بهترین

بهترین فیلم های سینمایی ورزشی جهان و ویدیو نقد و بررسی

بهترین فیلم های ورزشی جهان و تماشای آنها حال آدمی را متحول می کند چرا که انگیزه رشد انسان هایی را به چشم می بینید که اصطلاحا با چنگ و دندان برای رسیدن به هدفشان جنگیده اند. فیلم سینمایی ورزشی یک تفریح بسیار عالی و مهیج برای کسانی است که به انواع سبک های وزشی همچون بوکس، فوتبال و هنرهای رزمی علاقه دارند. انرژی و هیجان در این قبیل فیلم ها بسیار زیاد و برخی از آنها بیوگرافی اشخاص مطرحی هستند که گذشته ای سخت اما آینده ای درخشان داشته اند و در انواع رشته های ورزشی افتخار آفرین بوده اند. برهمین اساس اصولا در فیلم های ورزشی انگیزش چاشنی اصلی فیلم می شود و به آن رنگ و بو می دهد. در این نقد و بررسی از میزبان فا مگ در بخش معرفی فیلم سینمایی سعی کردیم چند فیلم ورزشی سینمایی برتر دنیا را مورد نقد و بررسی قرار دهیم که با تماشای آنها حال دلتان بهتر می شود. روایتی تلخ و شیرین گاه خیالی و گاه واقعی از قهرمانانی که حرفی برای گفتن داشتند و خود را بر همگان اثبات کردند. این لیست با تمام فیلم هایی که قبلا معرفی کرده ایم کاملا متفاوت است. 😍

در ویدیوی ابتدای این نقد و بررسی، تریلرهای جذاب 15 فیلم ورزشی مهیج را تماشا کنید…

بهترین فیلم های سینمایی ورزشی

اگر تماشای فیلم ورزشی انتخاب شما بوده است پس ژانر بسیار مهیجی را دنبال می کنید. حالا باید ببینید به چه موضوعی علاقه دارید البته نگران نباشید ما سعی کردیم جذاب ترین فیلم های ورزشی خارجی را در انواع رشته ها معرفی کنیم مثلا اگر به فیلم ورزشی انگیزشی علاقمند هستید حتما فیلم مرد سیندلایی، چپ دست و عزیز میلیون دلاری را تماشا کند. به علاقمندان فیلم ورزشی فوتبالی هم فیلم های ضربه مغزی، مثل بکهام شوت بزن، طولانی ترین فاصله و مها جم آمریکایی پیشنهاد می شود. اگر فیلم ورزشی بوکس دوست دارید مرد سیندلایی، کرید، مبارز و مشت زن را از دست ندهید. خب بدون معطلی به سراغ معرفی و تحلیل این فیلم های جذاب ورزشی می رویم.

1- شناگران The Swimmers

بهترین فیلم ورزشی جدید

داستان جذاب و دیدنی مهاجرت دو خواهر سوری را نمایش می دهد، این دو خواهر به خطر افتادن جان 18 نفر از پناهجویان را از نزدیک می بینند…

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم شناگران را میگه:

داستانی واقعی از زندگی پناهجوهایی که در مسیر زندگی واقعی و آرامش باید از موانعی که جانشان را در خطر می اندازد مقابله کنند، که آیا زنده می مانند تا به زندگی آرام و سبز و بدون جنگ برسند. این فیلم ماجرای زندگی ناتالی و منال عیسی، دو خواهر سوریه ای را نشان می دهد. فیلمی که جزء بهترین ها در لیست های معروفی همچون imdb و Rotten tomatoes است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم انگلیس انگلستان 23 نوامبر 2022  ورزشی-بیوگرافی 134 سالی الحسینی نتفلیکسنتفلیکس

خلاصه: این فیلم داستانی جذاب و دیدنی از مهاجرت و از خود گذشتگی دو خواهر سوری را نشان می دهد. زمانی که این دو خواهر و 18 نفر از پناهجوی دیگر از طریق کشتی از سمت ساحل ازمیر ترکیه به سمت لیسبون به صورت قاچاقی در حرکت بودند، قایق بادی آنها بر اثر وزن زیاد و سنگینی در حال غرق شدن بود. این دو خواهر با توجه به حرفه ی خود در دل دریا، از کشتی به بیرون رفته و شنا کردند اما باید دید سایر سرنشینان کشتی چه می شوند؟

دیالوگ ماندگار، سارا: با خودم فکر می کردم که هر لحظه، زندگی از برابر چشمانم می گذرد…

حقایق جالب فیلم ورزشی شناگران 2022

جالب است که بدانید 5 روز قبل از شروع فیلم برداری این فیلم، پاندمی ویروس کرونا آغاز شد و شروع فیلم برداری به آوریل سال 2021 موکول شد. لوکیشن های فیلم برداری این داستان در بریتانیا، بلژیک و ترکیه انجام شده است. کارگردان این فیلم “سالی الحسینی” قصد داشت در این فیلم نه تنها از زندگی و قهرمانی این دو خواهر بگوید بلکه سختی ها و مسیر زندگی تک به تک پناهجویان را نشان دهد.

جالب است بدانید بازیگران نقش سارا و یوسری خواهران واقعی هستند انتخاب انها به عنوان نقش آفرین کاملا اتفاقی بوده است در حقیقت یکی از دختران برای تست بازیگری حاضر می شود و حین صحبت های خود به خواهر کوچکترش اشاره می کند که در حال خواندن رشته ادبیات است اینجا جرقه انتخاب دو دختر که خواهر هستند و هر دو بر زبان عربی واقف اند شکل می گیرد. جالب تر اینکه این دو دختر اصلا شنا بلد نبودند! پس مربیان حرفه ای شنا و ساعت ها تمرین در استخر آنها را برای شنای حرفه ای و نقش آفرینی آماده کرد.

اصالت در این فیلم بسیار حفظ شده است و سعی بر آن بوده تا با تلاش هر چه تمام جزئیات و اتفاق هایی که رخ داده در فیلم به تصویر کشیده شود بر همین اساس بر روی زبان، سبک پوشش و جزئیات بسیار کار شده است. در سکانسی از پناهجویان واقعی کمک گرفته شد که سکانس برای مخاطب طبیعی و جذاب جلوه دهد.

یوسرا ماردینی پس از اکران فلیم بیان کرد این فقط داستان من نبود، مسئولیت من آگاهی مردم از شرایط سخت پناهجویان بود و اینکه بتوانم گوشه ای از صدای واقعی آنها از جنس خودشان باشم. فیلمی که جزء بهترین های انگیزشی در سال 2022 بشمار می رود.

چرا باید فیلم شناگران را دید؟

داستانی جذاب و دیدنی از زندگی و انتخاب بین مرگ و زندگی خواهران جنگ زده سوری. سفری دلخراش و غم زده، زندگی و خانه ای که ویران شده و حالا زندگی هایی که ممکن است همینجا در دل دریا و بدون هیچ محل دفنی تمام شوند. چه زندگی هایی که از بین نرفت و چه پناهجوهایی که در این مسیر ها غرق نشدند، جوری که گویی هیچگاه نبوده اند و از زندگی هیچ انتظاری نداشته اند. کسانی که می خواستند همین یکبار فرصت زیستن را در صلح و آراش سپری کنند. کسانی که قربانی تصمیمات سیاسی دولت ها شدند. فیلمی که جزء بهترین فیلم های ورزشی و زندگی نامه ایست. این فیلم جزء بهترین فیلم ها در سال 2022 است که با موضوعی ورزشی و داستانی واقعی توانسته جزء برترین ها در این دسته قرار بگیرد.

بازیگران فیلم شناگران نقش توضیحات
منال عیسی سارا ماردینی یکی از دختران سوری که برای نجات جان پناهجویان شنا کرد.
ناتالی عیسی یوسری ماردینی خواهر سارا
ماتیاس شوایگوفر سون مربی شنا
علی سلمان عزت ماردینی پدر سارا و یوسری

فیلم های مشابه The Swimmers

 • مثل یک دختر سواری کن Ride Like a Girl: داستان اولین زن برنده ی جایزه ی ملبورن.
 • مرد سیندرلایی Cinderella Man: داستان بوکسری که حالا برگشته تا در مسابقات جهانی شرکت کند.
 • مها جم آمریکایی American Underdog: داستانی جذاب و دیدنی از یک ستاره ی فوتبال آمریکایی.

2- زرنگ بازی 2022 Hustle

بهترین فیلم ورزشی 2022

داستان آنالیزوری که باید بازیکنی حرفه ای را برای بازگرداندن اعتبار به تیمش انتخاب کند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم زرنگ بازی را میگه:

داستانی جذاب و دیدنی با بازی بازیگرانی همچون آدام سندلر در نقشی متفاوت! فیلمی که جزء بهترین فیلم های ورزشی در سال 2022 محسوب می شود. این فیلم داستان مردی است که باید اعتبار خود را باز گرداند. آدام سندلر که حالا در نقش استنلی سوگرمن است و باید در جستجوی بازیکن حرفه ای بسکتبال باشد تا خود را دوباره ثابت کند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 21 سپتامبر 2018 ورزشی-کمدی-درام 118 جرمایا زاگر نتفلیکسنتفلیکس

خلاصه: داستان از آنجایی آغاز می شود که استنلی سوگر من (با بازی آدام سندلر) که یک آنالیزور و استعدادیاب تیم های ورزشی بسکتبال و جزء NBA (اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا) است. حالا با سفر های طولانی و مشکلاتی همچون دوری از خانواده مواجه است. او در یکی از سفرهایش یک بازیکن بسکتبال خیابانی را می بیند که ارزش سرمایه گذاری دارد و می داند این راهی است که دوباره خودش را به تبم و اتحادیه ثابت کند، اما باید دید که آیا تیم اجازه ی حضور یک بسکتبالیست بی نام و نشان را می دهد و آیا مسابقات حرفه ای می تواند پذیرای او باشد؟

دیالوگ ماندگار، استنلی: آخرین نکته الهام بخشی که تصمیم دارم به شما بگویم این است که: آنها نمی توانند شما را بکشند اگر قبلاً مرده باشید!  

نقد و بررسی فیلم زرنگ بازی

داستانی جذاب و دیدنی از مردی که حالا باید در نقش فردی باشد که وظیفه ی انتخاب بازیکن را دارد، کسی که باید با چاشنی شخصیت کمدی خود این نقش را ایفا کند و تمام اعتبار آن شخص را به زندگی حرفه ای اش باز گرداند. یکی از پیشکسوتان NBA که حالا باید از دل زمین های خاکی، یک بازیکن حرفه ای را وارد تیم کند و اعتبارش را بگذارد و برداشتی بزرگ داشته باشد. پیشرفتی دوطرفه که باید خطر کرد تا به پیروزی رسید.

فیلم زرنگ بازی 2022 ارزش دیدن دارد؟

فیلمی که جزء بهترین و پر انتظار ترین انتخاب های آدام سندلر بود. چرا که او بسیار منتظر بازی در فیلمی با موضوعی ورزشی بود و این فرصت را غنیمت شمرد تا خودش را در این نقش به نمایش بگذارد. فیلمی که جزء بهترین های ورزشی در سال های اخیر و دارای نقد های مثبتی از منقدان و تماشا گران است و توانسته نظر مخاطبین را به سمت خود جلب کند و جزء بهترین های نتفلیکس در سال 2022 هم باشد. فیلمی بسیار متفاوت که غم و شادی و تلاش برای پیروزی و امید و آرزو با هم امیخته شده اند. زرنگ بازی فیلمی است که حداقل یکبار ارزش دیدن دارد.

بازیگران فیلم زرنگ بازی نقش توضیحات
آدام سندلر استنلی سوگرمن مردی که آنالیزور تیم است.
ملکه لطیفه ترزا سوگرمن همسر سوگرمن
جردن هال الکس سوگرمن دختر سوگرمن
خوانچو هرنانگومز بو کروز بازیکن حرفه ای که توسط سوگرمن انتخاب شد.

فیلم های ورزشی مشابه فیلم زرنگ بازی

 • مانیبال moneyball: داستان مدیری که تمام سعی و تلاشش را می کند تا تیمی خوب را جمع کند تا سال ها تلاشش را بدون نتیجه رها نکند.
 • طولانی ترین فاصله The Longest Yard: داستان زندانی هایی که یک تیم فوتبال تشکیل می دهند.
 • آبدارچی The Waterboy: روایت پسری که توانایی تکنیکی بسیار عجیبی دارد.

3- شاه ریچارد King Richard

بهترین فیلم ورزشی زندگی نامه ای

داستان قهرمانی ونوس و سرنا ویلیامز و تلاش های بی پایان پدرشان…

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم شاه ریچارد را میگه:

این فیلم داستان زندگی نامه ی خانواده ی ویلیامز است. ونوس و سرنا ویلیامز، قهرمانان تنیس دنیا که با مربی گری پدرشان ریچارد ویلیامز امروز عنوان قهرمانی را دارند. فیلمی که جزء بهترین فیلم های ورزشی و زندگی نامه ای است. داستانی که از بهترین های سال 2021 تا به امروز است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 19 نوامبر 2021 ورزشی-درام-بیوگرافی 144 مارکوس گرین برادران وارنربرادران واینر

خلاصه: داستان از آنجایی آغاز می شود که ریچارد ویلیامز (با بازی ویل اسمیت) تصمیم می گیرد که سرنا و ونوس به بهترین تنیس بازان تبدیل شوند و تمام تلاشش را در این مسیر انجام می دهد. او و همسرش هر دو با دخترانشان تمرین می کنند و به دنبال مربی خوبی برای آنها هستند. مسیری که در نهایت جواب می دهد و ریچارد را سربلند می کند. ماجرای تلاش برای قهرمانی و مربی گری توسط رنگین پوستانی که گاهی حس می شود در تبعیض نژادی قرار می گیرند اما دست از تلاش نمی کشند.

دیالوگ ماندگار، ریچارد ویلیامز می گوید سرسخت ترین، قوی ترین و البته خطرناک ترین موجود روی زمین زنی است که می داند چگونه فکر کند به این شکل هیچ کاری نیست که قادر به انجام آن نباشد!

حقایق فیلم شاه ریچارد 2021

داستانی واقعی از زندگی ونوس و سرنا ویلیامز قهرمانان تنیس دنیا که هرگاه صحبت از بازی تنیس و یا مسابقاتش باشد چهره ی این دو خواهر اولین صحنه ایست که به ذهن هر کسی می رسد. زنانی آمریکایی و آفریقایی تبار که بسیاری از اولین رتبه های جهان را کسب کردند. خواهرانی که تمام زندگی حرفه ای را مدیون مربی  گری پدری مهربان و دلسوز هستند. کسی که کمر به موفقیت فرزندانش بسته بود و با دستی خالی اما ذهنی پر از آرزو پر از امید مسیر را طی کرد.

چرا باید فیلم ورزشی خارجی شاه ریچارد را ببینیم؟

فیلمی که 4 بار نامزد بهترین ها در جشنواره ی گلدن گلوب شده و توانسته جایزه ی  بهترین بازیگر مرد درام سال را دریافت کند. این فیلم در جشنواره های بفتا و اسکار نیز 10 بار نامزد شده است و در هر دو جشنواره توانسته جایزه ی بهترین بازیگر مرد را نصیب خود کند. فیلمی که جزء بهترین های ورزشی در سال های اخیر و 2021 می باشد.

بازیگران فیلم شاه ریچارد نقش توضیحات
ویل اسمیت ریچارد ویلیامز پدر و مربی تنیس سرنا و ونوس
آنجانو الیس اوراسین براندی ویلیامز خمسر ریچارد
دمی سینگلتون سرنا ویلیامز خواهران تنیس باز و قهرمان
سانیه سیدنی ونوس ویلیامز خواهران تنیس باز و قهرمان

فیلم های مشابه شاه ریچارد

 • مربی کارتر Coach Carter: داستان مربی بسکتبالی که به دلیل قطع قرار داد تیمش را …
 • نقطه کور The Blind Side: داستان پسر بی خانمانی که با کمک زنی مهربان به بازیکن NFL تبدیل می شود.
 • تایتان ها را به یاد آور Remember the Titans: داستانی واقعی از مربی آمریکایی-آفریقایی که تیمی متشکل از سیاه پوستان و سفید پوستان تشکیل داده و حالا قصد دارد همراه با تیم خود در مسابقات شرکت کند.

4- مهاجم آمریکایی American Underdog

بهترین فیلم ورزشی جدید راگبی

داستانی واقعی از مردی که رویای بازی در تیم راگبی را در سر می پروراند…

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم مهاجم آمریکایی را میگه:

فیلم به کارگردانی اندرو اروین و با بازی زاخاری لوی محصول سال 2021 است که روایت تیم راگبی و چالش های پیش روی بازیکنان تیم برای رسیدن به مقام قهرمانی را روایت میکند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 25 دسامبر 2021 ورزشی- انگیزشی 112
اندرو اروین
لایونز گیت

خلاصه: داستانی برگرفته از روایتی واقعی با بازی زاخاری لوی در نقش کرت وارنر. کرت که در فروشگاهی مشغول به کار است و همیشه رویای بازی در تیم راگبی را در سر دارد شب را به صبح میرساند و رویای راگبی دست از سر او بر نمیدارد. او باید به عنوان پدر به پسرخردسالش رسیدگی کند و تعادل در زندگی و کار را برقرار کند و همچنین رابطه خود را با برندا میونی (با بازی آنا پاکوین) سر پا نگه دارد. برندا که علاقه کرت به راگبی را به وضوح در او میبیند سعی میکند او را به سمت رویای بازی در تیم راگبی سوق دهد. با پیگیری های برندا بالاخره کرت فرصت بازی در تیم راگبی را پیدا میکند و حالا که کرت خود را در این مسیر میبیند سعی دارد با تمام توان به سمت بهترین بودن در تیم پیش برود. رویایی که با پشتکار و انگیزه دادن های برندا رفته رفته رنگ و بوی واقعیت میگیرد. کرت که خود را در میدان مسابقه و در مقابل تیم حریف می یابد دوباره احساس زنده بودن میکند و تمام تلاش خود را در رسیدن به موفقیت با انرژی از سر میگیرد.

دیالوگ ماندگار، کرت وارنر: کاری که به آن علاقه دارید را تا سر حد توان انجام دهید و این روال را تا زمانی دنبال کنید که توان دارید!

فکت های جذاب  فیلم سینمایی فوتبالی مهاجم آمریکایی

سیمئون کاستیل با بازی آیزاک بروس یک بازیکن حرفه ای سابق فوتبال است او به مدت 2 سال در لیگ NFL بازی کرده بود و ستاره تیم کالج در دانشگاه آلاباما بود. این چهارمین فیلم با ژانر فوتبال در کارنامه بازیگر دنیس کواید بود. سه فیلم قبلی او All-American (1988) ،Any Given Sunday (1999) و The Express (2008) بودند. این دومین همکاری با زکری لوی و آدام بالدوین بود آنها برای اولین بار در برنامه تلویزیونی چاک (2007) حضور داشتند. این دومین فیلم برادران اروین بود که در پاناویژن بعد از فیلم I Still Believe (2020) فیلمبرداری شد.

چه دلیلی برای دیدن فیلم مهاجم آمریکایی وجود دارد؟

این فیلم با به تصویر کشیدن دغدغه های تیم راگبی و فراز و نشیب هایی که در راه قهرمانی با آن دست و پنجه نرم میکنند از قدرت کار تیمی میگوید و اتحادی که در بین بازیکنان شکل میگیرد و مهمترین اصل در رسیدن به موفقیت همین نکات کلیدی است.

بازیگران فیلم نقش توضیحات
زاخاری لوی
کرت وارنر نقش اصلی و بازیکن تیم راگبی
آنا پاکوین
برندا میونی همسر کرت
هایدن زالر
زک پسر کرت
سرداریوس بلین
مایک هادنات هم تیمی کرت

ژانر مشابه ورزشی

 • راکی Rocky: بوکسر فقیری که برای دست یافتن به رویای قهرمانی از هیچ کاری دریغ نمیکند.
 • شکست ناپذیر Invincible: داستان متصدی سی ساله که در مسابقات بسکتبال استعدادی باورنکردنی از خود نشان می دهد.
 • مربی کارتر Coach Carter: داستان کن کارتر مربی بسکتبال که باید تیم خود را برای مسابقات آماده کند.

5- مثل یک دختر سواری کن Ride Like a Girl

بهترین فیلم ورزشی سوارکاری

داستان زندگی سرشار از سختی و تلاش اولین زنی که جایزه سوارکاری ملبورن را از آن خود کرد.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم مثل یک دختر سواری کن را میگه:

داستانی واقعی بر اساس زندگی هدفمند ورزشی زنی به نام میشل پین، اولین زن برنده جام سوار کاری ملبورن، که در سال 2019 به روی پرده سینماها رفته است. فیلمی الهام بخش از تلاش یک دختر جوان برای رسیدن به آرزوی دوران کودکیش که از نظر منتقدان IMDB در لیست یکی از بهترین فیلم های انگیزشی ورزشی قرار گرفته است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم استرالیا استرالیا 13 مارس 2020 ورزشی 118
ریچل گریفیث
مگدالن مدیا-اسکرین استرالیا

خلاصه: داستانی واقعی از سفر پر فراز و نشیب میشل پین با بازی ترزا پالمر، روایت زندگی او از کودکی که در مزرعه ای و میان اسب ها بزرگ می شود تا زمانی که در مسابقه نفس گیر  اسب دوانی جام ملبورن برنده می شود را به تصویر می کشد. میشل که کوچکترین فرزند خانواده ای 10 نفره است در شش ماهگی مادرش را از دست می دهد، او که توسط پدرش پدی که یک مربی اسب است بزرگ شده، در 15 سالگی راه خواهر و برادر بزرگترش را در پیش می گیرد و مدرسه را ترک می کند تا یک سوار کار شود. میشل که از کودکی رویای شرکت در جام ملبورن و برنده شدن آن را دارد در زمان مسابقات با واقعیت تلخ جنسیت گرایی مواجه می شود، او که تمام تلاش خود را می کند در یک حادثه تراژیک سقوط از اسب آسیب می بیند و حالا به او می گویند که باید آرزوی خود را به فراموشی بسپارد…

دیالوگ ماندگار، پدی پین: اسب با ریه ها می تازد، با قلبش استقامت می کند و با شخصیتش پیروز می شود.

فکت هایی خواندنی درباره فیلم Ride Like a Girl

برادر واقعی میشل پین که مبتلا به سندروم دان است، در فیلم نقش خودش را ایفا کرده و میشل پین نیز در سال 2015 جام خودش را به برادرش تقدیم کرده بود. پسر فرانک ریس که اولین و تنها سوارکار بومی استرالیا بود که جام ملبورن را در سال 1973 برده، به نام کریس ریس در فیلم نقش مربی را ایفا می کند و به میشل پیشنهاد می کند که در گروه یک سوار شود.

میشل پین در سخنرانی به یادماندنی خود بعد از برنده شدن جام، که به طور زنده در سراسر استرالیا پخش شد، به همه افرادی که در طول مسیر به او گفته بودند که نمی تواند این کار را انجام دهد گفت: “get stuffed” و راشل گریفیث کارگردان این فیلم ورزشی بینظیر بعد از شنیدن سخنرانی میشل در روز دریافت جام، برای ساختن فیلم الهام گرفته است.

چرا باید فیلم مثل یک دختر سواری کن را دید؟ 

فیلم Ride Like a Girl چیزی بیشتر از برنده شدن در یک جام است بلکه داستانی از خانواده، خود باوری، عشق و سخاوت است. اینکه چطور همه این موارد به فرد در رسیدن به رویاهای غیر ممکن خود کمک می کنند، داستانی تکان دهنده و الهام بخش از میشل پین که با تلاش و پشتکارش به عنوان یک پیشگام برای زنان در ورزش تاریخ ساز شد.

بازیگران فیلم  مثل یک دختر سواری کن نقش توضیحات
ترزا پالمر میشل پین شخصیت اصلی فیلم
سم نیل پدی پین پدر میشل که مربی سوار کاری است.
بروک ساچول ترز پین خواهر میشل
استیوی پین استیوی پین برادر میشل که حامی او بود.

فیلم های ورزشی مشابه Ride Like a Girl

 • اسب رویایی Dream Horse: داستان یک اسب به نام Dream که توسط یک متصدی بار پرورش یافته است.
 • نهایت سرعت Premium Rush: داستان ویلی پسری که به عنوان پیک با دوچرخه بسته های خود را تحویل می دهد اما تحت تعقیب قرار می گیرد.
 • راه برو سواری کن رودئو Walk Ride Rodeo: داستان سوارکاری به نام آمبرلی اسنایدر که در اثر یک سانحه فلج می شود اما می جنگد تا به مسابقات برگردد.

6- کرید 2018 Creed

بهترین فیلم ورزشی سیلوستر استالونه

داستان بوکسری که حالا در مسابقه ای در مقابل پسر رقیب پدرش قرار می گیرد.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم کرید را میگه:

فیلمی جذاب و دیدنی با بازی سیلوستر استالونه و ادامه ای بر داستان راکی. فیلمی که آنقدر جذاب و دیدنی شد که تا به امروز قسمت های بعدی آن نیز ساخته شد و اکران آخرین قسمت ساخته شده ی آن در تاریخ اسفند ماه 1401 خورشیدی است. ماجرای بوکسر قهرمانی به نام مایکل بی جردن…

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 19 نوامبر 2015 اکشن-ورزشی 133 رایان کوگلر برادران وارنربرادران واینر
پرچم آمریکا آمریکا 23 نوامبر 2018 اکشن-ورزشی 130 استیون کپل جونیور برادران وارنربرادران واینر
پرچم آمریکا آمریکا 3 مارس 2023 اکشن-ورزشی نامشخص مایکل بی جردن نامشخص

خلاصه: داستان کرید 2 از آنجایی آغاز می شود که مایکل بی جردن در نقش آدونیس جانسون دقیقاً در نقطه ای قرار دارد که با پشتیبانی مربی اش راکی توانسته ثبات قدرت در تشک بکس را بدست آورد اما با ورود بازیکن رقیب به نام ویکتور برای او مانعی ایجاد می شود. چرا که او پسر کسی است که سال های پیش باعث مرگ پدر آدونیس جانسون در رینگ مسابقات شده است. حالا هر دو از نسلی جدید با داشتن خاطره ی قدیمی و تلخی که دارند باید با هم مسابقه بدهند.

دیالوگ ماندگار، راکی بالبوآ: گوش کن، چرا مغزت را خاموش نمی کنی و اجازه نمی دهی قلبت حرف بزند؟ 

حقایق فیلم خارجی ورزشی انگیزشی کرید 2018

جالب است که بدانید سیلوستر استالونه معتقد بود که نقش معروف خود را به عنوان راکی دیگر به انتها برساند و آن را در قسمت های ادامه دار حذف کند و با آن خداحافظی کند. اما با پیشنهاد قسمت اول کرید، او توانست راکی را به نوع دیگری در صحنه ی فیلم های بوکس به نمایش بگذارد و قسمت های بعدی آن هم در جریان ساخت قرار گرفت. فیلمی که جزء بهترین فیلم های ورزشی در سال های اخیر است.

نقد و بررسی فیلم کرید

داستانی پر طرفدار که با سه سری از این فیلم و با نسخه های 2015، 2018 و 2023 توانسته جزء بهترین فیلم های ورزشی با بازی سیلوستر استالونه و مایکل بی جردن قرار گیرد و یکی از برترین ها در سایت های imdb و Rotten tomatoes  باشد. فیلمی که از نظر منتقدان و تماشاگران جزء یهترین های ورزشی سال های اخیر بوده و نظر مخاطبان را به خود جلب کرده است. ماجرایی که راکی را در سال هایی بعد از مسابقات خود به تصویر کشیده است. فیلمی که در اولین قسمت پخشش 9 بار نامزد بهترین ها بوده و 5 جایزه را دریافت کرده است.

بازیگران فیلم کرید نقش توضیحات
سیلوستر استالونه راکی بالبوآ مربی آدونیس
مایکل بی جردن آدونیس جانسون بوکسر حرفه ای
فلوریان مونته‌آنو ویکتور دراگو رقیب آدونیس
دولف لوندگرن ایوان دراگو پدر رقیب آدونیس

فیلم های ورزشی بوکس

 • کرید Creed2015: داستان راکی بکسور معروف که به عنوان مربی پسر دوستش به نام آدونیس مشغول می شود.
 • کرید Creed2023: داستان آدونی که حالا در بوکس و زندگی شخصی اش موفق است.
 • راکی بالبوآ Rocky Balboa: راکی از دوران بازنشستگی خارج شده و حالا به رینگ باز می گردد.

7- فیلم چپ دست 2015 Southpaw

برترین فیلم ورزشی جنایی

داستان بوکسری که طی حادثه ای همسرش را به ضرب گلوله از دست می دهد و حالا او با یک خلأ بزرگ در زندگی مواجه است.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم چپ دست را میگه:

Southpaw فیلمی در ژانر اکشن ورزشی محصول کشور آمریکا که در سال 2015 اکران شده است. این فیلم را که آنتوان فوکوا کارگردانی کرده است به داستان زندگی سخت بوکسوری می پردازد که همسرش را از دست داده و مسیر زندگی خود را گم کرده اما باید به زندگی باز گردد. چپ دست با وجود نقدهای متفاوت از منتقدان توانسته عنوان یکی از بهترین فیلم های ورزشی دنیا را به دست آورد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 24 جولای 2015 ورزشی-جنایی 123
آنتوان فوکوا
واندا پیکچرز-فوکوا فیلم

خلاصه: روایتی از زندگی بوکسوری معروف به نام بیلی هوپ با بازی جیک جیلنهال، او که در طی 43 مبارزه اخیرش شکست نخورده، زندگی شاد و آرامی را با همسرش که همیشه حامی او بوده و دخترش لیلا دارد. درست در زمانی که همه چیز به بهترین شکل ممکن سپری می شود، روزی به طور اتفاقی و در جریان درگیری با یکی از رقیبانش، همسرش بر اثر اصابت گلوله کشته می شود. با مرگ مائورین زندگی برای بیلی تمام می شود و او تمام آنچه را بدست آورده در مدت یک سال از می دهد حتی سرپرستی دخترش را، اما حالا باید برای بدست آوردن دوباره دخترش به زندگی برگردد و مبارزه را آغاز کند، جنگیدن برای پس گرفتن زندگی از دست رفته و دختری که حالا تنها چیزی است که در زندگی برایش باقی مانده است.

دیالوگ ماندگار، بیلی هوپ: یک مبارز واقعی فقط یک راه کار بلد است، آن هم مبارزه کردن! 

فکت های جالب دریاره فیلم چپ دست

آنتوان فوکوا، کارگردان فیلم به دلیل بودجه کمی که برای فیلم در اختیار داشت نتوانست دستمزد جیمز هورنر، آهنگساز فیلم را بپردازد، اما با این حال هورنر به دلیل اینکه ایده فیلم دوست داشت تصمیم گرفت این کار را رایگان انجام دهد و هیچ دستمزدی بابت آهنگسازی دریافت نکرد.

در ابتدا امینم برای نقش بیلی هوپ انتخاب شد و حتی فیلمبرداری فیلم نیز با او آغاز شد اما مدتی بعد فیلمبرداری متوقف می شود زیرا امینم می بایست روی کار دیگری که مربوط حرفه موسیقی اش می شد تمرکز می کرد. پس از آن جیک جیلنهال جایگزین امینم می شود. جیمز هورنر آهنگساز فیلم چند روز قبل از اکران فیلم در یک سانحه دلخراش هوایی جان خود را از دست می دهد، که در تیتراژ پایانی، فیلم و آلبوم موسیقی متن آن به او تقدیم شده است.

آیا فیلم Southpaw ارزش دیدن دارد؟

فیلم چپ دست با بازی های فوق العاده جیک جیلنهال و اونا لارنس در نقش لیلا که نقدهای مثبتی از منتقدان را دریافت کرد و منتقدان را شگفت زده کرد، فیلمی متفاوت از تلاش پدری برای باز پس گرفتن حضانت دخترش و بازی فوق العاده اونا لارنس که دختری کوچک و قوی را نشان می دهد که مشکلات خانوادگی و فقدان مادرش را پشت سر گذاشته و حالا باید به پدرش انگیزه بدهد. این فیلم از نظر مخاطبین نیز فیلمی شایسته و توصیه شده است که ارزش دیدن دارد.

بازیگران فیلم  چپ دست نقش توضیحات
جیک جیلنهال بیلی هوپ شخصیت اصلی فیلم
ریچل مک آدامز مائورین هوپ همسر بیلی
اونا لارنس لیلا هوپ دختر بیلی
فارست ویتاکر تیک ویلز بوکسور سابق و مدیر باشگاه که به بیلی اجازه می دهد در باشگاهش به عنوان سرایدار کار کند.

فیلم هایی مانند چپ دست

 • راکی بالبوآ Rocky Balboa: راکی بوکسوری که پس از مرگ همسرش از حرفه اش خداحافظی میکند اما ماجرایی او را به صحنه باز می گرداند.
 • نینجا سایه یک اشک Ninja Shadow of Tear: یک استاد هنرهای رزمی نینجتسو پس از قتل همسرش به یک جنگجوی سایه تبدیل می شود تا انتقام بگیرد.
 • بویکا شکست ناپذیر Boyka Undisputed: در سری چهارم فیلم شکست ناپذیر، بویکا در تلاش برای راه یافتن به لیگ های بزرگ تر است که بر اثر یک مرگ تصادفی در رینگ همه چیز زیر سوال می رود.

8- ضربه مغزی 2015 Concussion

بهترین فیلم ورزشی درام

داستانی واقعی از ورزشی که باعث به خطر افتادن سلامتی می شود و حالا پزشکی که این موضوع را رسانه ای می کند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم ضربه مغزی را میگه:

داستانی واقعی از ژانری ورزشی اما نه ورزشی که همیشه باعث سلامتی است! گاهی ورزش ها ممکن است در طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری برای بازیکنان داشته باشند. این فیلم داستان کشف همین مشکل کشنده و رو به زوال بازیکنان را به تصویر کشیده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 10 نوامبر 2015 ورزشی-بیوگرافی 122   پیتر لندس مند ویلیج رودشو پیکچرز

خلاصه: داستان از آنجایی آغاز می شود که مایک وبستر بازیکن اسبق فوتبال آمریکایی پس از سال ها عذاب و مشکلات مغزی، روحی و ضعف حافظه از دنیا می رود. بنت اومالو (با بازی ویل اسمیت) دکتر پزشکی قانونی و آسیب شناس مغزی بر روی جسد مایک وبستر کار می کند و علائم و نشانه هایی مبنی بر بیماری انسفالوپاتی مزمن مغزی پیدا می کند و متوجه می شود این بیماری بر اثر سال ها ضربه ی ناشی از توپ در این ورزش آمریکایی است. او این یافته را به NFL گزارش می دهد اما تمام گزارشاتش رد می شود و حتی از طرف NFL مورد بازخواست و شکایت نیز قرار می گیرد. در نهایت با مرگ بازیکنی دیگر با همین علائم و اعتراف خودش به این موضوع او تبرئه می شود، اما هنوز هم این ورزش کشنده است و او باید تلاشش را بکند تا همه ی انسان ها را با خبر کند.

دیالوگ ماندگار، دکتر بنت اومالو: نیاز ضعیف نیست. شما باید بهترین نسخه از خود باشید. اگر این مفهوم را متوجه نشوید یک کپی از دیگران خواهید بود. 

حقایق فیلم ضربه مغزی 2015

داستان واقعی پزشک متخصصی به نام دکتر بنت اومالو که زندگی اش را در زمانی فقط برای اطلاع رسانی در این باره گذاشت. او شدیدا مورد آزار و اذیت و به نوعی مورد تبعید هم قرار گرفت اما دست از تلاش نکشید. بیماری که در طول سال ها خود را نشان می دهد و درمان ناپذیر است. ضرباتی که به مغز وارد می شوند و در طول زمان آسیب های جدی همراه با اختلال کلی در مغز ایجاد می کنند.

چرا باید فیلم Concussion را تماشا کنیم؟

داستانی جذاب و دیدنی از زندگی مردی که وظیفه ی پزشکی خود را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. او قسم خورده و پای قسمش ایستاده و کمر بسته تا زندگی افراد دیگر را نجات دهد و حداقل آنها را از این آسیب مزمن آگاه کند. فیلمی که جزء بهترین های ورزشی و زندگی نامه ای در سال های اخیر می باشد. فیلمی که با بازی ویل اسمیت جزء پر فروش ترین ها بوده است.

بازیگران فیلم ضربه مغزی  نقش توضیحات
ویل اسمیت دکتر بنت اومالو پزشکی که درباره ی این سندروم تحقیق کرد.
دیوید مورس مایک وبستر بازیکن سابق راگبی که بر اثر بیماری می میرد.
الک بالدوین دکتر جولیان بیلز پزشک سابق تیم
آلبرت بروکس دکتر سیریل وچت پزشک قانونی

فیلم های ورزشی خارجی مشابه

 • راکی Rocky: داستان بوکسری که فرصت مبارزه ای دور از ذهن پیدا می کند.
 • مثل بکهام شوت بزن Bend It Like Beckham: دو دختر جوان آرزوی تبدیل شدن به بازیکنان حرفه ای فوتبال را در سر می پرورانند اما با مخالفت دیگران مواجه می شوند.
 •  آمریکایی ضعیف American Underdog: داستان شخصی که تصمیم دارد به ستاره فوتبال آمریکایی تبدیل شود اما زندگی او با پستی و بلندی های زیادی همراه است.

9- شتاب Rush

بهترین فیلم ورزشی فرمول یک شتاب

داستان دو راننده ی فرمول یک که با سرعت هرچه تمام تر برای برنده شدن جاده ها را طی می کنند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم شتاب را میگه:

فیلم محصول سال 2013 و به کارگردانی ران هاوارد است که روایت دو راننده مسابقات فرمول یک برای رسیدن به سکوی قهرمانی را به تصویر کشیده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 27 سپتامبر 2013 ورزشی-بیوگرافی 123
ران هاوارد
کراس کریک پیکچرز

خلاصه: داستان دو راننده فرمول یک در اواسط دهه 1970 جیمز هانت انگلیسی (با بازی کریس همسورث) و نیکی لاودا (با بازی دانیل برول) با تمام قوا برای پیروزی در جاده تکراری پیست در تعقیب یکدیگر با سرعت بالا هستند. در فیلم شاهد اتومبیل هایی هستیم که تا جای ممکن مملو از سوخت هستند و با سرعتی سرسام آور و دیوانه وار در جاده های پیست به دنبال پیشی گرفتن از رقبا هستند. فیلمبرداری فوق العاده و دقت به جزئیات در همه صحنه های فیلم جای دارد و بیننده دمی از این تصاویر مهیج در امان نیست. جیمز هانت و  نیکی لاودا به طرزی شگفت انگیز مسابقه میدهند گویی زندگی در این رقابت معنی و مفهوم خود را باز می یابد. رقابتی فرسایشی که هر دوی آنها را از لحاظ جسمی و ذهنی در تنگنا قرار داده است و تنها پیروزی به این غائله خاتمه میدهد.

دیالوگ ماندگار، جیمز هانت: هر چه به مرگ نزدیک تر باشید، بیشتر احساس سرزندگی و زنده بودن می کنید. 

حقایق جذاب فیلم شتاب

نیکی لاودا در مصاحبه ای که با مجله اتریش تایمز برای تولد شصت سالگی داشت اظهار داشت یک روزنامه نگار از او پرسیده بود که صورت آسیب دیده اش چه تاثیری در ازدواجش داشته است. نیکی این سوال خبرنگار را بزرگترین توهین نسبت به خود تلقی کرد.

وقتی نیکی لاودا  برای اولین بار فیلم راش را دید با خود گفت: لعنتی این واقعا من هستم. مسابقه جیمز هانت که در فیلم به تصویر کشیده شد آخرین مسابقه فرمول یک بود که در این پیست برگزار شد پیست بدنام نوربرگ که در آلمان قرار داشت  به دلیل پیچ های خطرناکش شناخته شده بود. دانیل برول و کریس همسورث مجاز به رانندگی با اتومبیل های فرمول یک نبودند در نتیجه برای فیلمبرداری از اتومبیل های فرمول 3 با بدنه فرمول یک استفاده شد.

دانیل برول و نیکی لاودا پس از پایان فیلم دوستان خوبی شدند، به طوری که لاودا با جت شخصی خود دانیل برول را به سائوپولو برد. فیلم راش با روایتی نزدیک به واقعیت توانست با استقبال گرم منتقدان صنعت فرمول یک قرار بگیرد و در پایان اکران فیلم با تشویق ایستاده تماشاگران روبرو شد.

نقد و بررسی فیلم خارجی راش

این فیلم با امتیاز 8.1 ای ام دی بی توانست نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند که نشان از موفقیت این فیلم دارد. فیلم با صحنه های مهیج و رقابتی به پرداختی دقیق از دنیای فرمول یک می پردازد و هم زمان زندگی شخصی این رانندگان را زیر ذره بین برده و از چالش های پیش رو و فشار های رقابت فرمول یک پرده بر میدارد. این فیلم با نگاهی جدید به دنیای مسابقات اتومبیلرانی حرف های زیادی برای گفتن دارد. دیدن این فیلم مهیج را به دوست داران سبک ورزشی و رقابتی پیشنهاد میکنیم.

بازیگران فیلم شتاب  نقش توضیحات
دانیل برول
نیکی لاودا راننده تیم فرمول یک
کریس همسورث
جیمز هانت هم تیمی و رقیب نیکی
اولیویا وایلد
سوزی میلر همسر جیمز
الکساندرا ماریا لارا
مارلین لائودا همسر نیکی

فیلم های ورزشی اتومبیل رانی

 • مسابقه ایتالیایی Italian Race: راننده زنی که برای شرکت در مسابقه فرمول یک باید از لحاظ جسمی و ذهنی خود را آماده کند.
 • فورد در مقابل فراری Ford v Ferrari: داستان رقابت مهیج دو شرکت بزرگ خودروسازی فراری و فورد در مسابقات فرمول یک….
 • برو کارت Go Karts: داستان خانواده ای که باید خود را آماده شرکت در مسابقات اتومبیلرانی  کنند.

10- مبارز Warrior

بهترین فیلم ورزشی مشت زنی تام هاردی

داستان زندگی یک بوکسر که به تازگی از جنگ بازگشته تا روی مسابقه ی پیش رویش تمرکز کند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم مبارز را میگه:

فیلم به کارگردانی گاوین اوکانر و با بازی جوئل ادگرتون و تام هاردی محصول سال 2011 و با ژانر ورزشی درام داستان دو برادر بوکسر را روایت میکند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 9 سپتامبر 2011 رزمی-درام 140
گاوین اوکانر
سولاریس

خلاصه: تامی کانلون (با بازی تام هاردی) تازه از ماموریت خود از عراق بازگشته و خاطرات جنگ مرتبا در سرش تکرار میشود. تامی باید روی مسابقه ای که در پیش رو دارد تمرکز کند. او با پدر  سخت گیرش (با بازی نیک نولتی) تمرین را شروع کرده باید با تلاش و پشتکار خارج از تصور، خود را برای پیروزی در مسابقات بوکس آماده کند. برادر تامی، برندن (با بازی جوئل ادگرتون) نیز در رشته بوکس فعالیت دارد. او نیز قصد دارد با پیروزی در مسابقات بوکس به قهرمانی دست یابد. این دو برادر با پشتکار رقبا را یکی پس از دیگری شکست میدهند و به مسابقه نهایی نزدیکتر میشوند، در مسابقه نهایی تمام رقبا کنار زده شده اند و این دو برادر در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند، حالا باید برای کسب قهرمانی این دو برادر در مقابل یکدیگر مبارزه کنند تصمیمی سخت و مبارزه ای طاقت فرسا…

دیالوگ ماندگار، فرانک کامپانا: بتهوون را احساس کن. از او باهوش تر و صبورتر باش. صبر کن تا اشتباه کند سپس آن لحظه برای توست… 

نکات جالب فیلم مبارز

تام هاردی در طی فیلمبرداری دچار شکستگی انگشت پا، شکستگی دنده ها و شکستگی انگشت دست شد. کرت انگل بازیگر نقش کوبا در المپیک 1996 در وزن 100 کیلو گرم کشتی آزاد توانست به مدال طلا دست پیدا کند او همچنین در سال 1995 در همین وزن توانست قهرمان جهان شود.

در روز اول فیلمبرداری این فیلم در سالن غذا خوری نیک نولته پس از پایان برداشت مهمانداران و افراد حاضر در صحنه به تشویق بازیگران و عوامل فیلم پرداختند این قسمت در نسخه DVD به فیلم اضافه شد. در حین فیلمبرداری در پیتسبورگ گاوین اوکانر، آنتونی تامباکیس، تام هاردی، جوئل ادگرتون و فرانک گریلو همه با هم در کارخانه کورک فکتوری لوفتس زندگی میکردند. تام هاردی به جای رفتن به هتل پس از پرواز از انگلستان مستقیم به سمت خانه کارگردان گاوین اوکانر رفت.

چرا این فیلم خارجی را ببینیم؟

فیلم مبارز با امتیاز 8.2 ای ام دی بی توانست جایگاه خود را در سری فیلم های با ژانر انگیزشی ورزشی برای همیشه ماندگار کند. خط داستانی متفاوت در کنار بازی زیرپوستی تام هاردی و برندن کانلون و کارگردانی جسورانه گاوین اوکانر این اثر را  برای مخاطب به یادماندنی میکند. دیدن این فیلم برای مخاطبانی که با کمبود انگیزه روبرو شده اند تجویز میشود.

بازیگران فیلم مبارز نقش توضیحات
جوئل ادگرتون
برندن کانلون بوکسر و برادر تامی
تام هاردی
تامی کانلون در نقش بوکسر
نیک نولتی
پدی کانلون مربی تامی
جنیفر موریسون
تس کانلون همسر برندن

فیلم های ورزشی فوتبال و بوکس

 • سمت کور The Blind Side: داستان پسر جوانی که در فقر مطلق به سر میبرد و با کمک زنی دلسوز به ستاره فوتبال آمریکایی تبدیل میشود.
 • شکست ناپذیر Invictus: نلسون ماندلا در اولین دوره ریاست جمهوری خود بر روی تیم راگبی کشور سرمایه گذاری میکند تا به برای کشور افتخار آفرینی کنند.
 • راکی بالبوآ Rocky Balboa: راکی پس از سی سال دوباره وارد میدان مبارزه میشود تا با حریف سنگین وزن مبارزه کند.

11- فیلم مشت زن 2010 The Fighter

بهترین فیلم ورزشی بیوگرافی

داستانی جذاب از زندگی نامه ی بوکسر حرفه ای میکی وارد و برادر ناتنی اش…

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم مشت زنرا میگه:

فیلم مشت زن ساخته دیوید راسل، یک درام ورزشی  از زندگی نامه بوکسور حرفه ای میکی وارد (والبرگ) و برادر ناتنی او به نام دیکی، که در سال 2010 اکران شده است. این اثر، از یک مستند الهام گرفته شده که در سال 1995 از زندگی خانواده اکلوند وارد ساخته شده بود. The Fighter مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و نامزد 7 جایزه اسکار شده است امروزه یکی از بهترین فیلم های ورزشی است که تاکنون ساخته شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 17 دسامبر 2010 ورزشی-درام 116
دیوید راسل
ریلیتیویتی مدیا-ماندویل فیلمز

خلاصه: داستان زندگی میکی وارد که یک بوکسور سبک وزن است و توسط برادر بزرگترش به نام دیکی که او نیز در گذشته بوکسور موفقی بوده ولی به اعتیاد روی آورده است، آموزش می بیند. در همان حین نیز یک شبکه تلویزیونی در حال ساخت مستندی درباره زندگی دیکی برادر بزرگتر است. از طرف دیگر مادر آنها آلیس که آنها را تحت سلطه خود دارد و به حرفه آنها به عنوان یک حرفه خانوادگی نگاه می کند و دیکی نیز به دلیل اعتیادش دیگر قابل اعتماد نیست، در یکی از مبازراتِ او، دیکی و مادرش باعث می شوند که میکی شکست سختی را بپذیرد بطوریکه مشت زنی را کنار می گذارد اما حالا او که آینده حرفه ای خود را در خطر می بیند باید مسیر جدیدی را در زندگی پیش بگیرد و راه خود را از مادر و برادرش جدا کند تا به قهرمانی برسد.

دیالوگ ماندگار، آلیس وارد: تنها چیزی که همیشه برای تو می خواستیم این بود که قهرمان جهان بشی.

فکت های جالب فیلم مشت زن

مارک والبرگ که نقش میکی را ایفا کرده از دستمزد خود برای این فیلم چشم پوشی کرده و هیچ هزینه ای دریافت نکرد و کریستین بیل که نقش دیکی را ایفا کرد تنها 250 هزار دلار دریافت کرده است.

کرسیتین بیل مدت زمان زیادی را با دیکی اکلوند واقعی سپری کرد تا بتواند به درستی نقش او را ایفا کند و همچنین او برای ایفای این نقش مجبور شد 30 پوند وزن کم کند زیرا دیکی در آن زمان معتاد به کراک بود. کارگردان فیلم نیز گفته است که کاری که بیل کرده بیشتر از تقلید است و بیل باید درک می کرد که ذهن دیکی چگونه کار می کند.

مربی واقعی میکی وارد، میکی اوکیف نام داشت، از او خواسته شد تا در نقش خودش در فیلم ایفای نقش کند اما او در ابتدا به این دلیل که هرگز بازی نکرده بود این پیشنهاد را رد کرد، اما مارک والبرگ او را قانع کرده است و او پذیرفته که نقش را به عهده بگیرد.

آیا فیلم فایتر ارزش دیدن دارد؟ 

The Fighter درامی بر اساس ورزش بوکس با بازی های عالی که بر روابط خانوادگی متمرکز است. فیلم مشت زن مانند دیگر فیلم ها که بر پایه ورزش بوکس هستند ساخته نشده چرا که بیشتر مبارزات این فیلم خارج از رینگ اتفاق می افتند. تمرکز اصلی فیلم بر روابطی است که میکی در تمام طول مسیرش به سمت قهرمانی باید بر آنها غلبه کند و او بعد از مسابقه شرم آور ناگهان متوجه می شود که باید حرفه بوکس خود را از روابط خانوادگی اش جدا نگه دارد. در این فیلم به خوبی نشان داده می شود که افراد و روابط شخصی که به ما آسیب می رسانند، همه برای موفقیت ما ضروری هستند. از افتخارات فیلم مشت زن که آن را تبدیل به یکی از بهترین فیلم های ورزشی جهان کرده است می توان به، 7 نامزدی اسکار، 6 جایزه گلدن گلوب و 3 نامزدی جایزه منتقدان فیلم شیکاگو اشاره کرد.

بازیگران فیلم  مشت زن نقش توضیحات
مارک والبرگ میکی وارد شخصیت اصلی فیلم
کریستین بیل دیکی اکلوند برادر ناتنی میکی
امی آدامز شارلین فلمینگ همسر وارد
ملیسا لئو آلیس وارد مادر میکی و دیکی

فیلم های مشابه مشت زن

 • مانیبال Moneyball: داستانی از تلاش یک مدیر باشگاه بیسبال برای نگه داشتن تیم و باشگاه …
 • نیک بدنام Notorious Nick: داستان زندگی نیک نیول که با یک دست برای بدست آوردن قهرمانی مبارزه می کند.
 • پسر کاراته باز The Karate Kid: داستان زندگی پسر بچه ای مهاجر که در کشور چین توسط یک استاد حرفه ای کونگ فو آموزش می بیند.

12- ایپ من Ip Man

بهترین فیلم ورزشی رزمی

داستان استادی قدیمی که حالا باید با رقبای خود رو به رو شود.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم ایپ من را میگه:

فیلم به کارگردانی ویلسون ییپ محصول سال 2008 میلادی با ژانر رزمی روایت استاد کهنه کار سبک رزمی است که باید با رقبای خود روبرو شود.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
چین 12 دسامبر 2008 ورزشی-رزمی 106
ویلسون ییپ
گلدن هاروست کمپانی
چین 29 آپریل 2010 ورزشی-رزمی 108
ویلسون ییپ
گلدن هاروست کمپانی
چین 14 دسامبر 2015 ورزشی-رزمی 105
ویلسون ییپ
گلدن هاروست کمپانی
چین 29 دسامبر 2019 ورزشی-رزمی 107
ویلسون ییپ
گلدن هاروست کمپانی
چین 20 دسامبر 2018 ورزشی-رزمی 107
وو-پینگ یوئن
گلدن هاروست کمپانی

خلاصه: ایپ من با بازی دونی ین در نقش استاد رزمی کاریست که در میان حمله نیروهای ژاپن به چین باید مدرسه آموزش هنر های رزمی خود را با چنگ و دندان سرپا نگه دارد و در مقابل مدرسه های تازه تاسیسی که سعی در رقابت با او و مدرسه اش را دارند چاره اندیشی کند.در این برهه زمانی که اوج شکوفایی هنرهای رزمی در چین است و بسیاری از استادان این مدارس قصد دارند به هر طریقی هنرجویان بیشتری را جذب کنند ایپ من با آرامش بر روی تکنیک های هنر های رزمی مدرسه خود و کیفیت آموزش تمرکز کرده است.در این فیلم شاهد درگیری میان شاگردان مدارس مختلف در شهر هستیم که هر دسته در صدد است قدرت رزمی خود را به رخ رقیب بکشد و اما چه چیزی در این فیلم به نقطه قوت تبدیل شده است ؟

استفاده از تکنیک های رزمی واقعی به دور از جلوه های بصری هالیوودی و تکیه به دانش رزمی خود دونی ین که در دنیای واقعی به عنوان استاد رزمی کار شناخته میشود و سکانس های واقعی مبارزه که در نزدیک شدن به واقعیت کمک شایانی کرده است این فیلم را جزء آثار فاخر دنیای رزمی قرار داده است. اگر از جلوه های بصری خارج از تصور و زیاده روی در فیلم های هالیوودی و بالیوودی خسته شده اید و نیاز دارید در دنیای واقعی به دنبال ماجراجویی باشید پیشنهاد میکنم این فیلم جذاب را از دست ندهید.

دیالوگ ماندگار، بعد از اینکه ایپ من به تنهایی ده ها تن جنگنده ژاپنی را شکست داد از او پرسیدند نام شما چیست؟ و ایپ من گفت: من فقط یک مرد چینی هستم! 

حقایق فیلم 

اگر چه در فیلم اشاره ای نشده است اما ایپ من به عنوان نیروی پلیس در مقابل تهاجم نیروهای ژاپنی استخدام شده بود. همانطور که در فیلم گفته شد سبک مبارزه ایپ من “وینگ چون ” است.این سبک رزمی توسط دو زن ساخته شد. هیرویوکی ایکوچی در نقش ژنرال ژاپنی در حین فیلمبرداری پس از اصابت چهار ضربه در طول صحنه درگیری دچار ضربه مغزی خفیف شد. در حین تمرین صحنهء درگیری دانی ین بر اثر برخورد تصادفی تبر به سمت چشم چپش مجروح شد.ین همچنین یک ماساژور در طول فیلمبرداری داشت چون دست راستش به دلیل مصدومیت حرکت نمیکرد.

دو نفر از قهرمانان سبک رزمی چانگ کوان به عنوان مشاور در طول تولید فیلم در صحنه حاضر بودند تا درمورد داستان فیلم و رقص های رزمی به کارگردان مشاوره دهند. در ادامه حمله ژاپن به چین شاهد حادثه پل مارکوپولو هستیم بمب گذاری که دلیل حمله ژاپن به چین شد.

چرا ببینیم

فیلم ای پی من با امتیاز 8 ای ام دی بی توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند، و با بازی بسیار جذاب دونی ین و صحنه های رزمی واقعی بیننده را تا پایان فیلم همراهی میکند و فیلمی رزمی با محتوای فکر شده در قاب تصویر میگنجاند که دیدنش خالی از لطف نیست.

بازیگران فیلم ایپ من نقش توضیحات
دونی ین
ایپ من نقش اصلی و رزمی کار چینی
کا تونگ لام
لی
شاگرد جوان ایپ من
سیو وونگ فن
جین در نقش فن سوئی ونگ مبارز خیابانی
سایمون یام
کوآن دوست صمیمی ایپ من

ژانر مشابه

 • نقطه برخورد Flash Point: داستان پلیسی کهنه کار و باهوش که در میان قتل های خیابانی گروهی خلافکار گرفتار شده.
 • کونگ فوی جنگل Kung Fu Jungle: داستان مربی کار کشته ای که در پروندهء قتلی پیچیده به کمک نیروی پلیس میرود.
 • منطقه کشتارKill Zone: بازرسی که در آستانه بازنشستگی قرار دارد باید در مقابل رئیس باند خلافکاری که شهر را به آشوب کشانده به مبارزه برخیزد.

13- مرد سیندرلایی Cinderella Man

برترین فیلم ورزشی تاریخ بوکس

داستان بوکسری که کارش را دیگر کنار گذاشته اما حالا دوباره به رینگ برگشته است.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم مرد سیندرلایی را میگه:

درامی ورزشی با الهام از زندگی قهرمان بوکس سنگین وزن جهان، جیمز جی برادوک که توسط ران هاوارد ساخته و در سال 2005 اکران شده است. مرد سیندرلایی نقدهای مثبت بسیاری از منتقدان دریافت کرد و یکی از فیلم های برتر در زمینه ورزش بوکس معرفی شد و نامزد 3 جایزه در مراسم اسکار شد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 3 ژوئن 2005 ورزشی-بیوگرافی 144
ران هاوارد
یونیورسال پیکچرز-میرامکس

خلاصه: جیمز جی برادوک، ملقب به مرد سیندرلایی با بازی راسل کرو، که یک بوکسور حرفه ای است و در نیوجرسی زندگی می کند، پس از اینکه دستش در رینگ بوکس می شکند دیگر قادر به ادامه نیست و بوکس را ترک می کند. او ک نمی تواند بدون بوکس درآمد کافی برای گذران زندگی داشته باشد و همزمان نیز اقتصاد آمریکا در دوره رکود و سختی است، برادوک به ناچار و با همان دست آسیب دیده برای زندگی خود تلاش می کند اما هنوز هم درآمد کافی ندارد تا اینکه روزی دوست قدیمی اش از او درخواست می کند که به جای یک بوکسور که مسابقه اش را کنسل کرده به رینگ برود تا هم برنامه آنها را پر کند و هم پولی نقد برای خانواده فراهم کند، برادوک می پذیرد و در کمال ناباوری و حیرت کارشناسان در راند سوم حریفش را که مدعی شماره دو جهان است را شکست می دهد و این شروع ماجراهای تازه برای برادوک و زندگیش در آینده بود…

دیالوگ ماندگار،جیم برادوک: اعتقاد دارم که وقتی اوضاع بده، من می توانم شرایط را تغییر دهم.

حقایق جالب فیلم مرد سیندرلایی

رزماری دویت که در فیلم در نقش سارا ویلسون ایفای نقش می کند، نوه جیمز جی برادوک واقعی است. او دختر دخترش رزماری است که توسط آریل والر در این فیلم به تصویر کشیده شده است.

گفته شده بوکسور هایی که به عنوان حریف در مقابل راسل کرو بازی می کردند همگی بوکسور های حرفه ای بودند و به آنها گفته شده بود که ضربات خود را به آرامی وارد کنند اما متاسفانه آنها گاهی نمی توانستند درست زمانبندی کنند و متاسفانه راسل کرو مجروح می شد. صحنه های بوکس فیلم بسیار خشن بوده به طوری که راسل کرو گفته است که این فیلم برای او چهار تا پنج برابر دشوار تر از گلادیاتور بوده است. راسل کرو تقریبا یک سال برای سکانس های بوکس این فیلم تمرین کرده بود او برای این کار امکاناتی ورزشی را در مزرعه خود در استرالیا راه اندازی کرده بود. برای فیلمبرداری صحنه مبارزه نهایی، 15000 صندلی با آدمک هایی بادی که ماسک و کلاه داشتند پر شده بودند.

آیا فیلم Cinderella Man ارزش دیدن دارد؟

این فیلم درباره زندگی جیمز برادوک و داستان خانوادگی اوست که در اوج نا امیدی و سختی او را ترغیب کرد تا با تعصب و افسردگی مبارزه کند و به روزهای اوج خود برگردد و برای یک ملت الهام بخش باشد و هیچ کس مانند ران هاوارد نمی توانست قهرمان داستان را به شکلی کاملا واقعی به تصویر بکشد و بهترین انتخاب برای ایفای این نقش به راستی راسل کرو بود. در مجموع داستانی زیبا و انسانی از زندگی یک قهرمان که نامزدی جوایز متعددی در اسکار، گلدن گلوب، بفتا و انجمن بازیگران و همچنین جوایز فیلم منتخب منتقدان بوده است و یکی از بهترین فیلم های ورزشی تاریخ سینما بوده حقیقتا حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.

بازیگران فیلم  مرد سیندرلایی نقش توضیحات
راسل کرو جیمز جی برادوک شخصیت اصلی فیلم، قهرمان بوکس
رنه زلوگو مای برادوک همسر جیمز
کریگ برکو مکس بائر یکی از رقبای جیمز
پل جیاماتی جو گولد دوست و مدیر قدیمی جیمز

فیلم های مشابه مرد سیندرلایی:

 • طوفان The Hurricane: داستانی از زندگی روبین کارتر که مدعی قهرمانی بوکس بوده اما متهم به قتل می شود.
 • شکست ناپذیر Invictus: داستان تلاش نلسون ماندلا و کاپیتان تیم ملی راگبی آفریقای جنوبی برای خاتمه دادن به آپارتاید از طریق ورزش راگبی…
 • کشتی گیر Invictus: داستان زندگی یک مشت زن به نام رندی که بازنشسته شده اما یک پیشنهاد او را بر سر دو راهی بزرگی قرار می دهد.

14- مربی کارتر Coach Carter

بهترین فیلم ورزشی داستان واقعی

داستان واقعی کارتر یک مربی بسکتبال که تیمش را با محدودیت مواجه می کند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم مربی کارتر را میگه:

فیلمی فوق العاده بر اساس داستانی واقعی از زندگی ورزشی کن کارتر که یک مربی بسکتبال بوده و در سال 1999 خبر ساز شد. این فیلم که ساخته توماس کارتر است درامی ورزشی با موضوع نوجوانان است که در سال 2005 منتشر شد و یکی از بهترین فیلم های ورزشی با نقدهای خوب از منتقدین است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 14 ژانویه 2005 ورزشی-درام-بیوگرافی 136
توماس کارتر
ام تی وی فیلمز-تولین/رابین پروداکشنز

خلاصه: در سال 1999 مردی به نام کن کارتر مربیگری تیم بسکتبال دبیرستان قدیمی خودش که در منطقه ای فقیر نشین در ریچموند است را می پذیرد، کارتر که هم از رفتار و هم از عملکرد درسی بازیکنان رضایت ندارد تصمیم می گیرد با سخت گیری به آنها و تنظیم قراردادی کتبی، آنها را وادار به رفتار محترمانه و گرفتن نمرات خوب کند. به رغم مخالفت های اولیه تیم خیلی زود تحت سرپرستی کارتر به یک تیم موفق و شکست ناپذیر تبدیل می شود اما آنها که دچار غرور شده اند در عملکرد تحصیلی دچار افت می شوند و این خلاف قرارداد آنها با کارتر بوده است پس تنبیهی سخت در انتظار آنهاست، محرومیت از بازی، و کارتر تلاش می کند ارزش های مثبت را به آنها یاد آوری کند، تلاشی تاثیر گذار و بیاد ماندنی…

دیالوگ ماندگار، جیسون لایل: تو گفتی ما یک تیم هستیم! وقتی یکی مبارزه می کند، انگار همه ما مبارز هستیم. وقتی یکی پیروز شود، انگار همه ما پیروز شده ایم.

فکت های فیلم مربی کارتر

وقتی از کن کارتر واقعی پرسیدند که چه کسی باید نقش او را در فیلم بازی کند، او یک نام را یادداشت کرد: ساموئل ال جکسون. کن کارتر واقعی هر روز به عنوان مشاور در صحنه فیلمبرداری حاضر می شد و خودش می گوید بازی ساموئل ال جکسون نود و هست و نیم درصد دقیقا شبیه خودش بوده است.

بازیگران تیم بیش از 5 ساعت در روز در باشگاه تمرین می کردند. چانینگ تاتوم قبل از این فیلم هیچوقت بسکتبال بازی نکرده بود و به همین دلیل تمرینات انفرادی با مربیان داشت تا با سایر بازیکنان هماهنگ شود. سازندگان فیلم صحنه های بازی را بارها و بارها از زوایای مختلف فیلمبرداری کردند و بازیگران مجبور بودند یک صحنه را بیش از صد بار اجرا کنند تا این نماها را بگیرند.

چرا باید فیلم Coach Carter را دید؟

این فیلم داستانی واقعی و الهام بخش از زندگی بزرگترین مربی بسکتبال است که تا کنون زندگی کرده است. فیلمی که نشان می دهد یک مربی تا کجاها می تواند پیش برود تا تیمش را در مسیر نظم، اخلاق حرفه ای، شرافت و تعهد قرار دهد. مربی کارتر برنده جایزه Black Movie Awards برای تصاویر برجسته، برنده بهترین کارگردانی در سال 2006 از Black Reel Awards و نیز ساموئل ال جکسون برنده بهترین بازیگر برجسته فیلم سینمایی در 37 مین جوایز تصویری NAACP در سال 2005 بوده است.

بازیگران فیلم  مربی کارتر نقش توضیحات
ساموئل ال جکسون مربی کارتر شخصیت اصلی فیلم
ریک گونزالس تیمو کروز یکی از بازیکنان
رابرت ریچارد دیمین کارتر پسر مربی کارتر
راب براون کنیون استون کاپیتان تیم

فیلم های مشابه مربی کارتر

 • نقطه کور The Blind Side: داستانی واقعی از یک پسر بی خانمان به نام مایکل اوهر که زوجی مهربان سرپرستی او را به عهده می گیرند، او به فوتبال آمریکایی علاقمند می شود.
 • شر خر The Debt Collector: ماجرای زندگی یک رزمی کار که برای پرداخت بدهی اش به پول نیاز دارد و به ناچار با یک شرخر همکاری می کند.
 • نینجا Ninja: داستان کیسی که برای آموزش نینجتسو به ژاپن سفر کرده برای یک ماموریت به امریکا باز می گردد.

15- عزیز میلیون دلاری Million Dollar Baby

بهترین فیم ورزشی زن بوکسور

داستان بوکسور کهنه کاری که با دوری از میادین بوکس حالا در باشگاه قدیمی دوستش به مربی گری می پردازد.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم عزیز میلیون دلاری را میگه:

فیلم به کارگردانی کلینت ایستوود و با ژانر ورزشی-درام محصول سال 2005 میباشد و داستان زندگی زن بوکسری را به تصویر کشیده که در تلاش است به مقام قهرمانی دست یابد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 28 ژانویه 2005 ورزشی-درام 132
کلینت ایستوود
برادران واینروارنر بروز

خلاصه: فرانکی دان (با بازی کلینت ایستوود) در گذشته بوکسور موفقی بوده که به دلیل سالخوردگی از میادین مسابقات دور شده و حالا با حضور در باشگاه قدیمی دوست و هم رزم خود به مربیگری می پردازد. مگی فیتزجرالد (با بازی هیلاری سوانک) دختر جوانیست که سعی دارد در مسابقات بوکس شرکت کند و به قهرمانی برسد مگی با ورود به باشگاه با فرانکی ملاقات میکند و سعی دارد از تجربیات فرانکی سالخورده استفاده کند و خود را به بهترین شکل آماده کند. در این بین شاهد مشکلات پیش روی مگی و فرانکی هستیم که باید با حفظ آرامش و تمرینات سخت برای مسابقات آماده شوند.

دیالوگ ماندگار، ادی دوپریس: در بوکس جادویی وجود دارد. جادوی جنگیدن فراتر از استقامت، فراتر از دنده های ترک خورده، کلیه های پاره شده و زخم های روی تن است. این جادو به خطر انداختن همه چیز برای دستیابی به رویایی است که هیچ کس جز تو، آن را نمی بیند.

حقایق جذاب فیلم عزیز میلیون دلاری

لوسیا رایکر قهرمان بوکس که نقش بیلی معروف به خرس آبی را در این فیلم بازی کرده، مربی بوکس هیلاری سوانک بود. کلینت ایستوود در سن 74 سالگی توانست به عنوان مسن ترین فرد، جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای این فیلم به دست آورد. جری بوید نویسنده، یک ماه پس از اینکه قرارداد خود را برای ساخت فیلم توسط کلینت ایستوود بست درگذشت.

پل هاگیس در حال کارگردانی فیلم Crash (2004) بود و قرار شد این فیلم را نیز کارگردانی کند که با درخواست کلینت ایستوود کارگردانی به او سپرده شد. این فیلم از زمانی که نامزد دریافت بهترین فیلم جشنواره اسکار  شد تا چند هفته پس از دریافت جایزه در باکس آفیس در لیست پنج فیلم برتر باقی ماند. هیلاری سوانک برای بازی در نقش مگی فیتز جرالد تمرینات ورزشی سنگینی را پشت سر گذاشت که نتیجه آن اضافه کردن بیست پوند ماهیچه شد.

چرا این فیلم ورزشی را تماشا کنیم؟

فیلم عزیز میلیون دلاری به کارگردانی کلینت ایستوود روایت آماده سازی زن جوانیست که باید خود را برای مسابقات بوکس آماده کند و در این راه با چالش های زیادی روبرو میشود. کلینت ایستوود با ایفای نقش مربی دلسوز تمام تلاش خود را به کار میگیرد تا این زن جوان را به بالاترین سطح از آمادگی جسمی و ذهنی برساند این فیلم با صحنه های جذاب و خط داستانی روان بیننده را همراه خود به دنیای ورزش بوکس میبرد. دیدن این فیلم خوش ساخت را از دست ندهید چرا که تلاش های سخت مگی روحیه ورزشی و انگیزه بالای او حال شما را خوب می کند.

بازیگران فیلم عزیز میلیون دلاری نقش توضیحات
هیلاری سوانک
مگی فیتزجرالد نقش اصلی و بوکسور جوان
کلینت ایستوود
فرانکی دان مربی کهنه کار بوکس
مورگان فریمن
ادی دوپریس صاحب باشگاه و دوست صمیمی فرانکی
جی باروشل
دنجر بارچل بوکسر جوان و تازه کار در باشگاه

ژانر مشابه ورزشی

 • صعود Rise: بر اساس زندگی واقعی سه برادر که لیگ بسکتبال NBA را به سطح جدیدی بردند.
 • مبارز The Fighter: داستان زندگی برادری که سعی دارد در سایه برادر بزرگترش وارد دنیای بوکس شود.
 • قویتر Stronger: داستان دونده ماراتونی که در حادثه بمب گذاری آسیب میبیند و برای برگشت به زندگی معمولی تلاش میکند.

پاسخ به سوالات کاربران درباره بهترین فیلم های ورزشی جهان

 • لطفا چند فیلم ورزشی جدید معرفی کنید.
  فیلم های سینمایی شناگران با موضوعی واقعی، مهاجم آمریکایی، زرنگ بازی، شاه ریچارد و مثل یک دختر سوارکاری کن جزو فیلم های جدید سینمایی ورزشی هستند.
 • من به دنبال فیلم های ورزشی انگیزشی هستم.
   اگر به فیلم ورزشی انگیزشی علاقمند هستید حتما فیلم مرد سیندلایی، چپ دست و عزیز میلیون دلاری را تماشا کند.
 • کدام فیلم فیلم ورزشی بوکس محور است؟
  علاقمندان فیلم های ورزشی بوکس می توانند فیلم سینمایی مرد سیندلایی، کرید، مبارز و مشت زن را جهت تماشا دانلود کنند.
 • در این لیست فیلم ورزشی فوتبالی هم وجود دارد؟
  فیلم های ورزشی ضربه مغزی، مثل بکهام شوت بزن، طولانی ترین فاصله و مها جم آمریکایی به علاقمندان دنیای فوتبال پپیشنهاد می شود.
 • بهترین فیلم های ورزشی کدام هستند؟
 • بر چه اساسی لیست فیلم های سینمایی ورزشی را گردآوری کرده اید؟
  فیلم های معرفی شده در این لیست براساس میزان محبوبیت فیلم میان کاربران، موضوع، ارزش محتوایی و بازخورد انها در میان منتقدین و تماشاگران انتخاب شده اند. سعی کردیم لیستی پر محتوا و باارزش را برای شما عزیزان گلچین کنیم.

بهترین فیلم های ورزشی در رشته های مختلف همچون بوکس، فوتبال، کشتی، هنرهای رزمی، فیلم ورزشی اکشن و انگیزشی و… موضوع این سری از نقد و بررسی های میزبان فا مگ بوده است. فیلم هایی که اشتیاق و انگیره شخصیت اصلی داستان را به تصویر کشیده که چطور با گذشت از موانع و جنگیدن تا سر حد مرگ به اهداف خود دست می یابد شاید این متمایزترین تفاوت انسان های موفق با سایرین باشد. تماشای فیلم سینمایی ورزشی به علاقمندان دنیای ورزش حس و حال خوبی می دهد انرژی و هیجان در این سبک فیلم ها نیز بسیار بالاست. اصولا برای دلچسب تر شدن آثار ورزشی از روایت هایی واقعی استفاده می شود و زندگی نامه اشخاصی به تصویر کشیده می شود که در رشته خود از جان مایه گذاشته و نام خود را جهانی کرده اند. فیلم های همچون مشت زن، چپ دست و مرد سیندرلایی به قدری قوی و خوش ساخت هستند که هیچگاه از خاطر نخواهند رفت. اگر دلتان گرفته یا این روزها انگیزه تان کم شده این لیست مهیج و جذاب را برای شما تجویز می کنیم… شما چه فیلم دیگری به ما پیشنهاد می دهید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا