا جوکوویچ میلا جوکوویچ آلیس شخصیت اصلی داستان
سینا گیولری سینا گیولری جیل از اعضای تیم آلفای گروه استارز
توماس کریچمن توماس کریچمن تیموتس کین رهبر نیروهای آمبرلا در شهر راکون
جرد هریس جرد هریس چارلس اشفورد محقق و پژوهشگر در مورد ویروس

مجموعه فیلم رزیدنت اویل

مجموعه فیلم رزیدنت اویل جزو بهترین مجموعه فیلم های قرن بیست و یک با محوریت آخرالزمان محسوب می شود.

 • رزیدنت اویل Resident Evil: بعد از یک تصادف عجیب و مرگبار، دو مامور امنیتی باید با توجه به قدرتی که به دست آورده اند، با افرادی که در یک آزمایشگاه هستند مبارزه کنند.
 • رزیدنت اویل انقراض Resident Evil Extinction: یک گروه از بازماندگان راکون قصد دارند به یک منطقه امن بروند. آلیس با آنها همراه می شود.
 • رزیدنت اویل قسمت پایانی Resident Evil The Final Chapter: آلیس سعی دارد ویروس تی که حالا در همه دنیا پخش شده است را از بین ببرد.

36- ماتریکس 3 The Matrix Revolutions

فیلمهای آخرالزمانی

نئو در یک دنیای عجیب گیر کرده است. در واقع او بین ماتریکس و دنیای انسان ها قرار دارد. او باید به بشریت در مقابل ماشین ها کمک کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آخرالزمانی ماتریکس 3 را میگه:

سومین قسمت از مجموعه فیلم ماتریکس یکی از بهترین فیلم های پایان جهان محسوب می شود. در این فیلم تلفیق وقایع آخرالزمانی و هوش مصنوعی مخاطب را به این پرسش وا می دارد که آیا پایان دنیا با ساخته های خود بشر یعنی کامپیوترها و هوش مصنوعی رقم می خورد؟ باز هم خواهران واچوفسکی توانستند در این قسمت انتظارات را برآورده کنند و یکیاز پایان های جذاب برای این سه گانه را بسازند.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردانان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1999 136 خواهران واچوفسکی برادران وارنر
پرچم آمریکا آمریکا 2003 138 خواهران واچوفسکی برادران وارنر
پرچم آمریکا آمریکا 2003 129 خواهران واچوفسکی سیلور پیکچرز
پرچم آمریکا آمریکا 2021 148 خواهران واچوفسکی وینیس کاستینا پروداکشنز

خلاصه: تا نابودی نسل بشر تنها 48 ساعت زمان باقی مانده یک ویروس رایانه ای به نام اسمیت در پی انتقام گیری است. نئو که در واقع تنها امید بشر در آخرالزمان محسوب می شود بین یک برزخ یعنی ماتریکس و دنیای واقعی گیر کرده است. انسانها شانس کمی برای پیروزی و بقا دارند. در واقع نسل بشر در حال انقراض است. نئو برای کمک به بشریت باید سخت بجنگد. در این میدان رقابتی اسمیت و نئو به رایانه اصلی رسیده و وارد ماتریکس می شوند. نبرد بسیار سخت و طاقت فرسایی بین این دو صورت می گیرد.

درباره ماتریکس 3

اکران این فیلم یک نکته جالب داشت. اکران ماتریکس 3 دقیقا به طور همزمان بود. یعنی در لس آنجلس ساعت 6 صبح، در نیویورک ساعت 9 صبح در لندن ساعت 14 و در مسکو ساعت 11 شب و در توکیو ساعت یک شب! برای این فیلم آخرالزمانی یک ماشین عجیب ساخته شد که که قابلیت حرکت به آسمان را داشت! در یک سکانس در باشگا، شخصیت مرووینگ کراوات خود را به روشی می بندد که در واقع به آن نوع گره، کراوات مرووینگی گفته می شود.

قسمت سوم The Matrix Revolutions

قسمت سوم ماتریکس نیز همانند قسمت های اولی باعث برانگیختن حس کنجکاوی البته همراه با ابهام در ذهن مخاطب می شود. البته سعی دارد در قسمت سوم به خیلی از سوالاتی که برای مخاطبانش پیش آمده پاسخ دهد. در واقع در قسمت سوم سعی دارد زمینه چینی های قسمت های اول و دوم را به بار بنشاند. موضوعاتی که واقعا مخاطب را در قسمت های اول و دوم اذیت کرد!

بازیگران فیلم ماتریکس 3 نقش توضیحات
کیانو ریوز کیانو ریوز نئو قهرمان و شخصیت اصلی داستان
لاورنپس فیش بورن لورنس فیشبورن مورفئوس ناخدای یک هواناو!
کری آنه موز کری انه ماس ترینیتی دست راست مورفئوس!
مونیکا بلوچی مونیکا بلوچی پرسفونه همسر مرووینگ

فیلم های مشابه فیلم ماتریکس

به جز قسمت های اول و دوم و جهارم ماتریکس فیلم های زیر نیز از لحاظ محتوا و داستان پردازی مانند ماتریکس هستند.

 • میراث ترون TRON Legacy: یک برنامه نویس دنیای دیجیتالی، در اختراع خودش گم می شود. پسر او قصد دارد به دنبال او برود.
 • تعادل Equilibrium: یک حکومت بسیار مستبد توانسته است قسمت بزرگی از جهان را زیر سلطه خود قرار دهد. یک گروه از افراد قصد دارند علیه آن قیام کنند.
 • رستگاری نابودگر Terminator Salvation: شبکه آسمان توسط ماشین ها در حال نابودی است. جان کانر قصد دارد با ماشین ها مبارزه کند.

37- فیلم 28 روز بعد 28Days Later

بهترین فیلم های ترسناک آخرالزمانی

انسان های دنیا به ویروسی به نام خشم مبتلا شده اند. این ویروس باعث می شود تا افراد به آدم هایی وحشی تبدیل شوند. جیم باید از دست این افراد فرار کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم 28 روز بعد را میگه:

فیلم آخرالزمانی زامبی 28 روز بعد یکی دیگر از آثار دنی بویل (کارگردان میلیونر زاغه نشین و 127 ساعت) است. این فیلم جزو اولین نقش آفرینی های کیلین مورفی محسوب می شود. دنی بویل در این فیلم آخرالزمانی با استفاده از زامبی هایی که در لندن هستند پایان دنیا را به تصویر می کشد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا بریتانیا 2002 113 دنی بویل دی ان ای فیلمز

خلاصه: یک گروه از فعالین حقوق حیوانات شامپانزه ای بیمار را که در یک آزمایشگاه تحت مراقبت است آزاد می کنند. اما بدن این حیوان حاوی ویروسی به نام ویروس خشم است. این ویروس انسان ها را تبدیل به زامبی های وحشی می کند. 28 روز بعد شخصیت اصلی داستان یعنی جیم از کما بیدار می شود و متوجه می شود که آخرالزمان شده و لندن تقریبا متروکه است. در همین حال می بیند که زامبی ها به دنبال او هستند. از این رو با همراهی یکی دیگر از بازماندگان از دست آنها می گریزد…

نکات حالب در مورد فیلم 28 روز بعد

28 روز بعد هم یکی دیگر از بهترین فیلم های آخرالزمانی زامبی

یکی از حقایق جالب این فیلم در زمان تصویربرداری آن رخ داد. صحنه های بزرگراه و تونل این فیلم آخرالزمانی در شهرک های سینمایی ضبط نشده و در بزرگراهای واقعی انگلستان تصویربراری شد. به همین دلیل شهرداری فقط دو ساعت به آنها اجازه تصویر برداری داد! از طرف دیگر بیمارستان این فیلم هم واقعی است و هزینه اجاره بیمارستان توسط گروه فیلم سازی برای درمان بیماران کم بضاعت خرج شد. در یکی دیگر از سکانس ها یک پمپ بنزین قدیمی باید آتش می گرفت. اما با پلیس هماهنگ نشده بود. به همین دلیل بعد از انفجار تعدادی زیادی پلیس و آتش نشان به محل فیلم برداری آمدند.

چرا باید فیلم آخرالزمانی زامبی 28Days Later را ببینیم؟

فیلم آخرالزمانی زامبی 28 روز بعد یکی از دلهره آورترین و ترسناک ترین فیلم های این ژانر است. خیلی از منتقدین واژه تکان دهنده را برای آن تعریف کرده اند. شخصیت پردازی فیلم بسیار عالی است و انتخاب کیلین مورفی نیز انتخاب بسیار مناسبی برای این نقش است.

بازیگران فیلم 28 روز بعد نقش توضیحات
کیلیان مورفی کیلین مورفی جیم شخصیت اصلی داستان
اریک بانا اریک بانا مارک یکی از بازماندگان از دست زامبی ها
نائومی واتس نائومی هریس سلنا از همراهان مارک و دیگر بازماندگان
برندان گلیسن برندن گلیسن فرانک دیگر بازمانده از دست زامبی ها

فیلم هایی شبیه فیلم 28 روز بعد

فیلم های زیر نیز فیلم های آخرالزمانی در سبک بقا هستند که پیشنهاد می کنیم حتما ببینید.

 • ضبط [Rec]: یک خبرنگار به همراه آتش نشان ها برای تهیه یک گزارش خبری اعزام می شود. اما آنها در ساختمان حبس می شوند.
 • سریال بازماندگان Survivors: ویروسی مرگبار به نام آنفولانزای اروپایی شیوع پیدا کرده است. فقط گروهی معدود از مردم دنیا زنده مانده اند.
 • قطار بوسان Train to Busan: پدری قصد دارد به همراه دخترش به بوسان بروند تا جشن تولد دخترش را در آنجا بگیرند. اما در بین راه آخرالزمان رخ می دهد.

38- هوش مصنوعی AI Artificial Intelligence

بهترین فیلم های آخرالزمانی

دانشمندان یک بچه ربات را به خانواده ای بدون فرزند می دهند تا بتوانند ویژگی های احساسی او را مورد بررسی قرار دهند. مونیکا با این بچه ربات از لحاظ عاطفی ارتباط برقرار می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آخرالزمانی هوش مصنوعی را میگه:

نمی شود فیلم های علمی تخیلی آخرالزمانی را معرفی کنیم و اسمی از استیون اسپیلبرگ نیاوریم. اسپیلبرگ در سال 2001 فیلمی را کارگردانی و نویسندگی کرد که قبل از آن قرار بود استنلی کوبریک بسازد. بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند این فیلم الهام گرفته از پینوکیو است و مقاهیم بکر و جدیدی را (البته در آن زمان) بیان می کند.از استیون اسپلبرگ هم چیز دیگری انتظار نمی رفت.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2001 146 استیون اسپیلبرگ وارنر برادرز

خلاصه: در آینده ه ای نه چندان دور به خاطر تغییرات اقلیمی، انسان ها به ساخت بچه-ربات! روی می آورند. یک دانشمند قصد دارد این بچه ربات را به یک زوج بدهد تا آنها او را آزمایش کنند. این بچه ربات که دیوید نام دارد با مادرش! مونیکا رابطه بسیار خوبی برقرار می کند. پس از مدتی دیوید سعی دارد بداند که اصالت او از کجاست و واقعا به کجا تعلق دارد. به همین دلیل به دنیال این پرسش خود می رود اما …

حقایق جذاب فیلم هوش مصنوعی استیون اسپیلبرگ

استنلی کوبریک حتی تا دو هفته قبل از مرگش روی این پروژه کار می کرد. اما ترجیح داد به دلیل اینکه کارگردانی اسپیلبرگ به او نزدیک تر است، این پروژه را تحویل استیون اسپیلبرگ قرار دهد. در برخی از سکانس ها روبات هایی می بینیم که بعضی از اعضای خود را ندارند. اسپیلبرگ از افراد معلول برای ضبط این سکانس ها استفاده کرد. در واقع افراد معلول در این ربات ها قرار دارند! در این فیلم برای اولین بار مفاهیم مربوط به استودیوهای مجازی نمایش داده می شود.

فیلم A I Artificial Intelligence

فیلم در مورد عشق مادر و فرزند است. مادری انسان و فرزندی روبات. واقعا چه کسی به جز اسپیلبرگ می تواند چنین مفاهیمی را با این سبک در یک فیلم آخرالزمانی وارد کند. از این رو دیدن این فیلم آخرالزمانی احساسی را به شما پیشنهاد می کنیم. فیلمی که با همه پیشنهاد های قبلی ما متفاوت است.

بازیگران فیلم هوش مصنوعی نقش توضیحات
فرانسس او کانر فرانسس او کانر مونیکا مادر عاطفی دیوید
جود لا جودی لا گیگولو از گروه آمایشگاه هوش مصنوعی
برندان گلیسن برندن گلیسون جانسون از دیگر اعضای آزمایشگاه هوش مصنوعی
هلی جوئل اوسمنت هلی جوئل اوسمنت دیوید بچه ربات

فیلم هایی با مضامین هوش مصنوعی

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های چند سال اخیر در مورد هوش مصنوعی و ربات ها است.

 • اکس ماکینا Ex Machina: کالب به عمارت رویایی رئیس شرکتش می رود تا در آنجا یک هوش مصنوعی را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند.
 • گاتاکا Gattaca: وینسنت رباتی نمی تواند به فضا سفر کند چون از لحاظ فنی در رده پایینی قرار دارد. به همین دلیل او خودش را به صورت انسانی با ژنتیک کامل در می آورد.
 • مرد دویست ساله Bicentennial Man: یک ادم ماشینی پس از طی سالیتان دراز می تواند همانند انشان ها رفتار ککند. او خود را اندرو. می نامد اما کنگره جهانی به خاطر نامیرا بودن او را انشان نمی نامد.

39- آرماگدون Armageddon

فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی

داشنمندان تنها راه نابودی یک دنباله دار که به سمت زمین می آید را انفجار آن با بمب اتمی میدانند. یک گروه زبده باید این کار را انجام دهند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آرماگدون را میگه:

آرماگدون از سری فیلم هایی است که تلاش انسان را برای اتفاق نیافتن آخرالزمان را نشان می دهد. موضوع برخورد شهاب سنگ ها و دنباله دارها به زمین یکی از موضوعات مورد علاقه برای اکثر فیلم سازان هالیوودی است. این تریلر علمی تخیلی یکی از جذاب ترین فیلم های دهه 90 میلادی محسوب می شود.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1998 150 مایکی بی تاچ استون پیکچرز

خلاصه: یک دنباله دار با سرعت زیاد در حال حرکت به سوی زمین است. برخورد این دنباله دار به زمین باعث نابودی کل سیاره زمین می شود. دانشمندان تنها راهکار را آن می دانند که یک سفینه روی این دنباله دار فرود بیاید و سطح آن را تا حدود 200 متری سوراخ کند و چند بمب اتمی در مرکز این سیارک منفجر کنند. با این کار دنباله دار چند تکه می شود و احتمالا خسارت آن کمتر خواهد بود. سیاست مداران قصد دارند افکار عمومی را از این جریان آگاه نسازند اما ….

نکات جالب در مورد فیلم آرماگدون

ناسا از این فیلم 168 ایراد علمی گرفت! لباس هایی که فضانوردان در این فیلم استفاده می کنند بسیار گرانقیمت و در حدود 10 میلیون دلار است. بروس ویلیس بعدها عنوان کرد از سبک کارگردانی مایکل بی خوشش نیامده و دیگر با او همکاری نخواهد کرد. درصد قابل توجهی از تصاویر فیلم را خود ناسا در اختیار کارگردان قرار داده است. مایکل بی بعدها اعتراف می کند از نظر علمی این فیلم بدترین فیلم کارنامه او حسشوب می شود.

آیا فیلم آخرالزمانی Armageddon را ببینیم؟

فیلم اگر چه در سال 1998 یکی از پرفروش ترین فیلم ها محسوب می شود، اما در کل از نظر منتقدین نمره خوبی به آن داده نشد. اما از نظر تماشاگران هیجان آن بسیار زیاد بود و جز محبوب ترین فیلم ها در آن سال به شمار می رفت. بازی خوب بروس ویلیس و جلوه های ویژه مدرن و جدید آن باعث اقبال به آن شد. هر چند که واقعا از لحاظع لیمی باور آن سخت است. یک دنباله دار سرعت بسیار زیادی دارد و حفاری روی آن بیشتر شوخی است تا واقعیت!

بازیگران فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی نقش توضیحات
بروس ویلیس بروس ویلیس هری یک معدنچی حرفه ای و مالک شرکت حفاری نفت
بیلی باب تورنتون دن مدیر ناسا
لیو تایلر لیو تایلر گریس دختر هری
بن افلک بن افلک ای جی از اعضای تیم هری

فیلم های مشابه با فیلم آرماگدون

فیلم های زیر نیز مشابه فیلم آرماگدون از تلاش آمریکایی ها! برای نجات جهان روایت می کنند.

 • گرینلند Greenland: جان گریتی پس از این که متوجه می شود تکه های ستاره ای دنباله دار در حال برخورد کردن به زمین است، سعی می کند خانواده خود را از این مخمصه نجات دهد.
 • روز استقلال Independence Day: موجودات فضایی به زمین حمله کرده اند. انسان ها قصد دارند با تمام توان با آنها بجنگند.
 • گاوچران های فضا Space Cowboys: یک ایستگاه فضایی از کشور روسیه در فضا دچار مشکل شده است و و ممکن است روی کره زمین سقوط کند.

40- دنیای آب Waterworld

معرفی بهترین فیلم های آخرالزمانی

به خاطر گرم تر شدن زمین و ذوب شدن یخ های قطبی سطح آب دریاها بالا آمده و همه دنیا زیر آب رقته است. مارینر با کشتی اش روی سطح آب شناور است. تا اینکه هلن و انولا از او کمک می خواهند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دنیای آب را میگه:

فیلم آخرالزمانی دنیای آب همانطور که از نامش پیداست در مورد ذوب شدن یخ های قطبی و بالا آمدن سطح آب دریاها و اقیانوس ها است. در این فیلم عنصر بلایای طبیعی (البته ذوب شدن یخ های قطبی خیلی هم طبیعی نیست و حاصل فعالیت های انسانی است) ماهیت داستان را شکل می دهد.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1995 135 کوین رینولدز گوردون

خلاصه: همه یخ های قطبی آب شده اند و و سطح دریاها و اقیانوسها به اندازه قابل توجهی بالا آمده است. از این رو زندگی بشر مختل شده و بازماندگان این حادثه سعی می کنند با زندگی در دریاها روزگار بگذرانند. دو نفر از بازماندگان ( هلن و انولا ) می توانند از یک جزیره فرار کنند. به همین دلیل با دریانوردی به نام مارینر همراه شوند. اما عده ای دیگر آنها را تعقیب می کنند. مارینر متوجه می شود که انولا کلید یک سرزمین افسانه ای را دارد. موضوعی که به نظر خرافات است، اما شک مارینر بشتر می شود…

فکت های فیلم آخرالزمانی دنیای آب

فیلم در سال 1995 و در هاوایی ضبط شد. در آن زمان هنوز فرودگاه هاوایی به اندازه قابل قبولی توسعه نیافته بود. از این رو گروه فیلم سازی با مشکلاتی همراه بود. این فیلم تا آن سال پر هزینه ترین فیلم هالیوود محسوب می شد. یکی از پر هزینه ترین و البته وقت گیر ترین موضوعات، نوع فیلمبرداری روی آب بود. از آنجایی که برای تصویربرداری این سکانس ها نیاز به زاویه 270 درجه بود به همین دلیل گروه فیلم برداری تلاش زیادی کردند تا این سکانس ها به شکل مطلوب تصویربرداری کنند. حقیقتا تصویربرداری و صداگذاری این فیلم بسیار خوب و جذاب بود. همین موارد دنیای آب را به بهترین فیلم آخرالزمانی یخی تبدیل کرد.

آیا فیلم Waterworld را توصیه می کنید؟

این فیلم در بخش صدا گذاری نامزد دریافت جوایز متععدی از جمله اسکار شد. از لحاظ جلوه های بصری نیز در سال 1995 ساختن چنین جلوه هایی یک شاهکار محسوب می شود. شاهکاری که در این فیلم آخرالزمانی و شجاع دل از مل گیبسون شاهد آن بودیم.

بازیگران فیلم دنیای آب نقش توضیحات
کوین کاستنر کوین کانستر مارینر شخصیت اصلی داستان و صاحب یک کشتی
جین تریپلهورن جین تریپلهورن هلن از بازماندگانی که از یک جزیره فرار کرده اند.
تینا ماجورینو تینا ماجورینو انولا همراه هلن
جک بلک جک بلیک پال خلبان!

فیلم های شبیه به فیلم دنیای آب 1995

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های آخرالزمانی محسوب می شوند:

 • مکس دیوانه جاده خشم Mad Max Fury Road: فرمانده فیوروسا قصد دارد علیه دیکتاتور زمان خودش کودتا کند. مکس در این سفر او را همراهی می کند.
 • مکس دیوانه آن سوی تاندردوم Mad Max Beyond Thunderdome: یک افسر نظامی به دلیل یک اتفاق، به منطقه ای بی آب و علف در استرالیا تبعید می شود. او باید با زندگی در شرایط جدید سازگار شود.
 • زمین میدان جنگ Battlefield Earth: انسانها قصد دارند از سالها بردگی برای موجودات فضایی خارج شوند و علیه آنها دست به قیام بزنند.

41- استاکر Stalker

فیلم علمی تخیلی اخرالزمان

دو نفر قصد دارند وارد یک منطقه شوند که به واسطه آزمایشات هسته ای ورود به آن ممنوع است. اما مردم اعتقاد دارند که هر کس وارد آنجا شود تمام آرزوهایش برآورده می شود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم استاکر را میگه:

یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی در شوروی سابق ساخته اشت. حکومت کمونیستی شوروی به خاطر دیدگاههای خاص کمونیستی خودشان کمتر به صنعت فیلم سازی توجه می کردند و بیشتر تمرکز آنها روی جنگ سرد با آمریکا و البته پیشرفت در صنعت فضایی بود. اما استاکر بدون شک یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی تاریخ است.

کشور سازنده سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم شوروی اتحاد جماهیر شوروی 1979 163 آندری تارکوفسکی موس فیلم

خلاصه: پس از یک فاجعه بزرگ، منطقه ای اسرار آمیز به وجود آمده است. مردم بر این باورند که در این منطقه هر آرزویی کنند برآورده خواهد شد. اما دولت ورود به این منطقه را ممنوع اعلام کرده است و دور تا دور آن را با سیم های خاردار و محافظان مختلف مسدود کرده است. دو نفر قصد دارند به این محل بروند. آن ها تمام راه های ممکن برای ورود به این منطقه را امتحان می کنند اما …

درباره فیلم جاودانه استاکر یا منطقه

استالکر هنوز از بعد از گذشت سالیان سال، یکی از بهترین فیلم های پایان جهان شناخته می شود برهمین اساس علیرغم قدیمی بودن آن را در لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی قرار دادیم. معنی فیلم به روسی تعقیب کننده آزار دهنده است. البته در ایران این فیلم به نام منطقه ترجمه شده است. داستان این فیلم در مورد حادثه هسته ای که در نزدیکی چلیابینسک در سال 1957 است اما در فیلم اشاره ای به آن نمی شود. این فیلم عناصر علمی تخیلی را با مضامین دراماتیک فلسفی و روانشناختی ترکیب می کند و شاید به همین دلیل است که تا الان توانسته جزو بهترین ها بماند. در 9.5 دقیقه اول دیالوگی وجود ندارد.

چرا باید فیلم Stalker را دید؟

این فیلم رتبه 49 در بین بهترین فیلم های غیرانگلیسی زبان تاریخ را در نظرسنجی بی بی سی به خود اختصاص داده است. البته این فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی هم دارد و اگر علاقه مند به زیر نویس نیستید می توانید دوبله فارسی آن را تماشا کنید.

بازیگران فیلم آخرالزمانی استاکر نقش توضیحات
 الکساندر کاجدانوفسکی الکساندر کاجدانوفسکی استاکر راهبلد منطقه
نیکولای گرینکو نیکولای گرینکو استاد استادی که قصد رفتن به منطقه ممنوعه را دارد.
آناتولی سولونیتسن آناتولی سولونیتسن پیساتل نوسنده ای که قصد دارد به منطقه ممنوعه برود.
آلیسا فریتدلیخ آلیسا فریتدلیخ ژنا همسر استاکر

فیلم های مشابه فیلم استاکر

این فیلم ها نیز در سینمای شوروی ساخته شده اند و داستان های جالبی را روایت می کنند.

 • سولاریس Solaris: نشانه هایی از حیات در سیاره ای پیدا شده است. اتحاد جماهیر شوروی چندین دانشمند به آنجا اعزام می کند.
 • کین دزا دزا Kin-dza-dza: دو کارشناس روسی به اشتباه دکمه یک دستگاه عجیب را فشار می دهند. این اشتباه سبب می شود تا انفاقات مختلفی رخ دهد.
 • ایثار The Sacrifice: این فیلم سوئدی در مورد الکساندر یک استاد دانشگاه با ایمان است که وقتی متوجه می شود یک بحران هسته ای رخ داه است نذر می کند اگر اوضاع خوب شد هر چه دارد در راه خدا واگذار کند.

سوالات متداول درمورد  بهترین فیلم های آخرالزمانی

 • کدامیک از فیلم ها در مورد پایان دنیا به واسطه وقایع طبیعی مثل زلزله، سقوط شهاب سنگ و… است؟
  فیلم گرینلند، میان ستاره ای، سن آندریاس، مالیخولیا، 2012، پس فردا، آرماگدون، دنیای آب و… فیلم های پایان دنیا بر اساس وقایع طبیعی هستند.
 • کدام فیلم آخرالزمانی درمورد زامبی یا موضوعات تخیلی است است؟
  فیلم 28 روز بعد، زامبی لند، رزیدنت اویل و جنگ جهانی زد با محوریت زامبی ها ساخته شده اند. فیلم های ماتریکس، من افسانه هستم، دختری با تمام موهبت ها و… نیز شیوع ویروس و بیماری های عفونی و پایان دنیا را به تصویر کشیده اند.
 • کدام یک از این فیلم ها با بازی دواین جانسون است؟
  سن آندریاس یکی از جدیدترین فیلم هایی است که دواین جانسون بازی کرده است.
 • آیا در این فهرست انمیشن هم وجود دارد؟
  بله انیمیشن 9 یکی از بهترین و فلسفی ترین انیمیشن های چند سال اخیر است.
 • بازیگر مورد علاقه من نیکلاس کیج است. آیا از این بازیگر هم فیلمی در این فهرست وجود دارد؟
  بله، فیلم پیشگویی یا اگاهی محصول سال 2009 با بازی نیکلاس کج است.
 • آپوکالیپتو آخرالزمانی است؟
  در واقع این فیلم زمانی از تمدن مایاها را نشان می دهد که برای جلوگیری از آخرالزمان به خدایان قربانی می دادند.
 • چرا فیلم Mortal Engines در این لیست معرفی نشده است؟
  قطعا فیلم های بیشتری به این لیست اضافه خواهد شد که یکی از آنها همین فیلم است.
 • هر سه قسمت ماتریکس در مورد آخرالزمان است. چرا فقط قسمت سوم را نام برده اید؟
  قسمت سوم در واقع تکمیل کننده داستان قسمت های اول و دوم بود.
 • آیا در این لیست فیلم کمدی هم هست؟
  بله فیلم سرزمین زامبی ها جزو فیلم های کمدی هم محسوب می شود.
 • کدام فیلم تمی روانشناسانه دارد؟
  مالیخولیا در این لیست جزو روانشناسی ترین فیلم آخرالزمانی محسوب می شود.
 • به جز هالیوود و بریتانیا، کدام فیلم از کشورهای دیگر است؟
  فیلم استاکر یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی است که در سال 1979 و در اتحاد جماهیر شوروی سابق ساخته شده است. از طرفی فیلم مالیخولیا نیز در دانمارک پر شده است.

فیلم آخرالزمانی و پایان دنیا از ژانرهای محبوب امروزی است. در سال های اخیر ساخت فیلم علمی تخیلی اخرالزمان نسبت به دهه های گذشته افزایش پیدا کرده است از انواع فیلم آخرالزمانی جدید می توان به سبک های فیلم آخرالزمانی یخی یا فیلم آخرالزمانی زامبی و فیلم نابودی زمین به واسطه وقایع طبیعی اشاره کرد. با توجه به اینکه تمامی سبک های پایان دنیا پوشش داده شده اند ساختن یک فیلم آخرالزمانی جدید با سبک و سیاقی نو که مخاطب را به چالش بکشد کمی دشوار است. از طرفی بهترین فیلم های اخرالزمانی توانسته اند فروش بسیار زیادی در گیشه کسب کنند. خوشبختانه با توجه به محبوبیت فیلم های پایان دنیا به راحتی می توان در خصوص دانلود فیلم آخرالزمانی دوبله فارسی از وبسایت های معتبر اقدام کرد. سعی کردیم در این نقد و بررسی چند فیلم علمی تخیلی اخرالزمان با ژانرهای مختلف معرفی کنیم با این تفاسیر اگر شما هم فیلمی آخرالزمانی دیده اید می توانید در بخش دیدگاه ها آن را با ما اشتراک بگذارید تا به این مقاله اضافه شود.

‫53 دیدگاه ها

 1. سلام
  لیست خوبی بود
  فیلم Children of Men به نظرم میتونست داخل لیستتون قرار بگیره

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   بله در تهیه لیست فیلم های آخرالزمانی این فیلم هم بررسی گردید و از قضا از جمله فیلم های محبوب پایان دنیا از نظر کاربران بود اما به دلیل برخی محدودیت ها امکان معرفی این فیلم خارجی آخرالزمانی و شرح مفصل آن را نداشتیم اما می توانیم نام آن را در بخش فیلم های پیشنهادی درج نماییم. سپاس از اینکه با نظرات ارزشمند خود ما را در بهبود مقاله یاری می دهید.

 2. بنده تمامی فیلمهای خوب و خیلی خوب ژانر آخرالزمانی رو دیدم
  به جرات بهترین لیست رو در وبسایت شما یافتم
  ای کاش که فیلمهای خوب دیگه ای هم به این لیست اضافه بشن
  وبسایت شما پتانسیل این رو داره که مرجعی برای فیلم دوستان قرار بگیره
  امیدوارم این مهم اتفاق بیفته و شاهد همچین معرفی ای در ژانرهای مختلف مثل سبک فرار از زندان
  ماجراجویی و تخیلی و فضایی و …. قرار بگیره

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   سپاس از محبتتان به مجموعه. در تهیه فیلم های آخرالزمانی و پایان دنیا امتیازات صدها فیلم را بررسی کردیم و همچنین سلیقه کاربران را در نظر گرفتیم تا نهایتا این لیست 30 تایی گلچین شد البته شایان ذکر است فیلم های آخرالزمانی دیگری نیز وجود دارند که همچنان می توان به لیست بهترین فیلم های پایان دنیا اضافه کرد و در روزهای اتی این لیست نیز آپدیت خواهد شد در خصوص سایر ژانرها نیز نقد و بررسی هایی تهیه شده است که خوشحال می شویم آنها را نیز بررسی نمایید:
   بهترین فیلم و سریال های دنیا

   1. با سلام و احترام: از زحمات شما عزیزان بسیار سپاسگزارم. قصد جسارات ندارم، اما همه این فیلم ها گواه آن است، آخرالزمان برای سردمدران هالیود (صهیونیسم) بسیار با اهمیت بوده و در جایگاه ویژه ای قرار دارد و چقدر ماهرانه آخر الزمان تخیلی را برای مردم جهان معرفی می کنند و خود را منجی آن می دانند. ما که شیعه هستیم و بر اساس قرآن کریم، احادیث و روایات متواتر و حتی کتب سایر ادیان (تورات و انجیل) واقفیم که آخر الزمان واقعی با ظهور حضرت حجت (عج) محقق خواهد شد چقدر برای مهدویت کار کردیم؟ای کاش در کنار این زحمات قدری هم درخصوص ظهور حضرت ولی عصر و تحقق وعده الهی کار شود. ممنون

    1. سلام و احترام؛
     بله در سال های اخیر تولید و اکران فیلم های آخرالزمانی تخیلی بیش از گذشته صورت میگیره… اما هدف از گردآوری این لیست صرفا ایجاد سرگرمی برای کاربرانی بوده که به این قبیل فیلم ها علاقه دارن و سعی کردیم محبوب ترین فیلم های پایان دنیا را لیست کنیم تا بازدیدگنندگان نیاز به ساعت ها جستجو نداشته باشن و بتونن از این لیست فیلم مورد علاقه خودشون را انتخاب کنن.

    2. دوست عزیز اتفاقا در روایات از علائم حتمی ظهور منجی حضرت مهدی به مرگ سفید و سرخ یاد شده.
     مرگ سرخ را جنگ آورده اند و مرگ سفید را ویروسی همه گیر.
     و جالب ترین و عجیب ترین روایت از امام صادق و پیامبر و… در مورد بیماری هست که با عنوان مسخ اومده یعنی تبدیل شدن چهره انسان به حیوان یا همان زامبی.
     زلزله بارش سنگ از آسمان (احتمالا بمباران)هم ازعلائم حتمی هست!

 3. سلام خیلی ممنون از وبسایت خوبتون من خیلی دنبال این مدل فیلم ها گشتم این لیست واقعا بی نظیره خیلی ممنون

  1. سلام و احترام؛
   خرسندیم که لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی برای شما مفید بوده و از فیلم های پایان دنیا معرفی شده در این نقد و بررسی رضایت داشتید شما نیز اگر فیلم پایان دنیا و آخرالزمانی خوبی می شناسید در بخش دیدگاه ها معرفی نمایید. با تشکر

 4. با سلام و عرض ادب و احترام ، مدتهاست دنبال فیلمی احتمالا کوتاه هستم که جوایز متعددی را تصاحب کرده است .احتمالا مربوط به دهه هشتاد شمسی می باشد . موضوع فیلم آخرالزمانی هست کره زمین دچار جنگ و ویرانی و قحطی شده . تمام خانمها از بین رفته اند و فقط مردان باقی مانده اند که آنها هم بسیار وحشی و متخاصم و گرسنه هستند و بر سر غذا حتی همدیگر را هم میخورند! در این میان فقط یک مرد وجود دارد که خصلتهای انسانی خودش را حفظ کرده است و ظاهرا دکتر هم هست او کاملا اتفاقی به یک خانم برمیخورد که زندگی بسیار مخفیانه ای دارد تصمیم میگیرد برای حفظ نسل بشر از او نگهداری کند . از آسمان به جای باران گاهی ماهی و گاهی اشیاء دیگر می بارد . او برای تهیه عذا برای مدت زمان کوتاهی آن خانم را تنها میگذارد وقتی که دست پر برمیگردد می بیند مردانی شرور آن خانم را برای تکه ای نان کشته اند و اینگونه در اثر جهل و حماقت ، نسل انسانها منقرض میشود . آیا اسم و مشخصات این فیلم را میدانید ؟ سپاسگزار میشوم راهنمایی و کمک کنید .

  1. سلام و احترام؛
   جستجویی در این خصوص انجام شد اما متاسفانه فیلم کوتاهی با این مضمون یافت نشد. کامنت شما تایید می گردد تا اگر سایر کاربران از نام فیلم خارجی مورد نظر شما اطلاع دارند نام آن را در بخش دیدگاه ها اعلام نمایند.

  2. سلام و احترام؛
   بنابر فرموده دوستان عزیز نام فیلم آخرالزمانی مورد نظر شما Le Dernier Combat است.
   اولین فیلم بلند لوک بسون / سال 1983

 5. سلام ممنون بابت پیشنهد های جذابتون تا الان چند تاشون رو دیدم و خیلی خوشم اومد راستی فیلمی هست که کلا پایان دنیا رو نشون بده یعنی بدون هیچ گونه بازمانده از نسل انسان

  1. سلام و احترام؛
   ممنونم از محبتتان…
   از سری فیلم های آخرالزمانی که کره زمین خالی از سکنه می شود و نسل بشر روی زمین امکان ادامه حیات را ندارد می توان به فیلم های زیر اشاره کرد:
   فیلم فینچ
   فیلم اکسیژن
   فیلم پیشگویی
   وال ای (اگر به پویا نمایی علاقمند هستید حتما وال ای را تماشا کنید)
   همچنین سریال the 100 را نیز پیشنهاد می کنیم.

 6. ممنون از سایت بی نظیرند من مدتهاست بدنبال یه فیلم سینمایی ام اما متاسفانه اسم فیلم رو نتونستم پیدا کنم . و موضوع فیلم در مورد یه خانم و آقای جوان که هر کدومشون در یک کشور دیگه زندگی میکنن و اصلا همو نمی شناسن که یک رو اتفاقی متوجه میشن میتونن مکان دیگه ای رو ببینن یعنی جای دید دختر و پسر عوض میشه بطوری که صداهای همو هم میشنون و از این موضوع وحشت زده اند وقتی جلوی آیینه همدیگه رو هم میبینن کم کم عاشق هم دیگه میشن و تصمیم میگیرند همو در واقعیت ببینند و پس از گذشت کلی اتفاقات و دردسر بالاخره در کوپه قطار بهم می رسند.
  من این فیلم رو نصفه نیمه فقط یبار دیدم و دیگه پیداش نکردم
  ممنون میشم کسی اسم فیلم رو بلده بهم بگه

  1. سلام و احترام؛
   ممنون از توجه و محبتتون و سپاس از اینکه لیست فیلم های پایان دنیا میزبان فا مگ را بررسی کردید.
   اسم فیلم مورد نظرتون رو به شخصه نمیدونم اما کامنت تایید میشه تا اگر سایر دوستان با این فیلم اشنا بودن در پایخ کامنت شما اعلام کنن.

   1. سلام
    یک فیلم آخرالزمانی برای دهه ۸۰ یا ۹۰ میلادی بود. دو تا ربات انسان نما بودن که یکیشون قصد نجات یک نوزاد برای نجات بشریت رو داشت و اونیکی قصد کشتنش رو.
    یک صحنه فیلم بازوی دوتاشون قطع میشه و بازوی های همدیگه رو به خودشون میدوزن. اسم فیلم یادم نیست. خواستم بپرسم شما اسمشو میدونید؟

    1. سلام و احترام؛
     کامنت شما تایید میشه تا اگر از بین دوستان شخصی این فیلم آخرالزمانی رو مشاهده کرده در پاسخ ارسال کنند. 🙂

  2. یه انیمیشن هست به نام ( اسم تو ) که مثل همین چیزی هست که گفتی فقط اونا جسمشون کامل عوض میشه

 7. برای آقای رضا شعرا –
  چون این فیلم یکی از فیلمهای مورد علاقه خودم هست و منم در کودکی دیده بودم و خیلی دنبالش گشتم
  Le Dernier Combat – اولین فیلم بلند لوک بسون / 1983

  1. سلام و احترام؛
   ممنون از توجه و محبتتون و سپاس از اینکه نام این فیلم خارجی آخرالزمانی را با ماو کاربران به اشتراک گذاشتید.

 8. سلام من دنبال ی فیلم میگردم ولی اسمشو یادم نمیاد
  درمورد یک مردیه که کابوس هایی عجیب و ترسناک درمورد اخرزمان میبینه و این کابوس ها اتفاقات آینده هستند
  و یک‌جور هوش مصنوعی اینا بود

  1. سلام روزبخیر آینا عزیز؛
   به شخصه فیلمی که بهش اشاره کردید رو تماشا نکردم اما کامنت شما تایید میشه تا اگر سایر دوستان این فیلم آخرالزمانی رو مشاهده کردن نام اون رو با ما و شما به اشتراک بگذارن.

 9. سلام
  ممنون از سایت خوبتون و اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید.
  من دنبال فیلم آخر الزمانی میگردم که توی فیلم سر زندگی انسان ها شرط بندی میشه و اونها رو روبروی هم قرار میدن با اسلحه تا همدیگرو بکشن.
  ممنون میشم اسمشو بگید. مرسی.

 10. سلام خدمت دوستان عزیز این فیلم خانم آیناز قسمتی ازش رو تعریف کردند (کربن جهش یافته) است.

  1. سلام و احترام؛
   تسکر از همراهی و پاسخگویی و معرفی این فیلم آخرالزمانی.

    1. سلام و احترام؛
     هدف از نگارش این محتوا و تهیه لیست فیلم های آخرالزمانی جلب رضایت کاربران بوده و خوشحالیم که به این هدف دست یافتیم.
     ژانر آخرالزمانی و فیلم های نمایش دهنده پایان دنیا در دهه های اخیر بسیار محبوب واقع شده اند و مخاطبین زیادی دارند اگر شما هم از علاقمندان این مدل فیلم و سریال ها هستید لطفا لیست پیشنهادی خود را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

 11. سلام
  سایتتون عالیه
  خصوصا قسمت فیلمهای مشابه
  من فیلمهایی مشابه فیلم i saw the devil و cast away رو میخواستم . ایا شما سراغ دارید. به جز موارد معروفی که تو دیگر سایتها هست مثلا برای مورد اول سری به گگورت تف میکنم یا اسلشرهای اینچنینی و برای مورد h 127 ، revenant, ,…
  در کل فیلمهایی با موضوع اسلشر-انتقام در مورد اول و فیلمهایی تلاش برای بقا در طبیعت و مونوپرسونال برای مورد دوم که جزو موارد معروف معرفی شده در خیلی از سایتها نباشن چون اونا رو همشو دیدم
  ممنون

  1. سلام و احترام؛
   از نظر خط داستانی بین فیلم cast away و فیلم های مریخی، مسافران و من افسانه ام شباهت هایی وجود دارد.
   فیلم های خاطرات یک قاتل، پرل، ایکس را می توانید به عنوان اسلشر مشاهده کنید…

 12. خیلی دنبال فیلم فرار از هزار تو بودمو اسمشو یادم نمیومد 👌🏻ممنون

  1. سلام و احترام؛
   خرسندیم که گلچین بهترین فیلم های پایان دنیا به شما در پیدا کردن فیلم مورد نظرتون کمک کرده. خوشحال میشیم اگر فیلم جذاب و خوبی می شناسید به ما معرفی کنید تا مورد نقد و بررسی قرار بگیره.

 13. سلام.خدمت شما و همکاران محترمتون. فیلمی اخرالزمانی هست که خیلی وقته دنبالشم متاسفانه اسم این فیلم رو به خاطر نمیارم.موضوع فیلم در این مورد که پدر خانواده یه پناهگاه امن زیر زمینی برای خانواده ساخته برای روز مبادا.برای اولین بار که میخوان این پناهگاه رو ببینن یه انفجار اشتباهی باعث فعال شدن درب این پناهگاه میشه و اونا مجبور میشن حدود سی سال در اونجا زندگی کنن چون درب پناهگاه جوری طراحی شده که به صورت اتوماتیک کار بکنه و بعد از اتمام خطر باز فرهاد کاظمی.لطفا راهنمایی بفرمایین.ممنونم.

  1. سلام و احترام؛
   خرسندیم که لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی مورد پسند واقع شده است اگر شما هم فیلم خوبی با موضوع پایان دنیا می شناسید لطفا معرفی کنید.

 14. سلام. ب شخصه توی سبک اخرالزمان اکشن مد مکس یا همون مکس دیوانه جاده خشم 2015رو پیشنهاد میکنم ببینین. ک از اول تا اخرش اکشن همراه با موسیقی عالی ک با تعقیب و گریز های خودرویی و هیجان و تیراندازی و زد خورد بخوبی تلفیق شده. من خودم اولش از اسمش امید نداشتم ک این فیلم انقد خوب باشه. ب شما هم پیشنهاد میکنم حتمی عاشقش میشین. درضمن اگه با زیر نویس ببینید بهتره. اخه دوبله فارسی موسیقی اورجینال فیلم رو خراب کرده.

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از اینکه تجربه مشاهده فیلم اخرالزمانی خودتون رو با ما و کاربران به اشتراک گذاشتید. فیلم مد مکس ب نقش آفرینی تام هاردی امتیازات بسیار بالایی را هم به خودش اختصاص داده و ما هم به عنوان یک فیلم جذاب دیدن مدمکس را پیشنهاد می کنیم.

 15. سلام وققتون بخیر دنبال ۲ تا فیلم می گردم ممنون میشم اگه میدونید بهم بگید ولی فقط ی تیکه های کوچیکشو یادمه
  اولیش یادمه ی مردی بهش ی سری حشره حمله می کنن و می خواد از خودش جدا کنه
  دومیشم ی دختری ک توی آینه نگاه میکنه و لباش ب هم دوخته میشه

  1. سلام و احترام رویا عزیز؛
   دو سکانسی که به آن اشاره نمودید در فیلم سینمایی کندی من وجود دارد لطفا بررسی نمایید ایا به دنال همین فیلم بوده اید؟

 16. بسیار عال و دقیق بود . بعضی کامنتهی پوپولیستی مزخرف رو دیدم . همه جا دوستان مصرف کننده فکر میکنند بهترینند . دریغ از دانش ساخت یه قرص سرماخوردگی . لیست شما عالی بود

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از توجهی که به گلچین فیلم های آخر الزمانی داشتید. خوشحالیم که این لیست مورد پسند بوده فیلم های جدید آخر الزمانی دیگری هم اکران شده که شایستگی درج در لیست بهترین فیلم های پایان دنیا را دارند در بروزرسانی های آتی این فیلم ها به گلچین میزبان فا مگ افزوده خواهند شد و خوشحال می شویم چنانچه فیلم خوبی می شناسید در بخش دیدگاه ها عنوان کنید.

 17. سلام
  ممنون از اطلاعات خوب و عالی
  دنبال فیلمی هستم که چند سال قبل موفق نشدم کامل ببینم
  تقریبا مثل the road بود
  پدر و فرزند یادم نیست فرزند دختر بود یا پسر از سرزمینهایی عبور می‌کردند که قحطی همه جا رو فرا گرفته بود یه جایی پیدا میکنند مثل زیر زمین اونجا غذا و کنسرو پیدا میکنند بعدش وارد یه پناهگاه زیر زمینی دیگه میشن یه دفعه تعدادی آدم گرسنه و لاغر البته زامبی نیستن اونجا زندانی شدن بهشون حمله میکنند پدر و فرزند موفق میشن فرار کنند.
  ممنون میشم اسم فیلم به من بگین

 18. سلام و عرض ادب
  خیلی ممنون بابت معرفی این فیلم های عالی من عاشق فیلم های آخر زمانی ترسناک با موضوع انقراض نسل بشر هستم مخصوصا برخورد شهاب سنگ و این جور چیزها تو این لیست 30 سینمایی اکثرشون رو دیدم ولی بازم یه 7.8 تای رو گذاشتم تو لیست تماشا اوخخخخخ جون
  بازم ممنونم خسته نباشید

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   خوشحالیم که لیست فیلم های آخرالزمانی مورد پسند بوده در اولین فرصت محتوا را بروز و فیلم های آخرالزمانی جدید را هم به لیست اضافه می کنیم.
   شما هم اگر فیلم خوب دیگه ای میشناسید لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

 19. سلام وقت بخیر میشه خواهش کنم فیلمی به سبک فیلم آپوکالیپتو به من معرفی کنید

 20. سلام خدمت دوستان خوب وبسایت میزبان فا مگ جا داره تشکر و قدردانی کنم ب خاطر مطالب خیلی جامع و کاملی که در اختیار ما قراردادین به شخصه تا همین الان هیچ سایتی رو ندیدم که به این شکل و شیوه ی جدید فیلم هارو دسته بندی و معرفی بکنه.فیلمی که شاید ۱۰ سال به دنبال اون میگشتمو با یه سرچ ساده تو این وبسایت پیدا کردم خسته نباشید میگم خدمت دوستان اگر امکانش باشه در ژانر ترسناک(روح جن و …)هم فعالیت داشته باشید ممنون میشم

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   ممنونم که با انرژی های خوبتون به تیم تحریریه میزبان فا قوت قلب میدین.
   خوشحالیم که از نتیجه تلاش های ما رضایت داشتید و مورد پسند بوده.
   در خصوص ژانر ترسناک پیشنهاد می کنیم نقد و بررسی زیر را مطالعه کنید و نظرتون رو بفرمایید.
   ترسناک ترین فیلم های خارجی

 21. با سلام
  ضمن تشکر نسبت به اطلاعاتی که در اختیار عموم قرار دادید ، عرض کنم از آنجا که بزرگترین علاقه بنده تماشای فیلم و آرشیو نمودن برترین‌های آنها که باید امتیازشان در IMDB بالای 6 باشد را همانند کل فیلم‌های معرفی شده در این پیج را دیده‌ام و فقط حدود 8 گیگ از هر 100 گیگ آرشیو شده جمع نموده‌ام و مجموعاً تا کنون بیش از 8 ترابایت فیلم که همگی اورجینال و بدون سانسور و با زیرنویس هماهنگ و منیج منت شده با دسته بندی سالانه با ژانرهای اکشن ، علمی تخیلی ، رزمی ، کمدی ، جنایی و ترسناک از کشورهای صاحب صنعت سینما بدون حتی یک فیلم از کشور ایران و هند و ترکیه دارم و بعلت ازدیاد فیلم‌های دیده شده ، دیگه روی اسامی فیلم‌ها حضور ذهن کافی ندارم ولی فقط با دیدن کمتر از یک دقیقه از هر فیلم مطرحی ، کل آن فیلم را به خاطر می‌آورم ولی اخیراً صحنه ای از تبلیغ یک فیلم را دیده‌ام که احتمال می‌دهم تماشای آن را قلم انداخته باشم و برای همین گفتم از شما برای پیدا کردن نام آن کمک بگیرم . در آن تبلیغ :
  شخصی روی تکه زمینی در ارتفاع بسیار زیاد قراردارد که وقتی به پائین نگاه میکند ، دوربین مردم را داخل مواد مذاب شعله‌وری در ارتفاع خیلی پائین‌تر نمایش می‌دهد که همگی برای رهایی از این آتش خود را به پای این تکه زمین کوچک و مرتفع رسانده و در حال له کردن یکدیگر برای بالا رفتن همدیگه و رساندن خود به روی آن تکه زمین هستند . لطفاً اگر شما چنین صحنه‌ای برایتان آشنا می‌آید ، نام آن را به بنده معرفی بفرمائید .
  مثال بارز این صحنه در فیلم World War Z زمانی که زامبی‌ها از بیرون دیوار محیطی شهر در حال بالا رفتن برای داخل شدن به شهر هستند یا در سریال Game of Thrones زمانی که جان اسنو بعنوان نگهبان شب روی دیوار در حال دفاع از دروازه و جنگیدن با مردگان بود و یا چندین و چند صحنه مشابه در سریال The Walking Dead دیده شده است و فقط با این تفاوت که در هیچ کدام مردم در مواد مذاب نبوده‌اند و اون بالا هم فقط یکنفر باقی نمانده بود که وحشت‌زده در حال نظاره مردمی که به سوی او می‌آیند باشد .
  بخاطر تطویل متن نگارش شده عذر می‌خواهم و بابت وقتی که صرف خواندن آن نموده‌اید تا شاید پاسخی دریافت نمایم ، صمیمانه از شما سپاسگزارم.

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   فیلمی که معرفی کردید را شخصا تماشا نکردم اما این دیدگاه تایید میشه تا اگر سایر دوستان اطلاعاتی دارن با ما و شما به اشتراک بگذارند.

 22. کتاب الی بهترین فیلم در این لیست هست اما به دلیل کارگردانی ضعیف داستان حیف شده است.

 23. سلام یه فیلمی بود که یه ربات عظیم الجثه که گویا محافظ یه انسان بود از آسمون اومد و نذاشت کسی بکشتش و بعدا رباته رو گرفتن و داخل یه محفظه گذاشتن و میخواستن روش آزماشی انجام بدن ولی رباته تبدیل به یه دسته حشره شده و زد کل شهر رو نابود کرد . اسمشو اگه بگید ممنون میشم

 24. میخواستم ازیک فیلم ژاپنی بنام Prophecies of Nostradamus (1974)
  از فیلمهای قدیمی آخر زمانی نام ببرم که زمان شاه با دوبله فارسی بنام آخرین روز سیاره زمین سال1999
  برروی پرده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا