بهترین

بهترین فیلم های سینمایی کمدی و طنز خارجی و نقد ویدیویی – آپدیت 1402

فیلم کمدی خارجی یکی از ژانرهای مورد علاقه برای طرفداران فیلم و سریال است. فیلم های کمدی همواره جزو جذاب ترین و البته پرفروش ترین فیلم ها هستند. با توجه به تنوع سلایق انتخاب فیلم طنز خارجی خنده دار از نظر هر شخص متفاوت است و از طرفی ژانر کمدی انواع مختلفی دارد مثل کمدی سیاه، کمدی هجویه، کمدی کلامی و… برخی بهترین فیلم های کمدی خارجی را بر اساس بازیگران آن فیلم انتخاب می کنند مثلا فیلم های جکی چان، جیم کری، مستربین یا لورل و هاردی از جمله فیلم های طنز خارجی خنده دار هستند. اکثر فیلم های طنز خارجی دوبله فارسی جکی چان نیز سبکی اکشن و کمدی دارند و اکثریت افراد این قبیل فیلم های خارجی را میپسندند. برخی از  افراد دیگر نیز بهترین فیلم های کمدی خارجی را به گونه ای دیگر تعبیر می کنند و تنها به دنبال فیلم هایی با صحنه های بامزه و البته خنده دار هستند. اغلب فیلم های جیم کری حالتی طنز و خنده دار دارند به عنوان مثال تقریبا همه فیلم کمدی پنگوئن های آقای پاپر و احمق و احمق تر را مشاهده کرده اند جیم کری در این قبیل فیلم های کمدی بسیار جذاب به ایفای نقش پرداخته است. در سری نقد و بررسی های قبلی به معرفی بهترین فیلم های جهان پرداختیم و پس از آن بر اساس ژانر بهترین فیلم های خارجی عاشقانه و رمانتیک و بهترین فیلم های اکشن و جنگی جهان معرفی شد. در این سری نقد و بررسی های میزبان فا مگ تصمیم داریم بهترین فیلم های خارجی کمدی و خنده دار را معرفی کنیم که بیشترین امتیازات را از سوی مردم و منتقدین دریافت نموده اند.

بهترین فیلم های کمدی

فیلم کمدی خارجی

در ایران نیز بیشترین فروش و مخاطب در اختیار فیلم های کمدی است. اغلب انیمیشن ها را می توان در لیست فیلم های کمدی قرار داد. بهترین فیلم های کمدی هرساله در گیشه پول بسیار زیادی را نصیب تهیه کنندگان این فیلم ها می کنند. به همین دلیل قصد داریم بهترین فیلم های کمدی چند سال اخیر از سراسر جهان را معرفی کنیم. البته در انتخاب بهترین فیلم های کمدی خارجی علاوه بر امتیازهای آنها در سایت های معتبر نقد و بررسی فیلم و سریال همانند IMDB، راتن تومیتوز و… دیدگاه مخاطبان را هم در نظر گرفته ایم. شایان ذکر است این لیست در آینده بروزرسانی خواهد شد پس اگر فیلم کمدی و خنده داری می شناسید که در لیست بهترین فیلم های کمدی خارجی عنوان نشده آن در در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا در بروزرسانی های آتی به لیست پیشنهادی اضافه شود.

1- گودال Sinkhole

بهترین فیلم های کمدی

یک کارمند ساده بعد از 11 سال پس انداز، یک خانه میخرد. اما در شب جشن خرید خانه، اتفاق عجیبی رخ می دهد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم گودال را میگه:

گودال یا فروچاله فیلمی کمدی در ژانر فاجعه از سینمای کره جنوبی است که در سالهای اخیر فیلم ها و سریال های زیبایی را می سازد. داستان این فیلم ادغامی جذاب از ترس، فاجعه و البته طنز و کمدی است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
 کره جنوبی 11 آگوست 2021 117 کیم جی هوون تاور پیکچرز

خلاصه: پارک دون وونگ یک مرد زحمتکش و ساده است که پس از 11 سال کار و پس انداز پول، توانسته است خانه ای بخرد. او به همین دلیل یک جشن برگزار می کند. اما به یکباره کل خانه آنها به داخل گورالی عمیق که به خاطر فرونشست خاک بر اثر بارندگی به وجود آمده است، می افتد. این خانواده باید به کمک دیگران راهی برای نجات از گودال بیایند…

نقد فیلم سینمایی گودال

فیلم کمدی خارجی گودال به اندازه کافی از منتقدین و کارشناسان، هم نظرات مثبت و هم نظرات منفی گرفته است. در کل این فیلم ابسورد (پوچ) است. احساسات در این فیلم موج می زند، اما به هیچ وجه نمی توان پوچ بودن آن را انکار کرد! در ضمن فیلم یک مفهوم جالب را می رساند. این که افرادی که به سختی همدیگر را تحمل می کردند یا همدیگر را نمی شناختند، به واسطه نیاز، تبدیل به بهترین دوستان یکدیگر شده و جزو اساسی از نجات زندگی یکدیگر  می شوند. به همین دلیل فیلم طنز خارجی سینمایی گودال جزو فیلم های برتر کره جنوبی در سال 2021 محسوب می شود.

فیلم Sinkhole را ببینیم؟

این فیلم سینمایی کمدی خارجی در تاریخ سینمای کره جنوبی، عنوان دومین فیلم پرفروش را یدک می کشد. موضوع فیلم و از همه مهمتر اتفاقاتی که در گودال می افتد اگرچه طنز است، اما نکات مهمی را به مخاطب می رساند. از این رو توصیه می کنیم حتما این فیلم کمدی خارجی جذاب را ببینید. فیلم طنز خارجی سینمایی گودال جزو جدیدترین فیلم های کمدی اجتماعی سینمای کره جنوبی است.

بازیگران فیلم گودال نقش توضیحات
سئونگ وون چا سئونگ وون چا جونگ  شخصیت اصلی داستان و صاحب خانه
کیم یئونگ گیون کیم یئونگ گیون پارک  کارمندی که بعد از 11 سال خانه خریده است
وانگ سو لی وانگ سو لی کیم  همکار پارک
ایاکا اونویه ایا کو هی هونگ  دیگر همکار پارک

فیلم های ژانر فاجعه و کمدی سینمای جهان

فیلم های سینمایی کمدی زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجی با ماهیت فاجعه هستند:

 • هواپیما Airplane: تد که قبلا خلبان بوده، حالا از پرواز می ترسد. در یک سفر که به اجبار رفته، خلبان دچار مشکل می شود و او باید به جای خلبان اصلی کنترل هواپیما را به دست بگیرد….
 • هوایپیما 2 The Big Bus: یک شاتل فضایی به اشتباه به جای حرکت در مسیر درست خود، به سمت خورشید حرکت می کند. تد باید این شاتل را نجات دهد…
 •  اتوبوس بزرگ The Big Bus: یک گروه از دانشمندان اتوبوسی پیشرفته را طراحی کرده اند. اما در هنگام کار با این اتوبوس مشکل بزرگی به وجود می آید.

2- بزه را بگیر Get the Goat

جدیدترین فیلم های کمدی

یک بز به نام سلستینا به سرقت رفته است. از آنجاییکه این بز نماد روستا است، پلیس روستا (بروس) باید آن را پیدا کند….

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم بزه را بگیر را میگه:

در این قسمت از لیست بهترین فیلم های کمدی به یک کمدی از کشور برزیل به نام بزه رو بگیر می رسیم. یک کمدی که بیشتر از طنز موقعیت استفاده می کند. این فیلم کمدی خارجی جزو زیباترین فیلم های کمدی چند سال اخیر در آمریکای جنوبی و به زبان اسپانیولی است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم برزیل برزیل 18 مارچ 2021 97 ویتور برندت نتفلیکس

خلاصه: بروس پلیس روستایی است که باید برای نجات یک بز به نام سلستینا تلاش می کند. سلستینا توسط یک قاچاقچی مواد مخدر به شهر دیگری برده شده است. این بز در واقع نماد فرهنگی و میراث این روستا محسوب می شود. به همین دلیل بروس به سائوپائولو سفر می کند. در آنجا با یک پلیس دیگر آشنا می شود و هر دو سعی می کنند در این شهر شلوغ به دنبال بز بگردند. البته نکته ای که وجود دارد این است که هیچ کدام از آنها تخصصی در این زمینه ندارند…

بررسی و تحلیل فیلم کمدی بزه رو بگیر

فیلم کمدی خارجی بزه رو بگیر سعی دارد با ایجاد سکانس های طنز موقعیت، تماشاگر را بخنداند. طنز کلامی هم در فیلم بسیار زیاد است و تلفیق این دو سبب شده است تا یک فیلم سرگرم کننده ببینیم. موضوعات فیلم نیز خیلی سطحی و دور از ذهن هستند. آن که یک پلیس کار و بار خود را رها کند و به دنبال یک بز در شهر بزرگی مثل سائوپائو بگردد، بسیار بعید است. به نظر می رسد که فیلم خیلی سعی کرده از فیلم های پلیسی کمدی که دیده ایم (مخصوصا پسران بد) تقلید کند.

چرا فیلم Get the Goat را ببینیم؟

این فیلم کمدی خارجی صرفا به عنوان یک فیلم سرگرم کننده و خنده آور مطرح است. البته از سینمای برزیل انتظار ییشتری هم نداریم. عمدتا فوتبال و قهوه در این کشور سرآمد است نه سینما. به همین دلیل ساخت یک فیلم خنده دار به اندازه کافی برای سینمای برزیل قابل قبول است! ما هم در این مقاله فیلم کمدی  بزه رو بگیر به شما پیشنهاد دادیم که سکانس های خنده دار زیادی دارد.

بازیگران فیلم کمدی خارجی بزه رو بگیر نقش توضیحات
ادمیلسون فیلهو ادمیلسون فیلهو بروس  شخصیت اصلی داستان که باید بز را پیدا کند!
متئوس ناچترگله متئوس ناچترگله ترینداده  همکار بروس
روث نگا روث نگا پریس سیکا  همسر بروس
اروین نگی اروین نگی رائول شرور بزرگ سائوپائولو

فیلم های مشابه فیلم بزه رو بگیر

فیلم سینمایی کمدی خارجی بزه رو بگیر یک فیلم سراسر خنده است که می تواند به عنوان یک فیلم سرگرم کننده از آن نام ببریم.  فیلم های کمدی خارجی زیر نیز با پلیس ها شوخی می کنند.

 • کهنه سرباز Veteran: یک خلافکار، همیشه با رشوه دادن کار خود را پیش می برد. تا اینکه یک بار با کارآگاهی پاکدست مواجه می شود….
 • دوندگان نیمه شب Midnight Runners: دو دانشجو در دانشگاه افسری پلیس، تصمیم میگیرند به صورت خود سر به مقابله با مجرمین بپردازند…
 •  ماموریت ممکن Mission Possible: این فیلم کمدی در مورد یک پلیس تازه کار است که که یک محموله از سلاح های گرم به صورت قاچاق شده را پیدا می کند.

3- عجیب و غریب Freaky

جدیدترین فیلم های کمدی

میلی گرفتار قاتلی سریالی می شود. اما به علت اصابت کردن چاقوی مخصوص این قاتل سریالی به بدنش، دچار یک مشکل بزرگ شده است…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عجیب و غریب را میگه:

یکی از جالب ترین فیلم های کمدی سیاه در سال 2020 اثری جالب از کریستوفر لندن است . فیلمی به نام عجیب و غریب یا همان فریکی که کاترین نیوتون (که بیشتر او را در سریال دیده بودیم) در آن نقش آفرینی کرده است. کاترین نیوتون اولین فیلم خود در ژانر ترس را بازی کرده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 13 نوامبر 2020 101 کریستوفر لندن یونیورسال پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم کمدی خارجی عجیب و غریب، در مورد دختری به نام میلی است که سال آخر دبیرستان را می گذراند. اما به طرز عجیب و مشکوکی بدن میلی با یک قاتل سریالی جابجا می شود و او تنها 24 ساعت فرصت دارد تا خود را نجات دهد در غیر اینصورت این تغییر دائمی خواهد بود.

حقایق خواندنی فیلم عجیب و غریب

در این فیلم کمدی خارجی چندین صحنه واقعا اتفاق افتاده و در فیلمنامه وجود نداشته است. مثلا در یکی از صحنه های تعقیب و گربز، وینس وان (شخصیت قصاب) به طرز واقعی سقوط می کند. البته او بدون هیچ مشکلی ادامه فیلمبرداری را انجام داد! به خاطر این که داستان این فیلم بیشتر در روز 13 نوامبر می گذرد، دقیقا در روز 13 نوامبر 2020 هم اکران شد! دلیل نامگذاری آن هم به نام عجیب و غریب احتمالا به خاطر الهام گرفتن از رمانی با همین مضمون به نام جمعه عجیب و غریب است.

چرا فیلم Fraeky را پیشنهاد می کنیم؟

بازی وینس وان در این فیلم کمدی خارجی تحسین شد. همچنین در اغلب جشنواره های مربوط به فیلم های ترسناک یا فانتزی، مانند جشنواره HNiD Awards، این فیلم مورد تحسین داوران قرار گرفت. اگرچه اکران این فیلم در دوران پاندمی کرونا بود، اما نسبت به هزینه آن فروش قابل قبولی را داشت. در کل فیلم طنز خارجی سینمایی فریکی جزو فیلم های خوب جدید محسوب می شود.

بازیگران فیلم عجیب و غریب نقش توضیحات
وینس ووین وینس وان  قصاب بلیسفیلد  شخصیت منفی داستان و قاتل سریالی
کاترین نیوتون کاترین نیوتون میلی دانش آموز دبیرستانی رنج دیده
کیتی فینران کیتی فینران پائولا مادر میلی
جینا اورتگا جینا اورتگا نایلا دوست صمیمی میلی

فیلم های ترسناک و کمدی مشابه فیلم عجیب و غریب

اگر به ژانر ترس و وحشت علاقه دارید، فیلم سینمایی کمدی خارجی فریکی یا عجیب و غریب را به شما پیشنهاد می کنیم. فیلم های کمدی خارجی زیر نیز محتوای کمدی و ترسناک را با هم ادغام کرده اند:

 • فریاد بزن اگر بدانی جمعه سیزدهم گذشته چه کردم Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth: یک خبرنگار در مورد مجموعه ای از قتل ها تحقیق می کند. تحقیق های او ضررهایی برایش به دنبال دارد….
 •  متل هل Motel Hell: یک کشاورز به نظر ساده، مسافران را به قتل می رساند و در باغ خود دفن می کند. اما قربانیان او نمی میرند….
 • شاکر Shocker: یک قاتل سریالی به وسیله نیروی الکتریسیته به زندگی عادی باز می گردد! و حالا قصد انتقام دارد.

4- خیار شور آمریکایی An American Pickle

جدیدترین فیلم های کمدی سال

داستان یک کارگر مهاجر در کارخانه خیار شور سازی که به طور اتفاقی به مدت 100 سال فریز می شود و در بروکلین امروزی بیدار می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم گودال را میگه:

خیارشور آمریکایی به کارگردانی براندون تراست محصول سال 2020 داستان یک آمریکایی قدیمی است که بعد از گذر سال ها دوباره به زندگی بر میگردد و باید خود را با زندگی مدرن تطابق دهد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 6 آگوست 2020 88 براندون تراست سونی پیکچرز

خلاصه: در قرن 18 میلادی هرشل گرین باوم با بازی ست روگن در نقش مردی با اطلاعات عمومی صفر است که به دنبال پیدا کردن شغلی آبرومند از کارخانه خیارشور سازی سر در می آورد او که از یافتن این شغل بسیار خوشحال است با انرژی زیاد به دنبال شکار موش های مزاحم در کارخانه است. در یک روز شوم هرشل به درون مخزن بزرگی از آب نمک سقوط میکند و با بسته شدن کارخانه او مدت ها در این وضعیت به سر میبرد تا اینکه در سال 2020 برای احداث کارخانه ای جدید متوجه وجود هرشل در آب نمک میشوند و او به طرز معجزه آسایی زنده می ماند. بعد از گذشت چند روز و خبر ساز شدن هرشل نوه ء او با بازی ست روگن جهت دیدار با وی او را به شام دعوت میکند که این برخورد نسل ها با اتفاقات و ماجراهای تلخ و شیرینی همراه میشود.

نقد و بررسی فیلم طنزخارجی

جدای از سبک و سیاق کمدی خالص فیلم در پشت پرده شخصیت ها شاهد تفاوت نسل ها با یکدیگر هستیم نسلی که با لمس چند دکمه در صفحه گوشی تلفن همراه به دریایی از اطلاعات در هر زمینه ای دست پیدا میکند و ظرفیت ذهنی بالایی دارد که در مقایسه با زندگی نوادگان خود هر کدام به دنبال کیفیت بالاتری در زندگی خود هستند و تکنولوژی به طور واضح این نسل را تحت تاثیر قرار داده است. در فیلم اختلافات عقیدتی و مذهبی نیز به گونه ای سیاه و سفید با یکدیگر در تضاد است نسل قدیمی که باورهایش چارچوب و تمامیت سبک زندگی او را مشخص میکند و نسلی که همه چیز را زیر سوال میبرد و به دنبال جواب است و چارچوب از پیش تعیین شده ای را نمیپذیرد. این فیلم را به بیان ساده تر میتوان توضیح داد ، برخورد دو نسل با یکدیگر که به قدری تفاوت میان آنها فاحش است که بیننده از این اختلاف نظر و رفتار به خنده می افتد. فیلمی که در نگاه اول بسیار سطحی و معمولی به نظر میرسد اما با گذشت دقایقی از شروع فیلم عمق داستان بیشتر و بیشتر میشود و در پایان فیلم بیننده در این تفاوت ها غرق خواهد شد.

چرا این فیلم کمدی را ببینیم؟

فیلم خیارشور آمریکایی با امتیاز 5.7 ای ام دی بی با ژانری کمدی برای بیننده غافلگیری های خاص خود را به دنبال دارد. نگاهی متفاوت و طنز گونه به سفر در زمان.این فیلم که بازخورد خوبی از طرف بینندگان دریافت کرده توانسته با بازی درخشان ست روگن در دو نقش پدر بزرگ ونوه خود را به چالش بکشد. برای دیدن این  فیلم کمدی خالص در پایان هفته شک نکنید چرا که از دیدن این فیلم پشیمان نخواهید شد.

بازیگران فیلم  نقش توضیحات
ست روگن
هرشل گرین باوم نقش اصلی هرشل که در کارخانه خیارشور سازی گیر می افتد و نقش دوم نوهء هرشل که در قرن 20 میلادی زندگی میکند
سارا اسنوک
سارا گرین باوم نقش همسر هرشل در قرن 18 میلادی
مولی اونسن
کلارا همسر نوهء هرشل
الیوت گلیزر
مسیحی رقیب هرشل در قرن 18 میلادی

ژانر مشابه

 • تد Ted: جان بنت مردی که عروسک دوران کودکیش توانایی حرف زدن و راه رفتن دارد و او را به دردسر می اندازد…
 • سر رسید Due Date: پیتر هایمن برای پس گرفتن وسایل و مدارک هویتی خود مجبور میشود با غریبه ای عجیب و غریب راهی سفر جاده ای شود…
 • 50/50: با الهام از یک داستان واقعی، یک کمدی با محوریت یک مرد 27 ساله که به سرطان مبتلا شده و سعی دارد با این بیماری مبارزه کند…

5- آخر شب Late Night

جدیدترین فیلم های کمدی

کاترین یک مجری حرفه ای اما بسیار سخت گیر است و همه همکارانش نیز مرد هستند. تا اینکه یک نویسنده زن قصد استخدام در مجموعه او را دارد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم آخر شب را میگه:

فیلم کمدی خارجی آخر شب یا اواخر شب یک فیلم کمدی-درام است که به دلیل طنز و تفسیر اجتماعی جالبی که ارائه می کند، نقدهای مثبتی گرفت. این فیلم در سال 2019 و به کارگردانی نیشا گاناترا ساخته شده است. فیلم در ابتدا فمنیستی است اما بعد از آن به نظر با فمنیست مشکل دارد!!! این فیلم یکی از معدود فیلم هایی است که با پشتیبانی شرکت آمازون ساخته شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 14 جون 2019 102 نیشا گاناترا آمازون استودیوز

خلاصه: داستان فیلم کمدی آخر شب در مورد یک مجری برنامه شبانه به نام کاترین است که به سبک خودش کارها را مدیریت می کند. برنامه او نیز به خاطر دعوت میهمانان اغلب سیاسی و سالخورده به اندازه سابق پربیننده نیست. همه همکاران او مرد هستند. و برخی تصور می کنند که کاترین از زنان متنفر است! تا اینکه مالی به عنوان یک نویسنده اولین زنی است که قصد دارد در مجموعه کاترین حاضر شود. اما با پا گذاشتن مالی به استودیو همه چیز به هم می ریزد و …

حقایق فیلم آخر شب

میندی کالینگ اظهار داشته که از همان ابتدا این نقش را صرفا برای اما تامپسون (بازیگر مطرح هالیوودی) نوشته است. یکی از نکاتی که در این فیلم کمدی خارجی جالب است این است که کاترین، مدام از افسردگی می گوید. خود اما تامپسون بعد از جدایی از همسر ایرلندی اش، در دهه 90 میلادی، دوره ای افسردگی مزمن را پشت سر گذاشته است. میندی کالینگ نیز در دوره جوانی و البته کوتاه مدت به عنوان کارآموز در برنامه تاک شو فعالیت می کرد. از این رو دانش کافی در مورد شوهای تلویزیونی داشته و آن را در این فیلم گنجانده است…

آیا فیلم Late Night را ببینیم؟

اما تامپسون برای بازی در این فیلم کمدی خارجی تحسین شد. بازی او در نقش یک رئیس زورگو و البته یک مجری طناز، بسیار جالب است. او به خوبی توانسته این دو ویژگی کاملا متفاوت را در نقش خود ادغام کند. بازی خوب بازیگران سبب شود که خیلی از کلیشه ها و داستان های تکراری آن دلچسب و دلپذیر باشد. خیلی از سکانس ها و روایت های داستان قابل حدس است. البته این موضوع اتفاقا برای این فیلم یک حسن است نه عیب.

بازیگران فیلم کمدی خارجی آخر شب  نقش توضیحات
اما تامپسون اما تامپسون کاترین  مدیر مجری حرفه ای و سخت گیر شوی شبانه
میندی کالینگ میندی کالینگ مالی نویسنده هندی آمریکایی
کیاران هیندس کیاران هندرس تام از نویسندگان مجموعه کاترین
پائول والتر پل هوسر مانکسو از دیگر نویسندگان مجموعه کاترین

 فیلم های مشابه با فیلم کمدی خارجی آخر شب

آخر شب یک فیلم سینمایی کمدی خارجی جدید است که علاقه مندان به بازی خانم اما تامپسون حتما از آن راضی خواهند بود. فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان محسوب می شوند:

 • عشق زندگی من Love of My Life: یک بیمار به علت تومور مغزی فقط 5 روز از زندگیش مانده. او قصد دارد در این 5 روز مهربان باشد و …
 • استاد The Professor: ریچارد که یک استاد دانشگاه است، پس از اینکه می فهمید یک بیماری لاعلاج دارد زندگی خود را با بی حوصلگی سپری میکند…
 • عاشقان The Lovers: یک زوج پس از مدتها که رابطه سردی با هم دارند، طی یک اتفاق! عشقی آتشین دوباره در آنها شعله ور می شود.

6- جوجو خرگوشه Jojo Rabbit

بهترین فیلم های کمدی

پسری به نام جوجو عاشق ارتش نازی است. وقتی متوجه می شود مادرش به یک یهودی پناه داده است دیدگاهی جدید نسبت به یهودیان در ذهن او به وجود می آید…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم جوجو خرگوشه را میگه:

یکی از فیلم های جدید کمدی خارجی که در سال 2019 اکران شد، فیلم جوجه خرگوشه است. این فیلم کمدی خارجی را تایکا ویتیتی کارگردانی کرده است و الهام گرفته از رمان آسمان زندانی شده نوشته کریستین لئونز می باشد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 8 نوامبر 2019 108 تایکا ویتیتی تی اس جی اینترتینمت

خلاصه: پسر بچه ای به نام جوجو عاشق و طرفدار یک شخصیت نظامی است. او دوست دارد به عنوان یکی از اعضای تیم محافظ فعالیت کند. او یک دوست خیالی هم دارد! مادر جوجو به یک دختر یهودی پناه داده است و از طرفی جوجو از این موضوع بی اطلاع است. اما به طور اتفاقی دخترک را می بیند و به فکر مقابله با اوست.

نکات جالب فیلم جوجو خرگوشه

یکی از نقدهایی که به این فیلم کمدی خارجی وارد است این است که ظاهر همه چیز بسیار عالی است. یعنی شخصیت ها همه شیک پوش هستند و انگار نه انگار فیلم در یک شرایط جنگی است!!! خود وایتینی در جواب این سوال پاسخ داده است که خواسته یک بار هم شده بر عکس فیلم های سیاه و تاریک جنگ جهانی، فیلمی خوش رنگ و لعاب را بسازد! تایکا وایتینی عنوان کرده است که این فیلم الهام گرفته از داستان های مادر بزرگش نیز است.

آیا فیلم Jojo Rabbit ارزش دیدن دارد؟

این فیلم در جشنواره های مختلفی از جمله تورنتو اسکار خوش درخشید. این فیلم کمدی خارجی توانست اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی را از آن خود کند. اگرچه اسکارلت یوهانسون به خاطر بازی در این فیلم نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد اما در نهایت جایزه به لورا درن رسید. در کل می توان گفت فیلم طنز خارجی سینمایی جوجو خرگوشه جزو فیلم های خوبی است که مسائل مربوط به جنگ جهانی را با نگاهی طنز گونه روایت می کند.

بازیگران فیلم جو جو خرگوشه نقش توضیحات
رومن گریفین دیویس رومن گریفین دیویس جوجو  شخصیت خیالی داستان که عاشق آدولف هیتلر است.
توماسین مک کنزی توماسین مک کنزی السا دختری یهوودی ک هب ه خانه جوجو پناه آورده است.
اسکارلت یوهانسون اسکارلت یوهانسون روسی مادر جوجو
تایکا وایتیتی تایکا وایتیتی آدولف دوست خیالی جوجو

فیلم های طنز در مورد جنگ جهانی 

فیلم سینمایی کمدی خارجی جوجو خرگوشه یکی از فیلم هایی است که جنگ جهانی را در غالب طنز به نقد می کشد. فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجی در مورد جنگ های جهانی و اتفاقات پیرامون آنها است.

 • کچ 22 Catch 22: این فیلم در مورد یک کاپیتان نظامی است که مدام ماموریت های او در جنگ جهانی افزایش می یابد…
 • جدا از هم شکست می خوریم Divided We Fall:  این فیلم جزو بهترین فیلم های کمدی جهان در رابطه با جنگ جهانی دوم است. در حین جنگ جهانی و در کشور چک، یک خانواده تصمیم میگیرد به یک خانواده یهودی کمک کند…
 • زندگی زیباست La vita è bella: یک زوج مجبور به زندگی در اردوگاه های کار اجباری نازی ها هستند آنها باید با شوخ طبعی روحیه پسرشان را حفظ کنند.

7- ماجراهای کریسمس The Christmas Chronicles

بهترین فیلم های کمدی 2022

کیت و تدی قصد دارند با نقشه ای هوشمندانه بابا نوئل را در شب کریسمس شکار کنند! آنها برای این کار با چالش های زیادی مواجه هستند…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم ماجراهای کریسمس را میگه:

فیلم کمدی خارجی ماجراهای کریسمس از دیگر فیلم های کریسمسی است که کلی کیتس کارگردانی آن را بر عهده دارد. این فیلم در واقع یک اقتباس جذاب از کتابی به همین نام نوشته مت لیبرمن است که در چند سال اخیر فیلم نامه فیلم های کمدی زیادی از جمله مرد آزاد را نوشته است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 22 نوامبر 2018 103 کلی کیتیس نتفلیکس
پرچم آمریکا آمریکا 25 نوامبر 2020 115 کریس کولومبوس نتفلیکس

خلاصه: خانم کلر بعد از فوت همسرش وظیفه بزرگ کردن فرزندانش یعنی تدی و کیت را بر عهده دارد. تدی مدتی است که روحیات خود را از دست داده و کارش سرقت اتومبیل است. یک بار که تدی در حال سرقت ماشین است، خواهرش کیت او را می بیند و از او فیلم برداری می کند. کیت قصد دارد که فیلم را به مادرشان نشان دهد اما تدی اصرار می کند که او این کار را نکند و در عوض هر آرزویی که کیت دارد را برآورده کند. اما آرزوی کیت چیز عجیبی است. او از تدی می خواهد که در شب کریسمس ، بابانوئل را شکار دوربینشان کنند اما نا خواسته وارد ماجراهای عجیبی می شوند…

حقایق فیلم سینمایی ماجراهای کریسمس

یکی از اشیای جالبی که دراین فیلم کمدی خارجی زیاد استفاده می شود کارت هایی است که بابانوئل استفاده می کند. جالب است بدانید که یکی از کارت های استفاده شده در این فیلم در یک حراجی بزرگ به ارزش 2.88 میلیون دلار فروخته شد!!! از بین فیلم های زیادی که در مورد بابانوئل تاکنون ساخته شده است، شخصیت اصلی این فیلم یعنی کورت راسل و مل گیبسن (کارگردان و بازیگر مطرح آمریکایی) در فیلم Fatman جزو محبوب ترین ها به شمار می آیند.

آیا فیلم سینمایی The Christmas Chronicles را تماشا کنیم؟

قطعا این فیلم کمدی خارجی را می توان جزو زیباترین فیلم های فانتزی کمدی نامید. داستان بابانوئل و البته شکار آن! به اندازه کافی می تواند جذابیت های خاص خود را داشته باشد. بازی کورت راسل نیز در این نقش بسیار زیبا و ستودنی است. شخصیت پردازی فیلم طنز خارجی سینمایی ماجراهای کریسمس به اندازه بسیار زیادی قابل تحسین است و از نقاط قوت این فیلم محسوب می شود.

بازیگران فیلم ماجراهای کریسمس نقش توضیحات
کورت راسل کورت راسل سانتا  بابانوئل
دربی کمپ دربی کمپ کیت  دختری که قصد شکار بابانوئل را دارد!
جودا لوئیس جودا لوئیس تدی برادر کیت
کیمبرلی ویلیامز پیسلی کیمبرلی ویلیامز پیسلی کارلی مادر کیت و تدی

فیلم های فانتزی مشابه فیلم ماجراهای کریسمس

فیلم سینمایی کمدی خارجی ماجراهای کریسمس یک فیلم فانتزی کریسمسی بسیار جالب و خنده دار است. فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجی در سبک فانتزی هستند:

 • تنها در خانه 2 Home Alone 2 Lost in New York:  این فیلم نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان است که قسمت اول آن را در ادامه توضیح می دهیم. کوین در نیویورک گمشده است و دو دزد قسمت اول قصد دارند او را بدزدند…
 • معجزه در خیابان 34 Miracle on 34th Street: یک وکیل به همراه کودکی باهوش باید ثابت کنند بابانوئل واقعا وجود دارد…
 • ماجراهای کریسمس قسمت دوم The Christmas Chronicles Part Two: کیت قصد دارد فردی که می خواهد سنت های کریسمس را از بین ببرد شناسایی کند. بنابراین.

8- شب بازی Game Night

بهترین فیلم های کمدی 2022

مکس و آنی که به شدت به بازی های گروهی علاقمند هستند و از انجام دادن این بازی های لذت می برند. اما یک بار در حین بازی اتفاق عجیبی می افتد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم شب بازی را میگه:

یکی دیگر از فیلم های طنز در سال 2018 فیلم کمدی خارجی شب بازی است. جان فرانسیس دالی با استفاده از چند بازیگر ساده و البته بودجه مناسب برای یک فیلم کمدی، توانست انتظارات را برآورده کند.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 23 فوریه 2018 100 جان فرانسیس دالی برادران وارنر

خلاصه: داستان این فیلم در مورد دو رفیق به نام مکس و آنی است. این دو به شدت اهل رقابت و بازی های مختلف هستند. این سرگرمی برای آنها بسیار جذاب است. آنها آخر هفته ها بازی می کنند. بروکس برادر مکس نیز به این بازی علاقمند شده است و پیشنهاد می دهد که بازی در خانه او هم انجام شود. در یکی از شب هایی که آنها در حال بازی هستند دو نفر نقابدار وارد خانه می شوند و بروکس را به طرز وحشیانه ای از خانه می برند. بقیه فکر می کنند که این موضوع جزئی از بازی است. از این رو مقاومتی از خود نشان نمی دهند تا اینکه متوجه می شوند قضیه چیز دیگری بوده است.

نقد و تحلیل فیلم شب بازی

فیلم کمدی خارجی شب بازی در حیطه کمدی سیاه قرار می گیرد. تریلری معمایی که می شد اصلا هم کمدی نباشد. چرا که داستان فیلم به اندازه کافی ماهیت و جذابیت دارد و بدون وجود سکانس ها و صحنه های طنز و شوخی های رایج در فیلم نیز، می شد آن فیلم را ساخت. اما نکته ای که بسیار در فیلم نمایان است استفاده ( یا سوء استفاده ) کارگردان از کلیشه ها است. این کلیشه ها همیشه مخاطب را در جریان فیلم به اشتباه می کشاند.

چرا دیدن فیلم سینمایی کمدی Game Night را پیشنهاد می کنیم؟

فیلم از نظر منتقدین راتن تومیتوز نمره 85 گرفته که نمره بسیار خوبی است و نشان دهنده ماهیت جالب و راز آلود این فیلم کمدی خارجی است. شاید آنچه در مورد فیلم طنز خارجی سینمایی شب بازی بتوان گفت این است که داستان و محتوای آن برای خیلی از مخاطبان آشنا است و از این رو مخاطبان این فیلم به خوبی می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. از این رو توصیه می کنیم شما نیز این فیلم را ببینید و نظر خود را در مورد آن با ما به اشتراک بگذارید.

بازیگران فیلم شب بازی نقش توضیحات
جیسون باتمن جیسون بیتمن مکس شخصیت اصلی داستان
ریچل مک ادامز ریچل مک آدامز آنی همسر مکس
کیلی چندلر کیلی چندلر بروکس برادر مکس
جسی پلیمونس  جسی پلمونس گری همسایه مکس و آنی

فیلم های تریلر کمدی

اگر علاقمند به فیلم های طنز با درون مایه جنایی و معمایی هستید می توانید فیلم سینمایی کمدی خارجی شب بازی را ببینید. فیلم های زیر نیز فیلم های کمدی خارجی با تم راز آلود و معمایی هستند:

 • معمای قتل Murder Mystery: یک پلیس نیویورکی به همراه خانواده خود به تعطیلات می روند، اما در آنجا با اتفاقات مرموزی مواجه می شوند…
 • رئیس های وحشتناک Horrible Bosses: سه دوست کارمند که به شدت از دست رفتارهای رئیس های خود ناراحت هستند، سعی می کنند با استفاده از روش های مختلف زیر آب آنها را بزنند!
 • رئیس های وحشتناک Horrible Bosses 2: این فیلم در ادامه قسمت قبلی است. این سه دوست قصد دارند کسب و کار خود را آغاز کنند، اما…

9- کوکو Coco

فیلم کمدی جدید

خانواده میگل با ورود او به عرصه موسیقی مخالفند. با این حال میگل قصد دارد در روز مردگان در جشنواره موسیقی بزرگی شرکت کند. اما…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کوکو را میگه:

به عنوان بک پویا نمایی بسیار جذاب و خنده دار فیلم کوکو را پیشنهاد می کنیم. در واقع سبک این پویانمایی موزیکال و فانتزی است که پیکسار آن ار در سال 2017 ساخته و والت دیزنی وظیفه انتشار آن را داشت. این فیلم بر اساس یک سنت فرهنگ مکزیکی به نام روز مردگان ساخته شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 22 نوامبر 2017 105 لی آنکریچ پیکسار

خلاصه: پسرکی به نام میگل عاشق موسیقی است. او دوست دارد همانند خواننده محبوبش ارنستو دلا یک نوازنده معروف و حرفه ای شود. اما موسیقی، نسل اندر نسل برای خانواده او ممنوع بوده است. از این رو همیشه در این مورد با خانواده اش اختلاف نظر و مشکل دارد. از آنجایی که در روز مردگان جشنواره موسیقی برگزار می شود، میگل بدون اطلاع خانواده قصد دارد در این جشنواره شرکت کند. اما خانواده او این موضوع را می فهمند و گیتارش را می شکنند. در همین حین او به طور اتفاقی وارد سرزمین مردگان می شود.

فکت های فیلم کوکو

روزمردگان در واقع یک روز نیست. بلکه سه روز است! هر ساله از 31 اکتبر تا 2 نوامبر (9 تا 11 آبان و همزمان با جشن هالووین) در مکزیک و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی این مراسم انجام می شود. در واقع جشنی است که برای احترام و یاد مردگان انجام می شود. در این سه روز تمام ادارات و سازمانهای دولتی تعطیل است و جشن های ملی برگزار می شود. تا لحظه آخر قرار بود که شخصیت میگل را یک خانم صدا پیشگی کند اما  لی آنکریچ کارگردان این فیلم با توجه به صدای جالب گونزالس، او را برای این شخصیت در نظر گرفت.

جوایز فیلم Coco

این فیلم کمدی خارجی در گلدن گلوب در سال 2018 جایزه بهترین پویا نمایی سال را برد. در اسکار نیز توانست برنده دو جایزه بهترین انیمیشن و بهترین موسیقی شود. البته در سالهای اخیر انیمیشن های بسیار زیبایی دیده ایم، اما بدون شک کوکو یک سرو گردن از همه آنها بالا است. داستان و جلوه های تصویر نگاری در این انیمیشن بسیار گیرا و جذاب است. توصیه می کنیم حتما این فیلم طنز خارجی سینمایی را ببینید.

صداپیشگان انیمیشن کوکو  نقش توضیحات
آنتونی گونزالس آنتونی گونزالس میگل  پسری دوازده ساله که عاشق موسیقی است
بنجامین برت بنجامین برت ارنستو موسیقی دان معروف مکزیکی و الگوی میگل
آلانا اوباک آلانا اوباک ایملدا مادر جد مادر برزگ میگل
جیم کمیل جیم کمیل جیم پدر میگل

فیلم ها وانیمیشن های مشابه کوکو

فیلم سینمایی کمدی خارجی کوکو یکی از زیباترین پویانمایی هایی است که در چند سال اخیر شاهد  اکران آنها بوده ایم. فیلم های زیر نیز جزو زیباترین فیلم های کمدی خارجی محسوب می شوند.

 • بالا Up: شهرداری قرار است که خانه های قدیمی را تخریب کند. اما یک پیرمرد به هیچ وجه حاضر نیست خانه اش را ترک کند….
 • روح Soul: جو یک معلم موسیقی است و آرزو دارد در مقابل همگان بنوازد. اما به طور ناگهانی می میرد و روح او وارد ماجراهای عجیبی می شود که …
 • کتاب زندگی The Book of Life: مانولو به یک سفر ماجراجویانه می رود سفری که او را در مقابل بزرگترین ترسش قرار می دهد…

10- جومانجی به جنگل خوش آمدید Jumanji Welcome to the Jungle

فیلم کمدی جدید

داستان  4 نوجوان داستان، تبدیل به کاراکترهای بازی شده اند و باید برای بازگشت به دنیا تلاش کنند. آنها دریافته اند که تنها راه زنده ماندن، برنده شدن در مراحل بازی است…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم جومانجی قسمت به جنگل خوش آمدید را میگه:

یکی از زیباترین فیلم های کمدی و اکشن سال 2017 فیلم جومانجی به جنگل خوش آمدید است. این فیلم کمدی خارجی را می توان به عنوان دنباله ای مجزا از فیلم ماندگار جومانجی در سال 1995 دانست. جیک کاسدان که در دهه 80 و 90 بازیگر بود، در این فیلم کارگردانی را بر عهده دارد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 15 دسامبر 1995 104  جو جانستون ترایستار پیکچرز
پرچم آمریکا آمریکا 20 دسامبر 2017 119 جک کاسدان سونی پیکچرز
پرچم آمریکا آمریکا 13 دسامبر 2019 123 جک کاسدان کلمبیا پیکچرز

خلاصه: همانطور که اشاره شد این فیلم کمدی خارجی یک دنباله مستقل از فیلم جومانجی محسوب می شود. اما در این قسمت هر 4 نوجوان داستان وارد بازی شده اند. هر کدام به یکی از کاراکترهای بازی تبدیل می شوند. اما اصلی ترین کاری که باید بکنند، زنده ماندن است. کل این فیلم نمایش مراحل بازی و ماجراجویی هایی است که آنها باید برای زنده ماندن و البته بازگشت به دنیای واقعی انجام بدهند.

حقایق جالب فیلم جومانجی به جنگل خوش آمدید

سعی شده در این قسمت از جومانجی نیز از المان ها، مجسمه ها و اغلب ویژگی های بصری قسمت اول آن در سال 1995 کپی برداری شود. از این رو خیلی از صحنه ها برای مخاطب آشنا است. لباسی که برای کارن گیلان (شخصیت روبی راندهاوس) در نظر گرفته شده بود، به شدت از لباس لارا کرافت در مجموعه فیلم تامب ریدر تاثیر گرفته بود. البته این تقلید یا کپی برداری! چیزی از بازی زیبای این بازیگر کم نمی کند.

آیا فیلم کمدی Jumanji Welcome to the Jungle را ببینیم؟

این فیلم کمدی خارجی اگرچه یک فیلم ماجراجویی محسوب می شود، اما اصلی ترین مخاطبان آن ها را کودک و نوجوان تشکیل می دهد. از این رو در اغلب جشنواره کودک و نوجوان مورد تمجید قرار گرفت. مثلا در جشنواره انتخاب کودک، به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد. همچنین بازی دواین جانسون نیز مورد استقبال قرار گرفت. فیلم طنز خارجی سینمایی جومانجی یکی از بازیهای ماندگار کارن گیلان نیز هست.

بازیگران فیلم جومانجی نقش توضیحات
دواین جانسون دواین جانسون اسمالدر  ماجراجویی عضلان که رد واقع بزرگ شده اسپنسر است
کوین هارت کوین هارت فرانکلین جانورشناس و متخصص سلاح
جک بلک جک بلک شلدون پروفسور جوان
کارن گیلان کارن گیلان روبی راندهاوس تکاور و مبارز!

قسمت های دیگر فیلم جومانجی

اگر به این فیلم کمدی علاقه دارید، توصیه می کنیم نسخه اصلی آن در سال 1995 و بعد از آن قسمت دوم (2019) را حتما مشاهده کنید. فیلم سینمایی کمدی خارجی جومانجی از جمله فیلم هایی است که داستانی زیبا دارد و قابلیت آن را دارد که چندین قسمت دیگر هم برای آن ساخته شود! فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجی محسوب می شوند.

 • جومانجی مرحله بعدی Jumanji the next level: این فیلم در واقع قسمت دوم از این مجموعه محسوب می شود که ادامه داستان ماجراجویی های این 4 نفر را به تصویر می کشد.
 • سفر به جزیره اسرار آمیز Journey The Mysterious Island: سین اندرسون قصد دارد به جستجوی پدر بزرگش برود. آنها به یک جزیره ای اسرار آمیز و عجیب می رسند….
 • جومانجی Jumanji: جودی و پیتر یک بازی سحر آمیز را پیدا می کنند. آنها بعد از شروع بازی خود را درون مخمصه ای بزرگ می بینند…

 11- شکار انسان های سرگردان Hunt for the Wilderpeople

فیلم کمدی جدید 2022

بلا و هکتور زوج سالخورده ای هستند که تصمیم می گیرند ریکی را به فرزند خواندگی بگیرند. اما مراقبت از ریکی خیلی سخت است…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم شکار انسان های سرگردان را میگه:

دومین فیلمی که از کارگردان فیلم های طنز تایکا ویتیتی معرفی می کنیم، فیلم کمدی خارجی شکار انسان های سرگردان است. این فیلم در سال 2016 و براساس داستان خوک وحشی و آبی نوشته برد کرامپ ساخته شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم نیوزلند نیوزلند 1 جولای 2016 101 تایکا ویتیتی مدمن اینترتینمت

خلاصه: بلا و هکتور فرزند خوانده ای به نام ریکی دارند. اما مراقبت از ریکی به این سادگی ها هم نیست. پس از مدتی بلا فوت می کند و هکتور باید به تنهایی از ریکی مراقبت کند. هکتور خود را در مراقبت از ریکی ناتوان می بیند. از این رو تصمیم میگیرد تا ریکی را به یتیم خانه بفرستد. اما ریکی موافق نیست. این شروع ماجراست. چرا که بی احتیاطی های ریکی سبب می شود آنها سر از یک جنگل در بیاورند.

نکات جالب و خواندنی فیلم شکار انسان های سرگردان

یکی از نکات جالب این فیلم کمدی خارجی استفاده از المان ها و نمادهای کشور نیوزیلند است. در این فیلم برخی از حیوانات، مانند پرنده هویا که در فیلم (اسپوت) نامیده می شود، یکی از پرندگان بومی نیوزیلند است. صحنه گراز نیز که جزو اصلی ترین سکانس های این فیلم محسوب می شود، ترکیبی از تکنولوژی CGI (تصویر تولید شده توسط کامپیوتر) و یک لباس فیزیکی است. در واقع دو نفر در داخل این گراز مستقر هستند!

آیا فیلم Hunt for the Wilderpeople را ببینیم؟

این فیلم به معنای واقعی یک کمدی موقعیت است که در جشنواره ساندنس 2016 به طور ویژه تقدیر شد. یک کمدی ماجراجویانه که تایکا ویتیتی کارگردان این فیلم، به خوبی توانسته است عناصر حماقت، بازیگوشی و البته بی رحمی طبیعت را در هم آمیزد و اثری قابل تقدیر ارائه کند. فیلم طنز خارجی سینمایی شکار انسان های سرگردان جزو فیلم هایی است که برای کودک و نوجوان نیز بسیار مناسب و هیجان انگیز خواهد بود.

بازیگران فیلم کمدی خارجی شکار انسان های سرگردان نقش توضیحات
سم نیل سم نیل هکتور شخصیت اصلی داستان که به خاطر بازیگوشهای فرزندخوانده اش مدام در دردسر می افتد
جولیان دینیسون جولیان دینیسون ریکی فرزند خوانده هکتور
ریما تی وایتا ریما تی وایتا بلا همسر هکتور مادر خوانده ریکی
راشیدا جونس راشیدا جونس پائولا کارمند یتیم خانه

فیلم های کمدی ماجراجویانه

فیلم سینمایی کمدی خارجی شکار انسان های سرگردان از جمله فیلم هایی که شباهت زیادی به مجموعه جومانجی دارد. فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجی ماجراجویانه محسوب می شوند:

 • نبراسکا Nebraska: یک قرعه کشی با جایزه میلیون دلاری وجود دارد. پدری سالخورده قصد دارد برای بردن این قرعه کشی به نبراسکا برود.
 • پسر Boy: پدری بعد از 7 سال نزد فرزندش می آید و از او میخواهد در پیدا کردن یک گنج به او کمک کند. اما فرزندش از غیبت طولانی مدت او ناراحت است…
 • سفر به کوهستان A Walk in the Woods: بیل قصد کوهنوردی با دوست قدیمی اش را دارد. اما آنها به اندازه کافی برای کوهنوردی جوان نیستند.

12- جاسوس Spy

 بهترین فیلم های کمدی جدید

سوزان در سازمان سیا یک کارمند است. او پس از شرکت در یک میزگرد بسیار مهم در CIA، داوطلب می شود که در یک ماموریت شرکت کند…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم جاسوس را میگه:

فیلم دیگری که در این لیست از پاول فیگ معرفی می کنیم، فیلم کمدی خارجی جاسوس است که توانست نقدهای مثبت زیادی را از آن خود کند. یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت فیلم در گیشه حضور سه بازیگر محبوب هالیوود بود. استاتهام، جود لا و رز بیرن در این فیلم کمدی خارجی در کنار ملیسا مک کارتی نقش آفرینی می کنند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 5 جون 2015 120 پاول فیگ فاکس قرن بیستم

خلاصه: سوزان کوپر یک تحلیلگر ساده در سازمان اطلاعات آمریکا است. او در میزگرد مهمی که در این سازمان تشکیل شده است شرکت می کند تا در مورد یکی از بزرگترین باندهای قاچاق اسلحه تصمیم بگیرند. سوزان داوطلب می شود تا به صورت مخفیانه و نامحسوس وارد دنیای دلال های اسلحه شود و از یک بحران بسیار بزرگ جلوگیری کند. اما این ماموریت بسیار سخت است و چالش های خاص خود را دارد. چالش هایی که به نظر سوزان برای آنها آمادگی لازم را ندارد.

حقایق فیلم سینمایی جاسوس

پاول فیگ خودش یکی از طرفداران جیسون استاتهام است. از این رو همیشه در این فکر بود که از او در یک فیلم کمدی نیز استفاده کند. ملیسا مک کارتی در یک مصاحبه اظهار کرده بود که این فیلم یکی از سنگین ترین فیلم هایی بود که او بازی کرده است. چرا که صحنه های اکشن و زد و خورد آن بسیار زیاد است. او غالبا در فیلم های طنزی بازی کرده بود که این همه صحنه های اکشن در آن وجود نداشت. به همین دلیل این فیلم برای او به اندازه کافی تازگی داشت!

چرا فیلم Spy را پیشنهاد می کنیم؟

بودجه این فیلم کمدی خارجی 66 میلیون دلار بود، اما در گیشه بیش از 236 میلیون دلار فروش کرد. مخاطبان از این فیلم رضایت زیادی داشتند. قاعدتا حضور 4 ستاره در یک فیلم به اندازه زیادی بر فروش آن تاثیر می گذارد. اما شخصیت پردازی این فیلم به اندازه قابل توجهی نیز باعث موفقیت آن شده است. اما آنچه مسلم است این است که بار طنز فیلم، بیشتر بر روی ملیسا مک کارتی است و بقیه بیشتر قسمت های اکشن و هیجانی فیلم را اجرا می کنند!!!

بازیگران فیلم کمدی خارجی جاسوس نقش توضیحات
ملیسا مک کارتی ملیسا مک کارتی سوزان کارمند و تحلیلگر سیا
جیسون استاتهام  جیسون استاتهام ریچارد مامور ارشد سیا
جود لا جودی لا بردلی مامور میدانی سیا
رز بیرن رز بیرن راینا  دختر خلافکار معروف

 فیلم های سینمایی کمدی جاسوسی

فیلم سینمایی کمدی خارجی جاسوس جزو  فیلم هایی است که اگرچه به خاطر حضور جیسون استاتهام سکانس های اکشن زیادی دارد اما بدون شک به خاطر وجود بازیگری مانند ملیسا مک کارتی بار طنز و کمدی آن بسیار بیشتر است. فیلم های کمدی خارجی زیر نیز با تمی کمدی داستان های جاسوسی را روایت می کنند.

 •  جاسوس مرکز Central Intelligence: کالوین و بایا قصد دارند از یک پرونده نظامی جاسوسی کنند…
 • جاسوسی که مرا رها کرد The Spy Who Dumped Me: آدری و مورگان دو دوست صمیمی هستند که وارد یک ماجرای جاسوسی خیلی خطرناک می شوند…
 • مخمصه The Heat: دو مامور مخفی که به شدت از هم متنفرند، مجبور می شوند با هم همکاری داشته باشند…

13- پی کی PK

 بهترین فیلم های کمدی جدید

یک آدم فضایی برای تحقیقات به زمین آمده است اما به محض هبوط! بر روی زمین، کنترل سفینه فضایی اش به سرقت می رود. او سعی می کند برای پیدا کردن کنترل سفینه فضایی همه جا را بگردد اما …

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم هندی پی کی را میگه:

فیلم کمدی خارجی پی کی یکی از جذاب ترین فیلم های سینمای هند (بالیوود) است که در بین 250 فیلم برتر سایت IMDB نیز قرار گرفته است. این فیلم به کارگردانی راجکومار هیرانی یکی از موفق ترین کارگردانان سینمای هند ساخته شده است. او در این فیلم روی موضوعات فلسفی دست گذاشته است که برای مردم و مخاطبان هندی خیلی حساس است. از این رو این فیلم را می توان حرکتی جسورانه از هیرانی دانست.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم هند هند 19 دسامبر 2014 153 راجکومار هیرانی راجکومار هیرانی فیلمز

خلاصه: داستان فیلم کمدی خارجی پی کی در مورد یک آدم فضایی است که برای اهدافی خاص با سفینه خود به زمین می آید. به محض قرار گرفتن روی زمین، یک نفر دستگاه کنترل کننده سفینه او را می دزدد. در ادامه داستان او برای پیدا کردن کنترل سفینه تلاش می کند. اما از هر کس در مورد مکان این کنترل می پرسد جواب می شوند که خدا می داند! از این رو پی کی برای یافتن خدا تلاش می کند.

حواشی فیلم سینمایی کمدی خارجی پی کی

داستان فیلم به گونه ای است که خیلی از مکاتب مذهبی هند با آن مخالفت کردند. مکاتب زیادی در هند در حوزه ادیان و عرفان وجود دارند که این فیلم کمدی خارجی را محکوم کردند. به واسطه همین مسئله، در برخی از ایالت های هند آشوب اتفاق افتاد و تظاهرات گسترده ای برای مخالفت و محکومیت فیلم برگزار شد. برعکس این افراد، جامعه سینمایی هند و سیاسیون این کشور فیلم را پسندیدند و حتی از آن مالیات نگرفتند!

آیا فیلم سینمایی PK ارزش دیدن دارد؟

این فیلم کمدی خارجی به علت اینکه مفاهیم تازه ای را در مورد فلسفه وجودی و رفتارهای انسانها به نمایش می گذارد، بسیار جالب و خلاقانه است. ساختن فیلمی با این مضمون در جامعه هند کاری جسورانه محسوب می شود. همانطور که اشاره شد، مکاتب و ادیان مختلف مذهبی و خرافاتی و عجیب و غریب! در هند وجود دارند که به فیلم نقد وارد کردند. اما جدا از بحث محتوا، فیلم طنز خارجی سینمایی پی کی یک فیلم قابل احترام از یک کارگردان بزرگ هندی است و ارزش دیدن دارد.

بازیگران فیلم کمدی خارجی پی کی نقش توضیحات
امیر خان  امیر خان  پی کی شخصیت اصلی داستان که یک آدم فضایی است و برای تحقیق به کره زمین آمده است.
آنوشکا شارما انوشکا شارما جاگو گزارشگر خبری
شوشانت  سینک راجبوت شوشانت سینک راجبوت  سرفراز یوسف مسلمانی پاکستانی و دلبسته جاگو
بومان ایرانی بومان ایرانی چری رئیس جاگو

فیلم های هندی مشابه فیلم پیکی

فیلم کمدی خارجی پی کی یکی از جذاب ترین فیلم های کشور هند است که مضمونی خاص را دنبال می کند. این فیلم سینمایی کمدی خارجی توانست در سینمای هند رکورد شکنی کند و جوایز زیادی را ببرد. فیلم های زیر نیز بهترین فیلم های کمدی خارجی هستند:

 • دانگال Danga: ماهاویر که خودش نتوانسته به آرزویش یعنی کشتی گیر شدن برسد، قصد دارد شرایط را برای کشتی گیر شدن فرزندش مهیا کند.
 • صفر Zero: یک کوتوله به نام باوا با دختری معلول به نام آنوشکا آشنا می شود اما در روز ازدواج…
 • خانه کوسلا Khosla Ka Ghosla: یک خانواده هندی متوجه می شوند که زمین آبا و اجدادیشان توسط یک سازنده معروف ساختمان تصرف شده است.

14- پدینگتون Paddington

 بهترین فیلم های کمدی 2022

خرسی جوان و بامزه با خانواده براون زندگی می کند. او از این که در کنار خانواده براون است خیلی خوشحال است تا اینکه یک تاکسیدرمیست برای او نقشه هایی کشیده است…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کمدی و خانوادگی پدینگتون را میگه:

پل کینگ در سال 2014 یک از جذاب ترین فیلم های کمدی بریتانیایی را ساخت. این فیلم براساس یکی از شخصیت های خیالی داستانی کودک و نوجوان در انگلیس (چیزی شبیه به دارا و سارا) به نام پدینگتون تولید شده است. هم عروسک و هم کتاب پدینگتون جزو میراث فرهنگی بریتانیا محسوب می شود. این فیلم یکی از فیلم های موفق سینمای بریتانیا در سال 2014 بود.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا بریتانیا 16 ژانویه 2015 95 پل کینگ هیدی فیلمز
پرچم بریتانیا بریتانیا 12 ژانویه 2018 103 پل کینگ هیدی فیلمز

خلاصه: یک خرس جوان به امید یافتن خانه به لندن سفر می کند. او قبل از سفر به لندن تفکرات خاص خودش را در مورد زندگی شهری داشت و چیز دیگری از دنیای انسان ها در تصوراتش می گذشت، اما با رسیدن به آنجا تمام تصوراتش تغییر پیدا می کند. در ایستگاه منطقه پدینگتون لندن، خانواده براون او را ملاقات کرده و به خانه خود می برند. همه چیز به خوبی پیش می رود تا اینکه نظر یک تاکسیدرمیست (کسانی که بدن حیوانات را برای قراردادن طولانی مدت در موزه، خشک می کنند) به او جلب می شود.

جنبه علمی داستان پدینگتون 

در روش تاکسیدرمی بدن جانور را تهی می کنند. همچنین به جای چشم از اشیای پلاستیکی استفاده می کنند. تمام کارهایی که برای ترمیم و بهتر نمایش دادن حیوان لازم است را نیز در تاکسیدرمی انجام می دهند. بر عکس تصور همگان، این کار با برق نیست و به صورت انجماد بدن حیوان مرده مورد استفاده قرار می گیرد. در اغلب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از این روش استفاده می شود. اما بعضا شاهد سوء استفاده و کشتار حیوانات به این دلیل نیز هستیم.

آیا فیلم Paddington را ببینیم؟

این فیلم هم در گیشه و از نظر مخاطبان و هم از منظر کارشناسان و منتقدین نظرات مثبتی دریافت کرد. این فیلم کمدی خارجی در کل 38 میلیون یورو بودجه داشت. اما با فروش 259 میلیون یورویی در گیشه بسیار موفق بود. در سایت راتن تومیتوز این فیلم نمره 99 از 100 را گرفته است. آنچه بیش از همه در این فیلم باعث رضایت مخاطبان شده است، طراحی گرافیکی و تکنولوژی CGI است که خرس پدینگتون را به زیبایی به تصویر می کشد.

بازیگران فیلم پدینگتون نقش توضیحات
هو بونویل هو بونویل هنری براون  کسی که پدینگتون را در ایستگاه پیدا می کند.
 سالی هاوکینز سالی هاوکینز ماری همسر هنری
نیکول کیدمن نیکول کیدمن ملیسنت  تاکسیدرمیستی که برای پدینگتون نقشه ها دارد!
بن ویشاو بن ویشاو  پدینگتون پدینگتون!

فیلم های مشابه با پدینگتون

فیلم سینمایی کمدی خارجی پدینگتون جزو ماندگارترین آثار سینمای بریتانیا محسوب می شود. فیلم های کمدی خارجی زیر نیز فیلم هایی هستند که از شخصیت های کارتونی استفاده کرده اند:

 • پدینگتون 2 Paddington 2: پدینگتون قصد دارد برای تولد 100 سالگی عمه لوسی هدیه ای بخرد اما…
 • کارخانه هیولاها Monsters Inc: هیولاها که قدرتشان را با ترساندن بچه ها افزایش می دهند، می بینند که یک انسان وارد شهر آنها شده است.
 • هورتن Horton Hears a Who: هورتن که یک فیل مهربان و خیالباف است، صدای عجیبی می شنود. صدایی که فقط او می شنود و بقیه نمی شنوند.

15- فیلم همسایه ها Neighbors

فیلم های کمدی جذاب و دیدنی

داستان زن و شوهری که با نوزادشان در محله ای ساکت و آرام زندگی می کنند تا اینکه دو برادر به همسایگی آن ها می آیند و دردسر برای این زوج آغاز می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم گودال را میگه:

یک کمدی سرگرم کننده که در سال 2014 اکران شده است. این فیلم کمدی خارجی ساخته نیکلاس استولر یک فیلمساز بریتانیایی آمریکایی است. داستان زوجی که با همسایه تازه وارد خورد وارد جنگی تمام عیار می شوند، این فیلم که یکی از بهترین کمدی های خارجی است، نقد های مثبت بسیاری از منتقدین دریافت کرد و به یکی از پرفروش ترین فیلم های کمدی اکشن تبدیل شد.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 9 می 2014 97 نیکلاس استولر گود یونیورس
پرچم آمریکا آمریکا 20 می 2016 92 نیکلاس استولر گود یونیورس

خلاصه: زوجی جوان به نام مک و کلی به همراه نوزادشان در محله ای آرام و زیبا زندگی می کنند تا زمانی که همسایه ای جدید در مجاورت خانه آنها نقل مکان می کند، دو برادر پر سر و صدا به نام های تدی و پیت که از همان بدو ورود  مهمانی های شبانه خود را آغاز می کنند. مک و کلی در یکی از پارتی های شبانه برادران فرت شرکت می کنند و به سرعت دوست می شوند اما پس از طولانی شدن مهمانی ها و سر و صدایی که رفته رفته بیشتر می شود مک شروع به تذکر دادن می کند تا اینکه یک شب مک برای پایان دادن به این صداهای ناهنجار با پلیس تماس می گیرد و این آغاز دردسرهای عذاب آور و طنز برای مک و کلی است…

حقایقی از فیلم همسایه ها

گفته شده که تمام بازیگران فیلم برای کمک به صرفه جویی در هزینه ساخت فیلم دستمزد خود را کاهش داده اند به ویژه ست روگن و زک افرون.

همچنین گفته شده کل بازیگران و گروه فیلمبرداری به دوقلوهای وارگاس که نقش استلا (نوزاد مک و کلی) را بازی می کردند وابسته شده بودند طوری که تمام بازیگران و عوامل فیلم در آخرین روز فیلمبرداری آنها به صحنه رفتند تا از آن دو خداحافظی کنند. به گفته کارگردان فیلم دو قلو ها رفتار فوق العاده خوبی داشتند و همیشه شاد و خندان بودند، تنها در یک صحنه از فیلم یکی از آنها شروع به گریه کردن می کند و آن هم زمانی است که ست روگن و رز برن در یک صحنه از فیلم دعوا می کنند و بر سر یکدیگر داد می زنند.

این فیلم در روز اول اکرانش در سینماهای آمریکا توانست کل بودجه تولید خود را که 18 میلیون دلار بوده بدست آورد.

سری دوم این کمدی زیبا به نام Neighbors 2: Sorority Rising در سال 2016 به کارگردانی استولر و بسیاری از بازیگرانی که در سری اول ایفای نقش کردند اکران شد.

آیا فیلم همسایه ها ارزش دیدن دارد؟

فیلم Neighbors، یک کمدی به معنای واقعی است که لحظاتی پر از خنده را برای مخاطب فراهم می کند. فیلمی که با تماشای آن بارها و بارها با صدای بلند خواهید خندید و سرشار از دیالوگ هایی است که به طرزی هوشمندانه شوخ  و طنز هستند و بی شک می توان گفت این فیلم یکی از بهترین بازیهای ست روگن بوده است. این فیلم در سال های 2014 و 2015 جوایز متعددی از جشنواره های مختلف دریافت کرده است و یکی از بهترین فیلم های طنز خارجی است. 

بازیگران فیلم همسایه ها نقش توضیحات
ست روگن
مک پدر خانواده
رز بیرن
کیلی همسر مک و مادر خانواده
زک افرون
تدی همسایه جدید مک
الیز وارگاس
استلا بچه مک و کیلی

فیلم های مشابه همسایه ها

 • همسایه ها 2 انجمن خواهری بر می خیزد Neighbors 2 Sorority Rising: ادامه داستان مک و کلی که پس از خلاصی از دست برادران فرت حالا باید همسایه های جدیدی که بدتر از آنها هستند را تحمل کنند…
 • این آخرشه This Is the End: داستان شش سلبریتی هالیوودی که برای تفریح به یک مهمانی می روند اما اتفاق دیگری رخ می دهد…
 • ما خانواده میلر هستیم We’re the Millers: یک دلال مواد مخدر باید یک محموله ماری جوانا را به مکزیک ببرد اما او باید برای عبور از مرز فکری بکند…

16- احمق و احمق تر 2 Dumb And Dumber To

فیلم های کمدی جذاب و دیدنی

هری پس از مدتها متوجه می شود دختری دارد که گم شده است! به همین دلیل با لوید قصد دارد برای پیدا کردن او به یک سفر برود…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کمدی احمق و احمق تر 2 را میگه:

قسمت دوم فیلم کمدی احمق و احمق تر در سال 2014 و باز هم با بازی زوج هنری جیم کری و جف دنیلز ساخته شد. دوباره در این فیلم نیز برادران فارلی نویسندگی و کارگردانی را همانند قسمت اول بر عهده دارند. پس از بیست سال قسمت دوم این فیلم خنده دار، دوباره با همان مجموعه ساخته شد که چیزی از قسمت اول کم ندارد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 16 دسامبر 1994 107 برادران فارلی نیولاین سینما
پرچم آمریکا آمریکا 14 نوامبر 2014 109 برادران فارلی نیولاین سینما

خلاصه: این داستان در ادامه قسمت قبل و 20 سال بعد است. هری به یک کلیه جدید نیاز دارد و از طرفی به تازگی متوجه شده که دختری دارد که مدت ها است گم شده! هری به همین دلایل تصمیم می گیرد که یک سفر دور و دراز برود. اما در این سفر نیاز به یک همراه دارد و چه کسی بهتر از لوید کریسمس! به همین دلیل دوباره نزد لوید می رود و از او می خواهد که در این سفر او را همراهی کند. اما لوید نسبت به بیست سال قبل تغییرات زیادی کرده است.

نکات خواندنی در مورد فیلم کمدی احمق و احمق تر 2

در ابتدا قرار بود که این فیلم کمدی خارجی در سال 1996 و پس از موفقیت قسمت اول ساخته شود. اما در آن زمان جیم کری یکی از محبوب ترین و البته گرانترین و پرمشغله ترین بازیگر های هالیوود بود. به طوری که در یک سال حدود 3 فیلم از او به نمایش در می امد. به همین دلیل نتوانست در آن سالها به پروژه اضافه شود. از طرفی برادران فارلی قصد داشتند در ابتدا با بازیگران دیگری این فیلم را بسازنند، اما در نهایت با تاکید نیولاین سینما از این دو بازیگر (که از لحاظ ظاهری با 20 سال قبلشان تفاوت زیادی دارند) استفاده شد.

آیا فیلم Dumb And Dumber To همانند قسمت اول آن جذاب است؟

این فیلم کمدی خارجی یکی از ماندگارترین فیلم هایی است که با یک زوج هنری ساخته شده است. شاید بتوان گفت در حوزه فیلم های طنز، بعد از لورل هاردی این دو نفر یعنی جیم کری و جف دنیلز جزو بهترین زوج های هنری کمدی باشند. اگر شما نیز زوج هنری دیگری را می شناسید، حتما در قسمت دیدگاه در پایان همین مقاله عنوان کنید. در کل می توان گفت فیلم طنز خارجی سینمایی دامب اند دامبر 2 به اندازه زیادی جذاب است و انتظارات را برآورده کرده است.

بازیگران فیلم احمق و احمق تر نقش توضیحات
جیم کری  جیم کری لوید  شخصیت اصلی داستان که دوباره به همراه هری قصد یک ماجراجویی خنده دار را دارند.
جف دنیلز جف دنیلز هری  دوست صمیمی لوید که باید برای پیدا کردن دخترش به یک سفر ماجراجویانه برود…
کاتلین تورنر کاتلین تورنر فرایدا  همسر سابق هری
لوریا هولدن لوریا هولدن ادل  سرپرست دختر گمشده هری

فیلم های کمدی مشابه با فیلم احمق و احمق تر 2

فیلم سینمایی کمدی خارجی احمق و احمق تر 2 مانند قسمت اول آن پر از سکانس های کمدی کلامی و موقعیت است. فیلم های کمدی زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجی محسوب می شوند:

 • احمق و احمق تر Dumb And Dumber: یک کیف پول در ماشین لوید جا میماند. لوید و هری قصد دارند صاحب آن را پیدا کنند.
 • تد Ted 2: تد با دختر مورد علاقه اش ازدواج کرده و قرار است سرپرستی یک فرزند را بر عهده بگیرند.
 • بزرگ شده ها Grown Ups 2: پنج دوست صمیمی که به خاطر فوت مربی بسکتبال خود مدتی ناراحت بودند، قصد دارند رخت عزا از تن در بیاورند و به تفریح بروند.

17- بحث کافیه Enough Said

جدیدترین فیلم های کمدی

ایوا که قصد دارد سبک زندگی خود را تغییر دهد، با سارا و آلبرت آشنا می شود. آلبرت شاعری خوش ذوق است و رابطه خوبی با ایوا دارد اما…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم بحث کافیه را میگه:

یکی از فیلم های کمدی و رمانتیک که البته برای مخاطبان میانسال بسیار مناسب خواهد بود، فیلم کمدی خارجی بحث کافیه است. این فیلم کمدی خارجی بیشتر برای میانسال ها آموزنده و لذت بخش خواهد بود. کارگردان این فیلم یعنی نیکول هولوفسنر، حقیقتا یک کمدی رمانتیک درست و درمان را ساخته است. این فیلم از طرف منتقدان و کارشناسان سینما به اندازه قابل توجهی تحسین شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 11 اکتبر 2013 93 نیکول هولوفسنر فاکس پیکچرز

خلاصه: داستان این فیلم در مورد زنی به نام ایوا است که در زندگی دچار روزمرگی و کسالت شده است. او در یک مهمانی یه طور جداگانه با دو نفر به نام های آلبرت و ماریان آشنا می شود. رابطه او با این دو نفر رفته رفته شکل جدیدی می گیرد. به طوری که دوست صمیمی ماریان و از طرفی دلبسته آلبرت می شود. اما پس از مدتی در مورد آلبرت راز جدیدی را کشف می کند. رازی که به نظر می رسد به ماریان هم مرتبط است.

فکت های فیلم بحث کافیه

در انتهای فیلم عبارت “تقدیم به جیم” نمایش داده می شود. منظور از جیم، جیمز گاندولفینی است بازیگر نقش اول این فیلم کمدی خارجی و زیبا که متاسفانه قبل از اکران فیلم در گذشت. خیلی از دوستان او گفته اند که طاقت دیدن فیلم را ندارند، چرا که باور ندارند جیمز مرده باشد! کارگردان این فیلم در یک مصاحبه اظهار داشته است که برخی از اتفاقات این فیلم در واقع تجربیات شخصی او نیز هست. به همین دلیل در فیلم نامه تغییرات زیادی را اعمال کرده است.

آیا فیلم Enough Said را ببینیم؟

این فیلم در جشنواره های بوستون و شیکاگو خوش درخشید و به عنوان بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن از آن تقدیر شد. کل این فیلم در 24 رو تصویربرداری شده است. دیدن این فیلم جذاب و رمانتیک کمدی را به شما پیشنهاد می کنیم. مطمئن باشید که در پایان این فیلم، حال شما خوب خواهد شد و از دیدن یکی از بهترین فیلم های کمدی واقعا زیبا لذت خواهید برد.

بازیگران فیلم بحث کافیه نقش توضیحات
جولیا لوئیس دریفیوس جولیا لوئیس دریفیوس ایوا شخصیت اصلی داستان که با آلبرت و ماریان آشنامی شود
جیمز گاندولفینی جیمز گاندولفینی آلبرت شاعر و دوست ایوا
تونی کولت تونی کالت سارا  از دوستان ایوا
نیل پاتریک هریس  نیل هریس ویل همسر سارا

فیلم های مشابه با فیلم بحث کافیه

فیلم سینمایی کمدی خارجی بحث کافیه حقیقتا جزو فیلم هایی است که ارزش دیدن دارد. فیلم های کمدی زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجیهستند که با بیانی زیبا داستانهای رمانتیک را روایت می کنند.

 • سوپ نان ذرت مکزیکی Tortilla Soup: سرآشپزی که علاقه اش را به غذا از دست داده، توسط دخترانش دوباره به زندگی و غذا علاقه مند می شود….
 • باشگاه کتاب خوانی جین آستن The Jane Austen Book Club: چندین زن که در روابط عاطفیشان دچار مشکل شده اند، یک باشگاه کتاب خوانی راه اندازی کرده اند…
 • دوستان همراه پول Friends with Money: یک زن تنها که وارد دهه چهارم زندگیش شده، سعی در حل مشکلات روحی اش را دارد. از این رو نزد دوستانش می رود…

18- دفترچه امید بخش Silver Linings Playbook

جدیدترین فیلم های کمدی

پت که دوره ای سخت را در بیمارستان روانی گذرانده است، پس از بازگشت به خانه تصمیم دارد دوباره با همسر سابقش نیکی رابطه داشته باشد. اما نیکی دیگر او را نمی خواهد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم دفترچه امیدبخش را میگه:

کتاب دفترچه امید بخش نوشته متئو کوئیک به قدری در آمریکای شمالی مورد استقبال واقع شد که می شد حدس زد به زودی از آن فیلم ساخته می شود. برای ساخت فیلم سینمایی از این کتاب چه کسی بهتر از دیوید راسل و برای شخصیت های اصلی چه کسانی بهتر از جنیفر لارنس و بردلی کوپر!

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 25 دسامبر 2012 93 نیکول هولوفسنر فاکس پیکچرز

خلاصه: پت سولاتانو پس از طی یک دوره روان درمانی در بیمارستان، به خانه و نزد پدر و ماردش بر می گردد. او قصد دارد زندگی جدیدی را آغاز کند و دوباره با همسر سابقش نیک رابطه داشته باشد و به شغل معلمی برگردد. اما نیکی او را پس می زند. پدر و ماردش هنوز از شرایط روانی او مطمئن نیستند، اما او اعتقاد دارد مشکلات روانی اش پایان یافته است. در همین حین با تیفانی آشنا می شود.

حقایق فیلم دفترچه امید بخش

سکانس گریه رابرت دنیرو هنگامی که بردلی کوپر می گوید که کاش به او نزدیک تر بود، در فیلمنامه نوشته نشده و کاملا بداهه بود. صحنه ای احساسی که حتی در تیزرهای تبلیغاتی این فیلم کمدی نیز آمده است و رابرت دنیرو (بازیگری که کمتر دیده ایم نقش احساسی بازی کند!) را تحت تاثیر قرار داد. کارگردان این فیلم کمدی خارجی در مصاحبه ای گفت که شخصیت واقعی بردلی کوپر به گونه ای است که همانند پت است. یعنی به ظاهر آرام ولی در درون عصبانی!

آیا فیلم کمدی SILVER LININGS PLAYBOOK را ببینیم؟

بازی جنیفر لارنس بسیار زیبا و تاثیرگذار است. به همین دلیل در گلدن گلوب و اسکار 2014 برنده بهترین بازیگر زن شد. این فیلم کمدی خارجی در جشنواره های گلدن گلوب و اسکار و بفتا کاندیدای بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین فیلم نامه، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نامه اقتباسی شد! از این رو توصیه می کنیم این فیلم زیبا و جذاب کمدی و رمانتیک را حتما تماشا کنید.

بازیگران فیلم دفترچه امیدبخش نقش توضیحات
بردلی کوپر بردلی کوپر پت شخصیت اصلی داستان که پس از یک دوره حضور در تیمارستان قصد دارد زندگی خود را تغییر بدهد.
جنیفر لارنس جنیفر لارنس تیفانی معشوقه پت
رابرت دنیرو رابرت دنیرو آقای پت  پدر پت که هنوز اعتقاد دارد پت مشکلات روانیش از بین نرفته است.
کریس تاکر کریس تاکر دنی  دوست خوب پت از بیمارستان روانی

فیلم های مشابه فیلم سینمایی کمدی دفترچه امیدبخش

فیلم سینمایی کمدی خارجی دفترچه امید بخش با حضور 3 بازیگر مطرح ( که کمتر فیلم کمدی بازی می کنند!) جزو فیلم هایی است که در ژانر کمدی رمانتیک قرار می گیرد. فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی خارجی هستند که از لحاظ ماهیتی شبیه فیلم دفترچه امیدبخش هستند:

 • پانصد روز سامر Five Hundred Days Of Summer: تامی نویسنده نامه های احساسی و عاشقانه است، اما تا به حال خودش برای کسی نامه عاشقانه ننوشته است.
 • مستی عشق Punch-Drunk Love: بری توسط خواهرانش با لنا آشنا می شود. لنا از این که بری اینقدر ناشی است تعجب می کند.
 • این داستان یک جورهایی بامزه است It’s Kind of a Funny Story: بابی که در بیمارستان روانی بستری است با بیماری نوجوانان اما مهربان آشنا می شود.

19- فیلم خیابان جامپ شماره ۲۱ یا Jump Street 21

جدیدترین فیلم های کمدی

دو افسر دست و پا چلفتی به نام اشمیت و جنکو باید برای انحلال یک باند مواد مخدر خود را به عنوان دانش آموز جا بزنند…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کمدی خیابان جامپ شماره 21 را میگه:

فیل لرد و کریس میلر در سال 2012 براساس سریالی به نام خیابان جامپ شماره 21 یک فیلم سینمایی اکشن و کمدی ساختند که جزو پرفروش ترین فیلم های کمدی آن سال محسوب می شود.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 16 مارچ 2012 109 فیل لرد کریس میلر کلمبیا پیکچرز
پرچم آمریکا آمریکا 13 جون 2014 112 فیل لرد کریس میلر کلمبیا پیکچرز

خلاصه: دو افسر پلیس به نام های اشمیت و جنکو به دنبال یک باند مواد مخدر هستند. از آنجایی که ظاهر آنها به نوجوانان دبیرستانی شباهت دارد باید به عنوان دانش آموزان دبیرستانی رفتار کنند تا بتوانند باند مواد مخدر را شناسایی و متلاشی کنند. اما آنها وقتی به مدرسه باز می گردند می بینند دبیرستان با سال های قبل تفاوت های زیادی دارد.

 فیلم خیابان جامپ شماره 21

این فیلم کمدی خارجی به اندازه زیادی از سریال فیلم الهام گرفته است و تقریبا می توان گفت این فیلم خلاصه شده سریال است! این موضوع یکی از نقدهای جدی منتقدین به این اثر است. جالب است بدانید حتی خیلی از بازیگران سریال نیز در این فیلم بازی می کنند. هر چند این فیلم برگرفته از سریال است، اما انتظار می رفت عوامل فیلمسازی حداقل تغییرات کوچکی در آن به وجود می آوردند…

چرا Jump Street 21؟

این فیلم در گیشه موفق بود و با بودجه ای 55 میلیون دلاری، بیش از 200 میلیون دلار فروخت. همچنین این موضوع سبب شد که عوامل تهیه کننده به فکر ساخت قسمت دوم آن بیافتند. جالب است بدانید که قسمت دوم فیلم طنز خارجی سینمایی خیایان جامپ هم در گیشه موفق بود.  از این رو توصیه می کنیم هر دو قسمت این کمدی پلیسی را ببینید.

بازیگران فیلم خیابان جامپ شماره 21 نقش توضیحات
جونا هیل جونا هیل اشمیت  افسر بی عرضه و دست و پاچلقتی پلیس
چنینگ تاتوم چنینگ تاتوم جنکو  همکار خوش تیپ اشمیت که دست کم یاز خودش ندارد
بری لارسون بری لارسون مالی معشوقه اشمیت
سم ورتینگتون سم ورتینگتون اریک  یکی از دانش آموزان مدرسه

فیلم های طنز پلیسی

فیلم سینمایی کمدی خارجی خیابان جامپ شماره 21 از جمله فیلم هایی است بیشتر در ژانر کمدی موقعیت قرار می گیرد. فیلمهای زیر نیز از بهترین فیلم های کمدی در ژانر پلیسی هستند:

 • پلیس بازی Ride Along: بن که عضو گارد امنیتی است برای این که به برادرش ثابت کند که آماده ازدواج است برای یک روز نزد او کار می کند اما …
 • خیابان جامپ شماره 22 Jump Street 22: این فیلم کمدی خارجی قسمت دوم همین فیلم است. در این قسمت اشمیت و جنکو با لباس مبدل به یک محله خطرناک می روند….
 • بیا پلیس باشیم Let’s Be Cops:  این فیلم نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان محسوب می شود. دو دوست که برای تفریح لباس های پلیس را پوشانده اند با مجرمین واقعی روبرو می شوند….

20- دست‌ نیافتنی‌ ها The Intouchables

بهترین فیلم های کمدی خارجی

یک نویسنده مشهور به نام فیلیپ، به طور ناگهانی فلج می شود. دنیس پرستاری از فیلیپ را بر عهده می گیرد و به خاطر شخصیتی که دارد به طرز قابل توجهی روی فیلیپ تاثیر می گذارد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم دست نیافتنی ها را میگه:

یکی از بهترین فیلم های کمدی و انگیزشی، فیلمی از سینمای مستقل فرانسه است که معمولا آن را به عنوان یکی از امید بخش ترین فیلم های تاریخ نیز می نامند. اغلب روانشناسان و مشاوران کسب و کار برای مخاطبان خود این فیلم را پیشنهاد می کنند.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم فرانسه فرانسه 2 نوامبر 2011 113 اولیویه ناکاش- اریک تولدانو گومون

خلاصه: فیلیپ نویسنده موفق و ثروتمند اما بسیار بداخلاق، غیر قابل تحمل، خودشیفته و مغرور است. او بر اثر یک اتفاق یعنی سقوط با چتر نجات از گردن به پایین دچار نقص عضو می شود و برای این که بتواند خیلی از کارهای خود را انجام دهد یک پرستار به نام دنیس را استخدام می کند. به دنیس پیشنهاد می دهد یک ماه به صورت آزمایشی پرستار او باشد تا ببنند می تواند با فیلیپ زندگی کند یا نه؟ دنیس فردی سابقه دار در سرقت بوده و سال ها نیز در زندان سپری کرده است. دنیس به واسطه شخصیتی که دارد به شدت روی فیلیپ تاثیر می گذارد.

حقایق جالب فیلم فرانسوی دست نیافتنی ها

این فیلم کمدی خارجی براساس یک داستان واقعی است. دریس در واقعیت الجزایری و سفید پوست بوده، اما کارگردان او را سنگالی و سیاهپوست به تصویر کشیده است. شاید قصد داشته با این کار صمیمیت و اتحاد بین نژادی ( که در فرانسه اصلا وجود ندارد) را گوشزد کند. فیلم به شدت مورد توجه معلولین قرار گرفت و کارگردانان آن اعلام کردند که در فیسبوک بیش از 3000 پیام تشکر از معلولین دریافت کردند. این فیلم در کشور آلمان در سال 2012 بیش 9 میلیون بلیط فروخت. یعنی این فیلم در کشور آلمان از مجموع بلیط های اسکای فال، عصر یخبندان و گرگ و میش هم بیشتر بیننده داشت!

چرا فیلم سینمایی The Intouchables را پیشنهاد می کنیم؟

این فیلم یکی از انگیزشی ترین و احساسی ترین فیلم های سینمای فرانسه است. فیلمی که حالتان بعد از دیدن آن خوب خواهد شد! توصیه می کنیم اگر علاقه مند به دیدن فیلم های انگیزشی هستید حتما این فیلم را ببینید. اگر در دوستان و آشنایان خود فرد معلولی دارید نیز حتما این فیلم را به او معرفی کنید. یکی از بهترین فیلم های طنز خارجی سینمایی دست نیافتنی که الهام بخش افراد زیادی بوده است.

بازیگران فیلم دست نیافتنی ها نقش توضیحات
فرانسوا کلوزه فرانسوا کلوزه فیلیپ نویسنده مشهور، پولدار و بداخلاق و تندخو!
عمر سی عمر سی دنیس پرستار فیلیپ
آنه للی آنه للی ایوان دستیار فیلیپ
ماره ونینگهام ماره ونینگهام مگیل  از دیگر دستیاران فیلیپ

فیلم های انگیزشی و کمدی

فیلم سینمایی کمدی خارجی دست نیافتنی ها یکی از ماندگارترین آثار سینمای فرانسه است. فیلم های زیر نیز تمی انگیزشی به همراه طنز دارند:

 • کارآموز The Intern: بن که از بازنشستگی متنفر است تصمیم میگرد دوباره بر سر کار برگردد و در یک سایت آنلاین مد و لباس کار کند.
 • کتاب سبز Green Book: یک نوازنده قصد دارد به همراه محافظ و راننده خود به یک تور موسیقی برود…
 • فهرست آرزوها The Bucket List:این فیلم جزو بهترین فیلم های کمدی جهان است که داستان جالبی را روایت می کند. دو پیرمرد که می دانند در آینده ای نزدیک خواهند مرد، تصمیم میگیرند همه آرزوهای خود را برآورده کنند و پس از آن بمیرند.

21- ساقدوش ها Bridesmaids

جدیدترین فیلم های کمدی 2022

داستان عروسی دختری به نا لیلیان که از صمیمی ترین دوستانش می خواهد که در مراسم ازدواج، ساقدوش او باشند اما اتفاقاتی رخ می دهد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کمدی خارجی ساقدوش ها را میگه:

یکی دیگر از بهترین فیلم های کمدی فیلم ساقدوش ها است. فیلمی به کارگردانی پاول فیگ که جزو بهترین فیلم های کمدی و موزیکال در سال 2011 نیز محسوب می شود. فیلمی که اگرچه داستانی کلیشه ای دارد، اما با خلاقیت های کارگردان و البته بازیگران، توانست نظر مثبت اغلب تماشاگران و منتقدین را به خود جلب کند.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 13 می 2011 130 پاول فیگ یونیورسیال استودیوز

خلاصه: داستان این فیلم در مورد دختری ساده به نام لیلیان است. مراسم ازدواج لیلیان نزدیک است و او از بهترین دوستش یعنی آنی می خواهد که در مراسم عروسی ساقدوش او باشد. دیگر دوستان لیلیان نیز قصد دارند در مراسم ازدواج او نقشی داشته باشند و کاری کنند تا این جشن به زیباترین شکل ممکن برگزار شود. اما وقتی همه بخواهند کاری را بدون هماهنگی پیش ببرند اتفاقات مختلف و البته پیش بینی نشده ای هم رخ می دهد!

نکات جالب فیلم ساقدوش ها

این فیلم کمدی خارجی جزو پرفروش ترین کمدی های زنانه با درجه R است. از نکات جالب این فیلم این بود که مایا رودلف در طی فیلمبرداری فیلم، فرزند سومش را باردار بود. به همین دلیل اگر توجه کنید در اغلب صحنه ها از او به صورت بسته فیلم برداری می شود. از دیگر نکات جالب در مورد فیلم طنز خارجی سینمایی ساقدوش ها این است که شخصیت اصلی داستان یعنی کریستین ویگ به تازگی طلاق گرفته بود. او بعدها عنوان کرد بازی در این نقش وقتی به تازگی از رابطه ای بیرون آمده، بسیار سخت بود!

چرا فیلم Bridesmaids را پیشنهاد می کنید؟

این فیلم یکی از بهترین فیلم های کمدی است که در جشنواره های مختلف نیز تحسین شد. این فیلم از نظر فیلمنامه غیر اقتباسی و همچنین بهترین بازیگر مکمل زن برای ملیسا مک کارتی داشت. البته توجه کنید که این فیلم کمدی خارجی را با فیلم دیگری به همین نام (2008) اشتباه نگیرید. اگرچه فیلم طنز خارجی سینمایی ساقدوشها در سال 2008 نیز فیلم کمدی است اما در زمره بهترین فیلم های کمدی خارجی جای نمی گیرد.

بازیگران فیلم ساقدوش ها نقش توضیحات
کریستین ویگ کریستین ویگ آنی شخصیت اصلی داستان و دوست صمیمی لیلیان
مایا رودلف مایا رودلف لیلیان دوست صمیمی آنی که برای مراسم ازدواج به کمک نیاز دارد.
ملیسا مک کارتی ملیسا مک کارتی مگان  خواهر آنی
ویندی مک لندون ویندی مک لندون ریتا دختر عموی لیلیان

فیلم های طنز مشابه فیلم ساقدوش ها

فیلم سینمایی کمدی خارجی ساقدوش ها از جمله فیلم هایی است که به عنوان یک فیلم سرگرم کننده با داستانی ساده و البته خنده دار می توانید مشاهده کنید. فیلم های زیر نیز جزو فیلم های کمدی خارجی هستند که در مورد جشن عروسی و ازدواج هستند:

 •  بیست و هفتمین لباس27 Dresses: جین 27 بار است که ساقدوش بوده است و حالا باید در ازدواج خواهرش با مردی که او دوستش دارد دوباره ساقدوش شود….
 •  زنان ازدواج‌ نکرده Bachelorette: سه دختر باید ساقدوش کسی شوند که هرگز فکر نمی کردند روزی ازدواج کند….
 • جنگ عروس ها Bride Wars: دو دوست صمیمی وقتی میبینند که تاریخ ازدواج آنها در یک روز است، هیچ کدام حاضر به تغییر زمان عروسی نیست…

22-  خماری The Hangover Part II

بهترین فیلم کمدی آمریکایی

ماجرای چند دوست که به عروسی دعوت می شوند و بعد از جشن مجردی در لاس وگاس در یک هتل کثیف در بانکوک بیدار می شوند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم گودال را میگه:

فیلم کمدی خارجی خماری 2، یک کمدی زیبای آمریکایی است از سه گانه ای به نام خماری که در سال 2011 اکران شده، این فیلم  توسط تاد فیلیپس کارگردانی شده است. خماری 2 در طول زمان اکران خود به پر درآمد ترین کمدی با رتبه R تبدیل شد و در رده یکی از بهترین فیلم های کمدی قرار گرفته است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 30 می 2009 100 تاد فیلیپس گرین هت فیلمز
پرچم آمریکا آمریکا 26 می 2011 102 تاد فیلیپس گرین هت فیلمز
پرچم آمریکا آمریکا 23 می 2013 100 تاد فیلیپس گرین هت فیلمز

خلاصه:  داستان فیلم از آنجایی آغاز می شود که آلن، فیل و داگ به عروسی دوستشان استو در تایلند دعوت می شوند آنها پس از گذراندن یک شب عالی در مهمانی مجردی استو، که در لاس وگاس برگزار شده بود، در یک آپارتمان کثیف در بانکوک به همراه یک میمون بیدار می شوند و هیچکدام چیزی را به یاد نمی آورند و از آنجا ماجراهای آنها آغاز می شود…

حقایقی خواندنی درباره فیلم The Hangover Part II

گفته شده هنگام فیلمبرداری سکانسی از فیلم که استو خالکوبی روی صورتش را کشف می کند، بردلی کوپر واقعا خنده اش می گیرد و تاد فیلیپس تصمیم گرفت این برداشت را از فیلم حذف کند.

در برنامه اصلی قرار بوده که آلن (زک گالیفیاناکیس) بجای موهای سرش، ریش خود را بتراشد ولی او قبول نکرده است.

پدر بردلی کوپر در طول فیلمبرداری این فیلم تحت درمان سرطان قرار داشت و سه روز پس از اتمام فیلمبرداری و بازگشت کوپر به خانه، درگذشت.

میمونی که در این فیلم می بینید همان میمون کاپوچین است که در فیلم های “شب در موزه” نیز حضور داشته است. تاد فیلیپس به شوخی گفته بوده که کریستال بعد از یاد گرفتن سیگار کشیدن در فیلم، معتاد شده است، و همین موضوع واکنش انجمن حمایت از حیوانات را بر انگیخته و فیلیپس بعدا توضیح می دهد که کریستال هرگز در فیلم سیگاری را روشن نکرده است و دودی که در فیلم مشاهده شده به صورت دیجیتالی به آن سکانس اضافه شده است.

چرا باید فیلم The Hangover Part II را دید؟

سری دوم از سه گانه خماری، فیلمی به شدت سرگرم کننده که نقدهای متفاوتی را از منتقدان دریافت کرد. فیلمی که تماشای آن برای چندمین بار نیز از شدت طنز آن نمی کاهد. کمدی که در این فیلم به کار رفته، یک کمدی دوست داشتنی و با خط داستانی است که قرار نیست دنیای مخاطب را تغییر دهد اما اگر می خواهید برای ساعتی از واقعیت های روزمره فاصله بگیرید این فیلم مناسب شماست. اولین سری از این فیلم در سال 2009 منتشر شد و سری آخر آن و در واقع قسمت سوم آن نیز در سال 2013 اکران شده است.

بازیگران فیلم به وقت خماری  نقش توضیحات
زک گالیفیاناکیس
آلن برادر زن فیل
جاستین بارتا
داگ دوست صمیمی فیل
بردلی کوپر
فیل همسر خواهر آلن
اد هلمز
استو دوست صمیمی فیل

فیلم های مشابه خماری 2

 • خماری 3 The Hangover Part III: آلن دزدیده می شود و حالا دوستانش باید با کمک آقای چاو او را نجات دهند.
 • موعد مقرر Due Date: داستان مردی به نام پیتر که باید خودش را به زایمان همسرش برساند اما در راه با یک مرد علاقمند به بازیگری همسفر می شود…
 • پروژه ایکس Project X: داستان سه پسر دبیرستانی که با برپایی یک جشن تولد قصد مشهور شدن دارند اما…

23- پنگوئن های آقای پاپر Mr Poppers Penguins

جدیدترین فیلم های کمدی 2022

آقای پاپر از پدر مرحومش! یک پنگوئن هدیه می گیرد. او به خاطر این که به پدرش علاقه دارد، مجبور می شود این پنگوئن را در خانه نگهداری کند…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم خنده دار پنگوئن های آقای پاپر را میگه:

فیلم کمدی خارجی پنگوئن های آقای پاپر یک فیلم خانوادگی نیز محسوب می شود که جیم کری شخصیت اصلی آن است. این فیلم برپایه یک داستان برای کودکان و نوجوانان اثر ریچارد آتواتر (که در سال 1939نگارش شد) ساخته شده و توسط شرکت فیلمسازی فاکس قرن بیستم تولید شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 17 جون 2011 94 مارک واترس فاکس قرن بیستم

خلاصه: آقای پاپر یک مشاور املاک در نیویورک است. او در کار خود بسیار موفق است اما رابطه ای سرد با همسر و فرزندان خود دارد. او همه وقت خود را روی کار می گذارد و برای توسعه کار خود در یک شرکت برنامه ریزی می کند. همچنین در یک آپارتمان شیک زندگی می کند. تا اینکه از طرف پدر یک هدیه به او می رسد. هدیه پدر به او، یک پنگوئن زنده است که 5 پنگوئن دیگر نیز به او ملحق می شوند. این اتفاق به کلی زندگی او را تغییر می دهد…

حقایق جالب و خنده دار فیلم پنگوئن های آقای پاپر

جیم کری بعدها اعلام کرد یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب این نقش، رقصیدن با پنگوئن ها بود. این پنگوئن ها واقعی هستند و از تکنولوژی CGI استفاده نشده است. از طرفی اکثر قسمت های فیلم در یک یخچال و سردخانه بزرگ فیلم برداری شده است. البته در رمان اصلی که این فیلم کمدی خارجی از آن اقتباس شده است، 12 پنگوئن وجود داشت. اما گروه سازنده فقط توانست 6 پنگوئن را تهیه کنند!

چرا فیلم Mr Poppers Penguins؟

این فیلم توانست تقریبا سه برابر بودجه خود فروش کند. بازی عالی و خنده دار جیم کری و البته صحنه پردازی های جالب این فیلم، از دلایل موفقیت این فیلم است. گروه سازنده واقعا برای این که یک خانه واقعی را تبدیل به یک سردخانه کند، از برف مصنوعی و … استفاده کرد. به همین دلایل توصیه می کنیم حتما این فیلم طنز خارجی سینمایی را ببنید. به هر حال دیدن فیلم های جیم کری خالی از لطف نیستند.

بازیگران فیلم پنگوئن های آقای پاپر نقش توضیحات
جیم کری جیم کری آقای پاپر شخصیت اصلی داستان که به خاطر هدیه پدرش، زندگی اشبه کلی تغییر می کند.
کارلا گوگینو کارلا گوگینو آماندا  همسر آقای پاپر
آنجلا لنسبوری آنجلا لنسبوری خانم ون گاندی  صاحب یک رستوران که پاپر برای ارتقا شغلی باید این رستوران را بفروشد
اوفیلیا لووی بوند اوفیلیا لووی بوند پایپی  همکار پاپر

فیلمهای مشابه با فیلم پنگوئن های آقای پاپر

فیلم های زیر نیز از لحاظ ماهیتی شبیه فیلم کمدی خارجی پنگوئن های آقای پاپر هستند. این فیلم ها جزو بهترین فیلم های کمدی جهان با بازی جیم کری هستند.

 • ایس ونچور Ace Ventura: مجموعه ایس ونچور در مورد شخصیتی است که به شدت به حیوانات علاقه دارد و خودش ار کارآگاه حیوانات می داند.
 • مرد بله گو Yes Man: کارب با بدبینی به همه چیز نه می گوید. او به پیشنهاد دوستش در یک همایش با نام مرد پاسخ های مثبت شرکت می کند.
 • ما یک باغ وحش خریدیم We Bought a Zoo: بنجامین یک مزرعه می خرد. اما وقتی وارد مزرعه می شود می بیند که در واقع آنجا یک باغ وحش است.

24- تاکر و دیل در مقابل شیطان Tucker and Dale vs Evil

 فیلم های کمدی خارجی

داستان تاکر و دیل که برای تعطیلات در یک کلبه کوهستانی هستند، اما به یکباره مورد حمله گروهی از بچه های کالج قرار می گیرند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم گودال را میگه:
فیلم تاکر و دیل در مقابل شیطان محصول سال 2010 میلادی به کارگردانی الی کریگ روایت دو برادر است که برای ساخت خانه به ارث رسیده خود وارد جنگل میشوند اما با اتفاقات عجیبی روبرو میشوند.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 9 دسامبر 2010 89 الی کریگ لوبیلو پروداکشن

خلاصه: تاکر و دیل با بازی تایلر لابین و آلن تودیک دو برادر ساده و مهربان پس از اینکه خانه ای قدیمی در دل جنگل به آنها به  ارث میرسد تصمیم میگیرند آن را بازسازی کرده و به خانه ای دنج و گرم تبدیل کنند.

آنها بعد از اینکه به این خانه قدیمی و کهنه در دل جنگل میرسند متوجه حضور تعدادی جوان میشوند که برای تفریح به آن حوالی آمده و مشغول وقت گذرانی با یکدیگر هستند. در حادثه ای دختر جوانی از این گروه به درون رودخانه سقوط میکند که این دو برادر او را نجات داده و به خانه  قدیمی خود میبرند.

دوستانن این دختر جوان تصور میکنند که تاکر و دیل دوستشان را گروگان گرفته اند و قصد دارند به او آسیب بزنند ،دوستان این دختر جوان تصمیم به نجات او میگیرند، اما اتفاقات عجیبی برای این گروه از جوانان می افتد که باید شاهد آن باشید.

نقد و بررسی 

فیلم کمدی تاکر و دیل در مقابل شیطان سوژه ای را انتخاب کرده که هیچ گاه فکر نمیکردیم آن را بتوان به کمدی جذابی تبدیل کرد. این فیلم کمدی خارجی با نگرشی که از انسان های غریبه در دل جنگل درذهن مخاطب وجود دارد شوخی کرده و آن را به ژانری کمدی بدل کرده که کارگردان در این راه کاملا موفق عمل کرده است. و ژانر ترس و وحشت همیشگی از انسان های عجیب در میان جنگلی بی انتها را به فیلمی با روایتی کاملا متفاوت و سرگرم کننده بدل کرده. نقطه عطف این فیلم را می توان به بازسازی روایت داستان و پرداختی متفاوت به شخصیت های کلیشه ای ژانر وحشت دانست در نقطه ای که ساده لوحی دو برادر با شرارت نوجوانان شهری تلاقی پیدا میکند.

چرا این فیلم را باید دید

فیلم تاکر و دیل در برابر شیطان با ژانر کمدی سیاه و کسب امتیاز 7.5 ای ام دی بی توانست توجه مخاطبان را به خود جلب کند و تصویر جدیدی از سبک فیلم های کمدی را به تصویر بکشد. برای دیدن فیلمی کمدی همراه با صحنه های مملو از خون در پایان هفته آماده شوید.

بازیگران فیلم  نقش توضیحات
تایلر لابین
دیل برادر تاکر
آلن تودیک
تاکر برادر بزرگ دیل
کاترینا باودن
آلیسون دختر جوانی که به اتفاق دوستان برای تعطیلات به جنگل میروند
جسی ماس
چاد دوست و هم کلاسی آلیسون

ژانر مشابه

 • الگوهای نقش Role Models: رفتار خشونت آمیز دو فروشنده نوشابه های انرژی زا باعث میشود در شوی تلویزیونی شرکت کنند و در کانون توجه قرار بگیرند…
 • خیلی بد Superbad: دو دانش‌آموز دبیرستانی باید برای شرکت در جشن یکی از همکلاسی های خود از روشی عجیب استفاده میکنند…
 • مهمان های ناخوانده عروسی Wedding Crashers: جان بکویث و جرمی گری، دو زن متعهد در جشن عروسی دوستشان با چالش های عاطفی روبرو میشوند…

25- بزرگ سرباز کوچک Little Big Soldier

 فیلم های کمدی خارجی

پس از جنگی بزرگ بین دو لشکر چینی، یک سرباز و یک ژنرال مجروح زنده می مانند. این سرباز قصد دارد که ژنرال مجروح را نزد حاکم کشور خود ببرد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم اکشن کمدی بزرگ سرباز کوچک میگه:

فیلمی که از جکی چان در لیست بهترین فیلم های کمدی خارجی معرفی می کنیم، فیلم بزرگ سرباز کوچک است که در سال 2010 و به زبان چینی ماندارین ساخته شده است. از این رو نسخه اصلی آن انگلیسی نیست. تهیه کننده این فیلم نیز خود جکی چان است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
 چین 14 فوریه 2010 96 دینگ شنگ پولی بونا فیلمز

خلاصه: یک جنگ بسیار بزرگ در چین باستان رخ داده است و هر دو سپاه تلفات بسیار زیادی داده اند. به طوری که تقریبا همه سربازان و فرماندهان کشته شده اند. اما یک سرباز تنها بازمانده این جنگ است که متوجه زنده بودن یکی از فرماندهان ارتش مقابل می شود.  او می داند که در صورتی که بتواند این ژنرال مجروح را اسیر کند و آن را زنده به نزد حاکمان  در کشور خودش ببرد جایزه ای بزرگ به دست خواهد آورد.

جنبه تاریخی فیلم بزرگ سرباز کوچک

عصر دولت های جنگ طلب یا عصر تاریخ چینی، یکی از دوران های تاریخی و پرفراز و نشیب کشور چین است که در حدود 2100 سال پیش بوده اند. در این دوره، جنگ های مختلفی بین گروه های خود مختار در سرتاسر چین اتفاق می افتاد. چیزی حدود 7 ناحیه یا جغرافیا در کشور چین به وجود آمده بود و در یک مدت طولانی بین این کشورها جنگ هایی سخت و خونینی شکل می گرفت. داستان این فیلم نیز یکی از همین جنگ ها را روایت می کند.

حقایق فیلم Little Big Soldier

فیلم نامه این فیلم کمدی خارجی نیز توسط خود جکی چان نوشته شده است و او در ابتدا قصد داشت نقش مقابلش را بازی کند. اما تصمیمش را عوض کرد. فیلم نامه این فیلم نیز زمان زیادی از جکی چان گرفت. به گفته خودش این فیلم نامه بیش از 20 سال طول کشیده است. جکی چان قصد داشت این فیلم رابه زبان انگلیسی بسازد اما از انجاییکه قصد داشت مخاطبان زیادی فیلم را بفهمند! فیلم را به زبان چینی ساخت. در نسخه اصلی فیلم چند دقیقه ابتدایی به توضیح تاریخی فیلم پرداخته می شود.

بازیگران فیلم بزگ سرباز کوچک نقش توضیحات
 جکی چان جکی چان سرباز بزرگ  سربازی که از جنگ بزرگی جان سالم به در برده و قصد دارد ژنرالی مجروح را به کشور خود ببرد تا جایزه ای بزرگ دریافت کند.
یو رانگ گوانگ یو رانگ گوانگ  ژنرال وی سردار مجروح ارتش مقابل سرباز بزرگ
 لئوهم وانگ  لئوهم وانگ سرباز کوچک دیگر سرباز جنگ
بوگیانگ وانگ بوگیانگ وانگ نامه بر کسی که باید اطلاعات جنگ را به کشورهای مختلف ببرد.

فیلم های جنگی کمدی مشابه بزرگ سرباز کوچک

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان در سبک فیلم های کمدی-جنگی هستند که بیشتر از عنصر طنز موقعیت استفاده کرده اند:

 •  اسطوره 2 The Legend II: فونگ سای یوک قصد دارد برای این که اطلاعات سری از ارتش مانچو به دست بیاورد با دختر حاکم آنجا ازدواج کند.
 • ارباب اژدها Dragon Strike: دراگون و پسر عمویش با یک گروه از سارقین حرفه ای اشیای تاریخی چین مواجه می شوند.
 •  استاد جوان The Young Master: اژدها (جکی چان) در رقابت رقص شیر چند دانش آموز را مجروح می کند. ار این رو از مدرسه اخراج می شود.

26- اون یکی ها The Other Guys

بهترین فیلم کمدی پلیسی

داستان دو پلیس که کسی آن ها را جدی نمی گیرد و قصد دارند با پذیرفتن یک ماموریت خطرناک خود را ثابت کنند…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کمدی اون یکی ها را میگه:

فیلم سینمایی اون یکی ها ( که با عنوان مردان دیگر هم ترجمه شده است ) فیلمی در ژانر کمدی و پلیسی است که در سال 2010 اکران شد. انتخاب بازیگر هایی مانند مارک والبرگ و دواین جانسون برای این فیلم، انتخابی جسورانه از آدام مک کی کارگردان این فیلم کمدی خارجی بود. البته این انتخاب به خوبی توانست جواب بدهد، چون چهره ای جدید و البته طنز از هر دو بازیگر به علاقه مندان به سینما نشان دارد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 6 آگوست 2010 107 آدام مک کی سونی پیکچرز

خلاصه: دو پلیس بی تجربه و البته خرابکار به نام های تری و آلن در اداره پلیس نیویورک کار می کنند. هیچ کس آنها را در اداره جدی نمی گیرد. آنها نیز در اغلب اوقات بدون ماموریت و فقط پشت میز خود در اداره نشسته اند. تا این که تری تصمیم می گیرد به این وضع پایان دهد و در یک ماموریت خودی نشان دهد تا همه اداره به آنها افتخار کنند. از این رو تری و آلن تصمیم می گیرند تا یک ماموریت خطرناک و هیجان انگیز را بر عهده بگیرند و با موفقیت در آن به همه ثابت کنند که توانایی های زیادی دارند. اما همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود…

 نکات جالب فیلم طنز خارجی سینمایی اون یکی ها

از ویژگی های بسیار جالب این فیلم کمدی خارجی ترس قابل توجه ویل فرل از صحنه های اکشن و صدا تیراندازی بود. شاید یکی از دلایلی که سبب شد آدام مک کی از او به عنوان نقش اول استفاده کند، همین ویژگی های طنز او باشد. ویل فرل از همان ابتدا به مک کی گفته بود که در هیچ صحنه ی اکشن و زد و خوردی به صورت واقعی شرکت نخواهد کرد و باید از بدلکار استفاده شود. در صورتی که مارک والبرگ اکثر صحنه های بدلکاری را خودش انجام می داد.

آیا فیلم طنز خارجی خنده دار The Other Guys را ببینیم؟

این فیلم در اغلب جشنواره های کمدی مورد تحسین واقع شد. تا آنجا که در جشنواره کمدی (The Comedy Award) برنده جایزه بهترین فیلم کمدی شد. از طرفی این فیلم برای ویل فرل نامزدی بهترین بازیگر نقش اول و بهترین کارگردانی را نیز در این جشنواره به ارمغان آورد. بازی دواین جانسون و ساموئل ال جکسون نیز به عنوان بازیگرهای مکمل نیز بسیار زیبا است. تقریبا از این فیلم به بعد شاهد بازی بیشتر ساموئل جکسون در فیلم های کمدی بودیم.

بازیگران فیلم اون یکی ها نقش توضیحات
ویل فرل ویل فرل آلن کارآگاه بی عرضه و بیکار پلیس!
مارک والبرگ مارک والبرگ تری همکار بی عرضه تر آلن
دواین جانسون دواین جانسون کریستوفر  کارآگاه زبده و لایق پلیس
ساموئل ال جکسون ساموئل ال جکسون هایسمیت  دیگر کارآگاه حرفه ای پلیس

فیلم های کمدی خارجی مشابه اون یکی ها

فیلم های پلیسی و کمدی زیر نیزجزو زیباترین و بهترین فیلم های کمدی جهان هستند که داستان های هیجانی را روایت می کنند.

 • تاکسی Taxi: دنیل که عاشق رانندگی است قصد دارد با پلیس یک معامله کند. اما…
 • انکرمن افسانه ادامه دارد Anchorman 2 The Legend Continues: ران قصد دارد با یک شبکه بزرگ به عنوان مجری همکاری کند، اما پایش به یک ماجرای پیچیده باز می شود.
 • پاین‌ اپل اکسپرس Pineapple Express: دیل قصد دارد برای صرف شام به خانه نامزدش برود. اما با یک مشکل جنایی مواجه می شود.

27- رجب ایودیک Recep ivedik

 فیلم های کمدی ترکی

رجب جوان ساده دلی است که یک کیف پول پیدا می کند. او قصد دارد این کیف پول را به صاحبش برگرداند. وقتی می فهمد که صاحب پول در شهر آنتالیا است به این شهر مسافرت می کند …

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم طنز رجب ایودیک 1 را میگه:

خیلی از افراد، سینمای ترکیه را با فیلم کمدی خارجی رجب ایودیک شناختند. این فیلم یکی از موفق ترین و بهترین فیلم های کمدی ترکی محسوب می شود و تا امروز 6 قسمت از آن ساخته شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم ترکیه ترکیه 22 فوریه 2008 90 توگان کوکباکار اوزن فیلم
پرچم ترکیه ترکیه 13 فوریه 2009 109 توگان کوکباکار اوزن فیلم
پرچم ترکیه ترکیه 12 فوریه 2010 95 توگان کوکباکار اوزن فیلم
پرچم ترکیه ترکیه 21 فوریه 2014 117 توگان کوکباکار اوزن فیلم
پرچم ترکیه ترکیه 16 فوریه 2017 114 توگان کوکباکار اوزن فیلم
پرچم ترکیه ترکیه 8 نوامبر 2019 100 توگان کوکباکار اوزن فیلم
پرچم ترکیه ترکیه 9 دسامبر 2022 133 توگان کوکباکار اوزن فیلم

خلاصه: هر قسمت از این فیلم کمدی یک داستان متفاوت دارد. اما در قسمت اول آن رجب یک کیف پول پیدا می کند. او سعی دارد صاحب کیف را پیدا کند. به طور اتفاقی صاحب کیف را در تلویزیون می بیند و برای پس دادن کیف به آنتالیا می رود. در بین راه، برای او اتفاقات زیاد و البته خنده داری می افتد. ماشین او نیز خراب می شود و ادامه مسیر برای او مشکل است.

حقایق جالب در مورد فیلم طنز خارجی سینمایی رجب

شاهان کوگباکار یکی از کمدین هایی است که از دنیای موسقی وارد کمدی شده است. او در موسیقی تحصیل کرده است و خیلی اتفاقی وارد عرصه طنز می شود. اما بازی او در نقش رجب به حدی زیبا و خنده دار بود مخاطبان را راضی کرد. همانطور که می دانید از لحاظ سیاسی بین کشورهای ترکیه و یونان مشکلاتی وجود دارد. اما خیلی از مردم یونان هم فیلم های رجب را دیده اند و از آنها رضایت داشتند.

آیا فیلم Recep ivedik را ببینیم؟

فیلم رجب ایودیک یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای ترکیه محسوب می شود. این فیلم به قدری پرطرفدار بود که کمپانی اوزن قصد داشت سریال آن را هم بسازد. از این رو دیدن این فیلم سراسر خنده را به شما پیشنهاد می کنیم. البته زمزمه هایی از آمدن رجب ایودیک 7 هم آمده است. مطمئنا اگر تاریخ رسمی اکران رجب ایودیک 7 اعلام شد، حتما در آپدیت های بعدی این مقاله عنوان خواهیم کرد.

بازیگران فیلم رجب نقش توضیحات
شاهان کوگباکار  شاهان کوگباکار رجب شخصیت اصلی داستان
نورا... جلبی نورالله جلبی نوراالله دوست و همکار رجب
فاطما توپتاش فاطما توپتاش سیبل  عشق قدیمی رجب
تولوغ چیزقن تولوغ چیزقن اسرا مادر سیبل

فیلم های مشابه فیلم کمدی رجب ایودیک

توصیه می کنیم همه قسمت های فیلم سینمایی رجب ایودیک را ببینید. این فیلم جزو بهترین فیلم های کمدی جهان (مخصوصا  برای تماشاگران در ایران و ترکیه) محسوب می شود.

 • دلیها Deliha: زنی جوان به نام دلیها به دنبال عشق می گردد تا از تنهایی در بیاید، اما…
 • رجب ایودیک 2 Recep İvedik: رجب به دنبال شغل می گردد. اما او سر هر کاری می رود پس از مدت کمی اخراج می شود…
 • رجب ایودیک 5 Recep İvedik: راننده تیم ورزشی ترکیه فوت کرده و رجب رانندگی آنها را بر عهده می گیرد. اما بازیکنان در بین راه مریض می شوند. رجب و دوستانش خودشان تصمیم به شرکت در مسابقات می گیرند…

28- شب های تالادگا Talladega Nights The Ballad of Ricky Bobby

 فیلم های کمدی خارجی

ریکی که یک راننده موفق و حرفه ای در مسابقات اتومبیلرانی نسکار است، با پیدا شدن سرو کله یک رقیب فرانسوی به مشکل بر می خورد. او برای کنار زدن رقیبش دست به دامن پدرش می شود…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم شب های تالادگا را میگه:

یکی دیگر از فیلم های بسیار هیجانی و خنده دار از آدام مک کی فیلم کمدی خارجی شب های تالادگا است. این فیلم محصول کلمبیا پیکچرز در سال 2006 است که تمی ورزشی دارد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 4 آگوست 2006 108 آدام مک کی کلمبیا پیکچرز

خلاصه: ریکی یک راننده حرفه ای در مسابقات اتومبیل رانی است. او در همه مسابقات موفق می شود و قبل از این که بازی ها شروع شوند همه می دانند که رتبه یک مسابقه از آن اوست. اما یک رقیب جدید فرانسوی باعث می شود که او با چالش های زیادی مواجه شود. ژان که او هم یک راننده حرفه ای است باعث می شود که ریکی در چندین مسابقه دوم شود. از این رو تصمیم می گیرد هر طور شده این رقیب فرانسوی را کنار بزند و دوباره به جایگاه اول برسد.

فکت های خواندنی فیلم شب های تالادگا

انجمن ملی مسابقات خودروهای ارتقا یافته آمریکا (نسکار) سالانه 1500 مسابقه در 48 ایالت آمریکا برگزار می کند و معمولا فیلم های زیادی در مورد این مسابقات ساخته می شود. یکی از جالب ترین قسمت های این فیلم کمدی خارجی موسیقی آن است. جالب است بدانید شاعر و خواننده آهنگ پایانی این فیلم کمدی خارجی لی فرل، پدر ویل فرل است! از آنجاییکه در این فیلم، مسئولان مسابقات نسکار آدم های خوبی نمایش داده نمی شوند، مقامات این مسابقه معتبر آمریکایی به فیلم سازان اعتراض کردند.

جوایز فیلم سینمایی Talladega Nights The Ballad of Ricky Bobby

این فیلم اگرچه برای همه گروه های سنی مناسب است اما به نظر می رسد نوجوانان بیشتر از آن استقبال کردند. چرا که در جشنواره انتخاب نوجوان (Teen Choice Awards ) جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر را از آن خود کرد. هیجان فیلم نیز به اندازه قابل توجهی بالا است که باعث می شود آن را به عنوان نقطه قوت فیلم طنز خارجی سینمایی شب های تالادگا در نظر گرفت.

بازیگران فیلم شب های تادگا نقش توضیحات
ویل فرل  ویل فرل ریکی  راننده ای حرفه ای نسکار
جان رایلی جان رایلی کال  بهترین دوست و هم تیمی ریکی
ساشا بارون کوهن ساشا بارون کوهن جین راننده فرانسوی و رقیب ریکی
لسلی بیب لسلی بیب کارلی همسر ریکی

فیلم های کمدی مانند فیلم شب های تالادگا

فیلم های زیر مشابه فیلم کمدی خارجی شب های تالادگا هستند و جزو بهترین فیلم های کمدی جهان هستند:

 •  بازی وسطی Dodgeball A True Underdog Story: گودمن قصد خرید سالن ورزشی پیتر را دارد، اما پیتر به هیچ قیمتی حاضر به فروش و همکاری با گودمن نیست..
 • انکرمن افسانه ران بورگوندی Anchorman The Legend of Ron Burgundy: ران یک گوینده موفق است و همیشه به عنوان بهترین گزارشگر انتخاب می شود. اما با ورود یک گوینده جدید ماجراهای مختلفی روی می دهد.
 • هپی گیلمور Happy Gilmore: هپی علاقه دارد یک بازیکن حرفه ای هاکی شود. اما به طور اتفاقی می فهمد استعداد خوبی در گلف دارد.

29- کلیک Click

فیلم طنز خارجی سینمایی

مایکل که در مدیریت زندگی خود دچار مشکل شده است، یک کنترل جادویی تهیه می کند. این کنترل باعث می شود او بتواند خیلی از موضوعات زندگیش را مدیریت کند اما…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کمدی خارجی کلیک را میگه:

یکی از فیلم های موفق سال 2006 در ژانر کمدی فانتزی، فیلم کلیک است. فیلمی جالب که فرانک کوراکی (کارگردان مطرح فیلم های کمدی هالیوودی ) آن را ساخته و مثل همیشه از بازیگر مورد علاقه اش یعنی آدام سندلر استفاده کرده است. این فیلم در زمان خودش توجهات بسیار زیادی را جلب کرد و در گیشه نیز موفق بود.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 23 جون 2006 107 فرانک کوراکی اوریجینال فیلم

خلاصه: مایکل یک مرد سخت کوش است اما برای ارتقاء رتبه خود در اداره باید بیشتر کار کند. بخاطر همین موضوع با مخالفت همسرش دونا مواجه می شود. دونا اعتقاد دارد که مایکل برای خانواده وقت نمی گذارد و نمی تواند به اداره درست زندگی اش بپردازد. مایکل آرزو دارد که کاش می توانست یک کنترل داشته باشد که همه چیز را مدیریت کند. در همین حال یک شخص مرموز و عجیب به نام مورتی یک کنترل جادویی به او می دهد. در ابتدا استفاده از این کنترل برای مایکل بسیار دلچسب است اما پس از مدتی ورق برمی گردد.

فکتهای جالب فیلم کلیک

خیلی ها اعتقاد داشتند این فیلم کمدی خارجی نسخه کپی شده از داستان Tales To Give You Goosebumps است. اما هیچ اسمی از این کتاب در تیتراژ پایانی فیلم نیست. به همین دلیل در ابتدا از این فیلم شکایت شد. اما این شکایت به سرعت پس گرفته شد. چرا که در تیتراژ بعدی که برای فیلم در نظر گرفته شد، نام این کتاب و کتاب نخ جادو نیز به عنوان کتابها و رمانهایی که فیلم از آنها اقتباس شده است، گنجانده شد. جالب است بدانید که خیلی از نکاتی که در این فیلم در مورد کنترل از راه دور! بیان می شود واقعا علمی هستند و حالا بعد از 14 سال می بینیم که در کنترل های جدید اعمال شده اند!

چرا فیلم Click ارزش دیدن دارد؟

داستان فیلم و موسیقی متن آن به اندازه کافی برای تماشاچیان جذاب بود. به همین دلیل این فیلم یکی از بهترین فیلم های کمدی سال 2006 و البته پرفروش ترین آنها هم انتخاب شد. به همین دلیل به عنوان یک فیلم سرگرم کننده می توانید این فیلم کمدی خارجی را تماشا کنید. البته فیلم طنز خارجی سینمایی کلیک در سال 2006 نکات علمی بسیار زیادی را عنوان می کند که باعث می شود ارزش دیدن داشته باشد.

بازیگران فیلم کمدی کلیک نقش توضیحات
آدام سندلر آدام سندلر مایکل شخصیت اصلی داستان که برای مدریت بهتر زندگیش به یک کنترل از راه دور متوسل می شود…
کیت بچینسیل کیت بچینسل دونا همسر مایکل
کریستوفر والکن  کریستوفر والکن مورتی  دوست مایکل
ریچارد گری ریچارد گری تد پدر مایکل

فیلم های مشابه با فیلم کلیک

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان در سبک فیلم های خانوادگی-کمدی محسوب می شوند:

 • مرد خانواده The Family Man: جک قصد دارد کنار نامزد قدیمی اش زندگی کند تا لذت داشتن خانواده را بچشد اما…
 • دروغگو دروغگو Liar Liar: وکیلی دروغگو به نام فلچر قصد دارد به خواست پسرش 24 ساعت هیچ دروغی نگوید.
 • یک هزاران کلمه A Thousand Words: جک بسیار پرحرف است و با هر حرفی که می زند یک برگ از درخت مرموزی می افتد. او متوجه می شود که اگر تمام برگ ها بریزند او خواهد مرد.

30- هارولد و کومار به قلعه سفید می روند Harold & Kumar Go to White Castle

بهترین فیلم های کمدی تاریخ

داستان دو دوست کره ای و هندی که در راه رسیدن به یک قلعه سفری را آغاز می کنند و با چالش هایی مواجه می شوند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم گودال را میگه:

فیلم کمدی خارجی هارولد و کومار به کارگردانی دنی لینر محصول سال 2004 میلادی روایت دو دوست آسیایی تبار است که در مسیر سفر به قلعه سفید با ماجراهای جالبی روبرو میشوند.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 30 جولای 2004 88 دنی لینر کینگز گیت
پرچم آمریکا آمریکا 25 آپریل 2008 115 جان هورویتز کینگز گیت
پرچم آمریکا آمریکا 4 نوامبر 2011 90 تاد اشتراوس شولسون کینگز گیت

خلاصه: هارولد لی با بازی جان چو و کومار پاتل با بازی کال پن دو دوست قدیمی و آسیایی هستند که در آمریکا زندگی میکنند و در پی رسیدن به قلعه سفید مکانی که به برگزاری جشن های مهیج و پرزرق و برق شهرت دارد با حوادث بسیاری در مسیر روبرو میشوند. هارولد و کومار که در جوانی به سر میبرند شوق سفر و تجربه های جدید دست از سر آنها بر نمیدارد و این حس و حال جوانی در نتیجه آنها را راهی سفری مهیج و جذاب میکند. قسمت اول از این فیلم که هارولد و کومار به قلعه سفید میروند در سال 2004 میلادی ساخته شد و نظر مخاطبان را به خود جلب کرد، پس از آن نسخه دوم در سال 2008 و قسمت سوم در سال 2011 بر پرده های سینما نمایش داده شد.

نقد و بررسی فیلم

فیلم هارولد و کومار با نگاهی طنز به دل مشغولی های جوانان و مسائل اجتماعی و فرهنگی آنها از نزدیک به آن میپردازد و با قاب دوربین مخاطب را به سمت زندگی این جوانان پر شور میبرد . زمانی که همهء ما آن را تجربه کرده ایم و یا قرار است در آینده ای نزدیک با این دوره ء طلایی روبرو شویم.

فیلم هارولد و کومار با خط داستانی جذاب و کمدی خالص که در اوایل سال های 2000 بسیار مرسوم بود بیننده خوشبخت را تا جای ممکن به خندیدن وا میداشت و آن هم با طنز موقعیت و شخصیت های ساده لوح.

در فیلم شاهد روایت زندگی دو جوان هستیم که برای رسیدن به مکان مقدس خود از هیچ تلاشی دست بردار نیستند و با سرسختی تمام به سوی هدف خود در حرکتند.

چرا این فیلم را باید ببینیم

اگر از طرفداران ژانر جذاب کمدی هستید میتوانید برای گذراندن ساعاتی سرگرم کننده همراه با خنده های پیاپی این فیلم گیرا را در لیست خود قرار دهید.همچنین هارولد و کومار به قلعه سفید میروند توانست با کسب امتیاز 7 از وب سایت ای ام دی بی به امتیاز بالایی دست یابد که نشان از موفقیت این فیلم دارد.این فیلم زیبا و به یاد ماندنی را از دست ندهید.

بازیگران فیلم  نقش توضیحات
جان چو
هارولد لی در نقش کارمند اداره
کال پن
کومار پاتل در نقش ورزشکار و صخره نورد
اتان امبری
بیلی کارور دوست صمیمی هارولد
راب تینکلر
جی دی در نقش رابرت تینکلر

ژانر مشابه

 • باکره 40 ساله The 40-Year-Old Virgin: مرد مجردی  تنها به اصرار دوستانش برای پیدا کردن همسر دلخواه خود راهنمایی میشود تا با زنی شکست خورده در رابطه قبلی خود آشنا میشود…
 • آناناس اکسپرس Pineapple Express: سه دوست در پی اتفاقی عجیب وارد درگیری با گروهی گنگستری میشوند…
 • چرا او؟ Why Him: پدر آرام خانواده ای آمریکایی از رابطهء دختر جوانش با مردی که صاحب کسب و کار آنلاین است عصبانی میشوند و در پی بر هم زدن این رابطه بر می آید…

31- جانی انگلیش Johnny English

بهترین فیلم های کمدی تاریخ

ماجرای دو جاسوس بی عرضه که باید یک شرور معروف به نام سوواژ  که قصد دزدیدن جواهرات سلطنتی بریتانیا را دارد پیدا کنند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم جانی اینگلیش را میگه:

یکی از جذاب ترین فیلم های جاسوسی کمدی فیلم جانی انگلیش با بازی روان اتکینسون یا همان مستر بین است. اتکینسون اگر چه بازیگر طنز معروفی است، اما به خاطر بازی در مجموعه مستربین و فیلم سینمایی جانی انگلیش بیش از پیش معروف و محبوب شد. در سال 2003 پیتر هاویت، بر اساس فیلم های جیمز باند یک فیلم کمدی جاسوسی را ساخت که به علت استقبال گسترده از آن، قسمت های دوم و سوم آن نیز توسط یونیورسال استودیوز ساخته شد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا بریتانیا 18 جولای 2003 88 پیتر هاویت یونیورسال پیکچرز
پرچم بریتانیا بریتانیا 21 اکتبر 2011 101 الیور پارکر یونیورسال پیکچرز
پرچم بریتانیا بریتانیا 26 اکتبر 2018 89 دیوید کر یونیورسال پیکچرز

خلاصه: یک شرور معروف به نام پاسکال سوواژ قصد دارد جواهرات سلطنتی بریتانیا را به سرقت ببرد. او قبل از این کار همه جاسوسان انگلیسی را می کشد. از این رو تنها امید بریتانیا به یک جاسوس بی عرضه به نام جانی انگلیش است. جانی به همراه دستیار حواس پرت خود بوگ ماموریت دارند تا سوواژ را دستگیر کند.

حقایق جالب فیلم جانی انگلیش

خودرویی که در فیلم به عنوان ماشین جانی انگلیش مورد استفاده قرار می یگیرد، ماشین شخصی خود روان اتکینسون است. در اغلب این فیلم کمدی خارجی اتکینسون از رفتارها و حتی لباس های مستربین استفاده کرده است. در قسمتی از فیلم کمدی خارجی نیز اتکیینسون اسقف اعظم را تحقیر می کند. موضوعی که باعث واکنش کلیسا به این فیلم شد. خود اتکینسون بعدها اعلام کرد که از بازی کردن در این فیلم ناراضی است!

آیا دیدن فیلم Johnny English را توصیه می کنید؟

می توانیم این فیلم را یک نقیصه یا پاروردی بدانیم. پارودی یا نقیصه، تقلیدی طنزگونه و بعضا فکاهی از یک کار هنری است. عمدتا هدف از پارودی، استهزا و نقد یک اثر هنری است. مثلا مجموعه خنده بازار که از صدا و سیما پخش می شد، نمونه ای از نقیصه یا پارودی ایرانی محسوب می شود. جانی انگلیش پارودی و نقیصه مجموعه جیمز باند است.

بازیگران فیلم جانی انگلیش نقش توضیحات
روان اتکینسون روان اتکینسون جانی انگلیش جاسوس بی عرضه بریتانیایی که باید یک شرور معروف به نام پاسکال را دستگیر کند…
جان ملکوویچ جان ملکویچ پاسکال شرور معروف
بن میلر بن میلر بوگ  همکار جانی انگلیش
لیندا کارلنینی لیندا کارلنینی لورنا  مامور اینترپل

فیلم های کمدی در ژانر جاسوسی

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان در ژانر جاسوسی محسوب می شوند:

 • اسمارت را بگیر Get Smart: اسمارت که جاسوس شماره 86 است باید به همراه دو همکار خود به دنبال گروه خلافکاری بگردند…
 •  جانی انگلیسی دوباره ضربه می زند Johnny English Strikes Again: یک حمله سایبری به سازمان MI6 شده است و باید جانی انگلیش باید عامل این حمله را پیدا کند…
 • جانی انگلیسی دوباره متولد شد Johnny English Reborn: یک گروه تروریستی قصد دارد نخست وزیر چین را بکشد. جانی انگلیش باید از این واقعا جلوگیری کند…

32- آقای دیدز Mr Deeds

بهترین فیلم های کمدی سینما

لانگ فو دیدز یک جوان ساده است که در یک پتزا فروشی کار می کند. او متوجه می شود یک ارث بسیار کلان به او رسیده است و باید مدیریت یک ایستگاه یزرگ رادیویی را بر عهده بگیرد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم آقای دیدز را میگه:

فیلم آقای دیدز یک کمدی عاشقانه از استیون بریل است که در واقع یک بازسازی از فیلم ( آقای دیز به شهر می رود) است که البته خیلی با آن فرق می کند. اما تغییراتی که در آن ایجاد شده است، موثر بوده و بر زیبایی و طنز آن به اندازه قابل توجهی افزایش یافته بود.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 28 جون 2002 96 استیون بریل نیولاین سینما

خلاصه: داستان فیلم آقای دیدز با مرگ یکی از غول های رسانه ای دنیا آغاز می شود. طبق وصیتنامه او، ارث کلانی به یکی از بازماندگانش یعنی لانگ فو دیدز می رسد. ارثی که ارزش آن 40 میلیارد دلار است! اما لانگ فو جوانی ساده دل است و در شهر کوچکی به عنوان یک پیتزا فروش کار می کند و حالا یک ایستگاه خبری و تلویزیونی بسیار بزرگ به او به ارث رسیده است. حالا او با تمام بی تجربگی اش باید این ایستگاه را اداره کند.

حقایق فیلم کمدی آقای دیدز

در یکی از صحنه های زد و خورد بین دیدز و شخصیت کاروت، ناگهان کاروت لیز خورده و سرش بدون هیچ گونه محافظی به آسفالت می خورد و حدود یک دقیقه بیهوش می شود.

رایندر (شخصیت بیب بنت) نیز در سکانس دوچرخه سواری دستش شکست! کلا این قبیل اتفاقات در این فیلم کمدی خارجی زیاد افتاده است! همچنین پوستر این فیلم کمدی خارجی نیز به اندازه کافی خنده دار است. بر روی پوستر ابتدایی فیلم به جای شخصیت داستان، یک فرد ناشناس نقش داشت و گروه تهیه کننده بعد از مدت ها آن را فهمیدند.

آیا فیلم کمدی خارجی Mr Deeds را تماشا کنیم؟

این فیلم کمدی خارجی توسط تماشاگران نمره خوبی دارد ولی منتقدین از آن انتقادات زیادی داشتند. در واقع منتقدان بیشتر روی شاخص های فنی فیلم تمرکز داشتند، در حالی که مخاطبان و تماشاجیان بیشتر سرگرم کننده بودن فیلم برای آنها مدنظر است. واقعا این فیلم یک فیلم خنده دار و سرگرم کننده مناسب آخر هفته است! در کل فیلم های آدام سندلر جزو بهترین فیلم های کمدی دهه اول قرن بیست و یکم محسوب می شود.

بازیگران فیلم آقای دیدز نقش توضیحات
آدام سندلر آدام سندلر لانگ فو دیدز  وارث یک ایستگاه رادیوی و تلویزیونی
ویونا رایدر ویونا رایدر  بیب بنت گزارشگر برنامه تلویزیونی
جرد هریس جرد هریس  آقای مک گراس  از دیگر کارمندان ایستگاه رادیویی
اوون تیل اوون تیل چاک سدر از مدیران ایستگاه رادیوی که برای پولهای دیدز نقشه کشیده است.

فیلم های مشابه فیلم آقای دیدز

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان هستند:

 • در آمیخته Blended: جیم به تازگی با لورن و خانواده اش آشنا شده و تصمیم میگیرند به یک مسافرت دسته جمعی بروند اما در حین سفر برای آنها اتفاقات زیادی می افتد.
 • همراه با پولی Along Came Polly: روین در اولین روز ازدواجش متوجه می شود که همسرش به او خیانت کرده است.
 • داماد Son in Law: ربکا قصد دارد نامزدش را با خانواده اش آشنا کند. اما کراول خیلی عجیب و غریب و تندخو است.

33- ساعت شلوغی Rush Hour 2

بهترین فیلم کمدی جکی چان

کارآگاه جیمز پلیس ایالت کالیفرنیا است که قصد دارد برای تفریح و استراحت به هنگ کنگ بروند. اما در زمان اقامت او در این کشور به سفارت خانه آمریکا حمله می شود…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم کمدی و اکشن ساعت شلوغی با بازی جکی چان را میگه:

مگر می شود از فیلم های کمدی خارجی در ژانر اکشن نام ببریم و اسمی از جکی چان نبریم. این بازیگر کهنه کار چینی، از سال 1962 تا کنون در حال فعالیت است و اغلب فیلم های او در ژانر اکشن کمدی است. یکی از جذاب ترین فیلم هایی که او بازی کرده است، مجموعه ساعت شلوغی است که در این قسمت از لیست بهترین فیلم های کمدی خارجی به قسمت دوم آن می پردازیم.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 18 سپتامبر 1998 97 برت راتنر نیولاین سینما
پرچم آمریکا آمریکا 3 آگوست 2001 92 برت راتنر نیولاین سینما
پرچم آمریکا آمریکا 10 آگوست 2007 91 برت راتنر نیولاین سینما

خلاصه: یک کارآگاه آمریکایی به نام جیمز کارتر قصد دارد برای گذراندن تعطیلات به کشور هنگ کنگ برود و در آنجا با دوستش کارآگاه لی ملاقات کند. اما در همین هنگام در سفارت ایالات متحده در هنگ کنگ انفجاری رخ می دهد. کارتر و لی برای پیدا کردن عامل این انفجار تلاش می کنند. آنها در می یابند که گروهی که عامل انفجار سفارت خانه بوده، یک باند بزرگ است.

 فکت های فیلم ساعت شلوغی 2

خیلی از قسمت های فیلم در کشور هنگ کنگ تصویربرداری شد. از آنجاییکه در کشور هنگ کنگ شهرک سینمایی وجود نداشت بیشتر صحنه های فیلم در خیابان های اصلی تصویربرداری شد چرا که شهرداری و دیگر سازمانهای مرتبط، اجازه مسدود کردن خیابان و یا تصویربرداری را نمی دادند! از طرفی خیلی از سکانس ها از جمله تعقیب و گریزی که سبب می شود جکی چان از پنجره بالای هتل بپرد، به صورت واقعی اتفاق افتاده است. در یکی دیگر از صحنه های درگیری، واقعا یک راننده مست وارد سکانس می شود که برت رانتر به دلیل طبیعی بودن زد و خورد ها، آن را در فیلم حذف نمی کند.

آیا فیلم Rush Hour 2 ارزش دیدن دارد؟

تمام فیلم های جکی چان زیبا و جذاب هستند. حتی فیلم هایی که او در ژانر درام و جدی بازی کرده است مانند پسر کاراته کار نیز عالی است. از این رو دیدن مجموعه پلیسی و اکشن- کمدی ساعت شلوغی را توصیه می کنیم. این فیلم در واقع پیش زمینه برای جکی چان بود تا در مجموعه داستان پلیس هم بازی کند. مجموعه ای که تاثیر گرفته از ساعت شلوغی است.

بازیگران فیلم ساعت شلوغی 2 نقش توضیحات
Chris Tucker جکی چان  لی کارآگاهی در هنگ کنگ که باید در ماموریت پیدا کردن عامل انفجار سفارت آمریکا، یا کارآگاه کارتر همکاری کند.
کریس تاکر کریس تاکر کارتر کارآگاهی که را آمریکا برای تفریح به هنگ کنگ آمده است.
ژانگ دی ژانگ دی  هو لی  عضو پلیس هنگ کنگ
جوی پانتو لیانو جوی پانتو لیانو استرلینگ  عضو سرویس مخفی ایالات متحده

فیلم های کمدی در ژانر پلیسی

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های کمدی جهان در ژانر پلیسی و کمدی هستند:

 • ساعت شلوغی: دو مامور به نام لی و کارتر که هیچ نقطه اشتراکی با هم ندارند، باید در یک ماموریت با هم همکاری کنند.
 • ساعت شلوغی 3: کارآگاه لی باید از یک دیپلمات چینی محافظت کند. اما دوست دوران کودکی لی، قصد کشتن این دیپلمات را دارد.
 • قانون شکن Cop Out: یک پلیس کارکشته باید با یک پلیس تازه وارد یعنی پل هاجز همکاری کند.

34- قاپ‌ زنی Snatch

بهترین فیلم های کمدی سینما

یک گروه مسابقات زیرزمین بوکس قصد دارند روی یک الماس با یک گروه از سارقین حرفه ای شرط بندی کنند. آن ها قصد دارند به هر ترفندی شده الماس را تصاحب کنند اما…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم قاپ زنی را میگه:

یکی از فیلم های جذابی که جزو فیلم های کمدی برد پیت و جیسون استاتهام محسوب می شود، فیلمی به نام قاپ زنی است که جزو فیلم های خاطره انگیز گای ریچی محسوب می شود. البته قسمت جنایی فیلم بر ژانر کمدی آن غالب تر است. اما در کل می توان آن را یک درام جنایی نامید که در آن به اندازه قابل توجهی از عنصر خشونت و اکشن و البته طنز استفاده شده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 19 ژانویه 2001 104 گای ریچی کلمبیا پیکچرز

خلاصه: ترکیش ترتیب دهنده مسابقات بوکس زیرزمینی است و روی افراد مختلف در این مسابقات شرط بندی می کند. یکی از بهترین بوکسورهای او توسط یک بوکسور ناشناس به نام میکی به شدت مجروح می شود. ترکیش از میکی خوشش می آید و از او می خواهد که در گروهش فعالیت کند. میکی می پذیرد و جزو مافیای مسابقات بوکس زیرزمینی می شود. در همین حین خبردار می شوند که فردی به نام فرانکی یک الماس بزرگ را دزدیده است. گروه ترکی قصد دارند با گروه فرانکی سر این الماس شرط بندی کنند.

فکت های خواندنی فیلم قاپ زنی

انتخاب برد پیت به خاطر بازی در نقش بوکسور به شدت تحت تاثیر بازی زیبای او در فیلمی که یک سال قبل (1999) یعنی باشگاه مشت زنی داشت، بود. برد پیت اصلا نمی توانست لهجه انگلیسی داشته باشد به همین دلیل کارگردان نقش میکی را برای او مناسب تر دید. از دیگر نکات جالب فیلم، کار با سگ بود. این سگ چندین بار در طول فیلم به بازیگران حمله کرده بود و چند بار هم سگ را تعویض کردند!

چرا فیلم Snatch جزو زیباترین فیلم های جنایی کمدی است؟

آنچه در فیلم های گای ریچی به عنوان یک نماد و عنصر ملموس استفاده می شود، تحرک زیاد است. تلفیق اینها با هم باعث شده است تا یک فیلم زیبا را ببینیم. این فیلم در گیشه خوش درخشید و 8 برابر بودجه خود فروخت. به همین دلیل اگر به فیلم های جنایی کمدی علاقه مند هستید حتما این فیلم کمدی را تماشا کنید. این فیلم جزو ابتدایی ترین فیلم های جیسون استاتهام ولی در اوج فعالیت های حرفه ای برد پیت است!

بازیگران فیلم کمدی خارجی قاپ زنی نقش توضیحات
بنیسیو دل تورو   بنیسیو دل تورو فرانکی  دزد الماس!
برد پیت برد پیت میکی  بوکسوری که در گروه ترکیش فعالیت می کند.
جیسون استاتهام جیسون استاتهام ترکیش مدیر مسابقات بوکس زیرزمینی
دنیس فارینا دنیس فارینا کوسین آوی جواهر ساز نیویورکی

فیلم های مشابه فیلم قاپ زنی

فیلمهای زیر نیز همانند فیلم قاپ زنی محتوایی کمدی و جنایی دارند و جزو بهترین فیلم های کمدی جهان در این ژانر محسوب می شوند:

 • آقایان The Gentlemen: یک فروشنده بریتانیایی قصد دارد همه دارایی اش را به یک میلیاردر آمریکایی بفروشد.
 • هفت روانی Seven Psychopaths: یک فیلم نامه نویس بعد از اینکه متوجه می شود دوستانش سگ یک گانگستر را دزدیده اند، خود را در یک ماجرای جنایی می بیند.
 • قفل انبار و دو بشکه باروت Lock, Stock and Two Smoking Barrels: یک جوان به رئیس بزرگترین باند خلافکار شهر 500 هزار پوند بدهکار است. آنها برای پرداخت بدهی سعی در ترتیب دادن یک سرقت بزرگ می کنند.

35- مجموعه تنها در خانه Alone Home

بهترین فیلم های کمدی کلاسیک

کوین که در تعطیلات کریسمس از همراهی خانواده خود برای سفر جا مانده است، متوجه می شود که دو دزد احمق قصد سرقت از خانه آنها را دارد…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم تنها در خانه را میگه:

یکی از جذاب ترین و البته خاطره انگیزترین فیلم های کمدی خارجی تنها در خانه است. فیلمی جذاب که بسیار هم در گیشه موفق بود و با هزینه ای 18 میلیون دلاری، بیش از 470 میلیون دلار فروش کرد.

 کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 16 نوامبر 1990 103 کریس کلمبوس فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکا آمریکا 20 نوامبر 1992 120 کریس کلمبوس فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکا آمریکا 13 دسامبر 1997 102 راجا گاسنل فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکا آمریکا 3 نوامبر 2002 89 رود دنیل فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکا آمریکا 25 نوامبر 2012 98 پیتر هویت فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکاآمریکا 12 نوامبر 2021 93 دن مازر فاکس قرن بیستم
پرچم آمریکاآمریکا 2023 نامشخص نامشخص فاکس قرن بیستم

خلاصه: آقای مک کالیستر قصد دارد در تعطیلات کریسمس به همراه خانواده به اروپا سفر کند. اما آنها به خاطر عجله ای که دارند فراموش می کنند فرزند کوچکشان یعنی کوین را ببرند. در همین حین دو دزد به خانه آنها می آیند. کوین با استفاده از روش های جالب و البته خنده دار با دزدها مقابله می کند.

حقایق جالب فیلم تنها در خانه

برای این که مکالی کالکین واقعا تصور کند این دو نفر دزد هستند، کارگردان از آنها خواسته بود در پشت صحنه از او دور باشند تا کالکین واقعا تصور کند آنها بدجنس هستند! بازیگران و عوامل فیلمسازی تصور می کردند که این فیلم موفق نشود . آنها در همان ابتدا از بودجه 18 میلیون دلاری آن خیلی متعجب بودند!

در برخی از صحنه ها یک بدلکار کوتاه قامت به جای مک کالی نقش بازی می کند. چرا که پدر و مادر مکالی اجازه هیچ گونه سکانس خطرناکی را برای او نداده بودند.

آیا فیلم سینمایی کمدی تنها در خانه را ببینیم؟

مکالی کالکین جزو جوان ترین افرادی است که به خاطر بازی در این فیلم، نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد شد. کالکین در هنگام نامزدی به عنوان بهترین بازیگر مرد، فقط 11 سال داشت. موفقیت دور از انتظار این فیلم باعث شد که گروه سازنده به سرعت به فکر ساختن قسمت دم آن باشد. سال 1992 قسمت دوم هم ساخته شد که آن هم مورد استقبال قرار گرفت.

بازیگران فیلم کمدی خارجی تنها در خانه نقش توضیحات
مکالی کالیکنکوین مکالی کالکین کوین  پسر بچه باهوشی که تنها در خانه است!
جو پاسی جوی پسی هری دزد!
دنیل استرن دنیل استرن مرو همکار هری
سیلان باکستر  سیلان باکستر کیت مادر کوین

فیلم های کمدی در حوزه کودک و نوجوان

فیلم های زیر نیز جزو بهترین بهترین فیلم های کمدی جهان هستند:

 • دنیس شیطونه Dennis the Menace: مادر و پدر دنیس به یک مسافرت می روند و از این رو دنیس را پیش آقای و خانم ویلسون می گذارند.
 • روز نگهداری بچه Baby’s Day Out: سه دزد خودشان را به جای عکاس به خانواده کات ول معرفی می کنند تا فرزند آنها بربایند.
 • ریچی ریچ Richie Rich: یک پسر ثروتمند خانواده خود را در خطر می بیند و برای نجات آنها باید از هوش و ذکاوت خود استفاده کند.
 • تنها در خانه Home Sweet Home Alone: یک زوج تصمیم دارند شی ء ارزشمندی را از یک کودک بدزدند.

واقعا بی انصافی است از طنز و کمدی نام ببریم اما از بزرگترین آنها نام نبریم. اگر به فیلم های قدیمی و بزرگان این ژانر علاقه دارید در اینجا نام سه تا از بزرگترین کمدین های تاریخ و 5 فیلم برتر و خاطره انگیز و ماندگار از آنها را نام برده ایم. هر چند نام هایی ماند باستر کیتون، هاروید لوید و … نیز به شدت قابل احترام اند.

با توجه به اینکه اغلب افراد سه کمدین محبوب جهان را با نام های جکی چان، مستربین و چارلی چاپلین می شناسند بخشی از فیلم های مطرح این سه شخصیت محبوب را نیز لیست کرده ایم تا از تماشای فیلم های کمدی خارجی لذت ببرید.

فیلم های چارلی چاپلین

بدون شک دنیای سینمای طنز مدیون سینمای صامت و بزرگترین چهره آن یعنی چارلی چاپلین است. چارلی چاپلین با ولگرد کوچولو تبدیل به یکی از نمادها و کاراکترهای ماندگار سینای کمدی و طنز شد. چاپلین بدون شک یکی از محبوبترین و بزرگترین هنرمندان قرن بیستم است که سه بار نیز اسکار گرفته است. حتی هیتلر هم از طرفداران او بود. هرچند می دانست چاپلین در چند فیلم او را مسخره کرده است. در اینجا چند فیلم خاطره انگیز او را معرفی می کنیم.

نام فیلم سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
دیکتاتور بزرگ 1940 124 چارلی چاپلین یونایتد آرتیتس
پسربچه 1921 68 چارلی چاپلین فرست نشنال
روشنایی های شهر 1931 87 چارلی چاپلین یونایتد آرتیتس
مهاجر 1917 22 چارلی چاپلین میوچوال
دوش فنگ 1918 36 چارلی چاپلین فرست نشنال

فیلم های لورل هاردی

اگر بخواهیم نام چند زوج هنری ماندگار در تاریخ سینما نام بیریم قطعا یکی از آنها لورل و هاردی هستند. این دو به مدت سی سال همکاری خاطره انگیز ترین فیلم های کمدی را برای مخاطبان به یادگار گذاشته اند. تناقض های زیاد این دو شخصیت از لحاظ ظاهری ولی اشتراکات زیاد در نحوه بازی آنها سبب شده این دو کاراکتر جزو ماندگارترین های کمدی در تاریخ سینمای باشند.

نام فیلم سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
کشیده شد به سوراخ 1932 21 جورج مارشال مترو گولدین مایر
کوهستان 1934 20 چارلی راجرز مترو گولدین مایر
جعبه موسیقی 1932 29 جیمز پروت مترو گولدین مایر
آزادی 1929 20 لئو مک کری مترو گولدین مایر
گراز وحشی 1930 22 جیمز پروت مترو گولدین مایر

فیلم ها و سریال های روان اتکینسون (مستربین)

در بین کمدین های متاخر، می توانیم از یکی از بهترین بازیگران طنز تاریخ نام ببریم. روان اتکینسون یا همان مستربین جزو بازیگرانی است که نیاز به هیچ گریم یا حرکتی ندارد که مخاطب را بخنداند. بلکه خود شمایل و حالات چهره او به قدر کافی خنده دار است. این بازیگر در چند فیلم نیز نقش های جدی بازی کرده است تا دوباره این فرضیه اثبات شود که اگر بازیگری از دنیای کمدی وارد عرصه نقش های جدی شود، قطعا بازی زیبا و تاثیرگذاری خواهد داشت. (مثلا پرویز پرستویی، جواد عزتی و … جزو بازیگرانی هستند که در ابتدا به عنوان بازیگر طنز فعالیت خود را آغاز کردند.)

نام فیلم سال زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
بین 1997 87 روان اتکینسون گرامرسی پیکچرز
مراقبت از مامان 2005 99 نیل جانسون سامیت اینترتینمنت
تعطیلات مستربین 2007 86 استیو بندلاک یونیورسیال پیکچرز
سگ دو 2001 112 جری زاکر پارامونت پیکچرز
 سریال مستربین 1990-1995 هر قسمت 25 دقیقه روان اتکینسون تایگر اسپکت پروداکشن

پاسخ به پرسش های شما در مورد بهترین فیلم های کمدی خارجی

 • کدام یک از فیلم های معرفی شده جرو بهترین فیلم های کمدی سینمای هند است؟
  فیلم کمدی خارجی پی کی یا PK یکی از بهترین فیلم های کمدی بالیوود است که امیرخان بازیگر نقش اول آن است.
 • من علاقه مند به فیلم ها و سریال های کره جنوبی هستم. آیا در لیست بهترین فیلم های کمدی خارجی از سینمای کره جنوبی هم فیلمی معرفی شده است؟
  بله فیلم کمدی خارجی گودال یکی از جدیدترین و بهترین فیلم های کمدی خارجی محسوب می شود.
 • آیا در این لیست فیلمی از مستربین هم وجود دارد؟
  بله فیلم کمدی خارجی جانی انگلیش یکی از فیلم های خنده دار و ماندگار مستربین است.
 • کدام یکی از بهترین فیلم های کمدی جهان اسپین آف یا ادامه یک فیلم هستند؟
  فیلم های کمدی و ماجراجویی جومانجی، تنها در خانه، احمق و احمق تر، جانی انگلیش، ساعت شتاب و… فیلم های دنباله دارد و چند قسمتی کمدی هستند.
 • کدام یک از بهترین فیلم های کمدی جهان انگیزشی محسوب میشود؟
  همانطور که در متن مقاله عنوان شده فیلم فرانسوی دست نیافتنی ها فیلمی انگیزشی و بسیار زیبا است.
 •  جیم کری در کدام یک از بهترین فیلم های کمدی بازی کرده است؟
  فیلم کمدی خارجی پنگوئن های آقای پاپر و احمق و احمق تر را به عنوان یکی از بهترین فیلم های کمدی خارجی جیم کری معرفی کرده ایم.
 • آیا در لیست بهترین فیلم های کمدی خارجی انیمیشن هم وجود دارد؟
  بله، فیلم کمدی خارجی کوکو یکی از بهترین فیلم های خارجی در ژانر پویانمایی است.
 • کدام یک از فیلم های کمدی جهان در ژانر کمدی جاسوسی هستند؟
  فیلم های کمدی جاسوس و جانی انگلیش جز و بهترین فیلم های کمدی خارجی هستند.
 • آیا پدینگتون یک پوبانمایی طنز محسوب می شود؟
  خیر، خود خرس پدینگتون با تکنولوژی CGI ساخته شده ولی بقیه کاراکترها کاملا واقعی هستند.
 • کدام فیلم ها از لیست بهترین فیلم های کمدی جهان را می توان پلیسی و کمدی نامید؟
  خوشبختانه در این لیست 3 فیلم کمدی خارجی در این ژانر داریم. فیلم های کمدی بزه رو بگیر، خیابان جامپ شماره 21 و ساعت شتاب 2 در این ژانر قرار می گیرند.

انواع ژانر کمدی

تعریف ژانر کمدی خودش نیاز به مقاله جداگانه ای دارد. شکسپیر که اعتقاد دارد کمدی همان هیاهو برای هیچ است! اما به صورت خلاصه و ناقص می توان گفت فیلمی که در نهایت سرانجام خوب و خوشی دارد و شما را می خنداند کمدی است! برعکس درام که در نهایت پایان ناراحت کننده ای دارد.

 • کمدی-درام: فیلم کمدی خارجی که به طور متعادل از دو مقوله طنز و جدییت در خط داستانی خود استفاده می کنند، کمدی-درام نامیده می شوند. معمولا در این ژانر موضوعاتی در حوزه عدم احترام به قوانین اخلاقی و اجتماعی مورد نقد قرار می دهند.
 • کمدی رمانتیک: فیلم هایی که ماجراهای عاشقانه را در فیلم کمدی قرار می دهد کمدی رمانتیک یا اصطلاحا Rom-Com نامیده می شوند.
 • کمدی شخصیت: اگر فیلمی ویژگی های مختلف یک فرد یا قهرمان داستان را بیش از حد و به شکلی طنز بزرگ کند، در این صورت از کمدی شخصیت استفاده کرده است.
 • کمدی موقعیت: در این ژانر بازیگران در موقعیت هایی قرار می گیرند که خود موقعیت، خنده دار است. یعنی نه با کلام و نه حالت بدن کار خنده داری نمی کنند. بلکه موقعیت به خودی خود خنده دار است. فیلم ایمنی آخر از همه، شاهکار جاویدان هارولد لوید (از بزرگترین کمدین های تاریخ) در آویزان شدن از برج ساعت ماندگارترین صحنه کمدی موقعیت تاریخ است.
 • اسلپ استیک: ژانری که در آن عمدتا زد و خوردها خنده دار است. لورل هاردی، فیلم های جکی چان و موش و گربه مثال هایی خوبی از این ژانر هستند.
 • کمدی کلامی: ژانری که در آن بیشتر گفتار و اصطلاحات طنز، خنده آور است. در ایران قسمت اعظمی از این فیلم های طنز این ویژگی را دارند.
 • کمدی هجویه: اگر میزان شوخی کلمات بیشتر شود، کمدی کلامی تبدیل به کمدی هجویه می شود.
 • کمدی سیاه: وقتی حقیقتی تلخ و ناگوار با لحنی خنده دار عنوان شود، ژانر فیلم را کمدی سیاه می گویند مثلا فیلم انگل یا پاراسایت در این ژانر قرار می گیرد.

فیلم کمدی خارجی و فیلم های طنز زیادی در سرتاسر جهان تهیه و اکران شده است اما از آنجایی که این ژانر بسیار گسترده است و انواع متنوعی از ژانرهای کمدی وجود دارد فیلم هایی با سبک و سیاق مختلف نیز تهیه می شوند. ما در این سری نقد و بررسی سعی کردیم انواع مختلفی از فیلم طنز خارجی خنده دار را لیست کنیم و فیلم هایی با سبک کمدی کلامی ارائه کردیم. 30 تا از بهترین فیلم های کمدی جهان را معرفی کردیم و البته این لیست قابل گسترش است همه این فیلم ها دارای دوبله فارسی هستند و برای دانلود فیلم طنز خارجی دوبله فارسی می توانید به سایت های دانلود فیلم خارجی خنده دار معتبر مراجعه کنید. قطعا فیلم های زیادی هم هستند که می توان به عنوان بهترین فیلم طنز خارجی سینمایی معرفی کرد. اما در این مقاله سعی کردیم فیلم های کمدی خارجی محبوب از نگاه تماشاگران را معرفی کنیم. مثلا فیلم رجب ایودیک یک فیلم کمدی خارجی است که اگر چه بازیگر معروفی  در آن ایفای نقش نکرده و محصول آمریکا و هالیوود هم نیست، اما مورد علاقه بسیاری از مخاطبان ایرانی قرار گرفته است. اگر به عنوان بهترین فیلم های کمدی خارجی فیلمی در نظر دارید لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید تا در آپدیت های همین مقاله قرار دهید. 😍

بهترین فیلم های خارجی جهان

‫9 دیدگاه ها

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از نظراتتون. فیلم های مستربین حقیقتا بسیار جذاب و جالب هستند و مخاطب را ساعت ها به چالش می کشند. در جدول فیلم های کمدین معروف روان اتکینسون به فیلم کمدی تعطیلات مستربین هم اشاره کردیم که قطعا یکی از بترین فیلم های کمدی دنیا محسوب می شود.

 1. سلام

  ممنون بابت اطلاعاتی که در سایت قرار دادین تا حالا. بسیار کمک کننده است.

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از محبتی که به تیم مجله خبری میزبان فا دارید. تشکر از اینکه لیست بهترین فیلم های کمدی و طنز را با دقت مطالعه و نظر خود را عنوان نمودید. شایان ذکر است این قبیل مقالات بروز رسانی شده و براساس نظر کاربران فیلم های کمدی خارجی پیشنهاد شده در بخش دیدگاه ها به لیست اضافه خواهد شد.

   1. سلام خانم اسماعیلی، ممنونم از مقاله عالی تون، فیلم ساعت شلوغی محشره

    1. سلام و احترام؛
     سپاس از توجه و محبتتان به تیم تحریریه میزبان فا مگ. ممنون که با معرقی فیلم کمدی خارجی محبوبتان ما را در بهبود و توسعه این لیست یاری می کنید.

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از محبتتون.
   خوشحالیم که محتوای گلچین فیلم های کمدی خارجی رضایت داشتید. یکسری نقد و بررسی از سایر ژانرها هم ارائه شده پیشنهاد میکنم اگر به فیلم و سریال علاقمند هستید این دسته رو هم چک کنید.
   در خصوص فیلم های کمدی، لیست فیلم های کمدی ایرانی هم احتمالا براتون جذاب باشه.

 2. عالی بود
  بهتر از این نمیشه فیلم معرفی کرد
  دم همتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا