بهترین

بهترین فیلم های سینمایی انگیزشی و موفقیت و ویدیو معرفی – آپدیت 1402

فیلم انگیزشی موفقیت باعث ایجاد تحولات شگرفتی در روحیات انسان ها می شود. بهترین فیلم های انگیزشی جهان می توانند همان حس انگیزه و انرژی را در مخاطب ایجاد کنند. خیلی از افراد با دیدن فیلم های انگیزشی پولدار شدن و یا فیلم انگیزشی روانشناسی تغییر و تحولات زیادی در زندگی خود به وجود می آورند. فیلم های انگیزشی برتر دنیا به قدری الهام بخش هستند که می توانند اراده و انگیزه افراد را چند برابر کنند. چه کسی می تواند ادعا کند بعد از دیدن فیلم سینمایی انگیزشی رستگاری در شاوشنک انرژی و امید نگرفته است؟ چه کسی می تواند بگوید فیلم انگیزشی دوبله در جستجوی خوشبختی برای او الهام بخش نبوده است؟ وقتی داستان یا فیلم آدم های موفقی مثل فیلم انگیزشی استیو جابز یا مک دونالد و… که با دست خالی اما با همتی بلند و پشتکاری مثال زدنی توانسته اند از هیچ به همه چیز برسند را می خوانیم یا می بینیم پس قطعا خود ما نیز می توانیم یکی از آنها باشیم. چرا که نه؟ فیلم انگیزشی پولدار شدن یا فیلم انگیزشی ورزشی فقط برای تماشا و سرگرم شدن نیست. با دیدن یک فیلم انگیزشی کارآفرینی یا فیلم انگیزشی موفقیت انگار در یک کلاس درس نشسته ایم و می خواهیم راه و روش موفقیت را در کسب کارهای مختلف و شرایط گوناگون یاد بگیریم. وقتی فیلم سینمایی انگیزشی بنیان گذار را تماشا می کنیم و سرگذشت یک فروشنده دستگاه مخلوط کن را می بینیم که حالا در آمد خالص شرکتش بیش از 21 میلیارد دلار است در واقع یاد می گیریم که به جز تلاش و خلاقیت و قدر دانشتن فرصت ها، راهی برای موفقیت نیست. در این سری از نقد و بررسی میزبان فا مگ تصمیم گرفتیم به سراغ بهترین فیلم های انگیزشی جهان برویم و چند فیلم انگیزشی موفقیت و فیلم انگیزشی زندگی را معرفی کنیم. اگر شما هم فیلم سینمایی موفقیت یا زندگی نامه افراد پرانگیزه دیگری را می شناسید نام آن را در بخش دیدگاه ها عنوان کنید.

بهترین فیلم های انگیزشی

فیلم انگیزشی

درصد قابل توجهی از فیلم های انگیزشی براساس داستان های واقعی هستند. شاید به سبب هنرهای سینمایی کمی اغراق در آنها وجود داشته باشد، اما کلیت این داستان ها واقعی هستند و نشان دهنده موضوع مهمی هستند در واقع افرادی که به عنوان کارآفرین، ورزشکار، و… به موفقیت های گوناگون می رسند انسان هایی مانند خود ما هستند و در هیچ چیز با ما فرق ندارند مگر در تلاش و کوشش! در مقالات مختلف میزبان فا مگ بهترین فیلم های انگیزشی جهان مانند شبکه اجتماعی، باشگاه مشت زنی، سخنرانی پادشاه، 12 سال بردگی، شلاق، ارقام پنهان، شجاع دل و… را معرفی کرده ایم. اما در این مقاله و به شکلی مفصل تر 30 تا از بهترین فیلم های انگیزشی جهان را معرفی می کنیم. فیلم هایی که انرژی و انگیزه شما را چند برابر می کنند.

بهترین فیلم های انگیزشی جهان

تماشای یک فیلم انگیزشی تغییر برای بهتر شدن حال و هوای زندگی الزامیست. با تماشای بهترین فیلم انگیزشی می توان انرژی و امید را در دل شکوفا کرد. فیلم های انگیزشی سینمایی زیادی تهیه و تولید شده اند از انواع آنها می توان به فیلم انگیزشی ورزشی چپ دست، سوارکار، کرید، مابیال، مرد سیندرلایی، بهترین بازی دنیا و فیلم انگیزشی موفقیت تاریک ترین لحظات، نظریه همه چیز، گرگ وال استریت و همچنین فیلم انگیزشی کارآفرینی بنیان گذار، استیوجابر، غارتگران دره سیلیکون و… پرداخت. اگر به دنبال فیلم انگیزشی عاشقانه هستید فیلم سیمایی 50/50 را تماشا کنید و اگر به دنبال یک داستان موفقیت واقعی می گردید فیلم های انگیزشی سینمایی دستان شفابخش داستان بن کارسون، خدایان، ذهن زیبا، فهرست سیندلر و… را پیشنهاد می کنیم.

1- شناگران The Swimmers

بهترین فیلم های انگیزشی

داستان مهاجرت اجباری دو خواهر شناگر سوری که پس از حمله ی جنگی به کشورشان اتفاقات غیر قابل پیش بینی برای انها رخ داده و حالا آنها در مسیری سخت پا گذاشته اند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم شناگران را میگه:

فیلم به کارگردانی سالی الحسینی محصول سال 2022 است که با بازی ناتالی عیسی و منال عیسی روایت دو خواهر شناگر است که برای زندگی بهتر دست به مهاجرت اجباری میزنند. کارگردان با وسواسی مثال زدنی به نکاتی از زندگی مهاجران پرداخته که در کمتر فیلمی شاهد روایت آن هستیم.

کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم انگلیس انگلستان 23 نوامبر 2022 ورزشی-بیوگرافی 134 سالی الحسینی نتفلیکسنتفلیکس

خلاصه: سارا ماردینی با بازی منال عیسی شناگر جوانیست که در حال آماده سازی برای شرکت در المپیک 2016 ریو میباشد. اما بعد از شروع جنگ و حمله به کشورش سوریه مجبور میشود برای نجات جان خود و خواهرش دست به مهاجرتی سخت و طاقت فرسا بزند. با عبور از دریا و شنا در کنار قایق مملو از مهاجر او سعی دارد به هر روشی که شده از این دریای پر تلاطم عبور کند و خود و خواهرش را به کشوری امن برساند که در این مسیر به قهرمان مهاجران درمانده تبدیل میشوند. در فیلم شناگران شاهد مهاجرت سخت این دو خواهر خواهیم بود.

نقد و بررسی فیلم شناگران

تحقیقات دقیق در روند نوشتن فیلمنامه و مصاحبه های مکرر با مهاجران واقعی این فیلم را به اثری خوش ساخت و متفاوت تبدیل کرده است. که دیدنش برای مخاطبان واقعگرا بسیار جذاب خواهد بود.روایت جنگ قدرت ها و آوارگی میلیون ها انسان از وطن و خانه های خود که ناگزیر به مهاجرت و تحمل سختی های فراوانی میشوند.

چرا این فیلم انگیزشی را ببینیم؟

این فیلم با امتیاز 7.4 ای ام دی بی توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند و حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد .اگر از دسته مخاطبانی هستید که دیدن فیلم های واقع گرایانه برای شما لذت بخش است دیدن این فیلم جذاب را از دست ندهید.

پیغام این فیلم: فیلم شناگران با پرداختن به زندگی دو خواهر مهاجر از کشور سوریه پیامی آشکار به مخاطب میدهد ، ادامه دهید و نا امید نشوید.
بازیگران فیلم شناگران نقش توضیحات
منال عیسی سارا ماردینی یکی از دختران سوری که برای نجات جان پناهجویان شنا کرد.
ناتالی عیسی یوسری ماردینی خواهر سارا
ماتیاس شوایگوفر سون مربی شنا
علی سلمان عزت ماردینی پدر سارا و یوسری

ژانر مشابه فیلم شناگران

 • جنگل Jungle: داستان سه جوان که با راهنمای محلی خود در جنگل های آمازون گم میشوند…
 • اسنودن Snowden: نگاهی به زندگی مامور سابق سی ای ای ادوارد اسنودن…
 • مردی با قلب آهنین The Man with the Iron Heart: نگاهی به بلند پروازانه ترین عملیات نظامی در جنگ جهانی دوم…

2- آن زن گفت 2022 She Said

بهترین فیلم های انگیزشی جهان

داستان دو خبر نگار که آزار و ازیت زنی توسط یکی از تهییه کنندگان کعروف سینما را پی گیری می کنند. فیلم آن زن گفت با نگاهی دقیق به داستان زنی که مورد سوء استفاده مردی قدرتمند در سینما قرار گرفته به دنبال جواب میگردد و هم زمان با کمپین می تو از این فرصت استفاده کرده تا به حقوق زنان در جامعه آمریکا بپردازد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم او گفت را میگه:

فیلم آن زن گفت به کارگردانی ماریا شرادر محصول سال 2022 میلادی و روایت دو خبرنگار که در پی روشن کردن پرونده آزار و اذیت زنی بی گناه وارد جدال و کشمکش با رسانه ها و دادگاه میشوند.

کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 13 اکتبر 2022 تاریخی-درام 129 ماریا شرادر اناپورنا پیکچرز-پلن بی انترتینمنت

خلاصه: دو خبرنگار زن با نقش آفرینی کری مولیگان و زویی کازان از پرونده آزار و اذیت زنی بی گناه به دست یکی از تهیه کنندگان سینما به نام هاروی واینستین با بازی مایک هیوستون است که در چالش های پیش رو در دادگاه و کمشمکش با رسانه های آمریکایی در پی شفاف سازی و پیروزی در رای دادگاه هستند. این دو خبرنگار با تمام توان در این راه قدم بر میدارند تا روزی که به نتیجه برسند.

بررسی فیلم خارجی آن زن گفت

در این فیلم شاهد آن هستیم که حتی قدرتمند ترین افراد جامعه از رفتار های نا به هنجاری که از آنها سر میزند در امان نیستند و قانون با هیچ طبقه ای از این افراد قصد کنار آمدن ندارد و قانون برای همه یکسان عمل میکند در قبال خبرنگارانی که با تمام توان در این راه ثابت قدم هستند و در پی شفاف سازی در پرونده های این چنینی پیش رو عمل میکنند و جایگاه زنان در جامعه های مدرن امروزی را تثبیت میکنند تا آنان بتوانند بدون دغدغه در جامعه زندگی کنند.

چرا این فیلم را باید دید؟

این فیلم با امتیاز 7.2 ای ام دی بی و با خط داستانی روان و گیرا برای آن دسته از مخاطبانی که به ژانر های انگیزشی و واقع گرایانه علاقه دارند میتواند پیشنهاد ویژه ای باشد و با نگاهی که به جایگاه زن در جوامع امروزی دارد قصد دارد برای حقوق از دست رفتهء آنها بجنگد.دیدن این فیلم جذاب را از دست ندهید.

پیغام این فیلم:فیلم آن زن گفت نتیجه مصمم بودن دو زن است که در تاریک ترین لحظات امید خود را از دست نمیدهند و همواره در تلاش هستند تا به هدف نهایی خود برسند این فیلم پیام روشنی با خود دارد هیچگاه از هدفی که مشخص کرده اید دست بر ندارید.
بازیگران فیلم تاریخی آن زن گفت نقش توضیحات
کری مولیگان مگان توهی خبرنگار
زویی کازان جودی کانتور خبرنگار
کیلی مک کوئین رز مک مگان زن بازیگر آسیب دیده
آندره بروگر دین باکت همکار مگان و جودی

ژانر مشابه، فیلم درباره قانون

 • تیل Till: داستانی از نژاد پرستی و عدالت که جزء بهترین فیلم های تاریخی بر اساس واقعیت در سال 2022 است.
 • به جین زنگ بزن Call Jone: داستان زنی که بارداری ناخواسته دارد اما طبق قوانین آمریکا در آن زمان حق سقط قانونی ندارد و…
 • اعجوبه The Wonder: داستان دو غریبه در تاریخ که با حضور در زندگی هم تغییرات رقم زدند…

3-شاه ریچارد King Richard

بهترین فیلم های انگیزشی جهان

این فیلم داستان زندگی خانواده ی ریچارد ویلیامز دو دختر تنیس بازش را روایت می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم شاه ریچارد را میگه:

فیلم به کارگردانی مارکوس گرین محصول سال 2021 میلادی روایت زندگی خانواده ریچارد ویلیامز است. این فیلم انگیزشی با نگاهی دقیق به زندگی دو تنیس باز معروف دنیا یعنی سرنا و ونوس ویلیامز برای مخاطب از پشت کار آنها پرده برداشته است و زندگی پر پیچ خم آنها را به بهترین شکل به تصویر کشیده است.

کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 19 نوامبر 2021 ورزشی-درام-بیوگرافی 144 مارکوس گرین برادران وارنربرادران واینر

خلاصه: ریچارد ویلیامز با بازی ویل اسمیت در نقش پدر دو دختر نوجوان که سعی دارند وارد دنیای تنیس شوند و با مربیگری پدر ریچارد ویلیامز این مسیر پر چالش را پشت سر می گذارند. داستان روایت این خانواده چهار نفره و مشکلاتی است که آنها باید با آن روبرو بشوند و برای رسیدن به هدف از هیچ تلاشی دست برندارند.

بررسی فیلم انگیزشی ورزشی شاه ریچارد

فیلم با نگاهی متمرکز بر خانواده ای چهار نفره و رنگین پوست زندگی آنها را در قاب دوربین قرار داده است. و با نشان دادن تلاش و پشتکاری بی حد و مرز نشان می دهد که برای رسیدن به اهداف و رویای خویش باید جنگید .کارگردانی جسورانه در کنار خط داستانی روان و گیرا و بازی فوق العاده ویل اسمیت این فیلم را به برگ برندهء عوامل سازنده این فیلم تبدیل کرذه است.

فیلم شاه ریچارد را ببینیم؟

برای مخاطبانی که به ژانر انگیزشی و واقع گرایانه علاقه دارند فیلم شاه ریچارد میتواند انتخاب مناسبی باشد و برای آن دسته از بینندگان که به دنبال جواب در زندگی هستند نیز میتواند جواب های روشنی داشته باشد.

پیغام این فیلم: دکتر رلیگا بعدها عنوان کرد آنچه باعث موفقیتش شده این بوده که به خود و تواناییهایش ایمان داشته و به کسانی که مدام آیه یاس می خواندند بی توجهی کرده است.
بازیگران فیلم شاه ریچارد نقش توضیحات
ویل اسمیت ریچارد ویلیامز پدر و مربی تنیس سرنا و ونوس
آنجانو الیس اوراسین براندی ویلیامز خمسر ریچارد
دمی سینگلتون سرنا ویلیامز خواهران تنیس باز و قهرمان
سانیه سیدنی ونوس ویلیامز خواهران تنیس باز و قهرمان

ژانر مشابه فیلم شاه ریچارد

 • بلبل The Nightingale: در سال 1825، کلر، یک محکوم 21 ساله ایرلندی، یک سرباز بریتانیایی را در صحرای ناهموار تاسمانی تعقیب می‌کند تا از خشونت وحشتناکی که علیه خانواده‌اش مرتکب شده، انتقام بگیرد.
 • یک آمریکایی شکارچی An American Haunting: بر اساس وقایع واقعی تنها مورد در تاریخ ایالات متحده که در آن یک روح باعث مرگ یک مرد شد.
 • اسنیچ Snitch: جان متیوز، مالک شرکت ساختمانی متوجه می شود که پسرش، جیسون، به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شده است.

4-فرار از زندان پرتوریا Escape from Pretoria

جدیدترین فیلم های انگیزشی جهان

داستان نابغه ی ریاضی دانی است که باید دستگاهی را درست کند تا پیغام های رمزنگاری شده ی آلمان ها را افشا کند و حالا او متوجه می شود که این اولین کامپیوتر مکانیکی جهان است. داستان واقعی از فرار زندانیانی از زندان پرتوریا و رخ دادهایی در برهه ای از تاریخ آفریقای جنوبی است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم فرار از پرتوریا را میگه:

فیلم فرار از زندان پرتوریا به کارگردانی فرانسیس آنان و بازی دنیل رادکلیف محصول سال 2020 میباشد که روایت واقعی فرار زندانیان از زندانی در آفریقای جنوبی میباشد. فیلم با روایتی روان و گیرا از تکنیک های جذابی در تصویر و صدا استفاده میکند که برای بیننده میتواند بسیار جذاب باشد. نقطه قوت این فیلم را می توان به واقعی بودن داستان اصلی ارجاع داد و همینطور اتفاقاتی که در برهه تاریخی آپارتاید آفریقای جنوبی رخ داد.

کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم استرالیا استرالیا 6 مارچ 2020 ماجراجویی 106 فرانسیس آنان فوت پرینت فیلمز

خلاصه: داستان فیلم روایت واقعی از فرار چهار زندانی محبوس در زندانی در آفریقای جنوبی است که در زمان آپارتاید به دست نظام فاسد این کشور گرفتار میشوند. تیم جنکین با بازی دنیل رادکلیف رهبری این گروه از زندانیان را بر عهده دارد که در صدد هستند به هر روشی از این زندان استبدادی فرار کنند و به کشور خود بازگردند.

تحلیل و بررسی فیلم واقعی زندان پرتوریا

فیلم فرار از زندان پرتوریا با بررسی آپارتاید در کشور آفریقای جنوبی به دنبال شخصیت های فیلم کشانده میشود و سیستم فاسدی را نشان میدهد که با بی رحمی کامل در صدد است حقوق انسانی را زیر پا بگذارد و انسان ها را به بردگی بکشد.و جوانانی که برای قیام بر علیه ظلم و ستم دست به کار شده و سیستم را به چالش میکشند که سریعا توسط نیرو های نظامی به درگیری و خشونت کشانده میشود. بعد از دستگیری این جوانان و انتقالشان به زندان های مخوف آفریقای جنوبی شاهد نقض حقوق اولیه این انسان ها هستیم که به دور از چشم عموم و در زندان های مخوف بار دیگر آنها مورد ظلم و ستم قرار میگیرند.

این فیلم ارزش دیدن دارد؟

برای آن دسته از مخاطبان که به فیلم های انگیزشی و واقع گرایانه علاقه دارند دیدن این فیلم پیشنهاد ویژه ای محسوب میشود. این فیلم با امتیاز 6.8 ای ام دی بی تانست امتیاز خوبی را در کارنامه ثبت کند و نظر مخاطبان را به خود جلب کند. اگر به دنبال فیلمی مهیج و انگیزشی هستید دیدن این فیلم را از دست ندهید.

پیغام این فیلم: تیم جنکین با صبر و تلاش بی وقفه توانست از دست سیستم فاسد آپارتاید فرار کند و بعد از رهایی به ادامه مسیر خود ادامه دهد.
بازیگران فیلم فرار از پریتوریا نقش توضیحات
دنیل رادکلیف تیم جنکین نقش اصلی فیلم و زندانی
دانیل وبر استیون لی نقش دوست صمیمی تیم
ایان هارت دنیس گلدبرگ نقش زندانی قدیمی که با تیم همکاری میکند.
مارک لئونارد وینتر لئونارد فونتین زندانی قدیمی که در طراحی نقشه فرار ساخت ابزار به تیم کمک میکند.

ژانر مشابه مهیج

 • محاصره جادوتویل The Siege of Jadotville: فرمانده ایرلندی، پت کوینلان، در اوایل دهه شصت با سربازان خود علیه مزدوران فرانسوی و بلژیکی در کنگو مقابله می کند.
 • اتاق The Chamber: آدام هال یک وکیل جوان آرمان‌گرا است و پرونده محکومیت اعدام پدربزرگ نژادپرست خود به نام سم کیهال، عضو سابق کوکلاکس کلان را که هرگز ندیده است، به عهده می‌گیرد.
 • شهروند چهار Citizenfour: در سال 2013، لورا پویتراس و گزارشگر گلن گرین والد برای اولین ملاقات با ادوارد اسنودن به هنگ کنگ رفتند فیلمی که از این سلسله برخوردهای پرتنش حاصل شد.

5- انولا هولمز Enola Holmes

جدیدترین فیلم های انگیزشی جهان

انولا در روز تولدش متوجه می شود که مادرش ناپدید شده است. اگر چه برادرش (شرلوک)، یک کارآگاه است اما او می خواهد خودش به دنبال مادرش بگردد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم انولا هولمز را میگه:

فیلمسازان انگلیسی این بار خواهر شرلوک هولمز را به عنوان یک کاراکتر اصلی در نظر گرفته اند. انولا هولمز جدیدترین فیلم از سری فیلم های این خانواده معروف انگلیسی است. در این داستان خواهر شرلوک هولمز به جای برادر باید سر از یک راز بزرگ در بیاورد. این فیلم انگیزشی جدید محصول انگلستان است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم انگلیس انگلستان 2020 123 هری بردبایر لجندری پیکچرز
پرچم انگلیس انگلستان 2022 129 هری بردبایر لجندری پیکچرز

خلاصه: انولا هولمز خواهر کوچکتر شرلوک، صبح روز تولدش از خواب برمی خیزد. اما متوجه می شود که مادرش به شکل عجیبی ناپدید شده است. او برای یافتن مادرش از برادرانش نیز کمک می خواهد. اما به نظر آنها علاقه ای به جستجو برای پیدا کردن مادرشان ندارند. آنها اعتقاد دارند انولا باید به جای یافتن مادر، به یک مدرسه شبانه روزی برود که برای خانم های جوان مناسب است! اما انولا قصد دارد خودش به تنهایی راز ناپدید شدن مادر را بیاید. از این رو به لندن سفر می کند.

حقایق فیلم انگیزشی جدید انولا هولمز

میلی بابی براون یکی از 100 زن تاثیر گذار جهان از منظر مجله تایمز است. او فقط 17 سال سن دارد. بابی با بازی در سریال چیزهای عجیب معروف شد و در این فیلم انگیزشی جدید به جز بازیگری، تهیه کنندگی را نیز بر عهده دارد. این فیلم البته خیلی به رمان اصلی وفادار نیست و تغییراتی در داستان وجود دارد. مثلا شخصیت انولا خیلی بیش تر از خود داستان باهوش و زرنگ نشان داده شده است. در حالی که در داستان اصلی از واژگان تنبل و ترش رو برای انولا نامبرده شده است.

آیا فیلم Enola Holmes ارزش دیدن دارد؟

قسمت دوم این فیلم انگیزشی جدید قرار است در سال جاری میلادی یعنی 2022 اکران شود. یکی از ویژگی های بسیار خوبی که در این فیلم انگیزشی جدید می بینیم شخصیت های جذاب و روابط و تعاملات جذابتر بین آنها است. شخصیت پردازی انولا نیز بسیار جالب است. او اگر چه بسیار باهوش و زرنگ است اما بسیار احساسی و البته شکننده است. مخصوصا در جامعه مردسالار قرن نوزده انگلیس!

پیغام این فیلم: این فیلم به خوبی تلاش های یک دختر نوجوان برای رسیدن به هدفش را به تصویر می کشد. هدفی بسیار سخت در قرن نوزدهم انگلستان که به نظر انولا از پسش بر می آید.
بازیگران فیلم انگیزشی جدید انولا هولمز نقش توضیحات
میلی بابی براون میلی بابی براون انولا هولمز کوچکترین دختر خانواده معروف هلمز. او که بسیار باهوش است، هنجارهای اجتماعی زنان آن دوران را به چالش می‌ کشد.
 سم کلافین سم کلافین مایکرافت کارآگاه خصوصی معروف و برادر انولا
هنری کویل هنری کیویل شرلوک برادر و قیم قانونی انولا
هلنا بونهام کارتر هلنا بونهام کارتر خانم هولمز مادر انولا

فیلم های مشابه با فیلم انگیزشی جدید شرلوک هولمز

سری مجموعه فیلم های شرلوک هولمز جزو جذاب ترین فیلم های معمایی و جنایی محسوب می شوند. اگر به فیلم انگیزشی جدید انولا هولمز علاقه مند هستید می توانید فیلم های زیر را هم مشاهده کنید:

 • شرلوک هولمز بازی سایه ها Sherlock Holmes: A Game of Shadows: شرلوک هولمز و همکارش دکتر واتسون قصد دارند به دنبال مردی به نام موریاتی بگردند. آنها باید او را دستگیر کنند وگرنه شرارت های او بی پایان است.
 • وونیکا مارس Veronica Mars: وونیکا به عنوان یک کارآگاه حرفه ای قصد دارد علت قتل همکلاسی سابقش را پیدا کند. متهم اصلی نامزد او یعنی لوگان است.
 • سریال مارسلا Marcella: این سریال در مورد شخصیتی به نام مارسلا است که باید روی پرونده های جنایی کار کند.

6- شجاعت Soorarai Pottru

جدیدترین فیلم های انگیزشی جهان

مارا قصد دارد برای افرد فقیر هندی یک خطوط هواپیمایی جدید تاسیس کند. اغلب صاحبان شرکت های هواپیمایی با او مخالفند. چرا که کسب و کارشان را از رونق می اندازد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم هندی شجاعت را میگه:

یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان فیلم هندی شجاعت است. این فیلم انگیزشی جدید داستانی جالب را روایت می کند. داستانی که به نظر نمی رسد واقعی باشد اما به عنوان یک فیلم انگیزشی تغییر می تواند شهامت و البته شجاعت یک جوان را به نمایش بگذارد. سودها کونگارا این فیلم انگیزشی جدید را ساخته که در خود هند با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم هند  هند 2020 149 سودها کونگارا پرایم ویدئو

خلاصه: داستان این فیلم در مورد شخصیتی به نام ندوماران راجانگام است. او که به مارا معروف است قصد انجام دادن کاری را دارد که اگر بتواند آن را انجام دهد، همه سرمایه داران و مالکان خطوط هوایی با او دشمن خواهند شد! او قصد دارد یک خطوط هوایی خاصی را ایجاد کند که حتی افراد فقیر و کم بضاعت نیز بتوانند از این خطوط استفاده کنند. به همین دلیل خطوط هوایی مختلف سعی دارند به هر طریقی او را متوقف کرده و ایده او را از بین ببرند…

نکات جالب در مورد فیلم انگیزشی جدید شجاعت

زبان این فیلم زیان تامیلی است که در واقع یک گویش هندی است که عمدتا در جنوب هند مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو بیشتر بازیگران فیلم انگیزشی جدید شجاعت این گویش را یاد گرفتند. یکی از خلاقیت های جالبی که تهیه کنندگان فیلم انجام دادند و باعث استقبال و فروش بیشتر آن شد، این موضوع بود که با خرید بلیط این فیلم توسط تماشاگران یک بلیط رایگان پرواز مجازی در یوتیوب اهدا می شد. از آنجایی که پرواز مجازی در پلتفرم های مختلف از جمله یوتیوب کمی گران است این موضوع توانست برای مخاطبان فیلم کاملا جالب باشد!

جوایز فیلم سینمایی انگیزشی Soorarai Pottru

این فیلم در اغلب جشنواره های معتبر هند مانند Behindwoods Gold Icon Awards و Blacksheep Digital Awards و Cinema at Its Best Awards توانست جوایز متعددی از جمله بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را کسب کند.

پیغام این فیلم: فیلم هندی شجاعت حقیقتا شجاعت ایجاد یک کسب و کار جدید و مبارزه با انحصارطلبی برخی از شرکت های بزرگ را به نمایش می گذارد.
بازیگران فیلم انگیزشی هندی شجاعت نقش توضیحات
سوریا سوریا ندوماران راجانگام (مارا) شخصیت اصلی داستان
آپارنا بالامورعلی آپارنا بالامورعلی سونداری همسر مارا
موهان بابو موهان بابو نایدو رئیس مارا
پرش راول پرش راول گوسوامی رئیس یک شرکت بزرگ هواپیمایی

فیلم های مشابه با فیلم سینمایی انگیزشی شجاعت

فیلم انگیزشی جدید شجاعت یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان در سال 2020 بود. فیلم های زیر نیز جزو فیلم های انگیزشی سینمایی هستند.

 • تصادف کریسمس Christmas Crash: هوایپمایی که در آن یک زن و شوهر در آستانه جدایی قرار دارند سقوط می کند. آنها به شکل معجزه آسایی نجات پیدا می کنند.
 • شرکت Corporate: دو شرکت بزرگ که در حوزه خوراکی فعالیت می کنند در یک زمینه به اختلاف نظر می خورند. آشوینی قصد دارد که مشکل را حل کند.
 • چند سالته ؟ How old are you: نیروپاما راجیف قصد دارد به ایرلند مهاجرت کند. اما متوجه می شود تخصص او به گونه ای است که در اغلب شرکت های ایرلندی نمی تواند کار پیدا کند.

7- تاریک ترین لحظات Darkest Hour

جدیدترین فیلم های انگیزشی جهان

وینستون چرچیل باید در تاریک ترین لحظات مبارزه با ارتش هیتلر تصمیمی بزرگ بگیرد. او یا باید با هیتلر صلح کند و یا باید در مقابلش بایستد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم تاریک ترین لحظات را میگه:

جو رایت کارگردان انگلیسی هالیوود به معنای واقعی تاریک ترین لحظات جنگ جهانی دوم را برای بریتانیا به تصویر می کشد. زمانی که بریتانیا تا آستانه سقوط در برابر ارتش هیتلر پیش رفته است و همه از او می خواهند با هیتلر مذاکره کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان در ژانر جنگ نیز محسوب می شود. فیلم های انگیزشی سینمایی زیادی در مورد چرچیل ساخته شده اما حقیقتا این فیلم از همه آنها یک سر و گردن بالاتر است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم انگلیس انگلستان 2017 125 جو رایت وورکینگ تایتل فیلمز

خلاصه: وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیا در دوره جنگ جهانی دوم است. او به عنوان یک چهره مردمی شناخته می شود. اما در برهه حساس جنگ باید یک تصمیم مهم بگیرد. او یا باید با هیتلر قراداد صلح بنویسد یا باید در مقابل ارتش تا دندان مسلح نازی ها مقاومت کند. چرچیل با استناد به قرار داد صلح نویل چمبرلین ( نخست وزیر قبلی بریتانیا که قراداد صلح با هیتلر بسته بود اما هیتلر قرارداد را نقض کرد) راه مقاومت و پایداری مقابل هیتلر را پیش می گیرد…

حقایق فیلم سینمایی انگیزشی تاریک ترین لحظات

گری اولدمن برای آنکه چرچیل را بهتر بشناسد یکسال روی رفتارها و لهجه او مطالعه کرد! اولدمن به خاطر مصرف سیگارهای چرچیلی دچار مسمومیت با نیکوتین شد. او در هنگام دریافت جایزه اسکار گفت در قالب وینستون چرچیل می خوابیدم اما در قالب گری اولدمن بیدار می شدم.

با این حال فیلم خیلی دقیق نیست و واقعا از چرچیل اسطوره ای فرازمینی می سازد! شکی نیست که پافشاری چرچیل برای مقابله با هیتلر قابل تحسین است اما طرفداری محض فیلم از حزب کارگر انگلیس و اغراق های بیش از حد واقعا برای این فیلم لازم نبود. تاریخ را همه خوانده اند و می دانند چرچیل که بود! از سوتی های زیاد این فیلم هم می گذریم.

آیا فیلم Darkest Hour ارزش تماشا دارد؟

هر فیلمی که مقاومت و پایداری در مقابل زورگو و ظالم را به نمایش بگذارد ارزش دیدن دارد. مخصوصا این فیلم که نشان دهنده استقامت یک کشور ظالم و غارتگر (بریتانیا) در مقابل یک آدم ظالم و غارتگرتر (هیتلر) است. این فیلم انگیزشی توانست جوایز زیادی از جمله بهترین بازیگر اسکار و گلدن گلوب را به دست بیاورد.

پیغام این فیلم: چرچیل با علامت V معروفش حداقل به انگلیسی هایی که کل جهان را غارت کرده بودند یاد داد باید در مقابل ظالم ایستاد.
بازیگران فیلم انگیزشی تاریک ترین لحظات نقش توضیحات
گری اولدمن گری اولدمن وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیا در بحبوحه جنگ جهانی دوم
کریستین اسکات توماس کریستین اسکات توماس کلمنتاین همسر چرچیل
بن مندلسون بن مندلسون جرج ششم پادشاه بریتانیا در دوره جنگ جهانی
لیلی جیمس لیلی جیمز الیزابت لایتون منشی خصوصی چرچیل

فیلم های انگیزشی برتر دنیا

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان مخصوصا در حیطه مدیریت بحران و مربوط به جنگ جهانی دوم هستند.

 • چرچیل Churchill: تنها چند ساعت به آغاز نبرد بزرگ نرماندی مانده است و حالا چرچیل باید از بروز اتفاقی بزرگ جلوگیری کند.
 • سخنرانی پادشاه The King’s Speech: پادشاه بریتانیا باید برای مردم کشورهای متبوعش سخنرانی بزرگی کند. اما با توجه به لکنت زبان، او نیاز به کمک کند.
 • به سمت طوفان Into the Storm: این فیلم انگیزشی موفقیت نیز به صورت جزئی تر به زندگی وینستون چرچیل نگاه می کند و سخت ترین تصمیمات او را به نمایش می گذارد.

8- سوارکار The Rider

جدیدترین فیلم های انگیزشی

بردی گاوچرانی است که علی رغم مصدومیتی که برای او به وجود آمده باز هم قصد دارد به مسابقات گاوچرانی برود. اما شرایط جسمانی یکی از دوستانش که به دلیل همین مسابقات به مشکل خورده در دل او شک می اندازد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم سوارکار را میگه:

کلوئی ژائو کارگردان جوان و صاحب سبک چینی با ساخت فیلم نومدلند (سرزمین خانه به دوش ها) و اترنالز حسابی معروف شده است. او قبل از ساخت این دو فیلم جذاب، فیلم سینمایی انگیزشی به نام سوارکار را در سال 2017 ساخت که در جشنواره های مختلف تحسین شد. تقریبا می توان گفت ساخت این فیلم باعث شد او بتواند فیلم نومدلند را خیلی بهتر و حرفه ای تر بسازد.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2017 105 کلوئی ژائو سونی پیکچرز

خلاصه: بردی یک گاوچران جوان است که به علت سقوط از روی اسب ضربه مهلکی به سرش وارد و جمجمه اش شکسته شده است. او دوران نقاهت خود را طی می کند. اما پزشکان او را از بازگشت به هر گونه مسابقه اسب سواری منع می کنند. در حالی که بردی مصمم است دوباره در این مسابقات شرکت کند. تصمیم خطرناکی که ممکن است جان و سلامتی او را تحت تاثیر قرار دهد…

فکت های فیلم انگیزشی سوارکار

کلوئی ژائو قصد داشت این فیلم را قبل از اولین فیلمش (یعنی ترانه هایی که برادرانم به من یاد دادند 2015) بسازد. اما به دلیل یک تصادف مجبور شد ساخت فیلم را به تعویق بیاندازد. بردی (که نام شخصیت اصلی فیلم انگیزشی موفقیت سوارکار است)، در واقع برگرفته از یکی از بزرگترین اسب سواران آمریکایی یعنی برادی ژاندرو است که او نیز به خاطر سقوط از اسب دچار شکستگی بینی و جمجمه شد. شخصیت لین اسکات در واقع دارد خودش را بازی می کند. او اصلا بازیگر نبوده و در واقعیت به دلیل سقوط از اسب به این مشکل دچار شده است.

The Rider بهترین فیلم انگیزشی

یکی از کارهای خلاقانه در این فیلم انگیزشی ورزشی که کارگردان به خوبی آن را انجام داده است نور قرمزی است که به نظر در سراسر فیلم وجود دارد. نور قرمز نشان دهنده این موضوع است که زخم بردی تمام وجود او را احاطه کرده است و فعلا هم قرار نیست بهبود یابد! نکته جالب این فیلم انگیزشی این است که شخصیت های اصلی فیلم در واقعیت یک خانواده هستند. در جدول زیر بازیگران اصلی فیلم را قرار داده ایم. هر سه شخصیت اصلی فیلم عضو یک خانواده هستند. مسابقه رودئو جزو بازی هایی است که در آنها گاوچران ها باید حیوانات را با طناب یا هر وسیله دیگری ببندند. این مسابقات نمایشی و سرگرمی با مخالفت جدی حامیان حقوق حیوانات همراه است.

پیغام این فیلم: پیام این فیلم این است که واقعا یک ورزشکار خارج از گود مسابقه ارزش پیدا نمی کند و زمین مسابقه عرصه جولان اوست نه تخت بیمارستان، رسانه یا هر جای دیگری!
بازیگران فیلم سوارکار نقش توضیحات
بردی ژاندرو بردی ژاندرو بردی بلکبرن شخصیت اصلی داستان که علی رغم آسیب دیدگی قصد حضور در مسابقات گاوچرانی را دارد.
تیم ژاندرو تیم ژاندرو وین پدر بردی
لیلی ژاندرو لیلی ژاندرو لیلی خواهر بردی
لین اسکات لین اسکات لین اسکات ورزشکاری که سابقا به خاطر سانحه ورزشی دچار معلولیت شده است.

فیلم انگیزشی سوارکار

به نظر بهترین فیلم انگیزشی با تم ورزشی و وسترن سال 2015 همین فیلم سوارکار باشد. فیلم های زیر نیز شباهت داستانی با فیلم سوارکار دارند.

 • اراده قوی True Grit: متی تصمیم میگیرد هر طور شده انتقام قتل پدرش را بگیرد. او به سراغ کلانتر روستر می رود و از او می خواهد در سفری که به دنبال قاتل پدرش می رود او را همراهی کند.
 • آهنگ هایی که برادرانم به من آموختند Songs My Brothers Taught Me: جانی قصد دارد برای زندگی بهتر به لس آنجلس برود. اما او نمی تواند خواهر و مادرش را تنها بگذارد.
 • جونیور بانر Junior Bonner: این فیلم نیز در مورد یکی از ستارگان مسابقان نمایش با اسب یعنی جونیور بانر است.

9- دنگل Dangal

جدیدترین فیلم های انگیزشی جهان

ماهاویز که نتوانسته به آرزویش یعنی قهرمانی کشتی مردان برسد حالا می خواهد تمام تلاشش را بکند تا فرزندانش قهرمان شوند. اما همه فرزندان او دختر هستند!

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دنگل را میگه:

دنگل یا کشتی یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان محسوب می شود. این فیلم انگیزشی در سال 2016 جزو پرفروش ترین فیلم های بالیوود محسوب شد. در این فیلم امیرخان باز هم در داستانی ورزشی بازی کرده است تا نشان دهد به این سبک علاقه بسیار زیادی دارد.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم هند هند 2016 161 نیتش تیواری یو تی وی موشن پیکچرز

خلاصه: داستان این فیلم انگیزشی موفقیت در مورد شخصیتی به نام ماهاویز سینگ است. او در جوانی گشتی گیری حرفه ای بود اما به دلایل شخصی نتوانست در تیم ملی کشتی بماند. از این رو در اوج جوانی مجبور به ترک ورزش مورد علاقه اس شد. اما آرزوی موفقیت در کشتی در او هیچ وقت از بین نرفت. او بعدها تصمیم گرفت تا آرزوی خودش را در فرزندانش بجوید و فرزندانش را تبدیل به بهترین کشتی گیران مرد جهان کند. اما تمام فرزندان او دختر هستند و او فرزند پسری ندارد. از این رو تصمیم می گیرد آرزویش را در دخترانش بجوید…

فیلم انگیزشی دنگل

این داستان واقعی است و واقعا شخصیتی به همین نام توانسته 4 دختر خودش و دو دختر برادرش را در سطح بین المللی تبدیل به کشتی گیرانی بزرگ کند. از آنجایی که ورزش دختران مخصوصا کشتی در برخی از ایالت های هند هنوز حساست های سنتی دارد اکران این فیلم انگیزشی ورزشی با جنجال هایی نیز مواجه شد. این فیلم در این ایالت ها اتفاقا بدون مالیات اکران شد و هدف مسئولین فیلم این بود که کمپینی برای حمایت از دختران در این مناطق تشکیل دهند. دختران این فیلم واقعا حدود 6 تا 7 ماه برای یادگیری فنون کشتی تلاش کردند. رئیس جمهور چین و رئیس جمهور هند با هم این فیلم را تماشا کردند. این فیلم در سال 2017 به عنوان پنجمین فیلم غیر انگلیسی زبان معرفی شد.

آیا فیلم Dangal را ببینیم؟

آنچه باعث شد فیلم انگیزشی ورزشی دنگل تا این حد جذاب و محبوب شود استفاده کردن از عناصری مانند رقابت و هیجان در آن است. شاید شما جزو افرادی باشید که از فیلم هندی! متنفر باشید. اما توصیه می کنیم حداقل در مورد این فیلم پیش داوری نکنید و فارغ از این که این فیلم در چه کشوری ساخته شده است به تماشای آن بنشینید.

پیغام این فیلم: دنگل فیلم انگیزشی تغییر شرایط است. ماهاویز به جای تسلیم شدن در مقابل شرایط زندگی، سعی می کند آرزوی خود را به شکلی دیگر برآورده کند.
بازیگران فیلم انگیزشی ورزشی نقش توضیحات
امیر خان امیر خان ماهاویز سینگ عضو سابق تیم ملی کشتی هند
ساکشی تنوار ساکشی تنوار دایا همسر ماهاویز
فاطیما سنا شیخ فاطیما سنا شیخ گیتا دختر بزرگ ماهاویز و دایا
 سنیلا ملهوترا سنیلا ملهوترا بابیتا دختر دوم ماهاویز و دایا

فیلم های انگیزشی سینمایی مشابه دنگل

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان هستند که مشابه فیلم انگیزشی ورزشی دنگل می باشند.

 • سلطان Sultan: سلطان علی خان به خاطر علاقه به یک دختر کشتی گیر وارد عرصه کشتی می شود. او می تواند در مسابقات کشتی موفقیت های زیادی را کسب کند.
 • ادی عقاب Eddie the Eagle: ادی ادواردز یکی از بزرگترین اسکی بازان المپیکی است که با یک چالش بزرگ در المپیک 1988 مواجه شده است.
 • بدو میلهکا بدو Run Milkha Run: میلهکا یک جوان روستایی است که در ارتش فعالیت می کند. او می خواهد یک دونده بسیار خوب شود.

10- بنیان‌ گذار The Founder

جدیدترین فیلم های انگیزشی

ری فروشنده دستگاه مخلوط کن به رستوران ها است. او به طور اتفاقی با شیوه سرویس دهی رستوران مک دونالد آشنا می شود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم واقعی بنیان گذار را میگه:

بدون شک تماشای روند ایجاد یک کسب و کار و چگونگی موفقیت آنها می تواند برای همه الهام بخش و انگیزشی باشد. آن هم داستان موفقیت یک کسب و کار جهانی و البته خوشمزه به نام مک دونالد. فیلم انگیزشی کارآفرینی بنیان گذار در سال 2016 داستان شکل گیری و گسترش این برند جهانی را با جذابیت های خاص خود تعریف می کند.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2016 115 جان لی هنکاک وایتستین کمپانی

خلاصه: داستان این فیلم انگیزشی کارآفرینی در مورد شخصیتی به نام ریموند ری کراک است که از کار خود راضی نیست و درآمد روزانه اش کفاف مخارج او را نمی دهد. او یک فروشنده معمولی در ایلینوی آمریکا است و به رستورانها و فست فودی ها مخلوط کن می فروشد. او به طور اتفاقی به مغازه برادران مک دونالد می رود. سیستم سرویس دهی این رستوران به مشتریان، او را مجذوب می کند. به همین دلیل یک ایده جالب در ذهنش به وجود می آید. او اعتقاد دارد می تواند مک دونالد را به عنوان یکی از بزرگترین رستوران های زنجیره ای دنیا تبدیل کند. اما در ابتدا باید برادران مک دونالد را متقاعد کنند…

فیلم انگیزشی موفقیت بنیان گذار

مک دونالد در حال حاضر بزرگترین رستوران زنجیره ای در دنیا است و حدود 39000 شعبه در 119 کشور جهان دارد. در کل جهان روزانه 65 ملیون نفر از مک دونالد خرید می کنند. مک دونالد 1.5 میلیون کارمند و کارگر دارد. این فیلم به خوبی روند موفقیت آنها از صفر تا صد را نشان می دهد. یک زمان آنها به دلیل نداشتن جا در پارکینگ ها به فروش محصولات خود می پراختند. اما اکنون دومین شرکت بزرگ دنیا محسوب می شود.

آیا فیلم The Founder مک دونالد را تماشا کنیم؟

فیلم انگیزشی کارآفرینی بنیان گذار (که موسس هم ترجمه می شود) در واقع قصه آغاز فعالیت های رستوران های زنجیره ای مک دونالد را روایت می کند. از این رو خیلی نمیخواهیم آن را از نظر فنی و هنری نقد کنیم. چرا که فیلم از لحاظ هنری اثری متوسط به حساب می آید اما داستان ریمون ری راک به قدری جذاب و آموزنده است که حتی اگر کارگردان درجه دویی ماندد جان لی هنکاک آن را بسازد زیبا و دلپذیر خواهد بود.

پیغام این فیلم: هر لحظه برای تغییر و رشد مناسب است! مک دونالد فرصت تغییر را درک کرد و از آن استفاده کرد. وگرنه هیچ فرقی با همبرگری های خیابانی نداشت!
بازیگران فیلم انگیزشی کارآفرینی بنیان گذار نقش توضیحات
مایکل کیتون مایکل کیتون ری راک شخصیت اصلی داستان که ایده گسترش مک دونالد به سرش می زند.
لاورن دارن لاورا درن اتل همسر ری
 نیک آفرمن نیک آفرمن دیک مک دونالد صاحب رستوران مک دونالد
پاتریک ویلسون پاتریک ویلسون رولی صاحب یک رستوران مجلل در مینه سوتا که مایل به سرمایه گذاری است!

فیلم های مشابه با فیلم انگیزشی کارآفرینی

فیلم های زیر نیز در مورد استارتاپ ها و کسب و کارهای مختلف هستند.

 • رکود بزرگ The Big Short: چهار نفر کارشناس اقتصاد به بانک ها هشدار می دهند که امکان وخیم شدن اوضاع اقتصادی وجود دارد. اما بانک ها مسیر خودشان را می روند.
 • تاکر مرد و رویای او TuckerThe Man and His Dream: این فیلم نیز داستان زندگی پرستون تاکراست. او طراح خودرو بود و توانست با طراحی جدیدترین خودروهای خود، انقلابی بزرگ در صنعت خودروسازی ایجاد کند.
 • جوی Joy: جوی زنی است که قصد دارد یک کسب و کار خانوادگی را به شکل عظیمی راه اندازی کند. اما او با چالش های زیادی روبرو است.

11- استیو جابز Steve Jobs

جدیدترین فیلم های انگیزشی جهان

این فیلم روایتگر سرگذشت استیو جابز مدیرعامل اپل در سه برهه مهم از زندگی اوست. در واقع داستان زندگی استیو جابز در بین سالهای 1980 تا 2000 را می بینیم.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم استیو جابز را میگه:

اگر بخواهیم نام پنج نفر را ببریم که زندگی امروزه ما تحت تاثیر فعالیت های آنها بوده است، قطعا یکی از آنها استیو جابز بنیان گذار و مدیرعامل اپل است. اگر علاقه مند به دیدن زندگی استیو جابز و یادگیری درس های مدیریتی او هستید حتما فیلم انگیزشی زندگی استیو جابز ساخته دنی بویل در سال 2015 را تماشا کنید. این فیلم جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2015 122 دنی بویل لجندری پیکچرز

خلاصه: فیلم به سه برهه خاص از زندگی استیو جابز می پردازد. سال 1984 و اختراع سیستم عامل مکینتاش بخش ابتدایی این فیلم است. سپس وارد برهه اصلی زندگی او می شویم که کامپیوترهای نکست (Next) را ساخت و در نهایت نیز بازگشت او به اپل نمایش داده می شود.

حقایق خواندنی در مورد فیلم انگیزشی موفقیت استیو جابز

اگر چه فیلم کاملا مبتنی بر واقعیت است. اما با مخالفت های بسیار زیاد همسر استیو جابز (خانم لورن پاول) مواجه شد. جابز اگر چه ظاهری آرام و لباس هایی به شدت ساده می پوشید، اما بسیار متکبر، مغرور و البته زورگو بود! قاعدتا این بعد شخصیتی او را کسی ندیده بود و به همین دلیل وقتی فیلم اکران شد طرفدارن جان برکف او! به مخالفت با این فیلم پرداختند. اما دنی بویل خیلی روی این قسمت از ویژگی های شخصیتی او تاکید نکرده چرا که نخواسته با طرفداران او زاویه پیدا کند. فیلم های مشابه دیگری نیز در مورد زندگی استیو جابز ساخته شده است. جالب است بدانید حتی نوع تصویربرداری نیز متناسب با شرایط زمانی است تا حس گذر زمان برای مخاطب تداعی شود. استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، مشاور این فیلم بود.

فیلم انگیزشی Steve Jobs

شاید تصور کنید این فیلم قصد دارد روایت زندگی شخصی و یا حتی علمی استیو جابز را بیان کند. در صورتی که این فیلم با هدف نمایش سیستم مدیریتی استیو جابز ساخته شده است و بیشتر فیلمی انگیزشی موفقیت است تا یک فیلم علمی و یا حتی بیوگرافی.

پیغام این فیلم: سرگذشت استیو جابز به همه یاد داد عوامل درونی و بیرونی نباید مانع از تلاش ما برای رسیدن به خواسته هایمان شود.
بازیگران فیلم استیو جابز نقش توضیحات
مایکل فاسبندر مایکل فاسبندر استیو جابز بنیانگذار اپل
کیت وینسلت کیت وینسلیت جونا هافمن مدیر بازاریابی اپل و نکست و یکی از افراد معتمد جابز
ست روگن ست روگن استیو وزنیاک یکی از بنیانگذاران اپل و همکار استیو جابز
جف دنیلز جف دنیلز جان اسکالی مدیر عامل اپل از سال 1983 تا 1993

فیلم های مشابه با فیلم استیو جابز

مرگ استیو جابز در سال 2011 باعث شد فیلم های مختلفی در مورد او ساخته شود. سال 2013 فیلم جابز در ستایش او ساخته شد. فیلم انگیزشی موفقیت استیو جابز قطعا می تواند مسائل آموزشی زیادی داشته باشد.

 • جابز Jobs: این فیلم نیز داستان زندگی استیو جابز را روایت می کند.
 • شبکه اجتماعی The Social Network: این فیلم نیز داستان زندگی مارک زاکربرگ موسس و بنیان گذار فیسبوک را تشریح می کند.
 • مردی که بی نهایت را می شناخت The Man Who Knew Infinity: این فیلم داستان پژوهش های دانشمند هندی به نام سرینیواسا رامانوجان را نمایش می دهد.

12- چپ دست Southpaw

جدیدترین فیلم های انگیزشی

بیلی بعد از کشته شدن همسرش و دور شدن از فرزندش شرایط روحی بسیار بدی دارد. او قصد دارد به کمک یک مربی بزرگ دوباره به عرصه مسابقات بوکس برگردد…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم ورزشی چپ دست را میگه:

اگر فیلم شاه آرتور را دیده باشید با سبک کارگردانی آنتوان فوکوا آشنایی دارید. این کارگردان که تخصص اصلی اش کارگردانی موزیک ویدئو است! فیلم های سینمایی متعددی ساخته که یکی از جذاب ترین و انگیزشی ترین آنها فیلم چپ دست است. چپ دست یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان در سال 2015 محسوب می شود.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2015 123 آنتونی فوکوآ اسکیپ آرتیست

خلاصه: داستان این فیلم انگیزشی در مورد شخصیتی به نام بیلی است. او در مسابقات بوکس سبک وزن بی رقیب است و یکی از قهرمانان این رشته محسوب می شود. اما در یک اتفاق همسرش مائورین بوسیله رقیبش کشته می شود. این موضوع باعث می شود او از لحاظ روحی دچار مشکلات زیادی شود و حتی فرزندش را به سازمان حمایت از کودکان بی سرپرست بسپارد. اما او با تمام این مشکلات سعی می کند دوباره از نو شروع کند. به همین دلیل به سراغ یک مربی بزرگ در عرصه بوکس به نام تیک وایلیز می رود….

حقایق جالب در مورد فیلم انگیزشی ورزشی چپ دست

موسیقی این فیلم را جیمز هورنر ساخته است. او یکی از سرشناس ترین موسیقی دان های آمریکایی که است که در یک سانحه هوایی در هوایپمای شخصی اش درگذشت. او برای بیش از 50 فیلم مطرح هالیوودی موسیقی ساخته است. جالب است بدانید به خاطر این که بودجه این فیلم کم بود این آهنگساز بزرگ موسیقی متن این فیلم را بدون دستمزد ساخت. در ابتدا قرار بود امینم خواننده مطرح آمریکایی این نقش را بازی کند. حتی چند سکانس اول فیلم هم با بازی امینم ضبط شد. اما او در بین راه قید حضور در این فیلم را زد. به عبارت دیگر اصلا قرار بود این فیلم انگیزشی ورزشی ادامه فیلم 8 مایل سال 2002 باشد. جیک جیلنهال که همیشه نقش های سخت را انتخاب می کند به خاطر این نقش نیز مجبور بود کارهای سختی از قبیل یک برنامه روتین روزانه شامل 2000 حرکت دراز و نشست، 200 حرکت فشاری و اسکات، 100 بار کشش و یک دوی شش مایلی را انجام دهد.

آیا فیلم Southpaw ارزش دیدن دارد؟

فیلم انگیزشی ورزشی چپ دست توانست از دید کاربران و تماشاگران نمره خوبی بگیرد. داستان فیلم نیز مخصوصا در میانه آن به خوبی جذاب تر می شود و کشش داستان تا انتها ادامه پیدا می کند. اگر چه فیلم سعی کرده از فیلم های مطرح و بزرگ در حوزه بوکس مانند گاو خشمگین و راکی الهام بگیرد اما جذابیت داستان توانسته به خوبی نقص های آن را جبران کند.

پیغام این فیلم: تلاش تا آخرین لحظه عمده پیام این فیلم است. شکست خوردن برای همه است. اما عده کمی بعد از شکست برمی خیزند!
بازیگران فیلم انگیزشی ورزشی نقش توضیحات
جیک جیلنهال جیک جیلنهال بیلی هوپ قهرمان سبک وزن بوکس جهان
فورست ویتاکر فورست ویتاکر تیک وایلیز مربی بیلی
نائومی هریس نائومی هریس آنجلا رئیس مرکز حمایت از کودکان
ریچل مک ادامز ریچل مک آدامز مائورین همسر بیلی

فیلم های انگیزشی ورزشی

فیلم های ورزشی زیر نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان محسوب می شوند:

 • مبارز Warrior: تامی قصد دارد در یک مسابقات جایزه بزرگ بوکس شرکت کند. اما یکی از حریفان او برادرش است.
 • کرید 2 Creed: راکی که خودش قهرمان بوکس بوده سعی دارد به فرزند یکی از دوستانش بوکس آموزش دهد و او را برای مسابقات پیش رو آماده کند.
 • رای بالبوا Rocky Balboa: میسن به راکی پیشنهاد می دهد برای این که شهرت هر دو احیا شود یک سری مسابقات نمایشی برگزار کنند.

13- کرید عقیده Creed

بهترین فیلم های انگیزشی جهان

آدونیس قصد دارد همانند پدرش یک مشت زن بزرگ و معروف شود. او نزد راکی (دوست پدرش) می رود و از او می خواهد به عنوان مربی راهنماییش کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم کرید را میگه:

هفتمین قسمت از مجموعه فیلم های راکی فیلمی است که با نام کرید یا عقیده انتشار یافت. این فیلم انگیزشی ورزشی مانند همه قسمت های راکی از حضور بازیگر و ورزشکار سیلوستر استالونه بهره مند است. او در این فیلم نقش استاد یک بوکسور را بازی می کند.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2015 133 راین کوگلر نیولاین سینما
پرچم آمریکا آمریکا 2018 130 استیون کیپل برادران وارنر

خلاصه: این فیلم انگیزشی در مورد شخصی به نام آدونیس جانسون است. او فرزند یکی از بزرگترین بوکسورهای تاریخ است. اما پیش از تولد، پدرش از دنیا می رود. آدونیس قصد دارد راه پدرش را ادامه دهد و وارد مسابقات جهانی بوکس شود. از این رو نزد راکی که یکی از بهترین دوستان پدرش بوده می رود و از او می خواهد مربیش باشد. راکی که تمرینات و پشتکار آدونیس را می بیند قبول می کند که مربیگری او را بر عهده بگیرد…

فکت های فیلم عقیده

تقریبا چند روز قبل از شروع فیلمبرداری پسر بزرگ سیلوستر استالونه درگذشت. رایان کوگلر کارگردان این فیلم اظهار داشته که تلاش زیادی کرد تا بتواند استالونه را از لحاظ روحی و روانی آماده این فیلم انگیزشی ورزشی کند. او گفت بعد از این که تصمیم گرفته که فیلم را به پسر استالونه تقدیم کند، راکی راضی به بازی در این فیلم شد. جالب است بدانید این فیلم در لیورپول انگلستان فیلمبرداری شد. از آنجا که استالونه علاقه زیادی به کشور انگلستان و شهر لیورپول دارد قسمت اعظمی از آن در این کشور فیلمبرداری شد.

جوایز فیلم Creed

استالونه در اسکار و گلدن گلوب برای این فیلم نامزد شد. در اسکار به توفیقی دست نیافت. اما در گلدن گلوب برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل شد. همچنین خود فیلم به خاطر اینکه به عنوان دنباله ای مجزا از سری فیلم های راکی محسوب می شود مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت. به عقیده اغلب کارشناسان بعد از خود فیلم راکی (1976) این فیلم بهترین فیلم مجموعه راکی بوده است.

پیغام این فیلم: اگر در مسیر پیشرفت از یک مربی و مشاور دلسوز و کاردان بهره بگیرید احتمال موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود. همانطور که راکی آدونیس را برای مسابقات بوکس آماده کرد.
بازیگران فیلم ورزشی کرید نقش توضیحات
مایکل بی جردن مایکل بی جوردن آدونیس جانشون شخصیت اصلی داستان و شاگرد راکی
سیلوستر استالونه سیلوستر استالونه راکی مربی آدونیس
تسا تامپسون تسا تامپسون بیانکا معشوقه آدونیس
فلیسا راشاد فلیسیا راشاد آنه مادر آدونیس

فیلم های انگیزشی مشابه با فیلم کرید

فیلم های ورزشی زیر نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان به شمار می آیند.

 • راکی Rocky: راکی بوکسوری گمنام است که سعی دارد با استفاده از مسابقات زیرزمینی معروف شود. او باید در یک مسابقه نمایشی با یکی از بزرگ ترین بوکسورهای آمریکا مسابقه دهد.
 • کرید 2 Creed II: این فیلم در ادامه قسمت قبلی است و داستان مبارزه بزرگ دیگری بین آدونیس کرید و ویکتور دراگو را نمایش می دهد.
 • هرگز عقب نشینی نکن Never Back Down: جک که به مدرسه جدید رفته می بیند همه دانش آموزان به بوکس علاقه دارند. رفته رفته علاقه به بوکس در وجود او نیز شکل می گیرد.

14- خدایان Bogowie

بهترین فیلم های انگیزشی جهان

دکتر زبیگنیو رلیگا قصد دارد یکی از سخت ترین عمل های پیوند قلب در جهان را انجام دهد. او باید در ابتدا همکاران و مسئولان بیمارستان را راضی کند. چرا که همگی با انجام عمل پیوند قلب مخالف هستند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم لهستانی بوگی یا خدایان را میگه:

یکی از موفق ترین آثار سینمایی لهستان که موضوعی انگیزشی را مطرح می کند داستان موفقیت یک گروه پزشکی در دهه 80 میلادی در انجام اولین پیوند قلب است. این فیلم برگرفته از یک داستان واقعی است و تلاش مثال زدنی یک گروه پزشکی برای انجام دادن یکی از سخت ترین عمل های تاریخ را روایت می کند.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
لهستان 2014 120 ووکاش بالکوفسکی واتچویت استودیو

خلاصه: داستان این فیلم انگیزشی در مورد زندگی حرفه ای جراح قلب لهستانی زبیگنیو رلیگا است که اولین پیوند قلب موفقیت آمیز را در سال 1987 در لهستان انجام داد. او برای این که بتواند این عمل قلب را انجام دهد با مخالف های زیادی از سوی وزارت بهداشت و مسئولان بیمارستان مواجه می شود. از طرفی اگر در این عمل شکست بخورد و نتواند جان بیمار را نجات بدهد برای کشور لهستان و جامعه پزشکی وجهه خوبی ندارد. اما دکتر رلیگا مصمم است هر طور شده بیمار خود که دختر نوجوانی است را عمل کند. تصمیمی حیاتی که زندگی یا مرگ دخترکی بی گناه به آن بستگی دارد.

حقایق فیلم لهستانی خدایان

در این فیلم یکی از پزشکان دکتر واکلاو سیتکوسکی است. او یک از استادان رلیگا است که در سال 1944 جزو برترین پزشکان جنگ جهانی دوم بود. رلیگا بعد از سقوط اتحاد جماهیر شوروی و همچنین سقوط کمونیسم در لهستان در سال 1993 به عنوان سناتور وارد مجلس و سیاست شد و در سال 2005 نیز به عنوان وزیر بهداشت انتخاب شد. این پزشک لهستانی به خاطر استعمال زیاد سیگار و به دلیل سرطان ریه در سال 2009 درگذشت.

چرا فیلم Bogowie را تماشا کنیم؟

توجه به مهات ها و توانایی ها و عدم توجه به کسانی که مهارت های ما را نادیده می گیرند مهم ترین نکته ای است که در فیلم وجود دارد. همین دلیل کافی است تا قانع شویم باید فیلم انگیزشی موفقیت دکتر رلیگا یعنی فیلم لهستانی خدایان را ببینیم.

پیغام این فیلم: دکتر رلیگا بعدها عنوان کرد آنچه باعث موفقیتش شده این بوده که به خود و تواناییهایش ایمان داشته و به کسانی که مدام آیه یاس می خواندند بی توجهی کرده است.
بازیگران فیلم انگیزشی موفقیت خدایان نقش توضیحات
توماش کات توماش کات زبیگنیو رلیگا شخصیت اصلی داستان، پزشک و جراح معروف لهستانی
پیوتر گلووسکی پیوتر گلووسکی ماریان زمبالا استاد و همکار زبیگنیو رلیگا
سیمون پیور وارسزاوسکی سیمون پیور وارسزاوسکی آندرجچ پرفسور و عضو تیم پزشکی
مگ دالنا ژیروینسکا مگ دالنا ژیروینسکا آنه همسر زبیگنیو

فیلم های سینمایی مشابه به فیلم سینمایی انگیزشی خدایان یا بوگی

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان در حوزه پزشکی و سلامت و زندگی نامه افراد مشهور هستند.

 • هاوارد هیوز شگفت انگیز The Amazing Howard Hughes: داستان این فیلم در مورد شخصیتی به نام هاوارد هیوز است که سعی دارد با ثروت زیاد مورد توجه روزنامه ها و رسانه ها قرار بگیرد.
 • بیدادگری Awakenings: دکتر مالکوم سیر قصد دارد روی یک بیمار از دارویی جدید استفاده کند. اما در ابتدا باید از رئیس بیمارستان کمک بگیرد.
 • شاهد زنده Living Proof: این فیلم در مورد تلاش های یک دکتر برای پیدا کردن دارویی برای درمان سرطان سینه است.

15- نظریه همه چیز The Theory of Everything

بهترین فیلم های انگیزشی جهان

استیون هاوکینگ دانشجوی فیزیک کمبریج است و با جین هم دانشگاهیش ازدواج می کند. اما کم کم احساس می کند که قادر به حرکت دادن دست ها و پاهایش نیست.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم زندگی استیون هاوکینگ را میگه:

یکی از بزرگترین و الهام بخش ترین دانشمندان دنیا استیون هاوکینگ فیزیکدان مشهور انگلیسی است. کسی که علی رغم بیماری نادر و عجیبش در زمینه حرکتی و عدم تواناییش در حرکت، توانست بی نظیرترین و پیچیده ترین تئوری های کیهان شناسی و فیزیک نظری را ارائه کند. مردی که هیچ وقت دست از تلاش برنداشت و نشان داد معلولیت به هیچ وجه محدودیت نیست!

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم انگلیس انگلستان 2014 123 جینز مارش ورکینگ تایتل فیلمز

خلاصه: این فیلم سرگذشت زندگی استیون هاوکینگ را روایت می کند. در سال 1963 استیون با دختری به نام جین در دانشگاه آشنا می شود و ازدواج می کنند. حاصل این ازدواج سه فرزند است. اما از دهه 70 میلادی استیون احساس ضعف و ناتوانی در حرکت دادن ماهیچه های خود می کند. او به زودی متوجه می شود که به یک بیماری نادر در نورون های حرکتی مبتلا شده و از این پس نمی تواند راه برود، حرف بزند و حتی بشنود. تمام پزشکان اعتقاد دارند به خاطر سختی بیماری استیون نهایتا تا دو سال دیگر زنده خواهد ماند. اما او مصمم است علی رغم بیماری اش روی تز دکترایش کار کند. تزی که یک انقلاب بزرگ در دنیای فیزیک مدرن است…

حقایق خواندنی در مورد فیلم سینمایی انگیزشی تئوری همه چیز

فیلم ئنوری همه چیز در اسکار 2015 هم برای بهترین بازیگر نقش اول مرد و هم برای بهترین بازیگر نقش اول زن نامزد شد. ادی ردمین توانست جایزه بهترین بازیگر مرد سال 2015 را از آن خود کند. او قبل از ایفای این نقش شخصا به دیدار استیون هاوکینگ رفت و ویژگی های جسمانی او را بررسی کرد. همچنین برای این که بتواند این بیماری را به خوبی درک کند. نزد 40 بیمار MND (نقص نورون های حرکتی ) رفت. از نکات جالب دیگر در مورد این فیلم این است که استیون هاوکینگ مخصووصا بعد از سریال سال 2001، خیلی علاقه ای به این نداشت که از او فیلمی ساخته شود. اما آنتونی مک کارتن فیلم نامه نویس این فیلم بعد از 3 سال تلاش او را متقاعد کرد!

جوایز فیلم The Theory of Everything استیون هاوکینگ

به جز جنبه انگیزشی، فیلم از لحاظ فنی و حرفه ای نیز به شدت مورد تحسین واقع شد. به گونه ای که در 5 بخش اسکار، 10 بخش بفتا و 4 بخش گلدن گلوب توانست نامزد شود. ادی ردمین که تا قبل از این فیلمهای سطح پایین بازی می کرد با بازی در این فیلم بود که به عنوان یک بازیگر توانا و با استعداد شناخته شد.

پیغام این فیلم: هیچ چیز حتی سکون و عدم توانایی تحرک نیز نتوانست جوی اراده و انگیزه استیون هاوکینگ را بگیرد.
بازیگران فیلم نظریه همه چیز نقش توضیحات
 فلیسی جونز فلیستی جونز جین راوی و همسر استیون هاوکینگ
 ادی ردمین ادی ردمین استیون هاوکینگ شخصیت اصلی داستان، فیزیکدان نظری
چارلی کاکس چارلی کاکس جاناتان دوست صمیمی استیون
شارلوت هوپ شارلوت هوپ فیلیپس دختر جین و استیون

فیلم های مشابه تئوری همه چیز

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان هستند که داستان های مربوط به معلولیت و انگیزه برای بهبود شرایط را روایت می کنند.

 • من پیش از تو Me Before You: لو به عنوان پرستار برای مراقبت از ویلیام انتخاب می شود. ویلیام به خاطر یک سانحه قدرت راه رفتن ندارد.
 • نفس بکش Breathe: رابین و دایانا زوج عاشق پیشه ای هستند که در مقابل یک بیماری لاعلاج باید مقاومت کنند. بیماری سختی که شرایط زندگی را برای هر دوی آنها سخت می کند.
 • جین شدن Becoming Jane: این فیلم انگیزشی موفقیت خانم جین آستین داستان نویس معروف انگلیسی را روایت می کند.

16-بازی تقلید the imitation game

معرفی فیلم های انگیزشی

داستان نابغه ی ریاضی دانی است که باید دستگاهی را درست کند تا پیغام های رمزنگاری شده ی آلمان ها را افشا کند و حالا او متوجه می شود که این اولین کامپیوتر مکانیکی جهان است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلمبازی تقلید را میگه:

فیلم بازی تقلید به کارگردانی مورتن تیلدوم و با بازی بندیکت کامبربچ محصول سال 2014 میلادی روایت نابغه ریاضی دانی است که به اختراع اولین کامپیوتر میپردازد.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم انگلیس انگلستان 2014 115
مورتن تیلدوم
فیلم نیشن انترتینمنت

خلاصه: فیلم بازی تقلید با بازی بندیکت کامبربچ در نقش آلن تورینگ ریاضیدان جوانی است که در طی جنگ جهانی دوم باید دستگاهی را به اتمام برساند که پیام های رمز نگاری شده آلمان ها را رمز گشایی کند. او در این حین با چند همکار جوان مشغول تکمیل کردن این دستگاه عظیم است که در پایان متوجه میشوند این اولین کامپیوتر مکانیکی جهان است که در کنارشان به رمز گشایی پیام های آلمانها مشغول است.

نقد و بررسی فیلم بازی نقلید

فیلم بازی تقلید با ورود به زندگی شخصی دانشمندی جوان و پر شور که نمایانگر جوانان دهه 40 است یادآوری میکند مصمم بودن در هدف و رویاها میتواند تنها راه رسیدن به نتیجه نهایی باشد و با تلاش شبانه روزی غیر ممکن است این آرزوها رنگ واقعیت نگیرند.

چرا این فیلم انگیزشی را ببینیم؟

این فیلم با امتیاز 8 ای ام دی بی توانست نظر منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کند و با داستان روان و گیرایی که دارد اثری ماندگار به حساب آید اگر از دیدن فیلم های انگیزشی لذت میبرید بازی تقلید را به هیچ عنوان از دست ندهید.

پیغام این فیلم: قدم های بزرگ و باور نکردنی در طول تاریخ حاصل تلاش و پشتکار انسان هایی است که تمرکز خود را به طور کامل بر روی هدف خود قرار میدهند.
بازیگران فیلم بازی تقلید نقش توضیحات
بندیکت کامبربچ
آلن تورینگ در نقش اصلی و ریاضیدان
کایرا نایتلی
جوآن کلارک همکلاسی آلن
متیو گود
هیو الکساندر همکلاسی و همکار آلن
آلن لیچ
جان کایرنکراس
هم دانشگاهی و دوست آلن

ژانر مشابه

 • دفترچه امید بخش Silver Linings Playbook: پت از مرکز روانی مرخص می شود و سعی دارد روابط خود را با خانواده اش بهبود ببخشد. اما او در این حین با تیفانی آشنا می شود.
 • اصول مراقبت The Fundamentals of Caring: یک نویسنده به خاطر بیماری پسرش نمی تواند بنویسد. او نیاز دارد یک پرستار خوب برای پسرش بیاید.
 • رودی Rudy: هیچ کس رودی را جدی نمی گیرد و همه اعتقاد دارند او نمی تواند در فوتبال بازیکن بزرگی شود. همین مسائل باعث می شود تا او برای رسیدن به آرزویش تلاش بیشتری کند.

17- گرگ وال استریت The Wolf of Wall Street

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

جردن سعی دارد با ایجاد شرکت های صوری روی فساد، پولشویی و کلاهبرداری خود سرپوش بگذارد. اما FBI به درآمدهای نامتعارف شرکت او مشکوک می شود و تحقیقاتش را روی او شروع می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم گرگ وال استریت را میگه:

اگر می خواهید یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان را در ژانر کمدی سیاه و البته عبرت آموز ببینید پیشنهاد می کنیم فیلم انگیزشی پولدار شدن گرگ وال استریت را تماشا کنید. این فیلم بر اساس داستان واقعی یک دلال سهام و کارگزار سرمایه گذاری در بورس وال استریت است. روایت مردی که برای رسیدن به موفقیت تلاش می کند اما دچار فساد و کلاهبرداری می شود!

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2013 180 مارتین اسکورسیزی رد گرانیت پیکچرز

خلاصه: جردن بلفورد یک دلال سهام تازه کار است. او به سرعت راه و رسم متقاعد کردن مشتریان برای خرید سهام را می آموزد و در شغلش پیشرفت می کند. او و همسایه اش دانی تصمیم می گیرند شرکت خود را راه اندازی کنند. اما در این راه با فساد و کلاهبرداری و البته فریب مشتریان پول خوبی به جیب می زنند. آنها با ساخت شرکت های صوری برای فرار مالیاتی و پول شویی سعی در فریب دولت دارند. اما FBI به شرکت و درآمدهای میلیون دلاری آنها مشکوک می شود و تحقیقاتش را روی شرکت های صورتی جردن آغاز می کند.

فیلم انگیزشی پولدار شدن گرگ وال استریت

در صحنه هایی که بازیگران کوکائین مصرف می کنند در واقع در حال خوردن ویتامین B هستند. از این رو جونا هیل بازیگر شخصیت دانی به خاطر خوردن زیاد ویتامین B به بیماری برونشیت (تورم نای) دچار شد. متیو مک کانهی در این فیلم انگیزشی پولدار شدن چندین بار از بداهه استفاده می کند. سکانس با مشت به سینه زدن در واقع بداهه بوده و در فیلمنامه نوشت نشده است. خود دیکاپریو و مارگو رابی نیز خیلی از حرکات و جملاتشان به صورت بداهه بود. بیش از 569 بار از الفاظ زشت و زننده در فیلم استفاده شده که باعث شده فیلم درجه R یعنی بالای 18 سال بگیرد.

آیا فیلم The Wolf of Wall Street را باید تماشا کرد؟

فیلم انگیزشی پولدار شدن گرگ وال استریت هم آموزشی است و هم اقتصادی! اما بیشتر نشان دهنده طمع و فساد و تباهی مالی و اخلاقی یک دلال است که اگر به سمت کلاهبرداری هم نمی رفت شاید بیشتر موفق می شد. در واقع در این فیلم طمع مالی و فساد افراد نوکیسه مورد نکوهش و سرزنش قرار می گیرد!

پیغام این فیلم: طمع و فساد مالی و اخلاقی برای یک تاجر می تواند بزرگترین آسیب ها باشند. همانطور که جردن بلفورد را از صفر به صد و دوباره به صفر برگرداند!
بازیگران فیلم انگیزشی پولدار شدن گرگ وال استریت نقش توضیحات
لئوناردو دیکاپریو لئوناردو دی کاپریو جوردن بلفورد شخصیت اصلی داستان دلال بازار سرمایه
مارگو رابی مارگو رابی نائومی همسر جوردن
متیو مک کاناهی متیو مک کانهی مارک همکار جوردن
جونا هیل جونا هیل دانی شریک جوردن

فیلم های انگیزشی مشابه فیلم گرگ وال استریت

فیلمهای زیر نیز مشابه فیلم گرگ وال استریت تمی تجاری و اقتصادی دارند. این فیلم ها جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان در این حوزه نیز محسوب می شوند.

 • سگ های جنگی War Dogs: دو دوست قصد دارند با سوء استفاده از یک مقام دولتی خیالی، کسب و کار خود را راه اندازی کنند.
 • اگه می تونی منو بگیر Catch Me If You Can: پسر یک خلافکار قصد دارد راه پدرش را در پیش بگیرد. او باید خود را پزشک، دادستان و… جا بزند.
 • اتاق بخار Boiler Room: ست به عنوان یک دلال وارد عرصه فروش سهام می شود. اما متوجه می شود خیلی از کارهای او غیر قانونی است.

18- فیلم 50/50

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

آدام مطلع می شود که سرطان دارد و احتمال زندگی و مرگ او 50/50 است. دوستان و خانواده اش سعی دارند به او روحیه دهند. اما ترس از مرگ وجود را فرا گرفته است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم 50 50 را میگه:

نام این فیلم به انداه کافی جذاب هست. 50/50 به معنای 50 درصد شانس زندگی و 50 درصد شانس مرگ برای شخصیت اصلی فیلم است که از یک بیماری سرطانی نادر رنج می برد. او باید انتخاب کند به سمت کدام یک از این 50 درصدها! برود.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2011 100 جاناتان لوین پوینت گری

خلاصه: آدام یک کارمند ساده در آژانس رادیویی است و زندگی معمولی و خوبی دارد. تا اینکه متوجه کمردردهای عجیبی می شود. او پس از مراجعه به دکتر در می یابد که دارای توموهایی در ستون فقراتش است که امکان زنده بودن و ادامه حیات برای او 50/ 50 است. آدام سعی دارد علی رغم این اتفاق روحیه خود را برای ادامه زندگی حفظ کند و از این رو به ملاقات با یک درمانگر می رود.

فکت های جالب در مورد فیلم انگیزشی 50/50

تراشیدن موی سر آدام در فیلم نامه نبود. این کار به صورت بداهه بین جوسف گوردون لویت و ست روگن (شخصیت های اصلی فیلم) انجام شد. البته یک ویژگی و حکمت دیگر در این کار هم هست. این که آدام قصد دارد با بیماری اش کنار بیاید. او قبل از رفتن به شیمی درمانی خودش موهایش را می تراشد. گوردون لویت به خاطر بازی در این فیلم انگیزشی نامزد دریافت گلدن گلوب شد. چهره خشک و البته مصصم او باعث می شود که نقش آفرینی اش برای مخاطب باورپذیر باشد.

پیام فیلم 50/50

اگر چه کلا این فیلم انگیزشی را می توان یک کمدی سیاه و البته تلخ نام گذاری کرد، اما همین که یاد می دهد نباید در برابر مشکلات تسلیم شویم و قدر دوستان و خانواده را بدانیم بر جذابیت های داستانی آن می افزاید. بیماری های مختلف مانند سرطان در کمین همه است. اما 50/50 نشان می دهد باید بین روحیه دادن به خود در برابر مشکلات و یا ترس، یکی را انتخاب کنیم.

پیغام این فیلم: بیماری ها و مشکلات همیشه هستند. این ما هستیم که چکونه با آنها رفتار می کنیم.
بازیگران فیلم 50/50 نقش توضیحات
جوسف گوردون لویت جوسف گوردن لویت آدام شخصیت اصلی داستان که به سرطان مبتلا می شود.
ست روگن ست روگن کایل دوست صمیمی آدام
آنه کندریک آنا کندریک کترین درمانگر جوان و بی تجربه
برایس دالاس هوارد برایس دالاس هاوارد ریچل معشوقه آدام

فیلم های انگیزشی زندگی

بهترین فیلم های انگیزشی جهان را با موضوعات بیماری در اینجا آورده ایم.

 • فهرست آرزوها The Bucket List: دو پیرمرد که هر دو آخرین روزهای عمرشان را می گذرانند قصد دارند تا تمام آرزوهای خود را برآورده کنند.
 • دفترچه امید بخش Silver Linings Playbook: پت از مرکز روانی مرخص می شود و سعی دارد روابط خود را با خانواده اش بهبود ببخشد. اما او در این حین با تیفانی آشنا می شود.
 • بخت پریشان ما The Fault in Our Stars: هیزل نوجوانی سرطانی است و به اصرار خانواده اش وارد یک گروه حمایت کننده از بیماران سرطانی می شود.

19- دست نیافتنی ها The Intouchables

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

فیلیپ یک نویسنده بداخلاق و پولدار است که به خاطر معلولیت باید یک پرستار برای خودش استخدام کند. او فیلیپ را که یک جوان رنگین پوست سابقه دار است را انتخاب می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دست نیافتنی ها را میگه:

یکی از امیدبخش ترین و انگیزشی ترین فیلم های تاریخ سینما فیلمی از سینمای فرانسه است. این فیلم از جمله فیلم هایی است که امید و انگیزه و تلاش برای بهبود دوباره شرایط اصلی ترین پیام آن است. این فیلم به طردشدگان نیز ترجمه شده است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم فرانسه فرانسه 2011 112 اولیور ناکاچه تن فیلمز

خلاصه: داستان زیبا و تاثیرگذار این فیلم از آنجا شروع می شود که نویسنده ای بداخلاق و معلول به نام فیلیپ نیازمند پرستار است و باید یک پرستار استخدام کند. فیلیپ در بین همه افرادی که برای پرستاری نزد او می آیند جوانی به نام دریس را انتخاب می کند. دریس شخصیت کاملا متفاوتی با فیلیپ دارد. او سیاهپوست و سابقه دار است و از لحاظ مالی نیز فقیر محسوب می شود. اما روابط متقابلی که این دو روی هم می گذارند ماهیت اصلی داستان این فیلم انگیزشی است.

فیلم انگیزشی و کمدی دست نیافتنی ها

این فیلم با استقبال بی نظیری مخصوصا در اروپا و به خصوص در هلند همراه شد. در ابتدای این فیلم عبارت این داستان واقعی است مشاهده می شود. 5 درصد از فروش این فیلم برای موسسات خیریه معلولین در نظر گرفته شد. عمر سی علاقه داشت که در سکانس اتومبیل رانی خودش پشت فرمان بنشیند. در ابتدا نیز این کار را کرد. اما نتواسنت طاقت بیاورد و بقیه این سکانس توسط بدلکارن ضبط شد. از آنجاییکه چندین ایالت کانادا فرانسوی زبان هستند، این فیلم در کانادا نیز با استقبال قابل توجهی مواجه شد.

چرا باید فیلم The Intouchables را ببینیم؟

ساختن فیلمی با این مضمون در فرانسه به شدت نژادپرست! در واقع نوعی اعتراض به کلیشه های نژادی است. این فیلم جزو حال خوب کن ترین فیلم های فرانسوی است. اگر با شخصیت های فیلم همذات پنداری کنید بیشتر خوشحال خواهید شد. ژانر این فیلم کمدی است و سبکی که در آن ارائه شده به شدت جذاب و البته مایه خوشنودی است!

پیغام این فیلم: یک دوست (در این فیلم پرستار و مراقب) می تواند حقیقتی در وجودتان را به شما نشان دهد که از آن بی خبر بوده اید.
بازیگران فیلم انگیزشی زندگی دست نیافتنی ها نقش توضیحات
فرانسوا کلوزه فرانسوا کلوزه فلیپ شخصیت اصلی داستان و نویسنده
عمر سی عمر سی دنیس پرستار و مراقب فیلیپ
آدری فلوروت آدری فلوروت میگل از همکاران و دستیاران فیلیپ
کلو تیدل مولت کلو تیدل مولت مارسله از همکاران فیلیپ

فیلم های انگیزشی مانند دست نیافتنی ها

فیلم های زیر نیز با موضوع معلولیت و بیماری جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان محسوب می شوند.

 • قسمت بالایی The Upside: یک معلول ثروتمند با یک جوان بیکار رابطه ای دوستانه دارند. این جوان نقش یک پرستار را برای او بازی میکند.
 • راه The Way: یک پدر قصد دارد برای پیدا کردن جسد پسرش راهی یک سفر خطرناک شود. در این سفر او باید با چالش های زیادی مواجه شود.
 • اصول مراقبت The Fundamentals of Caring: یک نویسنده به خاطر بیماری پسرش نمی تواند بنویسد. او نیاز دارد یک پرستار خوب برای پسرش بیاید.

20- مانیبال Moneyball

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

شرایط باشگاه داری برای بیلی بسیار سخت شده است. او باید مشکلات بسیار زیادی که در باشگاه تحت مدیریتش وجود دارد را از بین ببرد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مانبیال را میگه:

اگر چه فیلم مانیبال در مورد ورزش بیسبال است اما اگر به بیسبال و یا شاید حتی به ورزش هم علاقه ندارید حتما این فیلم را نگاه کنید. فیلمی که برگرفته از کتابی به نام مانیبال هنر پیروزی در یک بازی ناعادلانه است و واقعا می خواهد هنر پیروزی در یک بازی ناعادلانه (که شاید منظور همان زندگی باشد) را یاد بدهد.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2011 133 بنت میلر کلمبیا پیکچرز

خلاصه: بیلی علی رغم خواسته خودش وارد دنیای بسیبال شده است. او حالا مدیریت یک تیم به نام اوکلند اتلتیک را دارد. اما در مدیریت تیم به مشکل خورده است. او نمی تواند تیم را جمع و جور کند و چند تن از بازیکنان تیمش ناراضی هستند. او حتی قادر نیست بازیکنان خوب تیمش را حفظ کند و آنها به تیمهای رقیب می روند. او راهی برای بازگشت و تعلل ندارد. از همین رو تصمیم می گیرد به هر شکلی شده تیمش را از بحران خارج کند.

درباره فیلم سینمایی انگیزشی مانیبال

فیلم انگیزشی موفقیت مانیبال یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان بوده که بر اساس واقعیت نیز هست. جاه طلبی و تلاش یک مدیر ورزشی که می خواهد هر طور شده تیمش را از مسیر پر پیج و خمی که با آن مواجه شده است به سلامت عبور دهد. موفقیت چالش برانگیزی که به شدت در ابتدای فیلم شما را به یاد فیلم محبوب میلیون دلاری کلینت ایستوود می اندازد. داستان ساده اما پر کشش و بازی خوب بازیگران دو نقطه عطف برای این درام ورزشی محسوب می شوند.

چرا فیلم Moneyball را توصیه می کنیم؟

فیلم انگیزشی ورزشی مانیبال (البته داستان ورزشی آن در حاشیه است و بیشتر موضوع فیلم به شخص مدیر و تصمیم های او اشاره دارد) توانست نظر مثبت منتقدین و تماشاگران را به خود جلب کند. این فیلم در بخش های مختلفی نامزد اسکار شد، اما آنچه باعث جاودانه شدنش می شود نه نامزدی اسکار بلکه دیالوگ های انگیزشی و الهام بخشی است که از زبان برد پیت و جونا هیل می شنویم!

پیغام این فیلم: برای یک مدیر بزرگترین هنر آن است که بحران ها را کنترل کند و با نحوه مدیریتی صحیح و تلاش، از آنها عبور کند.
بازیگران فیلم موفقیت مانیبال نقش توضیحات
برد پیت برد پیت بیلی بین شخصیت اصلی داستان و مدیر تیم ورزشی بیسبال
فیلیپ سیمور هافمن فیلیپ سیمور هافمن آرت هاو بازیکن معروف بیسبال
جونا هیل جونا هیل پیتر یکی از بازیکنان تیم بیسبال
استفن بیشوپ استفن بیشوپ دیوید مهاجم تیم بیسبال

فیلم های ورزشی و انگیزشی

فیلم های زیر نیز جزو فیلم های انگیزشی در حوزه ورزش و مسابقه هستند:

 • مشکل منحنی Trouble with the Curve: یک مربی بیسبال اعتقاد دارد می تواند همچنان مربیگری کند. در حالی که همه به او پیشنهاد می دهند بهتر است بازنشسته شود.
 • چراغ های جمعه شب Friday Night Lights: یک مربی ورزشی قصد دارد یک تیم فوتبال دبیرستانی را ( که تنها امید و دلخوشی مردم شهر است) به روزهای اوجش برگرداند.
 • رودی Rudy: هیچ کس رودی را جدی نمی گیرد و همه اعتقاد دارند او نمی تواند در فوتبال بازیکن بزرگی شود. همین مسائل باعث می شود تا او برای رسیدن به آرزویش تلاش بیشتری کند.

21- دستان شفابخش داستان بن کارسون Gifted Hands The Ben Carson Story

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

این فیلم انگیزشی زندگی دکتر بن کارسون یکی از موفق ترین و بزرگترین جراحان مغز و اعصاب آمریکایی را در دوران نوجوانی و جوانی روایت می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم داستان بن کارسون را میگه:

در این قسمت از لیست بهترین فیلم های انگیزشی جهان به فیلم مستندگونه و پزشکی دستان شفابخش می رسیم. فیلمی که البته به شکل یک مینی سریال هم منتشر شده است. فیلم در مورد زندگی یک جراح مغز و اعصاب به نام دکتر بن کارسون است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2009 90 توماس کارتر هتچری

خلاصه: فیلم انگیزشی موفقیت دستان شفابخش برهه های مختلف زندگی دکتر بن کارسون جراح معروف مغز و اعصاب را نمایش می دهد. در ابتدا او را می بینیم که قرار است یک دوقلوی به هم چسبیده را از هم جدا کند. سپس فیلم یک فلاش بک به دوران نوجوانی او میزند و او را در حالی می بینیم که به همراه برادرش کرتیس باید با مادرشان در ایالت میشیگان به تنهایی و در فقر زندگی کنند. او در دوران نوجوانی باید شرایط اجتماعی سخت محلات فقیرنشین را به خوبی پست سر بگذارد. سپس فیلم موفقیت های او در ورود به دانشگاه و آشنایی با همسرش و … را نشان می دهد.

حقایقی جالب درباره فیلم دستان شفابخش داستان بن کارسون

بن کارسون واقعی در یکی از سکانس های فیلم هم حضور دارد. بن کارسون در سال 2015 قصد داشت نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 باشد. اما در همان دورهای انتخابی به ترامپ باخت. او بعدها به عنوان وزیر مسکن در دولت ترامپ انتخاب شد. دکتر کارسون به خاطر کارهای بزرگی که در حوزه پزشکی انجام داده ( اولین عمل جراحی مغز در داخل رحم، جداسازی موفق دوقلوهای به هم چسبیده از پشت سر، درمان تومورهای مغزی و ..) به شدت معروف و محبوب است.

آیا فیلم Gifted Hands The Ben Carson Story ارزش دیدن دارد؟

فیلم انگیزشی موفقیت دکتر کارسون روایتگر داستان پسری فقیر است که از محرومیت شدید دوران کودکی و نوجوانی به یک جراح بزرگ در سطح بین المللی تبدیل می شود. تلاش و کوشش او و پشت سر گذاشتن همه مشکلاتی مالی و فرهنگی برای سیاهپوشتان فقیر قطعا قابل تحسین و تقدیر است. از این رو توصیه می کنیم این مستند جذاب را از دست ندهید.

پیغام این فیلم: دکتر بن کارسون با الهام از رندگی مادرش تصمیم می گیرد هرگز در برابر فقر و ظلم تسلیم نشود و با همین تلاش ها تبدیل به یک جراح معروف مغز و اعصاب می شود.
بازیگران فیلم دستان شفابخش داستان بن کارسون نقش توضیحات
کوبا گودرینگ جونیور کوبا گودرینگ جونیور بن کارسون شخصیت اصلی فیلم
کیمبرلی الیس کیمبرلی الیس سونیا مادر بن
آنجانیو الیس آنجانیو الیس کندی همسر بن
جیشن فیشر جیشن فیشر بن کودکی بن کارسون

فیلم های انگیزشی موفقیت

فیلم های زیادی مشابه فیلم انگیزشی موفقیت دکتر کارسون هستند که سه تا از آنها را در اینجا معرفی می کنیم.

 • به سوی مقصد Something the Lord Made: آلفرد بلوک و ویوین توماس دو نفر از بزرگ ترین جراخی قلب هستند. آنها باید برای درمان یک بیمار تصمیمات بسیار سختی بگیرند.
 • تمپل گراندین Temple Grandin: این فیلم روایت گر داستان زندگی شخصی به نام تمپل گراندین است که مبتلا به اوتیسم است. اما این موضوع باعث نمی شود تا او از خواسته خود دست بکشد.
 • مردان افتخار Men Of Honor: این فیلم در مورد شخصیتی به نام کارل براشر است. او یک غواص در نیروی دریایی ارتش بود و توانسته بود افتخارات زیادی در این عرصه به دست بیاورد.

22- جنگجوی صلح طلب Peaceful Warrior

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

دنیا به کام دن است. او جذاب و خوشتیب، سالم و تندرست و محبوب است و شانس اول برای طلای المپیک ژیمناستیک. اما یک اتفاق همه چیز را به هم می ریزد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جنگجوی صلح طلب را میگه:

یکی از بهترین فیلم های انگیزشی روانشناسی فیلم جنگجوی صلح طلب یا همان جنگجوی درون است. به گونه ای که این فیلم را جزو فیلم های انگیزشی درونی نام می برند و از آن برای تقویت اعتماد به نفس بهره می گیرند! اغلب روانشناسان برای فیلم تراپی یا فیلم درمانی! از این فیلم برای مراجعین خود استفاده می کنند.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2006 120 ویکتور سالوا دی ای جی پروداکشنز

خلاصه: دن میلمن ورزشکاری جذاب، خوشتیب، حرفه ای و همه چیز تمام است که شانس اول برای به دست آوردن طلای المپیک ژیمناستیک به شمار می آید. همه او را تحسین می کنند. فقط یک نفر است که خیلی از مسائل زندگی او را به چالش کشیده است. یک پیرمرد تعمیرکار ماشین، که با حرفهایش دیدگاههای دن را تغییر می دهد. اما دن چنان مغرور و سرخوش است که حرفهای پیرمرد را خیلی جدی نمی گیرد. تا اینکه به علت یک تصادف المپیک را از دست می دهد…

فکت های فیلم جنگجوی درون

کارگردان این فیلم انگیزشی روانشناسی جزو افرادی است که توانسته زندگیش را تغییر دهد. او برای یک مدت به خاطر کودک آزاری در زندان بود. اتفاقا در همان زندان نیز به فکر ساختن این فیلم افتاد! این فیلم انگیزشی تغییر برای جوانان و نوجوانان بسیار مناسب است. در این فیلم همه مفاهیم نجات بخش زندگی مانند تلاش و پشتکار، صبر، توقع به جا و نداشتن غرور و… به شکل جذابی از دهان پیرمرد فرزانه داستان! ادا می شود.

چرا توصیه می کنیم حتما فیلم Peaceful Warrior را ببینید؟

این فیلم های انگیزشی روانشناسی یک از بهترین فیلم های انگیزشی جهان سینما محسوب می شود. تک تک دیالوگ ها در این فیلم الهام بخش و امیدوار کننده است. توصیه می کنیم این فیلم را سر حوصله و با دقت فراوان ببینید.

پیغام این فیلم: همیشه بهترین نسخه خود باشیم.
یکی از جذاب ترین دیالو گ های این فیلم انگیزشی دیالوگ زیر است: زندگی سه بخش دارد: معما، شوخی، تغییر! زندگی معماست، برای حل کردنش وقت و زندگی خودت را هـدر نـده! شوخی از بهترین لذت های ماست، آن را هرگز فراموش نکن. مخصوصا شوخی با خودت! تغییر، یادت باشد که همه چیز تغییر می کند و هیچ چیزی ثابت نخواهد ماند!
بازیگران فیلم جنگجوی صلح طلب نقش توضیحات
نیک نولته نیک نولته سقراط پیرمرد راهنما
اسکات مکلوویچ اسکات مکلوویچ دن میلمن شخصیت اصلی داستان
ایمی اسمارت ایمی اسمارت جوی زنی که به نظر از راهنمایی های سقراط استفاده کرده است
تیم دی کی تیم دی کی مربی مربی حرفه ای دن

بهترین فیلم های انگیزشی جهان

فیلم های زیر جزو فیلم های انگیزشی برتر دنیا به شمار می روند و شباهت ماهوی با فیلم های انگیزشی روانشناسی جنگجوی درون دارند.

 • هفت روز در یوتوپیا Seven Days in Utopia: یک گلف باز جوان وقتی نمی تواند به موفقیت در رشته ورزشی خود برسد به تگزاس می رود و در آنجا در یک مزرعه عجیب با یک مزرعه دار آشنا می شود.
 • مک فارلند امریکا McFarland USA: یک مربی قصد دارد گروهی از نوجوانان آماتور دونده را تبدیل به ورزشکارانی حرفه ای کند.
 • قلعه یخی Ice Castles: یک دختر ورزشکار در آستانه پیروزی در مسابقات دچار حادثه ای غم انگیز می شود. از این رو تمام امیدهای و آرزوهایش از بین می رود. اما تصمیم می گیرد دوباره از صفر شروع کند.

23- در جستجوی خوشبختی The Pursuit of Happyness

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

این فیلم انگیزشی روایت شرایط سخت زندگی کریس گاردنر قبل از استخدام در شرکت به عنوان بازاریاب است. او اکنون یکی از بزرگترین کارآفرینان آمریکایی است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم در جستجوی خوشبختی را میگه:

زندگی کارآفرینانی که از فقر مطلق به بزرگترین قله های ثروت و موفقیت رسیده اند قطعا یکی از انگیزشی ترین و الهام بخش ترین داستان ها است. فیلم در جستجوی خوشبختی یکی از بهترین فیلمهای انگیزشی جهان است که داستان زندگی یکی از کارآفرینان بزرگ آمریکایی از فقر تا موفقیت را روایت می کند.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2006 117 گابریل موچینو کلمبیا پیکچرز

خلاصه: کریس گاردنر فروشنده اسکنرهای پزشکی است که زندگی او رو به فروپاشی است. او نمی تواند از پس مخارج خود بر بیاید. مخارج زندگی در شهر بزرگی مثل سانفرانسیسکو بالا است. او برای استخدام در یک شرکت به عنوان بازاریاب امید زیادی دارد. اگر او بتواند در این شرکت استخدام شود قطعا می تواند خیلی از مشکلات مالی اش را برطرف کرده و توانایی و استعدادش در فروش را به اثبات برساند. اما تا زمان استخدام در شرکت باید با مشکلاتی مانند اجاره خانه، وضع مالی بد، مخارج فرزندش کریستوفر و ترمیم رابطه اش با همسرش لیندا (که او را ترک کره است) دست و پنجه نرم کند…

نکات جالب در مورد فیلم در جستجوی خوشبختی

در یک سکانس یک راننده عرب زبان در فیلم به دنبال کریس است. جوامع عربی به خاطر نوع بیان این فرد ( که مثل همیشه اعراب و مسلمانان در فیلم های هالیوودی بد نشان داده می شوند) اعتراض کردند. از دیگر نکات جالب فیلم این بود که کارگردان فیلم یعنی گابریل موچینو به خوبی نمی توانست انگلیسی صحبت کند و اغلبا انگلیسی و ایتالیایی را قاطی میکرد. از این رو در ابتدای فیلمبرداری ویل اسمیت و دیگر بازیگران خیلی متوجه منظور گابریل نمی شدند. تا اینکه قرار شد یک مترجم برای بازیگران استخدام شود.

درباره فیلم The Pursuit of Happyness

کریس گاردنر بعد از اینکه در شرکت استخدام می شود رفته رفته پله های ترقی را طی می کند و به یک کارآفرین بزرگ تبدیل می شود. اما لزومی نداشت این قسمت از فیلم نمایش داده شود. بلکه مهم تلاس کریس برای رسیدن به خوشبختی بود که رسید. بقیه ماجرا شاید خیلی مهم نباشد!

پیغام این فیلم: خوشبختی هیچ قاعده و شکل مشخصی ندارد. ما باید در هر شکل فرمی بتوانیم خوشبخت باشیم. به قول بودا هیچ مسیر به سوی شادمانی وجود ندارد. شادمانی همان مسیر است! همانطور که در اسم فیلم می بینیم. ( Happyness اشتباه است و املای درست کلمه به صورت Happiness است)
بازیگران فیلم انگیزشی زندگی در جستجوی خوشبختی نقش توضیحات
ویل اسمیت ویل اسمیت کریس گاردنر شخصیت اصلی فیلم که زندگیش در آستانه فروپاشی است. اما با تلاش و امید به موفقیت می رسد.
برایان هو برایان هاو جی مدیر بخش استخدام شرکت
جیمز کارن جیمز کارن مارتین رئیس شرکت
جیدن اسمیت جیدن اسمیت کریستوفر پسر کریس

فیلم های مشابه با فیلم در جستجوی خوشبختی

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان هستند که روایتگر داستان های واقعی و بعضا کمدی می باشند.

 • میلیونر زاغه نشین Slumdog Millionaire: جمال که یک آبدارچی است در یک مسابقه جایزه بزرگ شرکت می کند. جواب درست به سوالاتی بسیار سخت همه را به شک می اندازد که نکند جمال در حال تقلب است؟
 • شیر Lion: یک پسر جوان قصد دارد به دنبال خانواده اصلی خود بگردد. او از 5 سالگی توسط یک زوج سرپرستی می شده است.
 • پچ آدامز Patch Adams: یک پزشک اعتقاد دارد نباید با بیمار برخورد سردی داشت. او سعی دارد شیوه جدید از روابط عاطفی و دوستانه با بیماران را در بین پزشکان جا بیندازد.

24- مرد سیندرلایی Cinderella Man

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

مصدومیت دست راست و خانه نشینی و رکور بزرگ اقتصادی سبب شده است تا جیمز که یکی از بزرگترین بوکسورهای آمریکایی بود، حالا به نان شب نیز محتاج باشد. او تنها راه را در بازگشت به بوکس حتی با مصدومیت می بیند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مرد سیندرلایی را میگه:

عمدتا در دنیای ورزش شاهد داستان های انگیزشی و الهام بخش زیادی هستیم. یکی دیگر از فیلم های جذاب هالیوود که در حوزه بوکس ساخته شده و داستان واقعی یکی از بزرگان این ورزش را نمایش میدهد فیلم مرد سیندرلایی است. مرد سیندرلایی یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان است که راسل کرو آن را در زمان اوجش بازی کرد.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2005 144 ران هاوارد یونیوریال پیکچرز

خلاصه: دست راست جیمز جی برادوک بوکسور سنگین وزن آمریکایی در حین مسابقه می شکند و او مجبور به خانه نشینی می شود. در همین حین نیز بحران اقتصادی دهه 30 آمریکا به وقوع می پیوندد و شرایط مالی بسیار بدی برای او به وجود می آید. چرا که او با دست شکسته خیلی نمی تواند درآمد بالایی داشته باشد. جیمز نزد دوستانش می رود و از آنها کمک می خواهد. در همین حین جو گولد که مدیر مسابقات ورزشی است به او پیشنهاد میدهد دوباره به عرصه بوکس برگردد….

فکت های فیلم مرد سیندرلایی

نوه واقعی جیمز برادوک در این فیلم نقش آفرینی کرده است. راسل کرو عنوان کرد این نقش برای او به مراتب سخت تر از گلادیاتور بوده است. او برای این نقش بیش از یک سال تمرینات سختی را انجام داد. او در این فیلم چندین بار مجروح شد. یک بار که کتف او در رفت و بیش از دو ماه فیلمبرداری تعطیل شد. چون نقش های مقابل او همگی بوکسور واقعی بودند! در ضمن تماشاچیان در این فیلم عمدتا بادکنک های باد شده هستند!

Cinderella Man بهترین فیلم انگیزشی

مرد سیندرلایی لقبی بود که روزنامه ها به جیمز برادوک دادند. چرا که از نظر آنها بازگشت او به عرصه بوکس و موفقیت های پی در پی جیمز همانند سیندرلا برای آنها امید و آرزو را زنده کرده است. با این حال فیلم از لحاظ فروش در مقابل بودجه زیادش یک شکست بود. اما از نظر انگیزشی این فیلم یکی از فیلم های انگیزشی سینمایی فاخر محسوب می شود. این فیلم برای پل جیامتی نامزدی اسکار و گلدن گلوب را به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد داشت.

پیغام این فیلم: رسیدن به مسیر موفقیت کافی نیست بلکه باید در این مسیر استوار و ثابت قدم بود. تنها افراد باپشتکار در برخورد با موانع قادر هستند به مسیر موفقیت بازگردند.
بازیگران فیلم انگیزشی ورزشی مرد سیندرلایی نقش توضیحات
راسل کرو راسل کرو جیم برادوک شخصیت اصلی داستان و قهرمان بوکس
نه زیلوگر رنه زیلوگر مئی همسر جیم
پل جیامتی پل جیامتی جوی مدیر مسابقات ورزشی و دوست برادوک
پدی کانسیدین پدی کانسیداین مکس بیر قهرمان سنگین بوکس جهان و رقیب جیم

فیلم های ورزشی انگیزشی

فیلمهای زیر جزو بهترین فیلم های ورزشی دو دهه اخیر محسوب می شوند.

 • مبارز The Fighter: یک کارگر ساده قصد دارد در مسابقات بوکس حضور داشته باشد. برادر او به عنوان مربی و حامیش سعی دارد او را برای مسابقات آماده کند.
 • شکست ناپذیر Invincible: این فیلم انگیزشی نیز در مورد زندگی یکی از اسطوره های ورزش راگبی به نام ویس پاپاله است. او در ابتدا در یک کافی شاپ کار می کرد.
 • تایتان ها را به خاطر داشته باش Remember the Titans: سه دبیرستان مجبور می شوند تیم راگبی خود را با هم ادغام کنند. هرمن باید مربی این تیم پرمهره باشد.

25- بهترین بازی دنیا The Greatest Game Ever Played

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

فرانسیس که به عنوان توپ جمع کن بازیکنان مطرح گلف فعالیت می کند توسط یکی از مربیان گلف برای مسابقا معتبر آزاد آمریکا انتخاب می شود. او باید با بهترین گلف باز جهان بجنگد!

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم بهترین بازی دنیا را میگه:

یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان فیلم بهترین بازی دنیا است که اقتباسی جذاب از کتاب نویسنده بزرگ آمریکایی مارک فراست است. در این فیلم انگیزشی داستان یکی از بزرگترین گلف بازان تاریخ یعنی فرانسیس اویمت روایت می شود. داستان باز هم روایت رسیدن از نقطه صفر به موفقیت را نمایش می دهد.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2005 120 بیل پکستون والت دیزنی

خلاصه: فرانسیس عضو طبقه کم درآمد و ضعیف جامعه است. اما علاقه بسیار زیادی به گلف دارد. گلف یک ورزش گران است و عمده گلف بازان آمریکایی عضو خانواده های مرفه و پولدار هستند. اما او که به عنوان شاگرد و توپ جمع کن در کنار گلف بازان فعالیت می کند، به طور مخفیانه به تمرین گلف می پردازد. پدرش به شدت با این کار او مخالف است. فرانسیس به طور اتفاقی توسط یکی از مربیان گلف کشف می شود. این مربی به او کمک می کند تا در مسابقات آزاد آمریکا شرکت کند. او در این مسابقه باید با یکی از محبوبترین ورزشکاران دوران کودکی و نوجوانی اش یعنی هری واردون به رقابت بپردازد…

حقایق فیلم سینمایی بهترین بازی دنیا

فیلمبرداری در یکی از باشگاه های ورزشی کانادایی به نام باشگاه سفید انجام شد. اما به علت این که اویمت در باشگاهی فعالیت می کرد که رنگ اصلی پیراهن آنها زرد بود، کل دیوارهای این باشگاه را زرد کردند. البته در این فیلم سوتی هایی نیز وجو دارد. برخی از اصطلاحات و قوانینی که در این فیلم در ورزش گلف استفاده می شود در آن زمان یعنی سال 1913 هنوز وضع نشده بودند. خود مسابقه بین اویمت و واردون هم با اغراق نمایش داده می شود. در فیلم می بینیم که اویمت خیلی سریع و تقریبا ساده واردون را شکست می دهد. در حالی که در واقعیت این گونه نبوده و بازی سه روز به طول انجامیده است!

بررسی فیلم The Greatest Game Ever Played

این فیلم انگیزشی و ورزشی اگر چه بیشتر در مورد یک نوجوان پرتلاش است اما توازن خوبی بین ورزش گلف و جوانی پر شور در یک ورزش آرام مانند گلف را نمایش می دهد. در این فیلم کلیشه های زیادی وجود دارد. اینکه نوجوانی فقیر در یک ورزش سخت و البته متعلق به پولدارها شرکت کند و تازه قهرمان شود، اگر چه واقعی است، اما کارگردان با شخصیت پردازی خوب و استفاده از مناظر زیباتی کانادا مخاطب را مجذوب داستانش می کند.

پیغام این فیلم: هیچ چیز حتی زمان و پول هم نمی تواند مانع موفقیت انسان ها شود. اراده آدمی موانع را پشت سر خواهد گذاشت.
بازیگران فیلم ورزشی بهترین بازی دنیا نقش توضیحات
شیا لابیوف شیا لابیوف فرانسیس اویمت شخصیت اصلی داستان
استفان دیلین استفان دیلین هری واردون یک گلف باز حرفه ای قهرمان مسابقات آزاد آمریکا
پیتون لیست پیتون لیست سارا مادر فرانسیس
پیتر فرث پیتر فرث نوردچیف روزنامه نگار و مالک ورزشی

بهترین فیلم های انگیزشی جهان در حوزه ورزش

این فیلم ها جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان در سال های اخیر هستند که ماهیت داستانی آنها ورزشی است.

 • پله تولد یک اسطوره Pele Birth of a Legend: این فیلم سرگذشت یکی از بزرگترین بازیکنان فوتبال در بزریل یعنی پله را در 17 سالگی روایت می کند.
 • شکت ناپذیری invictus: نلسون ماندلا که حالا رئیس جمهور آفریقای جنوبی است سعی دارد بین سفید پوستان و سیاهپوستان در تیم ملی راگبی اتحاد ایجاد کند.
 • جاده شکوه Glory Road: دان به عنوان مربی یک تیم بسکتبال قصد دارد در مسابقات پیش رو موفق شود. این که بقیه، تیم او را جدی نمی گیرند باعث شده دان مصمم تر شود.

26- مبارزی در باد Fighter in the Wind

بهترین فیلم های انگیزشی

این فیلم روایتگر زندگی یکی از اساتید کاراته است. جوی بائه دال خالق سبک کیوکوشین کاراته است که این فیلم سرگذشت جوانی او را نقل می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مبارزی در باد را میگه:

مبارزی در باد (جنگنده در باد) یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان است که روایتگر زندگی واقعی چوی بائه دال است. این رزمی کار بزرگ کره ای در 1953 توانست بنیان گذار سبک کیو کوشین کاراته باشد. داستان سرگذشت او بسیار جذاب است که در قالب این فیلم انگیزشی به نمایش گذاشته شده است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
کره جنوبی 2004 120 یاگ یون هو بیگ بلو فیلم

خلاصه: جوی بائه دال به ژاپن مهاجرت کرده تا وارد نیروی هوایی شود. اما فرمانده ژاپنی او را تحقیر می کند و اجازه ورود او به ارتش را نمی دهد. جوی بائه دال برای امرار معاش به محله کره ای ها در ژاپن می رود و در آنجا در یک سیرک به عنوان راننده کار می کند. او با مهارت های رزمی خودش، می تواند از زنان در مقابل سربازان آمریکایی محافظت کند. به همین دلیل مشهور می شود. اما یک بار توسط گانگسترهای ژاپنی به شدت مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. او به کوهستان های اطراف توکیو می رود و در آنجا با تمرین های رزمی سخت و تلاش زیاد با خود عهد می بنند که در هیچ مبارزه ای شکست نخورد …

نکاتی جالب درباره فیلم مبارزی در باد

این داستان در واقع سرگذشت واقعی شخصیتی است که در ژاپن به ماسوتاتسو اویاما معروف است. او در واقع بنیان گذار سبک کیوکوشین در کاراته است که امروزه حتی در بازی های المپیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فیلم به قدری خوب تصویربرداری شده بود که الهام بخش بازی های کامپیوتری Street Fighter نیز شد. انتخاب نقش اصلی این فیلم نیز داستان های جالبی داشت. برای شخصیت اصلی از افراد زیادی نام برده می شد. حتی یک رپر کره ای قصد داشت این نقش را بازی کند، اما کارگردان شخصیتی را انتخاب کرد که گمنام باشد تا برای مردم به اندازه کافی تازگی داشته باشد.

آیا فیلم Fighter in the Wind ارزش تماشا و دیدن دارد؟

این فیلم کره ای که یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان نیز هست با دیگر فیلم های سبک رزمی کمی متفاوت است. اولا داستان آن واقعی است و از قوه تخیل در آن استفاده نشده است. نوع اکشن آن نیز باور پذیر است و مانند فیلم های رزمی تجاری نیست که یک نفر با دست خالی صد نفر را می کشد. بلکه نوع مبارزات نیز بر پایه اصول ابتدایی کاراته ترسیم شده است.

پیغام این فیلم: برای رسیدن به موفقیت باید کمی سختی کشید. شاید این سختی به معنای دوربودن موقتی از زندگی عادی و تنهایی باشد!
بازیگران فیلم ورزشی مبارزی در باد نقش توضیحات
یانگ دون گئون یانگ دون گئون چوی بائه دال شخصیت اصلی داستان که استاد کاراته می شود.
ماسایا کاتو ماسایا کاتو کاتو رئیس انجمن کاراته ژاپن
ایا هیرایاما ایا هیرایاما یوکو معشوقه چوی
جونگ ته وو جونگ ته وو چون بائه دوست وفادار چوی

بهترین فیلم های انگیزشی جهان در سبک رزمی

فیلم های زیر جزو فیلم های انگیزشی برتر دنیا هستند. توصیه می کنیم. این فیلم های انگیزشی را هم ببینید.

 • ایپ مبارزه نهایی Ip Man The Final Fight: یک استاد هنرهای رزمی علی رغم میل باطنی اش باید دوباره وارد جنگ و خون ریزی شود. او این بار وارد عرصه جنگ های خطرناک زیرزمینی می شود.
 • افسانه متولد می‌شود ایپ من The Legend Is Born Ip Man: ایپ یک استاد هنرهای رزمی است که باید در مقابل هجوم بیگانگان از خودش و کشورش محافظت کند. این فیلم انگیزشی قسمت اول فیلم پیشنهادی بالا محسوب می شود.
 • سامورایی آیوتایا The Samurai of Ayothaya: یامادا ناگاماسا یک ماجراجوی ژاپنی است که قصد دارد به تایلند برود و در آنجا به اهداف خود برسد.

27- هوانورد The Aviator

 بهترین فیلم های انگیزشی

هاوارد هیوز شخصیتی است که علاقه دارد بیشتر به عنوان یک مخترع شناخته شود تا مدیر. از این رو تصمیم می گیرد هواپیمایی با طراحی خودش بسازد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم انگیزشی هوانورد را میگه:

اینکه یک فرد با اختلال وسواس شدید (OCD) به عنوانی یکی از افراد موفق تاریخ نام برده شود کمی عجیب است. اما هاوارد هیوز یکی از این افراد است. فیلم هوانورد یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان در مورد زندگی این شخصیت مخترع، پولدار، هنرمند و البته وسواسی است.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2004 169 مارتین اسکورسیزی برادران وارنر

خلاصه: هاوارد که ارثیه بزرگی از پدرش به او رسیده است قصد دارد بیشتر از اینکه وارد عرصه مدیریتی شود، هواپیمایی با طراحی خاص خودش بسازد. او می خواهد هواپیمایی بسازد تا خطوط هوایی رقیبش یعنی Pan Am را شکست دهد. یک سناتور به نام تریب قصد دارد برای او پاپوش درست کند اما او می تواند با تلاش خود همه اتهامات مالی و … را از خود رفع کند. او وارد عرصه فیلمسازی در هالیوود می شود و ستارگان زن هالیوود را نیز شیفته خودش می کند. اما یک مشکل بزرگ دارد. وسواس شدید و بیمارگونه!

حقایق خواندنی و جالب فیلم هوانورد

کیت بلانشیت برای اینکه بتواند به خوبی نقش کاترین هپبورن را بازی کند سعی کرد تمام خصوصیات او را یاد بگیرد. مثلا او تنیس و گلف را علی رغم میل باطنی آموخت. کاترین هپبورن یکی از بزرگترین و البته جنجالی ترین بازیگران دهه 40 و 50 میلادی بود که همیشه دوش آب سرد می گرفت. از این رو کیت بلانشیت نیز تا مدتی دوش آب سرد می گرفت! همین کار را نیز دی کاپریو کرد. او مدتی را با یک بیمار OCD گذراند.

چرا باید فیلم The Aviator را دید؟

مگر می شود فیلمی را مارتین اسکورسیزی بسازد و جایزه نگیرد! این فیلم در 5 بخش برنده اسکار، 4 بخش برنده بفتا و 3 بخش برند گلدن گلوب شد. حتی موسیقی این فیلم انگیزشی نیز نامزد بهترین موسیقی متن در گرمی 2004 شد. از این رو توصیه می کنیم حتما این فیلم که یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان است را ببینید.

پیغام این فیلم: مسیر موفقیت هر کسی جدا است و قرار نیست که ما دنباله رو فعالیت های خانواده خود باشیم. هر کس می تواند مسیر خود را برای موفقیت کشف کند.
بازیگران فیلم انگیزشی زندگی هوانورد نقش توضیحات
کیت بلانشیت کیت بلانشت کاترین بازیگر بزرگ آمریکایی دهه 40 و 50 میلادی
لئوناردو دیکاپریو لئوناردو دی کاپریو هاوارد هیوز هوانورد، مهندس و کارگردان آمریکایی
کیت بچینسیل کیت بکینسیل اوا هنر پیشه زن هالیوود
جان رایلی جان رایلی نوا کارگزار اجرایی و تجاری هاوارد هیوز

فیلم های مشابه با فیلم هوانورد

فیلم های زیر شباهت داستانی با فیلم هوانورد دارند.

 • درخشش یک نابغه Flash of Genius: یک کارخانه اتومبیل سازی ایده خلاقانه مخترع بزرگ رابرت کرنگ را دزدیده است. او باید تلاش کند ایده اش را پس بگیرد.
 • نابغه Genius: دو نویسنده که اتفاقا سبک متفاوتی دارند به طور تصادفی با هم آشنا می شوند. آشنایی این دو چالش های بسیار زیادی را به همراه دارد.
 • جی ادگار J Edgar: این فیلم روایتگر فعالیت های حرفه ای یکی از پرسابقه ترین مدیران FBI است. جی ادگار 48 سال رئیس FBI بود!

28- سیبیسکوت Seabiscuit

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

چالز که یک دلال اتومبیل است پس از ورشکستگی وارد عرصه اسبهای مسابقه می شود. او می خواهد یک اسب اصیل را انتخاب کند تا در مسابقات اسب دوانی موفق شود. تام به او سیبیسکوت را پیشنهاد می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم سیبیسکوت را میگه:

یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان که کارگردان فیلم بازی های گرسنگی آن را ساخته است، فیلم انگیزشی سیبیسکوت است که تمی ورزشی دارد و سکوی پرتابی بود برای توبی مگوایر بازیگر فیلم مرد عنکبوتی. این فیلم یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان در سبک ورزشی هم محسوب می شود.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2003 141 گری راس اسپای گلس

خلاصه: داستان این فیلم انگیزشی در مورد شخصیتی به نام چارلز است. او که زندگی بسیار خوب و مرفهی داشته و در حوزه خرید و فروش اتومبیل فعالیت می کرد به خاطر فوت پسرش و طلاق همسر و مشکلات مالی فراوان، روزهای سختی را می گذراند. در همین اثنا او به اسبهای مسابقه علاقه مند می شود و قصد دارد در این مسابقات شرکت کند. او از تام که یک تعلیم دهنده اسب است می خواهد یک اسب مسابقه خوب برایش انتخاب کند. تام نیز سیبیسکوت را به او پیشنهاد می دهد. سیبیسکوت اگرچه اسب اصیلی است اما در همه مسابقاتی که شرکت کرده، بازنده بوده است.

حقایق فیلم سینمایی انگیزشی سیبیسکوت

در این فیلم از یک اسب مکانیکی و ربات گونه نیز استفاده شد. چرا که صاحبان اصلی اسب اجازه نمی دادند برخی از سکانس ها که منجر به آسیب به اسب می شود فیلم برداری شود. این فیلم روایت گر دهه 1930 است. به همین دلیل در این فیلم سوتی های زیادی از منظر تاریخی وجود دارد. مثلا در آن زمان آمریکا 48 ایالت داشت و متعاقب آن پرچم آمریکا نیز دارای 48 ستاره بود. اما در این فیلم هر جا پرچم آمریکا دیده می شود، 50 ستاره است. در پیست معروف اسب دوانی، مجسمه ای از خود سیبیسکوت دیده می شود. این مجسمه در دهه 1940 ساخته شد. اما در چند سکانس خود این مجسمه قابل روئت است!

چرا فیلم Seabiscuit را پیشنهاد می کنید؟

این فیلم جزو اولین فیلم هایی است که توانسته به خوبی هیجان مسابقات اسب دوانی را به مخاطب القا کند. اگر چه فیلم بیشتر سعی داشته بیننده را راضی کند و به همین هدف هم رسیده! اما فیلم برداری آن به طرز فوق العاده ای زیبا است و به احتمال زیاد همین فیلمبرداری شما را مجذوب خواهد کرد.

پیغام این فیلم: ایمان داشتن به اهداف بزرگترین پیام این فیلم است. حتی اگر همه جلوی رسیدن ما به هدفمان سنگ بیاندازند!
بازیگران فیلم سیبیسکوت نقش توضیحات
توبی مگوایر توبی مگوایر رد پولارد اسب سوار کانادایی
جف بریجس جف بریجس چارلز هاوارد مالک اسب و شخصیت اصلی داستان
کریس کوپر کریس کوپر تام اسمیت تعلیم دهنده اسب های مسابقه
 الیزابت بنکس الیزابت بنکس مارسلا همسر چالز

فیلم های مشابه فیلم سیبیسکوت

فیلم های زیر از لحاظ ماهیتی شبیه سیبیسکوت و بهترین فیلمهای انگیزشی جهان در سبک ورزشی به شمار می آیند.

 • اسب مسابقه Secretariat: ینی باید اسب های مسابقه را نگهداری و پرورش دهد. اسب هایی که مدت هاست در هیچ مسابقه ای پیروز نشده اند.
 • محبوب میلیون دلاری Million Dollar Baby: مگی قصد دارد وارد مسابقات بوکس شود. او در ابتدا باید فرانک که یک مربی بزرگ است را متقاعد کند تا هدایت تمرینات او را بر عهده بگیرد.
 • اسب رویایی بر اساس یک داستان حقیقی Dreamer Inspired by a True Story: بن قصد دارد یکی از اسب های مجروح در مسابقات اسب دوانی را مداوا کند. هدف او این است که دوباره اسب را به مسابقات اسب دوانی برگرداند.

29- ذهن زیبا A Beautiful Mind

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان یعنی ذهن زیبا روایتگر داستان زندگی یکی از نوابغ ریاضی جهان یعنی دکتر جان نش است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم ذهن زیبا را میگه:

فیلم انگیزشی ذهن زیبا روایتگر داستان زندگی از نوابغ دنیای ریاضی در قرن بیستم است. جان نش برنده جایزه نوبل و یکی از بزرگترین نظریه پردازان در حوزه رمزنگاری و اقتصاد است. او مدت زیادی از عمرش با بیماری اسکیزوفرنی دست و پنجه نرم کرد اما این بیماری نتوانست جلوی نبوغ او را بگیرد.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2001 135 ران هاوارد یونیورسیال پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم انگیزشی ذهن زیبا از آنجا شروع می شود که جان نش استاد دانشگاه شده و نظریات جالبی در مورد اعداد و روابط بین آنها ارائه کرده است. او در رمزنگاری فوق العاده حرفه ای است و می تواند رمز خیلی از سیستم های رمزنگاری را بشکند. زندگی او با آلیشیا نیز به خوبی سپری می شود تا اینکه دو معضل بزرگ زندگی او را تغییر می دهد. یکی این که رفته رفته آثار بیماری اسکیزوفرنی روی او و زندگی عاطفیش تاثیر منفی می گذارد و دوم اینکه سازمان اطلاعات آمریکا از او می خواهد به آنها کمک کند…

درباره فیلم سینمایی ذهن زیبا

دیو بایر، استاد ریاضیات در کالج بارنارد دانشگاه کلمبیا مشاور علمی فیلم است. از این رو حتی معالات ریاضی فیلم هم کاملا علمی است. در این فیلم در برخی از سکانس ها از برف شادی استفاده شده است! داستان فیلم هم کمی با زندگی جان نش متفاوت است. به همین دلیل همسر جان نش ( و البته خود دکتر نش ) به این موضوع اعتراض داشتند. ولی با ماهیت کلی فیلم موافق بودند. بیماری جان نش در فیلم کمی متفاوت تر با آنچه در واقعیت بود، نمایش داده شد که حتی دکتر شخصی جان نش هم آنرا رد کرده است!

جوایز فیلم A Beautiful Mind

این فیلم توانست جایزه اسکار بهترین فیلم سال 2001، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن اسکار را دریافت کند. در بفتا و گلدن گلوب نیز این فیلم درخشید. موسیقی متن این فیلم هم بسیار تحسین شد. اما جدا از بحث فنی، داستان فیلم و تلاش های یک ریاضیدان برجسته علی رغم یک بیماری تماشایی است.

پیغام این فیلم: این فیلم انگیزشی به مخاطب نشان می دهد میل به خواستن و اراده پولادین می تواند بر همه اتفاقات سخت زندگی غلبه کند.
بازیگران فیلم ذهن زیبا نقش توضیحات
راسل کرو راسل کرو جان نش شخصی اصلی داستان و یک یاز بزرگترین ریاضیدانان معاصر آمریکا
 جنیفر کانلی جنیفر کانلی پارچر همسر جان نش
پل بتانی پل بتانی چارلس هم اتاقی دانشگاه جان
کریستوفر پلامر کریستوفر پلامر دکتر ریسن روانپزشک و دکتر اختصاصی جان نش

فیلم های مشابه با ذهن زیبا

فیلمهای زیر مشابه فیلم سینمایی هالیوودی ذهن زیبا هستند.

 • بازی تقلید The Imitation Game: یک گروه از دانشمندان ریاضی انگلیسی قصد دارند پیام های فرماندهان نازی را شنود کنند. آنها باید بتوانند رمز پیام های انها را بشکنند.
 • ارقام پنهان Hidden Figures: یکی از پروزه ای ناسا نیاز به فیزیکدانان و ریاضیدانان برجسته دارد. سه زن رنگین پوست برای این پروژه داوطلب می شوند.
 • اثبات Proof: این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان است که سعی دارد داستان زندگی یک دختر را روایت کند کهبه خاطر نبوغ پدرش وظایف سنگینی دارد!

30- استارتاپ دات کام Startup.com

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

استارتاپ جذاب تام و کالیل هر روز به موفقیت نزدیک تر می شود. اما این دو جوان بی تجربه باید راه روش ماندن در رقابت سخت شرکت های تجاری را یاد بگیرند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم انگیرزشی استارتاپ را میگه:

جا دارد در این لیست یکی از تاثیرگذارترین مستندها در مورد کسب و کارهای نوپا یا همان استارتاپ ها را معرفی کنیم. این فیلم داستان ظهور، صعود و البته سقوط و شکست یکی از استارتاپ های اینترنتی معروف آمریکایی یعنی سایت govWorks.com را روایت می کند. این سایت در واقع بستری رسانه و اینترنتی بود که در سال 1999 شکل کرفت.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2001 106 جیهانی توجایم آرتیسان اینترتینمنت

خلاصه: دو دوست به نام های تام و کاله ایده جذابی دارند. آنها قصد دارند یک سایت اینترنتی راه اندازی کنند و یک پلتفرم رسانه ای ایجاد کنند تا تجار بتوانند در آن به داد و ستد مشغول شوند و حتی شرکت های دولتی نیز بتوانند در آن فعالیت داشته باشند. از آنجایی که این ایده در سال 1999 یک ایده بکر به شمار می آید، تام و کالیل به آینده این استارتاپ امید زیادی دارند. همین طور هم می شود. آنها به سرعت رشد می کنند و می توانند میلیونها دلار در آمد داشته باشند. اما راه و رسم ماندن در رقابت بین شرکت ها به این سادگی هم نیست…

حقایق مستند استارتاپ دات کام

همانطور که می دانید مستندها عمدتا از تعداد زیادی فیلم و ویدئو تدوین شده تهیه می شوند. این مستند نیز از بین 400 ساعت فیلم و ویدئو تهیه شده است. فیلم بردار و تهیه کننده زمانی این فیلم را آغاز کرد که با کاله ایسازا توزمان در دانشگاه هم اتاقی بود. جالب است بدانید یکی از شخصیت های این مستند یعنی کاله ایسازا توزمان در سال 2015 وقتی در یک شرکت دیگر فعالیت می کرد به خاطر کلاهبرداری محکوم شد. به نظر او هم راه شخصیت اصلی فیلم گرگ وال استریت را دنبال کرده بود!

مستند Startup.com

این فیلم از ابتدای شکل گیری یک استارتاپ تا زمان نابودی آن را به خوبی به تصویر می کشد. از این رو اگر قصد ایجاد یک کسب و کار دارید حتما این فیلم را ببینید تا با چالش های متنوعی که با آن مواجه خواهید شد آشنا شوید. البته باید بدانید که برطرف کردن این مشکلات هنر بزرگی است. به همین دلیل این فیلم را با این دید نگاه کنید که قرار است این چالش ها را حل کنید نه اینکه فقط با آنها مواجه و تسلیم شوید!

پیغام این فیلم: این مستند، داستانی هشداردهنده در مورد دوستی های استارتاپی دارد و نمایش می دهد که چگونه شراکت در یک استارتاپ می تواند دوستی افراد را تهدید کند.
بازیگران مستند استارتاپ دات کام نقش توضیحات
 تام هرمان تام هرمان تام موسس سایت اینترنتی govWorks.com
کالیل ایسازا توزمان کاله ایسازا توزمان کالیل همکار و شریک تام

مستندهای مشابه با مستند استارتاپ دات کام

مستندهای زیر نیز جزو مستندهای انگیزشی محسوب می شوند.

 • بازی مستقل Indie Game The Movie: این فیلم تمام مشکلاتی که معمولا بازی سازان بازی های کامپیوتری با آن مواجه هستند نمایش داده می شود.
 • مستند ارتش سرخ Red Army: این مستند درباره یکی از بزرگترین تیم های هاکی روی یخ در روسیه است.
 • غول های سواری Riding Giants: این مستند نیز تاریخچه ورزش موج سواری با نگاهی جدید و خلاقانه روایت می کند.

31- مسیر سبز The Green Mile

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

پل اجکام سالها مامور بند اعدامیان زندان بوده است. او به تعریف داستان یکی از زندانیانش به نام جان کافی می پردازد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مسیر سبز را میگه:

کارگردان فیلم رستگاری در شاوشنک بار دیگر در سال 1999 فیلمی از استیون کینگ و در حال و هوای زندان ساخت که این فیلم نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان است. فیلمی که بعد از 23 سال هنوز هم امید از آن میبارد!

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1999 188 فرانک دارابونت برادران وارنر

خلاصه: داستان این فیلم در مورد شخصیتی به نام پل اجکام است که در جوانی مسئول گروه اعدام در یکی از زندان ها بوده است. او به نعریف خاطرات خود از یکی از اعدامیان می پردازد. داستان یک سیاهپوست غول پیکر به نام جان کافی که در ابتدا پل اعتقاد دارد او بسیار سنگدل و خشن است. اما به تدریج و با شناختی که نسبت به او پیدا می کند متوجه می شود او نه تنها آدم بدی نیست بلکه خیلی هم مرد خوبی است!

حقایق و نکات جالب فیلم مسیر سبز

موش ها نقشی محوری! در این فیلم دارند. 15 موش در این فیلم استفاده شده که هر کدام مدتها آموزش دیده اند. تام هنکس قرار بود در فیلم رستگاری در شاوشنک بازی کند. اما او نبپذیرفت. بعدها هنکس بازی در این فیلم را یکی از حسرت های بزرگ زندگیش دانشته و گفته به همین دلیل و برای این که از دل فرانک دارابونت در بیاورد، بدون معطلی بازی در مسیر سبز را پذیرفته است. برای این که مایکل کلارک دانکن (شخصیت جان) غول پیکرتر جلوه کند سعی شده اندازه خیلی از چیز ها مانند درها، پنجره ها ، تخت و .. کوچکتر از حد عادی باشند. در برخی مواقع نیز او کفش های پاشنه بلند می پوشید یا روی یک چهارپایه کوچک قرار می گرفت!

فیلم سینمایی انگیزشی The Green Mile

این فیلم در 4 بخش نامزد جایزه در اسکار شد اما رقیبی سرسخت به نام زیبای آمریکایی داشت که نتوانست جایزه بگیرد. اما به جز جوایز فیلم، شخصیت جان کافی و البته مرگ او در سال 2012 بیشتر مورد توجه قرار گرفت. حضور او فیلم را به شدت احساسی کرد. تا جایی که م یتوانیم این فیلم را جزو یکی از فیلم های انگیزشی روانشناسی برتر تاریخ هم نام ببریم.

پیغام این فیلم: فیلم دو مفهوم عمیق دارد. یکی اینکه همه مجرمان واقعا مجرمند یا قربانی شرایط؟ دومی هم اینکه بدی ها و خوبی های ما در زندگی، قطعا تاثیرشان را در مسیرسبز زندگیمان خواهند گذاشت!
بازیگران فیلم سینمایی مسیر سبز نقش توضیحات
تام هنکس تام هنکس پل اجکام مسئول گروه اعدام در زندان
دیوید استراثارن دیوید استراثان بروتال همکار پل
مایکل کلارک دانکن مایکل کلارک دانکن جان کافی زندانی غول پیکر!
بونی هانت بونی هانت جین همسر پل

فیلم های انگیزشی روانشناسی

این فیلم ها نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی روانشناسی در تاریخ سینما محسوب می شوند:

 • پدیده Phenomenon: یک مکانک ساده به خاطر برخورد یک صاعقه با بدنش توانایی های زیادی کسب می کند. او می تواند مسائل سخت ریاضی را حل کند و بدنش نیز اهن ربا است.
 • راه رفتن مرد مرده Dead Man Walking: این فیلم زیبا در مورد یک محکوم به اعدام است. او در آخرین روزهای عمرش با یک راهبه آشنا می شود.
 • لوک خوش دست Cool Hand Luke: لوک که به زندان افتاده سعی دارد با فردی که از او متنفر است همکتری کند تا زا زندان فرار کنند.

32- غارتگران دره سیلیکون Pirates of Silicon Valley

 بهترین فیلم های انگیزشی

این فیلم انگیزشی روایتگر تلاش های دوتن از نوابغ دنیای کامپیوتر برای ایجاد کسب و کارهای خودشان است. استیو جابز و بیل گتس.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم غارتگران دره سیلیکون را میگه:

استارتاپ ها و شرکت های دره سیلیکون ولی، به اندازه ای داستان جذاب و انگیزشی دارند که هر چقدر هم از آن ها فیلم ساخته شود کم است. در سال 1999 یکی از بهترین ترین فیلم های انگیزشی جهان با نام غارتگران دره سیلیکون به زندگی دو تن از بزرگان دنیای کامپیوتر یعنی استیو جابز و بیل گیتس پرداخت.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1999 95 مارتین بورک هافت اینترتینمنت

خلاصه: این فیلم روایت گر داستان موفقیت ها و تلاش های دو تن از بزرگترین نوابغ رایانه در دهه های 70 و 80 و 90 میلادی است. این فیلم در واقع دو بخش است. یک بخش به تلاش های ابتدایی استیو جابز برای راه اندازی مکینتاش و اپل می پردازد و بخش دیگری با ساختاری مشابه، داستان جوانی بیل گیتس مدیرعامل شرکت مایکروسافت را را روایت می کند.

فیلم انگیزشی غارتگران دره سیلیکون

در یک قسمت از فیلم دیالوگ (هنرمندان خوب کپی می‌کنند. هنرمندان بزرگ می‌دزدند) گفته می شود. این جمله معروف پیکاسو نقاش معروف است. این فیلم جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان دهه 90 است. اگر قصد ایجاد یک کسب و کار را دارید باید به رشد و توسعه دانش خود بپردازید. بدون شک خواندن داستان چکونگی آغاز به ار استارتاپ های بزرگ و موفق می تواند در رسیدن به این روشد و تویسعه موثر باشد. نابراین دیدن فیلم انگیزشی غارتگران دره سیلیکون ی تواند یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش سطع داشن علمی در مورد فرآیندهای کب و کاری باشد.

چرا باید فیلم Pirates of Silicon Valley را دید؟

اگر برنامه نویس هستید یا دوست دارید برنامه نویس شوید، حتما این فیلم جذاب و دیدنی را ببنید. دره سیلیکون ولی یک منطقه بزگ در ایلت کالیفرنای آمریکا است که در ابتدا شرکت HP در دهه 30 در آن شروع به فعالیت کرد. پس از آن این منطقه رفته رفته گشترش یافت و حالا دفاتر مرکزی اغلب شرکت های بزرگ جهان (اپل، HP، ادوبی، اوراکل، AMD، فیسبوک، نتفلیکس و …) در آن وجود دارد.

پیغام این فیلم: شاید کل پیام فیلم در این دیالوگ بیل گیتس خلاصه شود:
ببین وظیفه ما این نیست که بفهمیم و درک کنیم که شخص مقابل چه چیزی می‌خواهد و به چیزی نیاز دارد. ما باید تلاش کنیم تا این نیاز را در او به وجود بیاوریم. باید کاری کنیم که شخص بفهمد که چنین نیازی هم در او وجود دارد و ما تنها کسانی هستیم که می‌توانیم مشکل او را برطرف کنیم.
بازیگران فیلم غارتگران دره سیلیکون نقش توضیحات
 نوا ویل نوا ویل استیو جابز مدیرعامل اپل
آنتونی میشل هال آنتونی مایکل هال بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت
جوی اسلوتنیک جوی اسلوتنیک استیو وزنیاک همکار و شریک جابز
جان دی ماگیو جان دی ماگیو استیو لامیر همکار و مدیرعامل مایکروسافت پس از بیل گیتس

فیلمها و سریال های انگیزشی در حوزه استارتاپ ها

فیلم های زیر جزو جذاب ترین فیلم ها برای استارتاپ ها و کارآفرینان به مشار می روند. سریال بایست و آتش بگیر تیز جزو بهترین آثار انگیزشی به شمار می رود.

 • سریال بایست و آتش بگیر Halt and Catch Fire: این سریال درباره تلاش های شخصی به نام جو مک میلان است که قصد دارد کامپیوترهای شخصی را اختراع کند.
 • سیگار ممنوع Thank You for Smoking: این فیلم در مورد یک بازایاب در حوزه شرکت های دخانیات بوده که از کارش هم بسیار راضی است!
 • فیلم ایرانی کافه ترانزیت Café Transit: ریحان زن بیوه ای است که قصد دارد به تنهایی کسب و کار شوهرش را اداره کند. اما برادر شوهرش جلوی پای او سنگ می اندازد.

33- رستگاری در شاوشنک The Shawshank Redemption

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

اندی یک بانکدار است که به جم قتل همسرش به زندان شاوشنک منتقل می شود. حکم او حبس ابد است. رد تنها دوست او در زندان است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم رستگاری در شاوشنگ را میگه:

تقریبا در هر لیستی که به عنوان بهترین فیلم های تاریخ سینما تهیه شده است، فیلم رستگاری در شاوشنک فیلم اول بوده. اثری جاودانه از فرانک دارابونت کارگردان نامدار آمریکایی که برگرفته از یکی از داستان های کوتاه استیون کینگ (نویسنده داستان های درخشش، مسیرسبز، آن و …) است. فیلمی سراسر امید و تلاش برای رهایی و آزادی!

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1994 144 فرانک دارابونت کلمبیا پیکچرز

خلاصه: اندی متهم به قتل عمد همسرش شده است. او به کلی این اتهام را رد می کند اما همه شواهد و قراین حاکی از آن است که اندی به عمد همسرش را کشته است. قاضی دادگاه حکم او را حبس ابد اعلام می کند. او باید تا آخر عمر در شاوشنک یکی از بدترین زندان های آمریکا بگذراند. او به زندان می رود. در زندان با فردی به نام رد آشنا می شود. اندی در هنگام صحبت کردن با رد از امید و آزادی صحبت می کند. در حالی که رد سراسر نامیدی و یاس است. رد تصور می کند اندی دیوانه است. چرا که برای کسی که حکم حبس ابد دارد، حرف از آزادی و رهایی کمی احمقانه به نظر می رسد…

درباره فیلم رستگاری در شاوشنک

فیلم رستگاری در شاوشنک هم به رستگاری و آزادی توجه ویژه ای می کند و هم به شکست و ناامیدی. این دو موضوع مخصوصا در بازی دو بازیگر اصلی آن مشهود است. یکی سراسر امید و تلاش و تکاپو و دیگری سراسر ناامیدی و یاس. کارگردان این فیلم به خوبی وضعیت زندان را به مخاطب القا می کند. جهنمی که حتی تصورش هم برای مخاطب سخت است. اما آنچه بیش از همه برای مخاطب جذاب است و همین موضوع سبب میشود که فیلم بعد از 28 سال هنوز برترین فیلم تاریخ باشد و در صدر لیست بهترین فیلم های انگیزشی جهان قرار بگیرد دیالوگ های آن است. دیالوگهایی که همان قدر که در طول فیلم عجیب هستند (برای مردی که حکم حبس ابد را دارد) به همان اندازه بعد از فیلم برای ما لذت بخش خواهند بود!

آیا فیلم The Shawshank Redemption ارزش دیدن دارد؟

فیلم در 7 بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای مورگان فریمن، بهترین فیلم نامه اقتباسی، بهترین موسیقی، بهترین صداگذاری، بهترین فیلم برداری و بهترین تدوین. هر چند که قافیه را به فارست گامپ (فیلم پیشنهادی بعدی) باخت.

پیغام این فیلم: فیلم یک انتخاب روبروی ما می گذارد: سرتو با زندگی گرم کن، یا برای مرگ آماده شو…
بازیگران فیلم رستگاری در شاوشنک نقش توضیحات
مورگان فریمن مورگان فریمن رد شخصیت اصلی داستان و کسی که سالها در زندان بوده است.
تیم رابینز تیم رابینز اندی زندانی حبس ابد در شاوشنک
کلانسی براون کلانسی براون بایرون مامور بی رحم نگهبانان زندان
گیل بیلویس گیل بیلویس تامی یک محکوم جوان

فیلمهای سینمایی مشابه با فیلم رشتگاری در شاوشنک

این فیلم ها نیز جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان و شاید عبرت آموز باشند!

 • پرواز بر آشیانه فاخته One Flew Over the Cuckoo’s Nest: رندل که به جرم تجاوز در یک تیمارستان است، به شدت با قوانین سخت آنجا مخالفت می کند.
 • فرار از آلکاتراز
 • Escape from Alcatraz: تا به حال کسی از زندان آلکاتراز فرار نکرده است. فرانک تصمیم می گیرد سنت شکنی کند.
 • بوی خوش زن Scent of a Woman: چارلی قصد دارد برای تامین هزینه های روزمره اش، مراقبات از یک فرد نابینا را برعهده بگیرد.

34- فارست گامپ Forrest Gump

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

فارست گامپ که از کودکی با ضریب هوشی کمی زندگی می کند سرگذشتش را برای یک غریبه در ایستگاه اتوبوس روایت می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم فارست گامپ را میگه:

به یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان و یکی از شاهکارهای دهه 90 میلادی در هالیوود می رسیم. فیلم فارست گامپ یک کمدی درام جذاب است که در رتبه 13 از 250 فیلم برتر تاریخ قرار دارد. این فیلم در سال 1994 و در رقابت با فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنک در همه بخش ها شد!

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1995 141 رابرت زمیکس پارامونت پیکچرز

خلاصه: فارست گامپ داستان زندگی خودش را در حالی که در یک ایستگاه اتوبوس نشسته برای یک غریبه تعریف می کند. او توضیح می دهد که ضریب هوشی اش کم است. در کودکی قادر به راه رفتن درست نبود و با داربستی که به پاهایش می بستند قادر به حرکت بود. یک روز که داربست خراب می شود استعداد او در دویدن مشحص می شود. از این رو به عنوان بازیکن راگبی فعالیت می کند و به افتخاراتی هم می رسد. هم چنین او دختری به نام جنی را دوست دارد. جنی به نظر علاقه ای به او نداشت، اما حس ترحم زیادی برای فارست دارد. به واسطه جنگ ویتنام فارست به ارتش می پیوندد…

حقایق جالب در باره فیلم فارست گامپ

نیمکت ایستگاه اتوبوسی که در این فیلم نمایش داده می شود به خاطر این که بسیار معروف شد، به موزه شهر جرجیا منتقل شد! اما جالبترین نکته در مورد این فیلم رقابت تنگاتنگ آن با دو رقیب فوق العاده بزرگ یعنی رستگاری در شاوشنک و داستان عامه پسند برای درو کردن! جوایر سال 1994 بود. این سه فیلم تقریبا در همه بخش ها با هم رقایت داشتند و در نهایت فارست گامپ توانست همه را ببرد. در حالی که بعدها در لیست 250 فیلم برتر تاریخ رستگاری در اوشنگ رتبه 1 و فارست گامپ ریته 13 را از آن خود کرد!

جوایز فیلم فارست گامپ

فیلم توانست 6 جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم نامه، بهترین بازیگر نقش اول مرد (برای تام هنکس)، بهترین تدوین و بهترین جلوه های بصری را از آن خود کند. فارست گامپ امیدواری و تلاش برای رسیدن به خواسته ها نه با فلسفه گرایی خسته کننده و تکراریُ که اتفاقا با منطق را به مخاطب خود می آموزد.

پیغام این فیلم: دیالوگ (مامان همیشه می‌گفت زندگی مانند یک جعبه شکلات است. شما هرگز نمی دونید که چه چیزی اتفاق خواهد افتاد.) جزو ماندگارترین دیالوگ های فیلم انگیزشی فارست گامپ است.
بازیگران فیلم فارست گامپ نقش توضیحات
تام هنکس تام هنکس فارست گامپ شخصیت اصلی و راوی داستان
رابین رایت رابین رایت جنی معشوقه فارست
دنیس کواید دنیس کواید دن سرگرد ارتش که از این که فارست نگذاسته با افتحار در ویتنا بمیرد از او ناراحت است!
تریونت رودز تریونت رودز بنجامین دوست صمیمی فارست در ویتنام

فیلمهای شبیه به فارست گامپ

اگر به فیلم انگیزشی فارست گامپ علاقه مند هستید می توانید فیلم های زیر را نیز که جزو بهترین فیلم های انگیزشی هستند تماشا کنید:

 • مورد عجیب بنجامین باتن The Curious Case of Benjamin Button: سرگذشت عجیب بنجامین باتن روایتگر شخصیتی است که عمر او برعکس است. یعنی هرچه می گذر سن او کمتر می شود!
 • من خان هستم My Name Is Khan: رضوان خان به علت داستن فامیلی خان که عمدتا برای مسلمانان مورد استفاده قرار می گیرد جزو افرادی که پلیس به او مشکوک می شود.
 • ماهی بزرگ Big Fish: پدری برای فرزندش مدام داستان های شیرین و زیبا روایت می کند. اما فرندش این داستان ها را باور ندارد و اعتقاد دارد سرگذشت زندگی پدرش چیز دیگری است!

35- فهرست شیندلر Schindlers List

معرفی بهترین فیلم های انگیزشی

شیندلر تاجری عیاش است و کارخانه ای با کارگان یهودی دارد اما به مرور زندگی انسان های زیادی را تحت الشعاع تصمیمات خود قرار می دهد…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم فهرست شیندلر را میگه:

یکی از احساسی ترین فیلم های استیون اسپیلبرگ فیلم انگیزشی فهرست شیندلر است. اسپیلبرگ در این فیلم به سراغ یکی از فجایع قرن بیستم یعنی هولوکاست رفته و با تمی سفید و سیاه یک داستان واقعی را از تلاش های یک مرد آلمانی برای اتفاق نیفتادن هولوکاست روایت می کند.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 1993 195 استیون اسپیلبرگ یونیورسیال پیکچرز

خلاصه: اسکار شیندلر یک تاجر موفق است که با شراکت با یهودیان توانسته چندین کارخانه بسازد. او روابط بسیار خوبی نیز با آلمانی ها دارد و عضو حزب نازی هم هست. با آغاز جنگ جهانی دوم و حمله آلمانی ها به مناطق یهودی نشین، شیندلر که خود را مدیون یهودی ها می بیند سعی می کند با روش های گوناگون آنها را به عنوان کارگر کارخانجات خود جا بزند. در غیر اینصورت آلمانی ها یا آنها را در کوره خواهند سوزاند یا باید در اردو گاه های کار اجباری کار کنند.

درباره فیلم فهرست شیندلر استیون اسپیلبرگ

این فیلم توانست در سال 1994 در 12 بخش نامزد اسکار شود و در 7 بخش برنده شود. همچنین در بفتا و گلدن گلوب نیز درخشید. این که اگر فیلمی در مورد هولوکاست (یا در کل یهودیان ) ساخته شود قطعا برایش فرش قرم پهن می شود شکی نیست، اما حقیقتا این فیلم شایسته این همه تقدیر هست. چرا که استیون اسپیابرگ با تمام خلاقیت و نبوغ خود آن را ساخته است.

حقایق Schindlers List

طراحان لباس فیلم برای تهیه 20000 لباس به مشکل خورد . به همین دلیل از مردم لهستان خواستند اگر لباس های دهه 30 یا 40 خود را هنوز دارند به گروه سازنده بفروشند. جالب این است که مردم در آن زمان، (به خاطر فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و شکست اقتصادی کمونیسم در جنگ سرد با آمریکا ) در فقر بودند و لباس های آن زمان را داشتند! این فهرست حقیقتا وجود دارد و در سال 1974 پیدا شده بود!

پیغام این فیلم: انسان باید همواره افرادی که در طی موفقیت به او کمک کرده اند را از یاد نبرد و به طور متقابل نیز در هنگام گرفتاری آنها یاری دهد.
بازیگران فیلم فهرست شیندلر نقش توضیحات
لیام نیسن لیام نیسن اسکار شیندلر تاجر و صنعتگر اهل آلمان
بن کینسلی بن کینگسلی ایزاک حسابدار شیندلر
رالف فینس رالف فینس امون فرمانده خشن و بی رحم اردوگاه کار اجباری
کرولاین گودال کرولاین گودال امیلی همسر اسکار

فیلم هایی مانند فیلم فهرست شیندلر

فیلمهای زیر نیز در حوزه جنگ جهانی دوم و جریان هولوکاست روایت می شود:

 • پیانیست The Pianist: این فیلم سرگذشت یک هنرمند لهستانی را روایت می کند که از اردوگاه های کار اجباری آلمان فرار می کند.
 • زندگی زیباست Life Is Beautiful: گوییدو به همراه پسرش در یک اردوگاه کار اجباری کار می کند. او برای این که بتواند شرایط را تحمل کند از طنز و شوخی استفاده می کندو.
 • پسری در پیژامه راه راه The Boy in the Striped Pyjamas: دو پسر بچه که یک یهودی و دیگری آلمانی است با همدیگر دوست می شوند. آما دوستی آنها پایان غیر منتظره ای دارد.

پاسخ به سوالات شما در مورد بهترین فیلم های انگیزشی جهان

 • آیا واقعا ژانری به نام فیلم های انگیزشی داریم؟
  ژانری به نام فیلم های انگیزشی نداریم. در واقع اغلبا بهترین فیلم های انگیزشی جهان را در ژانر های درام یا ماجراجویی تقسم بندی می کنند.
 • آیا در این لیست فیلم ها بالیوودی هم هست؟
  بله فیلم های هندی شجاعت و دنگل جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان محسوب می شوند.
 • کدام یک از فیلم های لیست بهترین فیلم های انگیزشی جهان تمی سیاسی دارد؟
  بدون شک فیلم سینمایی تاریک ترین لحظات جزو بهترین فیلم های انگیزشی جهان در حوزه سیاسی و تاریخی است.
 • داستان فیلم بنیان گذار واقعی است؟
  بله فیلم فاندر یا بنیان گذار داستان واقعی شکل گیری رستوران های زنجیره ای مک دونالد را روایت می کند. توصیه می کنیم حتما این فیلم را که یکی از بهترین فیلم های انگیزشی جهان است مشاهده بفرمایید.
 • کدام یک از فیلم های لیست بهترین فیلم های انگیزشی جهان در مورد دانشمندان هستند؟
  نظریه همه چیز، ذهن زیبا، استیو جابز به ترتیب در مورد زندگی استون هاوکینگ، جان نش و استیو جابز هستند.
 • گرگ وال استریت یک فیلم تجاری و بازاریابی است. چرا آن را به عنوان یک فیلم انگیزشی معرفی کرده اید؟
  در قسمت اعظم این فیلم تلاش و انگیزه شخصیت اصلی برای موفقیت و کسب درآمد بیشتر نشان داده می شود. قاعدتا می توان این فیلم را یک فیلم انگیزشی هم محسوب کرد. هرچند که ژانر آن درام و کمدی سیاه عنوان شده است.
 • آیا در لیست بهترین فیلم های انگیزشی جهان فیلمی برای کودکان و نوجوانان نیز هست؟
  جنگ جوی درون یا جنگ جوی صلح طلب توصیه ها و نصیحت های یک پیرمرد فرزانه را برای نوجوانان بیان می کند. به نظر شنیدن این نصایح خیلی به درد نوجوانان بخورد!
 • جای فیلم شلاق (ویپلش) در این لیست بهترین فیلم های انگیزشی جهان به شدت خالیه!
  در مقاله ای جداگانه فیلم شلاق را به طور مفصل توضیح داده ایم که توصیه می کنیم حتما این مقاله را هم مطالعه کنید.
 • کدام فیلم این لیست کمدی است؟
  فیلم دست نیافتنی ها فیلمی جذاب و کمدی و حال خوب کن است.
 • کدام یک از فیلم های این لیست انگیزشی ورزشی هستند؟
  فیلم های چپ دست، فیلم سوارکار، کرید، مابیال با بازی برد پیت، مرد سیندرلایی و… دارای ژانر انگیزشی و ورزشی هستند.
 • کدام یک از فیلم های انگیزشی واقعی هستند؟
  فیلم موفقیت تاریک ترین لحظات برهه ای حساس از زندگی وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیا را به تصویر کشیده است، نظریه همه چیز در مورد شخصیت استیون هاوکینگ می باشد. فیلم انگیزشی کارآفرینی بنیان گذار نیز درمورد ریموند ری کراک و ارتباط او با برادران مک دونالد است. برهه ای از زندگی استیوجابر و بیل گیتس هم در فیلم های غارتگران دره سیلیکون و استیو جابز به تصویر کشیده شده است. در ادامه زندگینامه چندین ورزشکار و پزشک مطرح جهان نیز در این لیست روایت شده است که پیشنهاد می کنیم حتما آنها را تماشا کنید.

فیلم انگیزشی همچون محرکی ذهن آدمی را به تحرک و تحول وادار می کند. تماشای فیلم انگیزشی زندگی یا فیلم انگیزشی تغییر مثل یک سوخت دریچه ذهن آدمی را به گردش وامیدارد. انواع مختلفی از فیلم انگیزشی موفقیت تهیه و اکران شده است برخی زندگینامه افراد موفقی هستند که با پشت سرگذاشتن موانع بسیار به خواسته های به ظاهر ناممکن دست یافته اند. فیلم انگیزشی کارآفرینی همچون بنیان گذار، استیو جابز و غارتگران دره سیلیکون یا فیلم انگیزشی ورزشی سوار کار، چپ دست و سیبیسکوت واقعا ارزش دیدن دارند. همانند یک ماشین که برای رفتن به سمت مقصد نیاز به نیرو محرکه دارد ما هم برای رسیدن به خواسته ها و آرزوهایمان نیاز به نیرومحرکه داریم و چه چیزی جذاب تر و لذت بخش از دیدن بهترین فیلم های انگیزشی جهان. فیلم انگیزشی پولدار شدن و فیلم انگیزشی تغییر می تواند به خوبی خیلی از مسائل زندگی را به ما آموزش دهد. خیلی از کارشناسان تماشای فیلم انگیزشی برای افراد افسرده را مناسب می دانند و اعتقاد دارند با دیدن فیلم انگیزشی زندگی افراد موفق، فیلم انگیزشی ورزشی و یا فیلم انگیزشی عاشقانه و فیلم انگیزشی کارآفرینی می توان خیلی از رموز موفقیت و پیشرفت را یاد گرفت. در این مقاله بهترین فیلم های انگیزشی جهان را معرفی کردیم و سعی کردیم فیلم های انگیزشی برتر دنیا از نگاه کاربران و منتقدین را در این لیست قرار دهیم. اگر شما هم فیلم موفقیت دیگری می شناسید در بخش دیدگاه ها معرفی کنید.

‫23 دیدگاه ها

 1. سلام. برای خانواده هایی که درگیر سرطان برای فرزندان دلبندشان هستند ، یا اگر خود شما با سرطان درگیر هستید، پیشنهاد می کنم فیلم سینمایی خارجی (( پنجاه پنجاه 50/50 )) رو در کنار خانواده تون ببینید… حس و حال خوبی داره آخرش… و… امیدوارم مثل روز اول تون سرحال بشید

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   سپاس از محبتت شما… بله این فیلم به معنای واقعی روحیه بخش هست. کمدی سیاهی که به ما یاد داد از لحظات خوش کنار خانوده لذت ببریم. اگر به این سبک از فیلم های انگیزشی علاقمند هستید پیشنهاد می کنم فیلم انگیزشی فهرست آرزوه را هم تماشا کنید.
   فهرست آرزوه یک فیلم موفقیت نیست وی فیلمی روحیه بخش و انگیزشی محسوب میشه و ا لحاظ مضمون به فیلم انگیزشی 50 50 نزدیک هست.

 2. کاملترین لیستی بود که تا حالا دیدم
  واقعا ممنونم
  چندتا فیلم هم میشه اضافه کرد
  فیلم The Way Back 2010 براساس داستان واقعی فرار چند اسیر از سیبری و پیاده روی تا هند
  فیلم the walk براساس داستان واقعی بندبازی که رویایی غیرممکن رو ممکن کرد

  1. سلام و احترام؛
   ممنون از اینکه نام فیلم های انگیزشی مورد علاقتون رو با ما و کاربران مجله خبری میزبان فا به اشتراک گذاشتید. حتما فیلم های موفقیتی که نام بردید را بررسی می کنیم و در آپدیت های بعدی گلچین فیلم های انگیزشی نام اونها رو درج می کنیم.

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از محبتی که به مجموعه دارید… بسیار خرسندیم که لیست بهترین فیلم های انگیزشی مورد رضایت بوده. در صورتی که فیلم انگیزشی یا فیلمی از زندگی نامه افراد موفق تماشا کرده اید و مورد پسند بوده نام آن را با ما و کاربران میزبان فا به اشتراک بگذارید.

 3. سلام. ممنون ازتون
  خیلی خوب پرداخت شده بود زیر عنوان هر فیلم و فقط به دوخط مطلب بسنده نشده بود
  شاید بشه تو این لیست:
  پای چپ من. چه زندگی شگفت انگیزی رو هم قرار داد

  1. سلام روزبخیر حامی عزیز؛
   ممنون از توجهتون به مقاله بهترین فیلم های انگیزشی و خیلی خوشحالیم که این گلچین مورد پسندتون واقع شده. در بروزرسانی بعدی حتما نام فیلم های انگیزشی که عنوان کردید را بررسی و به لیست اضافه می کنیم.

 4. سلام وقتتون بخیر. میخواستم ببینم فیلم هایی هست که فقط مربوط به فروش باشه و دیالوگ یه مدیر رو با کارمندان بخش فروشش نشون بده؟

  1. سلام و احترام؛
   در برخی فیلم های انگیزشی همچون بنیان گذار که برااساس واقعیت نیز ساخته شده سخنرانی بنیان گذار مک دونالد در انتهای فیلم وجود دارد. در طول فیلم نیز دیالوگ های انگیزشی و همچنین دیالوگ های مرتبط با عوامل موثر در فروش ذکر شده است.

 5. انصافا خیلی کامل بود همراه با جزئیات که راهنمای خوبی بود. یه خسته نباشید جانانه باید بگیم بهتون

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   ممنون از اینکه با انرژی های خوبتون ما رو در توسعه لیست بهترین فیلم و سریال های خارجی یاری میدید. خرسندیم لیست فیلم های انگیزشی مورد پسند واقع شده.

 6. سلام، لیست و توضیحات کلیپ عالی بود. من خیلی از این فیلم ها رو تماشا کردم و مثل این سایت توصیه می کنم تماشا کنید.

  لطفا اگر ممکنه همچین لیست و کلیپ توضیحی برای فیلم های انگیزشی که جدید و مربوط به 2022 هستند هم تهیه کنید و بگذارید. ممنون از سایت خوب و زحمات ارزشمند شما

  1. سلام و احترام؛
   در هر سال فیلم های متنوعی اکران می شوند اما از بین تمامی انها تنها تعداد محدودی ارزش دیدن دارند… سعی می کنیم در اولین فرصت این لیست را آپدیت و فیلم های انگیزشی اخیر را نیز اضافه کنیم.

 7. سلام خسته نباشید… میخواستم بدونم منبعتون از کجاست و اینکه میتونم برای طرح آزمایشیم از این لیست استفاده کنم؟

  1. سلام و احترام سما عزیز؛
   برای نگارش گلچین بهترین فیلم و سریال ها از منبع خاصی استفاده نشده تنها به وبسایت های نقد و بررسی فیلم یعنی imdb وراتن تومیتوز و متاکریتیک رجوع شده است. این فیلم ها براساس امتیاز و میزان محبوبیت آنها گلچین شده اند.
   بله امکان استفاده از لیست با ذکر منبع بلامانع است.

 8. سلام ممنون از سایتتون
  دنبال یه فیلم خارجی هستم اسمشو نمیدونم که یه آبدارچی شرکت مدیر شرکت میشه وکل سرمایه شرکت رو حلقه کمر تولید میکنه شرکت برشکسته میشه
  ممنون میشم اگر اسمشو میدونید ایمیل بزنید

  1. سلام و احترام؛
   متاسفانه نام فیلم مورد نظرتان را نمی دانیم اما این دیدگاه تایید خواهد شد تا اگر سایر دوستان از نام این فیلم اطلاع دارند در پاسخ شما ارسال کنند.

 9. سلام درود بر شما
  بسیار عالی و کامل بود واقعا نگارش همچین مقاله ای وقت میخواد و انرژی ، اطلاعاتشم کامله کامل بود. خسته نباشید

 10. خیلی کامل و مفید بود این فیلم
  فهرست شیندلر از فیلم های مورد علاقه من هست واقعا

 11. خیلی عالی و مفهومی بود می توانید به سایت ما هم سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا