شبکه های اجتماعی

چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام برای فالو کردن قرار بگیریم؟

قابلیت suggest اینستاگرام لیستی از اکانت های پیشنهادی اینستاگرام را به شما نشان می دهد. شما می توانید این اکانت ها را بررسی و در صورت تمایل آنها را دنبال کنید. این لیست معمولا در دو بخش فید اینستاگرام و یا در هنگام جستجو نمایش داده می شود. علاوه بر این به محض فالو کردن یک نفر لیست اکانت های مشابه ظاهر می شود. اگر تمایلی به دنبال کردن این کاربران ندارید می توانید لیست پیشنهادی را حذف کنید و یا از نمایش آن جلوگیری کنید. در این مطلب از میزبان فا مگ می خواهیم با معنی suggestions for you در اینستاگرام، پنهان کردن پروفایل در اینستاگرام و حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

معنی suggestions for you در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در تلاش است تا به شما در یافتن و دنبال کردن اکانت های جدید کمک کند. برای این منظور بخش suggestions for you را به ویژگی های خود افزوده است. به محض  فالو کردن یک نفر در اینستاگرام لیستی از کاربران را در ساجست اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند. این لیست مشابه اکانتی است که فالو کرده اید. اینستاگرام با این کار قصد دارد اشخاص جدیدی را به شما معرفی کند تا شما پس از بررسی پروفایل آنها در صورت تمایل آنها را فالو کنید. این موضوع برای اشخاصی که تصمیم دارند مخاطبین هدف خود را افزایش دهند وسوسه کننده است. حتما می پرسید چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار بگیریم؟ در ادامه به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

در suggest اینستاگرام الگوریتم به گونه ای طراحی شده است که بر اساس جستجوی کاربران و کسانی که دنبال می کنند اکانت هایی را به آنها پیشنهاد می کند. با انتخاب گزینه see all می توانید همه اکانت های پیشنهادی اینستاگرام را مشاهده کنید.

شاید نمایش این لیست برای برخی کاربران که تنها افرادی که می شناسند را دنبال می کنند، چندان خوشایند نباشد. برای همین بهتر است در خصوص حذف لیست پیشنهاد یایسنتاگرام جهت فالو کردن، اقدام نمایند.

حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام

به محض اینکه یک اکانت جدید را فالو کنید به صورت خودکار ساجست اینستاگرام برای شما ظاهر می شود. اگر نمی خواهید پیشنهادات اینستاگرام برای شما نمایش داده شود می توانید آن را خاموش کنید. دستورالعمل های زیر هم برای اپلیکیشن اینستاگرام و هم برای اینستاگرام وب اعمال می شود.

 1. در اپلیکیشن اینستاگرام به صفحه اکانتی که می خواهید دنبال کنید بروید و روی گزینه follow کلیک کنید.
  ساجست اینستاگرام
 2. پس از فالو کردن اکانت مورد نظر لیست پیشنهادی اینستاگرام نمایش داده می شود. روی علامت پیکان کنار گزینه contact ضربه بزنید.
  حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام
 3. به محض لمس این آیکن لیست ساجست اینستاگرام برای شما مخفی می شود.
  برای حذف تکی یک یا چند اکانت روی علامت ضربدر بالای نام اکانت ضربه بزنید.
  حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام
 4. برای نمایش مجدد لیست ساجست اینستاگرام دوباره روی علامت پیکان ضربه بزنید.
نکته: توجه داشته باشید این لیست پیشنهادی فقط برای اکانت هایی که عمومی(public) هستند به محض لمس گزینه follow ظاهر می شود.

پنهان كردن پروفايل در ساجسشن اينستاگرام

اگر نمی خواهید پروفایل شما در بخش ساجست اینستاگرام به دیگر کاربران نمایش داده شود می توانید از گزینه مخفی کردن پروفایل در اینستاگرام استفاده کنید. در این صورت از بخش Suggestions for You کاربران اینستاگرام حذف می شوید و از کشف و دنبال شدن اکانتتان توسط افراد خاص جلوگیری می کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. وارد نسخه وب اینستاگرام شوید.
 2. به حساب کاربریتان لاگین و برای رفتن به پروفایل کاربری خود در گوشه بالا سمت راست آیکن آدمک را انتخاب کنید.
  چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار نگیریم؟
 3. روی گزینه edit profile کلیک کنید و به پایین صفحه اسکرول کنید.
 4. در انتهای صفحه تیک گزینه Similar Account Suggestions را بردارید. این گزینه به اینستاگرام می گوید هنگام پیشنهاد اکانت های مشابه اکانت شما را از لیست پیشنهادی خود حذف کند.
  پنهان كردن اكانت در اينستاگرام
 5. در نهایت برای ذخیره تغییرات گزینه آبی رنگ submit را انتخاب نمایید.
  آموزش مخفي كردن اكانت اينستاگرام

انتخاب این گزینه منجر به مخفی شدن پروفایل اینستاگرام شما از لیست پیشنهادی اینستاگرام می شود. علاوه بر این  پس از اینکه یک اکانت را فالو کردید suggestions for you دیگر به شما نمایش داده نمی شود.

چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار بگیریم؟

برای اینکه در لیست پیشنهاد فالو اینستاگرام قرار بگیرید راهکارهای زیادی وجود دارد:

 • اگر می خواهید در لیست پیشنهاد فالو اینستاگرام باشید قبل از هر چیز باید از فعال بودن گزینه Similar Account Suggestions اکانت خود مطمئن شوید. (برای بررسی فعال بودن این گزینه مراحل گفته شده در پنهان کردن پروفایل در اینستاگرام را دنبال کنید.)
 • در اینستاگرام فعال باشید و از قابلیت لایو اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید.
 • هنر خود را نظیر موسیقی، آشپزی، طراحی و… در اینستاگرام به معرض نمایش بگذارید.
 • هر چه تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد شانس قرار گرفتن شما در لیست پیشنهادی فالو بیشتر خواهد بود.
 • هر چه تعداد لایک و کامنت پست های شما بیشتر باشد احتمال آنکه در لیست پیشنهادی قرار گیرید بیشتر است.
 • پست ها و ویدیوهای جذاب در اینستاگرام منتشر کنید.

suggest اینستاگرام

درباره suggest اینستاگرام بیشتر بدانید:

 • کاربرد suggested در اینستاگرام چیست؟
  به منظور یافتن دوستان و مخاطبینی که ممکن است به دنبال آنها باشید و بخواهید آنها را فالو کنید اینستاگرام یک لیست پیشنهادی در اختیار هر کاربر قرار می دهد. در واقع suggestions for you روشی برای افزایش فالوور و رشد پیج محسوب می گردد.
 • چگونه می توان به لیست پیشنهادی اینستاگرام دسترسی داشت؟
  این لیست به دو طریق به کاربران اینستاگرام نمایش داده می شود. حالت اول به محض فالو کردن یک اکانت ظاهر می شود و در حالت دوم در تب جستجوی اینستاگرام زمانی که در حال جستجوی یک اکانت هستید می توانید این لیست را ببینید.
 • لیست پیشنهادی اینستاگرام بر چه اساسی نمایش داده می شود؟
  الگوریتم اینستاگرام برای نمایش لیست پیشنهادی متفاوت عمل می کنند و معمولا لیست پیشنهادی از بین مخاطبین شما، اکانت های مشابه کسانی که دنبال کرده اید و اکانت های مشابه اکانت هایی که جستجو می کنید نمایش داده می شوند.
 • چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار بگیریم؟
  قبل از هر چیز از فعال بودن گزینه Similar Account Suggestions در بخش edit profile اینستاگرام مطمئن شوید. در اینستاگرام فعال باشید و پست های مفید و جذاب منتشر کنید. در حالت کلی افزایش بازدید پیج و افزایش تعداد لایک و کامنت پست های شما شانس قرار گرفتن شما در لیست پیشنهادی اینستاگرام را افزایش می دهد.
 • چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار نگیریم؟
  به منظور مخفي كردن پروفايل اينستاگرام از لیست پیشنهادی اینستاگرام لازم است از طریق نسخه وب اینستاگرام به اکانت خود لاگین کنید و در بخش edit profile تیک گزینه Similar Account Suggestions را بردارید.
 • نحوه حذف suggested در اینستاگرام چگونه است؟
  برای حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام تیک گزینه Similar Account Suggestions را بردارید. اگر تمایل ندارید اکانت خاصی را در لیست پیشنهادی مشاهده کنید در لیست ساجست اینستاگرام علامت ضربدر گوشه بالا سمت راست نام کاربری وی را لمس کنید.

یکی از سوالات کاربران این است که چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار نگیریم؟ اگر تمایلی به مشاهده بخش suggest اینستاگرام ندارید و یا نمی خواهید پروفایل شما در لیست پیشنهادی اینستاگرام به دیگر اکانت ها نشان داده شود با مخفی کردن پروفایل اينستاگرام از لیست پیشنهادی اینستاگرام آن را از دید دیگران مخفی کنید. در این مطلب به آموزش حذف لیست پیشنهادی در اینستاگرام و مخفی کردن پروفایل در اینستاگرام پرداختیم. اگر این مطلب برای شما مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

آموزش رایگان اینستاگرام

‫34 دیدگاه ها

 1. سلام هرچی میگردم تو اینستام که اون قسمت پیشنهادات رو حدف کنم نداره.لطفا داهنمایی کنید اون گزینه smilarتو بخش ادیتتم نیست خب

 2. کاملا درسته ، در ادبت پروفابل گزینه ای به نام similla saggest… وحود نداره ، اینستاگرامم رو آبدیت کردم بازم این گزینه رو ندارم، لااقل پاسخ بدید بگید خودتون هم نمیدونید .

  1. سلام و احترم؛
   قبل ا پاسخ ب این کامنت، مورد بررسی شد. در نسخه وب اینستاگرام این گزینه قابل دسترس است.
   از نسخه اندروید لاگین و بررسی کردید یا نسخه وب؟

  2. بايد از طريق سايت وارد بشيد، نه اپليكيشن. بعد از گزينه اديت پروفايل و در انتهاى صفحه، گزينه مدنظر رو مشاهده خواهيد كرد، و تيك رو حذف كنيد

 3. سلام هر کس این پست پیشنهادی را گذاشته از اینستاگرام را بردارد چون شاید هر کس این پست را که شما گذاشتید دوست نداشته باشند

 4. سلام
  من تمام این مراحل رو در نسخه وب اینستاگرام انجام دادم ولی بازم وقتی از طریق برنامه وارد میشم برام پست های پیشنهادی میاد. واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم. میشه راهنمایی کنید!!؟

  1. سلام و احترام؛
   به واسطه این تنظیمت تعیین می کنید که پروفایل خودتون در لیست پیشنهادی برای دیگران قرار بگیره یا خیر.

 5. سلام ببخشید ممکن بخش پیشنهادی هایی که برای من اومده لیست کسایی باشه که توی اینستاگرام اسممو جستجو کردن؟

  1. سلام دوست عزیز احتمالش خیلی پایینه یا شاید بشه گفت 0

   1. سلام. من تمام این مراحل رو رفتم. ولی وقتی از طریق نرم افزار میام توی اینستاگرام بازم لیست پیشنهادی برام هست. دوباره چک کردم تیک برداشته شده. ولی لیست هنوز هست. چکار کنم؟؟

 6. سلام من گزینه similar account suggested فعال کردم ولی باز هم نشان نمی دهد گزینه هایی پیشنهادی را چیکار کنم ؟

 7. سلام برای من هم گزینه پست های پیشنهادی اومده بود، یه پیج و فالو کنید و برنامه اینستاگرام و ببندید دوباره برید داخل اینستاگرام و اگه اون پیج و نمیخواستید که انفالوش کنید و اینستاگرام و رفرش کنید من اینکارو کردم دیگه پست های پیشنهادی برام نمیومد امیدوارم بهتون کمکی کرده باشه

 8. تو قستمی لایک و کامنت و نشون میده نشون میده شما ممکن است این شخص رو بشناسید اینو دقیق میشه توضیه بدید بر چه اساسیه

 9. من وسط کار با گوشی یهو اینستا یه اکانت میاره بالا صفحشو میگه فالوو کن وسط بازی وسط پیام اعصابم خورد کرده لطفا راهنمایی کنین

  1. سلام دوست عزیز احتمال زیاد بد افزار روی گوشیتون نصب شده یا از سمت برنامه خاصی یا بدافزار بر روی مرورگرتون چنین چیزی برای شما میاد باید اخرین برنامه هایی که قبل از اومدن چنین چیزی بر روی گوشیتون نصب کردید رو چک کنید یا کش مرورگرتون رو پاک کنید.

 10. روز بخیر، با اکانت بیزینسی چند بار یه پیج پرایوت و سرچ کرده باشم امکان داره برای فالوور فالوویینگام ساجست بشه اون پیج؟
  یه سوال دیگه وقتی دو اکانت داریم یکی پرایوت یکی بیزینسی با اکانت پرایوت یه اکانت و سرچ کنیم امکان داره برای فالوور فالویینگای پیج بیزنسی هم ساجست بشه؟
  اصلا اون شخص و فالو نکرده باشیم فقط پروفایل و سرچ و دیده باشیم همین

  1. سلام وقت بخیر؛
   آدرس instagram.com را در مرورگرتون وارد کنید.
   در صفحه باز شده نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید و در نهایت روی دکمه login کلیک کنید.

 11. سلام اگه کسیو توی اینستاگرام بلاک کنم توی ساجستش قرار نمیگیرم ؟
  موقعی که سرچ کنه چطور ؟

 12. سلام خسته نباشید
  یک نفرو فالو داشته باشیم و بعد انفالو کنیم ایا امکان دارد فالورای پیج من واسش توساجست بالا بیاد؟
  ایا امکان این هست که کسی که پیج منو فالونداره وپیج من بستست فالوور های پیج من واسش توساجست قرار بگیرند؟

 13. سلام و خسته نباشید ، ببخشید یه سوال داشتم، اکانت کاری من گزینه ساجست نداره ولی پیج شخصی من داره ، چیکار‌ کنم گزینه ساجست برای پیج کاری من بیاد, ممنون میشم پاسخ بدید

 14. بله دقیقا منم همیم مشکلو دارم.علامت پیکان وجود نداره تا ساجستو نمایش بده

 15. سلام وقتتون بخیر پستای من نزدیک ۵ هزار تا اکسپلور رفته ولی جذب فالور نداشتم وبا اینکه پستای من مربوط به اشپزی هست و مورد علاقه خانما اقایون فالو میکنن میخواستم ببینم مشکل از کجاست ممنون .

 16. سلام
  ساجست پیج بیزنسی من از بین رفته و پیجم محدود شده
  چطور باید برگردونمش ؟

 17. سلام خسته نباشید،اینستا یک ماهی میشه که اون به علاوه ساجست پیجم‌رو‌پاک‌کرده و من دیگه اکسپلور نمیرم ،فعالیت مداوم هم دارم،لطفا بگید راه حلش چیه؟؟

 18. سلام من يه كسى رو سرچ مى كنم، پروفايلش رو نگاه مى كنم
  اما بهش درخواست فالو نمى دم چون فالورش صفره، مى خوام اينستا اكانت منو به اون پيشنهاد بده كه فالوم كنه، چيكار كنم ؟!

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   راهکارهای گفته شده در همین مقاله را مطالعه و دنبال نمایید و همچنین حتما بررسی کنید گزینه Similar Account Suggestions اکانت شما در حالت فعال قرار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا