بهترین

بهترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک خارجی و ویدیو – آپدیت 1402

بهترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک خارجی اغلب در میان جوانان طرفداران زیادی دارند که البته جوانان اصطلاح جالبی برای این قبیل فیلم های رمانتیک انتخاب کرده و به آن فیلم لاو می گویند! به صورت کلی در ژانرهای عاشقانه و فیلم های رمانتیک احساسات مخاطب دستخوش قرار می گیرند و شاید همین موضوع یکی از اصلی ترین دلایل جذابیت فیلم های عاشقانه بین مخاطبین فیلم و سریال باشد. تصور کنید فیلم سینمایی عاشقانه با چاشنی تخیل یا ترس نیز همراه شوند! در دهه اخیر تماشای فیلم عاشقانه خارجی به خصوص فیلم عاشقانه آمریکایی بسیار رواج یافته است. از آنجایی که پیدا کردن فیلم سینمایی عاشقانه و رمانتیک که دارای مضمون مناسب و دلنشینی باشد کار چندان ساده ای نیست تصمیم گرفتیم در این سری از نقد و بررسی های میزبان فا مگ بهترین فیلم های عاشقانه و بهترین فیلم های رمانتیک خارجی که تلفیقی با سایر ژانرها دارند را معرفی کنیم. در تهیه لیست بهترین فیلم عاشقانه و رمانتیک معیارهای مختلفی در نظر گرفته شده است. اولین معیار ما در تهیه لیست فیلم های رمانتیک توجه منتقدان فیلم و سریال به این قبیل فیلم های عاشقانه خارجی بوده است. معیار دوم ما در انتخاب فیلم احساسی خارجی مضمون و جذاب فیلم بوده و در آخر نیز امتیازات وب سایت های نقد و بررسی مثل راتن تومیتوز، متاکریتیک و imdb را در انتخاب فیلم های عاشقانه و رمانتیک در نظر گرفتیم.

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

بهترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک جهان

اصولا فیلم های رمانتیک مضمونی تکراری دارند و فیلم عاشقانه ای برنده است که بتواند متفاوت باشد. به نظر شما بهترین فیلم های عاشقانه و رمانیتک خارجی چه فیلم هایی هستند؟ و یا چه ویژگی هایی باید داشته باشند تا نظر مخاطب را جلب کنند؟ این سوالی است که علاقه مندان به این رمانتیک می پرسند. قطعا انتخاب بهترین فیلم های عاشقانه کار سختی است. فیلم های عاشقانه زیادی تا به امروز منتشر شده. فیلمهای رمانتیک و احساسی که در خاطره ها مانده است. از فیلم عاشقانه مرد آرام و کازابلانکا تا تایتانیک، رومئو و ژولیت و پاییز در نیویورک. سعی کرده ایم در این مقاله فیلم های عاشقانه و رمانتیک را معرفی کنیم که در دو دهه اخیر اکران شده اند.

فیلم احساسی خارجی

ژانر عاشقانه یکی از محبوب ترین ژانرهای سینمایی است. می توان گفت پس از فیلم های اکشن، فیلم های عاشقانه و رمانتیک در رده دوم محبوب ترین ژانرها قرار می گیرند. این ژانر به حدی وسیع و گسترده است که برای آن می توان زیر ژانرهای مختلفی را تعریف کرد. مثلا ژانر رمانتیک-تاریخی، ژانر رمانتیک-درام، کمدی عاشقانه و رمانتیک-فانتزی. جذابیت این ژانر به شکلی است که در همه ژانرهای دیگر نیز قابل ادغام می باشد. مثلا فیلم آقا و خانم اسمیت یک فیلم جاسوسی و اکشن است، اما ماهیتا می توان آن را یک فیلم عاشقانه و رمانتیک قلمداد کرد. با تمام این تفاسیر سعی کرده ایم یک لیست 30 تایی از بهترین فیلم های عاشقانه اکران شده جذابی را معرفی کنیم.

1- تصمیم جدایی 2022 Decision to Leave

فیلم خارجی رمانتیک

کاراگاهی جوان که در حال تحقیق در مورد مرگ مردی در کوهستان است با همسر او که زنی مرموز است آشنا می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم سینمایی رمانتیک تصمیم جدایی را میگه:

فیلمی عاشقانه و معمایی از کشور کره جنوبی ساخته پارک چان ووک که یکی از مشهورترین کارگردان های کشور کره جنوبی است. این فیلم که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و جوایز بسیاری را نیز از جشنواره های مختلف از آن خود کرده است، در سال 2022 اکران شده است. تصمیم جدایی به عنوان یکی از 5 فیلم برتر سال 2022 شناخته شده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
کره جنوبی 21 اکتبر 2022 139 پارک چان ووک سی جی اینترتینمنت

خلاصه: جسد یک افسر بازنشسته در دامنه صخره ای که معمولا از آن بالا میرفته پیدا می شود. و یک کارآگاه جوان به نام هائه جون که در بوسان زندگی می کند مسئول بررسی این پرونده می شود. او باید تحقیق کند تا علت مرگ را کشف کند. حین تحقیقات هائه جون به همسر بسیار جوان مقتول به نام سئو رائه مشکوک می شود، اما هائه جون در جریان بازجویی های بیشتر از سئو رائه و آشنایی بیشتر با او رفته رفته به او علاقمند می شود و روابط عاطفی میان آنها شکل می گیرد، در همین حین نیز کارآگاه جوان با ابعاد جدیدی از شخصیت او آشنا می شود حقایقی تکان دهنده که رائه به هائه جون اعتراف می کند…

حقایقی درباره فیلم عاشقانه تصمیم جدایی

گفته شده که کارگردان فیلم، آن را با الهام از مجموعه رمان های جنایی سوئدی به نام “داستان یک جنایت” ساخته است اما با اندکی دخل و تصرف، پارک چان ووک گفته “اگر شخصیت اصلی داستان عاشق یک مضنون شود چه می شود؟”

کارگردان فیلم همچنین گفته است که از تکنیک POV در عکس های تلفن همراه برای نشان دادن نگاه کردن شخصیت ها به صفحه تلفن همراهشان استفاده کرده است به گونه ای که این حس را القا می کنند که در واقع به طرف مقابل نگاه می کنند. در سکانسی که در بازار نشان داده می شود اختاپوس های متعددی در پس زمینه نشان داده شده است که علامت تجاری کارگردان فیلم است.

در صحنه ای از فیلم روی یک میز مجموعه کامل کتاب های مارتین بک که توسط زوج نویسنده سوئدی نوشته شده است، به این واقعیت اشاره دارد که پارک چان ووک گفته است که از آن کتاب ها برای ساختن فیلمش الهام گرفته است.

آیا فیلم خارجی تصمیم جدایی ارزش دیدن دارد؟

داستان معمای قتلی که منجر به عشقی میان کارآگاه و مضنون پرونده می شود، موضوعی متفاوت که موجب تحسین منتقدان و جلب توجه مخاطبان شده. همانطور که در بالا نیز اشاره شده است فیلم Decision to Leave جوایز بسیاری از جشنواره های مختلف در داخل و خارج از کشور کره دریافت کرده است که از جمله آنها برنده جایزه از جشنواره کن برای بهترین کارگردانی و بهترین فیلم بلند بین المللی در فهرست نهایی جوایز اسکار معرفی شده و همچنین برنده عنوان بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان از Alliance of Women Film Journalists بوده و نیز به عنوان یکی از بهترین فیلم های سال 2022 توسط نیویورک تایمز، گاردین و ایندیپندنت معرفی شده است. موارد ذکر شده تنها بخشی از افتخارات این فیلم است.

بازیگران فیلم خارجی عاشقانه تصمیم جدایی نقش توضیحات
پارک هیل هائه جون کارآگاه جوان
تانگ وی سئو رائه همسر جوان مرد مقتول
لی جونگ هیون جونگ آن همسر هائه جون
گو کیونگ پیو سو وان یکی از مضنونین

فیلم های مشابه رمانتیک

 • نزدیک تر closer: داستانی از دو زوج که درگیر جدالی عاشقانه می شوند…
 • عشقم برای همیشه Forever My Girl: داستان یک ستاره موسیقی که بعد از سالها به خانه بر می گردد و با عشق سابقش مواجه می شود…
 • رستگاری عشق Redeeming Love: داستانی از زندگی دختری که در کودکی فروخته می شود اما… 

2- جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند 2022 Where the Crawdads Sing

فیلم عاشقانه خارحی

داستان دختری تنها که در کنار مردابی زندگی می کند حالا مضنون به قتل مردی جوان است که روزی به او علاقمند بوده.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم سینمایی رمانتیک جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند را میگه:

جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند بر اساس رمانی نوشته دلیا اونز ساخته شده است. فیلم در سال 2022 و به کارگردانی اولیویا نیومن به روی پرده سینماها رفته است. این فیلم که با استقبال بسیار خوبی از جانب تماشاچیان مواجه شد به فروش بسیار موفقی دست یافت.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 15 جولای 2022 125 اولیویا نیومن 3000 پیکچرز

خلاصه: در کارولینای شمالی و در یک باتلاق گل آلود جسدی پیدا می شود و یک دختر جوان تنها که در آن نزدیکی زندگی می کند متهم می شود. دختری به نام  کیا کلارک معروف به دختر مرداب، او که در خانواده فقیر و با پدری الکلی زندگی می کرده است پس از اینکه اعضای خانواده همگی فرار می کنند او نیز تصمیم به فرار از خانه می گیرد. او که از هفت سالگی پدر الکلی اش را ترک کرده است مجبور به کار کردن برای گذران زندگی می شود و در این مدت تنها دوستش به نام تیت واکر به او خواندن و نوشتن یاد می دهد، سال ها می گذرد و آنها به یکدیگر علاقمند شده بودند  اما تیت برای ادامه تحصیل به دانشگاه می رود و آنها از یکدیگر جدا می شوند، کیا با فرد دیگری آشنا میشود ولی همه چیز درست پیش نمی رود تا اینکه تیت دوباره باز می گردد و مجددا به کیا ابراز علاقه می کند و پس از آن جسدی پیدا می شود و حالا کیا مضنون به قتل است…

فکت هایی از فیلم Where the Crawdads Sing 

آهنگی که چیس برای کیا می خواند، به نام “Long Black Veil” ، که یک تصنیف فولکلور محصول سال 1959 است، درباره مردی بی گناه که متهم به قتل می شود اما از گفتن حقیقت امتناع می کند. گفته شده که تست بازیگری دیزی ادگار جونز که نقش کیا را در فیلم ایفا کرده است، از طریق یک فیلم ضبط شده از خودش در یکی از صحنه های سریال جنگ جهانیان در سال 2019 بوده است.

دیزی که خود بریتانیایی است برای اینکه بتواند به نقش کیا تسلط پیدا کند مجبور شد با یک مربی لهجه کار کند تا به لهجه آمریکای جنوبی مسلط شود. فیلم بر اساس یک رمان پرفروش از دلیا اونز و با همین نام ساخته شده است. مایکل دانا آهنگساز کانادایی موسیقی متن فیلم را ساخته است که شامل آهنگ اصلی “کارولینا” است که توسط تیلور سویفت نوشته و اجرا شده است و نامزد جایزه گرمی نیز بوده است. گفته شده که تیلور سویفت اصرار داشته که این آهنگ را برای این فیلم بنویسد بخصوص بعد از اینکه متوجه شده که دیزی و ریس هر دو در این فیلم نقش دارند.

چرا باید فیلم خرچنگ ها آواز می خوانند را دید؟

Where the Crawdads Sing فیلمی خوب و تاثیر گذار از زندگی زنی به حاشیه رانده شده که در باتلاقی و در انزوا زندگی می کند، داستانی آشنا ساده و جذاب از زنی که مورد آزار قرار گرفته و  بی گناهی خود را جشن می گرفت، دیزی ادگار جونز به خوبی دختری با چشمانی بی گناه را به نمایش گذاشته که مخاطب را جذب داستان خود می کند، یکی از بهترین فیلم های رمانتیک که بسیاری آن را توصیه کرده اند.

بازیگران فیلم خارجی عاشقانه جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند نقش توضیحات
دیزی ادگار جونز کیا کلارک شخصیت اصلی فیلم
تیلور جان اسمیت تیت واکر عشق اول کیا که به او کمک می کند
هریس دیکنسون چیس اندروز پسری که به کیا علاقمند است و کشته می شود
دیوید استرا تایرن تام میلتون بازجوی کیا

فیلم های مشابه عاشقانه

 • ترغیب Persuasion: داستان زنی که باید میان پشت سر گذاشتن گذشته خود یا گوش دادن به ندای قلبش انتخاب کند.
 • قلب های ارغوانی Purple Hearts: داستان دختری که خواننده است و با یک تفنگدار برای منافع نظامی ازدواج می کند اما…
 • دنیای میانه The In Between: روایتی عاشقانه از دختری که پس از یک سانحه رانندگی نامزدش را از دست می دهد.

3- امیلی 2022 Emily

فیلم رمانتک

داستانی از زندگی امیلی برونته، دختری که به یکی از مشهورترین و مرموزترین نویسندگان جهان تبدیل می شود و خیلی زود در سن 30 سالگی با تمام آرزوهایش خدافظی می کند…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم سینمایی رمانتیک امیلی را میگه:

این فیلم، روایتی درام و عاشقانه درباره زندگی امیلی جین برونته رمان نویس و شاعر مشهور انگلیسی است که پرتره ای نیمه تخیلی از او را به تصویر می کشد. فیلم دوره ای از زندگی امیلی برونته را روایت میکند که الهام بخش او برای نوشتن رمان معروفش به نام بلندی های بادگیر بوده است. فیلم امیلی توسط فرانسیس اوکانر نوشته و کارگردانی شده است و در سال 2022 به اکران در آمد و در فهرست یکی از بهترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک قرار گرفته است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا-انگلستان 14 اکتبر 2022 130 فرانسیس اوکانر امبانکمنت فیلمز-آرنا مدیا

خلاصه: همزمان با فارغ التحصیلی و بازگشت شارلوت از مدرسه به خانه، مردی جوان به نام ویلیام ویتمن نیز به عنوان سرپرست جدید وارد زندگی آنها می شود. در حالی که اکثر دختران جوان از جمله خواهران برونته شیفته او شده اند اما امیلی او را نادیده می گیرد. پس از تعطیلاتی به یاد ماندنی امیلی که دختری خیال پرداز، گوشه گیر و عاشق نوشتن است به همراه خواهرش شارلوت برای آموزش معلمی راهی مدرسه می شود و برادرشان نیز راهی آکادمی سلطنتی می شود اما خیلی زود امیلی که توان روبرو شدن با آدم های جدید و مکان های شلوغ را ندارد و برادرش برانول که علاقه ای به آکادمی ندارد و دوست دارد نویسنده شود به خانه باز می گردند، اما پس از خوش گذرانی و تجربه ماجراهایی که با هم داشتند، برانول به مکانی دیگر می رود و امیلی که حالا بیشتر از همیشه به ویلیام جوان نزدیک شده است رابطه ای عاشقانه را تجربه می کند اما همه چیز با بازگشت شارلوت تغییر می کند…

حقایقی درباره فیلم خارجی امیلی

این فیلم تجربه اولین کارگردانی برای فرانسیس اوکانر بوده است و به تجربه ای موفق تبدیل شد چرا که در مجموع فیلم مورد تحسین قرار گرفت. امیلی بیچم و جو آلوین در ابتدا به عنوان بازیگر در این فیلم معرفی شدند اما پیش از شروع فیلمبرداری پروژه را ترک کردند. فیلمبرداری فیلم در یورک شایر غربی و در خانه اصلی خانواده برونته، در آوریل سال 2021 آغاز شد و در ماه مه همان سال به پایان رسید.

این فیلم در جشنواره فیلم بریتانیا موفق به دریافت سه جایزه شده است، هیچکاک طلایی، جایزه بهترین اجرا برای اما مکی و جایزه تماشاگران.

نگاهی به فیلم امیلی

بازی اما مکی در نقش امیلی برونته بسیار قوی و تاثیر گذار بوده است. او در فیلم به عنوان زنی خجالتی نشان داده شده است که در سایه خواهر بزرگترش شارلوت با بازی الکساندرا داولینگ به همراه برادرش برانول، زیر نظر پدر تقریبا مستبدشان زندگی می کنند. فضای بسیار خوب فیلم به طور کامل حس زندگی این خانواده را در روستایی در قرن نوزدهم انگلستان را به مخاطب منتقل می کند. داستان فیلم بیشتر درباره خود امیلی است نه نوشته های او و با استفاده از ترکیبی قوی از موسیقی و مناظر زیبا و تخیل توسعه پیدا می کند و آن را به درامی عاشقانه و متفاوت تبدیل می کند. از نظر منتقدان این فیلم تصویری متفکرانه و با شخصیت است که به خوبی معقول بودن، عشق و فنا پذیری در آن به چشم می خورد. داستانی غم انگیز از دختری با استعداد که پس از عشقی نافرجام زندگی خود را به زندگی شخصیت اصلی داستانش گره می زند و در نهایت پس از پایان داستان، زندگی امیلی نیز در سن سی سالگی پایان می یابد. اگر علاقمند به فیلم های بیوگرافی و عاشقانه هستید این فیلم را تماشا کنید.

بازیگران فیلم خارجی عاشقانه امیلی نقش توضیحات
اما مکی امیلی برونته شخصیت اصلی فیلم که پس از جدایی از ویتمن رمان بلندی های بادگیر را می نویسد.
الیور جکسون کوهن ویلیام ویتمن کارمند محلی جوانی که به امیلی علاقمند می شود.
فیون وایتهد برانول برونته برادر امیلی که نامه ویتمن به امیلی را به او نمی دهد.
الکساندرا داولینگ شارلوت برونته خواهر بزرگتر امیلی که در پایان فیلم شروع به نوشتن می کند.

فیلم های مشابه امیلی 2022

 • همراه برای سواری Along for the Ride: داستان دختر و پسری جوان که در تابستان قبل از کالج با یکدیگر آشنا می شوند…
 • بازی کینه The Hating Game: داستان دو دستیار متضاد یک مدیر عامل که از یکدیگر متنفرند اما برای رقابت تصمیمی عجیب می گیرند و مرز میان عشق و نفرت را درک می کنند.
 • یک زوج بی نقص A Perfect Fit: داستان آشنایی یک وبلاگ نویس با یک کفاش…

4- امپراطوری نور 2022 Empire of Light

سینمایی خارجی رمناتیک و عاشقانه

عاشقانه ای درباره زنی به نام هیلاری که در شهری ساحلی ددر دهه 80 میلادی زندگی می کند. او در یک سینما به نام امپراطور مشغول به فعالیت است و رفته رفته به همکار تازه وارد خود تعلق خاطر پیدا می کند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم سینمایی رمانتیک امپراطوری نور را میگه:

امپراطوری نور یک فیلم رمانتیک است که در اوایل دهه 1980 میلادی در یکی از شهرهای ساحلی در انگلستان می گذرد، کارگردانی و نویسندگی این فیلم را سم مندس به عهده داشته و در سال 2022 به اکران در آمده است. فیلمی عاشقانه و درام که توانسته امتیاز قابل قبولی از منتقدان دریافت کند و در لیست بهترین فیلم های عاشقانه قرار گیرد.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا-انگلستان 9 دسامبر 2022 113 سم مندس نیل استریت پروداکشنز

خلاصه: داستان زنی تنها و گوشه گیر به نام هیلاری که به تنهایی زندگی می کند و در یک سینما در ساحل شمالی کنت در انگلستان کار می کند. هیلاری مبتلا به اختلال دو قطبی است و تحت درمان قرار دارد. در یکی از روزها یک کارمند جدید به نام استفن استخدام می شود و از همان ابتدا آنها به یکدیگر علاقمند می شوند و  قدرت موسیقی و سینما را تجربه می کنند و عاشقانه آنها آغاز می شود، اما به دلیل مشکل افسردگی که هیلاری در گذشته نیز از آن رنج می برده مشکلاتی برای آنها پیش می آید.

فکت های فیلم جدید عاشقانه امپراطوری نور

برای سم مندس این فیلم اولین فیلمی بوده که آن را از روی فیلم نامه ای که خودش نوشته کارگردانی کرده است. تمام فیلم هیا دیگر او از جمله 1917 که اولین اثر نویسندگی اش بوده، بر اساس فیلم نامه های فیلم نامه نویسان دیگر کارگردانی شده اند. این فیلم اولین فیلم نامه انفرادی سم مندس و دومین فیملنامه اش بعد از 1917 بوده است و همچنین این اولین فیلم اوست که در آن یک زن (اولویا کلمن) نقش ستاره اول فیلم را دارد.

سینمایی که در این فیلم استفاده شده همان سینمای اصلی فیلم The Jolly Boys’ Outing است. در برخی سکانس ها شما می توانید فانوس دریایی مارگیت را ببینید. سینما و برج مجاور آن در این فیلم به وضوح در پس زمینه دیده می شود. سینمای واقعی سرزمین رویا در مارگیت در سال 1923 افتتاح شد. در طول عمرش چندین بار دست به دست شد و در نهایت در سال 2007 برای همیشه تعطیل شد. اما اگر چه خالی است ولی هنوز هم پابرجاست چرا که بنای ثبت شده آن بدون تصمیم مجلس تخریب نمی شود.

چرا باید فیلم امپراطوری نور 2022 را ببینیم؟

بری لوپز جمله زیبایی دارد که می گوید “گاهی اوقات مردم برای زنده ماندن بیشتر به داستان نیاز دارند تا غذا” . سینمای قدیمی امپراطور در فیلم جایی است که مردم در آن چیزهایی را تجربه می کنند تا زندگیشان را در دنیای بدبینانه بیرون از آن نورانی کند. فیلم داستان زنی به نام هیلاری را روایت می کند که مشکلات خود را دارد و دچار روزمرگی است و با ورود استفان هر دو از یکدیگر تاثیر می گیرند و قلب خود را به روی یکدیگر باز می کنند. فیلمی لطیف و الهام بخش با بازی درخشان اولیویا کولمن، مایکل وارد، کالین فرث و راجر دیکینز. موضوع اصلی فیلم دردهای افراد است که هر کسی به تنهایی با آنها دست و پنجه نرم می کند. در مورد دیگران بپرسید، درباره آنها بدانید اما به هیچکس پشت نکنید چرا که هر انسانی پشت در های بسته، گرفتاری های خودش را دارد.

بازیگران فیلم خارجی عاشقانه امپراطوری نور نقش توضیحات
اولیویا کولمن هیلاری اسمال شخصیت اصلی فیلم
مایکل وارد استفن پسری که تازه استخدام می شود.
کالین فرث دونالد الیس رئیس هیلاری
توبی جونز نورمن همکار امیلی

فیلم های رمانتیک مشابه

 • گرفتار موج Caught by a Wave: داستانی از یک تابستان شاد که به یک عاشقانه تبدیل می شود.
 • زندگی The Last Paradiso: داستانی از یک عشق ممنوعه در ایتالیا…
 • عشق مربعی Squared Love: داستان زندگی دوگانه زنی به نام مونیکا…

5- فیلم بدترین آدم دنیا 2021 The Worst Person in the World

سینمایی خارجی عاشقانه

وقایع 4 سال از زندگی زنی جوان به نام جولی که دوره ای آشفته از زندگی عاشقانه اش را سپری می کند و برای یافتن مسیر شغلی خود در تلاش است.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم سینمایی رمانتیک بدترین آدم دنیا را میگه:

فیلمی تحسین شده، یک کمدی عاشقانه از کشور نروژ که در سال 2021 به روی پرده سینماها رفته است. کارگردانی این فیلم را یواخیم تریر انجام داده است که فیلم های او بیشتر به مسائل وجودی عشق، جاه طلبی، حافظه و هویت می پردازند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
نروژ 13 اکتبر 2021 128 یواخیم تریر اسلو پیکچرزز

خلاصه: داستان دختری به نام جولی که در دهه 20 سالگی زندگی خود است، او که ابتدا دانشجوی پزشکی بوده، بعد از آن پزشکی را رها کرده و برای شناخت انسانها به روان شناسی روی می آورد اما خیلی زود آن را نیز رها کرده و به عکاسی می پردازد، این فیلم به مسیر زندگی کاری و رابطه عاشقانه او می پردازد تا به خود شناسی برسد و اینکه بداند از زندگی چه می خواهد.

حقایقی خواندنی از فیلم بدترین آدم دنیا

شخصیت اصلی فیلم رناته رینزو، قبل از شروع این فیلم تصمیم گرفته بود بازیگری را رها کند تا به حرفه نجاری بپردازد. به این دلیل که اخیرا خانه ای را بازسازی کرده بود و به کارهای چوبی علاقمند شده بود. یواخیم تریر کارگردان فیلم تنها یک روز پس از تصمیم او برای زندگیش با یک ملاقات غیر منتظره او را غافلگیر کرد و او را راضی کرد تا در این فیلم به ایفای نقش بپردازد.

یواخیم تریر در بیانیه ای که برای این فیلم منتشر کرده گفته است: “مدت ها بود که می خواستم فیلمی درباره عشق بسازم، فیلمی که عمیق تر از داستان های عاشقانه معمولی روی پرده است. فیلمی که به طور جدی به دشواری های ملاقات با کسی می پردازد، زمانی که در تلاش برای کشف زندگی خود هستید، جایی که منطقی ترین و با اعتماد به نفس ترین افراد وقتی عاشق می شوند، چقدر بی اراده و نامطمئن می شوند و چقدر پیچیده است حتی برای رمانتیک ها، زمانی که به آنچه در رویایشان بوده می رسند.” کتاب مصوری که آکسل در فیلم طراحی می کند در واقع توسط هنرمند سوئدی کتاب های مصور هانس آلن کریستنسن طراحی شده است.

آیا فیلم بدترین آدم دنیا ارزش دیدن دارد؟

این فیلم به عنوان بهترین فیلم سال 2021 معرفی شده است و به عنوان بهترین فیلم بلند بین المللی در نود و چهارمین دوره جوایز اسکار نامزد بوده است همچنین در جشنواره فیلم کن رناته رینزو جایزه بهترین بازیگر زن را برای ایفای نقش در این فیلم دریافت کرده است، در مجموع همه ی این موارد و از جمله روایت داستانی زیبای فیلم به آن این ارزش را می دهد که آن را تماشا کنید.

بازیگران فیلم خارجی عاشقانه بدترین آدم دنیا نقش توضیحات
رناته رینزو جولی شخصیت اصلی فیلم
آندرس دنیلسن آکسل نامزد اول جولی که نویسنده بوده.
هربرت نوردروم ایویند باریستا که جولی در عروسی با او آشنا می شود.
هانس اولاو برنر اوله مگنوس برادر اکسل

فیلم های مشابه

 • از پنجره من Through My Window: داستان دختری به نام راکل که به همسایه اش علاقمند می شود اما…
 • آخرین نامه از معشوقه شما The Last Letter from Your Lover: داستان روزنامه نگاری که نامه های عاشقانه قدیمی را کشف می کند و …
 • یک جفت کامل A Perfect Pairing: داستان یک مدیر که در یک شرکت شراب سازی در آمریکا کار می کند و برای قراردادی به استرالیا سفر میکند.

6- اما Emma

فیلم اما یکی از بهترین فیلم های عاشقانه

اما وودهاوس شخصیت اصلی داستان که دختر زیبا و باهوشی است اما در زندگی دوستانش دخالت می کند. خودش درگیر یک رابطه احساسی می شود و…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم سینمایی رمانتیک اما را میگه:

یکی از فیلم هایی که بر اساس کتاب های جین آستین ساخته شده است، فیلم عاشقانه درام، کمدی و البته جدید اما است. این فیلم سال میلادی گذشته اکران شد و مورد تحسین زیادی قرار گرفت.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا انگلیس 6 مارس 2020 125 آتمن دا وایلد فوکس فیچرز

خلاصه: اما وود هاوس دختر زیبایی است که در یک دهکده کوچک زندگی می کند. خانواده او از قشر مرفه جامعه محسوب می شوند. او خود را همه چیز دان می داند و برای همین به یکی از دوستان خود توصیه می کند تا با چه کسی ازدواج کنند! او خود را در صاحب نظر می داند و هیچ نقدی را هم نمی پذیرد و معمولا نقاط ضعف خودش را هم نمی بیند اما در کل دختر خوبی است! تا اینکه وارد یک رابطه احساسی می شود و اتفاقات جالبی برای او رخ می دهد.

حقایق فیلم خارجی اما

آنیا تیلور جوی بازیگر نقش اول فیلم در روز اول فیلمبرداری قصد ترک کار را داشت. چرا که نسبت به این نقش تنفر داشت. او با شخصیت داستان مشکل داشت! و اعتقاد داشت چنین دختری منزجرکننده است. فیلم اما یکی از زیباترین داستان های جین آستین است که تا به حال چندین فیلم مختلف از آن ساخته شده است. در ادامه دو فیلم دیگر که از همین داستان اقتباس شده اند را معرفی می کنیم.

چرا دیدن فیلم Emma را پیشنهاد می دهیم؟

هیچ کس نمی تواند تاثیر قابل توجه جین آستین را بر ادبیات غرب منکر شود. او از معدود نویسندگانی است که داستانهایش حتی پس از 200 سال از مرگش هم چنان تازه و جذاب است. دیدن جدیدترین نسخه فیلم عاشقانه و کمدی اما را توصیه می کنیم.

بازیگران فیلم اما نقش توضیحات
آنیا تیلور جوی آنیا تیلور جوی اما وود هاوس شخصیت اصلی داستان، دختر مغرور، فضول ، باهوش و جذاب داستان
جانی فلین جانی فلین جورج عاشق اما
بیل نای بیل نای آقای وودهاوس پدر اما
میا گوس میا گوس هریس اسمیت خواهر جورج

فیلم های مشابه فیلم اما

همانطور که در بالا اشاره شد فیلم های عاشقانه متعددی از داستان شاهکار جین آستن ساخته شده است.

 • اما Emma 1996: این فیلم نیز نسخه قدیمی تر اما است.
 • سریال اما 2009 Emma: این سریال اقتباسی جذاب وداستان کاملی از رمان امای جین استون است.
 • جین ایر Jane Eyre: جین ایر دختری است که به علت فقر در مدارس شبانه روزی بزرگ شده است. او برای امرار معاش و به عنوان خدمتکار، در یک خانه مرفه مشغول به فعالیت می شود.

7- زنان کوچک Little Women

فیلم سینمایی عاشقانه زنان کوچک

4 خواهر در یک خانه ساده اما شاد زندگی می کنند. پدر آن ها به جنگ رفته است. آنها باید مشکلات زیادی که بدون پدر برای انها اتفاق می افتد را مدیریت کنند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم زنان کوچک را میگه:

یکی از بهترین فیلم های عاشقانه درام که در سال 2019 و توسط گرتا گرویک ساخته شده فیلم زنان کوچک است. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام اثر لوئیزا می الکات و توسط خود گرتا گرویک نوشته شده است. این فیلم در سال 2019 مورد تحسین جهانی قرار گرفت.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 25 دسامبر 2019 135 گرتا گرویک سونی پیکچرز

خلاصه: فیلم عاشقانه زنان کوچک در مورد زندگی 4 خواهر قبل و بعد از یک جنگ داخلی است. پدر آنها به جنگ های داخلی رفته است و آنها که همگی در سن بلوغ هستند، زندگی ساده ای دارند. اما بعد از جنگ هر کدام از آنها مسیر متفاوتی را برای زندگی برمی گزیند. جو نویسنده ای موفق در نیویورک می شود. امی در پاریس نقاش است. مگ ازدواج کرده است و بت نیز دچار یک بیماری سخت شده است. فیلم روایت گر روابط عاطفی این 4 خواهر با شرکای زندگیشان است.

نقد و بررسی فیلم زنان کوچک

موفقیت فیلم عاشقانه زنان کوچک مرهون فیلم نامه قوی و اثرگذار آن است. تمام شخصیت ها به خوبی در فیلم حضور دارند. به عبارت دیگر شخصیت پردازی این فیلم آن هم با وجود این همه ستاره، کار بسیار سختی است که گرتا گرویگ آن را به خوبی انجام داده است. خود گرتا گرویک در زمان کودکی همین وضعیت را داشته و پدرش را به خاطر حضور طولانی مدت در جنگ، نمی دید.

چرا فیلم خارجی عاشقانه Little Women ارزش دیدن دارد؟

فیلم عاشقانه و درام زنان کوچک یکی از فیلم های تحسین شده در سال 2019 است. این فیلم یکی از فیلم های عاشقانه ای است که شرابط زندگی 4 خواهر را بعد از بلوغ تشریح می کند.

بازیگران فیلم زنان کوچک نقش توضیحات
Emma Watson اما واتسون مگ دختر خانواده مارچ
فلورنس پاگ فلورنس پاگ امی دختر کوچک خانواده
لاورن دارن لاورا درن خانم مارچ مادر خانواده
تیمونی شالامت تیموتی شالامت لاوری همسایه خانواده مارچ

فیلم های مشابه فیلم زنان کوچک

فیلم عاشقانه زنان کوچک یکی از جذاب ترین و پر مفهوم ترین فیلم های سال 2019 است. فیلم های زیر هم مشابه فیلم عاشقانه زنان کوچک هستند:

 • بروکلین Brooklyn: آلیس باید از بین دو خواستگار خود، یکی را به عنوان همسر خود برگزیند.
 • نوری در میان اقیانوس The Light Between Oceans: تام نگهبان فانوس دریایی است. او اتفاقی عاشق ایزابل می شود . اما یک مشکل بزرگ در رابطه آنها وجود دارد…
 • تب لاله Tulip Fever: یک نقاش هلندی معمولا از چهره افراد نقاشی می کند. او به یکباره عاشق زنی می شود که باید چهره او را بکشد، اما…

8- داونتون ابی Downton Abbey

فیلم سینمایی عاشقانه زنان کوچک

خانواده کراولی، جرو خانواده های اشرافی بریتانیایی هستند که باید از پادشاه و ملکه میزبانی کنند. اما دو نفر از اعضای خانواده رغبتی به حضور در مراسم میزبانی از پادشاه ندارند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عاشقانه آمریکایی داونتون ابی را میگه:

فیلم درام و تاریخی داونتون ابی نسخه سینمایی یک سریال است. این داستان که به نظر، مورد علاقه سینماگران و فیلمسازان انگلیسی است! نسخه های متفاوتی دارد. از سریال آن که بسیار معروف و محبوب شد تا فیلم های زیادی که از آن اقتباس شده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا انگلیس 20 سپتامبر 2019 122 مایکل انگلر یوتیورسیال پیکچرز

خلاصه: داستان این فیلم در مورد یک خانواده اشرافی انگلیسی به نام کراولی است که در دوره پادشاهی جرج پنجم زندگی می کنند. اتفاقات مختلف و البته روابط عاطفی که بین خاندان کراولی رخ می دهد، ماهیت اصلی فیلم است. متیو به عنوان یکی از وارثان خانواده کراولی، با مری (دیگر عضو خاندان کراولی) رابطه عاطفی دارد، اما هر دو آنها از زندگی به سبک اشرافی متنفر هستند و دوست دارند به سبک خودشان زندگی کنند. در همین حین خبر می رسد که پادشاه بریتاینا و همسرش قصد دارند به داونتون ابی سفر کنند و از برنامه های اصلی آن ها، دیدار با خانواده کراولی است. خانواده کراولی و خدمتکاران باید خود را برای پذیرایی و مهمانداری شایسته از پادشاه در زمان حضور در دانتون ابی، آماده کنند. همه اعضای خانواده کراولی سعی دارند شرایط را به بهترین شکل ممکن برای استقبال از شاه و ملکه فراهم آورند. در این بین میتیو و ماری علاقه مند به حضور در این مراسم نیستند اما از عواقب عدم حضور در آن هم می ترسند. عدم حضور در مراسم استقبال از شاه و ملکه، ممکن در است تاثیر بدی بر آینده رابطه عاطفی آنها بگذارد.

حقایق جالب فیلم داونتون ابی

داستان این فیلم واقعی است. البته مثل همه فیلم هایی که در مورد خاندان سلطنتی انگلیس ساخته می شود، اغراق هایی وجود دارد، اما ماهیت اصلی داستان واقعی است. مثلا در اغلب سکانس ها شاهد رفتار محترمانه با خدمتکاران هستیم. در حالی که حقیقت چیز دیگری بوده است. بودجه فراوان فیلم عاشقانه داونتون ابی هم جنجال برانگیز بود. خیلی از منتقدان اعتقاد داشتند وقتی که سریالی با آن جزئیات، در مورد این واقعه ساخته شده است، چه لزومی به این همه هزینه برای ساخت نسخه سینمایی آن است. البته مسلم است که وقتی فیلمی در مورد خاندان سلطنتی بریتانیا ساخته شود، همه چیز باید مهیا باشد. حتی در دوران رکود اقتصادی انگلیس ناشی از برگزیت!

چرا فیلم داونتون ابی در انگلستان مورد استقبال قرار گرفت؟

اگرچه فیلم داونتون ابی اشرافیت محض را نشان می دهد ( آن هم در سال رکود و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا)، اما حقیقتا از نظر بازیگران، شخصیت پردازی و جذابیت، فیلم قابل قبولی است.

بازیگران فیلم داونتون ابی نقش توضیحات
هو بونویل هیو بونویل رابرت شخصیت اصلی داستان که شرایط را برای حضور پادشاه و ملکه آماده می کند.
جیم کارتر جیم کارتر چارلس کارسن وکیل استخدام شده توسط ماری
میشل دوکری میشل دوکری ماری از اعضای خانواده کراولی
اسکات تیلور کمپتون اسکات تیلور کمپتون کورا از اعضای خانواده سلطنتی

فیلم های مشابه فیلم داونتون ابی

فیلم عاشقانه داونتون ابی از جمله فیلم های تاریخی انگلستان است. فیلم های زیر نیز فیلم های عاشقانه یا درامی هستند که ماهیتی تاریخی دارند.

 • من ادبی و پای پوست سیب زمینی گرنزی The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society: یک نویسنده پس از پایان جنگ جهانی قصد دارد گروهی را تشکیل دهد تا در مورد تجربیات خودشان از جنگ کتابی بنویسند.
 • ونیتی فر Vanity Fair: بگی اگرچه در یک خانواده فقر به دنیا آمده است، اما آرزو می کند در یک خانواده اشرافی زندگی کند. از این رو تصمیم میگیرد با یک پسر از خانواده های ارافی ازدواج کند اما….
 • دختر دیگر بولین The Other Boleyn Girl: همسر هنری هشتم پادشاه انگلستان، توانایی بارداری ندارد. از این رو دو خواهر با یکدیگر رقابت می کنند تا همسر جدید پادشاه شوند.

9- دیروز Yesterday

فیلم خارجی عاشقانه

یک خواننده ناموفق پس از یک تصادف وارد دنیای موازی می شود. در این دنیای موازی، تا حالا خواننده ای وجود نداشته، از این رو جیک با همین سطح پایین خوانندگی، به عنوان یک نابغه در موسیقی معروف می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک دیروز را میگه:

یکی از جذاب ترین فیلم های موزیکال در ایل 2019 فیلم عاشقانه و کمدی دیروز است. دنی بویل که پس از میلیون زاغه نشین به عنوان یکی از کارگردانان مطرح دنیا شناخته شد، در این فیلم نیز داستانی جذاب و البته موزیکالی را روایت می کند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 28 جون 2019 116 دنی بویل یونیورسیال پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم در مورد یک خواننده ناموفق به نام جیک میلیک است که عاشقانه آهنگ های گروه بیتلز را دوست دارد و آرزو دارد همانند آنها بخواند و بنوازد. اما اتفاق جالبی برای او رخ می دهد. او پس از به هوش آمدن از یک تصادف، متوجه می شود در یک دنیای موازی! است. در این دنیای موازی هیچ وقت گروهی به نام بیتلز وجود نداشته است! و وقتی او آهنگ های گروه بیتلز را می خواند همه او را یک نابغه در عرصه موسیقی تصور می کنند! در همین حین نیز یک دختر عشق موسیقی، عاشق او می شود. اما جیک مغرور شده است و طرفداران زیادی در اطراف او هستند!

بررسی و تحلیل فیلم دیروز

دنی بویل که در اغلب فیلم هایش مفاهیم اجتماعی و روانشناسی را مد نظر دارد، در این فیلم نیز به دنبال یک موضوع خاص رفته است. جوانی که صادق و راستگو است وقتی میبیند به راحتی می تواند دروغ بگوید، او هم دروغگو می شود. رفتار متناقص انسانها (در زمانهای مختلف و البته نیاز) از جمله مفاهیمی است که بویل در تمامی آثارش به آن اشاره دارد.

چرا فیلم Yesterday ارزش دیدن دارد؟

این فیلم عاشقانه از جمله فیلم های کمدی است که موضوع جذابی دارد. فیلم های علمی و تخیلی کمدی در چند سال اخیر بیشتر مورد توجه سازندگان هالیوودی قرار گرفته است. دیدن این فیلم عاشقانه کمدی را پیشنهاد می کنیم.

بازیگران فیلم دیروز نقش توضیحات
هایمش پاتل هایمش پاتل جک شخصیت اصلی داستان که وارد جهان موازی می شود!
لیلی جیمس لیلی جیمز الی معشوقه جک
کاملیا رادرفورد کاملیا رادر فورد هایری از مسئولان برگزاری مسابقات موسیقی
آنا د آرماس آنا د آرماس رکسانا دختر عاشق موسیقی که به جک دل می بندد

فیلم های مشابه فیلم دیروز

فیلم عاشقانه و موزیکال دیروز یکی از فیلم های زیبا و البته کمدی سال 2019 بود. فیلم های زیر هم ماهیتا شبیه این فیلم هستند:

 • کور شده از نور Blinded by the Light: جاوید یک شاعر آماتور است. او می خواهد با سواستفاده از شعر، از زادگاهش به شهر بزرگتری برود.
 • کولی Bohemian Rhapsody: یک گروه موسیقی تازه تاسیس برای ادامه فعالیت های خود با سختی های زیادی مواجه می شود. آنها باید یک کنسرو لایو را به خوبی برگزار کنند…
 • روحیه نوجوانی Teen Spirit: این فیلم در مورد یک دختر با استعداد در زمینه موسیقی است که به علت محرومیت منطقه محل زندگیش برای موفقیت باید تلاش زیادی کند.

10- ستاره‌ ای متولد می‌شود A Star is Born

فیلم عاشقانه خارجی ستاره ای متولد می شود

جک آهنگساز ماهر و موفق اما معتادی است که با الی آشنا شده است. الی با کمک جکسون، به یک خواننده بزرگ و محبوب تبدیل می شود. جکسون شیفته الی است اما اعتیاد او برایش مشکل ساز شده و خود را سد راهی برای الی می داند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم احساساتی و موزیکال ستاره ای متولد می شود را میگه:

بردلی کوپر در سال 2018 فیلم عاشقانه ستاره‌ ای متولد می‌ شود را با حمایت کمپانی برادران وارنر ساخت. کوپر در فیلم عاشقانه ستاره ای متولد می شود از بازیگران زیادی مانند لیدی گاگا نیز استفاده کرد.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 5 اکتبر 2018 135 بردلی کوپر برادران وارنر

خلاصه: داستان فیلم در مورد خواننده ای است که مشکلات زیادی مانند اعتیاد به الکل و مواد مخدر دارد. جک با یک خواننده گمنام به نام الی (با بازی لیدی گاگا) آشنا می شود. الی با استفاده از آهنگ های او به یک فرد بسیار معروف و بدل می شود و به همین دلیل دلباخته جک می شود. اما اصلی‌ ترین مشکل جک، اعتیاد او است که تحمل آن برای الی یک معضل بزرگ است. جک نیز به این موضوع واقف است و خودش را سد راه موفقیت های الی می داند.

موضوعات جالب فیلم ستاره ای متولد می شود

لیدی گاگا به شرطی بازی در این نقش را پذیرفت که بردلی کوپر واقعا بنوازد و بخواند. از این رو کوپر هم آموزش های زیادی دید. کوپر برای یادگیری گیتار یک سال در زیرزمین خانه اش آموزش دید. بردلی کوپر در ابتدای جوانی خودش به مواد مخدر و الکل معتاد بود و به همین دلیل شرایط این نقش را به خوبی درک می کرد. از این رو نقش را عالی بازی کرده است.

چرا دیدن فیلم A Star is Born را پیشنهاد می کنیم؟

فیلم عاشقانه ستاره ای متولد می شود یکی از زیباترین و بهترین فیلم های عاشقانه سال 2018 است. موسیقی متن این فیلم عاشقانه در همان سال در جشنواره های مختلف مانند گرمی مورد تحسین واقع شد.

بازیگران فیلم ستاره ای متولد می شود نقش توضیحات
بردلی کوپر بردلی کوپر جک خواننده، آهنگساز و عاشق الی
لیدی گاگا لیدی گاگا الی خواننده و ترانه سرا که توسط جک کشف می شود.
سم الیوت سم الیوت بابی مدیر سابق جک
اندرو دیس کلای اندرو دیس کلای لورنزو پدر الی

فیلم های مشابه فیلم ستاره ای متولد می شود

فیلم عاشقانه ستاره ای متولد می شود جزو زیباترین فیلم های بردلی کوپر است. فیلم های زیر هم به عنوان فیلم های عاشقانه تماشا کنید:

 • بی پایان Endless: جید و دیوید عاشق یکدیگر می شوند. اما خانواده های آنان با ازدواج آن ها مخالفند. دیوید تصمیم می گیرد به همین دلیل از خانواده اش انتقام بگیرد.
 • کارآموز Intern: بن پس از بازنشستگی دوباره به عرصه کاری خود باز می گردد. او در یک مرکز فشن به عنوان کاراموز فعالیت می کند. همه کاره این مرکز دختری به نام جولز است.
 • خوش شانس The Lucky One: سربازی آمریکایی تصویر یک زن را به طور اتفاقی پیدا می کند. او تصمیم می گیرد پس از بازگشت به آمریکا به دنبال این زن بگردد.

11- جنگ سرد Cold War

فیلم رمانتیک خارجی

ویکتور که یک معلم موسیقی است، عاشق هنرجوی خود، زولا می شود. آنها قصد دارند به علت قوانین سخت لهستان در مورد موسیقی به غرب مهاجرت کنند. اما در حین فرار زولا جا می ماند!

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم احساسی جنگ سرد را میگه:

از همان موقع که رومن پولانسکی فیلم های خود را با محوریت لهستان در جنگ جهانی دوم ساخت، مشخص بود که این کشور موضوع جذاب تری برای ساخت فیلم ندارد! تقریبا همه فیلم های موفق لهستانی در سطح جهان، در مورد جنگ جهانی دوم هستند. در فیلم عاشقانه جنگ سرد نیز مهاجرت یک زوج هنری و چالش های پیش روی آنها برای مهاجرت غیرقانونی مطرح می شود.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
لهستان 8 جون 2018 88 پاول پاولیکوفسکی کینوسوایت

خلاصه: داستان این فیلم در چند زمان متفاوت روایت می شود. در ابتدای فیلم روزهای پس از جنگ جهانی در لهستان نمایش داده می شود. یک گروه موسیقی تشکیل شده است و ویکتور به عنوان مربی موسیقی در آن فعالیت می کند. یکی از هنرجوها، به نام زولا با استعداد و البته بلندپروازی های خود توجه ویکتور را به خود جلب می کند و رابطه عاطفی عمیقی بین آنها شکل می گیرد. حکومت کمونیستی لهستان قوانین سخت گیرانه ای برای فعالیت های هنری وضع کرده است از این رو آنها تصمیم می گیرند به غرب فرار کنند. اما برای زولا در حین فرار مشکلاتی پیش می آید.

نکاتی در رابطه با فیلم جنگ سرد

پاول پاولیکوفسکی کارگردان فیلم عاشقانه جنگ سرد به طور تلویحی اشاره کرده است که این فیلم عاشقانه در واقع زندگی پدر و مادرش است! پاول برای اینکه حس مخاطب را به خوبی با حال و هوای خاکستری آن روزهای لهستان بعد از جنگ جهانی دوم، هماهنگ کند از تصویربرداری سیاه و سفید استفاده کرده است. فیلم به خوبی موضوع تبعید را نشان می دهد. تبعیدی که اگر چه تنها راه است، اما باید به خاطر آن، اصالت را از دست داد.

چرا فیلم Cold War ارزش دیدن دارد؟

فیلم سینمایی عاشقانه جنگ سرد به خوبی موضوع محدودیت در هنر را در دوران سیاه پس از جنگ برای لهستان نمایان می کند. لهستان یکی از کشورهایی بود که بیشترین ضربه را از جنگ جهانی خورد و این موضوع دستاویز ساخت فیلم های زیادی در سالهای بعد شد.

بازیگران فیلم جنگ سرد نقش توضیحات
جوانا کولینگ جوانا کولینگ زولا هنرجوی با استعداد موسیقی که قصد مهاجرت با ویکتور را دارد
توماسز کوت توماسز کوت ویکتور مربی موسیقی و عاشق زولا
جوزف پاولوفسکی جوزف پاولوفسکی کاچمارک دیگر عاشق زولا!
زوفیا دومالیک زوفیا دومالیک ارنا شاعر و مسئول گروه موسیقی

فیلم های همانند فیلم جنگ سرد

فیلم عاشقانه جنگ سرد یکی از احساسی ترین فیلم های سال های اخیر است. از این رو اگر به این سبک فیلم ها علاقه دارید فیلم های زیر را هم ببینید:

 • عشق بی پایان Endless Love: این فیلم داستان عشقی عمیق بین دو نوجوان است که خانواده های آنها از هر طریق ممکن قصد دارند آنها را از هم جدا کنند.
 • مردی که بی نهایت را می شناخت The Man Who Knew Infinity: یک نابغه ریاضی هنذی با استاد خود دچار مشکلااتی شده است. در همین حین رابطه عاطفی او هم دچار مشکل می شود.
 • قبل از این که من سقوط کنم Before I Fall: این فیلم در مورد دختری به نام سامانتا است که روز مرگش چندین بار برای او تکرار می شود.

12- اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند If Beale Street Could Talk

فیلم عاشقانه اگر خیابان بیل م یتوانست حرف بزند

فانی و تیش در نیویورک و در دوره ای زندگی می کنند که تبعیض های نژادی سراسر ایالت های شمالی آمریکا را در بر گرفته است. این خانواده نیز به خاطر همین تبعیض ها دچار مشکل می شوند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند را میگه:

فیلم عاشقانه اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند از رمان معروفی به همین نام نوشته جیمز بالدوین اقتباس شده است. این فیلم در واقع یک فیلم رمانتیک اجتماعی محسوب می شود. عمده مفاهیم آن در مورد تبعیض نژادی است. موضوعی که حتی بر زندگی شخصی یک زوج رنگین پوست هم تاثیر می گذارد. این فیلم به عنوان افتتاحیه جشنواره تورنتو انتخاب شد.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 25 دسامبر 2018 117 بری جنکینس سونی پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه اگر خیایان می توانست حرف بزند در مورد یک زوج به نام های فانی و تیش است. این زوج زندگی ساده اما عاشقانه ای دارند. آنها در شهر بزرگی مثل نیویورک زندگی می کنند. تبعیض های نژادی به خاطر رنگ پوستشان، برای فانی مشکلات بسیار زیادی ایجاد می کند. البته فانی سعی در نادیده گرفتن این تبعیض ها دارد. چرا که تیش باردار است و او قصد ندارد در آستانه پدر شدن، خود را به دردسر بیندازد. تا اینکه تنها پس از چند روز از تولد فرزندشان، فانی به زندان می افتد.

تحلیل فیلم عاشقانه اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند

به احترام جیمز بالدوین این فیلم در روز تولد او اکران شد. بری جیکنیز کارگدان این فیلم یکی از افرادی است که معمولا در فیلم های خود، از لوکیشن های خاصی استفاده می کند. او در این فیلم نیز تمام لوکیش ها را در محله هایی گرفته است که در کودکی در آنجا زندگی می کرده است. او با تمام وجود همه آنچه در مورد تبعیض نژادی را نشان داده، واقعا احساس کرده است.

چرا تماشای فیلم سینمایی عاشقانه If Beale Street Could Talk را توصیه می کنیم؟

این فیلم در واقع نشان دهنده تاثیرات مسائل اجتماعی بر روابط عاطفی افراد است. مسائل اجتماعی که شاید در کوتاه مدت قابل حل نباشد، اما قطعا بر زندگی افراد مختلف تاثیرگذار است.

بازیگران فیلم اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند نقش توضیحات
کیکی لین کیکی لین تیش شخصیت اصلی داستان که تلاش می کند تا فانی را متقاعد کند تا خود را درگیر مسائل اجتماعی ضدنژادپرستی نکند!
استفان جیمز استفان جیمز فانی همسر تیش
راگینا کینگ راگینا کینگ شارون مادر تیش
برایان هنری برایان هنری دنیل دوست صمیمی فانی

فیلم های مشابه با فیلم سینمایی اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند

فیلم عاشقانه و رمانتیک اگر خیابان می توانست حرف بزند جزو اجتماعی ترین فیلم های عاشقانه چند سال اخیر محسوب می شود.

 • قصر شیشه ای The Glass Castle: یک دختر جوان قصد دارد کودکان فقیر را با استفاده از حواس پرتی ذهن آنها، به زندگی امیدوار کند.
 • رکسانا رکساناRoxanne Roxanne: در دهه 80 میلادی که نژاد پرستی در امریکا رواج دارد یک دختر به نام رکسانا سعی دارد در مسابقات MC شرکت کند.
 • یک شب در میامی One Night in Miami: داستان برگزاری یک جشن کوچک با حضور محمدعلی کلی و دوستانش. این جشن چیزی فراتر از دیدار ساده است و قرار است در آن حرفهای مهمی رد و بدل شود.

13- در جسم و روح On Body and Soul

فیلم عاشقانه و رمانتیک در جسم و روح

ماریا و اندرو علاقه مند هستند که در جنگل زندگی متفاوتی را داشته باشند. اما اندرو رویاهای عجیبی دارد. او دوست دارد همانند یک گوزن زندگی کند!

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک در جسم و روح را میگه:

ایلدیکو انیدی کارگردان صاحب نام مجارستانی است که معمولا به خاطر ساخت فیلمهایی با موضوعات عجیب و غریب شناخته می شود. او در فیلم قرن بیستم من (که در سال 1989 ساخت)، نشان داد به موضوعات روانشناسی تا چه میزان علاقه مند است. فیلم در جسم و روح نیز یک فیلم عاشقانه است که ماهیت اصلی آن دیدگاه ها و اختلالات روانی افراد است.

کشور سازنده تاریخ اکران  زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم مجارستان مجارستان 10 فوریه 2017 116 ایلدیکو انیدی نتفلیکسنتفلیکس

خلاصه: داستان فیلم در جسم و روح در مورد یک زوج به نام ماریا و اندرو است که در یک کشتارگاه شاغل هستند. ماریا و اندرو عاشقانه یکدیگر را دوست دارند و از لحاظ شخصیتی (و البته خوابهایی که میبینند!) نیز شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. آنها یک رویای عجیب و یکسان در سر می پرورانند. رویای آنها زندگی در جنگل به سبک و سیاق خودشان است. اندرو علاقه دارد در جنگل و در کالبد یک گوزن زندگی کند! اگر چه ماریا علاقه مند به زندگی در جنگل و بدور از دیگران است، اما با دیدگاه های اندرو در مورد زندگی به سبک گوزن! مخالف است. به همبن دلیل آنها پس از مدتی از رابطه عاطفی، اختلاف نظرهایی با هم پیدا می کنند. آنچه در این فیلم بیشتر از همه مشهود است، ویژگی های روانی شخصیت های اصلی داستان است.

درباره فیلم در جسم و روح

الکساندرا بوربلی شخصیت اصلی داستان در این فیلم، در واقعیت همسر اروین نگی (بازیگر شخصیت سانی) است. از دیگر حقایق این فیلم این است که شخصیت اندرو یعنی گز مورسانی، اصلا بازیگر نبوده و این اولین نقش آفرینی او محسوب می شود. او در واقع مدیر یکی انتشارات در مجارستان است که کارگردان این فیلم عاشقانه (یعنی ایلیکو انیدی) بیشتر کتاب هایش را این انتشاراتی می خرد. این فیلم دومین اثر انیدی پس از 18 سال است. کلا انیدی کارگردان کم کاری است و اغلب وقت خود را روی فیلم نامه نویسی و نویسندگی می گذراند.

چرا فیلم On Body and Soul ارزش دیدن دارد؟

این فیلم در سال 2017 مورد تحسین جهانی واقع شد. اغلب جشنواره های مطرح سینمایی، فیلم عاشقانه در جسم و روح را به عنوان یکی از بهترین فیلم های عاشقانه غیر انگلیسی زبان انتخاب کردند.

بازیگران فیلم عاشقانه در جسم و روح نقش توضیحات
گز مورسانی گز مورسانی اندرو شخصیت اصلی داستان که علاقه مند به زندگی در کالبد یک گوزن است!
الکساندرا بوربلی الکساندرا بوربلی ماریا همسر اندرو
اروین نگی اروین نگی سانی همکار اندرو و ماریا
جاش لوکاس جاش لوکاس جانو از دوستان اندرو

فیلم های مشابه با فیلم در جسم و روح

فیلم عاشقانه خارجی در جسم و روح یک از بهترین فیلم های عاشقانه غیر انگلیسی زبان است. اگر به فیلم سینمایی عاشقانه در جسم و روح علاقه دارید، می توانید فیلم های زیر را هم ببینید:

 • خانواده شاد من My Happy Family: این فیلم روایت گر زندگی سه نسل از جامعه گرجستان در زیر یک سقف است! مانانا در 52 سالگی قصد استقلال دارد…
 • دیلان Dilan: دیلان که در گروه موتورسواری فعالیت می کند، باید به خاطر مالیا از این گروه کناره گیری کند. چرا که در غیر اینصورت مالیا را از دست می دهد…
 • غول خودخواه The Selfish Giant: دو دوست نوجوان برای پولدار شدن راه حل عجیبی دارند. اما آنها باید با یک فروشنده ضایعات جنایت کار درگیر شوند.

14- رشته خیال Phantom Thread

بهترین فیلم عاشقانه

رینولدز یک طراح لباس است که برای خاندان سلطنتی لباس می دوزد. او به شدت وسواسی است و همین وسواس رمز موفقیت او است. تا اینکه دختری به نام آلما را می بیند و به او دل می بندد.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم سینمایی عاشقانه رشته خیال را میگه:

فیلم رشته خیال نیز از فیلم های آمریکایی عاشقانه تاریخی است که پل توماس اندرسون آن را ساخته است و در دهه ۱۹۵۰ روایت می شود. یکی از بهترین بازیگر های تاریخ سینمای دنیا یعنی دنیل دی لوئیس (که او را بیشتر مواقع را در فیلم های اکشن یا جنایی دیده بودیم) حالا در یک فیلم عاشقانه بازی می‌ کند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 11 دسامبر 2017 130 پل توماس اندرسون یونیورسال پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم در مورد یک مرد بسیار وسواسی به نام رینودلز است. وسواس او به حدی است که در خیلی از مسائل زندگی دچار مشکل می‌شود. اما به زنی به نام آلما دل می بندد که رفتارهایش عمیقاً با او تفاوت دارد. آلما دقیقا از لحاظ شخصیت در مقابل رینولدز است. آلما رفتارهایی دارد که با علایق رینولدز مخالف است. اما علاقه و عشق به آلما، باعث می شود رینولدز این ویژگی ها را تحمل کند.

فیلم رشته خیال

فیلم عاشقانه رشته خیال یکی از زیباترین و البته خاص ترین فیلم های عاشقانه چند سال اخیر است. فیلمی که اسم آن هم معرکه است و اشاره به خیالات انسان دارد. خیال همان رشته ای که انسان آن را در ذهن خود ایجاد می کند و آن را گسترش می دهند. دنیل دی لوئیس برای این که به خوبی حال و هوای فیلم را داشته باشد، فیلم های آرشیو شده دهه 40 و 50 را تماشا می کرد. این فیلم به گفته خود دنیل دی لوئیس آخرین فیلم او در سینما است!

چرا دیدن فیلم Phantom Thread را توصیه می کنیم؟

این فیلم یکی از خاص ترین فیلم های پل توماس اندرسون است. اصولا همکاری پل توماس اندرسون و دنیل دی لوئیس، باعث ساخت فیلم های زیبایی می شود. حالا آنها در ژانر عاشقانه یک فیلم ساخته اند. فیلم عاشقانه رشته خیال یکی از بهترین فیلم های عاشقانه چند سال اخیر است.

بازیگران فیلم رشته خیال نقش توضیحات
دنیل دی لوئیس دنیل دی لوئیس رینولدز وودکاک طراح موفق و وسواسی لیاس!
ویکی کریپس ویکی کریپس آلما معشوقه رینولدز
لسلی منول لسلی منول سیریل خواهر رینولدز
کاملیا رادرفورد کاملیا رادرفورد جوانا از اعضای خانواده سلطنتی

فیلم های مشابه فیلم خارجی عاشقانه رشته خیال

فیلم عاشقانه رشته خیال فیلمی جذاب و دیدنی است. فیلم های زیر نیز مشابه این فیلم هستند:

 • در این فیلم گمگشته The Master: یک سرباز پس از بازگشت از جنگ جهانی وقتی می بیند اتفاقات مختلفی در زندگی او افتاده است، سعی می کند یک دین جدید آغاز کند….
 • عشق پریشان Punch-Drunk Love: بری که انسانی بسیار خجالتی است با لنا آشنا می شود. لنا از دوستان خواهر بری است. اما رابطه آنها پر از اختلاف نظرها است.
 • خباثت ذاتی Inherent Vice: یک کارآگاه قصد دارد در مورد نامزد سابقش تحقیق کند. چرا که تصور می کند برای لری اتفاقات بدی افتاده است.

15- شکل آب The Shape of Water

فیلم عاشقانه شکل آب

الیسا که یک خدمتکار در آزمایشگاه است دلباخته موجود عجیبی همانند انسان در این آزمایشگاه می شود. این دوزیست بیشتر عمرش را در آب می گذراند!

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک و فانتزی شکل آب را میگه:

فیلم عاشقانه و رمانتیک شکل آب یک فیلم خلاقانه در ژانر کمدی سیاه است که در سال 2017 توسط گی یر مو دل تورو ساخته شده است. دل تورو را عموما به خاطر ساخت فیلم های پویا می شناسیم. فیلم هزارتوی پن هم ساخته اوست. اما به گفته اغلب کارشناسان و منتقدین فیلم شکل آب حتی از هزار توی پن نیز بهتر است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 31 اوت 2017 123 گی یر مو دل تورو فاکس سرچلایت

خلاصه: داستان فیلم شکل آب درمورد زنی ناشنوا و لال به نام الیسا است که در یک آزمایشگاه و به عنوان خدمتکار فعالیت می کند. این آزمایشگاه روی موجودات دو زیست ناشناخته تحقیق می کند. یک روز یک موجود عجیب دو زیست شبه انسان به آزمایشگاه آورده می شود تا روی او تحقیقاتی انجام شود. این موجود در یک محفظه شیشه ای مورد مراقبت قرار می گیرد. الیسا دل بسته این موجود دو زیست می شود. این دلبستگی برای او بسیار خطرناک است. چرا که برای بودن با این موجود، باید در آب زندگی کند.

فیلم شکل آب

ایده اصلی این فیلم از شخصیتی به نام گیلمن اقتباس شده است که جک آرنولد (کارگردان مطرح هالیوود ) آن را حدود 70 سال پیش ساخته است. شخصیتی که از علایق دل تورو است و آن را متفاوت تر از همه شخصیت هایی میداند که در فیلم هایش از آن استفاده کرده است. از دیگر ویژگی های مهم فیلم این است که خود دل تورو عنوان کرده است که فقط فیلم را برای سالی هاوکینز نوشته است. او هیچ بازیگر دیگری را مد نظر نداشته است!

چرا فیلم The Shape of Water ارزش دیدن دارد؟

این فیلم در سال 2017 تقریبا در همه جشنواره ها مورد تحسین و تمجید قرار گرفت. از برلین و تورنتو و بفتا تا گلدن گلوب و اسکار. داستان خاص و خلاقانه آن هم جذابیت های خاص خود را دارد.

بازیگران فیلم شکل آب نقش توضیحات
Richard Jenkins سالی هاوکینز الیسا خدمتکار آزمایشگاه تحقیقاتی روی دوزیستان
میشل شانون میشل شانون ریچارد از نظامیانی که برای مرد دوزیست برنامه های مختلفی دارد!
ریچلرد جنکینس ریچلرد جنکینس گلیس مسئول آزمایشگاه
اوکتاویا اسپنسر اوکتاویا اسپنسر زلدا از افراد شاغل در آزمایشگاه

فیلم های مشابه فیلم شکل آب

فیلم عاشقانه شکل آب یکی از جذاب ترین و خلاقانه ترین فیلم های عاشقانه چند سال اخیر محسوب می شود. فیلم های زیر هم مشابه فیلم شکل آب است.

 • شهر گمشده زی The Lost City of Z: یک ماجراجو پس از شنیدن اخباری در مورد جنگل آمازون قصد دارد علی رغم همه خطرات وارد آنجا شود.
 • اکس ماشین Ex Machina: اولین هوش مصنوعی جهان در بدن یک زن کار گذاشته شده است. کالیب قصد دارد در مورد هوش مصنوعی بیشتر بداند.
 • پست The Post: چند تن از خبرنگاران قصد دارند پنهان کاری دولتی ها را افشا کنند. اما آنها در این راه با چالش های زیادی همراه هستند.

16- فیلم لالا لند La La Land

زیباترین فیلم های عاشقانه

سپاستین یک پیانیست جوان است و تلاش می کند تا در این عرضه حرفه ای شود. در همین حال میا را ملاقات می کند که او هم رویای بازیگر شدن در سر دارد.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم لالاند را میگه:

دیمن شزل در سال 2016 یکی از فیلم های جذاب و ماندگار رمانتیک را ساخت. فیلم عاشقانه لالالند در مورد دو نفر به نام میا و سباستین است. سپاستین به عنوان یک پیانیست فعالیت می کند. میا نیز دختری است که آرزوی هنرمند شدن دارد. بازیگران اصلی این فیلم یعنی گاسلینگ و اما استون در چندین فیلم قبلی مانند احمقانه و عشق نیز با همدیگر بازی کرده بودند و به خوبی در این فیلم عاشقانه نیز با یکدیگر هماهنگ هستند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 31 اوت 2016 128 دیمن شزل لاینس گیت

خلاصه: داستان فیلم لالالند در مورد یک زوج است که هر کدام از آن ها برای رسیدن به آرزوهای خود تلاش می‌ کنند. یکی در آرزوی تبدیل شدن به یک پیانیست بزرگ است. از این رو با تمام مشکلاتی که دارد سعی می‌ کند که موفق شود. دیگری هم دختر جوانی است که عاشق بازیگری است و سعی می‌ کند از راه های مختلف برای رسیدن به آرزوی خود تلاش کند. این دو همدیگر را به طور اتفاقی ملاقات می کنند و از اینجا رابطه عاطفی آنها آغاز می شود. رابطه ای که سرشار از مهر و عاطفه و البته هنر است.

حقایق فیلم عاشقانه لالا لند

رایان گاسلینگ همانند آدرین برودی (بازیگر مطرح آمریکایی) در فیلم پیانسیت، واقعا از صفر برای یادگیری پیانو در این فیلم تلاش کرد و تا زمان شروع فیلم برداری، پیانو را به طور کامل آموخت. او تمام قطعات فیلم عاشقانه لالا لند را خودش می نوازد. همین اتفاق برای اما استون هم افتاده است. همه اشعاری که در این فیلم می شنوید را خود استون خوانده و از لبخوانی استفاده نشده است. همسر رایان گاسلینگ در مدت زمان فیلم برداری این فیلم، از برادر رایان پرستاری می کرد. البته برادر رایان بعد از مدتی به علت سرطان در گذشت. رایان نیز که به خاطر فیلم عاشقانه لالا لند جایزه گلدن گلوب را برده بود، در مراسم اهدای جوایز، جایزه را به همسر و برادرش تقدیم کرد.

چرا فیلم La La Land را پیشنهاد می کنیم؟

La La Land فراتر از یک فیلم عاشقانه است. تلاش و امید و آرزو در این فیلم موج می زند. این فیلم بدون شک یکی از بهترین فیلم های عاشقانه چند سال اخیر هالیوود است.

بازیگران فیلم سینمایی عاشقانه لالا لند نقش توضیحات
رایان گاسلینگ رایان گوسلینگ سباستین پیانیستی که آرزوهای بزرگی در سر دارد.
اما استون اما استون میا هنرجویی که قصد دارد به عنوان یک بازیگر در هالیوود مطرح شود.
جان لجند جان لجند کیت از دوستان سپاستین
جی کی سیمونس جی کی سیمونس بیل رئیس و مدیر سالن هنری

فیلم های مشابه فیلم لالاند

فیلم سینمایی عاشقانه لا لا لند یکی از بهترین فیلم های عاشقانه در چند سال اخیر محسوب می شود. این فیلم عاشقانه خارجی نمره بسیار بالایی در سایت های معتبر دارد.

 • لیدی برد Lady Bird: کریستین، یک دانش آموز دبیرستانی است. اما او رابطه خوبی با خانواده خود ندارد. رابطه پرفراز و نشیب او با خانواده، از اصلی ترین موضوعات فیلم است.
 • مرد پرنده ای Birdman: بازیگری میانسال که از دوران اوج خود در سینما دور شده است، تصمیم دارد تا با نقش آفرینی در تئاتر، دوباره به روزهای خوب خود برگردد.
 • داستان ازدواج Marriage Story: یک زوج درگیر مسائل مختلف اجتماعی و عاطفی شده اند. آنها باید این مشکلات را برطرف کنند اما چالش های زیادی روبروی آنها وجود دارد.

17- عاشقی Loving

بهترین خارجی عاشقانه

در دهه 60 میلادی قوانین نژادپرستانه ای برای ازدواج وجود دارد. یک مرد سفیدپوست حق ازدواج با یک زن سیاه پوست را ندارد. اما ریچارد دلباخته یک زن سیاه پوست است.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عاشقی را میگه:

فیلم عاشقانه لاوینگ یکی از بهترین فیلم های عاشقانه با موضوعی تاریخی و البته واقعی است. جف نیکولز نیز به عنوان یک کارگردان آینده دار، به خوبی روی یکی از بحث برانگیز ترین ایالت های امریکا (که به قوانین عجیب و غریبش معروف است) متمرکز شده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا آمریکا 16 مه 2016 123 جف نیکلس فوکوس فیچرز

خلاصه: داستان لاوینگ در دهه 60 میلادی و در آمریکا می گذرد. این زمان اوج نژادپرستی در آمریکا است. خیلی از قوانین ایالت ها ( از جمله ویرجینیا) نژاد پرستانه است. یکی از این قوانین این است که سفید پوستان حق ازدواج با سیاه پوستان را ندارند. در همین حین ریچارد که یک کارگر ساده در ویرجینیا است، دلباخته دختری رنگین پوست به نام میلدرد می شود. او باید به طور مخفیانه میلدرد را ببیند، چرا که در صورتی که عشق آنها علنی شود، دچار مشکلات زیادی خواهد شد.

نقد فیلم عاشقی

در دوره ترامپ اغلب فیلمسازان رنگین پوست سعی داستند با استفاده از فیلم هایی که در مورد نژاد پرستی است، اعتراض خود را به سیاست های او اعلام کنند. تقریبا در دوره 4 ساله ترامپ، شاهد فیلم های زیادی در مورد نژاد پرستی بودیم. فیلم عاشقی نیز یکی از بهترین و البته جذاب ترین موضوعات نژادپرستانه حاکم بر آمریکا در دهه های میانی قرن بیستم را روایت می کند. موضوع متفاوت و خلاقانه، شخصیت پردازی های عالی و بازی خوب بازیگران جوان فیلم، از ویژگی های مثبت فیلم است.

چرا فیلم Loving ارزش دیدن دارد؟

داستان خلاقانه فیلم از یک کارگردان آینده دار قطعا ارزش دیدن دارد. این فیلم روایت ممنوعیت ها و محدودیت ها در دوران نژادپرستی کشوری است که ادعای دموکراسی دارد!

بازیگران فیلم عاشقی نقش توضیحات
جرج ادگرتون جرج ادگرتون ریچارد شخصت اصلی داستان و عاشق میلدرد
روث نگا روث نگا میلدرد معشوقه ریچارد که به خاطر قانون منع ازدواج بین نژادی مشکات زیادی دارد.
میشل شانون میشل شانون گری عکاس مستقل
کالین فیرث کالین فیرث شریف شخصیت قدرتمند محلی که همه در کارولین از او می ترسند.

فیلم های مشابه فیلم عاشقی

فیلم عاشقی یکی از جذاب ترین و بهترین فیلم های سال 2016 هالیوود است. فیلم های زیر هم موضوعات جذابی دارد:

 • ذهن در آتش Brain on Fire: سوزانا روزنامه نگار معمولی در روزنامه نیویورک تایمز است. اما دچار یک بیماری عصبی شده که بر زندگی شخصیش تاثیر بدی گذاشته است.
 • عملیات نهایی Operation Final: یک گروه از ماموران مخفی قصد دارند به دنبال یک مامور مخفی نازی ها بگردند. او در طراحی جنگ های هیتلر نقش اساسی دارد.
 • شکست ناپذیر Unbroken: این فیلم روایتگر رفتار نژادپرستانه ژاپنی ها با یک سرباز دستگیر شده آمریکایی است.

18- سلطان Sultan

فیلم هندی رمانتیک

سلطان علی خان برای اینکه عشقش را به یک دختر کشتی گیر اثبات کند وارد عرصه کشتی می شود. اما موفقیت های او باعث تغییر در شخصیتش می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم هندی عاشقانه سلطان را میگه:

دهمین فیلم از لیست بهترین فیلم های عاشقانه خارجی فیلم سلطان محصول سال 2016 هند است. سلمان خان بازیگر مطرح سینمای بالیوود در این فیلم بازی کرده است. علی عباس ظفر نیز فیلم عاشقانه Sultan را نویسندگی و کارگردانی کرده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم هند هند 6 جولای 2016 170 علی عباس ظفر یاش راج فیلمز

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه سلطان از این قرار است که شخصیتی به نام سلطان علی خان به دختری کشتی گیر (آرفا) علاقه مند می شود. این دختر در سطح حرفه ای مشغول به کشتی است. در حالی که سلطان علی خان یک کشتی گیر مبتدی و آماتور است. سلطان علی خان برای اثبات توانایی هایش و البته رسیدن به دختر مورد علاقه اش، تصمیم می گیرد به صورت حرفه ای تر وارد این عرصه می شود. او با تلاش وصف ناشدنی تمرین میکند تا اینکه حتی به المپیک نیز راه می یابد. اما موفقیت های او، شخصیتش را به کلی تغییر می دهد.

نقد و بررسی فیلم هندی سلطان

شخصیتی به نام سلطان واقعا در تاریخ هند وجود داشته و برای رسیدن به معشوقه اش وارد مسابقات کشتی شده است. این شخص در سال 1996 وارد مسابقات MMA خیابانی می شود. منتها به طرزی که در فیلم نشان داده شده است، مشهور و موفق نشد! از دیگر حقایق جالب فیلم عاشقانه سلطان این است که یکی از بازیگرهای این فیلم، که نقش کوچک و چند ثانیه ای در آن ایفا کرد، به این ورزش علاقه مند شد و حالا به عنوان یکی از قهرمان هند در UFC جهانی مطرح است!

چرا تماشای فیلم Sultan پیشنهاد می شود؟

فیلم عاشقانه و ورزشی سلطان مورد استقبال اغلب منتقدین قرار گرفته و در راتن تومیتوز نمره بسیار خوب 85 گرفته است. از این رو دیدن این فیلم عاشقانه هنذی را توصیه می کنیم.

بازیگران فیلم سلطان نقش توضیحات
سلمان خان سلمان خان سلطان علی خان شخصیت اصلی داستان که برای رسدن به عشق خود، ورزش کشتی را انتخاب می کند!
آنوشکا شارما آنوشکا شارما آرفا معشوقه سلطان
رندیپ هودا رندیپ هودا فاتح مربی سلطان
کوبرا سیت کوبرا سیت کوبرا مجری و مفسر مسابقات

فیلم های مشابه با فیلم سلطان

فیلم های عاشقانه دیگری نیز همانند فیلم سلطان ساخته شده اند. فیلمهای عاشقانه و جذاب زیر از لحاظ ماهیتی شبیه این فیلم هستند:

 • شاهدا Bajrangi Bhaijaan: مردی یک دختر لال گمشده را پیدا می کند. او تمام تلاش خود را برای بازگرداندن دختر به خانواده اش انجام می دهد.
 • زمانی تایگر وجود داشت Ek Tha Tiger: یک مامور اطلاعاتی هند در حین عملیات عاشق دختری می شود. از قضا آن دختر، مامور اطلاعاتی پاکستان است!
 • تایگر زنده است Tiger Zinda Hai: تعدادی از پرستاران هندی در عراق توسط یک گروه تروریستی به گروگان در آمده اند. تایگر، برای آزاد کردن آنها به عراق می رود.

19- سیندرلا Cinderella

بهترین فیلم سینمایی عاشقانه هالیوود

سیندرالا در کنار نامادری بدجنس و ظالم در شرایط سختی زندگی می کند و همانند یک خدمتکار در خانه است. تا اینکه یک بار در جنگل با پسر جوانی آشنا می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عاشقانه و نوستالژی سیندرلا را میگه:

داستان سیندرلا سال 2015 و به کارگردانی کنت برانا توسط والت دیزنی ساخته شد. داستان فیلم سیندرلا در مورد شخصیتی به نام الا است که از معروفترین و محبوب ترین داستان های والت دیزنی است که نسخه های مختلفی از آن هم اکران شده است. اتفاقا در سال 2021 هم قرار است این فیلم عاشقانه در نسخه دیگری اکران شود.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 13 مارچ 2015 106 کنت برانا والت دیزنی

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه Cinderella از این قرار است که الا دختر زیبایی است که مادرش را از دست داده و حالا در کنار نامادری اش زندگی می کند. پدر الا نیز فوت می کند و او که حالا تنهاست، مورد ظلم نامادریش قرار گرفته و تبدیل به یک خدمتکار شده است. او به طور اتفاقی با ریچارد آشنا می شود و متوجه می شود که ریچارد یک شاهزاده است! رابطه عاطفی ریچارد و سیندرلا ماهیت اصلی فیلم است.

حقایق فیلم سیندرلا

در این فیلم به جزییات توجه بسیار زیادی شده است. روی لباس سیندرلا بیش از 10000 کریستال قرار گرفته است. این موضوع در داستان اصلی هم آمده است. اما به جز لباس سیندرلا تمام جزئیات رمان به صورت ریزبینانه در فیلم نمایش داده شده است. از طرفی کفش سیندرلا برای لیلی جیمز بسیار نامناسب بود. او بعدها عنوان کرد از این کفش متنفر بوده از این رو او در این فیلم از دمپایی استفاده کرده و در هنگام تدوین کفش سیندرلا با استفاده از فناوری CGI برای او ساخته شده است!

چرا فیلم سیندرلا را توضیه می کنیم؟

والت دیزنی در سال 2015 یکی از جذاب ترین و نوستالژیک ترین کارتون های خود را تبدیل به فیلم کرده است. از این رو دیدن این فیلم را به عنوان یکی از بهترین فیلم های عاشقانه اخیر توصیه می کنیم.

بازیگران فیلم عاشقانه سیندرلا نقش توضیحات
لیلی جیمس لیلی جیمز الا شخصیت اصلی داستان که مورد ظلم نامادریش قرار گرفته است.
کیت بلانشیت کیت بلانشیت نامادری نامادری الا که او را به عنوان خدمتکار خانه خود می داند
 ریچارد مدن ریچارد مدن ریچارد شاهزاده و معشوقه الا
هلنا بونهام کارتر هلنا بونهام کارتر مادرخوانده پری از اعضای خانواده سلطنتی

فیلم های مشابه فیلم سیندرلا

فیلم عاشقانه سیندرلا یکی از زیباترین و خاص ترین فیلم های عاشقانه چند سال اخیر است. پیشنهاد می کنیم علاوه بر این فیلم، فیلم های عاشقانه زیر را هم ببینید:

 • دیو و دلبر Beauty and the Beast: شاهزاده ای جوان به نفرین یک جادوگر مبتلا شده و به یک دیو ترسناک و زشت تبدیل شده است.
 • مالفیسنت Maleficent: مالفیسنت در یک روستا زندگی آرامی دارد. اما ارتشی بی رحم به سرزمین او حمله می کند و در حقش ظلم می شود. پس از این حادثه او تبدیل به یک فرد وحشتناک می شود.
 • انیمیشن سنیدرلا Cinderella: این انیمیشن در واقع نسخه اصلی این فیلم محسوب می شود.

20- درباره زمان About Time

بهترین فیلم های سینمایی عاشقانه هالیوود

تیم، متوجه می شود که قادر است در زمان سفر کند. از این رو تصمیم دارد به گذشته برگردد و دوباره برای به دست آوردن دختر مورد علاقه اش تلاش کند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم برتر درباره زمان را میگه:

فیلم عاشقانه و البته با ماهیت کمدی درباره زمان محصول سال 2013 کشور بریتانیا است. نویسنده و کارگردان این فیلم ریچارد کرتیس است که از بازیگران جوان در فیلم خود استفاده کرده است. شایان ذکر است که فیلم درباره زمان اولین فیلم تام هالند است و در واقع تام هالند با این فیلم معروف شد.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 8 نوامبر 2013 124 ریچارد کورتیس یونیورسیال پیکچرز

خلاصه: این فیلم در مورد شخصیتی به نام تیم است که متوجه می‌ شود توانایی سفر در زمان را دارد. او می تواند به گذشته خود برگردد و از رخ دادن خیلی از اتفاقات جلوگیری کند. تیم تصمیم دارد در زمان سفر کند و به نزد دختری که او را بسیار دوست داشته برگردد.

نقد فیلم درباره زمان

فیلم عاشقانه درباره زمان از معدود فیلم های انگلیسی است که بازیگری انگلیسی جزو نقش های اصلی نیست! گلیسن اهل کشور ایرلند، ریچل مک آدامز کانادایی و مارگو رابی نیز استرالیایی است (البته هر سه کشور جزو کشورهای مشترک المنافع بریتانیا محسوب می شوند.) کارگردان فیلم عاشقانه درباره زمان ریچارد کورتیس، علاقه دارد فیلم هایش در روز تولد او یعنی 8 نوامبر اکران شود. این فیلم نیز علی رغم جای خالی برای اکران در ایام تابستان یا کریسمس، در پاییز اکران شد!

چرا دیدن فیلم About Time را توصیه می کنیم؟

فیلم عاشقانه درباره زمان در واقع یک موضوع رویایی را به تصویر می کشد. اینکه انسان بتواند در زمان سفر کند و اتفاقات گذشته و آینده و جریاناتی که در رابطه عاطفی سابقش داشته را ترمیم کند!

بازیگران فیلم درباره زمان نقش توضیحات
دامنال گلیسن دامنال گلیسن تیم شخصیت اصلی داستان که توانایی سفر در زمان را دارد!
ریچل مک ادامز ریچل مک آدامز ماری معشوقه تیم
بیل نای بیل نای دد پدر تیم
مارگو رابی مارگو رابی شارلوت از علاقه مندان به تیم!

فیلم های مشابه فیلم درباره زمان

فیلم درباره زمان یکی از بهترین فیلم های عاشقانه ریچارد کورتیس است. فیلم های زیر نیز فیلم هایی هستند که توصیه می کنیم تماشا کنید:

 • با عشق رزی Love, Rosie: این فیلم در مورد رزی و الکس است که از بچگی با هم بزرگ شده اند. اما حالا و در سن جوانی در می یابند خیلی هم به درد هم نمی خورند!!!
 • همسر مسافر زمان The Time Traveler’s Wife: یک کتابدار متوجه می شود که دارای ژنی است که به او برای سفر در زمان کمک می کند. این موضوع عوارض زیادی برای او به همراه دارد!
 • نیمه شب در پاریس Midnight in Paris: این فیلم اسپانیایی در مورد یک خانواده مرفه است که برای تفریح به پاریس می روند. هدف آنها این است که در پاریس خوش بگذرانند اما…

21- آمور – عشق Amour

بهترین فیلم های رمانتیک و عاشقانه خارجی

آنه و جرجز پس از یک عمر زندگی عاشقانه حالا به دوران پیری و کهولت رسیدند. از آنجاییکه آنه دچار آلزایمر شده جرجز سعی دارد با مرور خاطرات رمانتیک دوران جوانی، حال او را خوب کند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک آمور را میگه:

سینمای فرانسه معمولا جذاب ترین و احساسی ترین فیلم های عاشقانه را می سازد. میشائیل هانکه هم کارگردانی و هم نویسندگی این فیلم عاشقانه را بر عهده دارد. این فیلم محصول مشترک اتریش و آلمان و فرانسه است و از یک موضوع جذاب استفاده کرد. عشق زوج های کهنسال اگر چه موضوع جدیدی در فیلم های فرانسوی نیست، اما خلاقیت ها و بازی بینقص بازیگران، جذابیت های آنان را چندبرابر کرده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم فرانسه فرانسه 20 سپتامبر 2012 127 میشائیل هانکه لیس فیلم د لوسانگ

خلاصه: فیلم عاشقانه آمور داستان احساسی یک زوج موسیقیدان را روایت می کند. این زوج پس از یک عمر زندگی عاشقانه، حالا در پیری درگیر بیماری ها و تنهایی شده اند. آنه، دچار سکته مغزی شده و آلزایمر گرفته است. از طرفی هم نمی تواند صحبت کند. از این رو جرجز، باید از او مراقبت کند. مرور کردن خاطرات عاشقانه و احساسی آنها از اصلی ترین جنبه های فیلم محسوب می شود.

فیلم عاشقانه و رمانتیک عشق

داریوش خنجی فیلمبرداری این فیلم را برعهده داشته است. خنجی که در سابقه فعالیت های خود همکاری با دیوید فینچر، رومن پولانسکی و کارگردانان بزرگی را دارد، چندین بار نامزد دریافت جوایز بفتا، سزار و اسکار شده است. سبک خاص او در فیلم برداری و القای احساسات به مخاطب، باعث شده است که او را در کنار کارگردانان بزرگی ببینیم.

چرا فیلم Amour ارزش دیدن دارد؟

اگر چه به تصویر کشیدن عشق در دوران پیری یک موضوع تکراری محسوب میشود، اما میشائیل هانکه با خلاقیت و البته رواشناسی خاص خودش، موصضوعات جذابی را به فیلم اضافه کرده است. دیدن این فیلم عاشقانه را به عنوان زیباترین و احساسی ترین فیلم های عاشقانه توصیه می کنیم.

بازیگران فیلم خارجی عاشقانه عشق نقش توضیحات
جین اوئیس ترینتیگننت جین اوئیس ترینتیگننت جرجز شخصیت اصلی داستان که وظیفه باید از همسرش نگهداری کند.
امانوئل ریوا امانوئل ریوا آنه همسر بیمار جرجز
ایزابل هوپرت ایزابل هوپرت اوا دختر جرجز و آنه
ویلیام شیمل ویلیام شیمل گیوف از دوستان جرجز

فیلم های مشابه با فیلم آمور

فیلم عاشقانه آمور (عشق) یکی از زیباترین فیلم های عاشقانه فرانسوی است. اگر به آن علاقه مند هستید، فیلم های زیر ا هم تماشا کنید:

 • هنرمند Artist: جورج بازیگر مطرح سینمای صامت است. اما وقتی سینمای ناطق جایگزین سینمای صامت می شود، او با مشکلاتی متعددی مواجه می شود.
 • پسربچگی Boyhood: این فیلم داستان 12 سال از زندگی یک کودک و رسیدن او به نوجوانیش را به طرزی جذاب روایت می کند.
 • برابرها Equals: در جامعه برابرها، هیچ کس حق بیان عواطف خود را ندارد. چند نفر در این جامعه بیمار میشوند و عواطفشان دچار مشکل می شود.

22- یک روز One Day

فیلم عاشقانه

فیلم عاشقانه خارجی یک روز روایتگر یک روز خاص در سال (15 ژوییه) در 23 سال پیاپی برای یک زوج است. اما و دکستر، شخصیت های اصلی این فیلم محسوب می شوند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک یک روز را میگه:

یکی از جذاب ترین فیلم های عاشقانه که در سال ۲۰۱۱ اکران شد، فیلم انگلیسی یک روز است. منظور از یک روز در این فیلم، ۱۵ ژوئیه است. به عبارت دیگر فیلم عاشقانه یک روز روایتگر ۱۵ ژوئیه در چندین سال پیاپی برای یک زوج عاشق پیشه است. دیوید نیکلاس فیلم نامه این فیلم را نوشته است. البته او فیلم نامه را براساس کتابی به همین نام که در سال 2009 منتشر کرده بود، نگارش کرده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا انگستان 19 آگوست 2011 108 لون شرفینگ یونیورسیال پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه یک روز در واقع داستان 15 ژانویه 23 سال پشت سر هم است. خاطرات شخصیت های اصلی فیلم یعنی اما و دکس، در این 23 سال به شکلی جذاب روایت می شود. این خاطرات از دانشجویی و فارغ التحصیلی تا روابط رمانتیک آنها را در بر می‌ گیرد. خاطرات جذاب و رمانتیکی که علی رغم همه سختی های زندگی باعث نمی شود تا آن ها یکدیگر را فراموش کنند!

حقایق فیلم On Day

کارگردان فیلم عاشقانه یک روز پس از این که نقش آنا را به هاتاوای (بازیگر مطرح هالیوود) پیشنهاد داد، مجموعه ای از آهنگ های مختلف رمانتیک را هم به او داد. او اعتقاد داشت که اگر هاتاوای این آهنگ ها را درک کند، به احتمال زیاد این نقش را به خوبی بازی خواهد کرد. از دیگر وقایع جالب فیلم عاشقانه یک روز این است که در سکانس حضور اما و دکستر در ساحل فرانسه، طبق فیلم نامه، آنها باید آفتاب می گرفتند. اما ناگهان باران بارید. فیلمسازان هم با همان حالت (یعنی ساحل بارانی برای آفتاب گرفتن!) این سکانس را ضبط کردند!

چرا فیلم سینمایی عاشقانه یک روز را پیشنهاد می کنیم؟

فیلم یک روز جزو بهترین فیلم های عاشقانه است که موضوع جالب و خلاقانه ای دارد. یک روز از سال! در 23 سال پیاپی به تصویر کشیده می شود و اتفاقاتی که بر یک زوج رویایی می گذرد را روایت می کند.

بازیگران فیلم عاشقانه آمریکایی یک روز نقش توضیحات
انه هاتاوای آنا هاتاوای اما شخصیت اصلی داستان و معشوقه دکستر
جیم استراگس جیم استراگس دکستر عاشق اما
پاتریسیا کلارکسون پاتریسیا کلارکسون آلیسون مادر دکستر
تام میسون تام میسون کالیوم از دوستان صمیمی دکستر

فیلم های مشابه فیلم یک روز

فیلم عاشقانه One Day از بهترین فیلم های عاشقانه سال 2011 محسوب می شود. پیشنهاد می کنیم فیلم های عاشقانه زیر را هم ببینید:

 • مرا به خاطر بیاور Remember Me: کلاد متوجه می شود دختر مورد علاقه اش در دورانی جوانی، حالا در کهنسالی آلزایمر گرفته و در خانه سالمندان نگهداری می شود.
 • شماره شما چند است؟ What’s Your Number: الی تصمیم می گیرد به گذشته خود رجوع کند. گذشته ای که در آن با یک مرد آشنا شده و فکر می کند او مرد زندگیش بوده، اما قدر آن ندانسته است.
 • بهترین من The Best of Me: یک زوج پس از چندین سال دوری، حالا دوباره همدیگر را یافته اند و قصد دارند به شهر کوچک خود برگردند. اما…

23- کپی برابر اصل Certified Copy

بهترین فیلم های عاشقانه جدید

یک زن برای امضا گرفتن از نویسنده مورد علاقه اش جیمز میلر، به سخنرانی او می آید. اما نمی تواند از او امضا بگیرد و مجبور می شود سالن سخنرانی را ترک کند. اما جیمز به دنبال این زن می گردد.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم احساساتی کپی برابر اصل را میگه:

یکی از جذاب ترین و ماندگار ترین ساخته های عباس کیارستمی و محصول سال 2010 فرانسه، فیلم عاشقانه کپی برابر اصل است. کیارستمی به جز کارگردانی این فیلم، نویسندگی آن را نیز بر عهده داشته است. فیلم خارجی عاشقانه کپی برابر اصل در سال 2010 در چند جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت و به عنوان یکی از فیلمهای برتر جشنواره کن آن سال انتخاب شد. این فیلم نیز مانند اکثر فیلم های عاشقانه عباس کیارستمی پر از مفاهیم و نماد و فلسفه است!

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم فرانسه فرانسه 19 مه 2010 106 عباس کیارستمی MK2

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه خارجی کپی برابر اصل در مورد شخصی به نام جیمز میلر است که برای کتابی که تازه نوشته، باید به ایتالیا بیاید و در یک سخنرانی شرکت کند. یک خانم فرانسوی چند نسخه از کتاب‌ های او را می خرد و قصد دارد که از او امضا بگیرد، اما برای فرزند او مشکلی پیش می آید و باید سریعا به خانه برگردد. از این رو نمی تواند که از میلر امضا بگیرد. اما شماره‌ ای از خود را به مترجم میلر می دهد و به سرعت مکان سخنرانی را ترک می‌ کند. میلر بعد از شنیدن این اتفاق از مترجمش، به دنبال این خانم می رود. این آغاز آشنایی آن ها است.

حقایق فیلم ک‍‍پی برابر اصل

ویلیام شیمل (بازیگر شخصیت جیمز میلر) در ابتدا به ایده فیلم اعتراض کرد. زیرا از تعداد خطوط دیالوگ هایی که باید به خاطر بسپارد ناراضی بود! او اعتقاد داشت دیالوگ هایش خیلی زیاد است! جالب است بدانید که این نقش در ابتدا به رابرت دنیرو پیشنهاد شده بود. اما او به دلیل مشغله کاری، این نقش را نپذیرفت. این فیلم در سال 90 در سینماهای ایران اکران شد.

چرا فیلم Certified Copy را باید دید؟

فیلم عاشقانه کپی برابر اصل یکی از بهترین فیلم های عاشقانه محسوب می شود. کپی برابر اصل در نظرسنجی های مختلف از جمله آسوشیتدپرس جزو 10 فیلم برتر دهه اول قرن بیستم شناخته شده است. عباس کیارستمی یک کارگردان صاحب سبک است. به همین دلیل این فیلم عاشقانه از او، حتما ارزش دیدن دارد.

بازیگران فیلم کپی برابر اصل نقش توضیحات
جولیت بینوچ جولیت بینوچ او زنی که دوست دارد از نویسنده مورد علاقه اش امضا بگیرد!
ویلیام شیمل ویلیام شیمل جیمز میلر نویسنده معروفی که به ایتالیا سفر کرده تا در یک سخنرانی شرکت کند.
خوان کلادی کریر خوان کلادی کریر مرد از حاضرین در سخنرانی میلر و مترجم او
آگنا ناتانسن آگنا ناتانسن زن از حاضرین در سخنرانی میلر

فیلم های مشابه فیلم کپی برابر اصل

یکی از بهترین فیلم های عاشقانه بدون شک فیلم Certified Copy ساخته عباس کیارستمی است. فیلم های زیر نیز از فیلم های عاشقانه او محسوب می شوند.

 • مثل یک عاشق Like Someone in Love: دیگر فیلم ساخته عباس کیارستمی داستانی در مورد یک دختر دانشجو است. این دختر دانشجو با استاد دانشگاهش در رفت و آمد است.
 • زیر درختان زیتون Through the Olive Trees: یک جوان روستایی به خواستگاری می رود. اما چون خانه ندارد جواب منفی می شنود. در همان شب یک زلزله رخ می دهد. حسین از اینکه همه ی اهالی روستا خانه هایشان را از دست داده اند، خوشحال است!
 • باد ما را خواهد برد The Wind Will Carry us: یک گروه فیلم سازی برای ساخت یک مستند به روستایی سفر می کنند. هدف آنها ساخت یک مستند در مورد مراسم های سوگواری محلی است.

24- هرگز رهایم مکن Never Let Me Go

بهترین فیلم های سینمایی عاشقانه هالیوود

سه کودک که در یتیم خانه ای بزرگ شده اند، در مورد بروز یک اتفاق ترس دارند. اتفاقی که به نظر از هر لحظه به آنها نزدیک تر شده است. این اتفاق به ضرر آنها و به نفع خانواده های ثروتمند است.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک و درام هرگز رهایم مکن را میگه:

کائورو ایشی گورو در سال 2005 رمانی به نام هرگز رهایم مکن را نوشته است. پنج سال بعد این رمان توسط مارک رومن تبدیل به فیلم عاشقانه جذاب و دیدنی Never Let Me Go شد که بر اساس تاریخ متناوب نوشته شده است. (منظور از تاریخ متناوب فیلم هایی است که فلاش بک های زیادی به گذشته یا آینده شخصیت ها دارد.) جالب است بدانید فیلم عاشقانه هرگز رهایم مکن تم روانشناسی دارد و خیلی از مفاهیم آن علمی-تخیلی است.

کشور سازنده تاریخ اکران  زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا انگلستان 15 اکتبر 2010 103 مارک رومانک فاکس

خلاصه: داستان فیلم در مورد سه کودک یتیم است که حالا به دوران نوجوانی رسیده اند، اما آنها از همان کودکی از به وقوع پیوستن یک حادثه تلخ و دردناک می‌ ترسند. اتفاقی که به نظر می رسد به زودی برای آنها به خواهد افتاد. آنها برای رهایی از این اتفاق تمام تلاششان را می کنند، اما نیاز زیادی به پول دارند. خانواده ثروتمندان برای درمان کودکان خود، از کودکان فقیر سواستفاده می کنند. حالا باید کتی، تامی و رات، خود را از چنگال ثروتمندان بی رحم نجات بدهند. ثروتمندانی که قصد سواستفاده از انها را دارند. در همین رابطه عاطفی تامی و کتی نیز در معرض خطر جدایی است.

حقایق فیلم هرگز رهایم مکن

کری مولیگان شخصیت اصلی داستان در مصاحبه ای گفته است که هرگز رهایم مکن از رمان های مورد علاقه او بوده است و همیشه دوست داشته این نقش را بازی کند! او برای این فیلم، چالش یادگیری رانندگی را هم داشت و باید رانندگی یاد می گرفت. اما او در آزمون رانندگی رد شد! از این رو گروه فیلمسازی تصمیم گرفت در سکانسی که او رانندگی می کند، از جاده ای خصوصی استفاده شود و هیچ ماشین دیگری وجود نداشته باشد!

چرا دیدن فیلم Never Let Me Go را پیشنهاد می کنیم؟

موضوع فیلم عاشقانه هرگز رهایم مکن بسیار خلاقانه است. مباحثی مربوط به اهدای اعضای بدن افراد فقیر به بدن افراد ثروتمند! از این رو دیدن این فیلم عاشقانه و روانشناختی را توصیه می کنیم.

بازیگران فیلم هرگز رهایم مکن نقش توضیحات
کری مولگان کری مولیگان کتی از اعضای یتیم خانه
اندرو گارفیلد اندرو گارفیلد تامی عاشق کتی
کایرا نایلی کایرا نایلی رات از دیگر دوستان کتی
 دامنال گلیسن دامنال گلیسن روندی شخص ثروتمندی که قصد دارد عمل پیوند اعضا داشته باشد.

فیلم های مشابه با فیلم هرگز رهایم مکن

یکی از بهترین فیلم های عاشقانه و روانشناسی سال 2010 فیلم هرگز رهایم مکن است. فیلم های عاشقانه زیر نیز گزینه هایی خوبی برای تماشا هستند.

 • یک آموزش An Education: چنی در تلاش است تا به اهداف خود برسد. اما در همین حین با پسری به نام دیوید آشنا می شود. جنی همه ایده ال های خود را در دیوید می بیند، اما…
 • شرم Shame: براندون به دلیل مشکلات روانی زندگی سختی را می گذراند. داستان این فیلم دردها و رنج های زندگی براندون و رابطه عاطفیش را بازگو می کند.
 • حق رای Suffragette: این فیلم جنبش فمنیستی ابتدای قرن بیستم برای دریافت حق رای توسط زنان در بریتانیا را بازگو می کند.

25- او از سطح من بالاتر است She is Out Of My League

عاشقانه سینمایی

کرک یک پسر خجالتی است که که روابط اجتماعی خوبی ندارد. او معمولا سرش در کار خودش است و کم حرف و سر به زیر است. تا اینکه دلباخته مالی می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم او از سطح من بالاتر است را میگه:

جیم فیلد اسمیت اگرچه یک کارگردان درجه دو محسوب می شود اما حقیقا در ژانر کمدی صاحب سبک است و فیلم های کم خرج اما جالب در این ژانر می سازد. تلفیق ژانر کمدی با ژانر عاشقانه برای ساخت فیلم های کم خرج اما پرفروش، از تخصص های اسمیت است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 12 مارچ 2010 104 جیم فیلد اسمیت پارامونت پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم او از سطح من بالاتر است یک داستان جذاب و البته خنده دار از یک پسر خجالتی را روایت می کند. کرک، جوانی است که در فرودگاه کار می کند. او به طور اتفاقی به یکی از مسافران دل می بندد. مالی تمام ویژگی هایی که او به عنوان دختر آرزوهایش در سر دارد، شبیه است. اما کرک اعتماد به نفس لازم برای پیشنهاد رابطه عاطفی را ندارد. از این رو از دوستانش می خواهد او را کمک کنند.

نکات جالب و خواندنی فیلم او از سطح من بالاتر است

از حقایق فیلم عاشقانه او از سطح من بالاتر است این است که شخصیت جک (که در این فیلم نقش خلبان را بر عهده دارد) واقعا خلبان است. یکی از دلایلی که اسمیت از این جوان برای این نقش استفاده کرد همین موضوع بوده است. اگر دقت کنید او در چند جای فیلم به خوبی از اصطلاحات خلبانی استفاده می کند. البته بیشتر سابقه او خلبانی نظامی بوده است. نه خلبان مسافربری! جالب است بدانید که اغلب سکانس های این فیلم در یک جشنواره ملی که در مورد صنایع هوایی است فیلم برداری شده است.

چرا فیلم She’s Out Of My League مورد استقبال قرار گرفت؟

فیلم عاشقانه و کمدی او از سطح من بالاتر است بیشتر به خاطر سبک فیلمسازی ساده جیم فیلد اسمیت مورد استقبال قرار گرفته است. داستان های رمانتیک بین کرک و مالی در عین سادگی، توسط این کارگردان آینده دار به تصویر کشیده شده است. از طرفی هم کمدی فیلم بر جذابیت های داستان افزوده است.

بازیگران فیلم او از سطح من بالاتر است نقش توضیحات
جای بروچل جای بروچل کرک پسر خجالتی و ساده دل داستان که برای ابراز علاقه به مالی نیاز به کمک دارد.
آلیس او آلیس او مالی معشوقه کرک
تی جی میلر تی جی میلر استاینر از دوستان کرک
آدام برودی آدام برودی جک خلبان و از دوستان کرک

فیلم های مشابه با فیلم او از سطح من بالاتر است

فیلم کمدی او از سطح من بالاتر است یکی از فیلم های عاشقانه کمدی است که برای سرگرمی آخر هفته گزینه مناسبی می باشد!

 • دیوانه، احمق، عشق Crazy Stupid Love: کارل، تصور میکند زندگی بسیار خوبی دارد و خوشبخت ترین انسان روی کره زمین است. اما به ناگهان متوجه می شود که همسرش تقاضا طلاق کرده است!
 • زندگی آنطور که میشناسیمش Life as We Know It: یک زوج خوشبخت مجبور می شوند از کودک دوستشان محافظت کنند. نگهداری از این کودک کار بسیار سختی است…
 • من نمی دانم او چگونه کار می کند I Don’t Know How She Does: کیت که یک معمار موفق است از اینکه همسرش در خانه کار می کند راضی است اما همکار او جک وارد زندگیشان می شود.

26- مورد عجیب بنجامین باتن The Curious Case of Benjamin Button

فیلم عاشقانه مورد عجیب بنجامن باتن

بنجامین باتن فردی است که زندگی او برعکس است. به عبارت دیگر او از زمانی که به دنیا آمده، یک پیرمرد است و هرچه سن او بالاتر می رود، جوان تر می شود!

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عاشقانه برتر مورد عجیب بناجیمین باتن را میگه:

مورد عجیب بنجامین باتن (که البته سرگذشت عجیب بنجامین باتن نیز ترجمه شده است) فیلم عاشقانه و جذاب سال 2008 است که دیوید فینچر آن را ساخته و از دو بازیگر طراز اول آن سالها یعنی برد پیت و کیت بلانشت در آن استفاده کرده است. ماهیت اصلی این داستان اقتباسی از یک داستان کوتاه نوشته اسکات فیترجرالد (نویسنده مشهور آمریکایی) است. این فیلم جوایز بسیاری در جشنواره های مختلف تصاحب کرد.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 25 دسامبر 2008 167 دیوید فینچر پارامونت پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه مورد عجیب بنجامین باتن بسیار خلاقانه و تازه است. یکی از جالب ترین ویژگی های این فیلم در مورد شخصیت اصلی داستان است که شرایط زندگی او برعکس است. او از زمانی که به دنیا می‌ آید یک پیرمرد 80 ساله است و هر سال جوان تر می شود و در این بین عاشق دختری می‌ شود که در سن کودکی (که در واقع سن کهنسالی او محسوب می شود) با او همبازی بوده است. رابطه عاطفی بین او و دیزی محور اصلی داستان است.

نکات جالب فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن

یکی از چالش های بزرگ فیلم عاشقانه مورد عجیب بنجامین باتن، گریم برد پیت بود. او هم زمان در یک پروژه دیگر نیز مشغول به کار بود. از این رو مجبور بود هر موقع که سر فیلم برداری حاضر می شود، حداقل 5 ساعت به اتاق گریم برود. گروه چهره پردازی این فیلم به خاطر گریم خارق العاده برد پیت مورد تحسین واقع شد. از دیگر حقایق جالب فیلم این است که برد پیت در ابتدا اعتقادی به موفقیت این فیلم نداشت. اما بعدها از این فیلم به عنوان یکی از سخت ترین نقش های خود یاد م یکند.

چرا تماشای فیلم The Curious Case of Benjamin Button را توصیه می کنیم؟

فیلم عاشقانه مورد عجیب بنجامین باتن یکی از زیباترین و بهترین فیلم های عاشقانه ای است که دیوید فینچر ساخته است. این فیلم در گلدن گلوب و اسکار 2009 مورد تحسین واقع شد.

بازیگران فیلم مورد عجیب بنجامین باتن نقش توضیحات
برد پیت برد پیت بنجامین باتن شخصیت اصلی داستان که سن او وارونه است!
کیت بلانشیت کیت بلانشیت دیزی معشوقه بنجامین
ماهرشالا علی ماهاشالا علی تایزی کسی که بنجامین را در کودکی پیدا می کند.
جرد هریس جرد هریس مایک کلارک فرمانده و مربی سابق بنجامین

فیلم های مشابه فیلم بنجامین باتن

اگر به فیلم عاشقانه مورد عجیب بنجامین باتن علاقه مند شدید، توصیه می کنیم فیلم های زیر را هم تماشا کنید:

 • شبکه های اجتماعی The Social Network: مارک ایده ای جدید برای شبکه های اجتماعی در نظر دارد. او قصد دارد انقلابی در این عرصه به پا کند.
 • زندگی پیLife of Pi: یک صیاد که در دریا گم شده است به طور اتفاقی با یک ببر بنگال ترسناک در یک قایق وجود دارد مواجه میشود.
 • در جستجوی خوشبختی The Pursuit of Happyness: داستان زندگی واقعی کریس گاردنر کارآفرین آمریکایی است. این فیلم روایتگر روزهای بد کریس در ابتدای فعالیتش است.

27- گرگ و میش Twilight

فیلم رمانتیک خارجی گرگ و میش

بلا دختری است که نزد پدرش زندگی می کند. او در دبیرستان با پسر عجیب و غریبی آشنا شده است و سعی در پیدا کردن هویت او دارد. پسری که در انتها در می یابد یک خون آشام است.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک و فانتزی گرگ و میش را میگه:

در ادامه فیلم های عاشقانه به یکی از تاثیرگذار ترین و جذاب ترین مجموعه فیلم های عاشقانه البته با فانتزی های خاص خودش می پردازیم. استفانی میر نویسنده مطرح کتابهای نوجوانان، کتابی با نام گرگ و میش را نوشته است. محبوبیت این کتاب به حدی بود که سریعا تبدیل به فیلم عاشقانه گرگ و میش شد. گرگ و میش با فروش بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان به یکی از جذاب ترین فیلم های عاشقانه تاریخ بدل شده است. بازیگری مانند کریستین استوارت با حضور در فیلم عاشقانه گرگ و میش به شهرت رسید. تا به امروز 4 قسمت از مجموعه فیلم های عاشقانه گرگ و میش عرضه شده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 21 نوامبر 2008 121 کاترین هاردویک سامیت اینترتینمنت
پرچم آمریکا آمریکا 20 نوامبر 2009 130 کریس دیتر سامیت اینترتینمنت
پرچم آمریکا آمریکا 30 جون 2010 124 دیوید اسلیر سامیت اینترتینمنت
پرچم آمریکا آمریکا 18 نوامبر 2011 117 بیل کاندون سامیت اینترتینمنت

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه خارجی گرگ و میش در مورد دختری به نام بلا است که تصمیم می‌ گیرد از خانه مادرش به ایالت دیگر و در کنار پدرش نقل مکان کند. او در مدرسه با ادوارد آشنا می شود. اما در نهایت متوجه می شود که ادوارد یک خون آشام 109 ساله‌ ای است که در ظاهر یک نوجوان خوش سیما در آمده است! ادوارد می‌ داند که نباید عاشق شود، عشق یک خون آشام به یک انسان ممنوع است! اما دلبستگی او به بلا باعث می شود که او با خون آشام های دیگر به مشکل بخورد.

حقایق فیلم گرگ و میش

از آنجایی که این فیلم، یک فیلم عاشقانه آمریکایی است، رابرت پتینسون مجبور به یادگیری لهجه آمریکایی شد. در حالی که او لهجه غلیظ انگلیسی دارد. به جز این موضوع، او باید رانندگی نیز یاد می گرفت. فیلم سینمایی عاشقانه گرگ و میش در ابتدا قرار بود چنگال نامگذاری شود، اما به گرگ و میش تغییر نام دارد. نام چنگال نیز به این علت رد شد که در تاریخ هالیوود فیلم های زیادی با این نام شاخته شده است. از دیگر حقایق جالب داستان فیلم خارجی عاشقانه گرگ و میش این است که فیلم در مدت زمان کمی و فقط در 45 روز ساخته شد.

چرا دیدن فیلم Twilight را توصیه می کنیم؟

یک فیلم عاشقانه خون آشامی! می تواند موضوع جذابی باشد. از این رو توصیه می کنیم. هر 4 قسمت فیلم عاشقانه گرگ و میش را تماشا کنید.

بازیگران فیلم عاشقانه گرگ و میش نقش توضیحات
 کریستسن استوارت کریستین استوارت بلا شخصیت اصلی داستان که شیفته ادوارد می شود.
رابرت پیتنسن رابرت پتینسن ادوارد خون آشام 109 ساله که به صورت یک دانش آموز دبیرستانی درآمده است
آنه کندریک آنا کندریک جسیکا از دوستان صمیمی بلا
تیلور لاتنر تیلور لاتنر جاکوب هم مدرسه ای ادوارد و بلا

فیلم های مشابه فیلم گرگ و میش

فیلم عاشقانه گرگ و میش از بهترین فیلم های عاشقانه جهان به شمار می آید. توصیه می کنیم همه مجموعه 4 قسمتی آن را مشاهده بفرمایید. فیلمهای زیر نیز در زمره فیلم های رمانتیک محسوب می شود.

 • گرگ و میش خسوف The Twilight Saga Eclipse: بلا بین یک عشق مثلثی گیر کرده است. او باید بین یک خون آشام و یک گرگ نما انتخاب کند.
 • سوگند The Vow: پگی و لیو یک زوج عاشق پیشه هستند. اما یک تصادف که منجر به از دست دادن حافظه پگی می شود، زندگی هر دو نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • اون پسرمه Thats My Boy: یک پسر و پدر بعد از مدتها همدیگر را ملاقات می کنند. البته پسر اصلا علاقه ای به دیدن پدر ندارد. چرا که در زمان کودکی در کنار او نبوده است.

28- تعطیلات The Holiday

بهترین عاشقانه خارجی

آیریس و آماندا در روابط خود با همسرانشان دچار مشکل شده اند. آنها امیدوارند با تغییر خانه هایشان، در زندگی شخصی و رابطه عاطفی با همسرانشان هم تغییر ایجاد شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم خارجی عاشقانه تعطیلات را میگه:

نانسی مایرز در سال 2006 یکی از کمدی رمانتیک های جذاب را با استفاده از 3 بازیگر مطرح آن زمان ساخت. اصولا در آن سال ها، ساخت فیلم در مورد چند زوج خیلی رواج داشت!

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 8 دسامبر 2006 132 نانسی مایرز سونی پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم تعطیلات در مورد دو شخصیت به نام های آیریس و آماندا و روابط عاطفی آنها با همسرانشان است. آیریس یک روزنامه نگار است که در رابطه عاطفی خود با همسرش دچار مشکل شده است. از طرفی دیگر هم، آماندا (که یک فیلمساز است) تصور می کند همسرش نسبت به او دلسرد شده است. آماندا و آیریس از طریق یک سایت اینترنتی با هم آشنا می شوند. آنها تصمیم می گیرند خانه های خود را با همدیگر تعویض کنند، به این امید که تغییری در رابطه عاطفی با همسرانشان رخ دهد. تصور آن ها این است که تغییر مکان زندگی، باعث تغییر در رفتار همسرانشان خواهد شد و صمیمیت به رابطه آنها برخواهد گشت. اما با این کار، تغییرات زیادی در زندگی هر دو شکل می گیرد.

حقایق جالب فیلم تعطیلات

کیت وینسلیت در ان زمان با روفوس سول (دیگر بازیگر هالیوود) نامزد بود. از این رو به مجموعه فیلمسازان پیشنهاد داد تا برای نقش جاسپر از روفوس استفاده کنند. آنها هم پذیرفتند! اما جالب ترین نکته در مورد این فیلم این است که پس از انتشار آن، به طور گسترده ای شاهد جابجایی خانه ها بودیم. این ایده و سایت اینترنتی مطرح شده در فیلم، البته قبل از آن وجود داشت. اما پس از انتشار آن فیلم، خیلی معروف تر شد. به گونه ای که پلیس هشدار داد تا قبل از جابجایی خانه خود با غریبه ها مواظب کلاهبردار ها و دزدها باشید!

چرا فیلم holiday ارزش دیدن دارد؟

فیلم هالیدی یک کمدی رمانتیک جالب و البته خنده دار است که جذابیت های زندگی عاطفی دو زوج را به نمایش می گذارد. از این رو دیدن آن را به شما هم پیشنهاد می کنیم.

بازیگران فیلم عاشقانه آمریکایی تعطیلات نقش توضیحات
کمرون دیاز کمرون دیاز آماندا فیلمسازی که با همسر خود (گراهام) به مشکل خورده است.
کیت وینسلت کیت وینسلیت آیریس روزنامه نگاری که از طریق یک سایت اینرتنتی قصد جابجایی خانه با آماندا را دارد.
جود لا جودی لاو گراهام همسر آماندا
ادوارد بورنس ادوارد بورنس اتان همسایه آماندا

فیلم های مشابه فیلم تعطیلات

فیلم عاشقانه و کمدی تعطیلات یکی از بهترین فیلم های عاشقانه خنده دار است که می توان در آخر هفته و در تعطیلات به عنوان یک فیلم سرگرم کننده دید.

 • چیزی باید داد Something’s Gotta Give: هری و اریکا قصد دارند به یک سفر تفریحی در آخر هفته بروند. اما به طور ناگهانی قلب او دچار مشکل می شود.
 • چهار کریسمس Four Christmases: براد و کیت قصد دارند برای ماه عسل به تعطیلات بروند، اما برنامه ریزی های آنها اتفاق نمی افتد…
 • نیمه شب در مگنولیا Midnight at the Magnolia: مگی و جیک که مجریان رادیویی هستند قصد دارند تظاهر کنند که عاشق همدیگر هستند اما آنها با مشکلاتی مواجه می شوند…

29- این دختر همان مرد است She is the Man

فیلم عاشقانه کمدی

وایولا به خاطر انحلال تیم فوتبال دختران مدرسه، تصمیم دارد وارد مدرسه برادرش شود و در تیم آن ها بازی کند. اما او با چالش های زیادی مواجه می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم رمانتیک و کمدی این دختر همان مرد است را میگه:

اندی فیکمن در سال 2006 یک فیلم عاشقانه کمدی ساخته است. پس از دیدن این فیلم قطعا یاد نمایشنامه شب دوازدهم اثر ماندگار ویلیام شکسپیر خواهید افتاد. فیلمی که اگرچه کمدی است، اما مسائل مهم جامعه شناسی را روایت می کند.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 17 مارچ 2006 105 اندی فیکمن پارامونت پیکچرز

خلاصه: داستان جالب این فیلم در مورد دختری است که دوست دارد با تیم فوتبال پسران بازی کند. اما اجازه این کار را ندارد. از این رو تصمیم میگیرد شکل و شمایلی همانند پسرها به خود بدهد. وایولا پس از منحل شدن تیم فوتبال دختران، بیشتر برای انجام دادن این کار مصمم می شود. از آنجاییکه برادر دو قلویی شبیه خودش هم دارد، نقشه این کار را می کشد. اما با ورود به مدرسه پسرها، متوجه سختی های تصمیم خود می شود…

حقایق فیلم She is the Man

از حقایق جالب فیلم این است که آماندا بینس (بازیگر نقش اول فیلم) اصلا قادر به فوتبال بازی کردن نبود. اما او تمام تلاشش را کرد که فوتبال را یاد بگیرد. همانطور که در بالا اشاره شد، این فیلم به اندازه قابل توجهی متاثر از نمایشنامه شب دوازدهم شکسپیر است. اغلب شخصیت های این فیلم عاشقانه از نمایشنامه شکسپیر اقتباس شده است. مثلا دلقک شب دوازدهم فستی نام داشت، نام خانوادگی شخصیت مالکوم در این فیلم، که چیز کمی از یک دلقک ندارد نیز، فستی است!

چرا فیلم عاشقانه She is the Man ارزش دیدن دارد؟

اگر قصد دیدن یک فیلم عاشقانه و کمدی در حوزه نوجوانان دارید، نوصیه می کنیم این فیلم جالب و خنده دار را تماشا کنید.

بازیگران فیلم She’s the Man نقش توضیحات
آماندا بینس آماندا بینس وایولا شخصیت اصلی فیلم که به خاطر استعدادش در فوتبال وارد یک مدرسه پسرانه می شود!
جیمز کرک جیمز کرک سپاستین برادر وایولا
چنینگ تاتوم چنینگ تاتوم دوک کاپیتان تیم فوتبال
لاورا رمسی لاورا رمسی اولیویا معشوقه سپاستین

فیلم های مشابه فیلم این دختر همان مرد است

فیلم عاشقانه و کمدی این دختر همان مرد است یکی از بهترین و البته خنده دارترین فیلم های عاشقانه است که دیدن آن را توصیه می کنیم.

 • سیدنی سفید Sydney White: یک دختر به همراه 7 نفر از دوستان خود می خواهند قوانین مدرسه را تغییر دهند.
 • دوباره 17 17 Again: یک مرد پس از سقوط از یک پل و به هوش آمدن، در می یابد که به سن 17 سالگی برگشته است.
 • بچه وحشی Wild Child: یک دختر که در یک خانواده مرفه زندگی می کند، پس از مشکلات مالی پدرش حالا باید تغییرات زیادی در زندگی خود ایجاد کند.

30- غرور و تعصب Pride and Prejudice

فیلم عاشقانه آمریکایی

خانم بنت دارای 5 دختر است و وظیفه خود را در این می داند که برای آنها همسرانی مناسب پیدا کند. اما در بین دخترهایش، الیزابت متفاوت تر از بقیه است.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم احساسی غرور و تعصب را میگه:

فیلم غرور و تعصب در ژانر رمانتیک ساخته شده و برگرفته از داستان غرور و تعصب جین آستین است. فیلم عاشقانه غرور و تعصب در سال 2005 و با همکاری کشورهای فرانسه و انگلستان ساخته شده است. فیلم سینمایی عاشقانه غرور و تعصب مانند اغلب رمان های جین آستین، از مفاهیم رئالیسم نشأت گرفته است و اصلی ترین موضوع و مفهوم آن خانواده است. فیلم Pride and Prejudice در جشنواره های مختلف مورد تحسین قرار گرفت و یکی از ماندگارترین عاشقانه های تاریخ سینما محسوب می شود.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم بریتانیا انگلستان 23 نوامبر 2005 127 جو رایت یونیورسیال پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه غرور و تعصب در قرن 18 میلادی و در انگلستان می ‌گذرد. جایی که همسر آقای بنت، پس از مرگ او، فرزندانش را بزرگ کرده است و حالا 5 دخترش را برای ازدواج کردن آماده می‌ کند. خانم بنت اعتقاد دارد یک زن، زمانی به آسایش می‌ رسد که برای دخترانش، همسران خوبی انتخاب کرده باشد! در همین هنگام است که مردی به نام بینگلی و دوستش آقای دارسی، در همسایگی این خانواده قرار می‌ گیرند و خانم بنت از این اتفاق بسیار خوشحال می‌ شود. چرا که فکر می‌ کند این دو نفر، همسران خوبی برای دختران او خواهند بود!

حقایق فیلم غرور و تعصب

جو رایت در ابتدا عنوان کرده بود که کایرا نایلی (بازیگر نقش الیزابت) برای این نقش بیش از حد جذاب است و او قادر به نقش های احساسی نیست! اما وقتی با او ملاقات کرد، او را برای این نقش مناسب دید! بازیگر نقش دارسی در فیلم عاشقانه غرور و تعصب اختلال بینایی دارد. در اغلب صحنه ها برای این که او بتواند به خوبی ببیند، در پشت صحنه از از پرچم های قرمز بزرگ استفاده می کردند !جو رایت در سکانس های ابتدایی فیلم، رمان اصلی غرور و تعصب یعنی (اولین برداشت) را در دستان الیزابت نشان می دهد.

چرا فیلم Pride and Prejudice ارزش دیدن دارد؟

غرور و تعصب فیلمی با مفاهیم اصیل در مورد خانواده و عشق است و یکی از بهترین فیلم های عاشقانه قرن جدید محسوب می شود. تعاریف و دیدگاه های شخصیت اصلی به حدی جذاب و البته فلسفی است که تماشای آن را به شما توصیه می کنیم.

بازیگران فیلم عاشقانه خارجی غرور و تعصب نقش توضیحات
کایرا نایلی کایرا نایلی الیزابت دختر متفاوت خانم بنت!
متیو مک فادین متیو مک فادین دارسی فرد مناسب ازدواج برای الیزابت از نظر خانم بنت
جودی دنچ جودی دنچ خانم بور مادر دارسی
روسموند پیک روسموند پیک جین خواهر الیزابت

فیلم های مشابه فیلم غرور و تعصب

یکی از بهترین فیلم های عاشقانه در قرن حاضر بدون شک فیلم غرور و تعصب است. اگر به این فیلم عاشقانه علاقه دارید، می توانید فیلم های زیر هم مشاهده کنید:

 • سریال غرور تعصب Pride and Prejudice: این سریال در واقع داستان کامل تری از همین فیلم است.
 • تاوان Atonement: یک اتفاق ناگوار برای یک زوج آمریکایی در کشور مراکش رخ می دهد. این اتفاق سبب می شود 4 خانوده مختلف در سراسر دنیا درگسیر شوند.
 • عقل و احساسات Sense and Sensibility: دشورد، تمام مال و اموال خود را برای پسرش جان، به ارث می گذارد. او در عوض می خواهد جان، از خواهران ناتنی اش محافظت کند. اما جان بعد از مرگ دشوورد خواهران خود را از خانه بیرون می کند.

31- درخشش ابدی یک ذهن پاک Eternal Sunshine of the Spotless Mind

درخشش ابدی یک ذهن پاک فیلم برتر عاشقانه

سرپرست یک کلینیک روانپزشکی ادعا دارد که می تواند خاطرات بد و ناراحت کننده را از ذهن افراد پاک کند. زوج های جوان مشتری اصلی این کلینیک هستند.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک را میگه:

فیلم عاشقانه درخشش ابدی یک ذهن پاک که با نام آفتاب ابدی ذهن بی آلایش نیز شناخته می شود موضوعات مختلف علمی و تخیلی را نیز در بر دارد. چالی کافمن که به عنوان یکی از با استعداد ترین نویسندگان تاریخ سینما بشمار می آید، فیلم نامه آن را نوشته و توصیه کرده از دو بازیگر بسیار متفاوت در آن استفاده شود. یکی جیم کری کمدین که در این فیلم یک نقش خاص را بازی می کند و کیت وینسلیت که همه نقش های او تحت تاثیر بازی اش در تایتانیک است!

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 19 مارچ 2004 108 میشل گاندری فوکوس فسچرز

خلاصه: داستان فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک در مورد یک روانپزشک به نام دکتر هاوارد است که یک کلینیک عجیب را راه اندازی کرده است. در کلینیک دکتر هاوارد افراد قادر خواهند بود آن دسته از خاطرات و اتفاقاتی که دوست ندارند را از ذهنشان پاک کنند. افراد زیادی، از جمله زوجهای جوان برای پاک کردن خاطرات بد خود (مخصوصا قبل از فرا رسیدن شب ولنتاین) به کلینیک او مراجعه می کنند. اما یک زوج قادر به فراموشی خاطراتشان نیستند!

تحلیل فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک

نام فیلم برگرفته از شعر و نامه معروف الکساندر پوپ (شاعر معروف بریتانیایی قرن 18) به نام الویسا به آبلارد است. از نکات قابل توجه این فیلم این بود که اغلب بودجه فیلم به خاطر دستمزد بازیگران صرف شد. به همین دلیل فیلم از لحاظ تصویربرداری و … مورد انتقاد قرار گرفت. چرا که از دوربین های بسیار ساده و بعضا قدیمی در آن استفاده شده است. جلوه های بصری و وژه در فیلم خیلی محدود استفاده است. اما با همه این اوصاف فیلمی قابل اعتنا توسط میشل گاندری ساخته شده است.

چرا فیلمEternal Sunshine of the Spotless Mind ارزش دیدن دارد؟

فیلم عاشقانه درخشش ابدی یک ذهن پاک بیشتر از همه چیز به خاطر موضوع جذاب و خلاقانه اش مورد توجه قرار گرفت. جیم کری و کیت وینسلیت نیز بازی بسیار خوبی در این فیلم ایفا کرده اند.

بازیگران فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک نقش توضیحات
 جیم کری جیم کری جول یک درونگرای کتابخوان ککه قصد فراموشی خاطرات بد گذشته را دارد.
کیت وینسلت کیت وینسلیت کلمنتاین همسر جول
کریستین دانست کریستین دانست ماری منشی کلینیک روانپزشکی
 الیجا وود الیا وود پاتریک از افراد شاغل در مرکز رواندرمانی

فیلم های مشابه با فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک

فیلم عاشقانه درخشش ابدی یک ذهن پاک از جمله فیلم های روانشناسی و البته رومانتیکی است که توصیه می کنیم آن را تماشا کنید.

 • نمایش ترومن The Truman Show: ترومن یک کارمند عادی است، اما از شرایط زندگیش راضی نیست. او دوست دارد در زندگیش تغییر دهد.
 • عدم راه اندازی Failure to Launch: تریپ در کنار پدر و مادرش زندگی می کند. او برای ازدواج ترفندهای خاص خودش را دارد.
 • نیرنگ Duplicity: داستان فیلم نیرنگ در مورد دو مامور سابق سازمان های جاسوسی است که به طور اتفاقی کارهایشان با هم تداخل دارند.

32- پیش از غروب Before Sunset

فیلم عاشقانه خارجی پیش از غروب

جسی و سلین نه سال بعد از اولین دیدارشان دوباره قرار می گذارند که با هم ملاقات کنند. اما سلین به محل قرار نمی آید…

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عاشقانه سینمایی پیش از غروب را میگه:

یکی از جذاب ترین مجموعه فیلم های تاریخ سینما در ژانر عاشقانه مجموعه فیلمهای غروب است. فیلم پیش از غروب از جذاب ترین فیلم های رمانتیک محسوب می‌شود. این فیلم که بسیار تحسین شد در ادامه فیلم پیش از طلوع و در واقع 9 سال پس از اولین ملاقات بین سلین و جسی است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 30 جولای 2004 80 ریچارد لینکلاتر برادران واینر برادران وارنر

خلاصه: داستان فیلم عاشقانه پیش از غروب در مورد دو شخصیت به نام جسی و سلین است که قصد دارند همدیگر را ملاقات کنند. اما سلین در آنجا حاضر نمی شود! جسی که کتابی را از خاطرات خود با سلین می‌نویسند، در یک تور برای معرفی کتابش به پاریس سفر می کند. در همانجا سلین را در یک کتابفروشی می بیند و این آغاز داستان این فیلم است.

موضوعات جذاب فیلم پیش از غروب

جالب است بدانید فیلم عاشقانه پیش از غروب براساس رویدادهای زندگی شخصی ریچارد لینکتر ساخته شده است. از دیگر ویژگی های جالب فیلم این است که فیلم عاشقانه پیش از غروب نامزد بهترین فیلمنامه اقتباسی در جشنواره های برلین و اسکار شد. در حالی که اصلا این فیلم اقتباس نیست! اما طبق قوانین آکادمی های اسکار و هیئت داوران جشنواره برلین، همه دنباله ها اقتباس محسوب می شوند. اقتباس از قسمت اول!

چرا فیلم Before Sunset؟

این فیلم یکی از زیباترین و بهترین فیلم های عاشقانه محسوب می شود. فیلم عاشقانه پیش از غروب به خاطر فیلمنامه قوی و تاثیرگذارش در سال 2005 تحسین شد.

بازیگران فیلم پیش از غروب نقش توضیحات
اتان هاوک اتان هاوک جسی شخصیت اصلی داستان که در قطار با سلین آشنا شده است.
جولی دلپی جولی دلپی سلین معشوقه جسی
جو پاسی جو یاسی مدیر کتابفروشی صاحب کتافروشی که جسی برای معرفی کتاب خود به آنجا مراجعه کرد.
جما اترتون جما اترتون روزنامه نگار شخصی که پس از پایان معرفی کتاب، در کتابفروشی با جسی مصاحبه کرد.

فیلم های مشابه با فیلم پیش از غروب

فیلم عاشقانه پیش از غروب یکی از بهترین و ماندگارترین فیلم های عاشقانه تاریخ محسوب می شود. این فیلم جزو 250 فیلم برتر IMDB نیز هست.

 • پیش از طلوع Before Sunrise: جسی و سلین در یک قطار با همدیگر آشنا می شوند. آن ها می دانند این اولین و آخرین دیدار آنها خواهد بود.
 • پیش از نیمه شب Before Midnight: جسی و سلین حالا بعد از دو دهه دوباره همدیگر را در یونان می بینند. آنها به یادآوری خاطرات گذشته خود می پردازند.
 • فهرست آرزوها The Bucket List: دو پیرمرد ماه های آخر زندگی خود را می گذرانند. انها قصد دارند، تمام آرزوهایی که دارند را براورده کنند و سپس بمیرند.

33- فیلم دفترچه خاطرات The Notebook

فیلم عاشقانه دفترچه خاطرات

الی به تازگی با نوا آشنا شده است. اما مادر الی با این رابطه مخالف است. از طرفی نوا نیز باید به جبهه های نبرد علیه نازی ها برود و به همین دلیل از الی دور می شود.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عاشقانه دفترچه خاطرات را میگه:

فیلم عاشقانه دفترچه خاطرات یکی از جذاب ترین و ماندگارترین فیلم های عاشقانه است که در سال 2004  و از روی رمانی به همین نام ساخته شده است. این فیلم تاثیر گذار، یکی از فیلم های عاشقانه جذابی است که نیک کاساوتیس آن را ساخته و از دو بازیگر جوان و آینده‌ دار آن زمان سینمای هالیوود، یعنی رایان گوسلینگ و ریچل مک آدامز، نیز در آن استفاده کرده است.

کشور سازنده تاریخ اکران زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 25 جون 2004 124 نیک کاساوتیس نیولاین سینما

خلاصه: داستان فیلم از این قرار است که الی برای تعطیلات تابستانی به شهر دیگری می رود و در آنجا با نوا آشنا می‌ شود و بین آنها رابطه عاطفی عمیقی شکل می گیرد. اما مادر الی از این رابطه ناراضی است و سعی دارد که الی و نوا را از هم جدا کند. در همین حین جنگ جهانی دوم آغاز می‌ شود و نوا مجبور است که به جبهه‌ های نبرد برود. از این رو فاصله نوا و الی رفته رفته زیاد می شود، طوری که الی تصور می کند نوا او را از یاد برده است. اما با فرستاده شدن نامه‌ ای از سمت نوا به سوی الی، دوباره عشق آنها فوران می کند.

حقایق فیلم دفترچه خاطرات

رایان گاسلینگ، برای این که این نقش را به خوبی ایفا کند، دو ماه در رودخانه اشلی شهر چارلستون، قایقرانی کرد تا شرایط فیلم برای او تداعی شود. رایان گاسلینگ و ریچل مک آدامز در ابتدا اصلا با یکدیگر هماهنگ نبودند و بین آنها اختلاف نظرهای جدی وجود داشت. کارگردان نیک کاساوتس، آنها را مجبور کرد تا مدت کوتاهی با هم باشند تا کدورت بین آنها از بین برود! خوشبختانه این ترفند درست عمل کرد و آن دو توانستند به صورت صمیمی تری با نقش های خود کنار بیایند.

چرا فیلم عاشقانه خارجی The Notebook ارزش دیدن دارد؟

این فیلم یکی از جذاب ترین و تاثیرگذار ترین فیلم های عاشقانه محسوب می شود. مانند همه کتاب های نیکلاس اسپارکس، این داستان نیز، پر کشش و احساسی است و می تواند یک گزینه خوب برای انتخاب یک فیلم عاشقانه باشد. فیلم سینمایی عاشقانه دفترچه خاطرات را حتما تماشا کنید.

بازیگران فیلم خارجی عاشقانه دفترچه خاطرات نقش توضیحات
رایان گاسلینگ رایان گاسلینگ نوا عاشق الی، کسی که باید به خاطر حضور در جبهه های نبرد علیه نازی ها از الی دور باشد.
ریچل مک ادامز ریچل مک ادامز الی شخصیت اصلی داستان و معشوقه نوا
جیمز گارنر جیمز گارنر دوک شخصیت کهنسالی نوا
جنا رولندز جنا رولندز کالهون شخصیت کهنسالی الی

فیلم های مشابه فیلم دفترچه خاطرات

این فیلم یکی از بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ است. اگر به فیلم خارجی عاشقانه نوت بوک علاقه مند هستید، فیلم های زیر را هم می توانید ببینید:

 • بخت پریشان ما The Fault In Our Stars: هیزل که به سرطان مبتلا است، آرزو دارد نویسنده مورد علاقه خود را ببیند. آگوست نیز که به هیزل دلباخته است سعی دارد او را در رسیدن به خواسته اش کمک کند.
 • من پیش از تو Me Before You: ویل که جوان ورزشکاری بود، دچار سانحه شده و اکنون فلج است. یک پرستار سعی دارد او را به زندگی امیدوار کند.
 • جان عزیز Dear John: جان که سرباز ارتش است برای تفریح به خانه برگشته و در آنجا با دختری آشنا می شود. اما او باید به ماموریت نظامی خود برگردد.

34- عشق حقیقی Love Actually

فیلم عاشقانه آمریکایی عشق حقیقی

9 زوج که هر کدام جنبه های مختلفی از عشق را درک کرده اند در شب کریسمس قصد دارند یک جشن بزرگ برگزار کنند. اما برای آنها اتفاقات مختلفی رخ می دهد.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم در واقع عشق را میگه:

یکی از فیلم های جذاب در حوزه کمدی-رمانتیک که در سال 2003 مورد تحسین واقع شد، فیلمی به نام فی الواقع عشق است. داستان این فیلم عاشقانه آمریکایی بسیار جذاب و همراه با کمدی های خاص خودش است!

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 14 نوامبر 2003 136 ریچارد کورتیس یونیورسال پیکچرز

خلاصه: این فیلم در واقع داستان 9 زوج را روایت می‌ کند که قصد دارند در آستانه کریسمس جشن بزرگی بگیرند. اما برای هر کدام از آنها اتفاق خاصی می‌ افتد. فیلم به صورت مقطعی، روابط هر زوج را به طور جداگانه روایت می کند و در نهایت نیز در پایان فیلم، به جشن کریسمس می رسد.

بررسی فیلم عشق حقیقی

فیلم عاشقانه فی الواقع عشق در نه داستان جداگانه، جنبه های مختلفی از عشق را برای مخاطبان توضیح می دهد. این فیلم توانست در جشنواره های مختلف نقد و بررسی فیلم مانند برلین، گلدن گلوب، ونیز و … مورد توجه قرار بگیرد. فیلم عاشقانه عشق حقیقی نامزد بهترین فیلم کمدی از گلدن گلوب هم شد. از این فیلم، به عنوان یکی از جذاب ترین فیلم های کریسمسی تاریخ نیز یاد می شود.

چرا دیدن فیلم عاشقانه Love Actually را پیشنهاد می دهیم؟

این فیلم در واقع می خواهد رفتارهای متفاوت انسان های عاشق را به تصویر بکشد. رفتارهای هر زوج در فیلم عاشقانه عشق حقیقی نسبت به عشق و عاشقی، متفاوت و البته جالب است. این فیلم جرو بهترین فیلم های عاشقانه است که بعد از دیدن آن، حالتان خوب خواهد شد!

بازیگران فیلم فی الواقع عشق نقش توضیحات
لورا لینی لورا لینی سارا همسر پیتر و یکی از شخصیت های مهمانی
کالین فیرث کالین فیرث جیمی همسر سینیه
لیام نیسن لیام نیسن دنیل همسر کارن
کایرا نایلی کایرا نایلی جولیت همسر پیتر

فیلم های مشابه فیلم عاشقانه در واقع عشق

فیلم عاشقانه عشق حقیقی قطعا یکی از جذاب ترین و بهترین فیلم های عاشقانه محسوب می شود. اگر از دیدن این فیلم لذت بردید، می توانید فیلم های عاشقانه زیر را مشاهده کنید:

 • ناتینگ هیل Notting Hill: ویلیام که یک کتاب فروش است، به طور اتفاقی متوجه می شود یک بازیگر مطرح به کتابفروشی او آمده است. او با یک نگاه شیفته آنا می شود.
 • تعطیلات The Holiday: آریس و آماندا در رابطه خود دچار مشکل شده اند. آنها از طریق یک وبسایت سعی دارند خانه خود را با همدیگر معاوضه کنند.(در ادامه مقاله این فیلم را مورد بررسی قرار می دهیم.)
 • آقا و خانم اسمیت Mr and Ms Smith: دو مامور مخفی پس از ازدواج صوری، دلباخته همدیگر می شوند. آنها پس از مدتی متوجه می شوند که ماموریت آنها دقیقا در تقابل با یکدیگر داشت.

35- سرنوشت شگفت انگیز امیلی پولن Amelie

فیلم عاشقانه و رمانتیک سرنوشت شگفت‌انگیز املی پولن

امیلی که به خاطر اتفاقات بد دوران کودکیش رفتارهای عجیبی دارد با پدر بزرگ خود زندگی می کند. یک روز او متوجه می شود که درون دیوار خانه پدر بزرگش بسته بزرگی وجود دارد. بسته ای که املی قصد دارد راز آن را بفهمد.

سارا در 1 دقیقه خلاصه فیلم عاشقانه امیلی را میگه:

فیلم املی که در واقع نام کامل آن سرنوشت شگفت انگیز املی پولن نام دارد، یکی از رمانتیک ترین فیلم های فرانسوی است که در سال 2001 ساخته شد. این فیلم با بودجه کمی ساخته شده اما فروش بسیار زیادی داشت و نظر مثبت منتقدان را نیز در پی داشت.

کشور سازنده سال ساخت زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم فرانسه فرانسه 8 فوریه 2002 122 خوان پریر خوانت میرامکس

خلاصه: داستان این فیلم در مورد دختر فرانسوی به نام املی است که با پدر کهنسال خود زندگی می‌ کند. اما در دوران کودکی تجربه های تلخی برای او به وجود آمده که باعث می‌ شود نتواند به خوبی رفتار کند و مشکلات زیادی دارد. یک روز او بسته ای را درون دیوار خانه‌ اش پیدا می‌کند که برای چالش برانگیز است. بسته ای که پر از عکسهای قدیمی است. او سعی می کند تا صاحب عکس ها را پیدا کند. اما این عکسها مربوط به 40 سال پیش هستند و املی مجبور است برای پیدا کردن صاحب عکس، نزد فرزندان او برود. در همین حین او علاقه مند پسر جوانی می شود و تصمیم می گیرد برای شیفته کردن او، یک بازی عجیب را طراحی کند. نینو که نمیداند وارد بازی طرح شده توسط املی شده، سرانجام دلباخته او می شود.

حقایق فیلم سرنوشت شگفت انگیز املی پولن

علی رغم این که لوکیشن های این فیلم در محله های قدیمی و بعضا کثیف شهر انتخاب شده بود، اما کارگردان اصرار داشت، لوکیشن ها تغییر نکنند. یکی از بازیگرانی که برای این فیلم انتخاب شده امیلی واتسون بود. همه چیز نیز برای بازی کردن او مهیا شده بود، اما مشکل بزرگ واتشون این بود که صحبت کردن به زبان فرانسوی را نمی داسنت. از این رو حضور در این فیلم را رد کرد.

چرا فیلم Amelie ارزش دیدن دارد؟

یک فیلم عاشقانه پر رمز و راز به اندازه کافی م یتواند جذاب باشد. املی شخصیت اصلی داستان سعی دارد یک پسر را شیفته خود کند. موضوعی که به خودی خود جذاب و تماشاگرپسند است.

بازیگران فیلم املی نقش توضیحات
 آدری تاوتی آدری تاوتی املی شخصیت اصلی داستان که دارای تخیل فعال و شخصیتی شیطنت آمیز است!
متیو کاسیوتیز متیو کاسیوتیز نینو پدر املی
دومنیک پینون دومنیک پینون جوسف عاشق املی
یولانده موریا یولانده موریا مدلاین یکی از اعضای ساختمان

فیلم های مشابه یا فیلم سرنوشت شگفت انگیز املی پولن

فیلم املی یکی از زیباترین فیلم های عاشقانه است. اگر به این فیلم علاقه دارید، می توانید فیلم های زیر را هم به عنوان فیلم های مشابه املی تماشا کنید:

 • درخشش ابدی یک ذهن پاک Eternal Sunshine of the Spotless Mind: دکتر هاوارد سرپست یک کلینیک است که گذشته بد افراد مختلف مخصوصا زوج ها را پاک می کند.
 • مرثیه ای برای یک رویا Requiem for a Dream: هری و تایرون معتادان فقیری هستند که برای تاسیس یک لباس فروشی قصد دارند مواد مخدر حمل کنند.
 • هزار توی افسانه ای Pan’s Labyrinth: اوفلیا روزی یک حشره عجیبی می بیند. این حشره شبیه پریان است. حشره اوفلیا را به یک هزارتو هدایت می کند.

پاسخ به پرسش های شما در مورد بهترین فیلم های عاشقانه خارجی

 • اغلب سینمای هند فیلم های عاشقانه می سازد. کدام یک از این فیلم ها هندی است؟
  فیلم سلطان با بازی سلمان خان یکی از فیلم های عاشقانه هندی است که در این لیست حضور دارد.
 • من به فیلم های عاشقانه تاریخی علاقه دارم. کدام یک از فیلم های عاشقانه در سبک تاریخی هستند؟
  فیلم های رمامانتیکی مثل داونتون ابی، اما، زنان کوچک، جنگ سرد و … ماهیتی تاریخی دارند.
 • من علاقه مند به سینمای فرانسه هستم. کدام یک از فیلم های این لیست، محصول سینمای فرانسه است؟
  فیلم های عاشقانه کپی برابر اصل، املی و عشق (یا همان آمور) محصول سینمای مستقل فرانسه هستند.
 • چه فیلم های عاشقانه ای با محوریت نوجوانان پیشنهاد می شود؟
  فیلم های عاشقانه این دختر همان مرد است، فیلم رمانتیک هرگز رهایم مکن، فیلم احساسی اما، فیلم خارجی سیندرلا و فیلم زنان کوچکدر مورد چالش های نوجوانان است و قطعا نوجوانان از این دست فیلم های عاشقانه لذت خواهند برد.
 • کدامیک از این فیلم های احساسی ایرانی هستند؟
  در این مقاله بهترین فیلم های عاشقانه خارجی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. اما یکی از این فیلم ها یعنی فیلم عاشقانه کپی برابر اصل ساخته عباس کیارستمی است.
 • چرا فیلمی مانند کازابلانکا در این لیست نیست؟
  در این مقاله سعی شده بیشتر روی فیلم های دو دهه اخیر تمرکز شود.
 • کدام یک از این فیلم ها موضوعی متفاوت و خاص دارد؟
  فیلم شکل آب و در جسم و روح فیلم های عاشقانه ای هستند که موضوعاتی خلاقانه دارند.
 • کدامیک از این فیلم های رمانتیک به صورت سریال هم انتشار یافته است؟
  فیلم های داونتون ابی و اما فیلم هایی هستند که نسخه سریال آن هم وجود دارد.
 • چه فیلم عاشقانه خارجی پیشنهاد می کنید که همراه خانواده ببینیم؟
  35 فیلم عاشقانه و رمانتیک خارجی معرفی شده در این نقد و بررسی به گونه ای هستند که می توانید به همراه خانواده تماشا کنید. دربین این لیست از انواع فیلم های خارجی احساسی تماشای فیلم داونتون ابی، اما و زنان کوچک را پیشنهاد می کنیم.

بهترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک جهان قطعا آن دسته از فیلم هایی هستند که متفاوت از بقیه ساخته شوند چرا که تقریبا می توان گفت اغلب فیلم های رمانتیک مضمونی مشابه دارند. فیلم های احساسی در ذهن مخاطب ماندگار می شوند چرا که مستقیما احساسات وی را نشانه می گیرند. باید گفت تا به این لحظه فیلم های خارجی عاشقانه و رمانتیک مختلفی ساخته و اکران شده اند اما تعداد کمی از فیلم های رمانیک خارجی موفق بوده اند. فیلم های عاشقانه آمریکایی بخش قابل توجهی از گیشه را به خود اختصاص داده اند. سایر کشورها به خصوص کشورهای شرق آسیا به ویژه هند نیز در تولید و اکران فیلم های رمانتیک پیشتاز بوده اند. در این نقد و بررسی تلاش کردیم بهترین فیلم های خارجی عاشقانه را لیست کنیم تا شما به راحتی و بدون نگرانی به تماشای فیلم رمانتیک مورد نظرتان بپردازید حتی می توان این فیلم های احساسی خارجی را همراه خانوده نیز تماشا کرد. به عنوان مثال فیلم عاشقانه سیندرا نوستالژی همه ما محسوب می شود، فیلم کپی برابر اصل یکی از بهترین فیلم های عاشقانه جهان از نظر imdb محسوب می شود. اگر به فیلم های هندی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم حتما فیلم عاشقانه و رمانتیک سلطان با نقش آفرینی سلمان خان را از دست ندهید. این لیست بهترین و محبوب ترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک در قرن جدید را شامل می شود. در تدوین لیست فیلم های احساسی سعی شده علاوه بر توجه به امتیاز و نمره ای که در سایت های معتبر نقد و بررسی وجود دارد، دیدگاه های تماشاچیان هم مد نظر باشد. از این رو سعی کردیم فیلم های عاشقانه کمدی هم در این لیست قرار دهیم تا تمام سلیقه ها بتوانند از آن استفاده کنند. این لیست همواره در حال بروزرسانی است و قطعا فیلم های عاشقانه دیگری به آن اضافه خواهد شد. اگر شما فیلم های عاشقانه ای مد نظر دارید که در این لیست قرار ندارند، حتما عناوین آنها را با ما به اشتراک بگذارید. ?

اگر به دنبال ژانر خاصی نیستید و تنها تمایل دارید بهترین فیلم های خارجی جهان از هر ژانری را مشاهده نمایید، پیشنهاد می کنیم از لیست 30 فیلم برتر سینمایی جهان میزبان فا مگ دیدن نمایید:

بهترین فیلم های جهان

‫19 دیدگاه ها

  1. سلام و احترام نیوشا عزیز؛
   سپاس از لطف و محبتی که به مجموعه میزبان فا دارید هدف از نوشتن راهنمای بهترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک جلب رضایت شما عزیزان بوده و خرسندیم به این هدف دست یافتیم. فیلم های عاشقانه معرفی شده در این لیست دارای مضاین مناسبی هستند و می توانید به تماشای فیلم عاشقانه همراه با خانواده بپردازید شایان ذکر است این مقاله به زودی بروزرسانی خواهد شد و فیلم های رمانتیک خارجی دیگری نیز به لیست اضافه می گردد.

 1. سلام لطفا منو در پیدا کردن فیلمی که اسمش رو فراموش کردم کمک کنید
  فیلمی که در اون مردی نویسنده به عکاسی خانم جوانی مراجعه میکنه و سپس خانم عکاس از مرد نویسنده خوشش میاد
  متاسفانه هیچ نامی از بازیگران و کارگردان ندارم

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر اطلاعات بیشتری مثل ژانر، کشور، سال و … در اختیار داشته باشید، شاید بتونیم کمکتون کنیم. آیا فیلم مورد نظرتان یک فیلم هالیوودی بوده است؟؟؟

  2. سلام فیلم closer 204 به کارگردانی مایک نیکولز و بازیگری ناتالی پورتمن و جولیا رابرتز

  1. سلام و احترام مریم عزیز؛
   ممنون از اینکه نام فیلم رمانیتک مورد علاقه خود را با ما به اشتراک گذاشتسد حتما این فیلم عاشقانه را هم مورد بررسی قرار خواهیم داد و چنانچه از امتیازات خوبی برخوردار بود در بروزرسانی بعدی به لیست اضافه خواهد شد.

 2. دنبال فیلمی هالیوودی هستم که متاسفانه اسمی از اون یادم نیست و حتی بازیگرانش رو هم به خاطر نمیارم.ولی چیزی که یادمه اینه که شخصیت اصلی فیلم در همون اویل فیلم به علت تصادف دوچرخه می میره.خیلی برام مهمه که پیداش کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام و احترام؛
   متاسفانه شخصا این فیلم را تماشا نکردم اما دیدگاه شما تایید میشه تا اگر سایر دوستان از نام این فیلم سینمایی اطلاع دارند با ما و شما به اشتراک بگذارند.

 3. دنبال ی فیلم فپق العادم خیلی داستانش ی سربازه ک عاشق ی گارسون خوشگل میشه نمیدونم اسمشو خواهش میکنم کسی میدونه بنویستش🥺

  1. سلام روز بخیر؛
   این فیلمی که میگین 3 مدل ازش ساخته شده من اسم سه تا فیلم می زارم ببیند کدومش مد نظرتون هست .
   “Robbie, Come Back To Me ” | Atonement (2007)
   Sunrise in Heaven
   British woman falls in love with a Nazi soldier
   این سه فیلم با همین موضوعی هست که گفتین . موفق باشید 😊

 4. سلام جوانهای سایت.شما فیلمهای بی حجاب به اصطاح عاشقی خارجی را که پر از گناهه در سایت خش می کنید که قابل نگاه کردن نیست وسم هست وبا دیدن آن گناه می شود چره پخش می کنید

 5. سلام وقت بخیر
  ممنون از سایت خوبتون
  من دنبال فیلمی فرانسوی هستم راجب زنی به اسم کریستین که زمانی که یه بیوه تنها شده سعی میکنه عشق های دوران نوجوانیشو دوباره پیدا کنه.

  1. سلام و احترام؛
   متاسانه نام فیلم مورد نظر شما رو نمیدونیم اما این دیدگاه تایید میشه تا اگر سایر دوستان میزبان فایی اطلاعاتی در این خصوص داشتن اعلام کنند. ☺

 6. سلام اسم یک فیلم عاشقانه رو میخوام که در اون یک دخترشایسته می میره و خانوادش میخوان مومیاییش کنند اما یک باره زنده میشه …

  1. سلام دوست عزیز، لطفاً مقاله های ما را مطالعه کنید، شاید فیلم گمشده ی تان در بین آنها باشد و یا اطلاعات بیشتری در این باره بدهید تا تیم ما بتواند به خوبی به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا