شبکه های اجتماعی

ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید

امکان عدم ذخیره عکس های واتساپ در گالری یکی از موضوعات رایجی است که کاربران این پیامرسان همواره در خصوص آن سوالاتی را مطرح می کنند. چرا که به طور معمول ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری می تواند باعث پر شدن فضای حافظه گوشی تلفن همراه اندرویدی شما شده و در این خصوص شما را دچار مشکل کند. خبر خوب این است که روش هایی توسط این پیامرسان در زمینه ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید ارائه شده که با استفاده از آنها می توانید به راحتی مانع ارسال عکس از واتساپ به گالری شوید. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم به این روش ها پرداخته و راهکارهایی را به شما ارائه دهیم که با استفاده از آنها بتوانید سیو شدن عکس واتساپ در گالری اندروید را متوقف کنید.  پس اگر می خواهید به اطلاعات بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

جلوگیری از ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری

در پیامرسان واتس اپ قابلیتی قرار گرفته هر زمان که شما یک رسانه تصویری مثل عکس یا فیلم را در واتساپ خود دانلود می کنید، به صورت خودکار یک نسخه از آن در گالری شما هم ذخیره می شود. ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری قابلیتی است که ابتدا بسیار ایده خوبی به نظر می رسد اما در عین جذاب بودن می تواند برای افراد مشکل ساز نیز شود و این مشکل نیز مربوط به پر شدن حافظه گوشی تلفن همراه شما است. این مورد زمانی بیشتر احساس می شود که شما در گروه های مختلفی عضو باشید و روزانه حجم زیادی از تصاویر یا ویدیوهای ارسالی را دانلود کرده و مشاهده نمایید.

به همین دلیل نیز شما نیاز دارید تا با روش مناسب برای جلوگیری از ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری آشنا شده و برای حفظ فضای موجود در گوشی تلفن همراه خود، قابلیت نمایش تصاویر واتساپ در گالری اندروید را برای همیشه متوقف کنید. در ادامه به شکلی گام به گام روش هایی که می توانید از آنها در زمینه سیو نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید استفاده نمایید را به شما آموزش دهیم.

به منظور ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید شما می توانید به 3 روش اقدام نمایید که هر یک از این روش ها ویژگی ها و قابلیت های منحصر به خود را دارند. در همین راستا شما می توانید یکی از روش های زیر را انتخاب نمایید:

در ادامه به شکلی دقیق تر به معرفی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

1. عدم ذخیره تمامی عکس های واتساپ در گالری اندروید

اولین روشی که می توانید از آن برای ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید استفاده کنید، غیرفعال سازی این قابلیت به کمک گزینه Media visibility است.

در نظر داشته باشید که با استفاده از این روش تنها تصاویری که بعد از خاموش کردن گزینه Media visibility دانلود می شوند، در گالری ذخیره نخواهد شد و عکس های دانلود شده قبلی همچنان در گالری باقی می مانند.

پس به منظور ذخیره نشدن رسانه های واتساپ در گالری باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام از فرآیند عدم ذخیره عکس های واتساپ در گالری شما باید برنامه Whatsapp فعال روی گوشی تلفن همراه اندرویدی خود شوید.
 2. سپس در صفحه اصلی این برنامه علامت سه نقطه قرار گرفته در بالای سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  ذخیره عکسهای واتساپ در گالری
 3. حال از میان منوهایی که نمایش داده می شود، منو Settings را انتخاب نمایید.
  ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید
 4. در صفحه جدیدی که به شما نشان داده می شود، لازم است که وارد صفحه مربوط به منو Chats شوید.
  نمایش تصاویر واتساپ در گالری
 5. در گام آخر از فرآیند ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید شما باید گزینه Media visibility را به حالت خاموش دربیاورید.

ارسال عکس از واتساپ به گالری

2. عدم نمایش تصاویر یک چت یا گروه خاص واتس اپ در گالری

روش دومی که برای سیو نشدن عکس های واتساپ در گالری اندروید می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، عدم نمایش تصاویر یک چت یا گروه خاص واتساپ در گالری است.

با استفاده از این روش شما تعیین می کنی که تنها تصاویر دانلود شده در یک چت یا گروه مشخص به گالری شما اضافه نشود. بدین ترتیب تمامی رسانه های تصویری دانلود شده به غیر از تصاویر مربوط به چت یا گروه تعیین شده به صورت خودکار همچنان در گالری نمایش داده می شود. لازم است در نظر داشته باشید که بعد از دنبال کردن مراحل زیر تنها عکس ها و ویدیوهای جدید فرد یا گروه مورد نظر در گالری ذخیره نمی شود و موارد قبلی همچنان در گالری باقی می ماند.

در راستای استفاده از این روش برای ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در گام اول وارد صفحه چت یا گروهی شوید که می خواهید از ذخیره خودکار عکس های آن در گالری جلوگیری نمایید.
 2. سپس در صفحه باز شده اسم شخص یا گروه را لمس نمایید تا تنظیمات بیشتر به شما نمایش داده شود.
  عدم ذخیره عکس در گالری
 3. در صفحه جدیدی که به شما نشان داده می شود، گزینه ای تحت عنوان Media visibility قابل مشاهده است. در این مرحله شما باید این گزینه را انتخاب نمایید.
  علت ذخیره نشدن عکس در گالری
 4. حال پیغامی به صورت پاپ آپ نمایش داده می شود و از طریق آن می توانید تعیین کنید که آیا تمایل به ذخیره نشدن عکس واتساپ فرد یا گروه مورد نظر در گالری اندروید خود دارید یا نه؟ در این مرحله لازم است که گزینه No را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Ok را لمس نمایید.
  چطور عکسهای واتس اپ در گالری ذخیره شود

اما آخرین روشی که می توانید از آن برای ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید استفاده کنید، ایجاد پوشه ای جدید تحت عنوان nomedia. است.

در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از این روش نه تنها تصاویر یا ویدیوهای دانلود شده جدید بلکه موارد دانلود شده قبلی در واتساپ نیز از گالری حذف خواهند شد.

به منظور بهره گیری از این روش برای سیو نشدن کامل تمامی عکس های واتساپ در گالری اندروید شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در مرحله ابتدایی شما باید وارد برنامه File manager نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود شوید.
 2. سپس از میان پوشه های مختلفی که نمایش داده می شود، پوشه Whatsapp را انتخاب نمایید.
  سیو نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید
 3. حال وارد صفحه جدیدی می شوید که در این مرحله باید پوشه Media را انتخاب نمایید.
  سیو نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید
 4. در این مرحله از فرآیند ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید لازم است که پوشه Whatsapp Images را انتخاب کنید.
  ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری
 5. حالا شما می توانید تمامی تصاویر دانلود شده در واتس اپ خود را مشاهده نمایید. برای ایجاد پوشه nomedia. باید علامت سه نقطه قرار گرفته در بالا سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  چگونه تصاویر واتساپ در گالری ذخیره شود
 6. سپس از میان گزینه هایی که نمایش داده می شود، منو Create folder را انتخاب نمایید.
  عدم ذخیره عکسهای واتساپ در گالری
 7. در نهایت نیز نام پوشه را به nomeida. تغییر داده و سپس گزینه Create را لمس نمایید.
  لازم است به علامت نقطه قرار گرفته در ابتدای اسم دقت داشته باشید.
  چرا عکسهای واتساپ در گالری ذخیره نمیشود؟
 8. بدین ترتیب در مسیر Whatsapp>media>whatsapp Images پوشه جدیدی تحت عنوان nomedia. ایجاد می شود که تمامی تصاویری شما در این پوشه قرار گرفته و از ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری نیز جلوگیری می کند.
  رفع مشکل عدم نمایش تصاویر واتساپ در گالری اندروید

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده تا نحوه ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش می توانید از 3 روش مختلف برای عدم ذخیره عکسهای واتساپ در گالری استفاده کنید که هر یک از این روش ها ویژگی های خود را دارا می باشند. اگر در زمینه سیو نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید سوال یا ابهامی دارید، می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان واتساپ

‫27 دیدگاه ها

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از حسن نیت شما و خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده است.
   موفق و پیروز باشید

 1. با سلام و تشکر از مطالب کاربردی تان، بنده کارهای که شما بیان کرده ای انجام دادم حالا عکس ها در گالری ذخیره نمی شوند ولی فیلم‌ها در پوشه فایلها هنوز ذخیره می شوند. آیا راهکاری دارد که فیلمهای واتساپ هم در پوشه فایلها ذخیره نشود

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از شما و خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده است. پیشنهاد می کنم از روش آخر یعنی سیو نشدن عکس واتساپ در گالری اندروید به کمک پوشه nomedia. استفاده کرده و اینبار پوشه را در فولدر whatsapp video قرار دهید.
   موفق و پیروز باشید

 2. درک می‌کنم که میخواین اصول سئو و کلمات کلیدی رو تو متن رعایت کنین ولی با کمال احترام زیاده‌گویی خیلی تو متناتون هست
  خود زیاده‌گویی و زیاده‌نویسی میتونه یه خواننده رو کلا منصرف کنه از خوندن ادامه متن
  مثلا تو همین پست بیش از ۶۰ خط و ۱۰ پاراگراف نوشتین و توضیح دادین که کل محتواش این بود که برین تو ستینگ و مدیا ویزیبیلیتی رو خاموش کنین !!!!
  کوتاه‌تر و مفیدتر هم میشه اینکار رو کرد.
  با تشکر از زحمات و اطلاع‌رسانیتون

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از انتقاد ارزشمند شما. در این مقاله 2 روش مختلف ارائه شده است و موردی که شما عنوان کردید تنها یکی از روش هایی است که اشاره شده است. در خصوص بحث کوتاه نویسی موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تلاش ما بر این است تا به کامل ترین حالت ممکن توضیحات را به کاربران ارائه دهیم. بدین ترتیب هم کاربران حرفه ای و هم کاربران مبتدی می توانند از مقاله استفاده کرده و با قابلیت ها و توضیحات ارائه شده استفاده کنند.
   موفق و پیروز باشید

 3. سلام . خیلی عالی وتصاویر به دقت وبه ترتیب راهنما بودن . ممنون از زحماتتون

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از ابراز محبت شما و خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید واقع شده است.
   موفق و پیروز باشید

 4. سلام من مموری گذاشتم رو گوشیم از وقتی گذاشتم چه تو تلگرام چه تو واتساپ چیزی برام سیو نمیشه چرا

 5. سلام وقت بخیر ببخشید عکسی که در واتساپ برای شخصی میفرستیم، چگونه متوجه شویم که آن شخص آن عکس را در گالری خود ذخیره کرده است

  1. سلام و احترام شمیم عزیز؛
   هیچ گزینه ای دال بر اطمینان از ذخیره شدن یا ذخیره نشدن تصاویر واتساپ مخاطبین وجود ندارد.

 6. من همه ی این راه هارو رفتم ولی باز ذخیره میشه تو گالریم چی کار کنم؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   در صورت عدم تمایل به ذخیره رسانه های واتساپ در گالری می توانید پرمیشن یا مجوزهای این برنامه را تغییر دهید.
   بدین منظور انگشت خود را برای چند لحظه روی آیکون برنامه نگه دارید.
   گزینه app info را لمس کنید.
   گزینه permissions را انتخاب و قسمت storage را در حالت غیرفعال قرار دهید.

 7. سلام وقت بخیر ممنون از راهنمایتان میخوام عکسهای که تو واتساب برای من میفرستن یا من میفرستم بعد از یک هفته پاک میشود میخوام مدتش بیشتر باشد

 8. سلام من تنظیمات رو طوری قرار دادم که خودم بزنم عکس ها و فیلمهارو دانلود کنم.منتها وقتی مکالمات در صفحه ی اول واتساپ راحذف کردم.متوجه شدم که عکیهای مربوطه در گالری هم حذف شدند.درصورتی که بهشون نیاز داشتم🥴چه راهکاری دارید.باتشکر🙋🏻‍♀️

 9. با سلام و خسته نباشید. سوال من اینه که قبلا وقتی فیلمها و کلیپها رو از واتس اپ پاک می‌کردم از گالری هم پاک میشد، اما چند وقته که دیگه از گالری پاک نمیشه و مجبورم اونارو دوباره از گالری هم پاک کنم. چرا این اتفاق افتاده و راه حلش چیه؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

 10. سلام ممنون بابت اطلاعات مفید و کاربردی ایا عکسها و فیلمهای شخصی که با دوربین گرفته شده توسط خود گوشی و یا ارسالی از گوشی دیگر قابلیت نگهداری دارد و یا آنها هم حذف می شوند ممنون

 11. سلام گوشی من شیایومی پرو نت 8 است و سه نقطه ای که فرمودید سمت چپ است و گزینه ها فارسی لطفا راهنمایی فرمایید

 12. سلام من اطلاعات گروهای واتساپم در گالری ذخیره شدن واتساپم پرید تمام فایل های ذخیره شده هم پریدن از داخل گوشی پاکشدن حالا نمیدونم هیدن شدن یا کلا پاک شدن این چطور باید بفهمم

  1. سلام و احترام؛
   این ساختار مختص واتساپ است. پوشه های نام برده شده مرتبط با نرم افزار واتساپ هستند.

 13. آیا تصاویری ارسالی در واتسپ که ارسال کننده امکان ذخیره انرا محدود وغیر فعال کرده را میتوان ذخیره نمود یا از گوشی اسکرین شات گرفت؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا