شبکه های اجتماعی

آموزش اینستامسنجر جهت تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام

مسنجر اینستاگرام از دیگر سرویس های جذاب و کاربردی است که توسط اینستاگرام ارائه و معرفی شده. این سرویس کاملا رایگان است و به کاربران اجازه می دهد در اینستاگرام گروه های 50 نفری ایجاد نموده و با آنها تماس تصویری برقرار کنند. در این آموزش از میزبان فا مگ می خواهیم بدانیم اینستا مسنجر چیست و چگونه می توانیم با سرویس مسنجر در خصوص برقراری تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام اقدام نموده و اشخاص دلخواه خود را به اینستا مسنجر دعوت کنیم.

نکته: برای پیوستن به مسنجر اینستاگرام نیاز به داشتن اکانت اینستاگرام، فیس بوک و یا مسنجر ندارید. اما تا زمانی که میزبان اینستا مسنجر در مسنجر حضور نداشته باشد نمی توانید به اتاق مسنجر اینستاگرام بپیوندید.

تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، قابلیت جدیدی به نام اینستا مسنجر به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه شده است که به واسطه آن می توانید نفرات دلخواه خود را جهت ساخت یک گروه حداکثر 50 نفر و برقراری تماس تصویری ایجاد نمایید. با اشتراک گذاری لینک اینستامسنجر قادر به برقراری تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام خواهید بود. در ادامه بهتر است کمی در خصوص اینستا مسنجر و قابلیت هایی که ارائه می کند بیشتر گفتگو کنیم. قطعا خصوصیات و قابلیت های جذاب آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

اینستا مسنجر چیست؟

از امروز می توانید اتاق مسنجر دلخواه خود را ایجاد کنید و هر کسی را برای پیوستن به آن دعوت نمایید. مسنجر اینستاگرام یک قابلیت جدید از اینستاگرام است که به شما امکانات زیر را ارائه می دهد:

 • در واقع مسنجر اینستاگرام راهی آسان برای برقراری گپ ویدیویی با 50 نفر از افراد مورد علاقه تان است.
 • یک اتاق گپ تصویری با ظرفیت حداکثر 50 نفر در اینستاگرام ایجاد کنید.
 • این قابلیت اینستاگرام به صورت رایگان در اختیار تمام کاربران قرار گرفته و محدودیت زمانی ندارد.
 • تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که لینک مسنجر ایجاد شده خود را برای افرادی که می خواهید به آن بپیوندند به اشتراک بگذارید.
 • افراد دعوت شده ممکن است اکانتی در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، فیس بوک و… نداشته باشند.

آموزش مسنجر اینستاگرام

فیسبوک ابتدا سرویس مسنجر روم را طراحی کرد و در اختیار کاربران خود قرار داد. اینستاگرام نیز پس از فیس بوک این قابلیت را دریافت کرد و اکنون تماس تصویری گروهی را در قالب مسنجر روم به کاربران خود ارائه می کند. در ادامه به آموزش اینستا مسنجر می پردازیم.

نکته مهم: از آنجا که برای ساخت مسنجر اینستاگرام نیاز به اتصال به فیسبوک دارید باید از روش های تغییر آی پی استفاده کنید.
 1. جهت برقراری تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام می بایست اپلیکیشن خود را بروز کنید پس قبل از هر چیز اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید.
 2. در تب هوم با لمس آیکن آیکن دایرکت اینستاگراموارد قسمت دایرکت اینستاگرام شوید.
 3. در صفحه دایرکت، آیکن ویدیو را در بالای صفحه لمس نمایید.
 4. روی گزینه create room در بالای صفحه ضربه بزنید.
  مسنجر روم اینستاگرام
 5. با انتخاب گزینه create room صفحه لاگین فیس بوک باز می شود. اطلاعات اکانت فیس بوک خود را وارد و گزینه log in را انتخاب کنید.
  مسنجر اینستاگرام اندروید
 6. گزینه continue as را جهت ورود به اکانت فیس بوک خود انتخاب نمایید.مسنجر اینستاگرام اندروید
 7. حال گزینه [نام کاربری فیس بوک] create room as را در پایین صفحه لمس کنید.
  اینستا مسنجر برای اندروید
 8. حالا برای تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام نام کاربرانی که می خواهید به مسنجر اینستاگرام دعوت کنید در کادر جستجو وارد نمایید و پس از مشاهده نام کاربری روی آن ضربه بزنید تا به حالت انتخاب درآید.
 9. می توانید در پایین صفحه یک پیام برای مسنجر روم خود قرار دهید.
  مسنجر روم اینستاگرام
  نکته: حداکثر تعداد 49 اکانت را می توانید به مسنجر روم خود اضافه نمایید که با حضور خود شما 50 نفر خواهید شد.
 10. پس از افزودن 49 اکانت برای رفتن به اینستا مسنجر در پنجره ظاهر شده روی گزینه ok کلیک کنید.
  تماس تصویری با مستجر روم اینستا
 11.  همانطور که مشاهده می کنید مسنجر اینستا شما برای تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام ساخته شده است. در نهایت گزینه join room را به منظور رفتن به گروهی که ایجاد کردید انتخاب نمایید.
  ⚫🔴 نکته: امکان ارسال لینک مسنجر روم ایجاد شده در اینستاگرام از طریق گزینه copy link و send link برای دیگران نیز وجود دارد. لازم به ذکر است قبل از پیوستن دیگران به مسنجر روم شما باید در مسنجر اینستا حضور داشته باشید.
  مسنجر اینستاگرام
 12. در صفحه ظاهر شده در قسمت open with نرم افزار messenger را انتخاب نمایید.
  مسنجر اینستاگرام
 13. با انتخاب گزینه ALLOW دسترسی های لازم را به نرم افزار مسنجر بدهید.
  مسنجر اینستاگرام اندروید
 14. برای شروع ویدیو چت مسنجر اینستاگرام آیکن دوربین بالای صفحه را به سمت راست بکشید.
  مسنجر اینستاگرام اندروید
 15. با انتخاب این گزینه تماس تصویری با افرادی که در مسنجر اینستاگرام اضافه کرده اید شروع می شود. جوین شدن دیگران در اینستا مسنجر ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
 16. گزینه LEAVE در پایین صفحه مسنجر روم به منظور ترک اینستا مسنجر و گزینه SHARE LINK جهت اشتراک گذاری لینک مسنجر اینستا با دیگران مورد استفاده قرار می گیرد.
  مسنجر اینستاگرام

هم اکنون اتاق مسنجر در اینستاگرام در دسترس است. شما می توانید به مسنجر رومی که از طریق لینک دعوت شده اید بپیوندید حتی اگر اکانت اینستاگرام، فیس بوک و مسنجر نداشته باشید.

نکته: توجه داشته باشید با برقراری تماس تصویری در سرویس مسنجر اینستاگرام شما به نرم افزار مسنجر هدایت می شوید. اما با توجه به اینکه تماس های تصویری در مسنجر رمزگذاری شده نیست می توانید دسترسی افراد به مسنجر اینستاگرام خود را محدود نمایید. اگر هنوز این ویژگی در دسترس شما نیست باید منتظر نسخه های بعدی اینستاگرام باشید.

سوالات متداول درباره مسنجر اینستاگرام

اکثر کاربران با سوالاتی در خصوص مسنجر اینستاگرام مواجه می شوند. در این بخش متداول ترین سوالات کاربران را لیست کرده ایم اگر در خصوص این برنامه سوالی برای شما پیش آمده حتما این چالش ها را نیز بررسی نمایید.

 • کاربر مورد نظر من عضو اینستاگرام نیست آیا می توانم با اون تماس تصویری برقرار کنم؟
  بله برای پیوستن به مسنجر به اکانت اینستاگرام، فیس بوک و… نیازی نیست.
 • نمی توانم اعضای دلخواه خودم را به مسنجر دعوت کنم. مشکل چیست؟
  چون مسنجر به اکانت فیسبوک میزبان متصل می شود پس می بایست از برنامه تغییر آیپی کمک بگیرید.
 • آیا مسنجر دارای محدودیت زمانی است؟
  خیر هیچ محدودیت زمانی در مسنجر اینستاگرام وجود ندارد.
 • آیا اینستا مسنجر رایگان است؟
  بله این سرویس کاملا رایگان می باشد.
 • چند نفر می توانند عضو مسنجر ما شوند؟
  مسنجر اینستاگرام قابلیت ساپورت حداکثر 50 نفر را دارد. با دعوت کردن از 49 نفر با حضور خود شما گروهی 50 نفری تشکیل خواهد شد.

مسنجر اینستاگرام سرویس جدید این رسانه اجتماعی است که امکان برقراری تماس تصویری با حداکثر 50 نفر را برای کاربران فراهم می کند. در واقع مسنجر راهی برای ایجاد تماس تصویری با تعداد بالا در اینستاگرام است که به تازگی رونمایی شده. این سرویس رایگان به راحتی برای تمامی کاربران قابل استفاده است و مناسب برقراری گپ های دوستانه با تعداد افراد زیاد می باشد. در این مطلب به آموزش اینستا مسنجر پرداختیم. لینک این آموزش را برای دوستان خود نیز ارسال کنید.آموزش رایگان اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا