شبکه های اجتماعی

تغییر شماره در واتس اپ چگونه است؟

بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلفی نیاز پیدا می کنند تا شماره تلفن همراه خود را تغییر دهند. در واقع هر چقدر هم که تلاش ما بر این باشد تا یک شماره ثابت و همیشگی را داشته باشیم باز هم ممکن است شرایطی پیش بیاید که به خاطر آن محبور به تغییر شماره تلفن خود شویم. حال با توجه به اینکه برنامه های مختلف فعال در حوزه شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم با شماره تلفن ما سروکار دارند، تغییر شماره تلفن می تواند آنها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. واتس اپ جزء آن دسته از برنامه هایی است که به چنین شرایطی فکر و برای آن برنامه ریزی نیز کرده است. شما می توانید به راحتی و از طریق خود برنامه واتس اپ در راستای تغییر دادن شما در واتس اپ اقدام نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه تغییر شماره در واتس اپ را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

امکان تغییر شماره در واتساپ

گاهی اوقات برای افراد مختلف شرایطی به وجود می آید که نیاز پیدا می کنند تا شماره تلفن خود را تغییر دهند. این تغییر شاید در ظاهر بسیار ساده به نظر برسد اما تبعات جانبی زیادی را به دنبال دارد. در واقع شما باید تغییرات شماره تلفن را در اکانت های خود را نیز اعمال کنید. موضوعی که وجود دارد این است که تغییر شماره تلفن در شبکه های اجتماعی مختلف چندان کار راحتی بشمار نمی رود و گاهی نیز ممکن است باعث از دست رفتن تمامی اطلاعات قبلی و سوابق شما شود.

واتساپ به عنوان یک پیامرسان محبوب در این خصوص فکر کرده و برای کاربران خود امکانی را فراهم کرده است تا به راحتی و بدون از دست دادن اطلاعات قبلی خود، شماره جدید را جایگزین و مورد استفاده قرار دهند. در راستای تغییر شماره تلفن در واتس اپ باید از بخش تنظیمات اقدام کرده و بعد از پشت سر گذاشتن مراحل آن، شماره به راحتی تغییر می کند. با ما همراه باشید تا نحوه تغییر شماره در واتس اپ را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم. 🙂

چگونگی تغییر دادن شماره در واتس اپ

شما می توانید به راحتی شماره تلفن واتس اپ خود را با یک شماره تلفن جدید جایگزین نمایید. در همین راستا باید اقدامات مشخصی را داشته باشید که در ادامه به صورت گام به گام نحوه تغییر شماره در واتس اپ را به شما آموزش خواهیم داد.

 1. در اولین مرحله از فرآیند تغییر دادن شماره در واتس اپ باید وارد برنامه Whatsapp فعال رو گوشی تلفن همراه خود شوید.
 2. سپس در صفحه اصلی برنامه واتساپ علامت سه نقطه موجود در سمت راست صفحه را لمس نمایید تا منوهای اصلی واتساپ به شما نشان داده شود.
  آموزش تغییر شماره در واتساپ
 3. حال به منظور تغییر شماره در واتس اپ از میان منوهای اصلی واتساپ، منو Settings را انتخاب نمایید.
  نحوه تغییر شماره واتساپ
 4. در صفحه تنظیمات واتساپ دسته بندی های مختلفی قابل مشاهده است که در راستای تغییر شماره باید منو Account را انتخاب نمایید.
  روش تغییر شماره در واتساپ
 5. در صفحه مربوط به تنظیمات حساب کاربری گزینه ای تحت عنوان Change number را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات مربوط به تغییر شما در واتس اپ شوید.
  آموزش تغییر شماره در واتس اپ
 6. در این مرحله صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که شامل هشداری در خصوص شرایط تغییر شماره در واتساپ است. شما باید در ابتدا اطمینان حاصل کنید که امکان دریافت پیامک یا تماس تصویری برای شماره جدید را دارید. در واقع تنها زمانی می توانید فرآیند تغییر شماره را آغاز کنید که شماره جدیدتان فعال و در دسترس باشد. اگر چنین است در این مرحله تنها کافی است روی دکمه Next کلیک کنید.
  تغییر دادن شماره در واتس اپ
 7. حال صفحه مربوط به تغییر شماره به شما نشان داده می شود. در این صفحه دو فیلد قابل مشاهده است که فیلد اول مربوط به شماره تلفن قدیمی شما و فیلد دوم نیز مربوط به شماره تلفن جدید است. فیلدهای مشخص شده را با اطلاعات مناسب پر کرده و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.
  چگونگی تغییر شماره در واتس اپ
 8. در این مرحله وارد صفحه جدیدی می شوید. لازم است در نظر داشته باشید افرادی که با آنها در گروه های مختلف هم گروه هستید به صورت پیش فرض متوجه تغییر دادن شماره در واتس اپ توسط شما می شوند. اما تصمیم گیری در خصوص اینکه تمامی مخاطبین واتس اپ شما متوجه این موضوع شوند یا نه به خود شما بستگی دارد. اگر می خواهید این تغییرات را به مخاطبین خود اطلاع رسانی کنید باید گزینه Notify contacts را فعال نمایید.
  آموزش نحوه تغییر شماره در واتساپ
  شما می توانید اطلاع رسانی به مخاطبین را به سه شکل مدیریت نمایید:
  • All contacts: با انتخاب این گزینه تغییر شماره در واتس اپ به تمامی مخاطبین شما اطلاع رسانی می شود.
  • Contacts I have chats with: اگر این گزینه را انتخاب کنید، در واقع تعیین می کنید که تنها به مخاطبینی که با آنها چت داشته اید اطلاع رسانی شود.
  • Custom: اگر تمایل دارید که تنها به افراد مشخصی از مخاطبین شما تغییر دادن شماره در واتساپ توسط شما اطلاع داده شود، باید این گزینه را انتخاب و سپس از طریق آن مخاطبین مورد نظر خود را تعیین نمایید.

  در نهایت نیز دکمه Done را انتخاب می کنید تا تنظیمات تعیین شده اعمال شود.

 9. اما اگر تمایلی به مطلع کردن هیچ یک از مخاطبین خود ندارید، بخش Notify contacts را بدون تغییر رها کرده و همانند تصویر زیر تنها روی دکمه Done را لمس نمایید.
  آموزش کامل تغییر شماره در واتساپ
 10. حال صفحه مربوط به وارد کردن کد تایید ارسالی به شما نشان داده می شود. کد 6 رقمی مربوطه به شماره تلفن جدید ارسال می شود و شما باید آن را در فیلد خالی مشخص شده وارد کنید تا فرآیند تغییر شماره در واتس اپ با موفقیت به اتمام برسد.
  آموزش تغییر دادن شماره در واتس اپ

در این مقاله از میزبان فا تلاش ما بر این است تا نحوه تغییر شماره در واتساپ را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید بعد از اینکه شماره تلفن خود را تغییر دادید، شماره تلفن واتس اپ خود نیز تغییر دهید و بدون از دست دادن سوابق چت خود با شماره جدید فعالیت خود را در این شبکه اجتماعی دنبال کنید. در صورت داشتن سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص محتوای ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.

آموزش رایگان واتساپ

‫39 دیدگاه ها

 1. سلام اگر شماره واتساپم رو تغییر بدم،آیا مخاطبینی که شماره م رو سیو دارن به شماره جدیدم دسترسی خواهند داشت؟

  1. با سلام گلی عزیز
   بله. بعد از تغییر شماره هر شخصی که به شما پیام داده یا شما در میان مخاطبین او باشید، شماره جدیدتان را مشاهده خواهند کرد.
   موفق و پیروز باشید

   1. اگه براشون نمایش میده پس اون قسمتی که خودمون انتخاب میکنیم به کدوم مخاطب ها اطلاع بده برای چیه دیگه؟چه اون گزینه رو انتخاب کنیم چه انتخاب نکنیم کسایی که باهاشون قبلا چت داشتیم و شمارمونو دارن شماره جدیدمون رو میبینن؟

    1. با سلام زهرا عزیز
     در بخشی که شما تعیین می کنید به کدام یک از مخاطبینتان اطلاع داده شود در واقع تعیین می کنید که به صورت ویژه یک پیام جهت اطلاع آنها از تغییر کردن شماره شما ارسال شود یا نه. اما در حالت کلی تمامی افرادی که به حساب شما در واتساپ دسترسی دارند، می توانند شماره شما را ببینند.
     موفق و پیروز باشید

  2. واتس اپم با خط قبلیم بود اما مدتیه اون واگذار شده و من نمیخواستم دیلیت اکانت بزنم و محتویات واتس اپم رو لازم داشتم رفتم بخش change phone number و شمارمو عوض کردم
   الان مخاطبینم دو تا اکانت از من دارن یکی با شماره قبلی یکی این جدیده
   و وقتی ب اکانت قبلیم پی ام میدن تیک ارسال میخوره و خب مسلما چیزی واسه من نمیاد

   من سوالم اینه که اگه اونیکه خطم بهش واگذار شده بخواد واتس اپ نصب کنه ایا پیامای من و کلا اکانت سابقم واسش میاد بالا؟؟
   چون دیلیت اکانت نزدم اونو

   1. سلام دوست عزیز اگر یک تیک میخوره که فعال نیست ولی مسلما خط رو به کسی واگذار کنید اگز ندونن و پیام بدن فکر میکنند شما اید سعی کنید یه مدت خط رو غیرفعال نگهدارید.

    1. سلام من واتساپم داخل گوشی قبلیم بود با همون خط اصلیم،حالا میخوام اطلاعات و چت و وات ساپم تو گوشی قبلی بمونه و پاک نشه و تو گوشی جدیدم وات ساپی با همون خط قبلی نصب کنم آیا امکان داره وات ساپ تو گوشی جدید با خط اصلیم نصب کنم و اطلاعات وات ساپم تو گوشی قبلی پاک نشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

     1. سلام و احترام؛
      امکان راه اندازی واتساپ با شماره قبلی روی دستگاه جدید وجود دارد. اما نمی توان با دو دو اکانت روی دو دستگاه همزمان کار کرد.

  3. سلام من اگه با دو اکانت از دو سیم کارت جدااز واتساب استفاده کنم که یکیش شبیه سازی ایا مخاطب سیم کارت اول از داشتن واتساب با خط دیگه من اگاه میشه؟ من نمیخوام از این موضوع اطلاع پیداکنه

   1. سلام و احترام؛
    خیر هر کدام از دیگری مجزا است…

   2. سلام من شماره مو تغییر دادم ولی نمیخوام کسانی که منو سیو دارن شمارمو داشته باشن متاسفانه بلدنبودم چکارکنم و اون قسمتی که زده all cotact رو زدم ، کسانی ک شمارمو دارن ولی من اونهارو سیو ندارم هم شماره جدیدم براشون ارسال میشه؟

 2. سلام.
  بعد از تغییر شماره میتونم با شماره قبلی توی یک گوشی دیگه واتساپ نصب کنم ؟

  1. با سلام دوست عزیز
   بله این امکان وجود دارد.
   موفق و پیروز باشید

 3. سلام / من میخوام change number بزنم، میخوام بدون آیا چت های من با مخاطبین ام که قبلا انجام داده ام پاک نمیشود؟ یعنی بعد از تغییر شماره دقیقا سابقه چت من با اون افراد باقی میمونه .؟

 4. سلام
  من مزاحمی دارم که هردفعه با یک شماره به واتس‌اپم پیام میده ومن هم هربار همون شماره رو بلاک میکنم و باز بایه شماره جدید پیام میده.
  واقعا نمیدونم ازدستش چکارکنم
  نمیتونم هم اکانتم رو حذف کنم و دوباره بایه شماره جدید نصب کنم میخوام از همین گزینه چینج نامبر خود واتساپ استفاده کنم.
  حالا سوالم اینه که من اگه از این طریق یه شماره جدید رو واس واتساپم فعال کنم بازم اون مزاحم میتونه به این شماره جدید پیام بده؟یعنی شماره جدیدم رو میبینه؟ من نمیدونم که اون با این شماره فعلیم من رو ذخیره کرده یانه در گوشیش.

 5. سلام
  وقت بخیر من خطم واگذار شده اما اکانتم رو دارم
  الان میخوام شماره داخل واتس اپ رو تغییر بدم ایا نیاز به خط قبلی هست کد تاییدی به خط واگذار شده میاد یا خیر .و اینکه من کلی گروه کاری دارم ایا بعد تغییر شماره گروه ها حذف میشن یا خیر

  1. سلام و احترام؛
   کد 6 رقمی مربوطه به شماره تلفن جدید ارسال می شود و شما باید آن را در فیلد خالی مشخص شده وارد کنید. گرو ها حذف نخواهند شد.

 6. سلام
  یک سوال داشتم، من شمارم رو عوض کردم در واتساپ و با شماره جدید الان واتساپ دارم، سوالی که دارم اینه که شماره قبلی که دست من بوده برای کسی بوده ، اون الان رفته خط جدید گرفته و واتساپ رو مجددا نصب کرده، آیا پیام های قبلیه من براش فرستاده میشه یا خیر؟؟

  1. سلام وقت بخیر؛
   اگر ایشان خط جدید گرفته اند، قطعا شماره جدید دارند و پیام های واتساپ ایشان کاملا مستقل خواهند بود.
   اما اگر با شماره (سیمکارت) سابق شما واتساپ را نصب کنند و شما هم قبلا از پیام های خد بکاپ گروفته باشید، به احتمال زیاد پیام های شما خواهند بود. چرا که بعد از دیلیت اکانت واتساپ هم، پیام ها روی همان گوشی قابل رویت هستند. فقط در نظر داشته باشید که پیام ها به شماره یا همان سیمکارت مرتبط هستند.

  2. چنج نامیر زدم کد برام ارسال نمیشه گزینه تماس هم انتخاب میکنم فایده‌ای نداره چیکار کنم؟

   1. سلام و احترام؛
    متاسفانه در حال حاضر به دلیل محدودیت های فعلی برخی قابلیت ها با اختلال مواجه هستند… این مورد را با یک برنامه تغییر آیپی قدرتمندتر نیز امتحان نمایید.

 7. باسلام و سپاس از مطلب شما. من تغییر شما ه تلفن را بدرستی انجام داده ام و در گروههای قبلی و چتهای شخصی قبلی با شماره جدید و اکانت جدید چت میکنم
  اما اکانت قبلی با عکس پروفایل قبلیم هنوز برای مخاطبین در دسترس هست. و گاهی اشخاص اشتباها به آن پیام میفرستند ولی من دریافت نمیکنم . چگونه اکانت و پروفایل قبلی حذف کنم؟؟

  1. سلام آیا میشه خطی ک مربوط به کشور آلمان است را داخل ایران واتساپش رو فعال کرد؟

 8. سلام ، من شمارم رو تغییر دادم و نوتیف رو‌برای همه مخاطبام روشن کردم ، اون هایی که من سیوشون دارم ولی اونا شماره منو سیو نکردن هم با خبر میشن ؟

 9. سلام و وقت بخیر
  میخواستم به یکی از مخاطبام واتساپ پیام بدم اسمشو سرچ کردم دیدم اکانتش نیست بعد رفتم داخل گروهی که باهاشون عضو بودم دیدم اونجا پیامی هست که ایشون شمارشو تغییر داده،اونجا متوجه شدم که شمارشو تغيير داده،من میخوام بدونم چرا پیام تغییر شمارش برای من نیومد؟ یعنی من از طریق گروهی که باهاش عضو بودم متوجه تغییر شمارش شدم؟

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که کاربر زمان تغییر شماره واتساپ خود گزینه Notify contacts را در حالت فعال قرار نداده باشد به مخاطبین ایشان پیغامی جهت اعلام تغییر شماره واتساپ ارسال نخواهد شد.

 10. سلام، وقتتون بخیر
  من یک سوال داشتم،
  میخواستم بدونم اگر من شماره ی واتس آپم رو تغییر بدم و حتی شماره ی بعضی مخاطب ها رو از داخل دفترچه تلفن گوشی هم پاک کنم، باز هم شماره ی جدیدم برای کسانی که باهاشون چت داشتم، نمایش داده میشه؟
  اگر اینطور بشه، من اگر اون مخاطبین رو بلاک کنم، اون ها راهی برای فهمیدنش دارن؟

 11. سلام
  من شماره واتساپ خودم را تبدیل کردم به یک شماره جدید در واتساپ بیسنیز ولی میخواهم در همین دستگاه که واتساپ بیسنیز فعال است با شماره قبلی واتساپ دیگه یی درست کنم!
  امکان داره؟!اگر داره چجودی است؟

 12. سلام خطی که باهاش واتساپ میومدم واگذارشده و واتساپ هم پاک شده آیا راهی هست گروه ها و اطلاعات مربوط به واتساپ قبلی رو روی واتساپ جدید یا خط جدید بسارم؟

  1. سلام و احترام؛
   به کمک روش تغییر شماره واتساپ چنین امکانی وجود دارد.

 13. سلام. ببخشید من شمارم رو حذف نکردم و واتس اپم با شماره خودم هست الان ی شماره اومد تو گروه های که هستم و اعلام کرده که شماره من با شماره اون تغییر کرده چطور میشه

  1. سلام و احترام؛
   چنین مورد امکان پذیر نیست.
   شماره ثبت شده روی اکانت خود را مجددا بررسی نمایید.

   1. سلام وقت بخیر
    تو واتساپ اگه شماره جدید جایگزین کنیم کسایی ک تو شماره قبل بلوکمون کردن تو شماره جدید هم بلوک میشیم؟

 14. سلام خواهش میکنم جواب بدین خیلی مهما برام
  من میخوام تو واتساپ شمارمو تغییر بدم و شماره جدید جایگزین کنم.شماره جدیدمو هیچکس نداره
  و اینو میدونم تو گروه هایی که عضو باشم شمارم جایگزین میشه
  ولی میخوام اینو بدونم مخاطبای دیگم متوجه تغییر شماره میشن و میتونن بهم پیام بدم آخه نمیخوام بعضی از مخاطبینم واتساپی که با شماره جدید تغییر دادم رو داشته باشن ترو خدا جواب بدین؟؟اگه متوجه میشن باید واتساپ جدید نصب کنم کلا؟؟

  1. با سلام دوست عزیز؛
   خیر تمام مخاطبها متوجه تغییر شماره نمی شوند، بعد از وارد کردن شماره جدید می تونید انتخاب کنید که به چه دسته ای از مخاطبها اطلاع داده بشه همونطور که در مرحله 8 مقاله هم به اون اشاره شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا